Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59951) luigi106


luigi106
tag

Sziasztok.
Egyre többet kezdek megérteni ebböl a port forwarding-ból.
De most megakadtam, mert a portforward.com-on screenshot-okkal demonstrálva bemutatják részletesen, hogy mit is kell csinálni. De ott a forwarding-virtual servers-add or modify a virtual server entry-nél
konkrétan 5 kitölthető mező /service port/IP Address/Protocol/Status/Common Service port/ van.
A service portba írja azt a portot amit forwardolni akar, ip adrdress-hez annak az ip címét amihez ki akarja
nyitni, Protocol tcp vagy udp, status engedi vagy tiltja, common service port gondolom hogy milyen
szolgéltatást akar igénybe venni, de ebben nem vagyok biztos.
Na most ha megnyitom a gépemen a router menüjét /192.168.1.1/ és ott rámegyek a port forwardingra az
add or modify a virtual server entry-re akkor ott nekem van még egy mező az internal port. Szóval ide mit is kell írni? A többit egyébként jól írtam?

(#59952) sto1911 válasza luigi106 (#59951) üzenetére


sto1911
veterán

Nem muszaj ugyanannak a portnak lenni a routeren es a celgepen. Tehat a router kulso cimet elered x IP x porton, amit atiranyitasz y IP y portjara.

(#59953) luigi106 válasza sto1911 (#59952) üzenetére


luigi106
tag

Ebből most semmit sem értek. Amit leírtál azt értem, csak hogy hova mit írjak arról még mindig nincs dunsztom se.

(#59954) sto1911 válasza luigi106 (#59953) üzenetére


sto1911
veterán

internalnak azt ird be, amelyik porton hallgat az, amit el akarsz erni.
Ezzel lehet azt megcsinalni, hogy kintrol az rdp-t pl. az 1234-es porton ered el, de belul az atforditodik a 3389-re.

(#59955) luigi106 válasza sto1911 (#59954) üzenetére


luigi106
tag

Köszi. És a sevice portnak mit írjak.

(#59956) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Egy elég súlyos problémával fordulok hozzátok.
Szükségem lett volna arra, hogy a routeren lévő MC lássa a hálózat bizonyos megosztásait.
Fel lett téve a kmod-fs-cifs és cifsmout.
Fel lettek csatlakoztatva azok a hálózati megosztások ami kellett.
Látszólag minden rendben volt.
Aztán át lett írva az fstab, hogy amire szükség van az felcsatlakozzon magától.
Gondoltuk, hogy kipróbáljuk. Restart jött.
Csatlakozások nem sikerültek, fstab vissza íródott az eredeti állapotra.
Gondoltuk jó, semmi gond visszacsatlakoztatjuk és írunk egy scrip-et, hogy egy esetleget újraindítás után csak egy mozdulat legyen a moutolás.
Újracsatlakoztatni már nem sikerült a megosztásokat.
Na innentől kezdődtek a bajok.
A telepített csomagokat már nem engedi leszedni és a ROM-ban csak 11% szabad hely van.
Tehát az általunk telepített csomagokat sem újrainstallálni nem lehet, sem letörölni. Viszont nem is működnek, mert amikor megpróbálunk mountolni, akkor kiírja, hogy nincs ilyen parancs.
Ha el akarunk távolítani egy csomagot, akkor ez a hibaüzenet jelenik meg a LuCi felületen:
Removing package cifsmount from root...

Collected errors:
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/cifsmount.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/cifsmount.list: No such file or directory.
* opkg_conf_write_status_files: Can't open status file //usr/lib/opkg/status: No space left on device.

Néhány kép a hibáról és a telepített csomagokról:

[hiba]
csomag1
csomag2
csomag3
csomag4
csomag5
csomag6

Köszönöm a segítséget

Üdv

Attesz

(#59957) Airedhyal válasza siddis (#59948) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Nem nem csináltam külön megosztást, az alapot használom, annak kellene megoldani hogy kérjen felhasználó nevet és jelszót.
De mit merre. hogyan és miért?
kép1
kép2

[ Szerkesztve ]

(#59958) sto1911 válasza luigi106 (#59955) üzenetére


sto1911
veterán

Szerintem a kulso port lesz a service, a belso meg az internal.

