Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13151) HSM válasza Tiger. (#13150) üzenetére


HSM
félisten

Mindegyik jó, de nem véletlen került az Elite Pro 3x annyiba.... Xtreme music-ról váltottam az Auzen Prelude-ra, bőven lehetett hallani a difit, pedig elég alap fülesem van csak...

(#13152) hardverhaver válasza Tiger. (#13150) üzenetére


hardverhaver
tag

Nekem az Elite Pro mellett van egy Gamer, illetve egy Exrteme Music is. Szóval egy egész háremem van az X-Fi csajokból. Sokat tesztelgettem őket AKG és Sennheiser fejesekkel, jelenleg egy Superlux HD631 DJ segítségével kényezteti az Elite Pro a füleim erogén zónáit. Néha nagyon utálom, mert mostanában ismét sokat hisztizik. Mint fentebb említettem már, egy Win frissítést követően besértődött és hol szól, hol pedig káromkodik. Asszem visszarakok egy Win hetet, a nyolccal amúgy sem vagyok kibékülve.

(#13153) CirrMee válasza PrinceHerceg (#13149) üzenetére


CirrMee
addikt

Van amúgy olyan PCIe változat, amin megvannak eme funkciók?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13154) Tiger. válasza hardverhaver (#13152) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A 8.1 el mennek mar rendesen? Van egy pack3 masom driver, remelem azzal jo.Fulessel meg nem is neztem.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#13155) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Ma beszereztem egy SoundBlaster Z-t (30k volt iponba), és elég nagy csalódás, hogy win 8.1-emen a control panel konkrétan nem működik semmilyen formában. Nagy ritkán 5-10 perc várakozás után előjön, és 2-3 kattintásig jó is, aztán lefagy. Z77 Extreme4 alaplapom van, és a legalsó rövid PCIe 1x slotba dugtam a kártyát, sajnos nem tudom a vga fölötti legfölső slotba, mert belelóg a k.rva sctyhe mine2. :W

Órák óta guglizok, de nem találtam rá megoldást. Esetleg valaki valami tippet tudna adni, hogy mivel próbálkozzak?

(#13156) Csabesz666 válasza RockHaRD (#13155) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Bármelyik PCIe slotba belerakhatod, a hangkarit. Bármilyen PCI-E foglalatba tehető, bármilyen x értékű PCI-E kártya. Pontosabban a kártya illesztése nem lehet hosszabb, mint a foglalat.
Tehát PCI-E x16-ba mehet x16, x8, x4, x1 kártya. x4-be csak x4, x1. x1-be csak x1.
Az alaplapodon a fekete PCI-E x16 foglalat csak x4 módban tud működni, tehát oda csak "egyéb" kártyát érdemes tenni, melyek beéri ezzel a sávval.

(#13157) RockHaRD válasza Csabesz666 (#13156) üzenetére


RockHaRD
addikt

Olyat olvastam tegnap a sok keresgélésnél, hogy ezek a kártyák nem hajlandóak csak 1x-es sebességgel működni. Végig próbálgatom a többi slotban, aztán ha sehogy sem jó, akkor kénytelen leszek elfordítani a procihűtőt keresztbe. :(

Viszont ha a legfelső slotban sem jó, akkor tényleg nem tudom mi lesz. Nagy ritkán bejön a control panel, de a crystalvoice menüjét még soha nem láttam, mert azonnal lefagy :W Pedig szeretném kikapcsolni

(#13158) Petyyyyy válasza RockHaRD (#13157) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha nem jön be egy-egy menüpont, azt csakis szoftveres hiba okozza. Nem számít hol van a kártya. A kissebbik gépemben hasonló jelenség van a Titaniummal Win 7 alatt. Néha 2-3 perc is eltelik mire megjelenik a Volume Control panel.
Win 10 TP-t próbáltam egy kölcsön vinyón frissen telepítve és ott minden menü úgy jelent meg, mint a karikacsapás.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#13159) Csabesz666 válasza RockHaRD (#13157) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Persze, csak 1X sebességgel megy a 16X -pciE slotban is, csak arra vigyázz, hogy sima PCI slotba ne rakd bele, mert akkor füst lesz belőle.

