Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61551) Piftuka válasza Joshi (#61549) üzenetére


Piftuka
veterán

"Biztos hogy egyedi volt annak a Panának a felhősödése? "

Sajnos igen! Sok MVA paneles tévét (és monitort) teszteltem már. Előfordul a felhősödés, mert LCD technológiánál ez megkerülhetetlen; de a VA panelek között ezeknél a legritkább a jelenség. Az AUOptronics valami nagyot alkotott.

A "GX942e" esetében az összes felhasználó, aki beszámolót írt róla, tökéletesen homogén panelről számolt be.

Egy kedves itteni ismerősöm, aki felhívta a figyelmemet a vonatkozó akcióra, a hozzá közeli áruházban a kiállított darabot is letesztelte, és a cimborájának ugyanott vásárolt, direkt emiatt kibontott és letesztelt másik példányt is.

Egy árva bevilágítási folt nem volt egyiken sem. Ha nem én vettem volna meg a webáruházból az utolsót, akkor cserét kértem volna, mert kb. 99%-os eséllyel tökéletes példányt hoztak volna másodszorra. A készülék minden egyéb jellemzőjével pedig tökéletes lett volna számomra. Most így alakult. Ez van. :) Minden okkal történik az Univerzumban.

Az "Edge LED" kapcsán pedig sokszor írtam, hogy ha fényszivárgástól mentes a panel és ~5.000-6.000:1 feletti a natív kontraszt, (mint pl. a két itthoni SONY tévénken), akkor jobb, mint a FALD, mert tökéletes fekete szintet produkál, ugyanakkor nem jelentkezik rajta "blooming".

Azt már csak szőrmentén jegyzem meg, hogy még engem is meglepett, mennyire hatékonyan működik rajta a "Local Dimming" ennél a megvilágításnál is.

No, persze gyorsan előjött a "fényderengés" problémája, de az leszűrhető volt, hogy miért nem cseréli le a Pana már 3+ éve a "HCX Pro" processzort. Zseniális szerzet. :)

Persze én sem bánnám, ha folytatnák az MVA paneles prémium LCD irányt, akár egy (tényleg) sok zónás FALD-dal is kiegészítve! Mert a "DX900" az egészen szuper tévé volt.

És ugyanez a véleményem a SONY-ról is. Egyszerűen olyan jó processzorral, amit ők fejlesztettek a tévéikhez, vétek b*szakodni ilyen ~20-30-40 zónákkal. Egy rossz és groteszk vicc az egész... :(

"Aquila non captat muscas."

(#61552) Joshi válasza Piftuka (#61551) üzenetére


Joshi
titán

A sok zónára HDR-nél és feliratnál nagy szükség lenne, akkor inkább egy sok-sok zónás miniled háttérvilágítású tévé. De pl kíváncsi leszek a Hisense dual lcd tévéjére.

(#61554) F-ECT$ válasza modflow (#61550) üzenetére


F-ECT$
titán

Eltérő tartalmakhoz eltérő beállítás kell.

Dive ever, work never.

(#61556) modflow válasza F-ECT$ (#61554) üzenetére


modflow
veterán

Amit egyszer kell beállítani. Igen. :)

(#61557) F-ECT$


F-ECT$
titán

Van amit nem egyszer kell. Pl Netflixen van DV-s és nem DV-s tartalom is, de még azon belül is lehet állítgatni, sorozatról sorozata.
Bár tény hogy ez új tv esetén igazán probléma, később sokkal kevesebbet nyomkodja az ember.

Dive ever, work never.

(#61558) Gigicuci válasza Piftuka (#61551) üzenetére


Gigicuci
senior tag

. Egyszerűen olyan jó processzorral, amit ők fejlesztettek a tévéikhez, vétek b*szakodni ilyen ~20-30-40 zónákkal. Egy rossz és groteszk vicc az egész...

mert az eredmény amit kihoznak ebből még így is kenterbe veri a mezőnyt. Beleértve a Panasonicot is.

Várhatsz tovább de nem látszik egyhamar, hogy a Sony- val a TCL meg Hisense itt EU-ban egyhamar versenyképes lenne. Az áron kívül.

ui.: én is morfondíroztam ezen de aztán amikor bekapcsoltam az 49XH95-öt, leestem a székről annyira brutál jó tv összességében.

