Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60601) tobias40 válasza Headless (#60600) üzenetére


tobias40
veterán

Nem állítottam gatewayt majd megcsinálom!
A laptopra dugjam rá a linsyst lan kábellel és úgy csináljam a beállításokat?
Így milyen ip-n érem el a webes felületét?

Bocs a láma kérdésekért de csak sima hálózatot csináltam eddig,nem volt benne 2 router meg alháló megatöbbi! :R

(#60602) chipi89


chipi89
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mégpedig abban, hogy van e OpenWrt alatt olyan progi vagy lehetőség, a routerre csatlakoztatott HDD ről hetente készítsen egy biztonsági másolatot egy másik hdd tárolóra.

A segítséget és választ előre is nagyon szépen köszönöm!

(#60603) Headless válasza chipi89 (#60602) üzenetére


Headless
őstag

cron(luci system/scheduled tasks) és cp parancs párosítása...

tobias40: olyan ip-n éred el mint amit megadtál lan ip-nek a második routeren... ha pedig lehúzod a fő routerről az alroutert akkor nem lesz dhcp szerver, ekkor a kliensen(pc-n) kell beállítani fix ip-t a megfelelő tartományból...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#60604) tobias40 válasza Headless (#60603) üzenetére


tobias40
veterán

Beraktam a hálózatba,192.168.1.117 az ip címe amit a fő router oszt ki neki dhcp-n.
Ha a böngészőbe beírom az ip-t akkor nem jelenik meg a webes felülete,ez a gondom és nem tudom állitgatni amiket írtál... :F
A belső hálón megjelennek az új eszközök amik a linksys után vannak(tv,média player) de nem tudnak kimenni a netre!

Mit csinálok rosszul?

Nekem már az is elég lenne ha a két eszköz kapna netet és a wifi sem kell a linksys-ről. :U

(#60605) Headless válasza tobias40 (#60604) üzenetére


Headless
őstag

Az a baj semmit nem tudok mit csiunáltál eddig, pontosan lépésről lépésre írd le mit csináltál eddig mit mivel hogyan kötöttél össze, miket állítottál be stb...

Legjobb ha ezt követed...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#60606) tobias40 válasza Headless (#60600) üzenetére


tobias40
veterán

Rádugtam a fő routerről az egyik lan vezetéket a linksys 1.számú lan csatijára.
A tv-t és a pléjert pedig rádugtam a 2-esés a 3-as lan csatira,de előtte még a dhcp servert ,dhcp átjáróra változtattam a ddwrt fő oldalán.

"Lynksys-en a default gateway-t, DNS-t beállítottad a 1043 lan ip-jére, valamint subnet mask megegyezik?"

Ezt még azelőtt kell beírnom mielőtt a hálózatba kötöm,ugye?
Tehát laptopon a lan csatira kötöm a linksys-t az 1 lan portjára és ott milyen ip-t kell beírnom hogy megjelenjen a webes felülete a ddwrt-nek??(ezt nem tudom,192.168.1.1 -re nem jön be! :()

Bocs a láma kérdésekért de már mindent kavarok... :W

[ Szerkesztve ]

(#60607) Headless válasza tobias40 (#60606) üzenetére


Headless
őstag

Legjobb ha reseteled a routert ahogy a leírás is azzal kezd, mivel amíg te nem tudsz a kérdésemre válaszolni, hogy miket állítottál be, hogyan kötötted össze stb, addig nem tudok segíteni. Ott van lépésről lépésre leírva mit kell csinálnod. Még az is ott van a linkben hogy kell resetelni...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#60608) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! v1-es verziójú routerem van és az utóbbi hónapokban nagyon instabilan működik. Hetente vannak fagyások. A wifi csak újraindítások után produkálja a megfelelő sebességet a maximális vételi jel ellenére is.
Firmware Version:3.13.15 Build 140319 Rel.41339n
Mik a tapasztalataitok? Visszabutítás segíthet vagy mással lesz a gond? Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#60609) kali válasza Darthforce92 (#60608) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben van rá lehetőség, úgy érdemes lenne másik táppal kipróbálni, mert sokszor csak annak az elöregedése - kondik kiszáradása...stb. - okozza a gondot.

