Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-18 14:44:30

LOGOUT.hu

A Toyota cégcsoport napjaink vezető gépjárműgyártója. Eladásokat tekintve első helyen áll a világ autógyártó csoportjai között. Ezt a helyet a hibridautók terén elért eredményinek köszönheti.
A Toyota cégcsoport tartozó márkák és érdekeltségek: Daihatsu, Lexus, Yamaha, Scion, Subaru, Hino, Isuzu, Toyota.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) molnarpeter válasza tibor72 (#4949) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha törés, megkockáztatnék egy állapotra jó bontottat, új harang és zsír bele, aztán kész :)

(#4952) rob210 válasza BÉP (#4947) üzenetére


rob210
nagyúr

Szia.

Toyota típushiba.
A rezgéscsillapító gumihenger mellett megül a kosz oda begyüjti a vizet és szépen körberohad, majd elpattan, nagyobb gázadásra.
Sajnos már mind a két családban lévő toyotánál cserélnem kellett.

Javíttasd, mert a gyári horror áron van és 1-2 hetes átfutási idővel jönne meg.
Őket keresd, vagy ha nem Pesti vagy akkor valami hasonló gépműhelyt a környékeden.

www.hatgolyo.hu

Tökéletes munkát végeznek és nem raknak rá rezgéscsillapítót, hanem kiegyensúlyozzák a tengelyt, hogy ne kelljen rá.
;)

2 éve van az egyikbe hibátlanul teszi a dolgát és 7 hónapja a másikba amiben cseréltem.

Viszont váltóolajjal készülj, mert azt ilyenkor cserélni kell.
Bár nem tudom melyik típusú toyotád van.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#4953) ati05


ati05
aktív tag

Sziasztok!

Van egy E11-es (2000 évjárat) corollám. A vezető oldali A oszlopon lévő burkolat állandóan leesik, a rögzítő patentok elengedtek. Hol lehet ilyeneket beszerezni?

(#4954) lsc válasza ati05 (#4953) üzenetére


lsc
nagyúr

patentcentrum.hu

Az élet kegyetlen .

(#4955) rob210


rob210
nagyúr

Azért gyerekek, a toyota mérnökeinek is leszáradhatna a keze amikor kivitelezte, hogy egy változó szelepvezérlésű motor szelephézagait csak hézagoló alátétekkel lehessen állítani.
Nem lett volna egyszerűbb egy nyavajás hidrotőke sor?
:W
Tragédia mit össze szenvedtem vele.

(avensis t22 1.6 vvti 110 le, mostmár valóban mert eddig össze vissza kalimpáltak szelepek, szerintem jó ha 90ló megvolt. :D )

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#4956) lsc válasza rob210 (#4955) üzenetére


lsc
nagyúr

Mivel nem kell nagyon hozzányúlni nem vészes a dolog, ha mégis hozzá kell akkor szívás. A corollámban 320e van, gyári, egy hidrotőke sor nem hiszem hogy eddig bírná.

Az élet kegyetlen .

(#4957) rob210 válasza lsc (#4956) üzenetére


rob210
nagyúr

Ez most vészes volt a te szavaiddal élve. :)
De azért csak megbírkoztunk egymással.

Renault power

(#4958) rob210


rob210
nagyúr

Renault power

(#4959) AMD Power


AMD Power
titán

Törött autót állítottak ki a szalonban
Kamionnal ütközés után is sértetlen maradt a Camry utascellája

Pedig ez nem rossz reklám....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4961) diablo1984 válasza TayRol (#4960) üzenetére


diablo1984
veterán

bardinál szerintem van bele méretpontos szőnyeg....

(#4962) rob210 válasza TayRol (#4960) üzenetére


rob210
nagyúr

:Y
Mi lett a clioval?
Illetve a scenic helyett mi lett?

Renault power

(#4963) TayRol válasza rob210 (#4962) üzenetére


TayRol
veterán

Clio helyett lett ez asszonynak. Kicsi volt a két gyerekkel. De a legjobb barátunk vette meg (anyuka 1 gyerekkel), jó helyre került, hetente látom.
Magamnak meg vettem egy új Golf 7 kombit. :D

(#4964) rob210 válasza TayRol (#4963) üzenetére


rob210
nagyúr

NA akkor sok balesetmenteset mind a kettőhöz. ;)

Renault power

(#4965) TayRol válasza rob210 (#4964) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi :)

(#4966) dh66e válasza TayRol (#4963) üzenetére


dh66e
veterán

Az e12-höz gratula jól kiszolgálja majd.A golfhoz nem vagyok hajlandó ebben a topikban hozzászólni. ;]

(#4967) TayRol válasza dh66e (#4966) üzenetére


TayRol
veterán

Évi 10e km-re jó lesz neki, illetve a 2/3-1/3 arányban dönthető hátsó ülés miatt pakolni is tud bele.
Dinamikája szerintem teljesen jó, van benne 4 el. ablak, 4 lufi, digit klíma, abs, meg az isofix, ami nekünk fontos volt.
Rozsda sehol, fékek 1 szezont még elmennek, néhány karcolás van rajta de amúgy újszerű. Nekem is tetszik, bár FL előtti, így az 190-es magasságomhoz a kormány nem a legkényelmesebb, feleségemnek ellenben tökéletes.