(#59959) Gyurka6 válasza Airedhyal (#59957) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Gondolom, hogy az első képen egy felhasználó kellene, akinek a jelszavát kérné.

Gyurka

(#59960) suste válasza Attesz (#59956) üzenetére


suste
veterán

legegyszerübb ha nyomsz egy factory resetet, és elölről beállítasz mindent...

(#59961) suste válasza Airedhyal (#59957) üzenetére


suste
veterán

nem csináltam még én sem sambapass-os elérést, de logikusan nézve:
-1. képen kiveszed a pipát a vendégtől
-2. képen meg van adva a sambapassword fájl elérési útvonala, amiben gondolom fel kell venni a user/pass párosokat
többinek nézz utána az openwrt wiki-ben (google: openwrt wiki samba)

(#59962) Headless válasza suste (#59961) üzenetére


Headless
őstag

Vagy rakd fel a mentést a webes felülethez és akkor tesztelni is tudják :D

Ott annyi a feladat, hogy az oldalon létrehozza a felhasználót/jelszót, majd utána beírja a megosztásba mint engedélyezett felhasználó. és vendég nuku.

Amúgy nagyjából az a megoldás ami nálad van, de azért nem teljesen.

Beríod, mint engedélyezett a felhasználó (guest nuku), létrehozol egy rendszer felhasználót "/etc/passwd" vagy használod root-ot. majd létrehozol egy bejegyzést a /etc/samba/smbpasswd fájlban. Valami ilyen formában
felhasználó:ID:::::

ezután ssh-n kiadod az
smbpasswd "felhasználó"
parancsot beírod kétszer a jelszót és kész.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59963) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek van rá mód hogy a LEDeket a routeren ütemezve kikapcsoljam éjszakára ?
:B

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#59964) Headless válasza DeniBoy (#59963) üzenetére


Headless
őstag

crontabbal és egy saját scriptel bármit... illetve nem bármit, mert van olyan led amit nem tudsz vezérelni... Csak azokat tudod szabályozni, amiket luciban is tudsz... Ezt több féleképp is megoldhatod, vagy uci configot módosítod egy scriptel, vagy pedig (ami egyszerűbb talán) az hogy a /sys/class/leds mappán belüli brightness fájlokat 0-ra rakod, és az enabled_hw_mode-okat is nullára veszed, majd reggel visszarakod 1-re

egy példa
leds="/sys/class/leds";for i in `ls $leds`;do echo "0" >$leds/$i/brightness;[ "`ls $leds/$i/enable_hw_mode`" ] && echo 0 >$leds/$i/enable_hw_mode;done

Ez kikapcsol minden olyan ledet amit tudsz vezérelni.

Bekapcsolni meg lecseréled a "0"-kat "1"-re habár ez kicsit nem a legjobb, mert bekapcsol mindent, kivéve ahol volt enable_hw_mode (LAN portok) az helyesen kapcsol be, de pl a wps gombot bekapcsolja... de lehet szűrni, hogy miket szabályozzon, pl grep-el kiveszed mondjuk a wps-t és máris jó.
Például egy bekapcsolás wps nélkül.

leds="/sys/class/leds";for i in `ls $leds | grep -iv wps`;do echo "1" >$leds/$i/brightness;[ "`ls $leds/$i/enable_hw_mode`" ] && echo 1 >$leds/$i/enable_hw_mode;done

Ezeket már csak crontabba be kell tenned és kész vagy...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59965) DeniBoy válasza Headless (#59964) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Köszi!

Hazaérek kipróbálom,
ezeket simán időzzem cronban ha jól értem
:R

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#59966) SteveL válasza SteveL (#59946) üzenetére


SteveL
aktív tag

Ez alapján úgy tűnik sikerült (a 6. ponttól kellett, mert Linux Minten csináltam), majd beszámolok az eredményről.

(#59967) 5oultrain


5oultrain
aktív tag

Sziasztok, gyári frimware raktam fel vargalex féle firmware-t.(V1) Ügyeltem hogy a megfelelőt rakjam fel, de azóta semmi.
Tégla lett?
Valaki tud segíteni?

Előre is köszönöm!

PSN ID: legalkriminalz

(#59968) vargalex válasza Headless (#59962) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az smbpasswd-t nem kell kézzel szerkeszteni, erre való az

smbpasswd -a "felhasználónév"

parancs.

