Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) salapp válasza Bugarov (#61149) üzenetére


salapp
addikt

Ja, bocs, azt hittem, LG volt leárazva. De látom, hogy egy régi HSZ-re volt válasz. Az nekem target practice kategória. XF90 szerintem is az elmúlt tíz év öt legjobbjának 2. helyezettje (1. az XE93, számomra)

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#61152) EmThor


EmThor
addikt

55X90J ára lement 423 -> 399-re.

55"-ban 423e az lg c1 oled, 55qn90a samsung mini led 479e.

Decisions, decisions...

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#61153) hyperspace válasza EmThor (#61152) üzenetére


hyperspace
őstag

Az a kérdés, hogy OLED legyen, vagy ne? Azt az dönti el szerintem, mire használod a TV-t. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#61154) Vhiktor válasza EmThor (#61152) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha szigorúan csak nappal tévézel és este is feloltott lámpa mellett, világosban nézed a képet, akkor lehet jobban jársz nem OLED-el.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61155) EmThor válasza Vhiktor (#61154) üzenetére


EmThor
addikt

Köszönöm a tippet (északra nyíló, nem túl világos a nappali ahova a tv lenne, éjjel játszok mikor mindenki alszik mert nem akarom azt az időt elvenni tőlük, de inkább tök sötétben; nappal pedig a kicsik néznek mesét rajta, ha olyan az idő). Szóval ezek alapján inkább az OLED.

Egyébként tetszik amit a Sony csinál, úgy értem az a kép amit a fald tévéi nyújtanak, amit a technikából lehetett úgy érzem kihozták!

Már csak a VRR támogatás hiányzik, nem tudom miért ülnek rajta

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#61156) Vhiktor válasza EmThor (#61155) üzenetére


Vhiktor
veterán

Akkor viszont inkább az OLED-et ajánlom, jobban fogsz járni vele.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61157) Gigicuci válasza EmThor (#61155) üzenetére


Gigicuci
senior tag

nézd meg élőben, nekem az LCD-t kellemesebb nézni, ma valószínűleg újra azt vennék.

Az 55QN90-at nehogy megvedd, itthon IPS panellel szerelik. Ha VA paneles kell akkor 50QN90 vagy a QN95-ös széria ami viszont már árban nem az igazi.

55X90J helyett 55X90H jobb választás 269.000-ért.

(#61158) axlfsi válasza salapp (#61151) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez bizony igaz! Nekem van otthon XF és XH is; ez utóbbi játék miatt (habár már így utólag inkább BX vagy CX LG-t vettem volna azon a pénzen), de a képe összességében (ha nem is látja feltétlenül mindenki szabad szemmel, de) az XF-nek a jobb (fényerőben IS). :K

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#61159) ozzy711 válasza axlfsi (#61158) üzenetére


ozzy711
őstag

Fényerőben egyértelmű, de az igazából csak HDR-nél jön ki. Normál tv adásnál szerintem egálban vannak.

(#61160) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok, rokonságból került hozzám egy KDL-42W650A típusú TV. 2013-as a hátán lévő matrica szerint. Ez érhet valamit, vagy használjuk ameddig még megy?

(#61161) salapp válasza Peathee (#61160) üzenetére


salapp
addikt

Van hifi, stb beárazós topik. De szerintem a kis méret miatt jó lehet nyaralóba, kb. 50-et meg lehet próbálni kérni érte.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#61162) drajver


drajver
csendes tag

Sziasztok, Fórumos segítséggel a választásom erre a típusra esett KE55XH9077SAEP.

- Hol érdemes megvásárolni?

Sony központi márkabolt \ Sony központi szalon (ha van különbség?) vagy eMag, Extreme Digital, Media markt?
Ha esetleg garanciális ügyintézés lenne...

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#61163) drajver


drajver
csendes tag

Illetve a 9096 miben tud többet/jobb a 9077-nél?

(#61164) Joshi válasza drajver (#61163) üzenetére


Joshi
titán

A 9077 teljesen ezüst kávás, a 9096 pedig fekete kávás, de abban is van egy ezüst/króm csík.

A Media Markt és a Sony boltok teljesen ajánlottak.

