Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) rob210 válasza Dare2Live (#4850) üzenetére


rob210
nagyúr

Le kell csiszolni vagy drótkorongozni.
Aztán korant utána pedig rücsis alvázvédő.

Ha szűrőről van szó a purfluxot is próbáltad, eddig minden típushoz bevált nekem. ;)
Jobb mint a mann amit annyira istenítenek.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#4852) AMD Power válasza rob210 (#4851) üzenetére


AMD Power
titán

Purflux tenyleg nagyon jo!! Nekem mat volt az minden fele autoban. Soha nem volt baj veluk.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4853) tibor72 válasza Dare2Live (#4849) üzenetére


tibor72
tag

Gondolhattam volna, hogy van benne visszacsapó szelep.... Még nem néztem mivel van szerelve. Köszi mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#4854) maláj


maláj
őstag

gyerekek, manapság nem merül le az akksim pedig még nem voltam az autóvillamosságis emberkénél :DDD
megjavult volna a pici Yarisom ??? ;]

(#4855) zazahoho


zazahoho
őstag

Ígértem képeket 2008-as yaris féktárcsákról. Most hétvégén sikerült lecserélni.
Kb 60-70 ezr km volt bennük Japanparts volt a tárcsa és a betét is.
Az állapotuk magukért beszélnek, váll nem volt túl nagy.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#4856) zazahoho


zazahoho
őstag

Döntően városi,autópályás utakon használom, hegyvidék max 1-2 %. Az sem az Alpok, vagy a Mátra.

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#4857) pècsimunkás válasza zazahoho (#4856) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Apám Carina E- jèn , 160 ezer km körül volt először a betèt cserèlve , ès úgy hogy nem ment 10ezer km-t autópályán. Sok függ a lábáról is , de gondolom règebben mèg jobban rámentek a tartósságra.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#4858) Ear001 válasza pècsimunkás (#4857) üzenetére


Ear001
addikt

Az azbeszt tartalmú fékbetétek sokkal tartósabbak voltak, a maiak még csak kezdik közelíteni a régiek élettartamát.

(#4859) AMD Power


AMD Power
titán

1.4.-1.5 milla korul mi a jobb valasztas. 2005 evjaratu E12 Corolla 1.4 vagy 2008-09 evjaratu H Astra-k? Arban nagyon hasonloak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4860) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

A "Sol" minek a rövidítése felszereltség tekintetében?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4861) rob210 válasza AMD Power (#4859) üzenetére


rob210
nagyúr

Ezt a kérdést ne itt tedd fel. ;)
De nem szívtál még eleget az opellel?

Renault power

(#4862) Ragadozó válasza pvt.peter (#4860) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Az nap angolul, nem rövidítés, az a legmagassabb felszereltség. Alatta a Luna (Hold), majd még a Terra (Föld).

AMD Power: a H astrák alkatrészei drágábbak, lásd pl első kerékagy csapágy, sok az elektromos gond is.

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#4863) AMD Power válasza rob210 (#4861) üzenetére


AMD Power
titán

Opellel? Semmit nem szivtam. Ez a legjobb autom ami valaha volt.

Ragadozó Ezt nem gondoltam volna. Az ember azt hinne,hogy a Toyotta a dragabb. Alkatreszek tekkinteteben.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4864) pvt.peter válasza Ragadozó (#4862) üzenetére


pvt.peter
őstag

Értem.
Köszönöm a teljes körű választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4865) Retekegér válasza Ragadozó (#4862) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

*latinul :)

<< Heimdal >>

(#4866) tibor72 válasza Dare2Live (#4845) üzenetére


tibor72
tag

...Hoppácska , ez bizony toyota szűrő...lehet elromlott :DD

[ Szerkesztve ]

