Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) net84 válasza wwenigma (#3045) üzenetére


net84
őstag

Ez mind szép és jó! Csakhogy én megkapom az eszközt 1 év garral a nagykertől, kapok hozzá garipapírt, amin 1 év gar van, onnantól kezdve nehogymán engem cseszegessen a fogyvéd, hogy nem néztem utánna, hogy erre a gyár 2 évet vállal. Egyébként minden termékre vállaljuk azt a garidőt, amit a nagyker megad.

Egyébként: [link] :DDD
mivel kicsit lassan írtam be, de szóbakerült a nagykerrel szembeszegülő kisker, a fent linkelt topicban sokat ''beszélgettünk'' hasonló dolgokról...

...és azt is figyelembe vesszük, hogy az ügyfélnek milyen igénye van. Ha nem kell neki az 5 év garos Kingston 1 GB-os pendrive, akkor elmehet a másik céghez, ahol megkapja ugyanazt 3 év garral, de ugyanazzal a csomagolással, amin rajt van az 5 év gar. Nem vállalom be, még akkor sem, ha tudnám 600.- Ft-al olcsóbban adni. Nekem nem ér meg annyit, hogy utánna itt hisztizzen (és jogosan). Ha nagyon akarnám, az 5 év garosat is tudnám adni annyiért, de nem akarom...egyelőre

Ezekről a garidőkről jutott eszembe:
Nőci behozza a gépet telefonos egyeztetés után (jelezte, hogy a gép még garos - én meg kértem, hogy akkor hozza be a garpapírokat), hogy szar, de még garos. Megérkezik, megnézem, hát ez tényleg nem indul (ha jól emléxem, megúszta egy tápelhalással), kérdezem, hogy akkor ez garos még? Persze, azzal a kezembe nyom egy nyamnyung garipapírt, amin a monitoré... :W No ez nem lesz jó! A gépnek a garpapírjai esetleg?
Természetesen az nem volt meg, de megegyeztünk, hogy biztosan nem lesz már garos a kodegány táp, mert a gép egyéb részeit beazonosítva majdnemhogy már a 3 évből is kicsúszott... De azért bepróbálkozott a moniotor garpapírral, hátha. Vagy szimplán hülye volt és nem bírta elolvasni, hogy ''17'' xxx crt monitor'' (5 helyen is rá volt írva)...

[Szerkesztve]

Read only...

(#3052) wwenigma válasza net84 (#3051) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Pont ez a lényeg, hogy b@sztok megfogni a nagykert, mert egyszerubb az 1bites usert elkuldeni a francba, viritsa a lovet aztan szevasz. :(((

Nem kell utananeznetek, mennyi a gar, alapbol a nagykernek kell tovabbadnia a gyarit... mindegy honnan vette, Timbuktu vagy... de ezt mar irtam.

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3053) net84 válasza wwenigma (#3052) üzenetére


net84
őstag

nem baszom a nagykert megfogni, egyszerűen nem veszem meg náluk azokat a cucckat, amikre nem adja meg a megfelelő garidőt... megveszem mástól.

Az meg már ne az én gondom legyen, hogy én máshol veszem normális garidővel, ezt továbbadom a vevőnek szabályosan, de elkérek érte 600 forinttal többet... Nem éri meg nekem egy 2-3k-s terméken vitatkozni a nagykerrel (az egyik legnagyobbal főleg nem). Amit meg normális garral ad, azt meg megveszem...

Láttam, hogy írtad :DDD - nem is nézek utánna :DDD

Egyet szeretnék! HA végre valami hatóság piszkálná a nagykereket is. Mindenféle kiskeres összefogás, petíció, feljelentés, per nélkül...

De tényleg nem offolok tovább, valahogy rémlik, mintha kibeleztük volna a nagyker-kisker helyzetet egy másik topicba :)

[Szerkesztve]

Read only...

(#3054) szepi79 válasza wwenigma (#3045) üzenetére


szepi79
őstag

thx.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#3055) wwenigma válasza net84 (#3053) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem rad celoztam, hanem a nagyobbik felére a Szamtek Kisker Független Köztársaságnak. Szerencsére nálunk is van olyan tisztesseges kereskedo, mint Te, aki nem kötözködik, tiszta szivvel adja el a cuccot, mert HA meghal (ami az esetk többségében NEM következik be) tovább tudja passzolni RMA-ba.