(#61165) drajver válasza Joshi (#61164) üzenetére


drajver
csendes tag

Köszi szépen :R

(#61166) Csabi1984 válasza drajver (#61165) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem is 9096-os de 55" :D

(#61167) axlfsi válasza ozzy711 (#61159) üzenetére


axlfsi
veterán

Valószínűleg így is van, habár az is tény, hogy nem igazán tv-zünk róla, annál több HDR tartalmat fogyasztunk, lehet ezért IS érzem úgy, hogy rohadt jó...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#61168) zz13zolika válasza drajver (#61162) üzenetére


zz13zolika
csendes tag

Én a Sony szalonba vettem , MM 2 év garanciát írt, nem kérdeztem rá, Sony szalon alapból 3 évet ad. Nagyon szép képe van, egyedűl az xbox átkapcsolásra nem találtam még megoldást. Androiddal nem foglalkozom rajta, Szinte tökéletes vétel volt :)

(#61169) vlevi


vlevi
nagyúr

Ez a felirat izé kezd az idegeimre menni.
Sony XH9096, Android.
Media Carddal nézem a Vodás (ex-UPC) adást.
Néhány adón egyszer valamikor bekapcsoltam a feliratot, pl. Paramount chanell, RTL, ...
Hiába kapcsoltam már ki 1000x, azóta, ha ezekre az adókra kapcsolok, akkor megjelenik rajta a felirat.
Nincs valahol egy hely, ahol ezt tényleg ki lehet kapcsolni (gyári visszaállításon kívül ... :) ) ?
Próbáltam utánaolvasni a neten, de nem jött be, amit ott írnak.

Nekem nem pont ugyanezek a menüpontok vannak,nálam Settings/Watching TV/Channels/Channel Setup/ de itt nincs felirat.
Helyette a Settings/Watching TV/Preferences(channels)/Subtitle settings/broadcast menüpont van, de itt kikapcsoltam a feliratot.
Mégis, ha odaváltok a paramountra, akkor megjelenik a felirat. Kikapcsolom, elváltok onnan, visszaváltok, megint mutatja a feliratot...

[ Szerkesztve ]

(#61170) Csöves válasza vlevi (#61169) üzenetére


Csöves
senior tag

Sajnos nem tudsz vele mit kezdeni.
Valami rendszerhiba lehet.

Aquila non captat muscas.

(#61171) vlevi válasza Csöves (#61170) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezzel nem nyugtattál meg ;)
Eszembe jut a képbeállításoknál lévő fogyasztás növekedésre figyelmeztető üzenet. Hiába okádod le 1000x, akkor is megjelenik, 1001. alkalommal is.

[ Szerkesztve ]

(#61172) modflow


modflow
veterán

A fél éves XH9096-om két napja azt csinálna, hogy amikor pl. HDMI2-ről átváltok TV-re, akkor belassul, a kép is alig jön be a hang valami lassított robothangon szól, nem reagál semmire, vagyis kb. 1 perces késéssel.
Ki kellett húznom az elosztóból...
Ez mi ez?

[ Szerkesztve ]

(#61173) drajver válasza zz13zolika (#61168) üzenetére


drajver
csendes tag

Köszi szépen!
Sony szalonnál 2 év, Sony márkaboltnál 3 év, szóval utóbbi lesz a nyertes.

(#61174) SipiBcs válasza drajver (#61173) üzenetére


SipiBcs
őstag

249.999.-Forint felett MINDEN termékre 3 év garancia van. Mindenhol, minden gyártóra vonatkozóan.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#61175) atirag


atirag
őstag

Tudja valaki hogyan lehet egy android tv-vel m4 müsort nézni. Mert nekem nem akarja. Gyári böngészővel.

(#61176) Gyukliúr válasza vlevi (#61171) üzenetére


Gyukliúr
újonc

Ha már egyszer legalább állítottál mindegyik opción,akkor többet már nem mutatja !
Állíts mindegyiken (kamuból ) egyet, majd tedd is vissza az általad már előzetesen beállított értékre és nem fog zavarni többé ! :K

(#61177) vlevi válasza Gyukliúr (#61176) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos már az is megvolt :(
Próbáltam bekapcsolva hagyni, aztán kikapcsolni, de nem vált be.

(#61178) Gyukliúr válasza vlevi (#61177) üzenetére


Gyukliúr
újonc

Akkor,sorry !

(#61179) hegylako01 válasza atirag (#61175) üzenetére


hegylako01
tag

Kodi programhoz létezik a M4sport kiegészítő azzal megy.