Alex

(#59969) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Mivel a factory resetnél jobb ötletet nem kaptam a problémámra, plusz már tervbe volt véve, hogy felteszem a Suste féle ROM-ot, így inkább ezt választom a reset helyett.
Egy kérdésem lenne csak. A jelenlegi Vargalex féle ROM-ra simán csak felteszem az új Suste féle ROM-ot, vagy System update kell?
Gondolom tiszta telepítés kell, de inkább kérdezek, hogy elkerüljem a meglepetéseket.
Arra esetleg van mód, hogy a jelenleg seedelt torrentjeimet visszategyem? Persze nem egyesével szeretném csinálni. :DD

Köszönöm

(#59970) Attesz


Attesz
aktív tag

Még egy kérdés jutott eszembe.
Vargalex FW által formázott vinyó maradhat a jelenlegi állapotban, vagy ezen is módosítani kell?
Köszönöm

(#59971) Headless válasza Attesz (#59970) üzenetére


Headless
őstag

1. Sysupgrade fw-vel (0.7-es verzió a legújabb), mindenképp beállítások megtartása nélkül frissíts.
2. Formázott vinyó maradhat, automount van suste fw-jében luci csatolási pontokat nem piszkálod, mint alex fw-jében., ha extroot is kell, akkor egyedül azt a particiót kell formázni/törölni 3.1-es pont a formázónál.
3. Torrentjeidet úgy tudod visszatenni ha a torrent fájlokat betöltöd a transmissionba és újra ellenőrizteted őket.(meg persze az elérési útvonalat lecsekkolod). Ha megvan egy helyen az összes torrent fájl én remote gui-val raknám vissza egyszerre... Ott kitudsz jelölni több torrentet és hozzáadni is gyorsabb, mint azzal a fos webessel.(habár többet kijelölni ott is tudsz)

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59972) Airedhyal válasza vargalex (#59968) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Üdv.

Köszönöm a segítséget, ezzel sikerült le jelszavazni a megosztást.

(#59973) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Az miért lehet, hogy egy switchnek hazsnált 1043as néhány naponta visszaveszi a LAN sebességét gigabitről 100Mbitre? Ilyenkor mindig újraindítom, és újra gigabites.

3.17.38 Build 140613 Rel.55867n a firmware rajta.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#59974) kissadam9


kissadam9
csendes tag

Itt van egy leírás arról, hogy hogyan lehet feltenni egy v3-mas firmware-t v2-es hardverre:
https://www.gargoyle-router.com/phpbb/viewtopic.php?f=8&t=7176#p31193
Valaki próbálta már közületek?

[ Szerkesztve ]

(#59975) Intruder2k5 válasza bajnokpityu (#59973) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hibás az UTP kábel, rossz a driver a kliensen, stb...

(#59976) Funky81 válasza Headless (#59934) üzenetére


Funky81
csendes tag

szia,

köszönöm szépen a segítséget, sikerült visszanyerni a winyót :)
a wifi problémára esetleg nem lenne valami jótanács? a kernel logban kerestem a TX_DMA errorokat, de sajnos nincs semmi ilyesmi. mit lehetne még azon checkelni, hogy kiderüljön mi lehet a bibi. a ledobálás mindenre érvényes az esetemben, tehát nem csak egy eszközt dob le, hanem ami van, mindent (laptopok, mobilok -winphone, android-) ha van bármi ötlet, azt szívesen veszem.

köszönöm az eddigieket is.

(#59977) badabum


badabum
tag

Létezik olyan butított firmware v1.1-re amelyen kizárólag asterisk megy illetve ez a lényegesebb eleme?

(#59978) Bilux


Bilux
veterán

Tegnap este óta használhatatlanná vált a wifim. Mintha 100% leterhelték volna.
Raktam rá most már mac filtert így csak azok csatlakozhatnak rá akiket én engedek
Olyan előfordulhat hogy DHCP listában nem látom azt a valakit aki esetleg feltörte a routert?
És pörgette az adatforgalmat?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#59979) siddis válasza Bilux (#59978) üzenetére


siddis
őstag

Ne mac szűrést rakj rá, hanem WPA2-PSK AES -kódolást valami 16 karakteres random jelszóval..

