Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13701) deadwing válasza HSM (#13700) üzenetére


deadwing
addikt

Őh, minek is? A 1150-nek? Én nem érzem rossznak...
Lehet az is számít, milyen lapban van??

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#13702) Musicking válasza deadwing (#13701) üzenetére


Musicking
aktív tag

A haver letesztelte mikor deszkát cserélt aztán csak annyit mondott maradt az x-fi, ez azért mindent elárul.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#13703) deadwing válasza Musicking (#13702) üzenetére


deadwing
addikt

Egy szóval sem mondtam, hogy jobb mint az xfi :)
De a régebbi alaplapi hangkeltők és a 1150, az bizony ég és föld.
Nincs még készen az audio kábelem, így nem teszteltem még komolyabban.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#13704) HSM válasza deadwing (#13701) üzenetére


HSM
félisten

Gigabyte Z97X Gaming 5 lapban használtam. Nagyon patika volt a kivitelezés, [link], arany csatik, komoly audio kondenzátorok, árnyékolás, külön PCB terület, fejhallgató erősítő... És a végeredmény ugyanaz a hamis dobozhang. Egy jó fülű ismerősöm is épített Z97 Asus deszkás gépet, ugyanezzel a hangkeltővel, és pontosan azt tapasztalta, mint én.

(#13703) deadwing: Jel/zaj arányban torony magasan veri a régi hangkeltőket, ez tagadhatatlan. Azoknak azért ez nem volt erős paramétere, ez meg síri kuss+nagy erő. Ugyanakkor semmit nem ér a zajmentessége, ha a hangkép tompa, hamis. Összességében nekem régebbi hangkeltőkkel voltak jobb tapasztalataim is, nekem jobban bejön a zajosabb, de élethűbb hangzás. Alaplapos viszonylatban egyáltalán nem mondanám rossznak amúgy, de egy 15 éves jóállapotú elsőgenerációs Audigy köröket ver rá, ha jól van beállítva, egy Audigy 2 vagy fölfelé kártyáról nem is beszélve. Ez szerintem mindent elárul egy ilyen cucc képességeiről. :R

(#13705) Musicking válasza deadwing (#13703) üzenetére


Musicking
aktív tag

Azt éppen nem mondtad , de korábban említetted hogy az x-fid nem szól szebben mint az 1150es. :)
Nálam még 1150es deszka nem fordult meg de ALC892 -vel szerelt laptop már igen, Annak mindenképp szebb hangja volt mint a régebbi tipusokank, na meg már legalább használta a realtek asio-t .
A biostar valami csak lát a ALC892-be mert ezzel épített egy 'Hi-Fi'-s deszkát.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#13706) zsizsef válasza Musicking (#13705) üzenetére


zsizsef
senior tag

Audio értelemben vett HI-FI?

(#13707) Musicking válasza zsizsef (#13706) üzenetére


Musicking
aktív tag

Az alapchiphez képest lehet hi-fi de egy komolyabb célhardverhez képest semmiképp. Majd a külföldi tesztek megmondják, elég friss a cucc.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#13708) deadwing válasza Musicking (#13705) üzenetére


deadwing
addikt

Mindkettőtöknek igaza van. :)
Akkor azt írtam, hogy másabbul szól, meg hogy magasban és érthetőségben jobb az xfi.
De csak pre-teszt volt. 1 fülessel, 1 féle zenével úgy hamarjában. Aztán meg mentem játszani. Különben sem voltam józan :P
Ha lesz időm, alaposabban megfülelem a dolgot, ígérem. Meg holnap forrasztok kábelt végre. Sok volt a meló, nem értem rá semmire sem...

A dobozhangot viszont kissé túlzásnak tartom... nem olyan szépek a magasai egy xfihez képest ez tény, de a doboztól messze van. Egyébként sincsen egyikünknek sem high-end motyója, hogy tökéletes véleményt tudjunk alkotni :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#13709) HSM válasza deadwing (#13708) üzenetére


HSM
félisten

"Egyébként sincsen egyikünknek sem high-end motyója, hogy tökéletes véleményt tudjunk alkotni :)"

Nézd, egy körübelül 10 éves fülesem van, Sennheiser HD497, akkor kb. 15 000-ért vettem. Namost, ezzel a régi, egyszerű belépő "Hi-fi" fülessel szó szerint tátva marad a szád, olyat szól az Auzentech X-fi Prelude-al meghajtva. :K Minden perc egy új élmény.

