Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60301) Quqesz válasza Joshi (#60300) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Igen, hosszú volt a lista, én is csak rápillantottam az enyémre, hogy van-e. Kíváncsi leszek mi javul.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#60302) jada válasza Celtis (#60289) üzenetére


jada
csendes tag

Ezt értem, csak akkor az HBO GO-nál meg a Kodinál miért nem változik? azok is applikációk.

(#60303) salapp


salapp
addikt

Segítenétek? Elvesztem a kábel rengetegben. Ez az Inakustik Premium HDMI kábel elég lesz ahhoz, hogy (nyilván a 4K120Hz-en kívül) mindent átvigyen, amire az XH9095 képes?
A cég honlapján HDMI 2.0b-ként sorolták be.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60304) Quqesz válasza salapp (#60303) üzenetére


Quqesz
nagyúr

18gb/s legyen az adatátvitel, de ha veszel 8k 48gb/s, akkor nem lesz probléma. Ajánlott a Delock lábel is. Nekem a inakustik white line van, az is rendben van. [link]
[link]
Ha meg sokat szánsz rá Audioquest, qed, oelhbach...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#60306) viking19 válasza Csabi1984 (#60291) üzenetére


viking19
tag

Nem tudom... nekem Qnap NAS-om volt, az is jó volt - sok éve. Biztos vagyok benne, hogy nem csak a Plex tud jó lenni. Synology, Qnap nagy nevek a piacon. Én alighanem azt nem tudtam megoldani, hogy rántsa le az angol filmekhez, sorozatokhoz a feliratokat automatikusan. Ezt a Plex meg tudja csinálni.

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#60307) Csabi1984 válasza viking19 (#60306) üzenetére


Csabi1984
addikt

Azt nem tudom, hogy ha felrakom a Samsung tv-re a plexet akkor más felület jönne be a mappa megjelenítésnél ? Samunak nagyon béna mappa kezelés mert a nézet nem változtatható de ez gondolom akkor is így jelenne meg ha plexet raknék fel.

(#60308) viking19 válasza Csabi1984 (#60307) üzenetére


viking19
tag

Tizen-en nem tudom milyen a Plex app, szerintem nagyjából ugyanaz mindenhol.
[link]
A beépített mappakezelésnek ehhez semmi köze...

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#60309) salapp válasza Quqesz (#60304) üzenetére


salapp
addikt

Szuper, köszi nektek!

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60310) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Tudnátok segíteni, hogyan tudom kikapcsolni az XH90-et? Úgy veszem észre, hogy csak alvó állapotba kerül a gomb lenyomásával. Hiába állítom be rövid időre az alvást, illetve teszem fel magasra az energiatakarékos módot ugyanúgy felébred 1-2mp alatt a TV több órányi alvás után is. Külföldi fórumokon pedig azt írták így kellene kikapcsolnia.

(#60311) Aby_2014 válasza tomboy0013 (#60310) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Én úgy tudom "kikapcsolni" nem lehet, a kikapcsoló gombbal csak a képernyőt kapcsolod le. Tehát úgy működik mint egy bazi nagy tábla gép :) A kikapcsoló hosszan nyomásával pedig újraindítást tudsz végezni. Kikapcsolt állapotot áramtalanítással érhetsz el, ilyenkor viszont tovább tart míg elindul.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#60312) Quqesz válasza tomboy0013 (#60310) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Keress vissza, a topikban van rá app. Amúgy ahogy Aby _2014 írta.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#60313) xXxian válasza viking19 (#60290) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi. Megnézek mindent lassan.

Jelenleg ott tartok, hogy minden egyes eltelt nappal egyre inkább bánom, hogy vettem egy négyszázezres Sony tévét.

Mer' a laptop a tévét nem látja. Pirospassz.

A spaceballs.mkv-t, amit az ótvar LG, Samung tévék gond nélkül lejátszottak, nem tudjuk megnézni. A tévé lejátszójával nem. A gyárilag telepített VLC-vel nem. A Kodi-val sem...

Ha 14 napon belül lennék, esküszöm, visszavinném. Jelenleg azon gondolkodom, hogy felgyújtom.

