Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30876) floatr


floatr
veterán

Össze szeretnék dobni egy szervert, ami többek közt egy windowsos szoftver kiszolgálását is ellátná. Ezt némi virtualizációval gondoltam megoldani ubuntuval, de nem sok gyakorlatom van a dologban. Valahogy úgy fundáltam ki, hogy:

LAN1 (192.168.0.x, olvastam h nem árt megváltoztatni a címteret LAN2-re tekintettel)
- szerver + Ubuntu
- VBox/QEMU + windows (server...?), LAN1-re engedett hálózattal (eth0 bridge)
- VPN docker (openvpn/strongswan/pptp)
- DBMS docker
- alkalmazás-szerver docker
- hálózati printer
- kliens 1 (win 10)
- xy gép (VPN szempontjából lényegtelen)

LAN2 (192.168.0.x)
- kliens 2 (win10)

Van pár kötöttség is: egyrészt a kinézett szerver csak soft-RAIDes, ezért ESXI kizárva, amit nem is bánok annyira, mert ahhoz végképp semmi közöm. A netszolgáltató egy viszonylag erős modem-routert adott, ami nem tud VPN-t csinálni; nem szívesen cserélném le másra. Kisebb probléma a dinamikus IP, amit DDNS szolgáltatóval még valahogy elintézek.

Nomost több kérdésem is van ezzel kapcsolatban, hátha valaki már tapasztaltabb a témában.
Mennyire életképes ez a felépítés?
Van esetleg olyan, amire nem gondoltam?
QEMU esetében mennyire problémás a bridge létrehozása?
Melyik VPN-t javasoljátok a célra úgy, hogy ne kelljen napokat szívnom a beállítással, de azért ne legyen átjáróház a gép, és nem szakad meg 5 percenként?
Tudtok esetleg egy egyszerű leírást mutatni a VPN-hez, hogy hogyan lehet beüzemelni, és beengedni a teljes LAN1-re a kliens 2-t

köszcsi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.