Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) jozsi252


jozsi252
veterán

A szervizkönyvbe elvileg az van hogy az első szervizt 15 000km-nél kell megejteni. Van elvileg új autónál bármi olyan dolog amit érdemes lehet kicserélni az első szerviz intervallum előtt? Itt pl. arra értem hogy olajcserére érdemes-e elvinni 5000km környékén, mivel új autóról van szó, vagy teljesen felesleges pénzkidobás?

iPhone 13 Pro Max

(#4352) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. Jövő nyáron lecserélem az 1.8-as Civicemet, szeretnék olyan benzines autót helyette, ami kicsivel kevesebbet fogyaszt pályán (7,5-8 l). Erre mennyire lenne alkalmas egy Auris hibrid ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4353) lsc válasza hülyegyerek (#4352) üzenetére


lsc
nagyúr

Hybrid pont pályán eszik a legtöbbet, ott szinte csak a benzinmotor hajt. Lehet kijönne 8 alatti fogyasztás, de nem oda való.

Az élet kegyetlen .

(#4354) phain


phain
tag

Sziasztok !
Ez egy elméleti kérdés lenne, ha butaságot kérdezek előre is elnézést kérek, ebben a témában nem vagyok jártas.

Tegyük fel, hogy egy virusos pendriveot használtam zenehallgatásra vagy képnézegetésre az autóban ( Touch 2 with Go rendszer ), kell bármiféle károsodástól tartanom ? Okozhat ez problémát az autó rendszerében ?

my toyota profil ---> e-boltnál nem találtam virusírtót vagy olya programot amivel meg lehetne nézni, hogy valós-e a probléma ?

Szervizen kívül meg lehet ezt nézni valahogy ?

(#4355) diablo1984 válasza phain (#4354) üzenetére


diablo1984
veterán

Nagyon kicsi a sansz, hogy a toyota rendszerèt megfertőznè valami, anno mikor az android telefonon megjelent, ahhoz is ritkán volt vírus, ezèrt volt viszonylag biztonságos. Tehát megnyugodhatsz szerintem...

(#4356) molnarpeter válasza phain (#4354) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Valószínű op rendszer eltérés miatt nem fut a kód egyáltalán.

(#4357) phain válasza molnarpeter (#4356) üzenetére


phain
tag

Köszönöm szépen a választ.

diablo1984 neked is !

(#4358) psycroptic válasza hülyegyerek (#4352) üzenetére


psycroptic
őstag

Nekünk az Auris Hybrid 1000Km alatt ami 90%-ban pálya 6,2 L/100Km volt az átlagfogyasztás ha jól mér a fedcomp.

PSNID: Tomy83PS

(#4359) hülyegyerek válasza psycroptic (#4358) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az jól hangzik :)
1.8 HSD ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4360) psycroptic válasza hülyegyerek (#4359) üzenetére


psycroptic
őstag

Igen. Ahogyan én észre vettem: fogyasztásban a nagyon rövid utakat pl. 5Km, főleg télen nem kedveli. Nincs ideje felmelegedni.

PSNID: Tomy83PS

(#4361) BÉP


BÉP
csendes tag

Sziasztok! 14 éves corollám furcsa hangot hallat. Csak menet közben, gázadáskor hallani, és csak akkor ha sebességben van. Kerregő-berregő hang, a fordulatszámtól függően változik. Szerintetek mi lehet??

(#4362) molnarpeter válasza BÉP (#4361) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fordulattal vagy sebességgel változik? Parkolóban, kormányt rendesen alászedve, ablakot letekerve nem hallatszik elölről valamelyik féltengely?

(#4363) BÉP válasza molnarpeter (#4362) üzenetére


BÉP
csendes tag

Fordulattal változik, biztosan nem féltengely vagy csapágy. Csak menet közben hallom, álló autónál nem. Hallani, hogy nyomom a gázt vagy éppen felengedem a pedált. Tegnapelőtt pályán mentem vele azóta erősebb a hang.

(#4364) molnarpeter válasza BÉP (#4363) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fékek rendben, nem melegszik valamelyik?

(#4365) BÉP válasza molnarpeter (#4364) üzenetére


BÉP
csendes tag

Rendben, de nem hinném hogy az a baj. Ha menet közben ki veszem üres és és úgy adok gázt akkor nem hallani. Először a kipufogó vagy a légbeömlő hibájára gondoltam... de mostanra teljesen tanácstalan vagyok.

(#4366) molnarpeter válasza BÉP (#4365) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kuplungot nézd meg, annak a kinyomása számít-e. Váltó felé néznék körül.