Egyebkent meg azon csesztem fel magam, hogy elindult az eszosztas... sajat szemszogbol torteno torvenyertelmezes.

szepi79: Szivesen. Ha ezek utan kotozkodnek veled, vasarlok konyve es fizetesi meghagyas ajanlott levelben.

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3056) deicide válasza wwenigma (#3052) üzenetére


deicide
veterán

mi nagyker lévén, hogy egy példát mondjak, attól függően, hogy honnan vesszük (melyik ''disztribútortól''), kapunk 1 ill 3 év garral is LG monitort, nem nehéz kitalálni, hogy az 1év garos LG monitor nem legális importból származik és még nem használtam durvább szavakat. Ezzel term. nem kell megbarátkozni, akinek nem kell, nem veszi meg, viszont cserébe a kevesebb gar miatt lényegesen olcsóbb...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3057) ML320 válasza wwenigma (#3052) üzenetére


ML320
aktív tag

Tegyük fel, hogy az ország összes kiskere leszar egy nagykert, elkezd másnál vásárolni. Viszont a nagykerek is ''szövetségben'' vannak, egymástól is adják-veszik a cuccot. Tehát a forgalma akkor sem lesz nulla, sőt, mivel jönnek a vevők az azonnali kérésekkel, így megint cumi... Felhívom a nagykert, hogy tudja-e olcsóbban adni a cuccot, mint a másik. Válasz: Nem, ők is onnan veszik :F
PDA front: rendelhetek egy helyen 42.900-ért, viszont nincs, és még az európai központ sem tudja, mikor lesz. Viszont van egy másik nagykernél 43.900-ért.
Ha a vevőnek azt mondom, van, de nincs, abból még nem lesz forgalmam, engem kirugnak, a bolt lehúzza a rolót, utánna meg hol érvényesítik a garanciát?

Ennyi erővel bojkottáljuk Ausztriát, mert szennyezi a Rábát, vagy az USÁ-t, mert stb. Még nyári munkán réges régen élelmiszeripari boltban voltam. A művésznő közölte, ő nem vesz francia sajtot, mert robbantottak valamilyen szigeten. Na bumm, összedőlt a francia gazdaság...

Ember tervez, Isten perverz...

(#3058) wwenigma válasza deicide (#3056) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nincs kevesebb gar, még ha szürke import is, bar ez a durvabb eset, mivel itt kicsit jobban megutheti a gatyajat az ember, mert ez mar nem csak fvf ügy lesz... Nincs benne a torvenyben, hogy szurke import eseten csak az 1 evet kell adni.

ML320: nalunk egyik kisker segitett nemegyszer a tonkrement boltok garos ugyeit intezni... persze ez neki is jo hirveres, ergo forgalomnovekedes. Elhiszem, hogy ha van egy termek esetleg dragabban de szurkebben (bar nem ertem, ha szurke miert dragabb?) 1 ev garral akkor azt tudod csak adni a vevonek. Lehet zsolozsmazni ne purcanjon ki.

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3059) szepi79 válasza wwenigma (#3058) üzenetére


szepi79
őstag

pedig a gyakorlat leginkább ezt mutatja. a szürke cuccokat leginkább 1év garival szokták adni. mert az ok, hogy a külső forrás is vállalja azt a 2-3-5-x évet, csakhogy a szállítás itt már a kiskert terheli. vagy pedig a kisker bevállal a szürke mellett hivatalos forrásból is cuccot, és reménykedik benne, hogy RMA-nál nem nézik a sorozatszámot. (és még igy is feltünő lehet, ha sorozatosan nagy RMA aránnyal dolgozik.)

