Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37987) sonar válasza lionhearted (#37986) üzenetére


sonar
addikt

x86 alapú, meg 10Gbit. Mérést azért nem tettem bele mert folyamatosan használatban van és konzisztens mérést nem tudtam volna csinálni.
Sambánál is nagyon észrevehető volt az én környezetemben, hogy mondjuk SMB1-2-3.
Host OS CentOS 7.6, a kliensek Win10.
SMB3-mal csak úgy szárnyaltak. Hogy mire is gondolok itt ponotsan: megnyitsz egy megosztást ahol 10k+ egyéb könyvtár van kényelmesen pikk pakk tudsz tallózni. (itt 1Gigabit van) míg smb2 protokollal ez halál.
smb1 amit ha jól tudom NTLM-nek is hívank (bocs ha igy kora reggel BL után benézek vmit) szintén elfogadható sebességet produkált.

Én azt tudom mondani, hogy próbálgatni kell. Minél több solution-t ismer az ember annál bátrabban és gyorsabban talál rá a számára kedvező megoldásra.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.