Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61951) Joshi válasza modflow (#61950) üzenetére


Joshi
titán

Ez az USB 2.0 standard specifikációja, tehát ennyit biztosan.

(#61952) salapp válasza modflow (#61950) üzenetére


salapp
addikt

Van rajta kettő 2.0 és kettő 3.0, szóval tuti.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#61953) modflow válasza salapp (#61952) üzenetére


modflow
veterán

Mert venni akarok egy HDMI 2.1-es elosztót és annak tápja van, ami usb-s kábel csak.

(#61954) Joshi válasza modflow (#61953) üzenetére


Joshi
titán

Ha nem akarsz külső vinyót a tévére kötni, akkor az az USB foglalat amihez a HDD felirat van írva, szerintem az tud 1A-t is.

(#61955) modflow válasza Joshi (#61954) üzenetére


modflow
veterán

Köszi

(#61956) DJosef


DJosef
őstag

Üdv!

Vincent 8 ok miért jobb az XJ90 mint az XH90 videója.
[link]

Az XH90 esetében a 4K 120Hz resolution azért kicsit elszomorít...Lényegében nem teljes értékű 4K képet kapunk a vertikális sávban 120Hz alatt!?

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#61957) Peathee válasza johnny82 (#61940) üzenetére


Peathee
aktív tag

A Mindig TV Extrához adott régebbi dobozok másolásvédelem nélkül vették fel az adást. Anno még én is mentettem le így PC-re TV adást. Szerezz egy olyat ha gyakran szeretnél PC-n TV adást menteni.

(#61958) modflow válasza DJosef (#61956) üzenetére


modflow
veterán

Most akkor mi a helyzet azzal is pontosan?

(#61959) rodman73 válasza modflow (#61958) üzenetére


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

Ps5 mellé és filmezésre keresek tévét. Sokáig az XH9096 volt a befutó, bár csábító az XH95 is, kár hogy nem tudja a 2.1 hdmit. Az idei modellek közül mit ajánlanátok? X93J? 65-ös méretben szeretném, 4-500e ft körül max.

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#61960) Joshi válasza rodman73 (#61959) üzenetére


Joshi
titán

Jó az X93J, de szerintem csak akkor vedd ha kifutó modell lesz. Lehet hogy már decemberben is akciózzák, de inkább jövő tavaszra.

(#61961) F-ECT$ válasza rodman73 (#61959) üzenetére


F-ECT$
titán

Az XH95 játszik még?

A PS5-tel a 4k@120Hz amúgy sem nagyon lesz pálya, a VRR az egyedüli érdekesség, amit hozhat a HDMI 2.1, kérdés, hogy mikor fogja a konzol és a TV támogatni...

Dive ever, work never.

(#61962) Ger_man válasza F-ECT$ (#61961) üzenetére


Ger_man
senior tag

Szeritem se lesz nagyon 4K@120Hz játék, az új COD is 1080p@120Hz, amit pl már tud a XH95. Bár igaz, az új Ratchet játéknak van 4k@40Hz-es módja, ami csak 4K@120Hz-es Tv-n érhető el. Valamivel jobb a játékélmény mint 4K@30Hz-en. Lásd Digital Foundry teszt.

VRR pl tényleg jó dolog, de azt meg még mindig nem tudja a PS5 :U Persze csak lesz már végre valami patch.

(#61963) axlfsi


axlfsi
veterán

Ezt, hogy értitek, hogy a 4k@120Hz "nem pálya?"
PS5-tel ugyan nem próbáltam, de úgy tudom az is vígan visz már több játékot is és majd a jövőre nézve is érkeznek, egyre több alkotások (még ha nem is az összes).
PvP címeknél legalábbis egyre inkább tendencia lesz. Az ALLM és VRR (jelenlegi) hiánya más kérdés, de bőven van nélküle élet (sőt!)

Én XSX-en vígan tolom a 4k@120Hz-et COD CW és WZ-nál is és látni ám a különbséget, amikor más játékra indítok éppen rá, ami nem tudja a 120-at!
(XH9096)

UI.: de ha ügyelsz arra, hogy legyen legalább egy 2.1-es HDMI a TV-n, akkor - elvileg - a Sony ígérete alapján, érkezni fog valamennyi ilyen készülékre a várva várt frissítés.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#61964) axlfsi válasza Ger_man (#61962) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem tudom melyik "új" COD-ra gondolsz, de már a legutolsó (egy éves) Cold War is tudja, valamint a majd érkező Vanguard is tudni fogja... :K

Szerk.: Aki bizony multizni tervez, ne hagyja ki a lehetőségét, a többi játéknak már azt mondom, annyira nem fontos...