[ Szerkesztve ]

(#61559) salapp válasza Gigicuci (#61558) üzenetére


salapp
addikt

És még szivárványos tükröződésed sincs, a kis méret miatt.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#61560) Piftuka válasza Joshi (#61552) üzenetére


Piftuka
veterán

Igen, a "Dual Cell" tévét én is várom már rég óta, de sajnos nem valószínű, hogy az európai piacra is elhozzák! :(

Addig marad a sok zónás Mini LED, valóban... Persze ott is kritikusan fontos a megfelelő processzor. Azzal pedig eddig javarészt csak a SONY és a Panasonic tudott előrukkolni.

Bár az idei 4K-s Q95/Q90A Samsung tévé is nagyon jó irány, ha "blooming" kordában tartásáról van szó. Persze csak azok számára, akik - hozzám hasonlóan - nem ijednek meg némi "Black crush" jelenségtől.

Ám nagyon úgy tűnik, hogy mozgásmegjelenítés terén az összes többi gyártó nem képes, vagy nem akar igazán kiemelkedőt alkotni.

Az csak a "két japánnak" sikerült eddig.

"Aquila non captat muscas."

(#61562) salapp válasza Piftuka (#61561) üzenetére


salapp
addikt

Ehh, hagyd el. :)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#61564) Gigicuci válasza salapp (#61559) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Igen, tudatos választás volt, a Samsung Q90T az előtte lévő 8 spot lámpát úgy szétszórta, hogy kikapcsolva tűzijáték volt nonstop. Bekapcsolva a sötét jeleneteknél meg simán zavaró volt. DE ezzel most boldog vagyok, illetve azért jó lenne egy kicsit nagyobb, úgyhogy várom hogy a 65 X95J-t leakciózzák jövőre. Azon sem lesz bevonat! :C

Emelem a kalapom a Sony előtt, bár az előző Panasonicomat is szerettem de ez más szint. Oda*asz a fényerő, az SD felkonvertálás minősége ver mindent amivel találkoztam, a mozgás tökéletes, összességében nagyon megszerettem.

[ Szerkesztve ]

(#61567) salapp válasza Gigicuci (#61564) üzenetére


salapp
addikt

Tényleg büszke lehet a Sony a képalkotó algoritmusaira, az aztán biztos.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#61568) Derron válasza Gigicuci (#61564) üzenetére


Derron
aktív tag

Nem akarlak elkeseriteni, de a 65" X95J is megkapja a bevonatot. Pont az anti reflection-t nem kapja meg, csak a 2 nagyobb meret.

(#61569) godjopet


godjopet
csendes tag

Sziasztok
Adott egy Sony KDL-50W808C, androidos TV.
NAS-ról streamelek filmeket. Az alap médialejátszója összenyomja a szélesvásznú (pl.1280x640) filmek magasságát. Ha a kiterjesztést választom, akkor meg megnyújtja. Az alkalmazásból nem érhető el egyéb képbeállítás, csak az Activation Menu-ből ennyi. Ha kilépek az alkalmazásból, akkor tudok egyéb beállításokat is eszközölni, de azok nem érvényesek a médialejátszóra.
Telepítettem a VLC-t, az helyesen jeleníti meg a képarányt, ellenben nem tetszenek a szín-beállításai, túl sötét is. Át tudom állítani a színeket, viszont ezek a beállítások meg mindenre kiterjednek, ergo ha visszaváltok kábeltévére, újfent állíthatok át mindent.
Segítsetek kérlek megoldást találni, bármelyik megoldás érdekel:
1. Alap médialejátszó helyes képarányának beállítása
2. VLC színbeállítások csak erre az alkalmazásra vonatkozóan
3. Harmadik médialejátszó alkalmazás, amelyik tud hálózatról beolvasni tartalmat és egyszerű kezelni
Köszi

(#61570) modflow


modflow
veterán

Tavaly volt xh90 meg xh95.
Most van x93j meg talán az egész számrendszer...
Most akkor melyik felel meg a 90-nek és melyik a 95-nek?

(#61571) Gigicuci válasza Derron (#61568) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Uhh....De kár. Köszi az infót. Bárcsak fordítva csinálták volna. :) Na majd élőben megnézem de nem sok reményt fűzök hozzá.

(#61572) Piftuka válasza Joshi (#61565) üzenetére


Piftuka
veterán

Ráadásul közel 1 millió forintos áron nyitott, de nem is ez a lényeg.

A Pana kínálatában a 9-es széria a legfelsőbb szint az LCD készülékek palettáján. Ez a készülék hardverben a "csúcsot" kapta meg. Ahogyan írtam, nem véletlen, hogy az OLED készülékekben is még mindig ugyanazt használja a cég.

