Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) pècsimunkás válasza psycroptic (#5500) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Èrtem . Nekem januárban is ès szeptemberben is pont jól jön ki . Persze , ha muszáj lenne , megcsinaltatnám itt .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5502) Ear001 válasza eastsider (#5495) üzenetére


Ear001
addikt

M5

(#5503) eastsider válasza Ear001 (#5502) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi,
kaptam is árajánlatot. 30k az olajcsere mindenestül.
szűrőket, akármit nem kell cserélni 15k után amúgy?

(#5504) Zototh64 válasza eastsider (#5503) üzenetére


Zototh64
őstag

Nálam az a szokás, és még sok mindenkinél is szerintem, hogy olajcserekor minden szűrő is csere.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#5505) pècsimunkás válasza eastsider (#5503) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Lecserèlhetik , de akkor 50-55 ezer lesz . Megkèrdeztem első olajcserekor . Az mondta a szervizes , akivel beszéltem , hogy hagyjam , tartsam be amit a gyár előír . A gari lejárta után , viszem privát szerelőhöz , akkor 10 ezer kilomèterenkèt fogom az olajat , èy mi sem másodiknál a szűrőket is cserèltetni . Addig betartom a kötelező előírâsokat .

Szerk .: Előző autómnál , olaj ès szűrő csere mindig együtt volt . Èvente v 15 ezer kilomèternèl.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5506) dh66e válasza Zototh64 (#5504) üzenetére


dh66e
veterán

Nálam minden autómnál így volt.

(#5507) Dare2Live válasza pècsimunkás (#5505) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

olajszürőt minden olajcserénél cserélni kell. 3000Ft ha gyárit veszel. 1000Ft ha utángyártottat. Nem tétel.

légszürő az meg ugye levegőminőség függő. Poros/kormos városban minden alkalommal ajánlott de ez látszik is rajta. Amúgy minden 2. olajcserénél. 1500-3000Ft/db

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5508) pècsimunkás válasza Dare2Live (#5507) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Légszűrőre és pollenszűrőre gondoltam . És 50-60000 km -nél üzemanyag szűrőt is cseréltetem .
Amit írtam , igazából csak terv . Van még 3,5 év garanciám . Fentebb írtam , hogy előző autómnál is cseréltettem évente a szűrőket . Pedig 2 év és / vagy 30000 km volt a csere periódus ( vagy 60000 ??? ) , már nem emlékszem pontosan .
10000 kilométerenként a garancia után biztos le fogom cseréltetni az olajat - valószínüleg a szűrőkkel . Olajból mindig valami jót , lég - és pollenszűrőből jó lesz az utángyártott is .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5509) Ragadozó válasza pècsimunkás (#5508) üzenetére


Ragadozó
Ármester

egy köztes olajcsere sem árt a kocsikon...(sok a gyári intervallum)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#5510) pècsimunkás válasza Ragadozó (#5509) üzenetére


pècsimunkás
addikt

15000 az előírás . 27000 körül meg lesz a második. Szerintem így korrekt.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5511) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

E12 féktárcsa és fékbetét szett csere lesz Nálam elől, hátul.
Milyen műszaki paraméterekre kell figyelni ezek kiválasztásánál? Pl 255, vagy 275 mm átmérő kell, vagy mindegy? A Láng webshopról lenne a vásárlás, esetleg ha valaki tudna segíteni a választásban, megköszönném. Nipparts-ot ajánlották, mi a véleményetek? Teljesen laikus vagyok.
E12 HB, 2005, 1.4 D4D

Köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

(#5512) Ragadozó válasza Hoorus (#5511) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Nem mindegy az átmérő, fékrendszer se mindegy, hogy Luca vagy Akebono. Én ATE, TRW közül választanék...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#5513) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok!
Holnaptól csatlakoznék Hozzátok egy chr-el :D

® visions created with passion

(#5514) dedike válasza Uzmany (#5513) üzenetére


dedike
addikt

Gratulálok! :C Gyönyörű autó, mi is néztük, de nekem elsőre szűknek tűnt, másodszor még nem néztem. :B

Jó szerencsét!

(#5515) Doki16 válasza Uzmany (#5513) üzenetére


Doki16
addikt

Hybrid lesz? Majd képet toljál róla :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#5516) tibor72 válasza Dare2Live (#5484) üzenetére


tibor72
tag

MAF tisztítása tetszőlegesen - mivel benzinálló - én gőzzel tisztítottam meg, tökéletes lett, de szerintem a "mezei" féktisztító spray is megteszi :K

(#5517) pokers


pokers
senior tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy ez mi, mire való?
Átnyálaztam a kezelési útmutatót, sehol nem hivatkoznak rá, de közbe meg az autóval adták :Y

(#5518) Petester válasza pokers (#5517) üzenetére


Petester
senior tag

A két kis kulcs Mont Blanc tetőcsomagtartó fedelének kulcsa.

