Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65751) mrThomi válasza mrThomi (#65749) üzenetére


mrThomi
addikt

De most elkapta a fókuszt, sikerült csinálni róla képet. Ez kb egy 1mm-es hajszál valmi [kép] [kép] [kép]

(#65752) Sonja


Sonja
veterán

Próbálta már valaki az ARC-ot használni? :F Nálam nem akar, akár hogy próbálom. Egyszerűen nem akar hangot adni. :( Egy 2010-es Onkyo házimozi erősítőn próbálom. A régi, elromlott Pana TV-vel jó volt, ezzel a Sony-val meg semmi. :(( Mindent próbáltam már amit Google-val találtam, de semmi. Ötlet valakinek? :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#65753) Vhiktor válasza mrThomi (#65751) üzenetére


Vhiktor
veterán

Gyártás közben belekerülhetet, de fém sorja is lehet.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65754) jolti válasza jolti (#65746) üzenetére


jolti
senior tag

A YouTube alkalmazásban amima TV-n van. Nem töltöttem le.
Nincs rajta letolto program.

(#65755) Csabi1984 válasza Sonja (#65752) üzenetére


Csabi1984
addikt

ment privi

(#65756) Malachi


Malachi
addikt

Sziasztok! Talán (gondolom) én vagyok balfék, de mindenhol keresem az infót és nem találok semmit. Itt is megkérdezem, hátha.

2017-es XE8577-em van. 9-es Android fut rajta. Erre jön valamikor HBO Max és Disney+ app? Elvileg tudnia kellene, de a Google Store-ban az HBO GO van, Disney+ pedig nincs egyáltalán.

Köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#65757) Jeep1


Jeep1
csendes tag

Vajon mennyire kockázatos egy félmilliós TV-nél? :D

[link]

Attól, hogy valakit nem értenek meg, még nem művész!

(#65758) Joshi válasza belan (#65744) üzenetére


Joshi
titán

Nekem Sony LCD volt most OLED van, de szerencsére nem találtam pixelhibát, pedig konkrétan kerestem.

(#65759) mrThomi válasza Vhiktor (#65753) üzenetére


mrThomi
addikt

Azért az övé elég szarul nét ki, mintha fűrészport fújtak volna bele. Egyébként durva hogy fém sorja, hajszál egyebek belekerülhetnek gyártás során. Laborkörülmények vannak a gyártósorokon pont ezért.

(#65760) Joshi válasza Jeep1 (#65757) üzenetére


Joshi
titán

Ha újonnan ilyen a kijelző, akkor egyértelműen csere. Ha menet közben valami nekiütődött és nincs már gari, akkor esetleg.

(#65761) Celtis válasza jolti (#65746) üzenetére


Celtis
veterán

Ügyes vagy, ez jó.
Nekem nincs XH90-em, esetleg írd le mások okulására, hogy mi a menüpontok neve amit beállítottál.

A két képed szépen szemlélteti a problémát és a helyes beállítást. És ugyanez érvényes Kodira vagy bármilyen egyéb appra is.

[ Szerkesztve ]

(#65762) jolti válasza Celtis (#65761) üzenetére


jolti
senior tag

Mozgás/ Motionflow :
Egyéni (ezen belül Egyenletesség: minimum, Tisztaság : minimum)

Film üzemmód:
Automatikus
Ha jól emlékszem ennyi.

(#65764) Malachi válasza ilyenezalaci (#65763) üzenetére


Malachi
addikt

Mondjuk jogos az áramos kiegészítés, de azért bizakodnék. Khm.

Köszi, szóval amíg nem indult a csatorna, hiába is keresném az appot, értem.

(#65766) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Ha jól emlékszem ebben a topikban volt szó a playstation konzolok beállításáról.
Elkészült a videom róla:
[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65767) kissdani


kissdani
senior tag

Emagon a nap ajánlata a Sony KE55A8PBAEP OLED szerintetm jó árban van 300k.
Olcsó OLED a fanoknak... ;]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#65768) ronaldo


ronaldo
őstag

Megjött a frissítés az A90J-re is. A VRR támogatás megjött, nagyon örülök.

Azonban a vodafone mediacard probléma, a kép és hang szétesése továbbra is fennáll... Mit javasoltok? Gondolom erre a tv-re túl sok frissítés már nem várható. Kártérítési igény? Mert szerintem ez egy elég alap funkciója egy tv-nek (elvégre CI+ modul is van benne, meg a koaxot is rá lehet dugni, sőt TV menüpont is van, meg Csatornák...) és nem működik, nem használható.

