Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59251) DonDennis válasza Joshi (#59237) üzenetére


DonDennis
senior tag

A minden alatt azt kell érteni, hogy újra le kell tölteni az appokat, bejeletkezni stb. Vagy azt is pl. a tv csatornákat is újra kell keresni?

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#59252) F-ECT$ válasza Deck (#59250) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is megnéztem PS5-ből és ugyanúgy sávosodik.

Dive ever, work never.

(#59253) Deck válasza F-ECT$ (#59252) üzenetére


Deck
titán

PC-ről? Nekem ott jó. :)

PS5

(#59254) F-ECT$ válasza Deck (#59253) üzenetére


F-ECT$
titán

A PC-m nincs rákötve a tv-re.

Dive ever, work never.

(#59255) Joshi válasza DonDennis (#59251) üzenetére


Joshi
titán

Mindent újra kell állítani és telepíteni. De ha jelzed a hibát a Sony supporton, elsőre ők is azt fogják javasolni, hogy reseteld a tévét.

(#59256) mintech07 válasza F-ECT$ (#59252) üzenetére


mintech07
tag

Megnéztem PS4 Pro-ról és ott nem sávosodik nekem se.
Tv Youtube App:

PS4 Pro Youtube app:

(#59257) F-ECT$ válasza mintech07 (#59256) üzenetére


F-ECT$
titán

Akkor vajon ps5-tel miért :F

Dive ever, work never.

(#59258) Deck válasza F-ECT$ (#59257) üzenetére


Deck
titán

PS5 topikba is van valakinek oled tv-vel is color banding-je... Érdekes dolog ez.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#59259) rainman72


rainman72
nagyúr

Valakit nem érdekel ez az újracsomagolt Sony 55XH9096 [link]
Ebből az árból még lejön 10százalék,az "ujracsomagolt" kuponkóddal.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#59260) #16820480 válasza F-ECT$ (#59257) üzenetére


#16820480
törölt tag

Még ami lehet esetleg, az a beállítások különbözősége. Ugye minden apphoz a tévén és minden bemenethez eltérő beállítások vannak, lehet olyan, ami nem jön ki jól az adott képpel valamiért.

(#59261) axlfsi válasza rainman72 (#59259) üzenetére


axlfsi
veterán

Jó ár érte! Ha nem lenne most egy ilyen tv-m, megvenném :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#59262) Joshi válasza mintech07 (#59256) üzenetére


Joshi
titán

Nem kell ahhoz PS hogy ne sávosodjon, mert én egy Amazon Fire Stick 4K-ra feltelepítettem az Amazonos Youtube appot, és azon se sávosodik.

Mondjuk nekem a tévé gyári Youtube appjáról se. A tévé gyári Youtube appal nekem az a bajom, hogy hiába 5GHz wifi, és hiába mérek ~250Mbps-et, akkor is szaggatnak a komolyabb 4K HDR videók. Ugyan ez Amazon Fire Stick 4K-n gyönyörűen megy. Mindegyik eszköz ugyan arra a wifire csatlakozik, ráadásul szinte ugyan olyan távolságra vannak a routertől. :F Ja és állítólag ez az USB Gigabit Ethernet átalakítóval az Amazon Fire Stick 4K kábelen hozza a stabil 260Mbps-et. Gondolom azért nem tudja a Gigabitet, mert az USB-je csak 2.0. Ha nekem is megérkezik kipróbálom a Sony tévé mit kezd vele. Állítólag ez az adapter chip támogatás benne van az Android Kernelben. Meglátjuk.

Akkor lássuk a képeket egy Sony A1 tévén. Én nem látok drasztikus bandinget sehol. A Sony saját youtube kliense kicsit rosszabb, de élőben még ennyire se zavaró. A telefonom (Samsung A41) kicsit felerősíti a hatást.
Amazon Fire Stick 4K gyári youtube app.

Ez pedig a Sony saját youtube apptya.

[ Szerkesztve ]

(#59263) F-ECT$ válasza Joshi (#59262) üzenetére


F-ECT$
titán

XH90-ről volt leginkább szó. Annak gyenge a procija, és gyengébb minőségű forrásnál nem tud olyan szépen dolgozni.

Dive ever, work never.

