Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60201) hunaqua


hunaqua
addikt

Nekem mindig Sharp,Toshiba ,Sony tévéim voltak.Viszont nincs semmi kétségem,hogy a Hisense,TCL és társaik, minden téren át fogják venni az irányítást már nagyon hamar ebben az üzletágban is.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#60203) Piftuka válasza kéményseprő (#60202) üzenetére


Piftuka
veterán

Íme: [link]

"Aquila non captat muscas."

(#60204) salapp válasza kéményseprő (#60202) üzenetére


salapp
addikt

De még a csúcsok csúcsa Hisense H9G is bénább mozgásban és ugyanúgy tragyiga a káva összeszerelés. Ez meg nem is az.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60205) hunaqua válasza Piftuka (#60203) üzenetére


hunaqua
addikt

Az tény,ebben az árban nincs ennél jobb tévé.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#60206) Technoman válasza Piftuka (#60194) üzenetére


Technoman
őstag

"....de a "szivárvány-effektust" nem tudom megszokni, így csak akkor alternatíva, ha az nem jelentkezik."

Mit értesz ezen a szivárvány effektus alatt?
Csak azért kérdezem, mert én a KD-65XH9096-os TV-n látok ilyen effektet. Mint régen az egy kerekes, olcsóbb DLP-s projektorok idejében
Ott is csak akkor láttam, ha a sötét filmeknél a fehér felirat be volt kapcsolva. Ennél a TV-nél viszont a csavar ott van, hogy a fenti szivárványt csak akkor látom -de akkor mindig- ha a film sötétben játszódik és van egy fehér mozgó, világító pont (pld a hős a pincében lámpával világít)

(#60207) salapp válasza Technoman (#60206) üzenetére


salapp
addikt

Arra gondol, hogy az XH95-ösökön az ún. X-wide angle bevonat van. Attól oldalról nagyobb szögben is színtorzulás/fakulás nélkül látható a kép, cserébe minden fényforrás és sokszor a miatta tükröződő tárgyak ezernyi kontúrban szivárványként futnak végig a képernyőn. Pl. így.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60209) hunaqua válasza kéményseprő (#60208) üzenetére


hunaqua
addikt

De bizony,az egy nagyon jó tévé.Pont ugyan azt az utat járják mint annak idején a koreaiak. Csak sokkal hamarabb fognak felérni.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#60210) Technoman válasza salapp (#60207) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi. Sejtettem, hogy erre gondolt, de azért reménykedtem.
Valaki tapasztalt már ilyet, amit fentebb leírtam? Remélem nem a szememmel/TV-vel van gond.

(#60212) salapp válasza kéményseprő (#60211) üzenetére


salapp
addikt

Rengeteg videót, fotót találni arról, mennyire ultragagyi a káva illesztés, meg úgy az egész.
És attól még, hogy jó-jó, a mozgás, felskálázás a Sony 9-es szériához képest legfeljebb úgy előz kanyarban, mint a magyar egészségügy a németet. (Szavak szintjén.)
Nyilván nem megyek Hisense topikba fikázni, de itt talán belefér, bakker.
Ha csak kínai tévékből lehet majd választani, akkor nem választok, vagyok annyira karakán.
De azért sose jöjjön el az a nap.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60214) Celtis válasza Technoman (#60210) üzenetére


Celtis
veterán

LCD-n saját szemmel még nem.
Milyen színt látsz a mozgó fehér folt mellett? Ha kikapcsolsz minden képmódosítót, akkor is látod?