(#60610) kenand válasza kali (#60609) üzenetére


kenand
veterán

Most én is ezzel küzdök, de nem könnyű megfelelő tápott találni. (Otthon volt számmos 1.5-2A-os de egyik sem az igazi) Most rendeltem egy kicsit túlméretezettet (4A), ha végre megjön és jól működik belinkelem a típust.

(#60611) Xero válasza Xero (#60584) üzenetére


Xero
nagyúr

Valakinek erre ötlet?

Egy ugyan ilyen esetet találtam youtubeon. Ott sem volt megoldás.
Próbáltam tftp-vel wan porton keresztül stripped firmwaret rádobni, de annyira nem döglött, hogy failsafe-ben induljon, így nem is kezdi el áthúzni a firmwaret.

Tehát adott egy router, ami ugyan működik, nagyon alap dolgok configolhatóak a windows sw-en keresztül, de a web felületet nem elérhető, egyszerűen timeoutol, akárhogy resetelem.

Ebből kifolyólag normál módon nem tudok rá másik fw-t rakni, de failsafe-ben sem, lévén ahhoz nem elég döglött.

Na itt vagyok meglőve elég erősen. Egyszerűen ördögi kör.

Próbáltam telneten megnézni mit köp 80-as porton, de attól sem lettem okosabb. 504-et dob és némi infot, kb ennyi.

(#60612) siddis válasza Xero (#60611) üzenetére


siddis
őstag

Keresnék valakit akinek van hozzá kábele aztán azzal rakatnék rá firmware-t.. Illetve megnézném még wireshark-al hogy hol és mit kommunikál, de elég döglöttnek tűnik..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#60613) suste válasza Xero (#60611) üzenetére


suste
veterán

, de failsafe-ben sem, lévén ahhoz nem elég döglött

hát szerintem ilyen nincs
openwrt failsafe, és gyári tftp is megy tökéletes routeren is, és megy féltégla üzemmódban is
szóval nem kell hozzá döglöttnek lennie (sőt ugye teljes tégla módban már nem megy egyik sem:) )

(#60614) Xero válasza suste (#60613) üzenetére


Xero
nagyúr

A talált metódussal (reset nyomva tart, bekapcsol 1-2mp elenged) nem volt hajlandó áthúzni a stripped és a teljes firmwaret sem. Próbáltam OS X, Debian, Win 7-el is. Több serverrel. Egyiknél sem reagált.

(#60612) siddis: A gond az, hogy nem döglött, csak olyan mintha a http server része szállt volna el. A windows-os soft-al alap dolgok configolhatóak (wan, wifi), de se előtte se utána nem megy a web admin. Egyszerűen timeoutol.

[ Szerkesztve ]

(#60615) tobias40 válasza Headless (#60605) üzenetére


tobias40
veterán

A leírás alapján 5 perc alatt megcsináltam a hálózatot,köszönöm! :R

De a full hd filmek továbbra is akadoznak mintha nem lenne elég a sávszél! :F
A linksys-t állítottam be 2. routernek,mit és hol keressek hogy ne szaggassanak a filmek?
Bd iso filmeket is fogok nézni ezért fontos a sávszél!!

A 2. routeren a wi-fit bekapcsolom és kész,vagy kell még vmi beállítás?(most nincs azon wi-fi)
Nem fog "összeveszni"a fő router wi-fi-jével?(nem zavarja?)

[ Szerkesztve ]

(#60616) Headless válasza tobias40 (#60615) üzenetére


Headless
őstag

Megmondtam, a wrt54g-re csak olyan eszközt köss, aminek nem létfontosságú a sávszélesség, bár mint mondtam a 100-as lan bőven elégnek kellene lennie, de ez most nem oldja meg a problémád.. Szóval mérlegelj, melyik eszköznek létfontosságú a gigabit, az menyen közvetlenül a 1043-ra.