-- Aux armes, citoyens --

(#59980) KisBundi


KisBundi
őstag

Nekem sajnos egy DD-WRT firmware felrakás után szállt el. Csak a power led világít és az a port ahová bedugom a kábelt. Néha a WLAN is de nem tudom miért. Wift-jét látom és csatlakozni is tudok. Sajnos eddig semmire nem reagált a kicsike. Se SSH se TFTP. Mivel a sys led soha nem villan fel és az USB led se így nem igazán értem hogy mi van. TFTP alatt nem történik semmi. SSH-n nem tudok csatlakozni, mert időtúllépést ír ki. :(

(#59981) Pr3s válasza KisBundi (#59980) üzenetére


Pr3s
aktív tag

openwrt failsafe wiki
olvasd el, és hátha újra feltudod éleszteni

(#59982) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Most tervezek venni egy ilyen routert, és az érdekelne, hogy az USB-n keresztül képes-e úgy kezelni egy külső merevlemezt, hogy a media player hálózaton keresztül használni tudja a merevlemezt. Sorozatokat, filmeket néznék így. Persze később lehet befigyelne egy NAS és akkor teljes kőrűen kiváltanám a pc-t letöltések témakörben is. Egyelőre még csak tanulmányozom mikre képes a készülék, milyen firmware-ek vannak.

no brain, no problem

(#59983) siddis válasza Zolee11 (#59982) üzenetére


siddis
őstag

A miniDLNA és/vagy uPNP amit keresel és tudja.. Olvasgass itt a fórumban előbb itt erről.. Mondjuk nem árt egy kompatibilis tv sem, de ebben nem vagyok különösebben otthon..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#59984) Headless válasza Zolee11 (#59982) üzenetére


Headless
őstag

Szia!
openWRT-vel akár már ez is átveheti a torrent le/fel töltést is. Lejátszani róla pedig több mód is van, Ha van médiaplayer, akkor jobb ha csak sima SMB,FTP, NFS megosztásból veszi a filmeket, ha viszont "csak" DLNA képes eszközök vannak,pl okosTV-k.akkorott van a miniDLNA.

Szerintem ezekre a feladatokra a legalkalmasabb fw suste buildje nem rég lett kiadva a 0.7-es verzió. Kifejezetten azoknak jó, akik nem akarnak nagyon speciális dolgokat a routerrel, hanem teljesen alap dolgokat, pl transmission, DLNA, SMB, FTP, de persze azért vannak még benne mások is :)

Ebben az esetben ügye teljes mértékben megegyezik a NAS szerepével, amivel számolni kell, mint hátrány, az a sebesség, Nem olyan erős a hardver, mint egy NAS-ban. Valamint openWRT alatt nincs hardveres NAT, szóval 200 mbps net felett nem lesz a WAN-LAN sebesség..

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59985) Zolee11 válasza Headless (#59984) üzenetére


Zolee11
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek!
Egy ASUS O!Play R1-es készüléket használok, jelenleg win7 alól vannak megosztva mappák, tökéletesen működik. Gondolom ez nem DLNA, hanem valami egyéb megosztási forma.
Nem tudom, hogy mennyire lenne képes ez a hardver futtatni a transmission-t, gondolok itt a processzorra és a memória méretére. Ami számomra fontos, hogy megmaradjon a LAN portok közötti gigabites kapcsolat, a wan irányába/ból ez nem érdekes, elég a 100Mbit is, a 200 meg bőven.
Belevetem magam a témakörbe ahogy az időm engedi. :K

no brain, no problem

(#59986) Headless válasza Zolee11 (#59985) üzenetére


Headless
őstag

Ha jelenleg windows megosztásból megy, akkor a routeren az a samba megosztásnak minősül, ez suste fw-ben előre be van állítva és telepítve van elég az o!play-t átállítani. 1043ND V2 megkapta a tplinkek között az egyik legerősebb processzort a QCA9558-at, ami az archer C5/7-ben is van. Nálam a transmission el van engedve teljesen letöltési sebességben, kapcsolatok számában, meg erősen túl van korlátozva (nem úgy mint pc-n), Így szerintem teljesen normális sebességeket mérek le/feltöltés irányában is (átlag 2-3 mbyte/s). Eközben még zökkenőmentes egy film lejátszása FTP, SMB megosztásról is... Persze sokkal gyengébb mint egy célhardver...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59987) nemedy


nemedy
újonc

Sziasztok. Attól tartok csak egy egyszerű kérdés/válasz lesz, további segítség nélkül. optikai kábelen kapom a netet 1000 Mbit-en a router 200-al tudja osztani. Ez normál, nem lesz magasabb, vagy valami további beállítás hoz nekem sebességet. Természetesen vargalex fw és cat5e kábel, stb.. Router nélkül 600-700 jön.... köszönöm előre... (ui. ha a tp-link ennyit tud, hogy keressek routert ami ki tudja hajtani az 1000es netet LAN-ra)