(#65769) kissdani válasza ronaldo (#65768) üzenetére


kissdani
senior tag

Szólj szervíznek cserélnek benne panelt.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#65770) salapp válasza kissdani (#65767) üzenetére


salapp
addikt

Még régen az LG 910V-t hívtuk csóróolednek. Már lassan ezzel az árral az 55A8H is belefér a fogalomkörbe.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#65771) belan válasza salapp (#65770) üzenetére


belan
addikt

Hat már az csorimo a 55A8H is . ;]

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#65772) salapp válasza belan (#65771) üzenetére


salapp
addikt

A háború, a szuperinfláció és egyebek nem hiányoztak, de talán még így is hoz egy mérsékeltebb árversenyt a miniLED és szódával már a QD-OLED előkerülése is a képátlóban is bővülő WRGB OLED-ek palettájára.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#65773) kolosszus87 válasza Vhiktor (#65766) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Jó lett a videó, szépen érthetően elmondod mit miért kell beállítani, mindenkihez el kellene juttatni akinek modern HDR képes 4K tv-je van és játszik valamilyen konzolon. Rengetegen átlag felhasználó nincs tisztában azzal, hogy milyen beállításokat kellene használniuk a megfelelő HDR beállításokhoz és sajnos a gyártók sem hívják fel erre a figyelmet h mi az a HGIG, stb. Az egyszeri (nem tech érdeklődésű) játszani akaró usertől meg nem is elvárható, hogy tisztában legyen ezzel a rengeteg szabvánnyal.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#65774) ronaldo válasza kissdani (#65769) üzenetére


ronaldo
őstag

A panelnek semmi baja :( Viszont az még lehet, hogy az alaplap sz&r. Beszélek a szervízzel majd, de ez egy elég bosszantó dolog. Hoztam a vodától egy 2.0 verziószámú CI+ kártyát, este még megpróbálom azzal, bár aligha hiszem, hogy ez okozza.

Csak a szervíztől meg azért "félek", mert tutira nincs olyan környezetük, hogy reprodukálni tudják a hibát (értsd: voda előfizetés, voda mediacard...), ezért úgy adják majd vissza, hogy sem az elején nem tesztelték, sem utána. Csak közlésként leírják, hogy mit csináltak. Mintha úgy hoznád el az autószerelőtől a kocsit, hogy megcsinálta, de elindítani nem próbálta...

(#65775) #62435328 válasza Vhiktor (#65766) üzenetére


#62435328
törölt tag

Szuper lett!

PS5-ről is légyszi egy ilyet!!
Mondjuk ez alkalmazható 5-reis ahogy mondod a videóban.
Nekem XH90-em van, és 14-et raktam a fehér ábrára?!

(#65776) modflow válasza kissdani (#65769) üzenetére


modflow
veterán

Mármint mainboardot és jó lesz.

(#65777) kissdani válasza ronaldo (#65774) üzenetére


kissdani
senior tag

Ne félj, biztosan tudni fogják 100%-ban mit kell cserélni nem te vagy az egyetlen.
Itt topikon belül is sokan szenvednek ezzel a problémával pontosan nem tudom már ki volt az, neki azt mondták várja meg a frissítést ha nem javul meg cserélnek benne valmit amitől jó lesz. Hát neked nem javult meg... De minden szó nélkül megcsinálják ebben biztos lehetsz.
Hívd őket minél hamarabb ütemezzék be.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#65778) modflow válasza kissdani (#65777) üzenetére


modflow
veterán

Ez én voltam, nekem jó lett, XJ.

MÁS:
Amióta az új firmware van, állandóan jön az üzenet, hogy új eszköz lett csatlakoztatva s HDMI x portra, állítsam be. De bakker ki se húzok semmit!
Az értesítéseket már kikapcsoltam.
Hogy lehet ezt a figyelmeztetést kikapcsolni?

(#65779) ozzy711 válasza modflow (#65778) üzenetére


ozzy711
őstag

Jók ezek a frissítések. :))

(#65780) modflow válasza ozzy711 (#65779) üzenetére


modflow
veterán

Most látom bakker, hogy a Sony honlapon is kint van mától a frissítés.
Csak éppen ez más, mint amit én múlt héten kaptam a Sony szerviztől. 😅

Valaki XJ-ről lőne egy képet, milyen szoftververziót mutat neki? Szerintem az enyém újabb, mint amit kitettek.
Tuti betatesztelek nekik tudtomon kívül ingyen...😂

[ Szerkesztve ]

(#65781) modflow válasza ozzy711 (#65779) üzenetére


modflow
veterán

Mondjuk lehet azért, mert mindig kinyomom...
Most végigvittem, kíváncsi vagyok újra feldobja e...

(#65782) mrThomi válasza modflow (#65780) üzenetére


mrThomi
addikt

En most frissitettem 92J-n. Nekem nem igazan vilagos mit kell csinalni. Azt irja kapcsoljam ki es frissit de ez 10 percet is igenybe vehet. Mikor kapcsolhatom vissza ?

(#65783) Sonja válasza mrThomi (#65782) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, ezen én is néztem egyet. Fura megoldás, mert semmi visszajelzés, hogy hol tarthat. Én akkor kapcsoltam vissza, mikor a LED villant rajta egyet a kikapcsolás után (Ez kb. 1 perc volt). Gondolom ekkor végzett. De megvárhatod a 10 percet is, és utána kapcsolod be.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#65784) modflow válasza mrThomi (#65782) üzenetére


modflow
veterán

Nekem ilyen nem volt. :F
Végig ment a csík, majd újraindult.
De valóban volt vagy 8 perc.