(#60215) hunaqua válasza kéményseprő (#60213) üzenetére


hunaqua
addikt

Reklámozza a fene. Nem tudom,hogy emlékszel (amennyiben a korod engedi) még a Goldstar termékekre? Mi lett belőle..,vagy amikor annak idején meghallottuk,hogy Samsung akkor hangosan felröhögtünk . A csúcsra fognak ezek érni ,sokkal hamarabb mint azt nagyon sokan gondolnák.
..és hol vannak már azok a régi nagy nevek mint Toshiba,Sharp,Hitachi,JVC,stb már sajnos csak egy "matrica" egy kínai vagy török dobozon.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#60216) salapp válasza hunaqua (#60215) üzenetére


salapp
addikt

Én még most is felröhögök a Samsung kúledek láttán. Igénytelen szar banda a Samsung. Az LG, ha nem szerezték volna meg az oled technológiát, még mindig csak a gagyijáról ismeretes Lucky Goldstar lenne, mint régen.
Értékesítésben sajnos lehet, hogy csúcsra érnek, mert az igénytelenek hordáit a marketing maszlag áradása magával sodorja.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60218) hunaqua válasza kéményseprő (#60217) üzenetére


hunaqua
addikt

"Sajnos ezek annak idején is csak a "futottak még" kategóriába tartoztak."

Ugye most viccelsz.A Toshiba és a Sharp a világ legjobb lcd tévéit csinálták. :)

https://hun.thehouseofchronic.com/4340896-toshiba-tvs-reviews-prices-photos-description

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#60219) salapp válasza kéményseprő (#60217) üzenetére


salapp
addikt

A 80-as, 90-es években fentiek az abszolút élmezőnyben voltak. Aztán sajnos tipikus japánokként, azt hitték, a marketing fos tolulása ellen elég lesz minőségi termékekkel válaszolniuk. Be is bukták. Mára mindegyik márka kínai tetvek tulajdona, akik a saját szemeteiknél is szemetebb termékeikre teszik ezeket a még mindig jól csengő, ismerős márkaneveiket.
Mostanra az értelmesebb nyugati gyártó kezd eszmélni, próbálja valamelyest visszahozni a gyártását a sárgáktól. Persze azok közben már minden technológiát elloptak, és mesterévé váltak az ipari és egyéb kémkedésnek. A 24. órában vannak, lényegében elkéstek. Ha szerencséjük van, egy soron következő válság a kínai megacégeket is romba dönti és később talán új esélyt kapnak a klasszikus gyártó cégek.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60220) Order75


Order75
csendes tag

Sziasztok! Van egy fél éves 8377-esem, ami remekül működött eddig, de most az alkalmazások (YT, HBO) nem akarnak elindulni, annak ellenére, hogy az internetkapcsolat rendben van. Mi lehet a probléma, tudnátok segíteni?

(#60222) anti1970


anti1970
csendes tag

Sziasztok! Pár napja vásároltam egy Sony KD65XH 9505 tv-t az intermedia-nál.Nagyon jó áron adják,új bontatlan csomagolású (430000 ft).A problémám a következő:Vodafone box-ot használok és sd adásoknál némely adó szörnyű képminőséget produkál.Mintha aurája lenne az embereknek a logónak és elég zajos a kép.Kihívtam a Vodafontól a szervizeseket hogy esetleg kevés a jel,nem kévés megnézték és azt mondta,hogy a 4K felskálázása miatt ilyen. Ki lehet kapcsolni a felskálázást?Valamint a 100hz ki be kapcsolható ? Vagy esetleg a tv beállításával kompenzálható?Bár annyi beállítási lehetőség van ,hogy elveszek bele. Még egy probléma csatlakoztatni akartam egy Pioneer BDF-51 blu-ray lejátszót és nem boldogulok vele. A4. HDMI aljazthoz csatlakoztattam. Ez a szöveg jelenik meg: HDMI settings are reset because a new HDMI device is connected.It is recommended to execute the Setup Navigator from the setup screen to change HDMI settings. Press Display to clear this message. nem tudom hol és mit állítsak.Ha valaki tud segíteni a fentiekkel előre is köszönöm.

