Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) pulcsi válasza #19617792 (#3749) üzenetére


pulcsi
tag

nem, Budapesten :C

[Szerkesztve]

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#3752) ReJim válasza Hequila (#3742) üzenetére


ReJim
őstag

elméletileg a kapcsoló/nyomógomb két érintkezője viselkedhet fegyverzetként. és a közte lévő levegő, vagy oda kerülő folyadék, tutyi, kenőzsír helyettesítheti az elektrolitot. tehát nagy hülyeséget nem mondot.
azonban gyakorlatilag, a két drótszálat össze kellene zárni. nem pedig feszt tartani.
de mind1. a lényeg hogy kehes lett, és szopássá alakult... :)
amúgy meg nem láttál még dróttá alakult tranzisztort?!?! :)

</end.?>

(#3753) Kloss válasza ReJim (#3752) üzenetére


Kloss
őstag

Nem akarlak megsérteni, de már sírok a röhögéstől... :D
Szerinted mekkora kapacitás jöhet létre 25cm vezetéken? Pláne a nyomógomb 2 érintkezője között? 1F vagy 1pF?

(#3754) Shad0w válasza ReJim (#3752) üzenetére


Shad0w
senior tag

Atyámuram! Kenőzsír, mint elektrolit :Y !!!! Ha nemértesz hozzá, inkább nemondj semmit...
De hovafajul már eza topik. Térjetek vissz a jókis sztorikhoz, ebben a kánikulában csakvan elég érdekes ügyfél :) .

(#3755) Hequila válasza ReJim (#3752) üzenetére


Hequila
őstag

Látszik, hogy nem láttál még bekapcsoló gombként funkcionáló mikrokapcsolót szétszedve... Ugyanis nem 2 tárcsa ér össze, hanem 2 sín csúszik egymásra (vagy hogy akarjam kifejezni), ergo nincs nagy felület, ami kondiként viselkedne... És köztük a távolság igen nagy, gyakorlatilag nem alakul ki nagyobb kapacitás, mint 2 érpárnál. Az, meg hogy a kenőzsír vagy a trutyi lesz az elektrolit... Há ne bassz má! Komolyan mondom, holnap reggel visszanézek ide, mert nem vagyok biztos benne, hogy ezt nem csak álmodom! És hol marad a dielektrum?
Zárlatos tranzisztort láttam már (és ha jól emlékszem, csináltam is), de nem tudom hogy jön ez most ide...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3756) lesaux válasza #24889344 (#3748) üzenetére


lesaux
veterán

Ajánlj neki valami Codegen tápot, lehetőleg max. 150 wattosat. Meg sivítós 8 cm-es ventiket, hogy amíg megpusztul a gépe, még szenvedjen is a zajtól.

(#3757) Djuree válasza Hequila (#3755) üzenetére


Djuree
félisten

''dielektrum'' vagyis dielektrikum, hogy én is hozzátegyek valmit.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3758) Shadows


Shadows
senior tag

VÉGE A VITÁNAK

Fickó bejön kéne neki memory stick pro duo

-Jó napot
-Jó napot!
-segíthetek?
-Memory stik prot szeretnék vásárolni 520mb-osat
-Olyan nincs csak 512megabálytos!
-Ennyibe kerül!??
-Ez drága!!
-Mihez képest!?? a nyugdíjamhoz tudja milyen keveset kapok..
-Tőlem biztos nem kap kevesebbet!! (katonafíling, biztos nem 50000ft nyugdíjat kap)
-Máshol azt mondták hogy a héten lesz és sokkal olcsóbb!!
-Akkor ott kell megvenni, nélunk van azonnal még akkor is ha drágább!!