(#59264) axlfsi válasza F-ECT$ (#59263) üzenetére


axlfsi
veterán

Tényleg gyenge a procija?
Erről még nem hallottam,... Ugyanakkor, amennyiben ez te ymeg így van, felmerül bennem a kérdés, hogy egy aktuális(!) évi (jelen esetben ugye 2020) TV készülék profilja gyenge, ...akkor melyiké nem az? :F

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#59265) F-ECT$ válasza axlfsi (#59264) üzenetére


F-ECT$
titán

Viszonyítás kérdése. Hiába hívják ezt is X1-nek és jelent meg 2020-ban, de a 2018-as X1 Ultimate többet tud. Ezért is mondják ezt inkább játékos TV-nek (hiszen ott minden képjavítót ki kell kapcsolni + van hdmi 2.1 benne), mint filmnézős TV-nek, ahol nem árthat ezt-azt bekapcsolni. Egyébként a legtöbb anyggal ez a TV is megbírkózik, de mint látható vannak helyek, ahol elvérzik.

Dive ever, work never.

(#59266) Deck válasza F-ECT$ (#59265) üzenetére


Deck
titán

Ha neten rákeresel van color banding mindenféle tv-n. A valóságba nem olyan mint a sok teszt videón.

PS5

(#59267) Kockás60 válasza F-ECT$ (#59265) üzenetére


Kockás60
junior tag

Én a ZF9-et gyári beállításokkal használom 18 óta, nem állítottam semmi képjavítót sem ki sem be és meg vagyok elégedve a látvánnyal. :D
Valóban tudhat valamit ez az X1 Ultimate .
De azért a hdmi 2.1 hiányzik :F

(#59268) Joshi válasza F-ECT$ (#59263) üzenetére


Joshi
titán

Pont azt akarnám mondani, hogy bizony ez a banding dolog elsősorban a Sony tévék youtube appjára írandó, mert ahogy mintech07 is írja pedig neki is XH90 van, ugyan az a videó PS4 Pro-ról megjelenítve már jó. Szóval eleve rossz anyag kerül megjelenítésre, amiből nem lehet banding mentes képet produkálni. Lehet hogy Androidos Youtube app visszakonvertálja a 10bites jelet 8bitre nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#59269) vlevi válasza Joshi (#59268) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gyári YouTube appal, és a smarttubenext-el is néztem, mindkettővel ugyanolyan volt a kép. Azonban, ha a nem-HDR minőséget választottam ki a lejátszási formátummal, akkor semmilyen bandingot nem tapasztaltam. Szintén XH90.
XH95 ön próbálta valaki?

(#59270) Deck válasza Joshi (#59268) üzenetére


Deck
titán

PS5 topikba is volt egy tag ugyanez a gondja és neki meg oled van. De ha rákeresel neten minden féle tv-t találsz.

PS5

(#59271) F-ECT$ válasza Deck (#59270) üzenetére


F-ECT$
titán

Van olyan tv, amin kevesebbszer jelentkezik, van ahol többször. Itt talán picit többször.

Az az oledes meg mintha megoldódott volna, nem?

Dive ever, work never.

(#59272) Deck válasza F-ECT$ (#59271) üzenetére


Deck
titán

Ha rákeresel neten sokat fogsz találni onnan is.

PS5

(#59273) Joshi válasza Deck (#59270) üzenetére


Joshi
titán

Jó, de ha ugyan azon tévé modellek között van amin jó és van amin nem, akkor egyértelműen a Youtube program a hunyó, vagy esetleg az ingadozó sávszél stb. Azért írtam korábban, hogy konkrétan egy HEVC kódolású HDR anyaggal kellene mindenkinek kipróbálnia. Viszont ott is beleszólhat a tévék belső lejátszója, mert könnyen lehet, hogy egy külső lejátszó sokkal jobb minőségben játssza le az adott videót.

ui.: illetve az se mindegy hogy az adott tévén milyen rendszer szoftver verzió van, és milyen beállításokkal nézzük azt. Sok a változó, nehéz ezt így kitalálni. Úgy lenne a legkönnyebb, ha egymás mellett lenne egy bandinges tévé és egy nem bandinges. Aztán mindegyiket ugyan arra a beállításra tennénk, plusz ugyan azt a forrásanyagot engednénk rá. Ugye Youtube ezért nem lehet referencia, mert mindenkinél más az internet szolgáltató stb.

[ Szerkesztve ]

(#59274) vlevi válasza Joshi (#59273) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én próbáltam letölteni a videót YT-rol, de HDR-ben ne sikerült.
Valami lejött, de egyik lejátszó se vitte normálisan, meg az asztali PC, amiben Ryzen5, és Nvidia 1060 van, ott se bírta a VLC lejátszani, 5-10mp alatt mutatott 1 képkockát.
Jo lenne megtalálni ezt a videót valahol eredetiben, 10bites kodolassal.
Persze ettől még tényleg igaz, hogy ez a videó valamiért feladja a leckét az XH90-nek.