(#4867) vbbb válasza lsc (#4569) üzenetére


vbbb
őstag

Kocsi megvéve, 2007es (UK) szeptemberi lett mert ebbe volt kevesebb mérföld (140ezer km) és elég jó állapotban is van, na és alkudni is sikerült az árából mert tévesen tempomatot és ülésfűtést is megadtak holott nincs ilyen benne. Amiket másokat néztem az vagy dízel vagy már lassan a 250ezer km-et karcolják. Valamiért nem nagyon találni 1.8-ast a piacon, ritka nagyon. Nem tudom otthon mennyi az áruk Magyarországon, ez kb 1millió volt szervízkönyvesen, friss műszakival. A hátsó 16"os gumikat kell cserélni, párás egy kicsit a jobb hátsó lámpa bal alsó kerek részénél. Szerintem ezt meg tudom majd oldani tömítőanyaggal, már volt ilyennel dolgom. Amit nem tudok, hogy a bal hátsó idomnál a kárpit kicsit szakadozott néhol. Ilyet lehet venni hozzá pl bontóból? Ja a másik, a helyzetjelző izzót az első lámpában mennyire nehéz cserélni? Lánc sem volt benne cserélve szerintem, ez milyen időközönként esedékes? Sose volt láncos kocsim. Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#4868) lsc válasza vbbb (#4867) üzenetére


lsc
nagyúr

Grat, sok kellemes kilométert/mérföldet hozzá. Itthon 1-1,5 között mennek, szerintem azért szabadulnak nehezen az 1.8-tól mert az szerintem a legjobb motor ehhez a kasztnihoz. Kárpitot bontóban nézz, a láncot csak akkor kell cserélni ha alapjáraton már zörög / indítás után 1-2 mp természetes, a feszítő olyankor telik meg olajjal/, izzót cserélni nem nehéz, a motorburkolatot kell levenni.

Az élet kegyetlen .

(#4869) dh66e válasza vbbb (#4867) üzenetére


dh66e
veterán

Grat a szépséghez!

(#4870) tibor72 válasza vbbb (#4867) üzenetére


tibor72
tag

Legyen sok szerencséd hozzá, használd egészséggel :C

(#4871) vbbb válasza lsc (#4868) üzenetére


vbbb
őstag

lsc, dh66e, tibor72:

Köszi srácok, reméljük a legjobbakat! :)

(#4872) ALgore2 válasza lsc (#4868) üzenetére


ALgore2
tag

Jellemzően 1.5-1.6-tól indulnak ezek, az Fl(2007től)inkább 2 és fölötte...

(#4873) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

Lexus IS250-essel (akinek van/volt már) mennyire necces egy-egy mélygarázsba való behajtás? Hétvégén itt voltak asszony pajtás szülei és a Mondeo-juk épphogy nem ért le a lejáró végén. Ehhez képest a Lexus orra sokkal alacsonyabban van, bár rövidebb is, de az ábra tanúsága szerint megszívnám vele.
Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

Szerk.: Próbálok felhajtani egy tulajt Drezda közelében, hogy ki tudjam próbálni (ha engedi), de nem túl sok szaladgál mifelénk az utakon :/

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#4874) rob210 válasza Johnny_vT (#4873) üzenetére


rob210
nagyúr

Ez szerintem csak kipróbálva fog kiderülni, mert rohadt sokat számít a futómű is.
Tengelytáv is, felniméret is.

Renault power

(#4875) maláj


maláj
őstag

szakik
Toyota Yaris 1 (2002 benzin) kardánboxát hátulról hol kellene megfúrnom, hogy a kézifékbe ne túlzottan ütközzek bele ??? :)
a kartámaszt kellene betonstabilan fixálni :K
a hátsó pohártartó feláldozható -e nemes célból ...

(#4876) diablo1984 válasza maláj (#4875) üzenetére


diablo1984
veterán

Vedd ki ès nèzd meg! Pár csavar fogja csak, ha rövid csavarokkal operálsz, akkor nem lesz gond!

