Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) vbbb


vbbb
őstag

Alakulgat, alakulgat! Sikerült összehozni a találkát egy megbízható szakival aki még úgy csinálja a fóliázást, hogy kiveszi az ablakokat és tökéletesen össze is szereli azokat. Igaz egy napi meló neki, nem három óra hossza, de az eredmény magáért beszél.

A kocsimosás még csak ezután jön. :B

[ Szerkesztve ]

(#5352) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Corolla E12 d4d. Van ötletetek, hogy ezek a hanghatások mitől vannak? Nem a motorból az biztos. A kesztyűtartóhoz tartva vettem fel a videót. Szellőzést is kikapcsoltam.

Köszönöm

[link]

(#5353) helkis


helkis
addikt

nálam is fejlődött a toyo, kapott szép felniket: ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5354) AMD Power


AMD Power
titán

Ritka szép számokat közölt a Toyota :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5355) Drenadar válasza Hoorus (#5352) üzenetére


Drenadar
veterán

Valami relé állítólag a szellőztetővel van kapcsolatban, nálam is csinálja ezt egy ideje, és nagyon idegesítően hangos :\ ha csak gyújtásra teszem nálam is ilyen, járó motorral durvább...

Ha a középkonzol és a kesztyűtartó alatt elnyúlsz a borítás mögé akkor ott lehet érezni valamit ami ott rezeg stb... (persze lehet nem ugyanaz, de valószínű)

(#5356) Doki16


Doki16
addikt

Akinek van Hybrideje, legyen az Prius 3/+ vagy Auris, kb mennyibe kerül egy általános kötelező szerviz a márkaszervizben és független szerelőnél?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#5357) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!
Egy kis segitseget szeretnek kerni az egyik ismerosomnek.

Mivel nem nem talaltam Lexus topikot igy ide irok.

Az auto egy Lexus CT 200H 2011 evjarat.

A kerdes az lenne,hogy lehet-e utolag tempomatot rakatni az autoba.

Ha igen akkor kb mennyibe kerul es hol erdemes ezt megcsinaltatni.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5358) Hoorus válasza Drenadar (#5355) üzenetére


Hoorus
őstag

Elküldtem a videót egy ismerősömnek, ugyanilyen kocsija van és Ő nála is vannak ilyen hangok... Mitől lehet vajon? Hiba, vagy üzemszerű? :S

(#5359) molnarpeter válasza akoska07 (#5357) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#5360) theuprising válasza Doki16 (#5356) üzenetére


theuprising
tag

Időszakos szervizeket szerintem nem éri meg független szervizben csinálni. Toyotánál/Lexusnál létezik egy 4+ éves autó szervizcsomag lehetőség, aminek fix árai vannak. Nekem RX400h-m van, két független szerviztől is megkérdeztem mennyibe kerülne egy ilyen időszakos szerviz munkadíjjal együtt:
- motorolajcsere
- olajszűrőcsere
- pollenszűrő csere
- légszűrő csere
- hátsó féktárcsa csere
- hátsó fékbetét csere.

Az egyik független 180ezret mondott, a másik 200k-t plusz a szarakodás ha úgy alakul.
Levittem a Reálszisztémába (oda szoktam alapból, csak kíváncsi voltam mit mondanak a függetlenek), ők az egészet 125k-ért megcsinálták, külön kiemelendő: Lexus márkaszervizről van szó.
Megkérdeztem tőlük, miért ilyen "olcsó" náluk. Mondták, hogy már sokan kérdezték, de a válasz tényleg egyszerű: ők minden kopó alkatrészt (ami ezekben a szervizcsomagokban vannak) tonna számra kapnak, van helyszínen saját belső raktáruk ahol tényleg minden van, ráadásul nincs nagyker/kisker árrés (azaz nem Unix/Bárdi kombótól hozzák, hanem közvetlen a gyárból, egyértelmű; hiszen márkaszervizről van szó). A munkájuk háromnegyede az ilyen időszakos kopóanyagos szervizekből áll, tehát konkrétan beáll egy autó, megcsinálják rajta amit már előre tudnak, hogy mit kell, és utána gurul is kifele. Nagyon szervezett az egész.
3 napja csináltattam meg náluk, 2.5 órát vártam a szalonban, kaptam kis vendégkártyát amivel a büfében vehettem innivalót+kávét, közben jól összetapiztam a zsírúj Lexusokat.