MÁSIK

Van egy fickó akinek fsp táp kellene kn 3* volt bent és neki a p350pnr helyett a p350pnf kell

olyan papírt hozott be hogy D3P0.hu. és ez is azzal jött hogy a másik boltba olcsóbb és a hétren hoznak 1k-val ócsóbban. Ismét a nálunk van ha egy kicsit drágább is!! akkor nem kell.. ha nem lesz máshol megveszi.. b@zd meg ez nem búcsú hogy válogatsz, ja és a lényeg hogy neki CSENDES KELL!! és mikor mondom neki hogy ezek teljesítményhez állítják a fordulatot akkor azt kérdi hogy miylen hangos.....SEMMILYEN Vegyé zalman 400 passzívat b@zd meg és akkor CSENDES lesz és hallatod a Fin*odat....... :W :W :W :W

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3759) 1010 válasza Shadows (#3758) üzenetére


1010
őstag

emennyit rákölt az utazásra kocsival... ott ment el neki az az ezer ft
:C

(#3760) akom válasza 1010 (#3759) üzenetére


akom
senior tag

Ja-Ja !
Nekem olyan hangos a gépem hogy én a fingomat nem hallom csak érzem :DDD

(#3761) Dzoli válasza 1010 (#3759) üzenetére


Dzoli
tag

Nem is beszélve az idejéről amit a szaladgálásra fordít. Ezt nálunk még nem sokra értékelik az emberek.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3762) Hequila válasza Djuree (#3757) üzenetére


Hequila
őstag

Igazad van, elírtam!
De látom, ReJim szakmai eszmefuttatását nem csak álmodtam...
Nem offolok tovább (hacsak nem ír a témában még valami hasonló baromságot).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3763) pulcsi


pulcsi
tag

volt bent egy hölgy windows 98at keresett hát azt már nem tudtam neki eladni, de kellett volna neki a net telepítéshez hát ez van, ha nem kapott attól aki csinálta arról nem én tehetek

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#3764) szepi79 válasza Dzoli (#3761) üzenetére


szepi79
őstag

nem, mert akkor elautózik még 2000 pénzt, de megveszi ezeröttel olcsóbban, és akkor büszke magára, hogy túljárt a haszonleső boltos eszén.

[Szerkesztve]

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#3765) Shadows


Shadows
senior tag

meg volt egy arc, hogy neki ddr van a gépbe és ddr3-at szerete mert az milyen jó!!

elmondom a szitut, :DDD ,de nem teccet neki a 300k-s ajánlat ugyhogy marad a jó öreg 333mhz-es Dédéer

meg

olyan is volt hogy visszahozza a garos kariját ,hogy neki kell másik mert nem tud filmet nézni addig !! és ő szeretne egy 8800gts agp-t mert a haverjának az van és nem szaggat a szenes nídforspíd. Vázolok ismét :O és elmondom neki ,hogy ennek a menete micsoda, mivel nem 3 napon belül van így átvesszük és akkor ha MI megnéztük és nem jó megy a nagykernek aki kicseréli!! És ezeket nem lehet javítani??? (ha kinyered a vízből a ZOXIGÉNT)...

meg

srác bejön

Hella! <<az ki
Tudtok írni áfás szmlát a notira mert kéne most gyorsan .
Gondolom nem ma vetted.
Nem, tavaly tavasszal
akkor az nem fog menni
És ha adok 5k-t jobban fog a tollad??
Ha veszel újjat akkor fog ha nem veszel addig be se kapcsolom.... :Y

[Szerkesztve]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3766) Dzoli válasza Shadows (#3765) üzenetére