MIlyen már az, hogy veszel 400k-ért egy tévét, s guglizz 3 órát, meg fórumozz még 5 órát, hogy eljuss oda, hogy többé-kevésbé működik, aminek működnie kellene.

Siralmas. De tényleg. Hol van ez a plug & play-től???

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#60314) Quqesz válasza xXxian (#60313) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Spaceballs megvan, simán lejátsza vinyóról.....

Más
Első körben úgy fest jó lett a frissítés, amit elküldtem hibát jobb lett(dinamikus kontrasztnál villog a képernyő)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#60315) tsiszi válasza xXxian (#60313) üzenetére


tsiszi
csendes tag

2021 van, minden gyártó mindenen spórol, ha tetszik, ha nem. Ha jót akarsz, cél hardwaret használsz mindenre. Nas + amlogic lejátszó + valami hifi. Nekem pl. egy tizenéves hp microserver van, egy 10k-s lejátszóval, tök olcsó volt, és kényelmes, ráadásul másra is tudom használni, ha kell. Ok, nem gyors mai szemmel, de nem sokat kell matatni.

Szerintem nem szól amúgy rosszul ez a tv. Azt nem értem, mélyeket hogyan akartok, fizikai képtelenség ekkora helyen megoldani. Ez a divat, vékony tévé kell, hajszálnyi kávával, akkor nincs morgó hang. :) Nálam van mellette egy elég fasza 2.0, de sokszor nem kapcsolom át, mert elfogadható a tv is.

Az sokkal jobban zavar, hogy a füles kimenet zúg, néha úgy kell hallgatnom, mert a gyerekek alszanak. De az is megoldható egy DAC-kal, csak kényelmetlen.

A világító távirányító tényleg alap kéne, hogy legyen, a tíz éves Samuhoz is volt, az hiányzik.

(#60316) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Van egy olyan gondom az XH90-nel, hogy a mobilról való youtube megosztás nem igazán működik. Legtöbbször nem látja a telefon a TV-t, de ha látja is csak tölti a videót de nem rakja ki a TV-re. 2 telefonnál is próbáltuk, de nem igazán működik. Néha megnyitja a youtube app-ot a TV, de csak a főoldalt mutatja, nem pedig a megosztott videót indítja el. A telefon eközben is töltést mutat. A fényképek app-ból a képeket például pöccre osztja 10-ből 10-szer, de a youtube-bal valami gondja van. Találkozott már ilyennel valaki?

(#60317) #62435328 válasza xXxian (#60313) üzenetére


#62435328
törölt tag

Vegyél egy dedikált lejátszót, akár használtan is, 20-30000ft.
A tv-k lejátszója mindig is egy kalap sz@r volt.

(#60318) Quqesz válasza tomboy0013 (#60316) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Milyen telefon? Huawei esetén vannak gondok....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#60319) vlevi válasza xXxian (#60313) üzenetére


vlevi
nagyúr

Melyik az a Spaceballs mkv, amivel gond van?
Akár privatban is elkuldheted, ha "olyan" helyről van.
Nekem 55xh9096 van, nálam nincsenek video lejátszási gondok. Én csak bekapcsoltam, és megy. Az, hogy a hangja jo-e, vagy sem, azt nem tudom, ilyen szempontból nincsenek nagy igényeim.
Ellentétben az előző, xe8505-el, mert annál a TV-nel nekem is olyan érzéseim voltak, mint amiket te most leírtal. Azt nem bírtam megszeretni, pedig egy 8 éves Samu TV-t váltott le. Az én "szerencsém" az volt, hogy az XE85-n előjött olyan hiba, ami miatt gariban kaptam csere utalványt, így lett helyette az XH90.

(#60320) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Ez a távirányító szörnyű. Már pár nap után tiszta karc az a teteje:

:W

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#60321) tomboy0013 válasza Quqesz (#60318) üzenetére


tomboy0013
veterán

Xiaomi.