(#61180) Gyukliúr válasza atirag (#61175) üzenetére


Gyukliúr
újonc

TV-vel TV-t ? :F
Nagyon bonyolult lehet ! :DDD

(#61181) atirag válasza Gyukliúr (#61180) üzenetére


atirag
őstag

Mármint alkalmazással. De azóta helyre állt a digi. Viszont kiderült,hogy ilyen esetben sok dolgot nem tudok tenni.

(#61182) Renwick válasza atirag (#61181) üzenetére


Renwick
őstag

Telenor MyTV appot javaslom, a közszolgálati csomagjuk ingyenes.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#61183) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok apukán Samsung F5000-es Tv-je úgy nézki megadta magát 2x-ra is. Elsőnek még garanciális időben (nincs kép, csak hang és néha felugrik a kép egy pillanatra és eltűnik).
Nem tudom, hogy érdemes-e javítani de a házban lakó ismerőshöz azért beviszem hátha olcsón megúszható.

Ugyanakkor néztem előre is. Apumról azt kell tudni, hogy ő TV-t szokott nézni és nem házi"mozit" még az sem foglalkoztatja ha valamelyik csatornának van HD adása. Legutóbb is azt tettem, hogy a sima SD adás verziót kitöröltettem csatorna szerkesztővel.

De a lényeg :)
Kinéztem egy Sony-t ami ugyan csak HD ready de szerintem tökéletesen megfelelne neki a 80 cm-es kivitelében Sony KDL-32W6605.
Samsungot eleve kizárom viszont se a Dyras, meg Strong, meg Gaba köszönöm inkább nem :D
Meg azt is néztem, hogy a láb lehetőleg középen legyen mert a mostani készülékek lábazatai a két szélén helyezkednek el.

(#61184) drajver válasza SipiBcs (#61174) üzenetére


drajver
csendes tag

Ezzel tisztában vagyok. A TV ára 249.899 Ft, a többi helyen 2 év van rá. Szóval itt ez kis "bónusz"

(#61185) SipiBcs válasza drajver (#61184) üzenetére


SipiBcs
őstag

Mintha nem is írtam volna semmit. Ez eszembe sem jutna, hogy egy alapáron drágább eszközt az akciós ára miatt csak 2 ev garival adjanak.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#61186) atirag válasza Renwick (#61182) üzenetére


atirag
őstag

Köszi. Ez letölthető android tv-re előfizetés nélkül?

(#61187) Gyukliúr válasza atirag (#61181) üzenetére


Gyukliúr
újonc

[link]
Ha "Digis" vagy.
Én így nézem a meccseket pl. a kivetítőn .

[ Szerkesztve ]

(#61188) Renwick válasza atirag (#61186) üzenetére


Renwick
őstag

Úgy rémlik, igen. Nem kell hozzá előfizetés, csak regisztráció.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#61189) Renwick válasza atirag (#61186) üzenetére


Renwick
őstag

Vagy B lehetőségként mindigtv go, illetve mediaklikk appról kitolod a streamet a tv beépített chromecastjára.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#61190) Bugarov válasza Gyukliúr (#61187) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Ez nagyon jó köszi! :R

(#61191) iamfabric


iamfabric
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget, tanácsot szeretnék kérni Tőletek. Tavaly vettem egy Sony XF9005 típusú készüléket a média markt-ban. Nagyon meg voltam vele elégedve, nagyon tetszett a képe, az én elvárásaimat abszolút teljesítette. Viszont a frissítések után, sötét tónusúak lettek a DV tartalmak, teljesen élvezhetetlen, sokszor úgy tünik mintha egy filter lenne a képen. Állítási lehetőség nem nagyon van. Nemrég az is feltűnt, hogy netflix nézése közben egy világos illetve sötétebb kép között váltogatott(???) a készülék.. A tévére rá van kötve egy Xbox Series X viszont a HDR játékok képe viszont gyönyörű ezen a téren nincs vele gond. Szervízen gondolkozom, de gondoltam előtte írok, hátha valaki tud nekem ebben segíteni..
Előre is köszönök bármi nemű segítséget!
Legyen Szép Napotok!