Dzoli
tag

Nekem sulinetes sztorim volt anno.
Megvették a gépet, monitoringon beregisztrálom, számlát megírom, matrica felragaszt.
Boldogan távoznak :) , majd másnap jönnek, hogy neki csak minimálbére van /ami nem adózik, így adókedvezmény sem jár vissza :F /, és hogy ezt én nem modtam el neki. :Y
Mondom a törvény szövege adot, meg megy már 1-2 éve, azért ennyi fogalma azt hittem van a dologról. Vagy felhívhatta volna az APEH-et, hogy ugyan mondják már el neki hogy is jár a sulinet adókedvezmény. Mondja: Írjak neki másik számlát másik névre, mert egy másik illető vissza tudja igényelni a 60000 Ft-ot. Mondom az nem olyan egyszerű, mint képzeli. Na erre jött a felháborodás, hogy így meg úgy beperel, mert így elesik az adókedvezménytől, meg elmegy a fogyvédhez, hogy félre tájékoztattam, stb. Ha szépen megkér, még meg is csinálom neki, de ilyen hangnemre mindig megmakacsolom magam ;] . Távoztak, majd pár óra múlva egy kedves női hang a helyi békéltető testülettől fölhív. Ő is elmondta az illetőnek, hogy semmi jogalapja nincs a reklamációjának, és hogy nem az én dolgom őt tájékoztatni az adótörvényekről, és ugyan honnan tudhattam volna, hogy csak minimálbért kap. :P Megegyeztünk, hogy üzletpolitikai megfontolásból hajlandó vagyok másik számlát csinálni nekik, de nem azért mert igazuk van, és ezt legyen szíves a tudtukra adni. Visszajöttek, halgattak, mint a sül hal. Megírtam a másik számlát, új regisztráció, régi visszavonása, új matrica, halom papírmunka. A végén még egy ''köszönöm'' sem hagyta el a szájukat, csak sértődötten kihúztak az üzletből. Az ilyen mindig kiábrándít, és gondolkodóba ejt, hogy valóban kifizetődő-e egy-egy ilyen jócselekedet. :W /Persze az ismeretségi körében utólag már rendesen elferdítve meséli el a sztorit :( /

Ennél csak az volt jobb, mikor rákövetkező évben jöttek, hogy módosítsuk már a tavalyi sulinet számlát, mert a papa túl sokat keresett /4 M fölött/, és így már nem járt a kedvezmény. Húúú de sajnállak, de ezt már sajnos nem tudom megtenni.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3767) True


True
aktív tag

Azért Luke srác sem egyszerű... :DDD

Idézet: ''az egyiket bluefishben vettem a másik meg kingstone''

Mindez innét: [link]
Szerintetek..? Ui: Bocs az offért de talán itt megérti mindenki...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#3768) ML320 válasza Dzoli (#3766) üzenetére


ML320
aktív tag

Mit vársz tőlük?
Én ma megtudtam, hogy van egy új fajta köszönés. Legalábbis, ha én azt mondom, hogy ''Jó napot!'', akkor arra egy viszontköszönés a válasz. Tehát, ha a vevő erre azt mondja, hogy ''rúter'', akkor ez egy új fajta szleng köszönés.
A routernél természetesen WLAN-os kellett neki, és a számla után derült ki, hogy még az sem biztos, van-e egyáltalán hálózati kártya a másik gépben. No comment.

Azért egy jó sztori a hét elejéről: kedves ismerős behozta a gépet, mert átépítette, de nem indul. Végülis nem volt nagy gond. A frissen vásárolt tápnál a plusz 12V-os 4pines csati helyett a 20pines kiegészítő 4 pines csatiját használta fel... Szegény srácot nem cikizni! Tisztelem benne, hogy próbálkozik. Bár ennek volt olyan eredménye is, hogy a memóriát fordítva tette be :DDD De kérdez, letölti az alaplap leírását, megfelelően beköti a csatikat, csakhát primitív dolgokon folyton elbukik...
Egyébként a beszólásokat tőlünk minden alkalommal megkapja. Barátilag, ugratás, cukkolás szintjén. :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#3769) golyani válasza akom (#3760) üzenetére


golyani
addikt

szives engedelmeddle ezt lementem aláírásba :DDD

(#3770) Shadows válasza golyani (#3769) üzenetére


Shadows
senior tag

de az alapötlet tőlem van :C

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3771) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Valamelyik nap bejött az üzletbe egy nagyon helyes leány -20 év körül lehetett- és kér egy Logitech Z2300-as hangszórószettet. Kérdi tőle az eladó, hogy miként transportálja haza a cuccot? Mire ő azt mondja bkv-n. A Pasijának vette születésnapjára.
Tanulság? A szerelem legyőz mindent :)

rá két órára bejött egy másik kiscsaj, szintén hot aranyos és vette egy Z2300-at. na ott tényelegesen padlót fogtam. gondoltuk ugyan annak a srácnak viszi mindkét lány :)