(#60322) Jakesz válasza tomboy0013 (#60321) üzenetére


Jakesz
őstag

Esetleg rakd fel a tévére a Smart Tube Next appot, azzal hátha jó lesz. Ez a YouTube módosított, reklámmentes verziója.

(#60323) Quqesz válasza tomboy0013 (#60321) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Arról nem tudok nyilatkozni....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#60324) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Nézegettem 3 típust de ezt a kettőt viszonyítottam egymáshoz és kb 60.000 Ft az eltérés.
49XH8196 (IPS, 50/60 Hz, motionxflow 400)
49XH8596 (VA, 120/120hz, motionxflow 1000)

Ezeken kívül nem tudom, hogy megéri-e a különbözetet vagy mi tapasztalnék ha két készüléke egymás mellé raknám?

(#60325) Selynelar válasza Csabi1984 (#60324) üzenetére


Selynelar
aktív tag

A VA paneles szemből kellene nézni. Ips oldalról is ugyanolyan színeket ad vissza. VA panelesnek jobb a mozgás megjelenítése.

Ha nem nézed oldalról én a VA panelesre ráugranék.

(#60326) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Sony gyári jótállás kiterjesztés csak a márkaboltban vagy akár a MM-ban megvásárolt készülékekhez is elérhető?

XH90-en filózok mert elég jó áron van, és szeretnék 5 év garit hozzá.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60327) Csandi válasza Czimby (#60326) üzenetére


Csandi
őstag

MM-ben vásároltra is lehet extra garit venni tudtommal.

(#60328) Czimby válasza Csandi (#60327) üzenetére


Czimby
addikt

Csak kérdés, hogy a SONY gyári garit vagy a MM féle(valamelyik biztosítóval szerződött) biztosítást.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60329) Csandi válasza Czimby (#60328) üzenetére


Csandi
őstag

A Sony gyárira értettem a válaszom. Nem mondom 100%-ra, de úgy emlékszem volt itt aki MM-es TV-re vett Sony garit

(#60330) Piftuka válasza salapp (#60297) üzenetére


Piftuka
veterán

"Állati, hogy így tartja magát az XF9005! Én a mai napig örülök, hogy megtartottam az 50W809C-t is, az FALD nélkül is álom gyönyörű képet ad, és két és fél méterről baromira mindegy, hogy nem 4K."

Így igaz. Ez egyrészt az XF9005 és a W8xxC számára érdem és elismerés. Másrészt kritika a SONY irányába.

Elképesztő, hogy egy olyan piacon, amely a technológiai fejlődésről (is) kellene szóljon, általános képminőségben 5-10 éves termékek felveszik a versenyt az utód modellekkel.

Mert valóban... akinek nincsen szüksége 4K-ra és HDR tartalmak megjelenítésére, és hacsak nem szeretne "extrém" mértékben felfelé lépni képátlóban, az a régi, még kifogástalan állapotban lévő tévéiről nem kell, hogy váltson.

A SHARP, Toshiba, Hitachi, SONY VA paneles (és 3D-s) felső-közép, és felsőkategóriás készülékei a 2010-es évek elejéről-közepéről, a Samsung E-H6-8xxx sorozatok, a KS sorozat, a Panasonic A-E 6xx-9xx szériák... Ezek mindegyike olyan képet ad SD tartalmak (és persze ezek közül némelyik 4K tartalmat is támogat) alatt, amire senkinek nem lehet panasza.

Nem is szabad eladni, ha van ilyen tévéje az embernek. :N

Arra kíváncsi vagyok, mennyire tetszik majd az XH90! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#60331) Piftuka válasza GreenGoblin (#60320) üzenetére


Piftuka
veterán

Hát ez tényleg csúnya. :( Mondjuk eléggé "bazári" megoldás ez a "zongoralakk" dizájn egy ilyen termék esetében.

Ez az új, alumínium fedőlapos változat? Igazán készíhették volna a teljes készülékházat alumíniumból...

"Aquila non captat muscas."

(#60332) Czimby válasza Csandi (#60329) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60333) Piftuka válasza Csabi1984 (#60324) üzenetére


Piftuka
veterán

Fentebb már írtam, hogy 280.000 forintból mit érdemes venni. A 49XH85 nagyon sok ennyiért.

