Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60901) salapp válasza daniel2121 (#60899) üzenetére


salapp
addikt

Mondjuk akár Rogiii peldányát is megveheted a HA-ról, ő OLED-re lép tovább.
De itt van az MM-es.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60902) Rogiii válasza salapp (#60901) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Itt tilos hirdetni. :)
Nemám baj lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#60903) salapp válasza Rogiii (#60902) üzenetére


salapp
addikt

Jajj, elnézést, de már nem tudom törölni. :)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60904) daniel2121 válasza Rogiii (#60900) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szórólapos akció,nekem az nincs. Láttam a hardvetaprón.

[ Szerkesztve ]

(#60905) Rogiii válasza daniel2121 (#60904) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Az hogy lehet? Ez az ár mindenkire vonatkozik. Berakod a kosárba és kész.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#60906) salapp válasza daniel2121 (#60904) üzenetére


salapp
addikt

Ezt én sem értem. Kosárba és megveszed.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60907) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Kellemes csalódás a Sony TV már abban is, hogy összekötöttem Arc-n az erősítővel és digitális hangerő szinte azonos a többi eszközzel. Ugyan ez a Samsungon pl -25dB re kellett vinnem normál hangerőhöz. Amikor forrás váltás volt a hangszín miatt vagy nagyon hangos volt az egyik vagy halk a másik. Tehát a Samsung eleve csökkentett szuflával tolta a hangot ezért vettem anno hozzá egy soundbart :D

[ Szerkesztve ]

(#60908) daniel2121 válasza Rogiii (#60905) üzenetére


daniel2121
senior tag

Bocsi félreérthető voltam,persze tudom hogy úgy kell.

(#60911) AL válasza newmoonlight (#60607) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ha még nem javult meg, akkor érdemes szervizhez fordulni. 1 éves tévét ne fabrikált, hiszen garanciális. Nekem 2 éve volt egy 55x Sonym ami kikapcsolás után a Tiedhez hasonlóan pattogott. Volt más apró hibája is, de a pattogás miatt kaptam csereutalványt. Többször felriadtam rá álomból, idegesítő volt. Üdv.

(#60912) attilla84 válasza Gigicuci (#60894) üzenetére


attilla84
tag

Köszönöm a választ s az ajánlást. Szerintem a Philips felé kell húzzak akkor, mert ezek a Sony-k mind sokkal többek árban, mint mennyit tudok szánni most Tv-re. És ketten is mondtátok, hogy a Philips is elég jó ebben, mármint tv-adások és SD-HD-adások, megjelenítésében.

Még egy dolog, kérlek ha tudtok e-téren valamit, írjátok meg, hogy most 50"-ost vagy 43"-ost vegyek? Én jobban szeretném az 50-est. DE! írták azt, hogy az 50"-oson rosszabb lesz az SD és HD adás, mint a 43"-oson, mert az 50-sen jobban ki kel nyújtsa a képet és ezáltal homályosabb, pixelesebb.

Tehát, a legfőbb szempont, a tv-adások, SD-adások viszonylagos jó nézhetősége és a HD-adások is legyenek miből lehet fényesek :) Melyik méretet vegyem a Philipsből, 50PUS8505/45 vagy 43PUS8505/45?

És a 50PUS7805/55 Saphi-s rendszerű, az milyen lenne? vagy inkább a PUS8505/45? és Milyen méret 50"-os vagy 43"os?

Köszönöm a válaszotokat!

(#60914) Vhiktor válasza attilla84 (#60912) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én találkoztam már a pus8505-el igaz 58 Colossal. Azt kell hogy mondjam, hogy annál rosszabb tvt én meg nem láttam. HD forrással még nagyjából vállalható volt a képe, de tv adassal ennél vacakabbbat én meg nem láttam.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#60916) attilla84 válasza Vhiktor (#60914) üzenetére


attilla84
tag

Hát akkor nem tudom, mit tudjak tenni. Ebben a topikban is két fórumtárs azt mondta, hogy elég jócskák erre, amire nekem kell, SD/HD Tv-adásokra, egy másik topikban is mondták ezt.
Nem tudom akkor, hogy ebben az árkategóriában (140-160k Ft) milyent tudjak nézni, mert eldöntöttem, hogy az 55"-os Hisenset visszaküldöm hétfőn, addig kell valami mellett döntenem.