Ugyanez a belépő, könnyen hajtható kis ellenállású füles az ALC1150-el olyan dobozhangú, hogy a hallgathatatlanság határát súrolja. Értsd, inkább nem hallgatok zenét, mert amit én zeneként szeretek, abból semmit nem hallok vissza vele.
Nekem ez abszolút dobozhang. Nem abban a látványos recsegős Sokol-rádiós kiadásban, hanem csak simán laposan, hangtér és részletek nélkül. Fájdalmasan mesterséges, élettelen.

Szerintem ez mindent elmondt.
Talán annyit tennék még hozzá, hogy az Audigy 1-el is már nekem élmény volt zenét hallgatni, ugyanezzel a fülessel, csak fiatalabb korában. ;]

[ Szerkesztve ]

(#13710) deadwing válasza HSM (#13709) üzenetére


deadwing
addikt

Elhiszem, de akkor ott valami mégsem kerek. A lapomban lévő 1150-es abszolút nem nevezhető dobozhangúnak, tényleg nem értem ezt.
Mondjuk az is benne van, hogy az a Prelude űbereli az xfi hd usb-t. :R
Meg az is, hogy süketebb vagyok nálad. ;]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#13711) HSM válasza deadwing (#13710) üzenetére


HSM
félisten

Bizonyos szempontból nem rossz az. Tudsz zenét hallgatni a mobilodon, nem kell vagyonokat költeni hangkártyára, fülesre, sokkal helytakarékosabbak az MP3-ak, mint a Lossless FLAC-ok, sorolhatnám... :D

(#13712) PrinceHerceg válasza HSM (#13704) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Milyen igazad van... én életem első komolyabb hangkariját kerek 1 napig hallgattam, ami egy kölcsönbe kapott SB Audigy 2 ZS volt.

Mondanom sem kell, hogy egyből megfertőzött de szó szerint, mert olyan félelmetes mélyeket és kristály magasakat + középrészleteket varázsolt a füleimnek, hogy az az akkori rendszeremhez képest maga volt a mennyország, pedig csak egy alap 10k-s Pio fülessel vitézkedtem akkortájt és mégis ég és föld volt a difi. :B

A doboz hangot pedig én is értem, hogy mire gondoltok, ezek alapján!

:K

Amúgy, valakinek itt a fővárosban nincs véletlenül kedve egyszer egy Auzentech Preude 7.1-et összeereszteni egy tuningos X-Fi Elite Pro-val, netalántán egy külső DAC-al, mert én nagyon kíváncsi lennék a kettejük párharcára?!

:C

[ Szerkesztve ]

(#13713) deadwing válasza HSM (#13711) üzenetére


deadwing
addikt

-

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#13714) deadwing


deadwing
addikt

Kiakadtam.
Mi az hogy egyszerre csak 1 kimenet szól ezen a trágyán?
Miért kell leválasztó kapcsoló egyáltalán? Nem az lenne a normális, hogy a line outon mindig ott van a jel?
Most komolyan, naponta húzgálhatom ki a fülest belőle? Eszem megáll...
Ha tud erre valaki megoldást, ne tartsa magában.
Köszi.

xfi hd usb

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#13715) Musicking válasza deadwing (#13714) üzenetére


Musicking
aktív tag

Ha az x-fi szoftverében nem találsz ilyen opciót akkor asio módban (asio4all) kergesd meg a zenelejátszód és az kimeneteket az ASIO2ALL beállítófelületén aktiválhatod, hátha így folyamatosan aktív lehet minden kimeneted. Ebben a módban viszont nincsenek rendszerhangok csak a lejátszó hnagját kezeli.
Itt egy kis segítség a beállításhoz , igaz az FL Studiohoz van, de a beállítási procedúra megegyezik.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#13716) deadwing válasza Musicking (#13715) üzenetére


deadwing
addikt

Gyanítom, hogy 1 erősítő hajtja mindkettőt, ezért ez a dolog... Spórolás...
Én hülye, meg abból indultam, ki hogy régen decknél vagy cd playernél a line out az stabil volt, még a hangerő sem hatott rá, csak a füles kimenetre.
De megnézem, köszi. :R
Valószínű egyébként Nuendo/Cubase alatt van is a karinak saját ASIO-ja, de ezeket a progikat még win10-re nem raktam fel. Viszont jut eszembe, ASIO-val játékok sem fognak menni, meg sztem filmnézés se nagyon... Ez baj.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#13717) szika87 válasza PrinceHerceg (#13712) üzenetére