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#3060) erdoke válasza gforce9 (#2994) üzenetére


erdoke
titán

Kazettás-CD-s rádió. A kocka valószínűleg az audió kazetta lenne. :)

A legjobb aláírás a héten

(#3061) ML320 válasza wwenigma (#3058) üzenetére


ML320
aktív tag

Egy részét szerintem már a garos topikban kibeszéltük :D Sőt, én még működő bolt esetében is segítettem másoknak :P
Viszont megint az általánosításokon kezdünk el lovagolni. A vevők nagy része tudatlan. Az ismerősi köre még inkább, így alakulnak ki a ''téged mennyire átb***tak'' sztorik. Szintén általánosítás, hogy a vevők nagy része 5 Ft-ért átmegy a másik boltba, utánna meg magyarázhatjuk neki, hogy ki és hogyan vágta át a másikat (elfelejtették közölni, stb...) Innen meg a vevők általánosítanak, hogy milyenek a boltok. Az éremnek mindig két oldala lesz.
Szintén a vevők igénylik az olcsóbb termékeket. Egy bizonyos szint alá már nem tudok menni. És jön még a tulajnak történő magyarázkodás, hogy lehet, hogy a kedves barátja a neten egyszerű vásárlóként olcsóbb árat talál, mint az én beszerzési áram. Szürke import, amit a magyar mentalitás csak erősít. Nem tudsz mit tenni, varázscsapásra nem tudod megváltoztatni a dolgokat. Itt Szombathelyen is hiába fogtak össze a boltok, a multikkal mi sem tudunk versenyezni, hiszen a vevő azért nem hülye, meg profi partnerekkel áll kapcsolatban, stb.. Ugyanazt a gépet tudnánk annyiért adni, mint ők, illetve ugyanazon termékeket szintén tudnám annyiért forgalomba hozni, hogy elméletileg az összes műszaki osztály tönkre kellene, hogy menjen. Viszont ennyi pénzért nem éri meg. És igenis a vevő vegye tudomásul, hogy ha valamit olcsóbban akar, akkor annak ára van. Rövidebb gar, máshogy intézendő gar, stb... Gennyes dolog, jöhettek azzal, hogy engem minősít, de ahogy már korábban máshol kifejtettem: a vevő sem isten. A kultúrált viselkedés nem csak az eladóra kell, hogy vonatkozzon.
A szürke importról meg annyit, hogy azzal a gyártók hazai szervezetei ''károsulnak''. De inkább folytassuk a garos topicban!

szerk: off

[Szerkesztve]

Ember tervez, Isten perverz...

(#3062) wwenigma válasza ML320 (#3061) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mondtam hogy azon huztam fel magam, hogy elkezdtek torvenytertelmezni ad hoc alapon.... :R

Kék erő, piros erő..... ;] [offed OFF]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3063) Josi válasza wwenigma (#3062) üzenetére


Josi
aktív tag

Idáig csak olvasgattam, de mit szólnál az ilyen megoldáshoz:
Gyári garancia csak szakszerviz általi beszerelés esetén áll fenn,
aminek a munkadíja xxxxx Ft, és a gép lezárva. Semmit nem cserélhetsz benne magadtól.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#3064) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Ne garozzátok már le magatok... ugorjatok be a garis topikba... :U

Kéremszépen, talán az idén még ilyennel nem is találkoztam!!!
Ezzel a cuccal jött be egy srác, hogy nekiilyen kell...
Gondolom a kép önmagáért beszél :
[kép]

(#3065) wwenigma válasza Josi (#3063) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tudod ki zárja le az ÉN gépem. És semmiféle extra kitétel nem szerepelhet a gyári gari továbbadásában. Ami szutyok gépet összeraksz, azt meg le is szigszalagozhatod... :DD

mod: felolem oke, de Te intezed a Kingmax szakszervizt a ramhoz, az Asus szakszervizt az alaplaphoz, az AMD szakszervizt a CPUhoz és ..... :P

ThErEmIxEr: ehhem :) komoly. :DDD

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3066) eziskamu válasza TheReMiXeR (#3064) üzenetére


eziskamu
addikt

Szép toll :), de miért hozzátok ment miért nem papír-írószerbe? :DDD
Egyébként mit is kért pontosan? Tápnak a tetejét? Vagy lusta volt behozni a tápot, így hát fogta a tetejét, leszedte és összehajtogatta?