(ó\_!_/ó)

(#5519) Geresics


Geresics
addikt

Szerintetek a 2007-es Toyota Corolla Verso (R1 - 1ZZ) központi zárja megtanítható valahogy arra, hogy mikor bezárom, akkor felhúzza az ablakokat? :F
Volt kollégám régebbi Vectraja képes rá - neki hosszan kell nyomni a bezáró gombot - de neki kellett anno ezt valahogy betanítania a kocsiba...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#5520) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Honnan ismerem fel egy Rav4 3. Generációson melyik Cvt vel szerelt?

Gondolom nem az összes 2.0L est azzal szereltek vagy igen? :D

undefined

(#5521) Ragadozó válasza Geresics (#5519) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Nem fogja tudni, de ablakemelő modullal meg lehet oldani.

Német autóknál lehet a kulccsal felhúzni az ablakokat.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#5522) Geresics válasza Ragadozó (#5521) üzenetére


Geresics
addikt

Kár, azért köszi! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#5523) ludsimon válasza ludsimon (#5520) üzenetére


ludsimon
veterán

Up!

undefined

(#5524) Uzmany válasza Doki16 (#5515) üzenetére


Uzmany
őstag

Nem hibrid, 1.2t.

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#5525) pècsimunkás válasza Uzmany (#5524) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Gratulálok hozzá !!!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5526) Drenadar válasza Uzmany (#5524) üzenetére


Drenadar
veterán

és milyen?????

(#5527) ludsimon válasza Uzmany (#5524) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem kicsi az? Mennyit bír egy ilyen motor? 150k km?

undefined

(#5528) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Sziasztok érdeklődnék hogy van valakinek esetleg Toyota Aygo Xplay ?

(#5529) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
Egy távolról is vezérelhető/jelző riasztót szeretnék beszerezni E12-esbe mennyibe fáj egy ilyen? :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#5530) lsc válasza ludsimon (#5520) üzenetére


lsc
nagyúr

Amelyikben kéziváltó kulissza van az kéziváltós, amelyikben automata az cvt-s, mi ebben a bonyolult?

Az élet kegyetlen .

(#5531) Uzmany válasza ludsimon (#5527) üzenetére


Uzmany
őstag

Szerintem nem kicsi, pontosabban nekem amire vettem, arra elég. Próbáltam autópályán is, 140 körül 2800 rpm. Jól gyorsul, nem egy lomha gép.
Persze nem tapostam neki, hiszem még nincs benne 300 km se...
Nagyon csendes, semmi zörgés sehol. Nekem nagyon tetszik. Egy Golf5 1.4tsi_t váltottam le vele. Azt is szidták, hogy egy beteg motor, túl bonyolult mert turbó és kompresszor.. Jelenleg 207k km van benne, és tökéletes. Szinte sajnálom eladni.
Hogy mennyit bír az 1.2t Toyota? 150k kmt biztos. De addig nem tartom meg.

® visions created with passion

(#5532) pècsimunkás válasza Uzmany (#5531) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Gratulálok hozzá mègegyszer ! A Toyota FB csoportjában olvastam egy hozzászólást , hogy felejtsèk el az 1,2 turbót . Szerintem ne ! Folytassák tovább , esetleg csináljanak 1,6 biturbót is . A turbós autótól max az fèl , akinek mèg nem volt turbós autója.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5533) ludsimon válasza lsc (#5530) üzenetére


ludsimon
veterán

A kérdés az volt, hogy automata 4 sebességes és a CVT között hogy tudom a különbséget megtalálni, ha mobile.de-n nem lehet külön rászűrni az automata fajtára?

undefined

(#5534) Uzmany válasza pècsimunkás (#5532) üzenetére


Uzmany
őstag

Thx. Én is nagyon megszerettem a turbót, a golf óta :)
Ez is volt az egyik ok, hogy nem a hibridet vettem. A másik az, hogy szeretnék még egy elektromos autót venni. Ha igazak a hírek, akkor az i3 tavasszal frissít egy nagyobb akkupakkra. Ha ez így lesz, akkor megtaláltam :K

® visions created with passion

(#5535) ati05


ati05
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2000 évjáratú e11 1,4 vvti corollám. A gondom az vele, hogy 70 km/h-tól zug, ha ilyenkor kinyimom a kuplungot abbamarad. Váltóolaj cserét javasolt a szerelőm. Szerintetek ettől megjavul, esetleg valami adalékot rakjunk bele, ha igen akkor mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#5536) Ragadozó válasza ati05 (#5535) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia! Valószínűleg nyelestengely csapágy. Váltóolaj csere segíthet, plusz egy xado adalékot meg lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#5537) rob210 válasza ati05 (#5535) üzenetére


rob210
nagyúr

Ahogy írta ragadozó nyelestengely csapágy.