szika87
aktív tag

Valahol azt olvastam hogy a Prelude-be minőségibb komponensek kerültek mint az X-fi pro-ra,ettől függetlenül szerintem a két kártya közel azonos kategória, sok különbséget nemigen lehet észrevenni köztük,főleg hogy a chip is közös "20K1"
Viszont nekem volt egy Asus Xonar DX-em aztán a Prelude, és sokkalde sokkal jobb a Prelude,félreértés ne essék a DX egy kiváló kártya,sőt tisztán is szólt,talán egy kicsit erőtlenebb de nem vészesen,meg valahogy a Prelude-be meg úgy az X-fi szériának valahogy megvan hangzásilag az a "fun" faktor amitől sokkal élvezetesebbek a hanghatások,nem tudom,talán kicsit színezi a hangszíneket de nekem tetszik.

We are here for a good time, not a long time.

(#13718) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Csáákó.

Prelude-hoz van Windows 10 driver PAX kiadásában? Daniel_K-é annyira nem jön be, emehhez meg a Google nem dobott ki semmi érdekeset.

Köszi.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#13719) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#13718) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

A PAX-os bácsi azt mondta, hogy esetlegesen a Bravura-hoz írt működhet, de csak az, mert több release nem igen lesz! :K

(#13720) zsizsef válasza Darko_addict (#13718) üzenetére


zsizsef
senior tag

Mi a gondod vele?

(#13721) Darko_addict válasza zsizsef (#13720) üzenetére


Darko_addict
őstag

Miután minden beállítás megnézése után sem javult, rá kellett jöjjek, hogy máshol van a probléma... mégpedig egy félig kihúzott kábel okozta. Visszaigazgattam és azóta minden szép. :B

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#13722) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Egy alapvető kérdésem lenne az USB-s megoldások híveihez:

Hangra vajon tényleg jobb egy külső X-Fi HD a Surround 5.1 Pro-hoz képest, vagy itt is csak a marketing adatná el a cuccot, audiofiliás matricával megspékelve? :B

Köszi mindenkinek a tapasztalatait!

:K

(#13723) Telda


Telda
addikt

Hali!

Ezzel a hangkártyával van valakinek tapasztalata?
Az optikai bemenetét szeretném használni.

(#13724) Musicking válasza Telda (#13723) üzenetére


Musicking
aktív tag

Az x-fi sorozatból ez a kakukktojás tehát bármit csak ezt ne, teljesen más chip van rajta nem véletlenül szarozzák mindenhol.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_X-Fi

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#13725) PrinceHerceg válasza Telda (#13723) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha csak és kizárólag a minőségibb kártya érzése végett vennéd úgy semmi értelme sincs, mert nem lesz jobb mint egy mezei alaplapi digitális kimenet! :N

Viszont ha ezen kívül nincs más optikai kimeneted és ezért kell akkor inkább hasonló árazásban egy valódi X-Fi családtagot, pl egy mezei Titanium-ot nézz, mert annak már használhatóbb a lapkakészlete is, gondolva ezzel a jövőre! :K

[ Szerkesztve ]

(#13726) zsizsef válasza Telda (#13723) üzenetére


zsizsef
senior tag

Mire kell a bemenet?

(#13727) Telda válasza zsizsef (#13726) üzenetére


Telda
addikt

PS4 miatt kellene.
Mert monitoron használom és ugye a konzolon csak optikai kimenet van.

(#13728) Telda


Telda
addikt

Hali!

Van egy Audigy SE hangkártyám.
Hogyan tudnám azt megcsinálni, hogy ami a gépen is szól zene, vagy bármi hang, az belehallatszik a mikrofonba, pl. skype közben.
Xonar-on volt olyan választható bement, hogy Stereo Mix.
Vagy használjam inkább a Xonar-t? :DDD

(#13729) PrinceHerceg válasza Telda (#13728) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Kb :K

(#13730) nebulo5


nebulo5
senior tag

Hello!
Már vagy 6 éve van a gépemben egy X-fi Extreme gamer hangkártya. Eddig, xp os futott rajta, és rendben volt vele minden. A napokban behalt a VGA-m, és le kellett győznöm a lustaságom, telepítettem a gépre Win7 os.-t.
Minden frissítést letöltöttem, de a rendszerem nem érzékeli a S.B. Creative X-fi extreme gamert.
Ezt a topikot figyelemmel kísértem annó, és az elmúlt időszakban (mióta be sem kukkantottam ide) felhalmozódott 5 ezer néhányszáz hozzászólásotok.
Elkezdtem most olvasgatni, de fél nap után elfogyni látszik a türelmem....
Kérnélek benneteket, szíveskedjetek egy Win7 32bit os.-hez való meghajtó program letöltésének linkjét ide tenni. Lehet akár pax, vagy bármi mókolt szofver is, a lényeg, hogy újra legyen hang a gépemen.
Előre is, köszönet érte!