[Szerkesztve]

(#3067) ML320


ML320
aktív tag

Zárás előtt öt perccel bejön két srác. 20m hálózati kábel kell nekik.
No, a szervizesek kivitték a felszerelést külső munkálatokra, de sebaj, kirohanok a kocsihoz, behozom a saját fogót, egyebeket, lerántom a 20 métert a dobról, és elkezdem dugózni.
Erre megkérdezi a srác, hogy mennyi lesz, merthogy csak 1000 Ft van nála. :W
A társával gyorsan konzultál, közelebb húzzák a gépeket. Elég lesz a 10 méter!
Yo, kettévágom a szálat, gumit fel, dugás, mérés, fizetnek. Majd közli, hogy holnap azért bejön a 20m-ért...
:O :O :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#3068) TheReMiXeR válasza eziskamu (#3066) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

''hát én nem értek hozzá azé hoztam be''

Kibelezte az elfüstölt tápot és elhozta a feliratos részét. Mert hát szempont egy pénégyes gépnél, hogy mik vannak ráírva... gondolta ő. (egyébként lehet szempont, de nem egy teszkós gépnél)

Egyébként a relikviát ingyen nekünk adta :C

[Szerkesztve]

(#3069) adik válasza TheReMiXeR (#3068) üzenetére


adik
őstag

legalább a vista matricát nem kereste rajta...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3070) Shadows


Shadows
senior tag

holnap felteszem a remekművem mai adagját intel 90mhz 32mb ram s3 trio 4mb edo system ram és soltek system board :C :C és csak a vga szált ki aztán lehet kontaktos volt de ment :R :R :F :F

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3071) adik válasza Shadows (#3070) üzenetére


adik
őstag

Gondolom nem lanpartykra viszed. Mire használod? Rendereléshez, vagy földönkívüli értlemes lényeket seti-zel vele? ;]
bocsi.
amúgy respect a matuzsálemnek, szerintem sokunk csorgatta egy ilyen után a nyálát nem is olyan régen. Milyen házban van? Van hozzá korhű s3 kártyám, ha gondolod előkerítem...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3072) TheReMiXeR válasza adik (#3071) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

cirka 10-11éve...

Nekem van egy vadiúj p1es lapom integrált cuccokkal... kb.5éve vettem meg egy raktár felszámolásból. Jó volt kibontani, érezni a Tomato alaplapok jellegzetes illatát :C
Hozzá dukál szintén egy vadi új 233MMX, már csak ramokat kell szereznem, mert a szegénykém igencsak válogatós. Egy ''etalon'' gép lesz belőle ha lesz rá időm megfabrikálni fából a házat.

(#3073) Shadows válasza adik (#3071) üzenetére


Shadows
senior tag

nem enyém csak szervízeletem

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3074) finest válasza Shadows (#3070) üzenetére


finest
őstag

Nekem is van két régi VGA-m, egy 16 színű ISA-csatis Cirrus, aszem Herkules volt a neve, meg egy hasonló Trident. Amíg voltak az alaplapokon ISA-slotok időnként használtam is őket szervízelésnél, de kb. 5 éve nem vettem már elő őket...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3075) Shadows válasza finest (#3074) üzenetére


Shadows
senior tag

nekem szervízben pine pt-505isa kari 512kb rammal DOBOBZOS!!

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3076) Shadows


Shadows
senior tag

srác bejön, elémvág egy nyomtatós papírt, azt mondja nekem ilyen kellene mert kinyomtattam az internetet!!! én meg mikor mondtam hogy nincs kiment a röhögéstől kihaltam :Y :Y

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3077) eziskamu válasza Shadows (#3075) üzenetére


eziskamu
addikt

OAK 256 dualhead :) itt a kezemben:
-256 Kbyte memória
- 9 és 15 tűs csatik valamint DIP kapcsolósor a hátlapon
- ISA Bus
Amikor utoljára használatba volt (386 sx), még működött.
Hozzá képest egy Trident 512K-s (8900?) hasított mint az atom :)
Ja és ez már REV-B-s :DDD

[Szerkesztve]

(#3078) Shadows válasza eziskamu (#3077) üzenetére


Shadows
senior tag

eziskamu :P

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3079) eziskamu válasza Shadows (#3078) üzenetére


eziskamu
addikt

[kép]

Be-be-be, bi-bi-bi :) :P
Délután talán tudok jobb képet is, ha a TheRemixer nem vág ki minket :)


[Szerkesztve]