Sasfióka 1899: Igen, és most elbizonytalanodtam. De valami mellet csak kell döntenem, max ezt is visszaküldöm :) De szeretném, hogy többet ne kelljen ilyennel foglalkozzak. :)

[ Szerkesztve ]

(#60920) salapp válasza attilla84 (#60916) üzenetére


salapp
addikt

Most hétvégén nincsen a szomszéd, de majd megkérem, hogy hadd nézzem meg újra a Philips tévéjét. 720p DunaHD kutyás sorozat rész tényleg olyan volt (és nem 8-as, hanem 7305 vagy mi), hogy a 65-ös tévén egy méterről már nézhető volt, kettőről már kifejezetten szép volt. Maga a konkrét tévé az én szememnek túl felhős, de a képalkotás nagyon szépnek tűnt.
Viszont utánanéztem, és a displayspecification szerint a 8505 is csak 50Hz-es panel. Disznóság, de most 120Hz-es panelt csak a 9-es Sony és a 8/9-es Samsung ad. Az általad keresett jó mozgáshoz pedig szerintem nem elég az 50/60Hz panel. Ha csak ennyit szeretnék költeni, én most biztosan nem új tévét vennék, inkább fórumtárstól egy XF9005-öt, ami kikacagja az XH90 alatt a teljes jelenlegi kínálatot. Többen szoktak úgy árulni, hogy a kiterjesztett jótállásból még van akár 2-3 év. (Múlt évben még eleve csak két év volt a drága tévékre is alapból)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60921) kolosszus87 válasza attilla84 (#60916) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Őszintén szólva az igényeidre a legtökéletesebb megoldás az lenne ha vennél egy jó plazma tv-t használtan. Plazma technológiánál nincs jobb a viszonylag gyenge minőségű tv adások nézésére, gyönyörűen elkeni a képhibákat. Hirdetnek hardveraprón egy Pana 50 ST60-at 100k- ért ami egy kiváló utolsó genereciós Panasonic plazma volt, nagyszerű képminőséggel.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#60922) salapp válasza kolosszus87 (#60921) üzenetére


salapp
addikt

Ez is jó ötlet, valóban! Nevetséges összegért szuper képminőség.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60923) Vhiktor válasza attilla84 (#60916) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem udom hogy a hisensehez képest milyen lenne. Lehet attól jobb.

Esetleg samsung q60t, talán az olyan árban van.
Azt láttam eloben és kalibraltam is, szerintem annak sokkal jobb képe van mint az emlitett Philipsnek.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#60924) attilla84 válasza salapp (#60920) üzenetére


attilla84
tag

Köszönöm szépen az információt és a segítséget! Olvasgatok, keresgélek még és majd egy mellett döntök. Egyelőre leginkább az van, hogy a Philipset próbálom meg. (50PUS8505 - 160k és a 43PUS8505 122k Ft) Az van, hogy amit visszaküldök (a Hisense 55U8QF) az 100/120Hz-es. Attól tartok, hogy ha ezzel ezek a gondjaim, nem-e lesz még több és nagyobb mással.

Arra mondjatok valamit pls, hogy 50-est vagy 43-ast vegyem a Philisből, ez befolyásolja-e majd az SD/HD adást, vagy teljesen mindegy milyen méretű, a minőség ugyan olyan? (Valaki említette, hogy ha kisebb a tv akkor annyira nem nyújtja ki a képet és valamivel jobb lesz a kép.) De nem tudom, mert a pixel az ugyan annyi mérettől függetlenül a tv-k ben.