(#5361) dh66e válasza Hoorus (#5358) üzenetére


dh66e
veterán

Ez szerintem Corolla betegség nekem is nyekereg random jelleggel.Mondjuk én a klimára tippelek.Remélem ősszel le tudom rakni a kocsit egy hétre és akkor kiderítem a valós okot.

(#5362) Hoorus válasza dh66e (#5361) üzenetére


Hoorus
őstag

Igen a nyekergést nem is említettem. Nagyon hangosan nyekken néha egyet... :/

Írd meg, ha sikerül kiderítened 😃

[ Szerkesztve ]

(#5363) dh66e válasza Hoorus (#5362) üzenetére


dh66e
veterán

Természetesen.Amíg csinálják a kuplungot én kibontom a műszerfalat. :O azért remélem a középkonzolt elég lesz megbontani. :K

(#5364) psycroptic válasza Doki16 (#5356) üzenetére


psycroptic
őstag

Nekünk még csak egy kötelező szervíz volt. Idén novemberben-decemberben 27.000 Km-nél lesz a következő. A 15.000-es 227.-€ került.

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#5365) rob210 válasza theuprising (#5360) üzenetére


rob210
nagyúr

Márkaszervízként jó áron csinálták.
Ez nálam mindenből a drágább alkatrésszel számolva.
ATE fék
Eneos olaj
Knecht szűrők
90e ben áll meg.
Tehát ők, mint számlás szakszervíz jó áron csinálták. :R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#5366) theuprising válasza rob210 (#5365) üzenetére


theuprising
tag

Igen, és még annyit elfelejtettem beletenni, hogy ebbe még a fékolaj cseréje is beletartozott.

(#5367) Zjunior


Zjunior
veterán

Toyota auris 2016 hybridről mik a tapasztalatok, vélemények?

Vásárlásnál mire kell figyelni?

Touring sport jobban megéri?

Köszönöm a válaszokat!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5368) pècsimunkás válasza Zjunior (#5367) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ha kell a nagy csomagtartó , akkor a Touring sport termèszetesen. Nekem elèg az 5 ajtós Auris is .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5369) Doki16 válasza Zjunior (#5367) üzenetére


Doki16
addikt

Ha újonnan akarod akkor csak a színre meg a felszereltségre :)
Több mint egy hónapja keresek Auris Hybridet és végre szombaton találtam egy jó példányt amit meg is vettem. Arra kell nagyon odafigyelni, hogy az itthoni kínálat nagy része olasz és francia. Nagyon sokat megnéztem de olyan 70-120e km között futott autókat találtam amik mintha min. kétszer ennyit mentek volna. Oda kell figyelni, mert sok a tákolt festett példány itthon. Tapasztalatom majd később lesz a kocsiról :)
Annyit tudok, hogy a ráncfelvarott verzió minden szempontból szebb és csöndesebb.
Csak és kizárólag kombit néztem, nagyon jó a hátulja és a nagy csomagtartó. De ez tényleg egyéni ízlés, hogy kinek mire kell.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#5370) Zjunior válasza Doki16 (#5369) üzenetére


Zjunior
veterán

Uk ban elek itt hal
istennek nem tekergetik.
Koszi szepen a velemened!:R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#5371) Doki16 válasza Zjunior (#5370) üzenetére


Doki16
addikt

Jah ott biztos teljesen más a piac mint nálunk itthon. A héten meglesz a kocsim, akkor fogok tudni majd kisebb élménybeszámolót tartani.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#5372) vbbb válasza Doki16 (#5371) üzenetére


vbbb
őstag

UK-ban fel kell tüntetni műszakin az aktuális óraállást évente - ezt bárki ellenőrizheti ingyen akár online - és ráadásul börtön is járhat ha rájönnek, hogy valaki tekergette az órát. A kocsik többsége többnyire teljes szervizkönyves eladásnál, szóval elég nehéz tekergetni és nem is éri meg nekik.