Ott van leírásban az első, vagy második lábjegyzet... Vagyis igen bekapcsolod a wifit beállítod és lesz wifi is, de mint korábban említettem ez külön ssid, külön csatorna, és nem lesz automatikus váltás a routerek között.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#60617) Impair1980 válasza Gyurka6 (#60591) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos mégsem oldottam meg. A router újraindítása után továbbra is ott van a megosztott név a hálózatban.
Ha valaki tudnám, hogy lehet eltüntetni, akkor szobrot emelek neki!

U.i.: Most ezt megcsináltam és imádkozom, hogy jó legyen.

Üdv.: Impair

[ Szerkesztve ]

(#60618) tobias40 válasza Headless (#60616) üzenetére


tobias40
veterán

Igen megértettem amiket korábban írtál de a fő router az emeleten van a média lejátszó meg a földszinten és most azt a kábelt dugtam a linksys-be ami a playerben volt tehát nincs több lehetőségem,azt kell megosztanom.
Mivel írtad és tudom én is hogy a 100megának bőven elégnek kell lennie,és a router tudja,arra gondoltam hátha csak beállítási vagy kábel probléma vagy hasonló...

A wi-fit értet,jó lesz úgy is de most jobban izgat a sávszél! :F

(#60619) suste válasza tobias40 (#60618) üzenetére


suste
veterán

Ilyenkor mindig az a fura nekem, hogy valaki BD iso-kat, meg 3D-ket akar nézni (amik ráadásul nagyon olcsó beszerzések voltak gondolom), de nem tud áldozni pár ezrest a gigabites switch-re :F
Még az is mellékes szinte, hogy elég-e a 100Mbit.

Egyébként linksys nélkül, közvetlen a mediaplayerbe kötve nem szaggatnak a filmek?

[ Szerkesztve ]

(#60620) tobias40 válasza suste (#60619) üzenetére


tobias40
veterán

A linksys nélkül nem szaggattak a filmek már mind megnéztem a régi felállásban!

Nem a switch árával van a gond hanem volt itthon 2 nem használt router amit nem akartam kidobni és ezért gondoltam hogy hátha erre jó lesz vmelyik! :Y
Ha más nem lesz jó akkor marad a switch vásárlás...

A lejátszóról nfs-en játszom le a filmeket,ehhez nem kell a linksysen állítani vmit?(csak eszembe jutott..)

(#60621) suste válasza tobias40 (#60620) üzenetére


suste
veterán

próbáld ki a másik tplinket is
vagy már az is meg volt?
switch-nek minden router jó...

(#60622) siddis válasza Impair1980 (#60617) üzenetére


siddis
őstag

Gondolom meg kell várni amíg hálózatban az éppen aktuális Master Browser lefrissít és akkor eltűnik..

-- Aux armes, citoyens --

(#60623) tobias40 válasza suste (#60621) üzenetére


tobias40
veterán

És azt hol látom hogy leadja-e a 100 megát a lan porton?Megtudom azt nézni vhogy?
Kipróbálom majd a másik tp-linkel is.. :R

(#60624) kallas0520


kallas0520
csendes tag

Sziasztok!

Lenne 2 problémám, remélem valaki tud segíteni.
1. Adott egy WDR4300-as router Vargalex build-el egy UPC (Technicolor 7200u) modem/router mögött. Hogyan tudnék portot nyitni a transmissionnak hogy seedeljen is rendesen? (a port elvileg nyitva van a WDR4300-on és én nyitottam a UPC routeren is, bár lehet hogy nem jól állítottam be)
2. Ha ugyanezt a routert (WDR4300) egy másik helyen NEM UPC modem/router mögül használnám akkor meg lehetne e oldani hogy távolról (nem helyi hálózaton belülről) indítsak el letöltéseket a transmissionnal? Ha igen hogyan?

Előre is köszi a válaszokat!

üdv. Laca

(#60625) Intruder2k5 válasza kallas0520 (#60624) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1. Legegyszerűbb módja az lenne, ha nem használnál kettős NAT-ot, vagyis a TC7200-at átállítanád bridge módba. Menübe belépve rendszer -> switch mód alatt.

