Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60501) Intruder2k5 válasza gyulank (#60500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyomtató driver mindenképpen kell a kliensre.

(#60502) suste válasza gyulank (#60500) üzenetére


suste
veterán

Valaminek kezelnie kell a nyomtatot.
Openwrt+ p910nd eseten a nyomtatast indito eszkozre kell valamilyen szoftver/driver. (Androidnal a nyomtato gyartok is csinalnak sajat szoftvert, amibe bele van epitve a nyomtatoik egyszerusitett driver-ei.)
Gyari fw-vel ha jol tudom akkor szinten kell a kliensre a driver, es + a tplinkes szoftver is.

(#60503) Intruder2k5 válasza suste (#60502) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudtommal Samba-val lehet olyan módon megosztani a nyomtatót, hogy ne kelljen driver a kliensekre, de akkor viszont OpenWrt alá kell meghajtót hegeszteni hozzá.

(#60504) woodworm válasza Intruder2k5 (#60503) üzenetére


woodworm
veterán

Cups is van openwrt-re, de a bináris drivereket szerintem el lehet felejteni, aminek elég a ppd, annak van esélye.

(#60505) chros válasza suste (#60499) üzenetére


chros
őstag

Oh, ezt nem tudtam.

(#60506) vlaci79 válasza Intruder2k5 (#60503) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia, erről a témáról van valamerre jó kis olvasnivaló?

(#60507) Intruder2k5 válasza vlaci79 (#60506) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, gondolom a samba dokumentációjában van, ha van. De én sosem próbáltam ilyen megoldást, csak valamikor olvastam róla.

szerk.
Setup a Samba print server

[ Szerkesztve ]

(#60508) siddis válasza Intruder2k5 (#60507) üzenetére


siddis
őstag

Tudtommal a SaMBa x86 és x64 printer driver mappáit (spool/drivers) ugyanúgy fel kell tölteni a windows-os és egyéb nyomtató driver-ekkel, úgy hogy sokkal előbbre nem vagy mintha a lokális gépen vadásznád össze..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#60509) r.endruu


r.endruu
tag

Sziasztok, írtam nemrég ide azzal hogy az USB-s fájlmegosztás részben működik csak. Utána leformáztam a pendriveot, reseteltem a routert és működött majdnem tökéletesen, néha telefonról nem tudtam írni rá. Windowsból ment minden pár napig, majd ma már egyszer csak semmiről nem tudok írni rá.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e custom firmware-t ajánlani amiben biztosan működik ez a része a routernek?

(#60510) Pr3s válasza r.endruu (#60509) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Szia!

Akkor ha figyelmesen olvastad a fórumot, legfelül összefoglaló, említve kellene legyen a suste kolléga által készített firmware, ami OpenWRT alapú, és van benne minden jó, egyszerűen.
Viszont azt máris tisztázzuk, hogy a pendrive-ok nem szeretik a torretet, és a linuxok az NTFS filerendszert nem szeretik, mivel az OpenWRT, DD-WRT is linux alapú firmware-ek, így ami ajánlott lenne hozzájuk, az egy kisebb külső HDD, és ext filerendszer.

(#60511) r.endruu válasza Pr3s (#60510) üzenetére


r.endruu
tag

Köszi a választ meg fogom nézni akkor azt.
Nem torrentezés a cél, NTFS-sel pedig tudom hogy lehetnek gondok, FAT32-es a pendrive, remélem az nem gond.

(#60512) Pr3s válasza r.endruu (#60511) üzenetére


Pr3s
aktív tag

EXT filerendszer, és inkább HDD, de van aki pendrive-ot használ, igaz nem torrentre, csak extrootként!

(#60513) Headless válasza r.endruu (#60511) üzenetére


Headless
őstag

Működni fog fat,ntfs,ext fájlrendszer bármelyikével, csak az első kettővel az írási/olvasási sebesség jelentősen kisebb mint az utóbbin (ext ~12 mb/s). Torrentre kizárólag ext ajánlott, ha csak géppel rámásolsz néha és türelmes vagy (~3 mb/s), akkor maradhat a pen és ntfs/fat.

Pres kollégának hozzászólásában csak a "kisebb külső hdd-t használj" amit én nem tennék. Minnél nagyobbat tennék rá, az igényeknek megfelelően. Nyugodtan lehet 3,5"-os is akár GPT particiós táblával 2 TB fölött is.