[ Szerkesztve ]

(#4367) rob210 válasza BÉP (#4365) üzenetére


rob210
nagyúr

Teljesítmény csökkenés nincs?
Nem ráz a kocsi?
Minden sebességi fokozatban csinálja?
Hülye kérdés olajat nézted?

Renault power

(#4368) Evil Snowman válasza BÉP (#4361) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nyelestengely csapágy vagy kinyomócsapágyra tippelnék első körben. Csak fokozatban vagy üresben is van hangja?

(#4369) BÉP válasza Evil Snowman (#4368) üzenetére


BÉP
csendes tag

Hiszen ez az, nincs teljesítmény csökkenés, nem ráz a kocsi, olaj, víz rendben. Csak sebességben csinálja

(#4370) BÉP válasza BÉP (#4369) üzenetére


BÉP
csendes tag

Ja és csak akkor hallom ha nyomom a gázt, ha elveszem megszűnik...

(#4371) rob210 válasza BÉP (#4370) üzenetére


rob210
nagyúr

A típus ismerete nélkül kérdezem meg, higy nem a jobb elejéből jön?
Nemrég volt nálam egy ismerős autója, halálfélelemben közölte kattog, kerreg az autó.
Mentem vele, valóban kerreget, a benzingőz leválasztó, "canister" szelep.
Ami ilyenkor hidegebb időben fog is.
Nem lehet, hogy neked is csak ennyi?
Gyanús ez a csak gázadásra van hangja dolog.

Renault power

(#4372) hülyegyerek válasza psycroptic (#4360) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A kormányzása milyen ? Nem túl szintetikus, ill. mennyire stabil az autó ? Egyenesfutásnál sokat kell belekorrigálni ?
Bocs, hogy ennyit kérdezek, még csak puhatolózok.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4373) BÉP válasza rob210 (#4371) üzenetére


BÉP
csendes tag

2003-as 1,4 benzines. Én jobb-középről hallom Mit értesz azon hogy 'fog'?

(#4374) BÉP válasza hülyegyerek (#4372) üzenetére


BÉP
csendes tag

Viszonylag stabil. Januárban a kutyacsontokat kell cserélni mert már kopognak

(#4375) Evil Snowman válasza BÉP (#4369) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Az általam felsorolt két csapágy nem a motorban hanem a váltóban van. Nekem is kezd valamelyik a felsorolt kettő közül darálni.

Nálam az a jeleség, hogy ilyen mínuszokban ha kint áll az autó és nem ér el egy bizonyos hőfokot, akkor 1500 rpm alatt kicsit daráló hangot ad, a felett megszűnik. Valamint a függetlenül attól hogy ha hideg, ha meleg üresben kissé dízeles hang jön be, ami akkor szűnik meg ha benyomom a kuplungot.

Szóval nálam sanszos, hogy a kuplung kinyomó csapágy és a nyelestengely csapágy is kuka. :)

(#4376) rob210 válasza BÉP (#4373) üzenetére


rob210
nagyúr

Hogy ilyen időben kell neki kerregni.
:R

Renault power

(#4377) psycroptic válasza hülyegyerek (#4372) üzenetére


psycroptic
őstag

Kényelmesen és stabilan lehet vezetni az autót főleg a nyári gumikkal(225/45R17). Olyan minden egyben van érzésem van. Kérdezz nyugodtan! De ha van lehetőséged menjél egy próbautat, mert ez csak az én véleményem.

PSNID: Tomy83PS

(#4378) BÉP válasza rob210 (#4376) üzenetére


BÉP
csendes tag

Ezt mondom én is. Minden műhely zárva.. Ritkán megyek nagy távokat vele, de napi használatban van, és szeretem is, jó kis kocsi. Nem szeretném, hogy valami nagyobb baja legyen. Azért köszönöm mindenkinek a segítséget. Boldog Új Évet Nektek!!!

(#4379) diablo1984


diablo1984
veterán

Fater nézegeti most a Toyota Rav4 3.gen autókat és tetszik neki, ebben lévő 2,2 D4D motor már jó konstrukció, vagy kell tőle még félni?Van még valami hiba amire lehet ezeknél számítani?

(#4380) pècsimunkás válasza psycroptic (#4377) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ma megvolt az első szerviz . 28110.- forint volt. A rossz hátsó ablakmosó motort nem akarták garanciában kicserélni , mert a nèmet rendszám miatt nem lehet beregisztrálni Magyarországon az autót . Majd tavasszal vagy nyáron megcsináltatom valamikor , áprilisig nem fèr bele az időmbe. 17 h - ig melózok , a szerviz 16:30- ig van nyitva ...