2. Igen, a DDNS címeden a 9091-es porton. Akár UPC modem router mögött is.

[ Szerkesztve ]

(#60626) kallas0520 válasza Intruder2k5 (#60625) üzenetére


kallas0520
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, de azt hiszem ezt nem lehet Bridge módba állítani:

[ Szerkesztve ]

üdv. Laca

(#60627) Intruder2k5 válasza kallas0520 (#60626) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, sajnos valóban van ilyen firmware verzió is, de ha felhívod a 1221-et, ott át tudják neked állítani azonnal, csak mondd meg, hogy szükséged van a bridge módra. Illetőleg ha nem használod, akkor a WiFree szolgáltatást is ajánlott letiltatni.

[ Szerkesztve ]

(#60628) kallas0520 válasza Intruder2k5 (#60627) üzenetére


kallas0520
csendes tag

Köszönöm!! :R
Majd jelentkezem hogy mire jutottam velük. :))

üdv. Laca

(#60629) siddis válasza kallas0520 (#60626) üzenetére


siddis
őstag

Az Ubee-modemek linkje
( http://192.168.0.1/cgi-bin/setup.cgi?gonext=RgSystemSwitchMode )
nem működik a Technika-modemen is esetleg.?

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#60630) kallas0520 válasza siddis (#60629) üzenetére


kallas0520
csendes tag

Nem sajnos, de azért köszönöm! :R

üdv. Laca

(#60631) morneo.it


morneo.it
senior tag

Sziasztok!
Jól látom, hogy a v3-ra nincs még 3rd fw, semmilyen? :((

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#60632) krealon válasza morneo.it (#60631) üzenetére


krealon
veterán

"Jól látom, hogy a v3-ra nincs még 3rd fw, semmilyen?"

Pontosan.
Mivel a gyartok egyelore nem kepesek mashogy betartani a jelenlegi ( 2015 Jun 2-tol ervenyes) FCC szabalyozast, hogy a router-be epitett Wifi radiot ne lehessen illetektelen frekvencian es teljesitmennyel hasznalni (mivel a firmware tartalmazza az ezt befolyasolo kodot).

No, The FCC Is Not (Intentionally) Trying To Kill Third-Party Wi-Fi Router Firmware

(#60633) Impair1980 válasza siddis (#60622) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos még most sem tűnt el. Hiába megyek rá az eject disk-re pár perc múlva újra látható a hálózatba.

Ötlet?

(#60634) Impair1980 válasza siddis (#60622) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos még most sem tűnt el. Hiába megyek rá az eject disk-re pár perc múlva újra látható a hálózatba.

Ötlet?

(#60635) suste válasza krealon (#60632) üzenetére


suste
veterán

Egyébként elméletben van megoldás, csak még nem olvastam sehol, hogy valaki meglépte volna ebben az irányban, csak fordítva:
Mivel a HW egyforma, ezért a v2-v3 fw cserélhető, és v2-re már azt raksz webes felületen is, amit akarsz.
V2->v3 csere már megoldott, letesztelt dolog.
Ha valaki kipróbálja a v3->v2 bootloader cserét, és működik, akkor nincsen akadály...
De ugye ezt csak soros porton lehet megcsinálni a v3-ason.

(#60636) bigrob


bigrob
őstag

Üdv!
Router gondok topikból irányítottak ide.
Ismerős nevében írok.
Digi net mellé vett használtan egy TP-Link TL-WR1043ND v2 rútert és valami custom firmware volt rajta. Úgy döntött, hogy tegyük vissza az eredetit, kétszer végigfutott a folyamat. (először a gyártó honlapjáról szedtük le másodjára a custom fw oldaláról valami dd-wrt) és másodjára elkezdtek villogni a ledek. Pontosabban a power és a csillag led világít a többi villog. CMD/ipconfig azt írja, hogy "Media disconnected".
Valakinek valami ötlet, esetleg ismer valakit aki Szegeden rá tudna nézni?