260.000-ért a sokat emlegetett SONY 55HX90. (Amelyik színben neked tetszik.)
210.000 forintért is inkább ezt venném: Hisense 55U8QF

Ha viszont mindenképpen ragaszkodsz a SONY készülékeihez, és a 210.000 forintos árnál maradnál, akkor ezt ajánlom: SONY 49XG8377s

Ez utóbbi ugyanúgy 120 Hz-es, VA panelt kapott, Edge LED háttérvilágítással, és összehasonlíthatatlanul jobb tévé, mint az XH81-es sorozat.

Az XH81 ehhez mérve (sem) éri meg az azonos eladási árat. (Kivéve, ha mindenképpen IPS paneles készüléket szeretnél. Ám abban az esetben is érdemes megnézni a LG és Panasonic palettáját alternatíváért.)

"Aquila non captat muscas."

(#60334) GreenGoblin válasza Piftuka (#60331) üzenetére


GreenGoblin
tag

Igen az. Elő tök jól néz ki, minőségi. Még a hátulján lévő műanyag is mert nem csúszós, jó a fogása. De ez a teteje, ez nagyon gáz. Meg mondjuk maga a kapcsoló is lehetne kisebb. Minek ilyen hosszú? Ha ezt tudtam volna hogy ilyen lesz akkor arról a zongoralakkos részről nem húztam volna le a fóliát.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#60335) Celtis válasza Piftuka (#60330) üzenetére


Celtis
veterán

A KS-t nyugodtan húzd le erről a listáról. Méltatlan hozzá. Egy rakás sz@r az a készülék.

(#60336) Csabi1984 válasza Piftuka (#60333) üzenetére


Csabi1984
addikt

XG és XH elvileg a H-nak kellene jobb lenni, de ezek szerintem nem biztos, hogy így van?
:D

[ Szerkesztve ]

(#60337) Piftuka válasza Celtis (#60335) üzenetére


Piftuka
veterán

A burkolat kivitelezése a 7000-esnél pocsék volt, ez tény.

Ám képminőségben pazar tévék voltak azok. :K Az akkor és előtte tipikus "Samsung"-os képet produkálták. Magas, ~6.000:1 feletti natív kontraszt, kiváló fekete szint (némi "black crush"), remek panelhomogenitás, és pazar fényerő.

Nekem volt szerencsém a KS8000-est és 75KS9000-est is alaposabban letesztelni. Utóbbit anno majdnem megvettem, annyira tetszett. Csak aztán mire összejött rá a pénzem, elfogyott a MM-ban. :)

"Aquila non captat muscas."

(#60338) Piftuka válasza Csabi1984 (#60336) üzenetére


Piftuka
veterán

Ebben az esetben az XG jobb. :K Hardveresen gyorsabb, jobb a mozgásmegjelenítése, és még funkciókban is többet tud.

Ha csak max. 50 colos tévét keresel, akkor én bizony a helyedben nem sokat haboznék. :N A Központi Szalon az egyetlen hely, ahol még kapható. Valószínűleg a piacon elérhető néhány utolsó példányról van szó.

5 év SONY, gyári jótállással meg tudod venni 236.000 forintért. Mivel benne van a keretedben, nem is kérdés, hogy ezzel jársz a legjobban.

Illetve... Őket nem szeretem ajánlani, nem vennék tőlük ilyen terméket, de tény, hogy az XH85 ott a legolcsóbb: Sony KD49XH8577
(Ha úgy döntesz, megveszed, akkor érdemes a SONCITY, AV-Planet, vagy Központi Szalon üzleteket megkérdezni, hogy az itt vásárolt tévére is meg lehet-e váltani náluk az 5 év jótállást!?)

"Aquila non captat muscas."