És még annyi, hogy a readme-k nem dísznek vannak :)).

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#60514) Pr3s válasza Headless (#60513) üzenetére


Pr3s
aktív tag

500 Gigásra gondoltam, az manapság már elég kicsinek számít :-D

(#60515) gr8tjoey válasza XDModesty (#60463) üzenetére


gr8tjoey
tag

A hiba nálam is fennáll, és nem táp vagy kondi kiszáradás, mert a /sbin/wifi up paranccsal fel lehet éleszteni a wifit ilyenkor. Vargalex 1.1-es fw óta minden általam próbált fw érintett a hibában :(((

------((-----))------

(#60516) vargalex válasza gr8tjoey (#60515) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha ettől, vagy reboot-tól helyrejön, akkor én azt mondanám, hogy router-kliens wifi inkompatibilitás.

Alex

(#60517) suste válasza gr8tjoey (#60515) üzenetére


suste
veterán

ahogy vargalex is írta, ez inkompatibilitás lesz (szokásos DMA hiba)
teljesen akkor fog megjavulni, ha az érintett klienst lecseréled/kicseréled
config fájlban lehet még próbálkozni, headless meg is írta a beszúrandó sorokat/értékeket valamelyik topicban, de a weben is megtalálni sok helyen....de csoda nincs, max csökken a DMA hibák száma, ami persze sokat jelenthet....

(#60518) Funky81


Funky81
csendes tag

Sziasztok,

lenne egy olyan apró problémám, hogy amikor feltettem a 0.7es firmwaret a 1043 v2-re, automatikusan felcsatolta a 3 T winyót. ami szép és jó is. de hiába állítom be a transmissionnál, hogy a share/sda2-re toljon mindent, valamiért a resume és torrentfileokat az overlay/www/share/sda2/transmission-ba pakolja, ami ugye maga a device és ezért elfogy a szabad hely. már átnéztem a transmission szolgáltatásnál a beállításokat, be is van állítva, hogy a beállítási file könyvtára is share/sda2/transmission legyen, de nem tudom elérni, hogy ne a device-re pakolgasson. nincs valakinek valami ötlete?

előre is köszönöm,
üdv mindenkinek

(#60519) vargalex válasza Funky81 (#60518) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pontosan milyen értékre van beállítva a tranmission config könyvtára? A kezdő / ott van előtte?

Alex

(#60520) Headless válasza Funky81 (#60518) üzenetére


Headless
őstag

Szia!
Milyen fájlrendszerű a hdd? Valamelyik ext rendszerű?

Ha nem, akkor kezd azzal, hogy megformázod linux alatt cimkét is adj neki, mert transmission nem fog rendesen menni NTFS, vagy FAT fájlrendszerrel.

Ha ext, akkor pedig dugd fel újra egy linuxos gépre adj neki valamilyen label-t (cimkét) gparted segítségével. Majd a formázó felületen be tudod állítani, hogy melyik hdd-t csatolja /mnt-be. És akkor nem is kell piszkálni a transmission beállításait... De ha nem is állítod át /mnt-re label-t mindenképp adj a HDD-nek, mert az automount az alapján csatol, és ha az nincs, akkor jön az, hogy sdXY csatol ami viszont keveredést okozhat.

A legegyszerűbb szerintem, ha kezdesz egy factory resettel, majd követed a leírást suste oldalán. Egyszerűbb a dolgod, ha a HDD cimkéjét "mnt"-re állítod, mert akkor az összes transmission beállítás mármint a könyvtárak rendben vannak.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#60521) suste válasza Funky81 (#60518) üzenetére


suste
veterán

az a megoldás, hogy vagy "mnt" nevet adsz a partíciónak amire torrentezel, vagy átállítod a 9092/formázóban az automountot a mostani label-edre

egyébként mindenhol a "/mnt" útvonal van megadva, ezért is kell/érdemes a fő HDD-t úgy beállítani, hogy a "/mnt" -be legyen csatolva, és ne a '/share/xxxx" -be

a "/share/..." az egyéb meghajtóknak lett kitalálva (pl pendrive-ok, vagy csak ideiglenesen felcsatlakoztatott háttértárak)

[ Szerkesztve ]

(#60522) Funky81 válasza suste (#60521) üzenetére


Funky81
csendes tag

köszönöm a javaslatokat. esetleg címkét adni lehet a winyónak anélkül, hogy leválasztanám? vagy hogyan tudok label-t adni neki? ha jól értelmezem, akkor ha mnt címkéje lenne és lehúznám, majd visszadugnám, akkor már mnt-ként csatolná fel automatikusan.