Biztosítót váltottál ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#4381) psycroptic válasza pècsimunkás (#4380) üzenetére


psycroptic
őstag

Az szuper! Feleannyiba került, nem úgy, mint nekem. Nem még, mert közben csökkentett a díjon a mostani biztosító és bemegyek személyesen hozzájuk, mert még ebben a hónapban megtehetem a váltást.

PSNID: Tomy83PS

(#4382) snake78


snake78
tag

Sziasztok
Van valakinek tapasztalata a my Toyota oldallal kapcsolatban ?
Megéri regisztrálni ?
Vett már ott valaki térkép frissítést?
Ha igen milyenek a tapasztalatok
Szalonban 65 ezerért frissítik
Az oldalon viszont 130 euró
Mi a különbség a szalon és a DVD között ?
A válaszokat előre is köszönöm

(#4383) kiszi07


kiszi07
senior tag

Hali, kertem a kuttol hivatalos szamlat es dizel volt, jol gondoltam. De mitol lehetett az a tomeny fekete fust? Leszivtak es azota jol megy. 150 km ota.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#4384) snake78 válasza hülyegyerek (#4372) üzenetére


snake78
tag

Nekünk Auris hybrid kombi van
Pont az ellenkező a tapasztalatom
1200 km alatt két felnőttel csurig pakolt csomagtérrel, power gomb használatával átlag 140-160 as tempónál evett 5,4 litert
Városban nekem megeszi a 8-9 litert

(#4385) #76500480


#76500480
törölt tag

1. Márkaszervizben 5W30-as olajat töltenek az autóba(hybrid) de az ajánlott 0W20. Kell-e a tartani a motor élettartamának megrövidülésétől?

2. Toyota honlapján nyomják a sablon szöveget, hogy dinamikus benzinmotor csak rá kell lépni a gázpedálra ha gyorsítani akarunk és egyenletesen emelkedik a fordulatszám stb :D (e)CVT miatt inkább felbőg... Műszer 3 dolgot mutat Charge, Eco, Power. Valaki megtudná mondani, hogy 130km/h környékén, sebességet tartva mekkora fordulaton pörög egy 122LE összteljesítményű motor?

[ Szerkesztve ]

(#4386) psycroptic válasza snake78 (#4384) üzenetére


psycroptic
őstag

Én mód nélkül használom, hoszabb utakon. Rövidebb távokon(Pl. munkábajárás) az ECO módot preferálom.

PSNID: Tomy83PS

(#4387) snake78 válasza psycroptic (#4386) üzenetére


snake78
tag

Alapból nálam is az eco van bekapcsolva
De a pálya az más 😂
Ott mikor odalép az ember és elkezd húzni és tasegit az e motor azt meg élvezem
(Mondjuk nem régóta van nálunk igaz az auto 2014 es )egyetlen egy bajom van vele 3 éves a térkép benne és nem úgy tervez hosszú távon ahogy kellene

(#4388) hülyegyerek válasza snake78 (#4384) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Köszi a választ :R
Van időm még agyalni a dolgon, csak nyár környékén fogok váltani, de mindenképp kipróbálok egyet.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4389) snake78 válasza hülyegyerek (#4388) üzenetére


snake78
tag

Én csak ajánlani tudom
Bár neked lehet, hogy nem lesz akkora különbség egy Honda után de nekem ez előtt nem volt japán autóm
Én megvagyok örülne érte 😂👍

(#4390) hülyegyerek válasza snake78 (#4389) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Már baromi sok autót megnéztünk, mint lehetséges utód (köztük még anno az első Aurist, ami nem volt szimpatikus), de mindegyik valamiben kevesebb volt, mint a Civic. Kényelem, úttartás, helykínálat, csomagtér, variálhatóság, viszonylag erős motor, 8l alatti fogyi : ezeknél a kritériumoknál sok vetélytárs elhullott (Mazda3, Kia Ceed, Ford Focus, Hyundai i30, az összes Suzuki), remélem az újabb Auris hozni fogja ezeket.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4391) r0by válasza hülyegyerek (#4390) üzenetére


r0by
addikt

A 8L alatti fogyinál kihulottak az általad említettek? :F
Azt még az én 2003-as avensisem is hozza télen lazán..
Szerk: 1.8 benzines. Most 7.4, nyáron 6 alatt van városi fogyival.