Sasfióka 1899: Köszi az ajánlást, eleinte néztem az LG-ket is, de aztán inkább ezek felé hajlottam és a linkelt topikban is inkább ezeket ajánlották, amire nekem kell. És plusz van jack is benne, ami jó, mert egy régi 5.1-est is tennék rá.

kolosszus87: Valahogy ódzkodok, használtan tv-t venni, egyéb mással már szívtam meg párszor, igaz ez már régen volt. De ha nem válik be ez sem, oda adom a szülőknek, ők ezen sem látnak semmi hibát amit én, csak ez nekik túl nagy, nem fér el, akkor majd max FHD-t veszek tv SD/HD adásoknak és akkor utána nézek egy régebbi stabil vasnak. :)

Elnézést a hosszú szövegért és köszönöm mindenkinek!

(#60925) salapp válasza Vhiktor (#60923) üzenetére


salapp
addikt

Bátyám nappalijában 65Q60R van. Az egy undorító fosch, tévé adással nekem hányás, három méterről undorral nézhető. Kiállításra vettük, display tévének, mert nagy a fényereje. Börtönbüntetést adnék a gyártóknak a Sony 6-7, Samsung 5-6, LG-ből OLED-en kívül minden legyártott trágya tévéjükért.

Attila84: Nyilván segít a képen, ha kisebb a képernyő/távolabbról nézik. Az említett plazma tényleg a legjobb a tévéadásokhoz. Annál legfeljebb olyan lehet, hogy érzékeny vagy a plazma vibrálásra, ill. ha jól emlékszem, 50Hz-es tartalmakkal tud érdekesen szaggatni a svenkelés közben. Meg még van olyan jelenség a 60-as plazma szériában, hogy a gyorsan mozgó tárgyak dupla kontúrral jelennek meg, az arcok gyengébb minőségű anyagokkal poszteresek viszonylag gyakran. Ki mit tolerál jobban.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60926) Vhiktor válasza salapp (#60925) üzenetére


Vhiktor
veterán

Q60T-t írtam.

Nyilván függ a tv szolgáltatól is, azt nem tudom hogy a Philips esetében mi volt a tv szolgáltató. De továbbra is fenntartom, hogy messze annak volt a legrosszabb képe minden téren. Csak a hotelben és panzióban Lévő full kínai TVK voltak rosszabbak.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#60927) attilla84 válasza salapp (#60925) üzenetére


attilla84
tag

Még egy hosszabb írás és befejezem :)
Röviden a helyzet az, hogy 150-160kFt-nál többet most nem akarok költeni tv-re, mert a körülmények most olyanok, hogy 95%-ba tv-adásokra lenne használva csak. (szolgáltató nincs, saját műholdas, parabola rendszerről) És ahogy látom, ebben az árban, bizony kompromisszumokat kell kötni jócskán.

Egy 10 éves Samsung tv-m van (UE40D6500), nagyon jól megy és az SD is eléggé elfogadható, (közelről is)a HD az nagyon szép. Csak gondoltam váltok egy újra. Most az jelenleg a szülőknél van. Megpróbálom a Philipset, tetszik az ambi is és van jack is, ha nagyon rossz azzal is az SD, akkor visszacserélem. Ezt is visszacserélhetném, csak ez oda nem fér be. Ez lesz most, aztán 1-2 év múlva majd, mikor már nem csak tv-adásra kell tv-hanem, komolyabb, minőségibb tartalmakra, akkor többet áldozok arra akkor (400-500k).

Tényleg hálásan köszönöm a segítséget, az ötleteket! Jövő héten megírom, hogy milyen lett a másik tv.

