Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13051) Igaz Mondó válasza HSM (#13048) üzenetére


Igaz Mondó
újonc

HSM igazad volt az USB mikrofonnal kapcsolatban, most kaptam egy levelet a Creative cégtől, idézem az ide vonatkozó sort:

"Regarding USB headset: USB Audio devices (USB mic, headset, speakers etc ) bypass installed sound card in system and use its own built-in audio chip and driver."

Tehát az USB-s mikrofonokban tényleg van egy audio chip... ...így már értek mindent! ...csak azt nem, hogy mi van a hangkártyám mikrofonbemenetével... ...de miután kipróbáltam másik gépekben, talán választ kapok a kérdésemre... :-)

(#13052) Igaz Mondó


Igaz Mondó
újonc

Nos tegnap kivettem a fő gépemből a Creative Sound Blaster X-Fi Titanium HD hangkártyát és kipróbáltam 2 másik számítógépen, íme az eredmény:

1.: (OS: Windows 8.1 (x64), SB: PCI-Express 1x slot)
...BIOS-ban kikapcsoltam az alaplapi hangkártyát... ...a Win8.1 alapból nem ismerte fel az SB-t, de miután telepítettem a legfrissebb Win8.1 meghatjóprogramot, minden tökéletesen működött, kivéve a microfont... :-) ...tehát a végeredmény ugyanaz volt, mint a fő gépen!

2.: (OS: Windows 7 (x32), SB: PCI-Express 1x slot)
...BIOS-ban kikapcsoltam az integrált hangkártyát... ...a Win7 alapból nem ismerte fel az SB-t... ...sőt, és most jön a poén... ...bármelyik meghajtóprogram telepítésének elején is csak azt írta ki, hogy nem talált megfelelő eszközt a gépben... :-) ...nos én a HWInfo diagnosztizáló programmal megnéztem a PCI-Express-es slotokat és egyértelműen kijelezte! :-) ...sőt kiírta, hogy Creative Sound Blaster X-Fi hangkártya van a gépben!

Mind a két tesztgép megfelelt a Sound Blaster X-Fi Titanium HD alapkövetelményeinek, 2 magos processzor, és legalább 1GiB alaplapi memória...

Mindezek után visszatettem a fő gépembe a hangkártyát és jelen pillanatban éppen zenét hallgatok, fantasztikusan szól, de tényleg... ...csak ezt a mikrofon ügyet nem értem! :-)

(#13053) PrinceHerceg válasza Igaz Mondó (#13052) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor úgy tűnik örök rejtély marad ez a dolog. :U

(#13054) HSM válasza Igaz Mondó (#13052) üzenetére


HSM
félisten

Hát én se értem. :D Sajnos én hiába próbálgatnék az Auzen karimmal, azzal sokra nem mennél. :(

(#13055) CirrMee


CirrMee
addikt

Egy leendő HTPC számára kellene vadásznom egy az én fülem számára megszokott hangzásvilágú "zajkeltőt".
A gépemben jelenleg egy X-Fi Xtreme Music üzemel, aminek aktívan használom a Vezérlőpult/Hang/Hangszórók/Hangszín fülnél található Bass/Treble Balance funkciókat (illetve az első SB Live! óta, az összes utód kártyánál is).

A kérdésem az lenne, valaki próbált X-Fi Go! Pro féle USB -s eszközt? Érdekelne, hogy az általam preferált funkciók megtalálhatóak e az USB -s eszközben.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13056) Womb válasza CirrMee (#13055) üzenetére


Womb
senior tag

X-Fi HD-t használok mint USB hangeszközt, annak nincs hangszínszabályzója. EQ-ja van a launcher-ben (volume panel). Először én is hiányoltam az X-fi Gamer után, de feleslegesen aggódtam.
Off-ba írom, mert nem szorosan a kérdésedre kaptál választ de ha ebben nincs, nem hinném, hogy a többi USB-s eszközben lenne.