(#60339) Csabi1984 válasza Piftuka (#60338) üzenetére


Csabi1984
addikt

Az Edigitalt hagyjuk. Komoly dolgot nem vennék ott konkrétan kábelen kívül semmit).
Most perpillanat nincs még rá a keret de amint meglesz újra feldobom a kérdés :D

(#60340) Celtis válasza Piftuka (#60337) üzenetére


Celtis
veterán

Nem a burkolat volt a baja.
Botrányos mozgásmegjelenítés, akadozó kép. Használhatatlan local dimming. Továbbá minden képzeletet alulmúló támogatás.
Tudom, mert volt ilyenem.

[ Szerkesztve ]

(#60341) mano42 válasza Quqesz (#60299) üzenetére


mano42
aktív tag

Epp visszaolvastam, hogy lassam mas is eszrevette? :)

(#60342) Technoman válasza Czimby (#60332) üzenetére


Technoman
őstag

Nálam volt ilyen (többek között) MM-es vásárlás + Sony Márkaboltban (Kecskeméti u.-i) vett garis utam. Ez novemberben volt, azóta változtak a jótállási szabályok.
A KD-65XH9096 TV-re (390e) akkoriban, 26.000Ft volt a 3 évre kiterjesztett Sony, gyári gari.
Érdemes volna őket felhívnod, hogy most mennyiért és miben változott (Sony ügyfélszolgálat:+36 (1) 7779151)
Sony garanciát csak márkaboltokban tudsz venni (pld a Kecskeméti u.-i Központi Márkaboltban), a Mediaban az Aegon Biztosító általi "G+"-t tudod megvenni, más kondíciókkal.
A Sony, gyári garinál arra figyelj, hogy a bizti ár nem egységes! A legolcsóbbnak -legalábbis akkoriban, amikor én kötöttem- a Kecskeméti u.-i tűnt.

(#60343) Czimby válasza Technoman (#60342) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm szépen a sok hasznos információt! :R :R :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60344) sting2


sting2
addikt

XH90 - 75 öst valakinek?
[link]

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#60345) Audison


Audison
senior tag

Ma meglett az 55XH90 a MM-ból, igaz még csak a dobozában, de este beüzemelés. Szerintem ezen az áron (260ezer) elég jó ár/érték arányú készülék. Kiállítva nagyon tetszett, valamint ez lesz a második TVnk a Sony 32w705 után. Köszi Nektek! :R

(#60346) donat_sz


donat_sz
senior tag

sziastok a sony 2021-es 55-65" tv-ről lehet már tudni melyik az ajálott?
55XH90-t láttam manapság és látható előrelépésnek vélem a mostani 55W808C-hez képest. Viszont a J széria jelentősen drágább még így foci eb-s akciók közepette is a H szériánál.
ÉS sajnos kiállítva vidéken nem is találtam a J-t :/

(#60347) hyperspace válasza donat_sz (#60346) üzenetére


hyperspace
őstag

[link] Személy szerint én az XH-t venném, nincs igazán nagy különbség.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#60348) kolosszus87 válasza donat_sz (#60346) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Jelenlegi árakon még mindenképpen az XH széria a befutó. Tesztek alapján a 2020-as XH90 és a 21-es XJ90 között nincs nagy különbség képességekben...nagyon hasonló tudású, képminőségű a 2 modell. XJ már picit fejlettebb az új XR proci miatt, de az árkülönbözetet messze nem éri meg.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#60349) salapp válasza kolosszus87 (#60348) üzenetére


salapp
addikt

Ezek a fantázianeves "processzorok" mindig eléggé parasztvakításosnak tűntek, de még soha nem éreztem a marketing videójuk alapján ennyire, hogy indokolatlanul túlhypeolt lenne valamelyik, mint az XR.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60350) donat_sz válasza kolosszus87 (#60348) üzenetére


donat_sz
senior tag

köszi a választ mindkettőtöknek (@kolosszus87 és @hyperspace)!
Nem gondoltam volna, hogy ennyivel drágább lesz a J szériás a H-nál. (+50%) :Y :Y :Y
A 808C alapján azért a várható SW frissítések miatt preferáltam volna a J szériát, de ennyivel nem ér többet.. +15-20%-ot a sw támogatás és újabb proci miatt talán még adtam volna.. de ennyit nem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.