(#59275) mihaly13


mihaly13
tag

Van egy KD-49XH9505-s tévén és baj van a távirányitójával a BACK gombja akadozik és nagyon dühít hogy nem működik jól , szerintem szorul és nem tudom hogy hogyan lehetne szétszedni , de hogy nincsen másik távirányítóm nem akarok reszkírozni és talán valamelyik fórum társnak volt már hasonló gondja és van valami jótanácsa számomra !

(#59276) Joshi válasza mihaly13 (#59275) üzenetére


Joshi
titán

KD-49XH9505? Annak még bőven garisnak kellene lennie nem? Miért nem gariztatod?

(#59277) Joshi


Joshi
titán

Felraktam ezt a csoda SmartYoutubeot az Amazon Fire Stick 4K-ra. Itt már működik, de továbbra is vannak érdekes dolgok a programmal. Vannak videók amiket egyszerűen nem indít el. Aminél elkezd pörögni a karika, azt elindítja és nincs is gond a lejátszással. Aztán van hogy egy korábban lejátszott videót se indít el. Aztán csak a Béta verziónál tudtam felbontást változtatni, mert a stabil verziónál max 720p-vel játszotta a videókat.
De legalább reklámmentes ez tény.

(#59278) winery válasza Joshi (#59276) üzenetére


winery
aktív tag

Izgalmasabb szétszedni ;]

mihaly13: írjál a sonynak és szerintem kapsz egy másikat. ;)

(#59279) Kockás60 válasza Joshi (#59277) üzenetére


Kockás60
junior tag

Sajnos, be kell nevezned Neked is lassan a "premium youtube"-ra !
Én addig idegesítettem magamat ezekkel a SmartYoutubekkel :W míg nemrég bevállaltam az előfizetést !
Megérte !!!

Valljuk be őszintén: közel egymillás TV-nél ne sz@rakodjunk már havi 1800 forinton :D
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#59280) Joshi válasza Kockás60 (#59279) üzenetére


Joshi
titán

Csak furcsa hogy egyeseknek meg hibátlanul működik. :F Egyébként nem is azzal az ezerakárhány forinttal van baj, hanem a sok előfizetéssel mint pl Netflix, HBO Go stb. A sok kis előfizetés azért már nem kevés pénz, ráadásul csak azért előfizetni hogy ne legyen reklám? :Y

(#59281) #16820480 válasza Joshi (#59280) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mivel a platform a reklámokból él, így igen, ezt tudod kiváltani havi fix összeggel. De egyébként kapsz mellé mást is, például a YouTube music-ot, vagy offline letöltés lehetőséget.

(#59282) Joshi válasza #16820480 (#59281) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy végül erre is előfizetek, mert én főleg youtubozni szoktam.

(#59283) #16820480 válasza Joshi (#59282) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha sokat használod, akkor simán megéri szerintem.

(#59284) AL válasza mihaly13 (#59275) üzenetére


AL
addikt

Szia. Szerintem, ha bejelented egyszerűen küldenek egy újat, Felesleges barkácsolni.
Írjál, vagy hívjad a Sony vevőszolgálatot . A távirányítóval egyik márka sem szokott bajlódni. Nekik is a csere a legegyszerűbb. Néhány hete itt többen is rendeltek neten komolyabb fém távirányított. Azt is meg lehet próbálni. Üdv.

(#59285) asanci


asanci
csendes tag

Sziasztok!
Van 1 KD-43XF7596 és egy KD-49XG8096 TV-m. Keresnék olyan Bluetooth billentyűzetet, ami párosítható a TV-vel és működik is megbízhatóan. Mit javasoltok reális áron?
Keresgéltem én a neten, de nem egyértelműek a beszerezhető billentyűzetek adatai.

(#59286) hegylako01 válasza asanci (#59285) üzenetére


hegylako01
tag

Ha jó az USB stickes bill. akkor ez jó.

[ Szerkesztve ]

(#59287) asanci válasza hegylako01 (#59286) üzenetére


asanci
csendes tag

Szerintem nem jó. Olvastam olyanokat, hogy a SONY nem fogadja a billentyűzeteket, max. a saját Bluetooth párosítással és aktiválással fog működni. Ezért keresek valakit, aki rendelkezik ilyennel és működik is.