[ Szerkesztve ]

(#60928) salapp válasza attilla84 (#60927) üzenetére


salapp
addikt

Anyukám szobájában sok éve van egy UE32D5500, meglepően jó képe van. Igaz, egyszer már bootloop hiba miatt javíthatatlan volt a Samsung szervíz szerint. (fórumtárs 10ezerért javította neki, azóta megy). Tíz éve még voltak normális tévék az 5-6 szériában.
Ha nem válik be a Philips, és újban gondolkodsz, talán a szintén 50Hz Sony 50WF665 javasolható, tévézésre sokan szeretik (az elődjével együtt), sajnos már nem 120ezer, mint az előd.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60931) Piftuka válasza Vhiktor (#60880) üzenetére


Piftuka
veterán

Így igaz. Persze ebben az esetben meglehetősen ironikus, hogy 24 vs. 32 zónáról beszélgetünk.

Még a tízszeresük is kevés volna...

"Aquila non captat muscas."

(#60932) salapp válasza Piftuka (#60931) üzenetére


salapp
addikt

W809C-n legalább nincsen blooming :-)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60933) Vhiktor válasza Piftuka (#60931) üzenetére


Vhiktor
veterán

Pontosan.
Személy szerint utalom a local dimminget, borzasztó jelenség a blooming. Ezerszer inkább ne legyen benne dimming funkció vagy minimum lehessen kikapcsolni és nativan hozza a 4000:1 kontraszt arányt dimming nelkul. Szégyen, hogy a mostani TVK közül van amelyik local dimminngel tudd 3000:1et. Komolyan mondom vicc.

Bizonyos zonaszam alatt nem is lenne szabad alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#60934) Piftuka válasza attilla84 (#60885) üzenetére


Piftuka
veterán

Az a helyzet, hogy a problémád több tényezős, és nem is feltétlenül az új televíziódból fakad.

Van egy meglehetősen korrekt minőségű műkoldvevőd, viszont abból, amit leírtál, én nem vagyok meggyőződve arról, hogy a műholdas adás minősége kifogástalan nálad. (Ezen nem segít a tévé cseréje.)

Az M4 HD műsorára sokan panaszkodnak; én a Voda/UPC kábeles csatornán is meglehetősen változó képminőséget tapasztalok. Az elmúlt hetek EB meccsei között jócskán kijutott "zizis" képből is. (Ezen nem segít a tévé cseréje.)

Általánosságban is igaz, hogy mivel az LCD panelek válaszideje viszonylag magas, a mozgásmegjelenítés során mindenképpen lesz valamennyi elmosódás ("blur"), amit megtapasztalsz. A felhasználó szemének arra érzékenysége válogatja, hogy mennyire zavaró mértékű mindez. Természetesen a készülék feldolgozó processzorának minősége javíthat, vagy ronthat ezen. (Ezen nem feltétlenül segít a tévé cseréje. Az "U8QF" kifejezetten jó ezen a területen.)

A 4K-ról Full HD-re konvertálás is okoz "elmosódást", ami a natív felbontástól eltérőre történő képátalakítás negatív hozadéka. A tévé jelfeldolgozó processzorának minősége ezt is erősen befolyásolja. (Ezen nem feltétlenül segít a tévé cseréje.)

Abból, amit írsz, nekem úgy tűnik, hogy a szemed különösen érzékeny a mozgásmegjelenítéssel kapcsolatos "anomáliákra". Ez pech. Átérzem, én is ilyen vagyok. Viszont mivel az "U8QF" már a sokadik firmware óta kifejezeten jól teljesít ezen a téren, ezért... (Ezen nem feltétlenül segít a tévé cseréje.)

Összességében nagyon jó esély van rá, hogy bármilyen másik (de ajánlott) 4K tévét veszel, a fentiek miatt, ugyanazokon a területeken, ugyanúgy csalódást fog nyújtani.

Ezért - ha mindenképpen váltani akarsz a 7 éves, 40 colos Samsung Full HD tévédről, és tényleg a TV adás a lényeg -, egyetértek Salapp fórumtársunk ajánlásával: SONY KDL-50WF665 Full HD Smart TV

Ezt a tévét anno alaposan leteszteltem; tetszett. Itt a fórumon is többször ajánlottam.

Sajnos nem olcsó, de Full HD készülékek között szvsz ennél jobbat nem lehet kapni!