(#13160) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Megoldottam a dolgot szerencsére :K

Full idegbaj volt már, mert mindennel próbálkoztam, végül utolsó mentsvárként századjára is teljesen letöröltem a drivert your uninstallerrel + ccleaner + driver cleaner + registry clean + junk file remove :D

Majd felraktam csak a drivert, meg a control panelt. Se extra, se audio setup, se help hülyeség, és most működik :C

Köszi mindenkinek aki próbált segíteni :R

(#13161) PrinceHerceg válasza CirrMee (#13153) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Legjobb tudomásom szerint csak az Audigy + X-Fi széria ficsőrje volt ez a hangszín szabályzó potméter, az újabbak tehát a Recon3D, Z már mentesek tőle. Én többek között ezért sem vagyok túlzottan érdeklődő velük kapcsolatban :K

[ Szerkesztve ]

(#13162) CirrMee válasza PrinceHerceg (#13161) üzenetére


CirrMee
addikt

Volt a Live! sorozaton is. Hülyeséget nem akarok mondani ennyi idő távlatából, de mint ha az ősöreg AWE64 (ISA) kártyám is tudta volna a maga korában. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13163) PrinceHerceg válasza CirrMee (#13162) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Anno nekem is volt sima SB Live 5.1-em, mint első komolyabb dedikált hangkeltő, de akkoriban még igen igen kezdő voltam és azt se tudtam mi mire jó a software-ében.

Plusz kis Guglizás után kiderült, hogy igazad van, mert bizony már ő is tudta az általad hiányolt dolgot. :K

[ Szerkesztve ]

(#13164) Sz.Miki válasza PrinceHerceg (#13163) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Szomorú, mert a Z-5500 rendszerem filmeknél játékoknál isteni, viszont zenehallgatásra alkalmatlan.....Nagyon laposak a magasak és szerintem erősek a mélyek. De a tónus állítással csodát lehet tenni vele. Ez most nagyon hiányzik a beépített EQ az erre használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#13165) PrinceHerceg válasza Sz.Miki (#13164) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ismerős a szitud, mert anno én is hajtottam azt a böszme nagy dögöt, de alapból nem tetszett amit hallottam, pedig én aztán bevetettem mindent. Aztán amikor túladtam rajta és megvettem egy kisebb 2.1-es rendszert, aminek alapból is normális kétutas csipogója volt, esküszöm elküldtem Logiékat melegebb éghajlatra.

Szóval javaslom, hogy szerezz be hozzá normálisabb szatokat, mert a jelenlegi egyutas gyári megoldás zenére tényleg nem valami előkelő.

(#13166) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Az érdekelne, hogy szerintetek melyiket érdemesebb megvásárolni:
X-Fi Titanium Fatal1ty / Sound Blaster Z
Fülhallgatóval nem szoktam "nyomulni", tv-t, filmet nézek gépen, zenét hallgatok illetve elvétve játszom. Egy házimozi erősítő van rákötve a gépre (nem tudom ez fontos-e)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#13167) PrinceHerceg válasza jolti05 (#13166) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha friss húst szeretnél, value keretből akkor a Z-t vedd, ám amennyiben kicsit jobban bele szeretnéd ásni magad a zenébe akkor az X-Fi az ami neked kell. :K

(#13168) hardverhaver válasza jolti05 (#13166) üzenetére


hardverhaver
tag

Ha az alaplapodon van optikai kimenet, akkor azt használd a házimozi erősítődhöz. Hiába veszel a gépbe jobb hangkártyát és hiába kötöd annak az optikáját a házimozi-erősítődre, a hang nem lesz jobb, ugyanis minden ilyen esetben az erősítőd DAC-ja végzi a jelátalakítást.