Üdv: nebulo

(#13731) Musicking válasza nebulo5 (#13730) üzenetére


Musicking
aktív tag

Van választék: Creative honlap, daniel k driver, pax driver. Ha lusta vagy visszaolvasni kb 300 hsz-t a linkekért akkor használd a google-t. Az meg hogy melyikkel fog normálisan menni a konfigod, azt neked kell kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#13732) nebulo5 válasza Musicking (#13731) üzenetére


nebulo5
senior tag

Hát igen! Jogos a "dorgálásod"! Ez sem egy sültgalamb topic, ahol a frissen beesett érdeklődőnek az ölébe hullanak a konkrét megoldások. Tisztába vagyok vele.
Mentségemre szolgáljon, hogy már harmadik napom megy el a komplett programok és egyéb szoftverek összevadászásával.
A topic-ot pedig, az utolsó látogatásomtól kezdtem olvasgatni, nem pedig visszafelé...
De azért, köszönöm a "rejtett" utalást, időmtől függően, olvasni fogom, és megoldom a "problémámat". :R

Üdv: nebulo

(#13733) zsizsef válasza nebulo5 (#13732) üzenetére


zsizsef
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13734) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok Skacok!

A napokban kicsit pakolásztam otthon és rábukkantam egy SB X-Fi Surround 5.1 PRO külső USB-s hangkari dobozra, melyet sajnálnék kidobni, így felteszem a kérdést, hogy nem tart-e esetleg valaki közületek rá igényt, természetesen for free!

Állapota hibátlan, még leírások is akadnak hozzá magán a cél hardware-en kívül természetesen!

:))

[ Szerkesztve ]

(#13735) Petyyyyy válasza PrinceHerceg (#13734) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mijazhogyforfree? :Y És amúgy is micsoda kérdés ez? Naná, hogy tartunk rá igényt! :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#13736) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#13735) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Helyes, de hangkari nincs... :U

(#13737) aelod válasza PrinceHerceg (#13734) üzenetére


aelod
veterán

Nagy kár pedig...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13738) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nagy kuss van itt, augusztus óta nem volt róla szó hogy van szeptemberi windows 10 driver. Augusztusi drájver van lementve a gépre, pofára estem hogy láttam szeptemberi kiadás is van.

(#13739) Darko_addict válasza bobalazs (#13738) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ééééééééés? :U

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#13740) bobalazs válasza Darko_addict (#13739) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

És miért nem osszátok meg ha tudtok valamit? Catalyst topik pörög, ha van új catalyst vagy érdemi változás, mindjárt van leírás. Ha nem nézem meg, nem tudom hogy van újabb xfi driver.

(#13741) Musicking válasza bobalazs (#13740) üzenetére


Musicking
aktív tag

Ezen vagy fennakadva wazze? Akinek nincs vele gondja az minek keresgélje napi szinten a drivereket?

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#13742) corevalue válasza bobalazs (#13740) üzenetére


corevalue
csendes tag

Úgy látom van jelentkező erre a feladatra :DDD

Nézd napi rendszerességgel, ha lesz új driver kérlek oszd meg velünk ;]

[ Szerkesztve ]

(#13743) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Ennyire szerintem se kéne túlreagálni a dolgot! :N

Ugyan is ez egy nyitott topik, ahol ha gondod adódik és beírod megpróbálunk segíteni, de azt azért ne várd el, hogy napi szinten nézegesse közülünk bárki is, mert ezt kb már akárki megtudja tenni a saját maga javára szvsz! ;)

(#13744) bobalazs válasza PrinceHerceg (#13743) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Rendben, igazad van, túlspiláztam.
Így kellett volna fogalmaznom: Szeptember óta stabil drájver van a creative honlapján!
Használjátok egészséggel!

(#13745) Darko_addict válasza bobalazs (#13744) üzenetére


Darko_addict
őstag

Link?

:Y

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#13746) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Link

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#13747) PrinceHerceg válasza bobalazs (#13744) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Your welcome Mate! ;)

(#13748) Darko_addict válasza PrinceHerceg (#13747) üzenetére


Darko_addict
őstag

*You're.

:B

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#13749) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#13748) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:Y :B :K :B :Y

(#13750) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok!
Van valami fejlemény azóta? Van már stabil driver win 10 alá Xfi extreme musicra, mokolás nélkül?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.