Asrock b760m pg riptide, Intel Core i3-12100F heavy overdrive :D

(#3772) Shadows


Shadows
senior tag

nekem ma kivolt a hímestojásom, nálunk ma szellőztettek!!

bejön egy suttyó gyerek hogy cseréljük ki a kicserélt rúterét.. Kicseréltük De ORDÍTOTT meg hogy milyen szar bolt vagyunk meg hogy fogyasztóvédelem!!!.Igen öcsém (főnök bent van) ha gondolod megadhatjuk a közvetlen számt is nekik mert havi szinten vagyunk haverságban!!! Ha a jogszabályokról vitatkoznánk akkor meg ott van a falon elolvashatod.

Egyébként azt is bevallotta a se33 hogy amásik rúter a fesz ingadozástól szált el!! vagyis nem garos hiba kicserélték nincs gond!! De hogy mikor 2 másik haverjával jön be és ők is röhögnek rajta na az gáz!!! Ja és visszajött hogy ő az smc-ben nem bízik, meg hoyg milyen szar, érdekesség hogy kb a lassan 1 év alatt 1 kezemen megszámolom hány jött vissza!!!

Meg azt mondja amit tőlünk vesz az mind szar!!! De érdekes hogy a srác aki előtttem 2-vel volt boltot nyitott és az összes tapasztalatát abbból szerezte.. Ugyanonnan hozzuk a cuccoot mint a városbeli kb 10 másik bolt

Tegnap egy hölgy volt kiakadva mert a vinyója szar és hogy adjunk másikat, fogyvédelem......

ha olyan kurva jól ismeri a jogszabályt akkor árulja már el nekem hogy 1534paragrafus 234cikkely 232354bekezdés 2.pontja alatt mivan

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3773) finest válasza BITBOYS (#3771) üzenetére


finest
őstag

Vigyázz, mert az egyiket nálatok akarja majd a srác visszacseréltetni!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3774) Geller72 válasza Dzoli (#3766) üzenetére


