Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13801) PrinceHerceg válasza Lord Myn (#13799) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nekem is lassan arra kerül sor, konkrétan a jövő hónapban, de ezt akkor össze kellene majd hozzuk a dolgot! :K

(#13802) Lord Myn válasza PrinceHerceg (#13801) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Mindenképp! :R

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13803) PrinceHerceg válasza Lord Myn (#13802) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

O.K

Akkor Én állok egy tuningos X-Fi Elite Pro-t és ha jók lesztek egy USB-s HD-t is... meg némi sört, de csak is alkoholmentest, hogy a teszt eredményes lehessen, utána pedig jöhet a min 5%-os, esetleg házi bor a tp megosztás alá... :C

(#13804) O_L_I


O_L_I
őstag

Sziasztok,

Segítsetek nekem. Nemrég lecseréltem az USB-s gémer headsetemet (Corsair Vengance 1500v2) Egy SB X-Fi HD USB és egy Audio Technika M40X kombinációra.
A headsetemnek volt Dolby Headphone funkciója amit nagyon szerettem mert tényleg tök jól működött ez a "virtuális 7.1" pozícionálás csak sajnos zenére nem volt annyira jó a headset ezért cseréltem.
Namost én erről a SBX Pro studio Sorrundról meg voltam győződve, hogy ez a Dolby Headphone Creative féle megvalósítása.
De úgy tűnik, hogy ez nem így van mert a windosban csak 2 csatornás eszközként lehet beállítani az XFI HD-t így viszont hiába kapcsolom be a funkciót ha egyszer a játékok csak egy sztereó eszközt látnak.
Hogy van ez?

(#13805) Lord Myn válasza O_L_I (#13804) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hát, amennyire tudom, a X-Fi HD USB csak stereo kimenettel rendelkezik, így nem tudod 5.1/7.1-re beállítani azt.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13806) O_L_I válasza Lord Myn (#13805) üzenetére


O_L_I
őstag

Igen csak sztereó, de itt csak arról van szó hogy a windowsnak kellene 7.1-nek mutatnia magát, hogy ő aztán a sokcsatornás jelből csinál egy pozícionált sztereó jelet. (mint a Dolby Headphone vagy DTS Headphone:X)

(#13807) Lord Myn válasza O_L_I (#13806) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Igen, de mivel a windows sztereónak érzékeli, nem fogsz tudni beállítani több csatornás rendszert virtuálisan sem. Az USB-s fejhallgatókat a windows 5.1/7.1-nek érzékelte, ezért ott be tudtad állítani a több csatornás kimenetet.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13808) O_L_I válasza Lord Myn (#13807) üzenetére


O_L_I
őstag

Tehát akkor ennél a kártyánál a SBX Pro studioban a surround funkció csak vakítás :((

(#13809) Lord Myn válasza O_L_I (#13808) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nem feltétlen, mert digitális kimenete is van, ha jól tudom.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13810) O_L_I válasza Lord Myn (#13809) üzenetére


O_L_I
őstag

Igen van, de ha csak sztereó jelet fogad a kütyü akkor nem sokra megyek vele.

[ Szerkesztve ]

(#13811) PrinceHerceg válasza O_L_I (#13810) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nyugi, fogad digitálisat is USB-n, Unokaöcsém épp ezért vett egy Surround 5.1 PRO-t, mert arról mozizik, nem kis örömére! :K

(#13812) O_L_I válasza PrinceHerceg (#13811) üzenetére


O_L_I
őstag

? Ezt nem értem.

(#13813) johndeegwed


johndeegwed
tag

Sziasztok tulajdonosa vagyok egy sb 0880-as hangkeltőnek , van pár dolog amivel nem vagyok tisztában remélem tudtok segíteni. Első kérdésem az lenne hogy dloby-t és dts-t csak digitál kimeneten lehet be kapcsolni? A játékoknál hogy lehet bekapcsolni a vitruális 3d-t? Studió mikrofont lekezeli ez a kártya , nem kell neki elő erősítő?? Milyen fejhallgatót ajánlatok ? (jelenleg behringer hp 3000-en halgatózom)

(#13814) Lord Myn válasza johndeegwed (#13813) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Sorban:

Igen (hogy gondoltad, analógon?)
CMSS opciót kell bekapcsolni/állítani Gaming és Entertainment módban
A studiómikrofonoknak nem XLR csatlakozójuk van? :F Olyan biztos nincs a kártyán...
Valami jobb kategóriát, 10k - 200k között, pénztárcád és füled függvényében... ;)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13815) johndeegwed válasza Lord Myn (#13814) üzenetére


johndeegwed
tag

és átalakítóval ????