[ Szerkesztve ]

(#4877) maláj válasza diablo1984 (#4876) üzenetére


maláj
őstag

úgy terveztem, hogy 1db kapupánt csavarral örvendeztetem + ami átmegy az egész cumón :K
olyan max. 15cm hosszban :)
ha ez nem járható út akkor befúrom a lukat, felszerelem a kartámaszt és belülről-kifelé csavarozom be valami pici kapupánttal és utána csavarozom a kardánboxot a helyére ;]

(#4878) diablo1984 válasza maláj (#4877) üzenetére


diablo1984
veterán

Kárpitcsavar mièrt nem jó neked, vagy önmetsző lemezcsavar? A hátsó pohártartóban van az egyik rögzítő csavarja, ha az takarásban lesz, nem tudod a helyère vissza rakni! Egy kapupánttal össze is tudod roppantani a boxot, azèrt sem ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(#4879) maláj válasza diablo1984 (#4878) üzenetére


maláj
őstag

a csavart ami "leszorítja" azt nem terveztem tönkretenni :)
a másik 2 csavarfajtának utánanézek (meggyőzhető vagyok) csak nézzen ki jól a masina ;]

(#4880) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Honnan lehet friss lemezt szerezni a navigátorhoz? Ezek kompatibilisek visszafele, szóval 2017/18-as fog működni az én 2007-es kocsimmal? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4881) vbbb válasza vbbb (#4880) üzenetére


vbbb
őstag

Ja igen, ha veszek lemezt azt benne kell tartani a lejátszó részben ill. csak frissítésre használja? Ebayen is nézelődtem és vannak Update DVD-k. Olyat találtam ami pl 2017-18-as, 2003-ig kompatibilis, de csak UK-Nyugat-Európa ami önmagában kevés nekem.

Meg találtam ezt az oldalt:

https://www.satnavdisc.co.uk/Toyota-TNS-600-700-navigation-map-dvd-sat-nav-disc-update

'TOYOTA Navigation DVD Europe 2017-2018 Version 2.0' alap csomag amibe nem nagyon írják mi van. Ez mellé hozzá lehet venni némi pénzmagért:

DVD WEST EUROPE:
Andorra, Belgium, Corsica, France, Ireland, Italy, Lichtenstein, Luxembourg, Monaco,Netherlands, Portugal, SanMarino, Sardinia, Sicily, Spain, Switzerland, United Kingdom,VaticanCity.

DVD CENTRAL EUROPE:
Austria, Belgium, France, Germany, Italy, Lichtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, San Marino, Sicily, Switzerland, Vatican-City.

DVD NORTH EUROPE:
Austria, Belgium, CzechRepublik, Denmark, Estonia, Finland, Germany, Greece, Latvia, Lichtenstein, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, Slovakia-Republik, Sweden,Switzerland.

DVD EAST EUROPE:
Poland, Switzerland, Austria, Czech Republic, Slovakia,Hungary, Romania, Croatia, Slovenia, Bulgaria, Greece, Italy, Liechtenstein, Monaco,Turkey, Vatican City, San Marino

A dőlt betűs országok amiket én érinteni szoktam utazásaim során.

[ Szerkesztve ]

(#4882) vbbb válasza vbbb (#4881) üzenetére


vbbb
őstag

Megjött a hivatalos válasz, lemezeket kell pakolgatni ki-be még ha a főbb útvonalak betöltve is maradnak...humm maradok a külső navigátornál szerintem. :)

(#4883) kand Úr!


kand Úr!
csendes tag

Sziasztok!
Errol az autorol tud valaki valamit? :
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla/toyota_corolla_1_8_ts_ts-12399314

[ Szerkesztve ]

(#4884) pècsimunkás válasza kand Úr! (#4883) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ha van FB profilod , kérdezz rá a Toyota klub Magyarország csoportban .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#4885) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Corolla Verso (AR10) tulaj van esetleg a topiklakók között? Hátsó ajtó burkolat felfogató patentot keresek, talán ez (90467-07041) lesz az, de nem vagyok benne 100%-ig biztos.

<< Heimdal >>

(#4886) r0by válasza Retekegér (#4885) üzenetére


r0by
addikt

2003-as avensisben is ilyen van :)

(#4887) zazahoho válasza Retekegér (#4885) üzenetére


zazahoho
őstag

patent centrum
Ez nem a reklám helye volt, csak 10 éve idemegyek ha bármilyen patent kell.

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#4888) kand Úr! válasza pècsimunkás (#4884) üzenetére


kand Úr!
csendes tag

Szia!
Van profilom csak jelenleg kulfoldon vagyok egy keleti orszagban ahol "valamiert" gyakran elerhetetlen az fb...
Azert gondoltam, hogy itt teszem fel a kerdest hatha valaki nezte mar kozelebbrol is.