(#60523) vargalex válasza Funky81 (#60522) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Tedd fel a tune2fs csomagot, majd:

tune2fs -L mnt /dev/sda2

Alex

(#60524) Funky81 válasza vargalex (#60523) üzenetére


Funky81
csendes tag

szia,

leszedtem a tune2fs-t, megváltoztattam a label-t. reboot után már jól is jelenik meg a csatolási pontoknál. de a letöltött torrenteklet még mindig az overlay-re tölti le és nem az mnt-re.

én nem csináltam jól valamit, vagy a hiba a készülékemben van? :)

(#60525) vargalex válasza Funky81 (#60524) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ahogy itt is írtam. Hiányzik a kezdő / .

Alex

(#60526) gr8tjoey válasza suste (#60517) üzenetére


gr8tjoey
tag

Elfogadnám az inkompatibilitási problémát abban az esetben, ha nem jelentkezne több különböző laptoppal (dell - broadcom wifi, hp - intel agn, meg még egy (toshiba) aminek nem jut eszembe a neve), illetve a következő telefonok vannak rajta sokat, htc, sony, lg, xiaomi, jiayu, meg 2 tablet esténként.
Melyikkel inkompatibilis? :)

A te buildeddel amúgy nincs DMA hibám egyáltalán.

------((-----))------

(#60527) Headless válasza gr8tjoey (#60526) üzenetére


Headless
őstag

Ezt neked kell kipróbálgatnod, melyik eszköz wifije hülyíti meg a routert... bármelyik lehet, nem feltétlen kell DMA hiba, nálam semmi megszakadás nincs. 2 THL telefon, Iphone, 841 nd v8-as router, 2 Laptop, amik lógnak wifin, sose volt problémám, illetve volt egy tenda A6-al openwrt-vel rengeteg DMA hiba volt azt csökkenteni tudtam txantenna/rxantenna beállítással, ahogy korábban írtam már.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#60528) Funky81 válasza vargalex (#60525) üzenetére


Funky81
csendes tag

...és valóban. köszönöm a segítséget. remélhetőleg innentől minden flottul megy már :) sajna úgy emlékeztem, hogy a beállítási könyvtárnál nem volt / jel. nem tudom miért emlékeztem így :S de most már hibátlan :)
még egyszer köszönöm mindenkinek a rengeteg jótanácsot és segítséget.

legyen szép napotok

(#60529) suste válasza Funky81 (#60528) üzenetére


suste
veterán

Az biztos, hogy te allitottad el, mert alapbol ott van a / jel :D.
Nagyon sokminden elore be van allitva, es nem kell hozzanyulni.
Ezert (is) vannak a readme-k...

(#60530) gr8tjoey válasza Headless (#60527) üzenetére


gr8tjoey
tag

Ezek az eszközök folyamatában vannak nálam 2008-2009* óta (kb akkor vettem meg ezt a routert). Voltak átfedések, de az 1.1 után egyből jött a probléma. Emiatt vettem egyszer egy 3600-ast is, azon meg nem fél naponta jött össze, hanem ahogy felpörgettem a wifit egy ISO másolásával azonnal.
Nem tudom hogy lehet visszakeresni a korábbi bejegyzéseimre, de ott fotókkal dokumentálva van az egész.

*2011 óta vagyok ide regisztrálva, úgyhogy most elbizonytalanodtam :)

[ Szerkesztve ]

------((-----))------

(#60531) chros válasza gr8tjoey (#60530) üzenetére


chros
őstag

A regi vargalex 1.0.2-et nem rakod vissza proba keppen?

(#60532) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok!

Magától meghülyült a routerem wifi-je

did not acknowledge authentication response

Van valami megoldás erre a hibára ?

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#60533) siddis válasza DeniBoy (#60532) üzenetére


siddis
őstag

Miből milyen verzió van rajta.?