(#3080) Soja


Soja
aktív tag

Zárás előtt 15 perccel emberünk bejön, garanciális problémája van. Garijegy sehol..., de mivel neki azt mondták, hogy hozza be és mi azonnal kicseréljük, ezért ő behozta és követelte, hogy azonnal cseréljük ki. :F Nem így lett...
Kifele menet még jól beb.szta az ajtót. :Y
Vannak érdekes emberek :W :W :W

(#3081) Djuree


Djuree
félisten

képzeljétek!

a volt osztályfőnököm számtecboltot nyitott. (kisvárosban, de még így is a konkurencia ott volt tőle 100 méterre :DD )
ez még nem is lenne (annyira) furcsa, de annyira ért a gépekhez mint én a főzéshez (semennyire).
na mondom nézzük ebből mi sül ki :D
felvette üzletvezetőnek a suli rendszergazdiját (aki megint csak sík hülye volt a gépekhez :U ).
rendeltem tőlük alaplapot (nekem olcsóbb volt mint máshol mert jóban voltunk), harmadjára hoztak jót :W
de nagyon rendes ember amúgy, nagyon segítőkész volt meg minden, mikor már másodjára kellett visszaküldeni a lapot, már én éreztem magam rosszul emiatt.
na mondom innen sem veszek semmi mást.
meg is szűnt a bolt 3 hónap múlva...

1. kisvárosban miért nyitott boltot (már volt 2), én is tudtam biztosra hogy nem lesz forgalma.

2. nem értett hozzá, se az üzletpolitikához.

3. ráadásul a konkurencia mellett (mondjuk az jó drága hely volt (üres cd még 200ft fölött van :W ,múltkormuszáj voltam venni egyet, azért itt pesten 4-et 5-öt kapok :Y ), meg a másik konkurens bolt meg jó áron adta a dolgokat.

[Szerkesztve]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3082) Djuree válasza Shadows (#3076) üzenetére


Djuree
félisten

ez megint fasza :C
nem kérdezted hány lapra fért rá? :DDD

eziskamu: mi az a leamortizált satupad? :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3083) eziskamu válasza Djuree (#3082) üzenetére


eziskamu
addikt

Vazz nem vagyok fényképész, nem tudom mi a jó háttér, na meg így látszik hogy nem kamu. Nem satupad, csak asztal, néha azon szerelek, na jó egy kicsit látszik rajta. Majd a kedvedért bársonyt rakok fel és azon fényképezek, jó lesz?

(#3084) TheReMiXeR válasza eziskamu (#3083) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

én azt hittem húsvágó deszka :))

(#3085) TheReMiXeR válasza Djuree (#3081) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Hallode, az üres cd boltban nem annyi mint a vámmentesen és adó nélkül forgalmazott rollnis lemez. Mondjuk a 200Ft az sok de hát a kényszer az nagy úr.
Nálam 140-150Ft egy tokos cd... 1db-on van kb. 10-15Ft bruttó haszna a boltnak.
A 60-70-80Ft-os rollnis lemezhez adjál hozzá egy tokot+artisjus cimke árat+áfát és máris ugyanott vagyunk...

...de miért is részletezem én itt ezt? Hioszen minden boltos tudja, hogy is működik ez...

(#3086) Ramius válasza TheReMiXeR (#3072) üzenetére


Ramius
őstag

jól gondolom, hogy EDO ramot keresel bele? egy 16 megás modult postázok neked ha kell :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#3087) Djuree válasza TheReMiXeR (#3085) üzenetére


Djuree
félisten

ez igaz persze, de én nem is azt akartam hogy 40 ft-ért adja hanem pl. 120 ft-ért.
ez reális ár lenne sztem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3088) TheReMiXeR válasza Djuree (#3087) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

a nagyker adja 100-120Ft nettó áron a tokos lemezeket...

adjál hozzá :
-Áfa-t
-hasznot
-fuvardíjjat

Asszem egyértelmű a végeredmény :U

Ha nem lenne artisjus cimke az minusz 40Ft kb. (nemtom pontosan, hogy most mennyi)

[Szerkesztve]

(#3089) TheReMiXeR válasza Ramius (#3086) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

:R :R :R

Kösszépen de sd kell bele, de amit mostanában lehet kapni azokkal nem igazán megy.
Van egy valag EDO-m is meg SD-m is csak ki kellene válogatni már a jókat.
A másik, meg hogy arany szívem van nekem is és mindig elosztogatom az SD memsziket az ismerősöknek...