(#13057) CirrMee válasza Womb (#13056) üzenetére


CirrMee
addikt

Köszi a választ! :)

EQ mennyit segít amúgy? Régi analóg rendszert akarok használni (adott egy '98 -as Sony erőlködő + gyári hangfalai), és azzal pl az alaplapi hangvezérlők tompa, élettelen hangot adnak. Ha azok eq panelját használom, akkor meg irreálisan torzítanak, amellett hogy nem is közelít a SB megoldására.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#13058) Womb válasza CirrMee (#13057) üzenetére


Womb
senior tag

Szerintem jól használható, persze csak mértékkel. Az alaplapi megoldásokat, és a hozzájuk tartozó szoftvereket (pld. EQ) említésre sem szabad méltatni.
A Creative Console sok olyan apróságot tartalmaz, ami szerintem a filmélményeket emelheti.
Az EQ-t csak nagyon finoman használom, éppen színezek vele, a hangfal mély-magas szabályzóké a főszerep.

(#13059) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Üdv. Adott egy Creative X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro hangkártya, amit használok, a kérdésem az lenne, hogy rá tudok-e kötni házimozi rendszert? Bedöglött a Z-2300 mély ládája és gondoltam beszerzek egy házimozi rendszert a számítógépemhez :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#13060) PrinceHerceg válasza Scholes9 (#13059) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha külső, tehát nem PC-s szetten töröd a fejed és nincs külső paneled ami digitális kimenetet ad, nem igen. De ha analóg mezőkre evezel akkor minden további nélkül. :K

[ Szerkesztve ]

(#13061) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Fejhallgatót használok, és hallható ilyen digitális zaj. Windowsba már mindent kikapcsoltam ami zavaró lehet, mikrofon, alaplapi hangkártya stb., nagyon idegesítő. Van erre valami megoldás?

(#13062) PrinceHerceg válasza bobalazs (#13061) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha asztali PC-d van, használsz esetleg Wi-Fi adaptert benne, aminek külső antennái vannak? :)

[ Szerkesztve ]

(#13063) bobalazs válasza PrinceHerceg (#13062) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

nem.

(#13064) PrinceHerceg válasza bobalazs (#13063) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Értem! Próbáltad esetleg a fejesedet más forrásról is, ill tuti, hogy nem a mikid erősítésével van a gond?

(#13065) bobalazs válasza PrinceHerceg (#13064) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Zajong minden terhelésre, ahogy a proci dolgozik, terhelődik, úgy adja a zajt is. Az integrált nem ad ilyen zajt. xtremegamer a kártya by the way.

(#13066) HSM válasza bobalazs (#13065) üzenetére


HSM
félisten

Hátra van bedugva, vagy az előlapi kivezetésre? Nekem előlapi összeszed mindenféle processzor meg hasonló zajokat, de ha a kártya hátuljába dugom a fülest, akkor kristály tiszta. Nálam Auzen X-fi Prelude. Érdekes, hogy az alalpaival nem olyan gázos az előlapi kivezetésem, de biztos van erre is racionális magyarázat.

(#13067) bobalazs válasza HSM (#13066) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Előlapira van kötve, hátulra hátulra hangfal van bekötve. De ott is ugyanúgy van zaj, csak nem ekkora.

(#13068) HSM válasza bobalazs (#13067) üzenetére


HSM
félisten

Földelésed rendben van?

(#13069) bobalazs válasza HSM (#13068) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Passz. A ház nem ráz. hogy a konnektor földelve van -e nem tudom. Az öreg komcsikat kell megkérdezni akik építették a házat

(#13070) HSM válasza bobalazs (#13069) üzenetére


HSM
félisten

Ha nem ráz a ház, az jó jel. Csak annyiból fontos, hogy a kártyák árnyékolása tudomásom szerint a földeléssel valósul meg. Ami még lehet, hogyha öregszenek a tápfeszt szűrő kondik. Azokat lehet kicsit fejleszteni, ha van megfelelő forrasztási tudással rendelkező ismerős. :D
Bár sanszosan csak a hátsó kimenetet javíthatná nagymértékben.