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13816) deadwing válasza johndeegwed (#13815) üzenetére


deadwing
addikt

Ezeknek a kariknak asszimetrikus a bemenete. Aszim-szim kábel kell, ami mono dugósra végződik.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#13817) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Van valakinek esetleg TP-je azzal kapcsolatban. hogy a Win7 Ulti 64-hez képest a 8/8.1 esetleg a 10 jobban szólna? :B

(#13818) Petyyyyy válasza PrinceHerceg (#13817) üzenetére


Petyyyyy
addikt

8.1-ről 10 Pro-ra váltottam, minden más maradt régiben. Driver a Creative-tól, utolsó Support pack, AIMP, AISO4ALL. Ugyan csak ma van második napja használom a rendszert itthon és csak egy FLAC album forgott le, de mintha egy cseppet dinamikusabb "alsó" mélyek szólnának. Tehát egy kicsit a közepek is erősebbek lettek.
De ez még nagyon korai.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#13819) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#13818) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Tegnap voltam egy csávónál, aki még ezt is hllja, szóval gondoltam feldobom ide is a kérdést... br nekem mind1, mert nem tudok feljebb menni Win7-től a drága Microfos miatt !!!

:C

(#13820) Petyyyyy válasza PrinceHerceg (#13819) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mijajaz ezt is? És mit tett az MS hogy nem mehetsz feljebb..? Egyébként én is kívárom még, lehet csak placebo miatt hallom így.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#13821) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#13820) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

A Xeon-ok nem támogatnak 1-2 utasítást Mikiék szerint...

:W

(#13822) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

De sebaj mert igen jó a kedvem, ugyan is elkészült a kis X-Fi HD-m, immáron valóban minőségi köntösbe bújtatva...

:C

[ Szerkesztve ]

(#13823) zsizsef válasza Petyyyyy (#13818) üzenetére


zsizsef
senior tag

TH2-es? Latencyt tudnál nézni? :R

(#13824) Petyyyyy válasza zsizsef (#13823) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Leghamarabb csak pénteken. Addig is...hogyan és hol kell csekkolni latencyt? :B

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#13825) zsizsef válasza Petyyyyy (#13824) üzenetére


zsizsef
senior tag

Download Zene mellett elindítod.

[ Szerkesztve ]

(#13826) Lord Myn válasza PrinceHerceg (#13822) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Szép cucc! Grat! :R

Btw, nem értem miért nem csináltak teljes értékű X-Fi-t (CA20kx-es) külsőben (USB vagy EC Card), régen a PCMCIA korban volt teljes értékű EMU procis Audigy2ZS...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13827) PrinceHerceg válasza Lord Myn (#13826) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha majd bunyóznak a kariaink, őt is hozom, szigorúan csak a rend kedvéért... :K

(#13828) CirrMee válasza zsizsef (#13825) üzenetére


CirrMee
addikt

A "teszted" szempontjából mindegy, hogy milyen X-Fi van tesztelve? :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13829) zsizsef válasza CirrMee (#13828) üzenetére


zsizsef
senior tag

Szerintem igen.

(#13830) CirrMee válasza zsizsef (#13829) üzenetére


CirrMee
addikt

Xtreme Music, Win10 TH2.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13831) HSM válasza CirrMee (#13830) üzenetére


HSM
félisten

Nem biztos, hogy helyes az eredmény.

"Windows 8 Compatibility: The DPC latency utility runs on Windows 8 but does not show correct values. The output suggests that the Windows 8 kernel performs badly and introduces a constant latency of one millisecond, which is not the case in practice. DPCs in the Windows 8 kernel behave identical to Windows 7. The utility produces incorrect results because the implementation of kernel timers has changed in Windows 8, which causes a side effect with the measuring algorithm used by the utility. Thesycon is working on a new version of the DPC latency utility and will make it available on this site as soon as it is finished."

Win8 (vagy 10) alatt más programokkal érdemes mérni.

[ Szerkesztve ]

(#13832) zsizsef válasza HSM (#13831) üzenetére


zsizsef
senior tag

Mivel? Nemrég a LatencyMon nem volt megfelelő :U .

(#13833) zsizsef válasza CirrMee (#13830) üzenetére


zsizsef
senior tag

:( Nem valami fényes eredmény.

(#13834) Musicking


Musicking
aktív tag

Ugyanazon konfigon (az infómban) w7x64 és w10x64th2 Daniel K 3.7es driverével.

HSM : Akkor kell egy program ami hardverfüggetlen és mind3 rendszer alatt korrekt eredményt mutat.
Régebben szívtam egy usb-s keverőt hajtó géppel ott kb egyformán majdnem 10ezres tüskék voltak tökmindegy milyen rendszer húztam fel tesztként. Ott kivételesen elég volt a deszka biosát frissíteni az rakhatott valamit helyre. A 'nyugalmi' állapotban ott is voltak eltérések (w7 vs w8).