szerk: a másikhoz nem is kell :D

[ Szerkesztve ]

(#4968) dh66e válasza TayRol (#4967) üzenetére


dh66e
veterán

Az jól hangzik az enyém is hasonló felszereltségű-légzsákból van több- csak jóval több km van benne.meg strapásabb egy kicsit Na meg dizel. :D
2004-ben volt váltás ezeknél az enyémben már állítható a kormány.Talán 2004.09 havi ha jól emlékszem.

(#4969) TayRol válasza dh66e (#4968) üzenetére


TayRol
veterán

Ez 06. havi.
Sebaj, ezen nem fogok bánódni, állapotát tekintve ez felelt meg.

(#4970) Dani_kp válasza TayRol (#4960) üzenetére


Dani_kp
őstag

Link

https://ingatlan.com/33821564

(#4971) dh66e válasza TayRol (#4969) üzenetére


dh66e
veterán

Főleg hogy nincs is miért mint írtad jó neki.
Nekem nem volt szempont az állítható kormány mert az én magassságomhoz bőven jó a gyári is.

(#4972) molnarpeter válasza TayRol (#4960) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Carcarpit?

(#4973) TayRol válasza molnarpeter (#4972) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi, tőlük rendeltem meg.

(#4974) vbbb


vbbb
őstag

Sziasztok!

Van ajánlott gyújtógyertya márka Toyotához? Nekem Hondához bevált az NGK, gondoltam ezt venném ehhez is.

Megnéztem az oldalukon és van 'upgrade' irídiumos, ilyet használ valaki? Ha igen, van neki előnye?

Köszönöm! :R

(#4975) rob210 válasza vbbb (#4974) üzenetére


rob210
nagyúr

A miénkben denso a trafó, denso a gyertya is.
Jól megvannak egymással ;)

Renault power

(#4976) AMD Power


AMD Power
titán

Ez valami botrány csúnya. :) Főleg a hátulja.

12 millió hibrid után a Toyota még nagyobbat lép

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4977) dh66e válasza AMD Power (#4976) üzenetére


dh66e
veterán

Nem tudom,de a toyota meg a formatervezés az két külön dolog. :(((

(#4978) AMD Power válasza dh66e (#4977) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem amúgy nincs bajom velük. Ez az egy modell ami szerintem botrány csúnya.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4979) dh66e válasza AMD Power (#4978) üzenetére


dh66e
veterán

Én nálam már a Priussal elvágták magukat.Nem is tudok hirtelenToyotát jelenleg ami tettszene formailag.

(#4980) AMD Power válasza dh66e (#4979) üzenetére


AMD Power
titán

Én pont azt néztem most a Toyota online konfigurátorában ,hogy pl extrát alig lehet hozzáadni az autóhoz. Lehetőség szinte semmi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4981) dh66e válasza AMD Power (#4980) üzenetére


dh66e
veterán

Az elég fura. :F

(#4982) Satan_Claus válasza dh66e (#4979) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

;]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#4983) AMD Power válasza dh66e (#4981) üzenetére


AMD Power
titán

Eléggé.Egy "sima" alap Auris/Corolla kb 4.5 millió Ft. Ami szerintem baromi jó ár érte. De ez úgy ,hogy én már 300e Ft toltam hozzá extrát még.

Egy jobban felszerelt modell az kb 1.6 erősebbik Active felszereltséggel autó klímával már 6 millió Ft.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4984) vbbb válasza rob210 (#4975) üzenetére


vbbb
őstag

Nekem fogalmam sincs milyen márka a trafó, de megnézem akkor Denso-t is! Köszi :)

(#4985) vbbb


vbbb
őstag

Még egy láma kérdés, ajánlott olaj 1.8 VVT-i (140ezer km) főleg városi használatra? Köszönöm! :R

(#4986) vbbb válasza vbbb (#4985) üzenetére


vbbb
őstag

Látom ajánlott a Liqui Moly mint márka. Találtam 5W-30 Long Life (LL) 4300 vagy 4600-ast. Ez utóbbi lesz majd valószínűleg. :K

(#4987) molnarpeter válasza vbbb (#4986) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

10 ezres cserére nem kell long life :)

(#4988) vbbb válasza molnarpeter (#4987) üzenetére


vbbb
őstag

Úgy nézem a szervizkönyvében, hogy a kötelező ellenőrzése 2017 januárban volt. Az óra állása akkor kb 818000 mérföld (cirka 130000km), ami most 89000 mérföldnél van (~142000km) A következőre 100 ezernél fogom vinni. Lehet nem igényli az LL olajat, de a Hondánál is most lesz olajcsere nyár végén, abba már bőven 200 ezer felett van az óra állása és mivel ez 5L-es, a maradék belemehetne abba. Természetesen kiegészítve a megfelelő mennyiséggel ugyanebből a márkából. Nem utolsó sorban ez van most itt olcsón. :B