Szép, kontrasztos panelje van, jó színekkel dolgozik, és korrekt a mozgásmegjelenítése. A TV adások esetében valószínűleg nem lesz problémád, és a felkonvertálásból eredő képhibákat is elfelejtheted, ha a HD csatornákat nézed. (És nyilván toleránsabb az alacsonyabb felbontások megjelenítésére is, mint a 4K tévék.)

Viszont mivel 60 Hz-es panelt kapott, ha esetleg később 24p tartalmakkal "etetnéd", tudd, hogy "röcögésre" biztosan számíthatsz, mert képtelen a kadenciahelyes lejátszásra.

Bárhogy is döntesz, a Philips említett modelljére szerintem ne cseréld le! Bár kiváló panelja van (AUOptronics MVA), és 120 Hz-es, az "U8QF" minőségétől összességében elmarad.

"Aquila non captat muscas."

(#60936) Csabi1984 válasza attilla84 (#60927) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia nem szeretnélek elkeseríteni de az a D, F,H, J szériák jó minőségűek voltak ne hasonlítsd a mostaniakkal legalább is ebben az ár szegmensbe. Régen 130-150-ért kaptál jó Samsungot ma már legfeljebb elfogadható kategóriát. Sajnos elvesztettem bizalmamat a Samsungba amikor megvettem a 50 MU készülékemet.

(#60937) salapp válasza Csabi1984 (#60936) üzenetére


salapp
addikt

Ez így van, de sajnos a Sony-ra is igaz, hogy legatyásították a 7-8as kategóriákat is. Legalább a W80C minőségű FullHD tévét is kínálnának 43-50" méretekben, a 4KHDR-ben meg elég lenne a 9-es széria, és persze a 8-9es OLED.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#60938) Csabi1984 válasza salapp (#60937) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ez amit most írok pusztán saját véleményem. Láttam ismerősnél 7-es (XF) szériás Tv-t ami "legatyásított" a szavaid szerint de még így is kenterbe verte az50" MU TV-met színbe SD adás javításban szintén a saját ítéleteim szerint.

Persze ez nem jelenti azt, hogy a Sonynak a készülékei nem voltak jobbak vagy ne lettek volna jobbak régebben ahogy írtad. Aki csak Sonyt használt van viszonyítási alapja nekem nincs.
Legyen szó Sonyról vagy LG-ről még ha készülékei évről évre butítottak de azért színhűségbe azért ott vannak és oda b---nak a Samsungnak :) Ne mondom, hogy nincs jó Samsung kategória de minden bizonnyal egy gatyásított Sony is jobb mint egy belépőszintű Samu.

(#60939) Vhiktor válasza Csabi1984 (#60938) üzenetére


Vhiktor
veterán

Belépőszintből mindegyik ilyen. Nem jobbak mint a Samsung. PL LG nem OLED tvi és most senki ne sértődjön meg egy nagy nullák.

Semmi baj nincs a samsung-ok színhűségével, szinte egytől egyig tökéletesre kalibrálhatóak.

Az mu széria sajnos nagyon rossz lett. Az is már bőven butított volt az előző évi tv-khez képest. Főleg mikor bejöttek a 4K és HDR tv-k szinte minden szempontból visszalépések voltak az előző generációs FHD tv-khez képest.

Belépő Samsung VA panellel még mindig sokkal jobb mint egy belépő LG vagy Sony ips panellel szerelve.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#60940) tarat


tarat
tag

Sziasztok!