Ettől függetlenül ez rengeteg pénz bármilyen televízióért. Én is azért döntöttem a vásárlás mellett, mert 400.000 forintért 75 colos képátlóval ilyen minőségű, tudású televíziót sajnos nem lehet venni! Én örülnék a legjobban, ha ebben a szegmensben sokkal nagyobb lenne a kínálat! (Akár még nyomottabb árak mellett.)

"Aquila non captat muscas."

(#61573) Piftuka válasza Derron (#61568) üzenetére


Piftuka
veterán

Komolyan mondom, hogy pezsgőt bontok, amikor elhagyják ezeket a hülye bevonatokat végre! :)

"Aquila non captat muscas."

(#61574) Joshi válasza modflow (#61570) üzenetére


Joshi
titán

Itt nagyjából leírja hogy mi micsoda. A lényeg, hogy a négyjegyű számsor első kettő számjegye vonatkozik a fő sorozathoz. Ebből kiderül, hogy a 90, 92, 93 azok kis különbséggel a fő 90-es sorozathoz tartoznak, míg a 95 az csak is kizárólag a 95.

(#61575) Piftuka válasza modflow (#61570) üzenetére


Piftuka
veterán

Alig két hete Hegylako01 fórumtársunk kiválóan összefoglalta a lényeget: X90/92/93/94/95J ;)

"Aquila non captat muscas."

(#61576) Joshi válasza Piftuka (#61572) üzenetére


Joshi
titán

Nem az a gond hogy annyi volt az induló ára amennyi, hanem egyszerűen az a tévé nem ért annyit függetlenül hogy 75"-os méretű volt. Anno én is 1 milláért vettem a Sony 65A1-t, de ez a tévé még most is hozza a csúcs képminőséget.

(#61575) Piftuka nagyon úgy néz ki, hogy Sony 2021-től egységesíti modellszámait függetlenül attól hogy EU vagy USA régiókban forgalmazzák. Magyarul a négyjegyű számsor utolsó két számjegye eltűnni látszik.

[ Szerkesztve ]

(#61577) modflow


modflow
veterán

Köszi

(#61579) richies


richies
senior tag

Sziasztok.

Xh5899 em van s netflix ről a dilbyVision os fikmet nem abban mutatja. Nincs a kép opcióknal. HDR auton van amugy.

Rozsomak of Power

(#61580) F-ECT$ válasza richies (#61579) üzenetére


F-ECT$
titán

Legnagyobb csomagos Netflixed van?

Dive ever, work never.

(#61581) richies válasza F-ECT$ (#61580) üzenetére


richies
senior tag

Igen, de a YouTube DV demok se jönnek úgy.

[ Szerkesztve ]

Rozsomak of Power

(#61582) Piftuka válasza Joshi (#61576) üzenetére


Piftuka
veterán

(I)"Anno én is 1 milláért vettem a Sony 65A1-t, de ez a tévé még most is hozza a csúcs képminőséget."(/I)

Természetesen, hiszen az egy nagyon jó minőségű készülék. Azt én is teszteltem anno, és abszolút tetszett.

Viszont most, hogy láttam a 75 colos Pana tévét a saját lakásomban, kiderült az is, hogy ez az ideális képátló. A 85 colos már nagy volna, a 65 colos pedig - ezek után - már kicsi.

Szóval továbbra is nyitott szemmel figyelem a kínálatot. Mondjuk ha fél millió forint alatt lehetne venni egy gyári új "SONY 77AG9"-et, akkor arra beneveznék. :K

"nagyon úgy néz ki, hogy Sony 2021-től egységesíti modellszámait "

Őszintén szólva én abszolút támogatom az elképzelést.

"Aquila non captat muscas."

(#61583) salapp válasza Piftuka (#61582) üzenetére


salapp
addikt

"Szóval továbbra is nyitott szemmel figyelem a kínálatot. Mondjuk ha fél millió forint alatt lehetne venni egy gyári új "SONY 77AG9"-et, akkor arra beneveznék."
Ki nem?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#61584) richies válasza richies (#61581) üzenetére


richies
senior tag

Egyik filmnel megy, a masiknal nem. Erdekes

Rozsomak of Power

(#61585) Joshi válasza Piftuka (#61582) üzenetére


Joshi
titán

~10 évvel ezelőtt még az 55" is elérhetetlen képméret volt, szerintem ne legyünk telhetetlenek. Én se azért vettem meg a 65"-os tévét, mert nem lett volna 77"-os méretben. Egyszerűen csak ez volt akkor az a méret és ár amit még bevállaltam. Az áron mindig lehet faragni, gyakorlatilag másról se szól a kivárás, minthogy biztosan olcsóbb lesz az adott termék. És az tuti hogy olcsóbb lesz, csak addig a falat nézhetjük. Remélem érthetően fogalmaztam és átment mit is akartam mondani. :B

(#61586) Piftuka


Piftuka
veterán

Hogy ne csak a falat bámuljuk... :K Azt hiszem, ezek a videók még nem voltak itt a topic-ban:

Sony Bravia XR X90J TV Review: Most Underrated TV In 2021?