(#4889) Retekegér válasza zazahoho (#4887) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszi, itt legalább cikkszám is van, csak épp nincs raktáron... :R

<< Heimdal >>

(#4890) creedszl


creedszl
aktív tag

sziasztok

egy yaris verso vételén gondolkodok.milyen áron lehet már normálisat találni?Igaz nincs sok hahu-n de azért van 1.3m-ért meg van 6-700k-ért is...

Hulligaaan

(#4891) Dani_kp válasza creedszl (#4890) üzenetére


Dani_kp
őstag

600k.ért ami van az tuti rozsdál, tudom, mert én is annyiért vettem. Az ajtók alja már rohad úgyhogy cserés lesz. Illetve az alvázra is ráfér majd egy csiszolás és alvázvédőzés.

A "hibátlan" példányok 1 milla körül vannak.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#4892) AMD Power


AMD Power
titán

Milyen "meglepő"....

Mutatjuk az idei év legnépszerűbb modelljeit
Idén is a Toyota adja világ legkelendőbb autóját

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4893) OCTAMD


OCTAMD
őstag

Itt a jó idő,mindenkinek csökkent a fogyi? :DDD

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#4894) tibor72 válasza OCTAMD (#4893) üzenetére


tibor72
tag

Megmelegedett a műszer :DDD ? Nekem 7 felett van... sokallom is egy kicsit, pedig mintha tojás lenne a talpam alatt, úgy nyomom csak.

[ Szerkesztve ]

(#4895) OCTAMD válasza tibor72 (#4894) üzenetére


OCTAMD
őstag

Ez Auris Hybrid 2010 decemberi,ez ritkán fogyaszt 5 l felett

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#4896) maláj


maláj
őstag

bár most kehes 1 kicsit a masina mert nem pöccre indul hanem kb. 1 mp-ig gyújtózik de a fogyasztása tetszik ;]

(#4897) diablo1984


diablo1984
veterán

Vajon a yaris klíma bekapcsoló gombja mögötti csati ikertestvére ugyanott egy vakdugóba dugva mit csinál? Mert ma voltam a klímásnál, hogy töltsön bele gázt(mert nem kapcsolja a kompresszort) és kiderült, hogy nem gázhiány van, széttúrta biztosítékért az egész autót, megtáplálta direktben a kompresszort(az működött), így jobb hiányában a klímagáz nyomásérzékelőjét hozta ki hibásnak és holnap folyt köv!

Csak nekem bevillant, hogy volt tavasszal egy műszerfali izzó cserém, ahhoz kivettem az egész középkonzolt és mikor dugdostam vissza a helyére a csatikat, akkor szembesültem 2 tök egyformával, rátoltam a klíma gombjára, gyújtás rá, klímagomb benyom, világít, így gratula, megvan. Igenám, de most a szerelőtől hazajöttem, szétkaptam a műszarfalat, a vakdugóba nyomott csatit rákötöttem a klíma gombra és azzal is világít, ha bekapcsolom, de most nincs benne gáz(otthagytam a szerelőnél, mert úgyis nyomáskapcsolót cserélünk alapon), így ugyanúgy nem kapcsol be, de nem kizárt, hogy felcseréltem a csatikat és ez a gond....

Ha így lesz, biztos az arcomba kerül a szerelő farka, teljes joggal, mert megszívattam tudtomon kívül...holnap kiderül!

(#4898) tibor72 válasza OCTAMD (#4895) üzenetére


tibor72
tag

....gondoltam, hogy valami "diétás jószág" :DDD , de már a fenti 4,9 is jó lenne :D

(#4899) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ejj, úgy tűnik az automata váltónak a világítása kiéghetett. Elképzelhető, hogy ehhez egyetlen biztosíték tartozik? Megpróbálom megnézni. Maga az izzócsere eléggé bonyodalmasnak tűnik. Inkább kihagynám, ha nem muszáj...

Jahh, E12-es szedán a modell.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#4900) Ragadozó válasza Drizzt (#4899) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Biztos, hogy nincs külön biztosítékon

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.