(#61192) Gyukliúr válasza iamfabric (#61191) üzenetére


Gyukliúr
újonc

Ha Dolby Vision jelet érzékel a készülék, akkor a képbeállításokban elérhetővé válik a két opció(DolbyVision világos és a DolbyVision sötét)
Lehet,hogy a frissítés miatt itt "beragadhatott" valami :F
Nem volt áramszünet a frissítéskor ?
Próbálj egy gyári reset-et,vagy sima újraindítást, esetleg próbáld feltenni a frissítést pendrive-ról.
Talán.... :F

[ Szerkesztve ]

(#61193) Joshi válasza iamfabric (#61191) üzenetére


Joshi
titán

"Állítási lehetőség nem nagyon van. Nemrég az is feltűnt, hogy netflix nézése közben egy világos illetve sötétebb kép között váltogatott(???) a készülék."
Nekem egy A1 tévém van és a gyári Netflix alkalmazás nekem is ezt csinálja. Nagyon idegesítő. Lehet hogy a tévé a hibás, mert a belső felületről rossz csak. Azért gondolom ezt, mert nekem van egy Amazon Fire Stick 4K és azzal HDMI2-es bemenetről nem csinálja. Amúgy megfigyeltem, hogy napokig/hetekig nem nézek Netflixet és a tévé Netflix appjával elindítok egy Dolby Vision filmet akkor egy jó darabig nincs ez a jelenség, de aztán egyszer csak elkezdi csinálni.

Szerintem próbálj meg keresni valami más verziójú Netflix alkalmazást hátha azzal nem csinálja. Én csak azért nem vacakoltam vele, mert nekem ott van a Fire Stick.

[ Szerkesztve ]

(#61194) iamfabric válasza Gyukliúr (#61192) üzenetére


iamfabric
csendes tag

Sajnos ezt az opciót úgy tudom már kivették, kerestem, de nem találtam meg. Frissítés közben semmi probléma nem volt, lefutott minden gond nélkül. Az általad leírtakat már mind próbáltam, sajnos nem hozott pozitív eredményt.

(#61195) iamfabric válasza Joshi (#61193) üzenetére


iamfabric
csendes tag

Próbáltam külső forrásról is a DV-t de sajnos az sem nézett ki túl szépen. Ma beszéltem a szervízzel, meg is lepődtem a hozzáállásukon, azt mondták, hogy valószínű panelhiba, küldjek egy másolatot a garilevélről mailben aztán elviszik a tv-t bevizsgálásra.

(#61196) Gyukliúr válasza iamfabric (#61195) üzenetére


Gyukliúr
újonc

Sok sikert hozzá ! :K

(#61197) atirag válasza Gyukliúr (#61187) üzenetére


atirag
őstag

Köszi. De ezt az app-et a tv-n már nem tudtam letölteni mert a play áruházban nem találtam.

Renwick: Az is jó megoldás bár ahhoz kell egy egyéb eszköz akkor gondolom.

(#61198) anasazi


anasazi
csendes újonc

Sziasztok!

Ma vettem egy Sony KE-55XH9096 -ot! Sajnos nem tudok 1 problémát megoldani vele! Szerintem bugos... :-/

Automata csatorna keresés után be 163db csatornát! (DIGI) Én kukázom a nem HD-s és a számomra értéktelen csatikat, majd a maradékot szeretném szép sorba rendezni... Ekkor jön a gond! Ugyanis amit áthelyezek cserével vagy beillesztéssel csatornákat és elmentem az új sorrendet azok 1 része már nem lesz nézhető mert ezt a kis ablakot dobja ki a tévé képernyő bal alsó részére! [kép]

Frissítettem, többször újra kerestem a csatornákat! PC-n is szerkesztettem a Sony Channel Editor programmal, export/import minden volt de még mindig ez a baja!

Kérem aki tud az segítsen (nem akarom visszaküldeni és lemondani róla), vagy valami elérhetőség szakemberhez, szervízhez!? Jótállás erre vonatkozhat-e?

Előre is köszönöm!

(#61199) anasazi


anasazi
csendes újonc

Újabb hibát fedeztem fel... :O

[kép]
[kép]
[kép]

Már össze vissza pakolja a csatornákat! Az összeset kijelölöm, törlöm és marad pár darab amivel nem tudok mit kezdeni... Ha új keresést nyomom akkor dupláz pár csatornát! :W
Ez egyre jobb....

(#61200) hegylako01 válasza anasazi (#61198) üzenetére


hegylako01
tag

Nem lehet, hogy a DIGI-vel van baj? 2 napja volt náluk egy elég nagy probléma, azóta se állt helyre rendesen a szolgáltatás. Nálam is Digi van és még most se küldi az epg-n normálisan az infókat a Digi.
Más tvn jó a szolgáltatás?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.