(#60223) hunaqua válasza kéményseprő (#60221) üzenetére


hunaqua
addikt

Egy 89-ben vásárolt Sharp működik még mindig a nyaralóban.
Itthon pedig még 2. tévéként egy kb. 13-15 éves Toshiba 52z3030 működik. Ezeknél még nem kellett azon rettegni,hogy vegyünk hozzá plusz garanciát,mert mi lesz 2 év után. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#60224) anti1970 válasza hunaqua (#60223) üzenetére


anti1970
csendes tag

Nem neked akartam írni. Bocsi

[ Szerkesztve ]

(#60225) anti1970 válasza anti1970 (#60222) üzenetére


anti1970
csendes tag

Nem intermedia ha nem interhifi

(#60226) kolosszus87 válasza anti1970 (#60222) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Tv adás képminőségével nemigen tudsz mit kezdeni. Egy nagy 65"-os 4K tv sem tud csodát tenni a fos SD minőségű adással, a felskálázás automatikus dolog, nem kikapcsolható, ha nem lenne felskálázás még szarabbul mutatna az SD adás 4K felbontáson...Az egyetlen lehetőséged javítani kicsit rajta, hogy kipróbálsz többféle képmódot, a képbeállításoknál pedig a zajcsökkentés funkciókat próbálgasd....csodát persze egyik sem fog művelni. Minél nagyobb méretű egy tv annál fontosabb a rajta levő forrás minősége, felbontása, annál szembeötlőbbek a képhibák. BD lejátszó esetében pedig menj a Beállítások-Televíziózás-Külső bemenetek menüpontba....ott eléred a külső eszköz beállítása, bemenetek kezelése, hdmi jelformátum pontokat, ott lesz a megoldás.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#60227) aticcs


aticcs
csendes tag

Sziasztok! Androidos Sony TV-n véletlenül rányomtam a tárhelyeknél a rádugott külső pendrive-ra. Ott is a tárhely elfelejtése opcióra.
Most úgy elfelejtette, hogy nem tudom visszahozni.
Van erre megoldás?? Újraindítottam, kihúztam, másik portra bedugtam, nem jött elő :(

Atis

(#60228) viking19


viking19
tag

Sziasztok,
Megjött a 65HX90xx TV-m. Nagyon nem bántam meg. Ugyanakkor van egy idegesítő dolog, amire nem találom a menüben a megoldást. Amikor pl képmódot váltok, mindig figyelmeztet, hogy sokat fogyaszthat a TV, ha átállítom. Na ezt a figyelmeztetést, hogy lehet kikapcsolni?
Másik dolog, hogy a van aki vett hozzá jobb(világításos, jobb fogású) távirányítót?
Köszi

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#60229) lovi8 válasza viking19 (#60228) üzenetére


lovi8
tag

Az a legutolsó szoftware bug, majd csak kijavítják egyszer. :DD

Távirányító:
https://www.emerx.eu/sony-rmf-tx611e-original-remote-control/

Innen rendeltünk sokan, van háttérvilágítás is.

[ Szerkesztve ]

(#60230) viking19 válasza lovi8 (#60229) üzenetére


viking19
tag

Nagyon köszi!
Akkor a távirányító minősége nem csak engem zavar? Nem akarok panaszkodni, én 380e-ért vettem. Ugyanakkor ha anno fizettem volna érte 600e-t, akkor nagyon zavarna.

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#60231) lovi8 válasza viking19 (#60230) üzenetére


lovi8
tag

Nekem 85"os van engem zavart, az eredeti szvsz gagyinak tűnik mellette.

(#60232) anti1970 válasza kolosszus87 (#60226) üzenetére


anti1970
csendes tag

Köszönöm a válaszod,akkor sokat nem lehet kezdeni az sd adásokkal. A bluray probléma még mindig fenn áll,mindent kipróbáltam a külső bemenetek menüpontban,de még mindeg kinn van a képernyőn ez a figyelmeztetés,nem tudom eltüntetni. :((

(#60233) Neoteric válasza viking19 (#60230) üzenetére


Neoteric
addikt

Hát ja, kicsit spóroltak a távirányítón. Én is vettem egyet, mert a világító gombok hasznosak sötétben. Továbbá fémes borítású, nehezebb picit és finomabbak a gombok nyomáspontjai. Ekkora értékű tv-nél szerintem nem nagy tétel az a plusz €30-40.