-- Aux armes, citoyens --

(#60534) DeniBoy válasza siddis (#60533) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342

Teljesen megdöglött a wifi, valami tud rá csatlakozni valami nem.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#60535) piny


piny
tag

Sziasztok!

A http://dl.eko.one.pl/chaos_calmer/ar71xx/ -ról húztam le egy uj fw-t a 1043nd v2-es routeremhez (openwrt-15.05-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory.bin).
A routeren előtte poli27 féle fw volt fent. Az upgrade teljes volt, a beállításokat nem tartottam meg.
A fw frissítés látszólag jól ment fel, azonban a reboot után nem tudok belépni a routerre. Net van, wifi működik.
Ha web-en keresztül szeretnék belépni, az átirányítás után a http://192.168.1.1/cgi-bin/luci oldalt már nem tudja betölteni...
Ha ssh-n lépek be, akkor a root-hoz jelszót kér, amit viszont nem tudok (root/üres jelszó, előző jelszót próbáltam).

Ötlet ?

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#60536) yodee_ válasza piny (#60535) üzenetére


yodee_
őstag

Böngészőben ürítsd a cache-t, vagy próbáld másikkal mint amivel szoktad.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#60537) lolka1980 válasza piny (#60535) üzenetére


lolka1980
aktív tag

A böngésződben töröld az előzményeket.Azután próbáld a http://192.168.1.1

Szerkesztve:
Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#60538) chros válasza piny (#60535) üzenetére


chros
őstag

1. Szerintem, abban, amit te toltottel le, nincs Luci! Azt innen kellett volna: http://dl.eko.one.pl/luci/chaos_calmer/ar71xx/ , igy aztan ne is probald meg elerni webes feluleten :)
(A Luci-s buildben valszeg kevesebb masik csomag van, a 8MB-os flash miatt)

2. Ezt a jelszot probaltad? "brak" (Ip: 192.168.1.1) [link]

[ Szerkesztve ]

(#60539) piny válasza chros (#60538) üzenetére


piny
tag

Hali!

Cache, előzmények törlése nem oldotta meg.

1., Köszönöm, igazad van :)

2., Nem jött be :(

De megvan miért nem: a firstboot után ha telnet-el belépsz, az beenged, ott tudsz jelszót adni magadnak....

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#60540) siddis válasza piny (#60539) üzenetére


siddis
őstag

..akkor most már nyomhatod telnet-en az opkg update és opkg install luci -parancsokat..

-- Aux armes, citoyens --

(#60541) piny válasza siddis (#60540) üzenetére


piny
tag

Jaja, fel is ment szépen. Még egy kis update volt, meg overlay, meg a saját apróságaim. Minden megy szépen. Úgy vettem észre mintha egy kicsit pattogósabb, gyorsan lenne.
Köszönöm a segítséget még1x.

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#60542) kenand


kenand
veterán

Elkezdett a táp gyengélkedni. Tudtok hozzá megfelelő jó tápot?
Ami itthon volt a polcon azokkal nem tökéletes (jobb de időnként úgy is gyengélkedik a rooter)

(#60543) chros


chros
őstag

Nem tudom valaki talakozott e valami hasonlo torrent problemaval: ADSL2 net, szolgaltatos modem a router (Archer C5) elott ethernet kabellel, 74 mbps/20 mbps (~ 9000 KiB/s / 2250 KiB/s) , 2 laptop ethernet kabellel csatlakozik a routerre:
- ha a magas letoltes (8800 KiB/s-8000 KiB/s), akkor lelassul nagyon a feltoltes (kb 1500 KiB/s-1000 KiB/s).
- ha nincs letoltes, akkor a feltoltes felmegy 2000 KiB/s fole is
- ha a 1. gepen toltok valamit fullon, akkor a letoltes leesik 1500 KiB/s kore
- ha 1 db gepen a letoltest kezzel lejjebb veszem, pl. 5000 KiB/s-ra, akkor a feltoltes elkezd feljebb kuszni pl. 1800 KiB/s-ig, de nem tovabb
- ha a 2. gepen toltok valamit fullon (a feltoltesi sebesseg be van korlatozva) (az 1. csak feltolt), akkor a letoltes leesik 1100 KiB/s kore

QoS be van kapcsolva a routeren, de e nelkul is ugyanaz. Most CC rc3 van rajta, de BB-n is igy viselkedett.