(#59288) Joshi válasza asanci (#59285) üzenetére


Joshi
titán

Amit hegylako01 fórumtárs ajánlott (Logitech K400+ ilyen van nekem is) az nem Bloototh-os hanem usb adapteres rádiós és tökéletesen működik az összes Android oprendszeres Sony tévén. Annyi, hogy az usb adapter elfoglal egy usb aljzatot a tévén. Magyarul a te tévéiddel is működik. Én ugyan ezt a billentyűzetet használom a 2017-es A1 tévémmel.
Bluetooth az tényleg macerás, nem is ajánlom.

(#59289) hegylako01 válasza asanci (#59287) üzenetére


hegylako01
tag

Nekem van ilyen és tökéletesen működik AF9-el. Még a gyors gombok nagyrésze is megy.

[ Szerkesztve ]

(#59290) DJosef


DJosef
őstag

Bocsi az iOS SONY alkalmazás tévesen jelzett.

Firmware-frissítés a 6.0466 verzióra

Előnyök és fejlesztések

Megoldja azt a problémát, mely miatt nem volt hangja a tv-csatornáknak a tv-készülék bekapcsolása vagy csatornaváltás után
Megoldja azt a problémát, mely miatt a tv-készülék hirtelen bekapcsolt, amikor a Bluetooth-eszközök megpróbáltak párosítást végezni a tv-készülékkel, miközben az RC ki volt kapcsolva
Megoldja azt a problémát, mely miatt az AC-visszaállítás után nem volt hangja a HDMI eARC-n keresztül csatlakoztatott hangsugárzópanelnek
Megoldja azt a Hollandiában előforduló problémát, mely miatt a Teletext elindítása után nem lehetett csatornát váltani a távvezérlő CH +/- gombjaival vagy számbillentyűzetével
Megakadályozza a bizonyos tartalmak nézése esetén előforduló váratlan, időszakos képernyővillogást
Frissített csatornarendezés (csak Horvátországra vonatkozik)
A webböngésző biztonsági résének kijavítása
*Ez a firmware egy javítást tartalmaz a Trend Micro Zero Day Initiative programja alapján dolgozó Viettel Cyber Security csapat által talált biztonsági rést illetően.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#59291) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok!

Esetleg valaki tudna segíteni KDL-43W807C alaplap javításában? 5 évet bírt az android tv... csíkozza a képet, ha kevés pénzért meglehetne menteni akkor megtenném. :R

HyperX

(#59292) modflow válasza DJosef (#59290) üzenetére


modflow
veterán

Nekem is feljött. :D

(#59293) Kockás60 válasza Gery15 (#59291) üzenetére


Kockás60
junior tag

Esetleg ők [link]

(#59294) Joshi válasza Kockás60 (#59293) üzenetére


Joshi
titán

A márka szervizekkel az a gond, hogy ilyen régi tévénél a javítási költség drágább lehet mint amennyit ér maga a tévé. Feltéve ha van alkatrész és hajlandóak javítani az adott modellt.

(#59295) Kockás60 válasza Joshi (#59294) üzenetére


Kockás60
junior tag

Egy ilyen régi készülék valószínüleg a tulaj szívéhez nőtt kellőképpen, és áldozna is kicsit többet egy szakszerű javításért,
Máramennyiben,(ahogy említetted is) javítható a szeretett készülék egyáltalán.

(#59296) asanci válasza Joshi (#59288) üzenetére


asanci
csendes tag

Köszönöm szépen mindkettőtök (Joshi, hegylako01) javaslatát, működő képességének megerősítését.
Beszerzek egy ilyet, amint lehet.
További szép napot!

(#59297) F-ECT$ válasza Gery15 (#59291) üzenetére


F-ECT$
titán

Biztos, hogy alaplap?

Az enyém 4.5 évesen még épp benne volt a biztosítási időszakban, de a szervíz cserét javasolt, így levásárolhattam az árát, tehát gondolom nem érte volna meg javítani.

Esetleg próbáld meg a fórumról őt: axlrose32.

Dive ever, work never.

(#59298) Tempes


Tempes
tag

Az xh90-nek melyik a két 2.1es hdmi portja? Az egyik a 3-as de melyik a másik?

(#59299) Deck válasza Tempes (#59298) üzenetére


Deck
titán

3,4

PS5

(#59300) Tempes válasza Deck (#59299) üzenetére


Tempes
tag

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.