PSN: ne0teric_sAN

(#60234) nickjames válasza viking19 (#60228) üzenetére


nickjames
tag

Azt a figyelmeztetést én is szívesen kikapcsolnám, de nem találtam rá megoldást :(( Majd még a Szerviz menüben is szeretnék kutakodni, de oda még nem sikerült belépnem, igaz, hogy nem sokat próbálkoztam.

(#60235) Piftuka válasza kéményseprő (#60208) üzenetére


Piftuka
veterán

Teljesen megalapozott az összehasonlítás. A két termék vonatkozásában az általam most, korábban írtak miatt.

A Hisense pedig a globális részesedésben lassan utoléri a SONY-t: [Global TV Market Share by Sales Volume, 2019] (És ezek 2 évvel ezelőtti adatok; tavaly még jobban zártak.)

A Panasonic sajnos már sehol nincsen, a TCL és a Hisense együtt hozza az LG eladásait.

Az ausztrál, indiai, és az USA piacokon TOP1, illetve TOP3 pozícióban, miközben az első 10-be lassan a SONY nem fér be. (És a listán csak a dél-koreai, és kínai "nagyok" szerepelnek.)

Semmi értelme már a márkafanatizmusnak. Az a világ elmúlt, hogy bármelyik multinacionális nagyvállalat rászolgált volna.

Azt a terméket kell venni, ami ár/érték arányban a legjobbat nyújtja. Házimozi fanatikusok számára az LCD palettáról jelenleg ez a Hisense 65U8QF, nem pedig a SONY bármelyik terméke.

"Aquila non captat muscas."

(#60236) Piftuka válasza salapp (#60216) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az LG, ha nem szerezték volna meg az oled technológiát, még mindig csak a gagyijáról ismeretes Lucky Goldstar lenne, mint régen."

A Samsung QLED-ek kapcsán nem a képminőség a probléma, de a cég hozzáállását tényleg illetheti jogos kritika.

Viszont az LG esetében nem így van. Én ott voltam, a kereskedelemben dolgoztam, amikor felépítették a brand-et. Nagyon ügyesen csinálták.

Rendkívül jó marketing kampánnyal támogatták meg az új termékeket, ám azok minősége kifejezetten jó volt. Ma sem lehet azt mondani, hogy az "LG általánosságban gagyit" gyárt.

A háztartási gépei mindenképpen az élvonalba tartoznak a "consumer" piacon. És a televízióik általános minőségét illetően sem lehet oka panaszra senkinek. (No igen, az OLED paneljeik problémásak, de jelenleg rajtuk kívül a szükséges mennyiségben nem képes más ilyet gyártani.)

"Aquila non captat muscas."

(#60237) salapp válasza Piftuka (#60236) üzenetére


salapp
addikt

Hát, kívánom, hogy pusztuljanak. A Samsungnál nem a (kurva drága legfelső kategória) képminőségével van gond, hanem általánosságban a minőséggel.

Nyilván most egy ideig mindegyik gyártónál a még szarabb minőség jön.

Talán a válság majd újraosztja a piacot.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60238) xXxian válasza lovi8 (#60229) üzenetére


xXxian
senior tag

Jajj de jó, hogy írtál. Ma jött meg a jobbik távirányító, minden működik kivéve a hangvezérlést...mi a gond?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#60240) xXxian válasza viking19 (#60228) üzenetére


xXxian
senior tag

Mondok még idegesítőt :)

-rádugott vinyók tartalmát hol látja, hol nem

-hangminőség: Sokol rádió. 400k-ért többet vártam. Icipici mélyet pl.

