Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) turancsics


turancsics
csendes tag

Srácok, miért nem tudtam csatlakozni a média marktban a tvkhez? Próbáltam volna hogy boldogul a screen mirroring képek videók stb. Valamit be kell állítani rajtuk? A másik kérdésem, hogy szerintetek a most akciós 55w8c vagy egy 55x8c a jobb döntés hosszú távon?

(#25452) blakey válasza gyeniko (#25449) üzenetére


blakey
titán

Pár hónappal ezelőtt írtam, hogy van olyan amikor két eszköz nem szereti egymást, nálam a Dune Duo és egy TP-Link WDR3600-as volt, kicseréltem a routert és minden hibátlan lett. Szóval számomra ez nem újy dolog, lehet, hogy nálad is ez van, vagy csak olyan IP-t osztott a router amit már egy másik eszköz is megkapott emiatt nem normális a hálózat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25453) Szinyák válasza varadigabor (#25447) üzenetére


Szinyák
őstag

köszönöm :R

Szinyák

(#25454) gyeniko válasza blakey (#25452) üzenetére


gyeniko
őstag

Közben ez is sikerült, az emeleti acces point után kötött switch kábele csúszott ki :W

Az alábbiakban viszont tényleg segítséget szeretnék kérni:
- Digionline / Tennistv / Tennistv / Hikvision appokat nem talál, hogyan tudom ezeket mégis telepíteni?
- Hogyan tudom látni a hálózaton fityagő NAS-t?

Holnap "beleszúrom" az androidos air-mouse usb adóját, vajon fog vele működni?

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#25455) Lauda válasza Szinyák (#25446) üzenetére


Lauda
félisten

Mindegy hova dugod, a kepbeallitasoknal valaszthatod ki a jatek modot. Nem kell semmit butykolni, csak beallitgatni a fenyerot, sotet szintet es a szineket. Barmelyik ketto kozul nagy oromet fog okozni!

[ Szerkesztve ]

(#25456) blakey válasza gyeniko (#25454) üzenetére


blakey
titán

Home/Video (app-ok között)/Eszközök, de ez csak DLNA-t lát, ha SMB kell akkor telepítened kell egy alkalmazást, pl. Kodi, MX Player, Archos, BS, stb.

Appokra meg próbáld meg ezt az oldalt: [link] Tennis TV, Digi online van, rákerestem. Hátha telepíthető.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25457) krx21 válasza gyeniko (#25454) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem gonoszságból kérdezem, de lcd dse hiba videót néztél? Van a YouTube-on pár...
A függőleges csíkokra lennék kíváncsi, van e...?

[ Szerkesztve ]

(#25458) Morris


Morris
veterán

Urak, hamarosan falra akasztanám a 50W805b tévémet.
Létezik olyan konzol hozzá ami kihúzható? Tehát nem a saját talpával raknám fel. Ha jól olvastam korábban, akkor nem vesa compatible.

(#25459) nismoka válasza gyeniko (#25444) üzenetére


nismoka
addikt

A nem oldalt lévő csatik szerintem jobbak mert könnyebb elvezetni lefelé a kábeleket föleg ha falon van a tv.

[ Szerkesztve ]

(#25460) gyeniko válasza blakey (#25456) üzenetére


gyeniko
őstag

Nagyon szépen köszönöm, holnap kísérletezek az appokkal! A NAS-t az általad írtak szerint elértem, klaszul felismerte és lejátszotta azt a néhány fájlt, amellyel kipróbáltam.
Hát igen, a menü rendszert meg kell szoknom, illetve inkább a gyereknek, mert ezt csak Ő nézegeti majd.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#25461) gyeniko válasza krx21 (#25457) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem néztem még, de gondolom, hogy lesz DSE, mint a háttér világításos LCD TV-knél általában. Holnap keresek ilyen teszt videót, de ha küldesz linket, akkor időt takaríthatok meg.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#25462) hegylako01 válasza Morris (#25458) üzenetére


hegylako01
tag

Két lehetőséged van. Vagy megveszed arany áron a gyári vesa adaptert. Vagy bemész a csavar boltba és beszerzel egy ilyen szettet max. 2000 ft ből.