Geller72
veterán

nekünk hasonló esteünk volt, igaz más szakmában, de a felállás u.az. Egy épületgépészeti szaküzletbe bejön a vevő tavaly augusztusban, hogy neki kell egy kémény nélküli gázbojler. Ok, megmondom mennyi, halleluja, örülés van, mert mi vagyunk a legolcsóbbak, meg hogy mi milyen rendesek vagyunk, mert ebben az árban, ugye helybe kivisszük...háááát persze, mondom, jó vevő, hozza a másikat, ha ilyen rendes leszek.Okosan gondolunk a jövőnkre, ugye. Vevő el...eltelik 4 hónap...vevő visszajön (bojler nélkül, morcosan). Azt mondta a szerelő, hogy az ő lakótelepi lakásukba ezt a bojlert nem lehet felrakni. Mondom az lehet, megnézhetném a terrajzokat?...igen, (nala volt), megnéztük, valóban nem lehetett. Mondom neki a felállást:miszerint igen, tavaly szeptember 1-től változtak a gmbsz szabályok, és a szabályok értelmében az önök lakásában valóban nem lehet felhelyezni ezt a készüléket. Vázszerkezet függőleges irányban kihúz, fej hátraszegez, (naugyemgmondtambazmeghogyigazamvan arc elővesz), levegő felszív, és darálja is. Hogy akkor azonnal pattanjunk teherautóba, hozzuk vissza, fizessük ki, kártalanítsuk, és adjunk neki ezen az áron olyat, amit fel lehet rakni. Mondom neki (magamban:idefigyeljbazdmeg), sajna, ez nem fog menni, mert az a készülék, ami az önök lakásába a rendszabályok szerint felhelyezhető, az 140k. Meg ugye, önök augusztusba vitték el, amit akkor oda fel lehetett volna rakni, ugyhogy aviszontlátásra, további haveniceday. Erre ő: egy szuszra elmondta az összes olyan szervet, amihez el lehet menni egy nap alatt egy tank benzinnel, és fel lehet minket jelenteni. Enyhén vigyorogtam, és széttártam a karom.....sajna hiba volt..mert ezt halgassátok meg, minket marasztaltak el. Bementem a hivatalba, és a végén már olyan szinten orditottam azzal is, aki csak a kávét hozta be, hogy az sem érdekelt, hogy ha örökre bezárják a boltot, mert annyira kurvára úgy éreztem, hogy ez azért már sok. De nem. Annyit sikerült elérnem, hogy ÉN könyörögtem azért, hogy csak azt kelljen bevállalnunk, hogy eladjuk az ő bojlerét, és visszaadjuk a gempát...Mivel tájékoztatnunk kellett volna nem csak a jelenlegi rendszabályokról, hanem a következőkről!! Ügyvéd ismerősöm mondta, kár lenne pereskedni, szélmalom harc lenne...ok, beletörődtem, de azért nem tudok már vigyorogni erre a vevőre, aki természetesen ugyanúgy bejár baszogatni, de nem vásárolni, mint azelőtt. Azt tudtuk elérni, hogy a számlánk aljára azt is odairjuk, hogy a vevő a számla átvételekor aláírásával elismeri, hogy az eladó a vevőt a hatályos jogszabályokról tályékoztatta, és a vevő ezt aláírásával elismeri..így levédjük magunkat a közeljövőben...ennyi...eszemfaszommegáll..:D

(#3775) Shadows válasza Geller72 (#3774) üzenetére


Shadows
senior tag

ezel az erővel az elhasznált guminőt is vissza lehet vinni hogy, nem azt kaptaad tőle amiért fizettél!!! Nem mosott nem főzött nem ágyazott be nem s40p0tt nem n4@lt@ ki a se33ed..

olyan felháborító szerintem hogy A jogszabályok csak a vevőt védi az eladót nem!!

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3776) eastsider válasza ML320 (#3768) üzenetére


eastsider
nagyúr

Uramisten, ezért jó, ha a + 12V-s 4pines a lap másik oldalán van az ATX-hez képest :D
nemértem a ramot h rakják be fordítva, befaragják vagy mi?

[Szerkesztve]

(#3777) adik


adik
őstag

Nálunk tegnap full őrültek háza volt: nem volt se pénztáros, se üzletvezető, és mindenki tegnap jött be egy darab crosslink kábál nagyságú cuccot venni áfás számlára, amit aztán sztornózni kell és egy másik címre kiírni. De! Egyik vevő se hőzöngött, és mindenki nagyon türelmes volt, aranyosak voltak és jó fejek. Sajnos nálunk volt a felfordulás. Túléltük. Igaz, hogy este 6-kor sikerült csak tolnom a reggelit (túrórudi :D ), így enyhén éhes voltam (a következő pizzériáig - péntek, megérdemlem, igaz ma még van egy szombat is)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3778) adik


adik
őstag

1.1-es usb-re van 2.0-és sebességű hub? :))

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3779) net84 válasza eastsider (#3776) üzenetére


net84
őstag

ebben az volt a ''szerencse'', hogy kb. 5cm-re volt a 20 pines csatitól a 4 pines, ezért simán átért (igaz megkérdeztem, hogy hogyan tudta odáig elrángatni, aztán megmutatták, hogy el ér addig...)