[ Szerkesztve ]

(#13071) Igaz Mondó válasza PrinceHerceg (#13053) üzenetére


Igaz Mondó
újonc

Nem, nem marad örök rejtély! :-)

Vettem egy új mikrofont és miután rádugtam a kártyára, tökéletesen, kristálytisztán lehet felvenni hangokat, mind az előlapi 3.5mm jack kivezetésen, mind a hátsó panelen.

De kösz a segítséget, ugyanis az, hogy nem találtunk rá rögtön megoldást, az arra engedett következtetnem, hogy nyilván másnak nincs ilyen problémája! :-)

(esetleg még nem ártana egy microfon BOOST lehetőség, nem tudtok valami ilyen szoftvert, ami a mikrofont erősíti?)

(#13072) djrobaa válasza Igaz Mondó (#13071) üzenetére


djrobaa
aktív tag

Nekem van ilyen opció. X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro kari van nekem.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#13073) Igaz Mondó válasza djrobaa (#13072) üzenetére


Igaz Mondó
újonc

Gondolod létezik olyan menüpont a beállítások között, amit nem néztem meg, amikor a probléma okát kutattam? :-)

Nekem nincs ilyen "Fül"-em a mikrofon beállításainál...

Beszéltek valami hangszerverről, nem tudom mi a neve (érdekes neve van), de abban mintha lehetne boost-olni. Ez egy külön szoftver.

Áááá megtaláltam:
http://www.overclock.net/t/1122145/x-fi-titanium-hd-has-no-mic-boost/10

A neve: Ventrilo:
http://www.ventrilo.com/download.php

Erről van valakinek valami tapasztalata?

(#13074) Lord Myn válasza HSM (#13066) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ezek az örök rejtélyek, nálam az előlapi panelen is kristálytiszta hangú a Prelude, Thermaltake Black V3 ház.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13075) HSM válasza Lord Myn (#13074) üzenetére


HSM
félisten

Hát igen. Pedig több teljes konfigcsere is volt, mióta megvan a Prelude, és házból is pont ugyanazt produkálta a 15 000-es CoolerMater Centurion 590-es házam, mint utána a 60 000 forintos SilverrStone FT01.

A hangkarit sem gondolom hibásnak, mivel ha nem terhelem a gépet, jó a hangja, nem zajos és ugye a vonalkimeneten is szép a hangja, hibátlan. Viszont a videókártya, processzor terhelésekor azok belezavarnak, de csak elöl a fejhallgatókimenetbe. Egyedül a teszteszköz az állandó, a fülesem, mivel a hangal kábele nem ér el az előlapi kivezetésig, de az elvileg nem okoz ilyet, ha hátulról meghajtva meg jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#13076) Satyricon válasza HSM (#13075) üzenetére


Satyricon
addikt

Sziasztok

Valaki tudna linkelni nekem új PAX drivert X-Fi Elite Prohoz?

Köszi előre is!

Üdv

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#13077) HSM válasza Satyricon (#13076) üzenetére


HSM
félisten

Fogalmam sincs, hol van olyan. :B Én a legfrisebb gyárival használom évek óta, win7 sp1 64bit alatt szépen működik nálam [link].