(#13169) jolti05 válasza hardverhaver (#13168) üzenetére


jolti05
őstag

Van, tegnap megpróbáltam összekötni az erősítővel, de nem tudtam hangot kicsikarni. Efelől érdeklődöm éppen egy másik topikban, mert nem értem / nem tudom hogy kell.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#13170) HSM válasza jolti05 (#13169) üzenetére


HSM
félisten

Vezérlőpultban vagy a lejátszóban beállítottad, melyik hangeszközön legyen a lejátszás? Nem elég csak összekötni. ;)

(#13171) Sz.Miki válasza jolti05 (#13169) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Spdif kimenetet keress az alapértelmezett beállításoknál..

(#13172) jolti05 válasza HSM (#13170) üzenetére


jolti05
őstag

Realtek Digital Output(Optical)-ra állítottam a Lejátszásnál az alapértelmezett eszközt. Nem kaptam cserébe hangot :(

Sz.Miki: Kifejezetten olyan, hogy SPDIF nincsen a lejátszásnál.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#13173) Sz.Miki válasza jolti05 (#13172) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Fontos kérdés, Windows szabvány drivert használsz, vagy rendesen feltelepítetted a hangkártya driverét?
Mert sokan használják úgy ahogy a windows felismeri, de olyankor sok funkció nem működik.

(#13174) jolti05 válasza Sz.Miki (#13173) üzenetére


jolti05
őstag

Holnap mindenképpen megnézem, hogy tettem-e fel alaplapi hangkártya..szoftvert, ha nem, telepítek és újrapróbálkozom. Köszi.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#13175) zsizsef


zsizsef
senior tag

Foobar helyett ezt használnám.
X-fi prelude output latency értékét mire érdemes állítani?

(#13176) PrinceHerceg válasza zsizsef (#13175) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

A lényeg, hogy minél kisebb érték legyen, amit még nem hallasz torzítva! :K

(#13177) Csorbi


Csorbi
addikt

Egy PCI-os XtremeGamer-hez melyik most a legjobb/legajánlottabb drivercsomag Win 8.1 x64 alá funkcionalitását és stabil működését tekintve?

(#13178) PrinceHerceg válasza Csorbi (#13177) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Rég jártam errefelé, de ha gondolod és megengedsz egy javaslatot, szvsz egy próbát megérhet ez a pakkocska! :K

(#13179) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Valaki tapasztalt olyat hogy egy idő után megváltozik hangzás pl a center hangosabb lesz a többihez képest de ha újra rá rakom hogy 5.1 akkor vissza áll normálba.Pax drivert használok.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#13180) Petyyyyy válasza Tiger. (#13179) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én pár hete igen, de kiderült, hogy a potméteremen kellene igazítani kicsit... :U :D
Egyébként ezen a téren minden rendben volt?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#13181) Tiger. válasza Petyyyyy (#13180) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem ez a 2 dik 5.1 em ahol szokta csinálni, most felraktam a legújabb pax drivert amúgy sztem a win8,1 lehet a ludas.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#13182) Petyyyyy válasza Tiger. (#13181) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor már inkább a driver.
Egyik X-Fi-m sem rendetlenkedik, pedig mindkettő 8.1 alatt teljesít szolgálatot.
Sőt, simán lehet hw hiba is. Mármint a cicergőé.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#13183) Tiger. válasza Petyyyyy (#13182) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Most tsztelgetem meglátjuk.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#13184) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!

Most telepitettem először 8.1-et a gépre!

A problémám a következő!
Van egy pci-os Xtreme Music-om. A GTX760-as kártyám hdmi-vel van összekötve a monitorral.

Mindig a HD Audio driverrel szokott bekavarni. Ezért azt nem is telepítem fel.

Az alaplapi audio- t meg alapból letiltom.

De mégsem látja a gép a hangkártyát. Van tippetek? A win 8.1-hez készült legfrissebb PAX drivert telepítettem fel és semmi. Ha az eszközkezelőben rámegyek az ismeretlen multimédiás eszközre és ott akarom az illesztőprogramot frissiteni és megadom a PAX könyvtárát megtalálja a win, de ezzel a hibaüzenettel fogad! :

A fájlkivonat nem található a megadott katalógusfájlban. a Fájl valószinűleg megsérült, vagy illetéktelenül módositották!