Ramot fordítva? Próbáld ki! Csak egy kicsivel kell nagyobb erő kell hozzá és máris bepattanik :DDD
Ezt sokan nem hitték el, ezért még az előző munkahelyemen rendszeresítve volt egy döglött SD ramos lap + egy SD ram, amin szemléltettük...de mutattam már be sz ügyfélnek a saját gépén is :)
Volt olyan lap, amiről a fordítva behelyezett ram szabályosan letépte a műanyag sint, de belement.
Az egyik ismerős a mai napig meg van győződve, hogy ő jól rakta be a ramot, mielött elfüstölte a foglalatot és a memóriát. Igaz a memória lába pont ott égett meg, ahol a foglalat, és az csak akkor jön ki, ha fordítva volt bent a ram :D

Szombat van, ma még nem volt bent senki, még csak érdeklődő sem...igaz most a parolóban áll egy kissrác sisakkal a kezében a robogója mellett. Természetesen sikerült pont úgy beállnia, hogy ha fel lenne festve a vonal, akkor pont a vonalon állna. (2 autó parkoló minusz)

Read only...

(#3780) Dzoli válasza eastsider (#3776) üzenetére


Dzoli
tag

Nekem tegnap úgy jött be gép, hogy a 4pin-es kiegészítő táp 90 fokkal elfordítva volt ráerőszakolva a csatlakozóra, és csodálkoztak, hogy nem indul a gép. Mázlijuk volt, túlélte az alaplap, pedig nem egy híres táp volt benne.
Ma meg visszahoztak egy DDRII-es ramot, hogy nem jó a lapba, pedig az van ráírva a dobozára, hogy DDRII ramot kezel. Hozta a régi ramját is, hogy ilyen van most benne, persze az DDR volt. De ők legalább észrevették hogy nem megy a helyére, és nem indították el a gépet /mert ilyet is láttam már :Y /
Szóval ezeken már nem is csodálkozom, szinte mindennapos eset. Így legalább van munkánk. :C

[Szerkesztve]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#3781) Shadows


Shadows
senior tag

nekem eddig fspből ma halt ki az első táp... áramingadozás végzett vele

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3782) Hequila válasza Shadows (#3781) üzenetére


Hequila
őstag

Melyik szériából?
mod: jóóól gondold meg, mit válaszolsz, mert bele akarok kötni! :D komolyan


[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3783) Chaser válasza Hequila (#3782) üzenetére


Chaser
titán

Sztem 350 PNR lesz..tippeljen gyorsan mindenki:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3784) Shadows válasza Hequila (#3782) üzenetére


Shadows
senior tag

én meg nem mondom melyik széria DE sulinetes volt a kiválló nagykertől volt

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3785) eastsider válasza net84 (#3779) üzenetére


eastsider
nagyúr

Uristen :D
még h normálisan belepattanjon is kell 1 kis erő :D kicsit máshova kellett vna tenni azt a bevágást (mondjuk ugy mint PCI-E csatinál)
a +4pint meg nem tudom miért cisnálják leszedhetőre, amikor 20pines lapom volt, akkor is hozzácsatoltam :D
kösz inkább nme próbálom ki :DDD

(#3786) ML320


ML320
aktív tag

Behoztak egy notit, nem megy a wireless. A mi hálónkhoz csatlakozott, így ránéztem az előnyben részesített hálózatokra.
Office
SMCbelso
20_S
B****DJ MEG TOLVAJ F*SZ
MSI...
Az utolsó előttinél a csillagok természetesen nem voltak bent a listába, és még természetesebb, hogy ahhoz a hálózathoz mindenféle titkosítás nélkül lehetett csatlakozni... :F Legalább annyira értett hozzá, hogy adjon egy egyértelműen meghatározható nevet.. :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#3787) Nahoten válasza ML320 (#3729) üzenetére


Nahoten
csendes tag

A kapcsoló problémádat többen nem értették, vagy nem hitték.
Támogatásul én is elmondanám a hasonló esetemet, hogy tényleg létezik ilyen.