(#65785) mrThomi válasza Sonja (#65783) üzenetére


mrThomi
addikt

Megvartam a 10 percet, annyira nem volt sietös. A led nekem is felvillant aztan eltünt de inkabb vartam. Nagyon hülyen van megoldva, nem ertem miert nem kapcsol vissza magatol ha vegzett.

(#65786) modflow válasza Sonja (#65783) üzenetére


modflow
veterán

És neked mi lett a szoftververziód? Az, mint nekem?

(#65787) mrThomi válasza modflow (#65784) üzenetére


mrThomi
addikt

Mit értesz csík alatt ? Amikor írta százalékban hol jár a letöltés ? Az kb 8 perc igen, aztán írta hogy kapcsoljam ki. Megvolt, majd 10mp-ig érzékeltem hogy csinál valamit, villant a led aztán se kép se hang. Most kapcsoltam be 10 perc utan.

(#65788) modflow válasza mrThomi (#65787) üzenetére


modflow
veterán

Nem, én pendrive-ról tettem fel.

(#65789) mrThomi válasza modflow (#65784) üzenetére


mrThomi
addikt

Nekem erre frissült [kép]
Érdekes hogy a biztonsági csak nov.5 szept.1 röl :DDD azt hittem egy jan.1 re sikerül frissülnie

(#65790) modflow válasza mrThomi (#65789) üzenetére


modflow
veterán

Ha megnyomod a help gombot a távirányítón, akkor látod azt, ami az én fotómon van. Azt megnéznéd?

(#65791) Sonja válasza modflow (#65786) üzenetére


Sonja
veterán

Nekem X85J van. :B Csak a frissítés ugyan az, azért írtam.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#65792) mrThomi válasza modflow (#65790) üzenetére


mrThomi
addikt

[kép]
Es ez most jó vagy rossz ? :DDD

(#65793) modflow válasza mrThomi (#65792) üzenetére


modflow
veterán

Persze hogy jó, mindenkinek ez van gondolom, csak az enyém más, egy ici-picit újabb.
Csak ezt nem értem, hogy ha nekem azt adták, akkor a nyilvánosságnak miért nem azt tették közre.... :F

(#65794) Renwick


Renwick
őstag

Eddigi tapasztalatok az új szoftverrel (A83J):
-energiatakarékos módok bekerültek a gyorsmenübe, de sem ott, sem a beállításoknál nem csinálnak semmit, tök mindegy, milyen képmódban van a tévé :F
-minden bekapcsoláskor jön az értesítés, hogy állítsam be a hangrendszert (HDMI 3-on lóg egy erősítő), de hiába állítom be, legközelebb újra értesít. Egyébként meg beállítás nélkül is simán működik a külső hangrendszer :F
-a Google TV home screenről eltűnt minden ajánló :F

Gondolom egy reset kb. mindegyiket megoldaná, de lusta vagyok hozzá. :D

I see you blaming each other -- And I love you still

(#65795) mrThomi válasza Renwick (#65794) üzenetére


mrThomi
addikt

Android...tehát egy gyári vissza kb mindent megold. Én mióta optikai és hdmi kábellel próbáltam a hangrendszert rakötni a tv-re, magától megjelent a gyors menü hangbeállításánál tv hang alatt egy audirendszerhang ami teljesen értelmetlen mert ott nem tudom állitani miről szóljon a hang. Ez még a frissítés előtt volt. Ps5 hdmi 4 en van, de engem nem emlékeztet. Visszaállitgatni nekem sincs kedvem

[ Szerkesztve ]

(#65796) modflow válasza Renwick (#65794) üzenetére


modflow
veterán

A HDMI beállítást ha egyszer végignyomkodod eltűnik.
Ekkor a bemenet kap egy kis képecskét, és nem a hdmi kábel jelet látod majd.

[ Szerkesztve ]

(#65797) Renwick válasza modflow (#65796) üzenetére


Renwick
őstag

Végignyomkodtam már, de nem tűnt el. De majd még kísérletezek valami kombóval - olyan ez, mint a Street Fighter, egyszer csak összejön az a killer kombó, ha jó sorrendben nyomogatok dolgokat. :D

I see you blaming each other -- And I love you still

(#65798) Sonja


Sonja
veterán

Nekem is megjött a frissítés. :) A leírásban elég sok dolgot javítottak elméletileg.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#65799) ronaldo válasza Renwick (#65794) üzenetére


ronaldo
őstag

a gyári visszaállítással gondolom mennek a levesbe a kalibrált képmódok is.

ezeket el lehet valahogy menteni, vagy leírni, hogy mi volt pontosan beállítva?

(#65800) Vhiktor válasza ronaldo (#65799) üzenetére


Vhiktor
veterán

Menuben lefényképezel mindent.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.