Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3945) net84


net84
őstag

Nagyképű, okos ügyfél telefonált. Normálisan bemutatkozik, majd rákezd:
- Hány hónap kell még, hogy elkészüljön a szervízbe leadott monitorunk?
- :F Milyen néven van a monitor?
- 169-es munkalapszám.
(:F mivan? a munkalapszámaink 5 számjegyből és elötte a ''2007/'' tagból állnak, hogyan jött ki neki a 169? - végülis megtaláltam név alapján, és kiderült a turpisság: 169 stimmelt, csak volt utánna még 2db nulla)
- még egyelőre a garszervízben van a monitor.
- még mindig? Nem igaz, hogy 1 hónap alatt nem lehet megcsinálni.
(15 munkanap ippen, hogy összejött, tehát tényleg sárosak vagyunk egy piccit, de! számlát nem tudott hozzá behozni, garpapír állítása szerint meg csak a gépről volt (ami kizárt brand termék esetén) - megoldottuk, erre meg itt hisztizik)
- a kolléga, aki ezt a szervízzel intézi, most szabin van, jövő héten lesz, akkor fog egyébként is a monitoért menni.
- az hogyan lehet, ha valaki szabin van, akkor egyböl megáll az élet, és senki nem tud semmit.
- mivel nincs nálam sem a munkalap, amit a garszervíz kiadott, sem információm nincs a monitorrol, ezért kicsit nehézkesen tudom kideríteni, hogy mi a helyzet vele.
- akkor most még meddig várjak? Mikor is adtam le? 3 hete! Ez egyszerűen nem igaz, hogy eddig tart a javítás!
- holnap ilyentájt kellene érdeklődni, arra talán ki tudom deríteni, hogy mi van a monitorral.
- jó! Akkor holnap! Viszhall!
bíbíbíbíbíbí

Frankó az ilyen júzer. Azzal kezdődött, hogy behozta a brand gépet, hogy el sem indul. A gép jó volt, semmi gondja. Elvitte majd még aznap este visszahozta az ominózus monitort, hogy most derült ki, hogy ez a szar, mert elfelejtették megnézni a gépet másik monitorral.
Most néztem meg, 13 munkanapja napja adta le hozzánk a monitort, tehát még a 15 munkanap sem jön össze neki, nemhogy a 3 hét.
A monitor egyébként nincs még kész, 15''-os IBM, vagy alkatrészre vár, vagy cserére. A garból meg van hátra max. 3 hónap összességében...


Ügyfél bejön, scanner-t keresnek, diafeltéteset. Mondom neki, hogy milyen típusok vannak, erre megszólal, hogy ők már ki is néztek 2 típust. :W hogy miért nem ezzel kezdték...aztán kiderült, hogy az egyiket sikerült frankón mellénézniük, mert keretes diát nem lehet vele beolvasni.
- Magyar nyelvű leírás van hozzá?
- Igen van!
- Mindenről?
- A telepítésről, a használatról és a ''vezérlő'' szoftverrről igen, a mellé ajándékba adott retusáló sw-knek nincs magyarnyelvű kézikönyve mellékelve
- Dekár!
(be tecccik iratkozni egy tanfolyamra, vagy vesz kézikönyvet, hogy hogyan kell az adott sw-t használni - ja! hogy az annyiba kerül, mint az eszköz, hát istenem)
- ebből az árból valami kedvezmény még van?
(mé lenne? a tecsóba sem kapsz kedvezményt!!! sőt nem is kérsz, mert ott evidens, hogy ami ki van írva, az annyi!)
- ez az alja, ennél olcsóban nem tudom adni!
- Jó! Köszönjük, majd még meggondoljuk.

Read only...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.