(#3090) Shadows


Shadows
senior tag

Na srácok ASUS g1 vagy g2 noti TÁSKÁT KERESEK segítsetek mert nem találok sehol :R :R

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3091) Shadows


Shadows
senior tag

nekünk 1 faszi hozza a lemezeket házhoz és artjus afá cakk pakk van a slim tdk-n ami 700mb-os kemény 3-4 forint haszon jobbik esetben de a megszoritásoknak hála ez a szám lineálisan csökken azé ócsó

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3092) net84 válasza Shadows (#3090) üzenetére


net84
őstag

szvsz esélytelen - vegyél egy G1 v. G2 notit és biztosan adnak hozzá :DDD - én egy sz@ros optikai meghajtót nem tudtam szerezni az asus notiba - igaz azóta megoldódott egy pioneer személyében.

Heti termés: (agybajjjjj)
- csajszi behoz egy gépet (sokadjára), hogy mostmeg a hang tünt el róla, de a hangfal jó, mert azt kipróbálták. Felvettem, mondtam nekik, hogy holnap (szerda volt) neki tudunk állni, és pénteken érdeklődjenek. Megegyeztünk a szombatban, mert nekik az lesz a legkorábban jó. A gép maricája szerint elviekben garos a masina nagy része, meg még sulinetes is. No mondom jó van, megnézem a szervízbe. A gép összes hibálya, hogy a master volume-on akkor a elnémítva felirat volt, hogy csodálkoztam volna, ha megszólal. Ezt tényleg megoldottuk garanciába :DDD

Telefon:
- jó napot! foglalkoznak szoftvertelepítéssel?
- jó napot! Foglalkozunk, de mire gondol konkréten?
- xp kellene...
- csak és kizárólag jogtiszta szoftvereket telepítünk, beleértve az operációs rendszereket is. Amennyiben megvan a gyári telepítő lemez/van a notebook-on eredetiséget igazoló cimke vagy megvásárolja nálunk az új operációs rendszert.
- Hát vettem én angliában egy notebook-ot, amin angol xp volt. Hazajötem letöröltem, és a barátom feltelepített egy magyar xp-t. De kaptam egy vírust, letölttömmel egy vírusírtót, leírtottam a vírusokat, de most nem megy megfelelően a gép. Ezért kellene újratelepíteni.
- csak, ha megvan az eredeti lemez és a matrica (mégha a matrica lenne csak meg, akkor sem vállalnám, mert angol marica + magyar xp, megintcsak nem legális, sőt, én német home oem matrica + magyar home telepítő kombóval sem jött össze. A telepítéskor elfogadta a kódot, aktiválni nem lehetett)
- hát a barátomnak jogtiszta xp-ja van, tehát akkor amit telepített a notebook-omra, akkor az is jogtiszta, nem?
- Nemvalószínű! ...
- de én töltöttem le a netröl is egy telepítő lemezt, akkor az sem jogtiszta, és az akkor baj igaz?
- igaz!
:W :W
Még megkérdezte az op.rendszer árait, oszt megköszönte és lebaszta a telefont.

De tanultam is valamit tegnap késő délután:
- Azt a képzeletbeli vonalat, amit húztam magamnak, azt elérje a processzor teljesítménye!
- és hol van az a képzeletbeli vonal?
- azt nem tudom, függ az ártól is.
:DDD :DDD - végül meghúztuk a C2D 1,83GHz 2MB cashe CPU-nál a vonalat.
De ugyanezt a ''parasztott'' kellett kijavítanom 4x, hogy nem PCI-Extra, hanem PCI-Express VGA, ami neki kell. Mikor ötödszörre is Extrázott a telefonba, akkor már ráhagytam. Főleg azután, hogy burkoltan célzott a beszélgetésünk elején, hogy ő programozó és nem hülye a számítógépekhez - de neki olyan alaplap kell, amire 4 IDE eszközt fel lehet kötni - végül csak feladta amikor eljutottunk a C2D procikig...

Read only...