Gépem egy napon nem indul. Szétszedem, csavarhúzóval rövirezárva az alaplapon, indul. Összeszerelve indul. Problémák kezdődnek.
Több nap és többszöri szétszerelés, és alkatrész próbálgatás után kialakul a hardver viselkedéséről a kép: Ha lekapcsolom a hálózatról, és visszakapcsolom nem indul, csak ha újra lekapcsolom, és várok egy darabig, majd bekapcsolom. Alaplapon rövidrezárva azonnal indul. Ez odáig fokozódott, hogy tudtam, ha éjszaka áramszünet volt, mert akkor a hálózaton hagyott gépem nem indult. :W

Párszor próbáltam alkatrészeket cserélni, táp, hdd ilyesmi, de teljeskörűen nem.
Aztán meguntam, és egy délelőttöt rászánva, módszeres alkatrész cserékkel kiderítettem, hogy a floppy drive(!) :Y a ludas.
A floppy drive-ot kicserélve, megjavult a gép, azt a floppy drive-ot visszatéve, ugyanúgy mutatta a hibajelenséget.
A floppy más gépben hibátlanul működik, egyébként az enyémben is, már ha elindult a gép.

Magyarázatot nem találtam, de ezek alapján simán el tudom képzelni, hogy egy kapcsoló is okozhat ilyesmit.

Van elektronikai végzettségem, ha tippelni kellene azt mondnám, hogy valamilyen szórt kapacitás a ludas, persze kimérni nem tudom, de lehet, hogy ha lenne műszerem sem tudnám.

(#3788) pulcsi


pulcsi
tag

hát ez kész pali bejön 50 éves kb hót részeg, megáll az ajtónál nézi a gépeket 1 perc rámnéz
- ezeket lehet használni?
- igen lehet rajtuk netezni
bejön nézegeti (2 perc)
- van ezeken munka?
- (?)
- van csak keresni kell helyetfoglal netezik
megint 2 perc nézelődés, és kimegy se helló se szevasz

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#3789) Djuree válasza pulcsi (#3788) üzenetére


Djuree
félisten

legalább röhögtél utánna? én biztos fetrengtem volna a röhögéstől :C
van ezeken munka? ez jó...

[Szerkesztve]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3790) pulcsi


pulcsi
tag

csak azért nem tudtam mert jöttek be

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#3791) Mecy_Lacee


Mecy_Lacee
aktív tag

Elnézést az offolásért, de az egyik munkatársamnak sürgősen kellene valami, amit [link] itt kérdeztem.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#3792) Chaser


Chaser
titán

Múlt hétről említésre méltó egy kínai apuka és áldott gyermeke..

Bejönnek, nézelődnek, kb fél óra magyarázat után apuka levágja, hogy az a szép LCD monitor, ami bemutatónak van kirakva, nem azonos a számítógéppel :)) Újabb fél óra után arra is rájön, hogy hiába vesz gépet és monitort, internet akkor sem lesz rajta, csak ha vmeik szolgáltatónál előfizet rá. Elmagyarázom neki merre, hol, hány méter..elmennek. Majdnem örömtáncot jártam, ezeket többet nem látom itt:D Du. zárás előtt fél órával visszajöttek, akkor már egy idősebb európai hölgy társaságában. Van már netszolgáltatójuk! Megveszik a gépet.. Nagyszerű, még de. hosszas keresgélés után kiválasztottam nekik egy, az ő szavaikkal élve ''naon disájnos'' LG monitort, hozzá csaptam egy előre összeállított konfigot, persze az árból még faragtunk, mert hát ''olcó'' legyen..Másnap szervízes kollega kérdi, hogy hívják a kínait, kellene a neve a munkalapra. Ránézek, szted?:D Írjad be Mo_Csing oszt kész :)) Vagy ott van az aláírása az átvételi elismervényen, ha gondolod böngészd ki :P Fetrengett a szervíz, kínaiak megkapták másnap a gépüket..Jah meg kérdezték a márkáját. Nem tudta megérteni, hogy alkatrészekből van összerakva, ezért meguntam, rámutattam egy alaplapra, amin ASUS volt..na mondom ez a márkája, igazi kínai:D Most van egy ''olcó'' ''disájnos'' igazi kínai gépük :DD