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#61965) jada


jada
csendes tag

Sziasztok, van egy xh9096 tv aminek a teljes tárhelynél azt írja hogy 4.4Gb. Ez így normális? Nem 16Gb a belső tárhey? Szinte csak egy két app van amit letöltöttem, és màr azt írja hogy kevés a tárhely ha frissítenék vagy újat töltenék le. Valakinek tapasztalat?

(#61966) Ronam válasza jada (#61965) üzenetére


Ronam
addikt

Telekom TV Go-t lehet valahogy használni Android tv-n? Böngészőből nem indult el, próbáltam az Xbox-on is, de ott is hibaüzenetet dob. Van erre valami megoldás?

(#61967) F-ECT$ válasza axlfsi (#61963) üzenetére


F-ECT$
titán

Kevés játék tud 4k@120 Hz-et, és nem is lesz sok ps5-re, pláne ha a valós (renderelési) és nem a kimeneti felbontásról beszélünk.

Dive ever, work never.

(#61968) Joshi válasza axlfsi (#61963) üzenetére


Joshi
titán

Amit te fix 4K@120Hz-nek gondolsz az valójában csak fix 120Hz, a felbontást butítja ha a PS5 már nem tudja hozni 4K felbontáson a 120FPS-t. Persze minden attól függ, hogy az adott játék milyen grafikai részletességgel bír, illetve mennyire erőforrás igényes. A VRR pont arra lenne jó, hogy a 4K fullos grafikát is meg tudja jeleníteni, csak éppen az FPS számát veszi lejjebb. Pont ahogy PC-n is van ez már sok-sok éve (G-sync, Freesync).

ui.: tévéken azért nem volt eddig Freesync technológia, mert a HDMI 2.0 szabvány max 18Mbps sávszélessége max 4K@60Hz-et volt képes megjeleníteni. Magyarul nem sok értelme lett volna erőltetni a 120Hz-t.

[ Szerkesztve ]

(#61969) axlfsi válasza Joshi (#61968) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem tudom, PS5-ön nincs ilyen irányú tapasztalatom, boxon sem játszok sokkal, de amivel igen (COD CW, COD WZ), ott - lehet az én szemem a rossz már, nem vagyok mai csirke, de - én nem látom, hogy "butulna" az a 4k ... komolyan mindvégig gyönyörű, 4k felbontást látok 120 képkocával másodpercenként :)

De mondom másképp: én kifejezetten játékra akartam TV-t egy évvel ezelőtt. Ez volt az egyetlen(!) ésszerű választás akkor, ár/érték arányban és habár manapság már vannak jobb tudású "gamer" TV-k (pl. az LG oledjei nem rosszak és már ALLM, VRR -t is tudnak), én még mindig nem bántam meg azt a 250k-t, amiért vettem. Ma is megvenném újra ezt a 9096-ot ;)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#61970) Joshi válasza axlfsi (#61969) üzenetére


Joshi
titán

Itt 3:28-nál beszél róla Pisti. Persze az is lehet hogy az a játék ami fél éve még nem ment fix 4K@120Hz-en az mára már optimalizálva már megy. De a lényeg ez.

(#61971) zapco1269


zapco1269
tag

Pár napja tulajdonosa vagyok egy SONY XR-65A90J OLED-nek. Van egy problémám a beépített médiajátszójával. Se USB-röl, se hálózaton lévő nagy felbontású filmeket nehezen vagy egyáltalán nem indítja el. Ez a fájl nem lejátszható felirat jelenik meg. A filmbe ha beletekerek lefagy, nem indul tovább. Az érdekesség,hogy a hálóban lévő 2 éves 49XG8396 viszont tökéletesen visz mindent.

(#61972) Piftuka válasza Vhiktor (#61923) üzenetére


Piftuka
veterán

"Tisztelem és követendő példának tartom Vincent-et, sőt tovább megyek az övé az egyetlen értelmes teszt csatorna."

Khmmm... :)

Caleb (Digital Trends) tesztjei is nagyon jók, ráadásul közérthető módon beszél az egyes készülékekről. Ha pedig szakmaiságról van szó, akkor az AVForums csapatának sem kell a "szomszédba mennie".

Amióta Vincent kijelentette, hogy "csak OLED televíziót ajánl filmet nézni", és látható, hogy a SONY pénzeli, nem hiteles; lehet bármennyire is nagy tudású kalibrátor.

"Aquila non captat muscas."

(#61973) Piftuka válasza DJosef (#61956) üzenetére


Piftuka
veterán

Engem jobban elszomorít az erős "blooming"... :(

Illetve érdekes, hogy Vincent értékelése szerint kiváló a mozgásmegjelenítés, miközben a Youtube-on is több felhasználó panaszkodott arra, hogy rosszabb, mint az "XH90" esetében...