-ha kikapcsolod, nem áll le teljesen, ergo a vinyók pörögögnek tovább. Igen, egész éjjel

-bizonyos tartalmak, amik az 5+ éves low end Samu / LG tévén tökéletesen futottak, most elcsúszott kép/hang párossal tekinthetők meg

-hangvezérlés baba, pl. ha azt mondod, hogy "alvás", a készükék kikapcsol. Már csak az sajnálatos, hogy nem létezik (Sony HU mondja) egy lista a használható parancsszavakról...

Nem tudom, mit mondjak még az LCD tévék legjobbjáról.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#60241) Celtis válasza anti1970 (#60222) üzenetére


Celtis
veterán

Ha nem lenne felskálázás, akkor egy kb. A4-es lap méretű képet néznél hatalmas fekete keretben. Biztos ezt szeretnéd?

(#60242) Piftuka válasza Order75 (#60220) üzenetére


Piftuka
veterán

Én az Android OS-t gyanítom a háttérben.

Ha engedélyezve van az automata frissítés, akkor azt mindenképpen kikapcsolnám a helyedben. Majd egy "gyári visszaállítást" futtatnék a tévén. (Előtte írd fel a beállításaidat, hogy gyorsan visszatalálj hozzájuk.)

"Aquila non captat muscas."

(#60243) Piftuka válasza kéményseprő (#60239) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem "nézőpont kérdése", hanem az eladási adatoké.

A stílusod viszont továbbra is elfogadhatatlan.

"Aquila non captat muscas."

(#60244) lovi8 válasza xXxian (#60238) üzenetére


lovi8
tag

Nekem működik.
Igy csináltam :
Távirányító párosítás
Google assistant engedélyezes
A tavon mikrofon gomb nyomás és mikrofonba beszéd

(#60245) xXxian válasza lovi8 (#60244) üzenetére


xXxian
senior tag

Basszus és tényleg. Anno nem leltem a távvezérlők menüt. :R

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#60246) anti1970 válasza Celtis (#60241) üzenetére


anti1970
csendes tag

Ezt nem értem,a Sharp 46LE700E ami eddig volt azon sem A4-es volt a kép mérete.SD adásokon szebb a képe mint a mostani Sony 9505-nek, pedig tizen éve vettem,most a hálóba került.A Blu-ray lejátszóm csatlakozására nincs ötleted vagy valakinek.Nem boldogulok,nem tudom ezt a figyelmeztetést eltüntetni a képről.

(#60248) Celtis válasza anti1970 (#60246) üzenetére


Celtis
veterán

Az is felskáláz, mint minden tv. Valószínűleg a kisebb méret és az új tv jobb képességi miatt a részletgazdag megjelenítésben, azt eredményezi, hogy a hibákat jobban látod.

(#60249) Quqesz válasza anti1970 (#60246) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sharp 42LE700E van még itthon nekem is. Tényleg nagyon szép a képe, de majd pár nap után rájössz, mennyivel jobb az új(pl betekintési szög, mozgás megjelenítés). Az sd adás azért volt ott jobb, mert csak fhd képe volt, kisebb ugrás volt a felskálázás. Amúgy sd és sd adás közt is van különbség, lesz, ami jobb lesz a képernyőn, de ne felejtsd, egy pixel fizikai mérete az új tvden nagyobb, ergo a hibákat is jobban látod. Vodafone-nál nincsen hd adás?
HDMI
Másik csatiban is ez van? Esetleg a BR lejátszó video beállításait nézd meg, főleg a hdmi kimenetre vonatkozókat.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#60250) anti1970 válasza Celtis (#60248) üzenetére


anti1970
csendes tag

Valószínűleg igazad van. A Vodafonos szervizes is azt mondta túl jó a tv az sd adásokhoz.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.