Renault power

(#5538) ati05 válasza Ragadozó (#5536) üzenetére


ati05
aktív tag

Rendeltem hozzá xado-t egy esélyt még adok neki, ha nem lesz jó úgyis cserélni kell a csapágyat gondolom.

Ha így marad és zúg akkor tönkretesz mást is, vagy csak a csapágyat?

[ Szerkesztve ]

(#5539) rob210 válasza ati05 (#5538) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát annak már iszonyat hangja lesz amikor mást is tönkretesz.
De a xado sok esetben használt már nálam is.
Ha még csak kezdődő darálás, akkor 90% hogy megoldja.

Renault power

(#5540) ati05 válasza rob210 (#5539) üzenetére


ati05
aktív tag

Neked is és Ragadozónak is köszönöm. Xado megrendelve, jövőhéten új olajjal együtt meglátjuk hogy jó lesz-e.

(#5541) Zototh64 válasza rob210 (#5539) üzenetére


Zototh64
őstag

Sziasztok!
Elnézést a tudatlanságomért!!!
Mit csinál a Xado?
Sose hallottam róla.

ui.:

Közben rákerestem.
2004-es Verso D4D ötös manuális váltóba melyiket ajánlanátok, és milyen mennyiségben?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#5542) rob210 válasza Zototh64 (#5541) üzenetére


rob210
nagyúr

A xado oldalán minden fent van az is, hogy melyik mihez való és az is, hogy hol van viszonteladó, meg az, hogyan mennyit kell adagolni. ;)
www.xado.hu

Renault power

(#5543) Zototh64 válasza rob210 (#5542) üzenetére


Zototh64
őstag

Köszönöm! :R

Így még könyebb, hogy van itt nálunk viszonteladójuk.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#5544) L4mie


L4mie
veterán

Háát én azért kétkedve olvasok ezzel kapcsolatban pár dolgot...mi az hogy visszaépíti a csapágyba az anyagot? O.o
Olajcsere alkalmával egy 1,8 l-es motorból esetenként 2-3 g fémkopadék is távozhat. 50-60g (500-600e km) felett a motor felújításra szorul. A VitaFlush olajtisztító használata a távozó fémrészecskék akár 60-70%-át visszaépítheti a csapágyakba, hengerfalra.
Ez hogy működik fizikailag, kémiailag, hogy válaszja ki hova épül vissza a csapágyba vagy a hengerfalba és mivan ha mind a 60g a hengerfalba épül és nem a csapágyba? :) Ez nekem eléggé vodoo szintű dolgonak hangzik. Biztos működik a xado sőt szimpatikus dolgokat ír, de ez a mondat nálam erősen felvont szemöldököt eredményezett. :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#5545) tibor72 válasza L4mie (#5544) üzenetére


tibor72
tag

Hőmérséklet, nyomás, viszkozitás határozza meg a visszaépülés mértékét, többek közt. Ezért is fontos a gyárilag ajánlott olaj használata, pl: 5w-30 stb. szvsz

[ Szerkesztve ]

(#5547) Mewryck


Mewryck
tag

Sziasztok!

Toyota Avensis '98, 2.0TD, 2CT-E motorkód.
Merre található a vízhőfok jeladója?
Műszerfalon nem jelez vissza, mutató meg sem mozdul.

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#5548) Doki16


Doki16
addikt

Van itt olyan akinek Auris-a van és már tisztított klíma hőcserélőt az autóban? Érdekelne, hogy hogyan lehetne hozzáférni és merre található.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#5549) Dare2Live válasza Doki16 (#5548) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hozzáférni gondolom Aurisnál is problémás. De ha könnyen sikerül írd le hogy sikerült, mi alapján csináltad.

Én kikapcsolás után előjövő erős mocsárszag miatt ezt csináltam meg 2* [link] és eltünt a mocsárszag. Szétbarmolni nem akartam az ránésére 10h meló lett volna...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5550) Zototh64 válasza Dare2Live (#5549) üzenetére


Zototh64
őstag

Ezt én minden ősszel és tavasszal eljátszom :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.