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#13835) HSM válasza zsizsef (#13832) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom, engem nem érint a dolog, mert ki nem állhatom a win8-at és 10-et.
Tudtommal a LatencyMon működik win8-on, és akkor gondolom a 10-en is.
Ez a progi viszont tudom, hogy hibásan működik ezeken az új rendszereken, és régóta nincs frissítés hozzá.

(#13834) Musicking: A készítő maga írja, hogy win8-on nem jó. :) Látod, nálad is konstans magasat mér, miközben valszeg semmi gáz nincs.
Tudtommal a LatencyMon jól mér újabb rendszereken, de utána kéne nézni, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#13836) Bélaaaa válasza Musicking (#13834) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ez milyen lejátszó nálad?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#13837) Musicking válasza HSM (#13835) üzenetére


Musicking
aktív tag

zenelejátszás közben minkét esetben elindítottam a catalyst control centert (15.11.1 beta) mert a pageful resulotion csak 0-n dekkolt
w7x64

w10x64

Bélaaaa: Aimp + Technics skin

[ Szerkesztve ]

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#13838) Bélaaaa válasza Musicking (#13837) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Köszönöm, ki fogom próbálni!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#13839) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Sziasztok!

A Creative oldalán nézegettem hogyan lehet az X-Fi kártyáknál az ASIO-t aktiválni, és a supported kártyáknál az "X-Fi HD (ASIO playback only)", feliratot találtam. Ez azt jelenti hogy az x-fi hd alapértelmezetten ASIO-ban működik?

(#13840) Lord Myn válasza thornadoj (#13839) üzenetére


Lord Myn
senior tag

:N Nem...

Ez azt jelenti, hogy ASIO-n keresztül csak lejtátszani tud, a komolyabb hangkártyák ASIO recording-ot is tudnak (pl. Live performance-ra) minden input forrásra.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13841) TXT


TXT
őstag

Modositott PCI-Express SB X-Fi Titanium-hoz Win10 64bit mellett melyik driver es "korites" lenne a legjobb valasztas sracok? :U

(#13842) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Audigy ZS2 karim van, lassan szeretném leváltani valami PCI-x-es hangkeltőre.
Mi a legolcsóbb hangkeltő, ami ennél jobb és éri is rá költeni? :)
Gondolom, azóta van már ilyen...
Akár más gyártó kártyája is érdekel.

Köszönöm. :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#13843) Lord Myn válasza TXT (#13841) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nem tudom, egyelőre még nem tértem át (meg :) ) az asztali géppel.

evko (#13842): Pro primo, mire használtad főképp az Audigy-t? Mert felhasználási területtől függően tudok ajánlani kártyát.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13844) PrinceHerceg válasza evko (#13842) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia! :)

Szerintem egy SB X-Fi Titanium esetleg SB Z, vagy az ASUS Xonar ligából a Dx az ami neked jó lehet!

U.i: Az X-Fi szériából, az X. Audio-t messzire kerüld el, mert az csak egy imposztor... :U

:))

[ Szerkesztve ]

(#13845) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Mi lehet a különbség egy Xfi extrem music és egy platinum között? Azon kivűl hogy van ilyen előlapi panelja. Ez a hardveres gyorsitás is elég kamunak tűnik, max gondolom game módban működik, de ott meg elég trágyán szól.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#13846) Lord Myn válasza Tiger. (#13845) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nem kamu az, csak már nincs játék ami használja (pár indie játék kivételével), köszönhetően a Microsoftnak... De rakjál be 1-2 régebbi címet: pl. Mass Effect, Witcher, FEAR, Jedi Academy, KotOR, Mirror's Edge és mindjárt meghallod a különbséget... :K (persze a legtöbbhöz kell az ALchemy, hacsak nem XP-n játszod).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13847) Tiger. válasza Lord Myn (#13846) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A másik meg elég sűrűn tapasztalom mostanában, hogy hallgatom a zenét, közben böngészek és érződik hogy valami nem stimel, majd erős sipolás különböző idétlen hang és lefagy a gép, újra indítás után csak a két szatelit hangszóró szól, ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#13848) Lord Myn válasza Tiger. (#13847) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Az a baj, hogy ilyen anomáliákat nálam is csináltak a PCI-os karik, többek között ezért is váltottam PCI-E-sre, azóta nincs ilyen gond. Esetleg próbáld meg módosított driverekkel (Daniel_K, PAX), az szokott segíteni.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13849) Tiger. válasza Lord Myn (#13848) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Most annyit csináltam hogy ki kapcsoltam a biosban a virtualization technology
fent van a pax legújabb 3.8 se, eddig 1 órája jó minden.
Úgy néz ki beruházok egy x fi Platinumra, lesz valami különbség az extrem musichoz képest?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#13850) PrinceHerceg válasza Tiger. (#13849) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:N, de ha tényleg nagyot akarsz ugrani akkor inkább Auzentech Prelude 7.1-et vegyél! :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.