(#5373) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv urak!

Tudtok olyan oldalról, ahol VIN number alapján meg lehet tekinteni a pontos felszereltséget?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#5374) Doki16 válasza Petyyyyy (#5373) üzenetére


Doki16
addikt

Van a Vin info és az AutoDna.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#5375) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

2008 elötti yarison, MAF szenzor légszürőház alatt van?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5376) Petyyyyy válasza Doki16 (#5374) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezekbe belefutottam, de köszönöm.
Valami hasonlóra gondoltam, mint ami pl Opelhez elérhető - [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#5377) molnarpeter válasza Dare2Live (#5375) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Toyodiy?

(#5378) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Autóriasztó szerelőt tudnátok ajánlani Bp-en és környékén?

Köszönöm

(#5379) Doki16


Doki16
addikt

2015-ös Toyota Auris Hybridhez lehet valahol találni felhasználói kézikönyvet?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#5380) Doki16 válasza Doki16 (#5379) üzenetére


Doki16
addikt

Bocsi, nem szóltam. Sikerült felfedeznem, hogy alvázszám alapján le lehet tölteni a gyári oldalról. Még egy gyártónál se találkoztam ilyennel :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#5381) Kicker


Kicker
senior tag

Sziasztok
Csaladunk boldog tualaja lett egy 2006os rav 4esnek, 2.2 d-cat 136 lo.
Veszprem megyeben tudna valaki hozza szerelot?
Jelenleg csepeg belole a gazolaj a bal hatso kerek elott, hibat ir a 4x4 rendszerre, valamint a felujitott kettostomegu (vagy valami a valto fele) alapjaraton uresben zajos, benyomott kuplunggal fasza...
Az elado akitol vettuk nem tudom meg tud e birkozni ezekkel a feladatokkal, jo lenne egy jo hiru szerviz...
Amugy az auto kivul belul szep, semmije nincs elkopva, korat meghazuttolja. De nyilvan 10 eves, nem lehet tokeletes. :B

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#5382) molnarpeter válasza Kicker (#5381) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Előbb cserélnék hf tömítést, ez megvan? [link] (ctrl+f Toyota)

(#5383) rob210 válasza molnarpeter (#5382) üzenetére


rob210
nagyúr

Pont ez jutott eszembe ;)

Renault power

(#5384) Doki16


Doki16
addikt

Lenne egy kérdésem azokhoz akik használnak hibridet. Az energiamonitoron a kijelző mutatja az akkumulátor töltöttségi szintjét. Nekem ennél a szintnél (3/4) soha ne töltődik fel jobban. [kép] [kép] Ez a fénykép egyből akkor klszült amikor lejöttem az autópályáról 80 km után. Ennyi idő alatt simán maxra kellett volna töltenie. Másnál is így mutatja vagy nektek teljesen tele a csík?

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#5385) molnarpeter válasza Doki16 (#5384) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] kérdezz rá itt is ;)

[ Szerkesztve ]

(#5386) HPAA


HPAA
őstag

üdv az uraknak!
most kellet szembesülnöm , több év után hogy a ph-n ilyen topik is létezik ... :D

megrögzött toyotásként /20 év mentőzés közben számtalan Hiace, és saját Yarisok után/ lecseréltem a meglévő gépparkot a családban
-1,5 Yaris Verso 2004
-1,8 Corolla Verso 2006
lett a két gépezet

gyári fejegységeket cserélném és a beépítő keretek közt vesztem el jelenleg , mert van pár fura találat amit kidob a kereső
esetleg személyes tapasztalat e téren valakitől lenne itt ?
/főleg yaris v.-hoz
:R /

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#5387) molnarpeter válasza HPAA (#5386) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] Corolla Verso keret

Milyen irányba mennél fejegységet tekintve? Némelyik típushoz van specifikus androidos. Így vagy úgy, aliexpress vagy seicane ;)

[ Szerkesztve ]

(#5388) Zototh64 válasza molnarpeter (#5387) üzenetére


Zototh64
őstag

Lehet, csak nálam, de nem elérhető a webhely.