KÉP

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#60637) Intruder2k5 válasza bigrob (#60636) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1043NDv2-re nincs is webrevert file a DD-WRT oldalán, ha meg a v1-hez valót tettétek fel rá, akkor az egyértelmű brick. Szóval ebből az állapotból csak soros kábel segítségével lehet feléleszteni.

r3pl4y is szegedi, és régebben ajánlott már fel itt segítséget másnak, és Ő már csinált is ilyet, viszont jó régen írt már ebbe a topikba, ki tudja egyáltalán ott lakik-e még, vagy van-e még cucca hozzá, és persze ideje foglalkozni ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#60638) bigrob válasza Intruder2k5 (#60637) üzenetére


bigrob
őstag

Köszi, írtam már a kollégának. Reméljük a legjobbakat :) :R

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#60639) pankotain


pankotain
tag

Sziasztok!

wget: bad address 'users.atw.hu'
Collected errors:
* opkg_download: Failed to download http://users.atw.hu/vargalex/trunk/ar71xx/packages/Packages.gz, wget returned 1.

erre mi a megoldás, beállitás internet kapcsolat minden stimmel.

Elöre is köszönöm!

www.pankotainorbert.hu

(#60640) vargalex válasza pankotain (#60639) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gondolom éppen nem ment az atw. Nálam most letölti.

Alex

(#60641) pankotain válasza vargalex (#60640) üzenetére


pankotain
tag

Sajna nem, csak ezért raktam újra, de akkor sem.

Meghalt a régi hdd kicseréltem, és újra akartam rakni az openvpn, de már nem tudtam letölteni.

Se ha wan ba van dugva, se ha mellé.
Természetesen az átjáró dns beállitva, de se igy se úgy.

www.pankotainorbert.hu

(#60642) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Van egy TP-LINK 1043ND V1-es routerem.
Valahogy alkalmassá tehető arra, hogy egy 240 Mbit/sec- es netet közel ezzel a szávszélességgel osszon meg WAN-on?
Ezt az okosítást találtam, de ebben ilyenről pontosan nem esik szó.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#60643) Intruder2k5 válasza HUTCHDB (#60642) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha WAN-on nem is, de LAN-on némileg feljebb lehet tornászni a sebességet, ha ráteszel egy OpenWrt firmware-t. De a 240Mbps-hez szerintem közel sem lesz. Lehet inkább régebbi verzióval kellene próbálkozni, amiben régebbi kernel van, Attitude Adjustment-tel talán, de ezt majd megmondják a tőlem jobban hozzáértők.

Sőt, inkább egy régebbi vargalex build kellene, az volt jó ebben, ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#60644) HUTCHDB válasza Intruder2k5 (#60643) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Bocs, igen lan-on kellene a sebesség...
Lehet nem is biztos, hogy érdemes ezzel foglalkozni, mert néhány ezer forinttal többért már a gyárilag nagyobb sebességre alkalmas routert lehet venni.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#60645) Intruder2k5 válasza HUTCHDB (#60644) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha valamivel, akkor a vargalex 1.02.1-el jobb lehet. ITT tesztelték anno.

Milyen hardver verzió egyébként a 1043ND?

(#60646) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#60592) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Sikerült megoldanom. Ha valakit érdekel, az okozta a problémát, hogy ugyanúgy neveztem el a hálózatot, mint korábban egy másikat, amit már ismert a telefonom. Az ismert hálózat jelszavát pedig automatikusan az új hálózathoz akarta felhasználni - sikertelenül.

(#60647) HUTCHDB válasza Intruder2k5 (#60645) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A 300 koruli mar boven eleg lenne...
A hardvert hol tudom ellenorizni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#60648) woodworm válasza HUTCHDB (#60647) üzenetére


woodworm
veterán

Azt vedd figyelembe, hogy ezek az értékek dhcp kapcsolatra vonatkoztak. Ha pppoe hozzáférésed van, sokkal kisebb lesz a sebesség, bár még mindig több, mint a gyárival.

(#60649) Intruder2k5 válasza HUTCHDB (#60647) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A router alján van a címkén a pontos verziószám.

woodworm, UPC FP240-ről van szó, tehát DHCP kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#60650) siddis válasza Intruder2k5 (#60645) üzenetére


siddis
őstag

..az a perf.bin a maga három megájával mire lenne jó.?.?

-- Aux armes, citoyens --

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.