Mindkettő megoldás után felrakható vesa faltartóra.

(#25460) gyeniko: Ha raksz fel apk ból alkalmazást a tvre. Ezt tedd rá a tvdre, mert ha nem a storeból telepítesz valószínűleg nem jelenik meg a főmenüben az alkalmazás, elérhető a beállításokból, de elég bonyolult.. Ezzel ki tudod listázni az összes alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

(#25463) blakey válasza nismoka (#25459) üzenetére


blakey
titán

Nem az a legnagyobb baj, hogy lefelé néz, hanem az, hogy a csatik nem oldalt vanna, be kell mászni a tv mögé, hogy csatlakoztatni tudd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25464) gyeniko válasza nismoka (#25459) üzenetére


gyeniko
őstag

Ez is egy nézőpont. Ha elég hosszúak a kábelek (max. 30 cm-rel kell hosszabb), akkor ez nem gond, mert a TV takarásában könnyen vissza lehet kanyarítani a TV közepéig és ott úgyanúgy lehet levezetni, mint ha eleve lefelé indultak volna a kábelek. Éppen ezért nem gondolom, hogy ez a logika áll a csatik ilyen elhelyezése mögött. A koreai TV-k oldalra néző elhelyezése mögött viszont az a logika állhat, hogy könnyen be lehessen dugni a kábeleket.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#25465) gyeniko válasza hegylako01 (#25462) üzenetére


gyeniko
őstag

Nagyon köszönöm!!! :R

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#25466) Morris válasza hegylako01 (#25462) üzenetére


Morris
veterán

Ehhez a csavaros megoldáshoz van user guide? Vagy annyira egyértelmű hogy nem lehet elcseszni?

(#25467) hegylako01 válasza Morris (#25466) üzenetére


hegylako01
tag

Nem tudod elrontani.A toldó anya megy felülre, hogy a hátlap egy síkba legyen, rá a fali tartó, a rövid csavar felülre a hosszú alulra.

(#25468) Morris válasza hegylako01 (#25467) üzenetére


Morris
veterán

Thx :R

(#25469) Joltee


Joltee
aktív tag

Mi a különbség a 43W755 és a 43WD755 típusok között?

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#25470) hegylako01 válasza Joltee (#25469) üzenetére


hegylako01
tag

Fényévek. A w755 2015 ös modell és Android a WD7 az 2016 és csak youtube. A W755-nek nem lesz váltó modellje idén FHD-ban, az XD7 jön a helyette szeptemberben.
A kettő közül a W755 a jobb választás.

(#25471) gyeniko válasza blakey (#25456) üzenetére


gyeniko
őstag

Hogyan tudok apk fájlokat telepíteni a TV-re?

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#25472) xb12x válasza gyeniko (#25444) üzenetére


xb12x
tag

Hello,
Milyen UPC tv adásod van? Nekem nem sikerül rendesen működésre bírni a CI kártyát kábelen, upc meg elhajtott azzal hogy ez a tv nincs rajta a listájukon.

(#25473) lasse001 válasza hegylako01 (#25462) üzenetére


lasse001
senior tag

Ez sem rossz. De szerintem ez jobb. [link]

(#25474) krx21 válasza gyeniko (#25461) üzenetére


krx21
nagyúr

Linket most küldeni nem tudok, de keresve könnyen találsz. Nekem ez volt a egyetlen bajom a W850C-vel, hogy sok benne a dse csík... Javaslom, hogy csak akkor nézd meg, ha tényleg érdekel, mert utána sokkal jobban észre veszi az ember...

(#25475) hegylako01 válasza gyeniko (#25471) üzenetére


hegylako01
tag

Fel kell rakni a tv-re egy file kezelőt. Én ezt használom, de bármelyik jó. (Egérrel érdemes kezelni, távirányítóval kicsit macerás)
Kiválasztod az USB meghajtót, elindítod az apk telepítést, a tv először megkérdezi, hogy engedélyezed-e a külső forrás telepítést, leokézod, aztán már fel is megy minden apk.