49 vagy 55" Sony TV-t keresnék.
Amik elvárások lennének.
- Kb 200EFt körüli.
- Szép kép TV-hez, játékhoz.
- Jó hangzás. Itt van egy csomóféle Dolby támogatás. Nekem kicsit magas. Jól szóljon ;)
- Bluetooth fejhallgató menjen. Itt a Sony össze-vissza kavar az a2dp-vel. Van amelyikben aktiválva van, de akkor sem megy.
- Wifi, Ethernet.
- GPlay. Itt ha jól láttam apk-val nem lehet installálni...Vagy ez nem igaz?
- DLNA. Itt érdekes, hogy van olyan TV-je ahol van GPlay, de nem ír DLNA-t. A VLC-t feltéve kezelné a DLNA-t nem? Szóval ezt sem értem.
- Digitális hangkimenet ha rá lenne kötve valami külső hangprojektorra.

Preferált az 55 de ha 49-esben van olyan ami jobban megéri akkor azt is el tudom fogadni.

Köszi a segítséget előre is...

(#60941) headhunter válasza Vhiktor (#60914) üzenetére


headhunter
addikt

Személyes tapasztalatod (Kalibrációs) alapján, milyen márkát (típus) ajánlanál? (Sorrend, legjobb, még elfogadható, "Hátam közepére sem", stb...)

(#60942) AL válasza tarat (#60940) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ezek a Natív 100 Hz es Sony tévék tökéletesek játékra : [link] , [link] . [link] : ezek VA kijelzősek. Egy kicsit többért ez mégjobb : [link]
A Sony márkaboltokban tudsz hozzájuk + gyártói garanciát is venni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#60943) Vhiktor válasza headhunter (#60941) üzenetére


Vhiktor
veterán

Arszint mindegy?
Őszintén szólva inkább közép és felső kategóriás tv-kkel van altalaban dolgom. Nem mintha nem lenne értelme az olcsobbakat is kalibralni, de azoknál általában nem szoktak erre pénzt áldozni.

Projektoroknal ebből a szempontból sokkal tudatossabbak a tulajok, ott a teljesen belépőtől a több 10 milliósig kb mindennel volt dolgom.

De szívesen megnezem a mereseket és megirom.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#60944) #62435328 válasza headhunter (#60941) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nagy általánosságban a VA panelos, valós 100hz-es LED tv-k, amimet érdemes nézegetni.
55-ös méretben 250 körül már lehet kapni

(#60945) Csabi1984 válasza Vhiktor (#60939) üzenetére


Csabi1984
addikt

Tény is való édesanyámnak adtam a H6400-as szériát és utána jött az MU :)

(#60946) Vhiktor válasza Csabi1984 (#60945) üzenetére


Vhiktor
veterán

A h6400 kb hibátlan széria volt. Erős 4000 feletti kontraszt arány és referencia szintre kalibralhato mind szürkeskala, gamma és szín tekintetében. 0.5 alatti delta e értékekkel minden téren.
Nekem is van itthon belőle egy 55 colos, semmilyen jelenlegi tvre nem cserélném el a mostani 300-350 körül kapható TVK esetében.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#60947) Csabi1984 válasza Vhiktor (#60946) üzenetére


Csabi1984
addikt

:) Igen nekem az a kiindulási pont, előtte egy 32"D5000es volt, azt vittem le a vidéki házba az se volt rossz.

[ Szerkesztve ]

(#60948) Jakesz válasza Vhiktor (#60946) üzenetére


Jakesz
őstag

Nekem F6400-am van. Nincs is vele bajom, csak az újdonság varázsa miatt szemezek új tévékkel, illetve talán a VA panel és a local dimming az, amit hiányolok belőle a mai tévékhez képest. De azt mondod, hogy nem érdemes lecserélni egy Sony XH90-re?

(#60949) Csabi1984 válasza Jakesz (#60948) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem Sony 55XH9096-van és képminőségével nincs bajom, sőt :)
kb 2 méter közelébe nézem a TV-t. Teljesen elégedett vagyok.

(#60950) Jakesz válasza Csabi1984 (#60949) üzenetére


Jakesz
őstag

Köszi, tudom, hogy nagyon jó képe van. De itt most az a lényeg, hogy tud-e annyival többet, hogy egy 8 évvel ezelőtti, akkoriban csúcskategóriás Samsung tévét érdemes-e rá lecserélni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.