Ma bejön egy fickó, azt mondja micro 3D kártyát kér. Kérdem mit? :F :D Micro 3D-t! Kérdem nem lehet az esetleg microSD? Kiderült hogy lehet, csak nem tudta kiolvasni a cetliről, amit odaírtak neki:)

szerk: jah azt kihagytam, hogy du. már egy tolmáccsal egyeztettem telefonon a részleteket...a kedves ulak kínai wint akartak:D A vége az lett, hogy nem kellett nekik semmilyen win, csak összeszerelés... :))

[Szerkesztve]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3793) Zofren válasza Chaser (#3792) üzenetére


Zofren
aktív tag

Kinai, koreai, orosz, holland, arab nyelvu windowsokat rendszeresen telepitek és konfigolok. Nem nagy ugy, csak elsőre volt furcsa. De mikor kis japán bejott eloszor, hogy virusos a gépe , és raktam fel neki ingyenes kinai nyelvi virusirtot, ugy megorult hogy jattot is adott. :D

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#3794) Chaser válasza Zofren (#3793) üzenetére


Chaser
titán

De ők úgy gondolták, hogy a kínai vagy egyéb win az ingyenes, a gép része:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3795) Zofren válasza Zofren (#3793) üzenetére


Zofren
aktív tag

csak elirtam. természetesen a japán embernek japán nyelvut raktam fel. egész héten egyedul vagyok, én mint szervizes, sikerult is reggel 10 ota egy gépet osszerakni.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#3796) Zebra


Zebra
csendes tag

Ezt az Egyéb Hardverek között leltem: [link]

Viszlát. Nincs mit megköszönnöm, de azért további kellemes fórumozást......

(#3797) adik


adik
őstag

Ezzel a kínai-japán-vietnámi-kóreai dologgal vigyázzatok, nagyon! Volt egy kollégám, aki tudott egy pár apró formaságot egy rakás nyelven, pl tudott kínaiul makogni pár szót. Teljesen jó volt, és örültek is neki, hogy bár borzalmas akcentussal, de valami hazait hallanak, pláne, hogy elég sok ázsiai vevőnk volt akkoriban. Kérdeztem is tőle, hogy honnan tudja, hog ymely országból való, mire ő csak habogott, hogy hát már évek óta, meg minden. Valszeg nem kellett volna megkérdeznem, mert alig 30 perc múlva betévedt japánnak kezdte a kínai köszönést - hát volt is belőle ne sértegess, persze angolul.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3798) Chaser válasza adik (#3797) üzenetére


Chaser
titán

Tegnap este kijutott nekem franciából, ma oroszokból, tiszta népvámdolrlás van:D Úgy köszönök mindenkinek, hogy Szia! v Jó napot! kortól, nemtől, függően, nemzetségben nem teszek kivételt:D Ma 2 orosz gyerkőc esett be, mit összeröhögtem magunkon:D Magyaráztak kézzel-lábbal, és én is, lol :DD Minnyá zárunk, hála a Magasságosnak, aki próbált engem is a maga képire megteremteni, kár hogy így elbaxta :((( :D 7 óta itt vagyok, mára elég ...enni akarok, alunni akarok, bár az utóbbiból úgyis csak éjfél körül lesz valami... ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3799) Pötyi


Pötyi
őstag

VAN orosz/cirill betűs billentyűzetem! A HRP-ben vettem... :D

QNX is cool!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.