Jó volna tudni, mi lehet az igazság!? :F

"Aquila non captat muscas."

(#61974) Popeeey válasza zapco1269 (#61971) üzenetére


Popeeey
kezdő

Töltsd le a KODI t ;) az a legjobb lejátszó :)

(#61975) modflow válasza Popeeey (#61974) üzenetére


modflow
veterán

Vagy vegyen egy Zidoo-t. Az még jobb. :)

(#61976) rodman73 válasza F-ECT$ (#61961) üzenetére


rodman73
aktív tag

Igen, az XH95 is jó lehet. ;) VRR a legnagyobb hiányossága az XH90-hez képest? Arról letudok mondani szerintem a jobb képminőségért. Amúgy sem vagyok hardcore gamer, hogy ennyit számítana. :D Meg az olyan video kártya ami fixen tudja a 4k@120 herzet is még elég húzós árban van, annyi kb mint a tv. Na majd ha jön a 40-es széria Nvidiánál, de abból meg úgy se fogunk tudni venni megint. :D

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#61977) rodman73


rodman73
aktív tag

Nem tudom szerkeszteni az előzőt sajna, össze szedtem mi mennyi most:

Sony Bravia KE-65XH9096: 329 789 Ft
Sony Bravia KD-65AG8: 499 489 Ft
Sony Bravia KD-65XG9505B: 499 999 Ft
Sony Bravia XR-65X93J: 520 990 Ft
Sony Bravia KD-65XH9505B: 605 990 Ft

Oledtől kicsit félek, de ennek egész jó ára van. Bár ha jól tudom az AG8 nem tudja a 4k@120 hz-t ugye? Attól félek black fridayig nem bírom már ki. :D

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#61978) Joshi válasza rodman73 (#61976) üzenetére


Joshi
titán

"VRR a legnagyobb hiányossága az XH90-hez képest? Arról letudok mondani szerintem a jobb képminőségért...
...Meg az olyan video kártya ami fixen tudja a 4k@120 herzet is még elég húzós árban van, annyi kb mint a tv."

A VRR(40-120Hz) pont akkor jön jól ha nincs olyan erős vga-d, ami tudná a fix 4K@120Hz-t. :DDD

(#61979) rodman73 válasza Joshi (#61978) üzenetére


rodman73
aktív tag

Jogos, de jelenleg úgyis csak a ps5 lesz rákötve, majd később lehet pc is. ;) Vagy majd ha jön a PS5 Pro. :D

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#61980) modflow válasza rodman73 (#61977) üzenetére


modflow
veterán

Szerintem ennek fuss neki mégegyszer!
Egy Sony 65X93J az pl. nem 520 990 Ft, hanem 468.000 Ft, stb.

(#61981) #62435328


#62435328
törölt tag

Sziasztok!

65-ös méretben XH90 W8 után előrelépés lenne?

Köszi! :R

(#61982) Fernet


Fernet
senior tag

Üdv!

XF9005-ös TV-vel jött elő az alábbi probléma:

HDMI 2-es és 3-as portjára van kötve egy PS5 és egy Xbox, HDMI 4-en Telekom androidos box. Utóbbi napokban PS5-ön játék közben el-elment a kép néhány mp-re, mintha kontakthiba lenne, de aztán rendbejött, nem is foglalkoztam vele. Tegnap esete aztán se kép se hang. A TV érzékeli, hogy van rá dugva valami, de ennyi. Próbáltam másik két kábellel, sikertelenül. HDMI3-ra átdugva minden oké. HDMI2-re átrakva az Xbox sem ad képet. Viszont ha a Telekomos STB-t dugom rá akkor van kép.

Az a gond, hogy az "enhanced" HDMI-t csak a 2 és 3 port támogatja ennél a típusnál, ha nem ezekre van kötve valamelyik konzol akkor nincs HDR, stb. Mi lehet a gond/megoldás?

A TV garija áprilisban lejárt... :(((

(#61983) modflow válasza Fernet (#61982) üzenetére


modflow
veterán

Ez pl. egy megoldás:

(#61984) F-ECT$ válasza #62435328 (#61981) üzenetére


F-ECT$
titán

Bizonyos területeken mindenképp.

Dive ever, work never.

(#61985) Vhiktor válasza Piftuka (#61972) üzenetére


Vhiktor
veterán

En megertem, hogy miért azt ajánl filmezesre. Aki kizárólag házimozi céljából használja a tv-t, ott szerintem ez a kijelentése majdhogynem teljesen jogos.

Avforums is jó, bár én kicsit hiányosnak érzem a cikkeket, arról nem is beszélve hogy sokszor előre felkeszitett modellt kapnak erre a célra, aminek a gyári beállításai nem fedik a valóságot.