[ Szerkesztve ]

(#4392) hülyegyerek válasza r0by (#4391) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Szeretek nem nagypapásan vezetni :DDD A Civic amúgy nálam is pályán 7-7.5 körül eszik, főúton beéri
6-6,2-vel is.
Amúgy nem a fogyin buktak el az előbbiek (bár Focusból 1.5 turbot néztem, az bőven többet evett), de mindnek van valami hiányossága, ami hiányozna a Honda után : Focus, 3-as: szűk, kényelmetlen, a hátsó lábtér vicc, ráadásul a Focusban a középkonzol miatt egyenes lábbal kell ülni, amit én gyűlölök. Hyundai, Kia: iszonyatosan szintetikus kormány, valamint túl "kényelmesre" hangolt futómű: nagyobb bukkanónál a kaszni hullámzása miatt ugrik egyet az egész hátuljuk, elvesztik a tapadást, Suzukik: szűk az összes (kivéve talán a S-Crosst), valamint borzasztó sivár, kínaipiacos hatású az összes.

Német márkákat, suvokat nem néztem, mert nem szeretem őket.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4393) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok.

Corolla verso 1.8 Benzin 2007 129 Le 1ZZFE

Kérdés, első féktárcsákat kell cserélnem plusz betéteket.
A nipparts elfogadható márka fék terén?
Vagy mi az amit érdemes beletenni.
köszi.

Renault power

(#4394) r0by válasza hülyegyerek (#4392) üzenetére


r0by
addikt

Én sem szeretek nagypapásan vezetni, de sajna itt Szegeden mostanában ez a jellemző :(( Komolyan már elgondolkodtam, hogy minek ül be valaki a 30km/óra sebességhez a mostani autókba, mikor jellemzően, átlagban 50km a megengedett?
Amit írsz, egyébként az Avensisben nem probléma, elől is, hátul is nagy a kényelem :) Persze csak az enyémről tudok nyilatkozni.., de lassan én is szeretnék valami hybridre áltani. Ami tuti nem német lesz, legalább is nem Ford, mivel előtte az volt, és soha többet.. :)

(#4395) snake78 válasza hülyegyerek (#4390) üzenetére


snake78
tag

Sosem volt hondam sajnos, mindig csodáltam őket, de kimaradt
Ajánlom a kombi Aurist
Bár én sosem ültem hátul ;), de akik mögöttem ültek nem panaszkodtak
(1,86 magas vagyok, inkább fekvősben vezetek és hatratolt ülésekkel )
Pakolni lehet bele rendesen tapasztalat
Variálhatóság alatt mit értesz ?
Könyöklő ( kettő fakk) nagy kesztyűtartó
Közepkonzol jól átlátható es szerintem jó a betekintési szög
Ez az első automata autóm
Hamar hozzászoktam
Elől szerintem hatalmas a hely
Az ülések kényelmesek
1200 km után sem fajt semmim
Nekem ezek a tapasztalataim

(#4396) hülyegyerek válasza snake78 (#4395) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Én főleg a felhajtható hátsó ülőlapokat fogom hiányolni, meg azt, hogy a hátsó ülés előredöntésekor egy mozdulattal lemegy az ülőlap a padlóig, a háttámla meg ráereszkedik, és így tökéletesen sík lesz a rakodófelület. Ezt egyik autó se fogja soha utánacsinálni :(

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4397) snake78 válasza hülyegyerek (#4396) üzenetére


snake78
tag

Kombinál egy síkban van a raktér és könnyen bukik előre a hátsó sor
Az ülőtámla az fix nem variálható
Tudom meg ajánlani a Mitsubishit és a Subaru levorgot
Nincs hybrid de nagyon jók főleg a levorg
Nekem szerelem volt

(#4398) hülyegyerek válasza snake78 (#4397) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A Subaru nem pálya, sokat fogyaszt a 4x4 miatt, a Mitsuknak meg szerintem olyan a belterük, mint egy koporsóé.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4399) lsc válasza rob210 (#4393) üzenetére


lsc
nagyúr

Corollámon az van elől /tárcsa-betét/, semmi gond nincs vele, a fékpor is minimális.

Az élet kegyetlen .

(#4400) snake78 válasza hülyegyerek (#4398) üzenetére


snake78
tag

Mondjuk Ja a micu az kicsit fapados
Én asx et néztem,
Közép kategóriásat
Nem volt rossz
Kényelmes, jól megy relatíve keveset is eszik
Csak az ára és a nemet adó ra na az már sok volt nekünk
(de az neked pont nem opció )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.