Már minden filtert kicseréltem (kapott K&N mosható sportszűrőt, ez olyan hagyomány nálam. Minden kocsim ezt kapta eddig. :D ) Megjavítottam a hátsó lámpa beázását, lepolíroztam az első lámpákat is. El volt törve a poggyász takaró két pöcke, azt erős epoxy gyantával javítottam ki. A klíma takarításán is túl vagyok. Kap majd egy új gumiszettet is,és a hátulját szeretném még fóliáztatni, a motortér műanyagjait is jó lenne letakarítani. Ha találok hátra felülre a bal idomhoz egy kárpit darabot bontóból, az lesz még, de ezt már írtam korábban.

Szép lassacskán haladok, de nem egyszerű ha egy karon ülőt is felügyelni kell mellette. :) Bocs ha kicsit bő lére eresztettem. :B

(#4989) molnarpeter válasza vbbb (#4988) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ja, ha 20k mi ciklus van, akkor nem szóltam, kell bizony :B

(#4990) NoiZz


NoiZz
tag

van itt valakinek e12 corolla TS? egész olcsón mennek pl ez
mi a tapasztalat ezzel a típussal? ez is eheti az olajat mint sok 1.6os facelift előtti?

(#4991) AMD Power válasza NoiZz (#4990) üzenetére


AMD Power
titán

Kovezzetrk meg. Kerdes! Vegyuk azt,hogy eszi az olajat. De mennyit? Ha nem kell 1000km 1l ratolteni... akkor ez nem egy olyan nagy problema.

Akkor kit erdekel ha amugy meg mijt auto jo es megbizhato.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4992) diablo1984 válasza AMD Power (#4991) üzenetére


diablo1984
veterán

Azèrt ha belelendül tud az annyit is enni! Engem tudat alatt zavarna, ha ennè az olajat, mondjuk nem tűnik soknak, de 10 e alatt 4 liter is rengeteg lenne(2500km/1liter), főleg annak függvènyèben, hogy a yaris 280e km-nèl sem evett 1 deci olajat sem 2 olajcsere között! Remèlem az utódja az astra h is ilyen lesz!

(#4993) r0by válasza AMD Power (#4991) üzenetére


r0by
addikt

Engem például zavart, mert nálam egyre többett evett, 10k km-en már 2 litert. Mióta megcsináltattam, azóta nem vettem észre fogyást, és az olaj színén is látszik, hogy nem sötétedik be olyan gyorsan.
Ha meg már szét lett bontva akkor hengerfej síkolás, valamint tömítések, ékszíjak, gyertyák is cserélve lettek. Lehet placebó, de mintha erősebb is lett volna a motor :)

(#4994) Ragadozó válasza NoiZz (#4990) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha sok a pálya és versenyszerű használat, akkor pici fogyás van, de ilyen esetben minden motor fogyaszt el olajat. Megbízható konstrukció, de a ráncfelvarott jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#4995) AMD Power válasza diablo1984 (#4992) üzenetére


AMD Power
titán

Ha esszel eszi nincs problem. Amugy is minimalis olajfogyasztas belefer. De ahol literekrol van szo az maskerdes persze. Opelek nagyresze is olajzaballo! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4996) lsc válasza NoiZz (#4990) üzenetére


lsc
nagyúr

Saját tapasztalat nincs, neten/tesztekben a féket írták gyengének, az áttétel rövid, autópályán is 130-nál majd 4000-et forog. Olajfogyasztás előfordulhat, ritka amelyik nem volt törve, mint ahogy az 5 ajtós is. Ha normális gazdája volt akkor vállalható, viszont a fenntartási költségei magasabbak mint egy normál corollának, de legalább van benne "bugi".

Az élet kegyetlen .

(#4997) diablo1984 válasza AMD Power (#4995) üzenetére


diablo1984
veterán

most úgy tűnik, hogy opelesen fos az olajevés.....

(#4998) diablo1984 válasza diablo1984 (#4997) üzenetére


diablo1984
veterán

Múlt hèten elvittèk a yarist, már tudom, hogy mi fog hiányozni a toyotából, a megbízhatóság ès a zèró olajevès! Mind1, mondtam az asszonynak, hogy neki kellett astra, majd jusson eszèbe, mikor költeni is kell rá....

(#4999) AMD Power válasza diablo1984 (#4998) üzenetére


AMD Power
titán

En "mondtam" neked,hogy nem biztos,hogy ez jo otlet. De ne nekem legyen igazam!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5000) diablo1984 válasza AMD Power (#4999) üzenetére


diablo1984
veterán

a corolla is ha bedurvul tud enni olajat nem keveset! a megbízhatóság meg elválik, lehet az önindító hagy ki, vagy az asszony parázott be, míg én használtam pár hetet, nem volt vele gond....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.