És ott már olvastam nagy marhaságot tőlük, igaz az projektor teszt volt, de kijelentések hogy 20 ire alatt nincs már részlet tehát 0-20% stimulus esetén ugyanúgy feketében jelenít meg mindent. Hát ez nem volt igaz.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#61988) Ger_man válasza axlfsi (#61964) üzenetére


Ger_man
senior tag

A Cold War részre. De nem teljesen az igazat írtam: elvileg 120hz-en 1200p és 1080p között ugrál a felbontás, de az még mindig elég messze van a 2160p-től. LINK
Én személy szerint inkább a 4K@60 + RT opciót választanám.

(#61990) axlfsi válasza Ger_man (#61988) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem szeretnék igazából sokat offolni itt, de maradjunk annyiban, hogy ez már nem így van.
A cikk idestova 1 éves lassan, a játék sokat változott azóta, eleve már nem lehet egyidejűleg bekapcsolva a RT és a 120hz - pont hasonló okokból kifolyólag. Vagy az egyik vagy a másik válik inaktívvá (szürkül ki a menüben, egyértelműsítvén annak inaktívitását).

Szerintem lévén egy multiplayer játékról beszélünk, pont nem érdekes a RT, a látvány, annál inkább a reszponzivitás. Nekem legalábbis.

Továbbra is állítom, hogy hibátlanul fut a játék 120hz-en 4k felbontásban a 9096-on :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#61991) DJosef


DJosef
őstag

Üdv!
[link]

Amennyire én utánna tudtam nézni ennek a 4K 120Hz kálváriának és jól értettem akkor az a probléma,hogy ha pl az Xbox 4K 120Hz-en használod nem pedig 4K 60Hz akkor a vertikális sávban felezi a felbontást, 2160 helyett 1080-at jelenít csak meg függetlenül attól,hogy milyen játékkal játszol. De ez az elmosódás is csak nagyon közelről (10-30cm távolságból) vehető észre, normális nézési távolságból nem észrevehető.

Én tegnap a Doom Eternalt próbáltam és őszintén szólva közelről sem vettem észre semmi különbséget 120fps, Raytracing és 4k60Hz, 4K120Hz ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#61992) zapco1269 válasza modflow (#61975) üzenetére


zapco1269
tag

Dune HD Max Vision 4K van, de nem ez a lényeg! Azt akarom megtudni maga TV híbás vagy a SONY beépitet lejátszója ennyire vacak?

(#61993) bluekoli


bluekoli
tag

üdv! Sony Bravia KD-55XF8096 TV-m van és a szolgáltató Digi eredeti (jellemzően angol) hanggal is sugározza a külföldi adókat/filmeket. Ilyenkor kézzel mindig át kell állitanom magyarra. Hol tudom beállitani, hogy az alapértelmezett audiónyelv a magyar legyen? A TV rendszernyelve magyarra van állitva.
Köszönöm.

(#61997) lkiss2


lkiss2
csendes tag

Sziasztok,
Plazma-rol valtok LCD-re. Engem legjobban az LCD-k szinmelysege zavar pl. mikor egy rosszabb mpeg blokkosodik, zajos, vagy egy kek eg szinatmeneteben lepcsok vannak. Eleg keves teszt infot talalok errol.
OLED-re nem koltenek. Mennyire szamit ennel az LCD technologia, vagy ez inkabb a gyarto szoftveres megoldasan mulik? Ilyen szempontbol melyik a jobb a Sony XH90, vagy a Hisense U8QF?

(#61998) F-ECT$ válasza lkiss2 (#61997) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez teljesen jelen van az XH90 esetén. Jó tartalommal kell etetni :)

Dive ever, work never.

(#61999) Gigicuci válasza lkiss2 (#61997) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Xh95 kellene neked, ott az XH90-hez képest modernebb képfeldolgozó proci miatt nincsen a színátmenetnél csíkozódás. nekem volt xh90, én is észrevettem ezt ha ez fontos akkor nem ajánlom. Most xh95 van, úgyhogy tapasztalatból beszélek.

(#62000) vargapdavid


vargapdavid
tag

Sziasztok!

Van egy 55X850c Android tvnk. Utóbbi héten kétszer előfordult, hogy bekapcsoláskor Sony logo és az android animáció felváltva megy a végtelenségig.. Első alkalommal sikerült factory resetelni konnektorból kihúzás utáni tv hátulján lévő bekapcsoló és hangminusz gombbal.
Másnak volt esetleg hasonló problémája? Egyáltalán mitől fordul ez elő? Orvosolni lehet ezt valahogy? Nem szeretném az 5 éves tvt ezért 'kidobni', mert amúgy tökéletes állapotban van és megfelel nekünk.

Előre is köszönöm a segítséget!

Szép napot Mindenkinek!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.