(#59988) vargalex válasza nemedy (#59987) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az 1043ND v1 ennyit tud (OpenWrt-vel, mert gyári firmware-val 120-130 Mbps környékén).
Az általad igényelt sebességhez hardware NAT szükséges (ami csak gyári firmware alatt működik).
TP-Link-ből a TL-WR1043ND v2, TL-WDR3600, TL-WD4300, Archer C5/C7 amik tudják és viszonylag olcsón beszerezhetők.

Alex

(#59989) nemedy válasza vargalex (#59988) üzenetére


nemedy
újonc

Köszönöm szépen... már csak az a kérdés hogy v1 vagy v2 tp-linkem van.. gondolom a gyári fw-t vissza tudom rakni a v2-m van... ha google-t nézem, akkor ha fehér akkor v1...

(#59990) suste válasza nemedy (#59989) üzenetére


suste
veterán

Biztos hogy v1ed van, mert v2re meg nincsen vargalex.

(#59991) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Urak, van egy kis problémám egy v2-essel... :U

Ma vettem, szépen végigcsinálom az instalt, de a szép kezdés

után erős visszaesés tapasztalható:

A 192.168.1.1-en sem érem el a routert... :W

Valakinek van valami ötlete? :F

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#59992) Headless válasza BioNiCMaN (#59991) üzenetére


Headless
őstag

Szia!
Gyári FW alap beállításként tudtommal 192.168.0.1-en van, valamint a tplinklogin.net dns címmel is eltudod érni. :) Az a windows pc alkalmazás meg szerintem úgyis felejtős...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59993) BioNiCMaN válasza Headless (#59992) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A dokumentáció 192.168.1.1-et ír, a mellékelt ábrákon is az van... :F

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#59994) Headless válasza BioNiCMaN (#59993) üzenetére


Headless
őstag

GYIK

Eszköszöm elő kellett vennem a dobozát a routermnek, hogy megnézzem, de ott 192.168.0.1 volt. valamint a korábban írt tplinklogin.net .... A Hivatalos GYIK-ben pedig le van írva hogy változó, oké, de a router hátoldalán kell lennie... (az enyémen, csak a tplinklogin.net van... )
De tök feles ezzel szórakozni, nézd meg milyen ip-t kapsz dhcp-n és a gateway címe lesz a router címe..., Ha nem kapsz ip címet akkor ott már baj van...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#59995) BioNiCMaN válasza Headless (#59994) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Köszi! :R

Majd holnap szórakozok vele.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#59996) kymera


kymera
senior tag

Üdv mindenkinek !

Én is (boldog ...?) tulajdonosa lettem egy TL-WR1043ND V2 routernek.
Miután beállítottam a wifi jelszót , csatlakoztam de nem volt netem. Beléptem újra és az fogadott hogy WAN port is unplugged

- UTP kábel jó (másik routeren tesztelve volt)
- UTP kábelt cseréltem (több darabbal is kipróbáltam)
- modem hibátlan (egy Netgear routerrel hibátlanul megy)

Akkor most megfőtt a WAN port ? :F

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#59997) Gyurka6 válasza kymera (#59996) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Előfordul az ilyesmi, főleg villám hatására. A ledje sem villan a kábel csatlakozásakor? (Lehet, hogy csak le van tiltva, egyik lan portot át lehet konfigolni wan-nak.)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#59998) wocsok


wocsok
tag

Ez mitől lehet?

(#59999) Headless válasza wocsok (#59998) üzenetére


Headless
őstag

192.168.1.1:9092 címen eléred? ha igen semmi gond, bár elviekben a chrome támogatja az iframe-t is. Egy cache törlés lehet nem ártana, vagy egy router reboot.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#60000) wocsok válasza Headless (#59999) üzenetére


wocsok
tag

Sajnos ott sem, reboot is volt már...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.