Hogyan tudnam kideriteni/letesztelni, mi a szuk keresztmetszet a rendszerben? (En a router-re gyanakszom, de az is lehet, hogy a szolgaltatos modem.)

Koszi a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#60544) kenand válasza chros (#60543) üzenetére


kenand
veterán

Nem túl erős a rooter. Torrent masinának letöltésre nagyon gyatra, USB írás teljesen leterheli, nekem akkor a Wifi klienseket mindig leszórta. Emiatt is váltottam torrent masinának egy leharcolt TV boxra. Ott a SATA port és az erősebb CPU miatt sokkal jobb a sebesség. (és nem terheli a rootert)

(#60545) Intruder2k5 válasza kenand (#60544) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem gondolnám, hogy a routerrel tölt lefelé 8MB/sec-el, szerintem ez a sebesség a klienssel van kihajtva.

(#60546) woodworm válasza kenand (#60544) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel C5-ről van szó, inkább a 1043v2, v3 a mérvadó, nem a v1. Ezek nehogy már letérdeljenek egy adsl-n elérhet sebességtől, amit átmenő forgalomban jól kezelt már a v1 is.

(#60547) Intruder2k5 válasza woodworm (#60546) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van itt még több kérdőjel is, mert ha valóban 74 mbps/20 mbps sebességről beszélünk, akkor az nem ADSL, hanem VDSL, bár ez a kérdés szempontjából sokat nem befolyásol.

chros, én első körben kikötném azt a routert egy próba erejéig, és tesztelném direktben a modemről, kábellel, PC-vel.

[ Szerkesztve ]

(#60548) vargalex válasza chros (#60543) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem teljesen értem az összes pontot (lehet, hogy néhol felcserélődött a letöltés-feltöltés szó), de ha megy a letöltés az elvisz valamennyi feltöltési sebességet is. Így a (tapasztalt) feltöltési sebesség csökkenése teljesen normális.

Alex

(#60549) chros válasza vargalex (#60548) üzenetére


chros
őstag

Bocs, igen, 2 helyen is elirtam :
...
- ha a 1. gepen toltok valamit fullon, akkor a feltoltes leesik 1500 KiB/s kore
...
- ha a 2. gepen toltok valamit fullon (a feltoltesi sebesseg be van korlatozva) (az 1. csak feltolt), akkor a feltoltes leesik 1100 KiB/s kore

"ha megy a letöltés az elvisz valamennyi feltöltési sebességet is. Így a (tapasztalt) feltöltési sebesség csökkenése teljesen normális."
De ilyen mertekben???
Nincs valamilyen halozati parancs, amivel szimulalni lehetne a routeren atmeno forgalmat ketiranyban? (pl. iperf)

(#60544) kenand: "Nem túl erős a rooter. Torrent masinának letöltésre nagyon gyatra"
Felreertetted, nem a router tolt, hanem a rakotott laptopok. (Lehet, hogy en irtam rosszul :) )

(#60547) Intruder2k5:
az nem ADSL, hanem VDSL : aha, hat nem tudom, mert itt broadband, fibre, stb nevet adnak neki. A lenyeg, hogy PPPoE-n keresztul csatlakozunk, igy az MTU-t a tuzfalban allitja a router.

"én első körben kikötném azt a routert egy próba erejéig, és tesztelném direktben a modemről, kábellel, PC-vel"
No, ezt akartam elkerulni :) (nem csak en hasznalom az eszkozt, igy macera a kivonasa.) Majd a hetvegen talan lesz ra alkalom, ha addig nem jutok semmire.

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#60550) Pr3s válasza chros (#60549) üzenetére


Pr3s
aktív tag

vargalexnek van igaza, mert ha utánaolvasol, akkor láthatod, hogy az úgynevezett ACK csomagok is elveszhetnek a hálózati forgalomból, amik a feltöltés szálon mennének a forrás állomás felé, ha nagyon magas a letöltési sebesség, az ACK csomagok nehezebben érnek el a feltöltési oldalon a célállomás felé, emiatt lehet kétszer is megkapod ugyanazt az adatcsomagot, amit nem kellene, de mivel a felfelé komunikáció lassabb, ez előfordulhat.
Ezt rendszerinformatikus suliban is tanítják.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.