(#3093) Shadows válasza net84 (#3092) üzenetére


Shadows
senior tag

nálam teganp kétmagos celeron kerestek. mondom nincsen akkor sempron kétmagosat mondom az sincsen (ugye milyen meglepő)

kiegyeztünk intelnél 96pds3p-ben és e4300-ban

amd vonalon m55sli meg 4200+ x2

de kb 15 percig azt szajkóztam hogy csak athlon meg ''pentium'' processzorbban van kétmagvas bajack, b@zdmeg azt hiszed ez is gyümölcsöskert a fickó egyébként normálisnak tünt, csak ez a CERKA X2 MEG A SEMPON DUAL CORE kiakasztott rendesen :((( :((( :C

mod: nekem kell olyan tatyó ''olyan silány asus vx2 nootit nem veszek mert nem engedhetem meg magamnak''
''by bmw 720i tulaj 2 kilo fux'' :B ;)

mod2: fickó bejön neki codeg3n tápos ház kell mondom nincs!! csak danás tápos meg mercury. de ajánlhatok helyette asus meg fsp 450 illetve 400w tápot.
kérdezi:
''akkor codegen nincs??''
''nincs''
''akkor viszlát''
''kérem''

:U :U :U

[Szerkesztve]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3094) eziskamu válasza Shadows (#3093) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát mondjuk pont itt az egyik PH-s cikkben idézőjelben kétmagos Sempronnak nevezték az X2 3600-at. :)

(#3095) net84


net84
őstag

mai:
...
- internet megosztására keresek routert!
- vezetékes vagy vezeték nélküli?
- szerintem a vezetékes jó lesz nekünk, egy szobában 2 gépre kell.
- jó! D-Link-et tudok adni x.- Ft-ért
- Ez jó? Nem SMC? Mert olyan nem kell!
:W
- nem! Ez D-Link. 2 garancia...
- És jobb mint az SMC?
- Jobb!
- Akkor kérnék egyet!
...

Azért, hogy biztos legyen a dolgában, még fizetés elött azért rákérdezett még1szer, hogy biztosan jobb mint az smc, és hogy mennyire megbízható...

Ma annyira lassan pörög az idő, hogy még csak 2szer voltam kint cigizni, és néha azon kapom magam, hogy mindjárt elalszok a monitor elött....de most megyek és rágyujtok. :)

[Szerkesztve]

Read only...

(#3096) net84 válasza net84 (#3095) üzenetére


net84
őstag

na! a cigiből nem lett semmi... bejött a srác egy notival, hogy meg tudnánk e nézni, hogy mi a gondja, mert egy idő után elmosódnak a színek. - 15 percig dumáltunk, hogy milyen lehetőségei vannak...közben kiderült, ha fizikálisan noszogatva van a gép, akkor ugrálnak rajta a színek... Asszem kicsit szét kell szedni.

Közben bejött egy csávó, AGP-s VGA-t keresett. Pontosan x1950-et minimum. Mondom neki, hogy rakin biztos nincs, csak rendelésre. Jó, akkor mér körülnéz a városba, neki most kellene... Jó! Hajrá!

Read only...

(#3097) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

-lefagyott az ikszpém!!!
-igen és miben tudok segíteni?
-hát lefagyott és kellene hozzá egy bútflopi
-aha...

mai gyöngyszem :
[kép]
[kép]

A kórkettőduó elődje :))

(#3098) Chaser válasza net84 (#3095) üzenetére


Chaser
titán

Én is mindig azon veszem észre magam, hogy lefordulok a székről mert bealudtam:D

szerk: a tegnapi nap elég húzós volt, de legalább eltelt az idő..

[Szerkesztve]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3099) net84 válasza Chaser (#3098) üzenetére


net84
őstag

a tegnap sem volt kutya, ezek szerint máshol sem :) tegnap még a semmittevésre sem tudtam koncentrálni :) igaz itt délután erőteljes nyugalom volt.
Most azon kezdtem el gondolkodni, hogy voltam-e kint az elöbb cigizni vagy sem... ittam-e vizet ma már, vagy csak kivettem a hűtőből, had melegedjen meg. :F

Azt meg egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányan jöttek ma be (vevő+érdeklődő összesen)

[Szerkesztve]

Read only...

(#3100) eziskamu válasza TheReMiXeR (#3097) üzenetére


eziskamu
addikt

Ez miben volt? Valami szerver?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.