Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#756) Turbo73


Turbo73
tag

Routerekben és hálózatban jártas emberek segítségét szeretném kérni!

Adott egy vadi új TP-LINK TL-R860-as router és egy D-LINK DSL-360R modem. A probléma a következő: a router sehogy sem hajlandó a modemmel kommunikálni. A routeren a WAN, a modemen az ethernet lámpa villog, majd elalszik. Néha, egy pár másodpercre kapcsolódik, de aztán rögtön eldobja. Ami tesztelve volt eddig:
- A modem 2 másik SMC routerrel hibátlanul működik, az UTP kábel bedugása után azonnal helyreáll a kapcsolat. (WAN/Ethernet)
- A router vissza lett víve és ki lett cserélve egy másik vadi újra, de az ugyanezt csinálja. Kicsi a valószínűsége, hogy ugyanolyan gyári hibás lenne 2 db.
- Az összekötő UTP kábel ki lett cserélve 3 különbözőre, de minddel ugyanez a helyzet.
- Mivel a modem IP címe 192.168.1.1 és a routeré is ez alapból, módosítva lett különböző tartományokra, de ugyanaz a hiba. Jelenleg a régi SMC router beállításai vannak, de nem működik.
- A modem stabilan csatlakozik a szolgáltató ADSL szerveréhez.
- A PPPOE beállítások hibátlanok, arra a pár másodpercre, mikor a kapcsolat helyreáll, rögtön megy a net.
- A routeren belül a gépek DHCP-t használva gond nélkül látják egymást.

Itt kifogytam az ötletekből, jelenleg visszatettem a régi(haldokló) SMC routert és azon keresztül netezek, az új TP-LINK-et meg switch-ként használom és nagyon el vagyok keseredve.

Várok bármilyen ötletet, tapasztalatot, segítséget. Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.