[ Szerkesztve ]

(#13078) Lord Myn válasza HSM (#13077) üzenetére


Lord Myn
senior tag

De ahogy olvasom neki Creative Elite Pro van, nem hiszem, hogy működik az Auzen driverekkel... ;)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13079) HSM válasza Lord Myn (#13078) üzenetére


HSM
félisten

Ja, de. Figyelmetlen voltam, jogos. :R Azzal ez nem fog működni. Csak megzavart, hogy egy Auzenes posztomra válaszként írta. :B

(#13080) Satyricon válasza HSM (#13077) üzenetére


Satyricon
addikt

Bocsi, nem feltétlenül Neked szántam a hsz-t :DDD :R

Am a driver amit belinkeltél, a Prelude-hoz való, az meg nekem nem jó :N

Szerk.: Most látom, hogy már előttem beszéltétek a linket :U

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#13081) PrinceHerceg válasza Satyricon (#13076) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

(#13082) Satyricon válasza PrinceHerceg (#13081) üzenetére


Satyricon
addikt

Uram... :R

T H X !

Szerk.: Jó szar lett az oldal! A régi dizájn 100X jobban nézett ki! :K

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#13083) PrinceHerceg válasza Satyricon (#13082) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:P KB :P

[ Szerkesztve ]

(#13084) bobalazs válasza HSM (#13068) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mint kiderült nincs földelve a konnektor, ez volt a gond. Panelban, 60as években csak a fürdőt, meg a konyhát földelték (mosógép stb.), akkor nem tervezték hogy PC-k lesznek a szobákban...
Szóval, hosszabbítóval rácsatlakoztam a fürdőszobai konnektorra, azóta sercegés sincs.

(#13085) HSM válasza bobalazs (#13084) üzenetére


HSM
félisten

Sejtettem, hogy ez lesz a gond. :) Örülök, hogy jó lett. :R

(#13086) Winne válasza PrinceHerceg (#13081) üzenetére


Winne
nagyúr

Leszedtem most én is ezt, mindjárt újrahúzom a rendszert. Nekem az eddigiek mind hibásak voltak 8.1-en, bízom benne, hogy ezzel nem lesz gond. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13087) PrinceHerceg válasza Winne (#13086) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Majd elválik! :K

(#13088) Winne válasza PrinceHerceg (#13087) üzenetére


Winne
nagyúr

Elsőre jónak tűnik ez most, kivételesen le is tudott frissülni, még a végén működni fog rendesen?! :Y :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13089) Petyyyyy válasza Winne (#13088) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem. Három perc múlva jössz vissza könnyekkel küszködve. ;]
Remélejük igen. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#13090) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#13089) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:DDD Don't be evil... :DDD

(#13091) Winne válasza Petyyyyy (#13089) üzenetére


Winne
nagyúr

Még tartja magát!

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13092) PrinceHerceg válasza Winne (#13091) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:C ^ _ ^ :C

[ Szerkesztve ]

(#13093) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv uraim!

:) Jól tudom, a Titanium Fatality-nek nem kell külön táp? :)

Szerk: Ment a két smiley, hogy meglegyen a keret. ;]

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#13094) Bélaaaa válasza Petyyyyy (#13093) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Jól tudod!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#13095) Petyyyyy válasza Bélaaaa (#13094) üzenetére


Petyyyyy
addikt

:R Köszi. :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#13096) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Mi a szőr...X-Fi Support Pack 3.0 by daniel_k :Y
Próbálta már valaki?

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#13097) Lord Myn válasza Petyyyyy (#13096) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Igen, én. Auzen X-Fi Prelude-hoz, teljesen jó és végre van THX konzolom, ami a gyáriból hiányzik.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#13098) zsizsef válasza Lord Myn (#13097) üzenetére


zsizsef
senior tag

Szvsz jobb a "hangképe" az Azuen X-FI-nek, mint a gyári Prelude meghajtóval.

(#13099) Tiger. válasza Petyyyyy (#13096) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Letöltöttem de hogy hova rakta nem tudom.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#13100) Petyyyyy válasza Tiger. (#13099) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Kicsit trükkös az a letöltő oldal. Várni kell vele a 100% felirat után. Én mondjuk belekattintottam, akkor jelent meg a párbeszéd ablak a mentéshez.

Három és fél hónap vadászat után végre hálóra akadt a kicsike. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.