Sony X95J TV Review Surprise & Disappointments from China!

Ha összevetem mindezt az RTings beszámolójával, akkor az "X92j" (a talpa miatt) egyre vonzóbb alternatíva a W809c leváltására. :)

"Aquila non captat muscas."

(#61587) Joshi válasza Piftuka (#61586) üzenetére


Joshi
titán

"egyre vonzóbb alternatíva a W809c leváltására."
Akkor tessék megvenni. :DD

(#61588) Joshi válasza Piftuka (#61586) üzenetére


Joshi
titán

(#61589) Derron válasza Joshi (#61588) üzenetére


Derron
aktív tag

Pont most néztem meg én is ezt a videót, engem kilóra megvett ez a tévé.
Viszont valószínűleg a vásárlás csúszni fog, engem a 65" érdekelne (bár még mindig félek, hogy az is túl nagy lesz), és az még nem is került a boltokba, tehát várhatom, hogy majd BF idején becsússzon 400k környékére az ára :O:O:O (Valószínűleg nem fog).

(#61590) Piftuka válasza Joshi (#61588) üzenetére


Piftuka
veterán

Az "XG95" és "XH95" jelenlegi árait elnézve sajnos nem valószínű, hogy általam megfizethető áron kerül hazai forgalomba bármikor is, de tény, hogy nagyon klassz készüléknek ígérkezik!

A kérdés persze az, hogy "pitch black room" környezetben mit képes produkálni!? Az öreg is arról beszél, hogy ez egy tökéletes választás "ambient light" megvilágítású közegbe.

Egyébként az öreg szépen, érthetően beszél angolul; kedvelem a beszámolóit.

És nagyon sajnálom, hogy Magyarországon már nagyítóval kell keresni az ilyen üzleteket! Nagyon szeretek hagyományos szaküzletben vásárolni, és egy ilyen, magántulajdonban lévő bolt még hangulatosabb is, mint egy nagyáruház.

A TV kapcsán pedig jó dolognak tartom, hogy ismét lehetőség van a középponthoz közel is rögzíteni a lábait; a magasság állíthatósága pedig "hab a tortán".

"Aquila non captat muscas."

(#61593) modflow válasza Piftuka (#61575) üzenetére


modflow
veterán

És az X90J tud DV-t 120 Hz-en?
Vagy ugyan olyan, mint az XH90, hogy 4K/120-on csak HDR van?

(#61594) Ger_man válasza modflow (#61593) üzenetére


Ger_man
senior tag

Én úgy tudom hogy Sony TV nem tud 4k@120Hz-et és DV-t együtt. Chipset limitáció miatt. Vagy 4K@60 + DV vagy 4k@120 + HDR10.

(#61595) modflow válasza Ger_man (#61594) üzenetére


modflow
veterán

Ez kár, köszi.

Mi a különbség e két termék között?
KD-65XH9096 vs. XBR-65X900H

(#61596) kolosszus87 válasza modflow (#61595) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Semmi, az XBR előtag az USA modellek előtt van, szóval ez az USA verzió honlapja amit linkeltél.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#61597) modflow válasza kolosszus87 (#61596) üzenetére


modflow
veterán

Akkor vajon itt miért nincs új firm, ha arra van 2 hónapja?

(#61598) Joshi válasza modflow (#61597) üzenetére


Joshi
titán

Majd ideér ha valóban újabb firmwarerről van szó.

(#61600) Joshi válasza Gigicuci (#61599) üzenetére


Joshi
titán

Az X1 és XR processzorok nem összekeverendők a MediaTek processzorral. Az X1 és most már XR a Sony által fejlesztett a képfeldolgozásért felelős processzor. Ezen processzorok pontos specifikációjáról általában mélyen hallgatnak a gyártók. A MediaTek az az Android rendszert futtató hardver.

(#61591) Adolf60 ezen a téren nincs túl sok kézenfekvő infó, rendszerint csak marketinges duma van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.