Én 2004-es Corolla Verso B9002-es fejegységén gondolkodom, hogy lecserélem valami Androidosra.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#5389) molnarpeter válasza Zototh64 (#5388) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link]
Corolla Verso Radio Frame-re keresve kidobott fejegységgel együtt is csomagban, de azt inkább ebayen néznék (vagy seicane) a paypal fizetés, illetve az azzal járó 6 hónap védelem miatt.

[ Szerkesztve ]

(#5390) HPAA válasza molnarpeter (#5387) üzenetére


HPAA
őstag

nekem sem él a link
corollához valami 2din droid lesz
a gondom inkább a yaris verso
abba a yaris analogiájára gondolom van ez a verzió
de ez már a yarisban is rossz helyen volt ,nagyon lent...
node ez ? , ezt hogy / hova ?

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#5391) dh66e


dh66e
veterán

Ezt nem nagyon értem hogy megy bele egy Corollába?

Lassan lassan nálam is aktuális lesz a droidos vásárlás.

(#5392) molnarpeter válasza HPAA (#5386) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Yaris Verso nem a sima Yaris rádióját, műszerfalát kapta, nem egyforma az a rész legalább? Nem ismerem őket annyira.

(#5393) molnarpeter válasza dh66e (#5391) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hogy néz ki most a műszerfal?

(#5394) Zototh64 válasza molnarpeter (#5389) üzenetére


Zototh64
őstag

Nekem ez a B9002-es van most benne, így csak fejegységet kell cserélnem, elvileg.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#5395) dh66e válasza molnarpeter (#5393) üzenetére


dh66e
veterán

úgy ahogy ott a képen van.
annyi a difi hogy nekem most nem a gyári nagy rádió van benne hanem egy 1 dines jvc felette meg van egy polc.

[ Szerkesztve ]

(#5396) psycroptic válasza Doki16 (#5384) üzenetére


psycroptic
őstag

Persze, hogy van amikor eléri a teljes töltöttséget, de autópályán ne csodálkozz, ha nem éri el, mert ott nem sok lassú fékezési távot teszel meg amivel szintén töltessz. Valamint ha jól tudom, akkor a klímát az akksiról üzemelteti. Tehát ha ment, akkor még az is közrejátszhatott. A tévedés jogáról nem mondok le, de az biztos, hogy nálam érte már el a maximális töltöttség kijelzését.

PSNID: Tomy83PS

(#5397) Doki16 válasza psycroptic (#5396) üzenetére


Doki16
addikt

Ha eléri a képen látható töltöttséget akkor sem megy tovább hiába megyek lejtőn vagy bárhol. Meg az is igaz, hogy az utolsó kettő csík se tűnik el soha ott már kiírja, hogy alacsony a feszültség és be is kapcsol a motor.
Neked milyen kocsid van?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#5398) psycroptic válasza Doki16 (#5397) üzenetére


psycroptic
őstag

A ráncfelvarrott auris hybrid kombi.

PSNID: Tomy83PS

(#5399) Doki16 válasza psycroptic (#5398) üzenetére


Doki16
addikt

Hmm. Nekem is ugyanez van. Egy 2015-ös ráncfelvarott Auris Hybrid kombit vettem.
Neked a töltöttségi szint bemegy 2 csík alá?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#5400) psycroptic válasza Doki16 (#5399) üzenetére


psycroptic
őstag

Amikor legutoljára figyeltem ezt az energiamonitorozást, akkor igen elértem a full töltöttséget. De az utóbbi időben(6-8hónap) biztosan nem figyeltem.

PSNID: Tomy83PS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.