Most mit tegyek? Egyébként SSD-re telepitek!
Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#13185) Tiger. válasza Henker2 (#13184) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Vedd ki a hangkártyát és rakd vissza, próbálj meg más drivert is.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#13186) Henker2 válasza Tiger. (#13185) üzenetére


Henker2
addikt

És milyen drivert tudsz még ajánlani?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#13187) Tiger. válasza Henker2 (#13186) üzenetére


Tiger.
nagyúr

creative oldalán is van már.Bár én is paxot használok és az jó.http://support.creative.com/Downloads/welcome.aspx

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#13188) bobalazs válasza Henker2 (#13184) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jaja, más drájvert is próbálj meg, a xtreme music-mra csak a creative drivere, az xfi series web release megy fel nálam is.

(#13189) Henker2 válasza bobalazs (#13188) üzenetére


Henker2
addikt

És nekem is csak a creative honlapjáról leszedett driver oldotta meg a problémát!

Érdekes! A PAX drivereit annyira istenítik és tessék!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#13190) Fandango válasza Henker2 (#13189) üzenetére


Fandango
veterán

Win 7 alatt nekem semmi gondom nem volt eddig a PAX driverekkel, lehet, hogy inkább a Win 8 nehezíti meg a dolgot.

(#13191) sqpp


sqpp
őstag

Üdv,

Nos, ma vettem egy ilyen hangkártyát, bár csak hétfőre érkezik meg.

Haverom adta oda a régi 5.1-ét, ezért a mostani alaplapi, illetve másik régi creative hangkártyám már nem igazán képes az 5.1-re, meg alapvetően a driverei se frissek, ezért döntöttem amelett, hogy akkor veszek egyet. A régi karim szintén Creative (Live 1024! Value) és az alaplapim (Intel HD audio), melyek ugye nem igazán működnek megfelelően 5.1-el..

Szerintetek hangzásban lesz változás? Illetve win 7 felett vannak a driverekkel parák? Mert jelenleg win 10 van fent, de eddig még nem volt vele semmilyen gondom, driver terén sem..

(#13192) Petyyyyy válasza sqpp (#13191) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az "ilyen" nem jelöli elég pontosan a kártyád típusát, nagy az X-Fi család. Pontosan milyen is az új hangkártya?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#13193) sqpp válasza Petyyyyy (#13192) üzenetére


sqpp
őstag

Sorry! :D

Creative Sound Blaster X-Fi Extreme Audio PCI

(#13194) Bélaaaa válasza sqpp (#13193) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ajjaj :W

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#13195) sqpp


sqpp
őstag

Mi a baj?:s

(#13196) Tiger. válasza sqpp (#13193) üzenetére


Tiger.
nagyúr

lol az egy fos:)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#13197) bobalazs válasza sqpp (#13195) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az csak névben x-fi, tudásban nem...
Nincs benne E-MU 20K chip, helyette ilyen gagyit raktak bele, így szoftveres hangok lesznek az alkalmazásaidban, nem lesz hardveres gyorsítás például. A hangzása sem lesz az igazi, egy rendes x-fi hoz képest.

(#13198) sqpp válasza bobalazs (#13197) üzenetére


sqpp
őstag

akkor egy sb audigy -vel se ér fel? :(((

(#13199) bobalazs válasza sqpp (#13198) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Audigy 1 (value)-val felér, Audigy 2-vel már nem, sajna. Ezzel biza ráb*tál.

(#13200) sqpp válasza bobalazs (#13199) üzenetére


sqpp
őstag

Annyira nem parás azért, mert eddig alaplapi kari volt, attól meg csak jobb.xD

Illetve a hangfal se kitudja mi... tehát nem valami bitang hangfalakrol van szo.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.