(#25473) lasse001: Köszi megnézem

(#25472) xb12x: Hülyeséget mondtak neked az UPC-ben. Nagyon sok TV nincs benne a listájukban. Minden CI+ modullal szerelt tv működik a kártyájukkal. Évek óta nem is gyártanak olyan készüléket, ami nem ilyen.
A kártya be van aktiválva? Amikor UPC-s voltam nekem sikerült olyan kártyát kapni, amit elfelejtettek beaktiválni, be kellet telefonálni.

(#25476) gyeniko válasza xb12x (#25472) üzenetére


gyeniko
őstag

Kábeles UPC-m van, media-card-dal használom. Media-card nélkül kell elvégezni a hangolást, csak utána kell betenni a TV-be a media-cardot (benne a kártyával).

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#25477) blakey válasza gyeniko (#25471) üzenetére


blakey
titán

A legegyszerübb ha telepítesz egy File managert, pl. ES File Explorert, valami usb-s eszközre vagy akár a böngészőből letöltőtt fájlokra ráklikkelsz és telepíted. Idegen források legyenek engedélyezve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25478) blakey válasza xb12x (#25472) üzenetére


blakey
titán

Tökéletesen működik UPC-vel, nincs semmi gond. Ha netán az a gondod, hogy a kártyát nem látja akkor ellenőrizd, valószínűleg fordítva van a modulban. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25479) ArGab


ArGab
őstag

Android TV Nougat újdonságok: [link]

Remélem ez azt jelenti a Sony ugorja a Marshmallow-t és egyből a Nougat jön. :)

(#25480) blakey válasza ArGab (#25479) üzenetére


blakey
titán

MM-t kapnak a 2015/16-os Sony tv-k, 7.0-ról még semmi info nincs, maximum jövőre, de nem hinném, hogy ennyire fontos lenne a verzió, inkább a stabil működés a fontos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25481) hegylako01 válasza ArGab (#25479) üzenetére


hegylako01
tag

Az új XD7, XD8 és a ZD9 a 6.0-val fog jönni

(#25482) votinka


votinka
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek a két TV közül melyikkel járnék jobban?

Sony KDL55W809CBAEP

Sony KD49X8005CBAEP

Köszönöm!

(#25483) asddsa válasza votinka (#25482) üzenetére


asddsa
tag

809 :)

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#25484) PrinceHerceg válasza votinka (#25482) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

W809 +1 :K

(#25485) NB2


NB2
aktív tag

Üdv!

A pénteken linkelt 55w809c-s nagyon birizgálja az agyam. Érdemes a Pana TX-P42CX3E 5 éves plazmámat lecserélni?

Köszi

(#25486) Lauda válasza NB2 (#25485) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Erre a valaszt csak te tudod meghozni.

(#25487) Dealer95 válasza votinka (#25482) üzenetére


Dealer95
őstag

Inkább a FHD-s W809C

(#25488) NB2 válasza Lauda (#25486) üzenetére


NB2
aktív tag

Közben úgy néz ki ennyi volt, mert most már nem látom az oldalon...
Sanszosan elfogyott...

(#25489) Lauda válasza NB2 (#25488) üzenetére


Lauda
félisten

Na most kell az a tv vagy nem? Venni szeretnel vagy nem? Ha igen, akkor hivd fel oket most/foglalj egyet az akcios aron amig lehet. Ha nem szeretnel venni akkor meg tok mindegy ugy is.

(#25490) xb12x válasza blakey (#25478) üzenetére


xb12x
tag

sajnos nem ilyen egyszerű. csatornákat megkeresi, de kockás, szétesik a kép. elsőre bejövő jelet mondtam volna, de egy W605B ugyan azzal a kábellel és CI modullal tökéletesen működik. még nem adtam fel.

(#25491) xb12x válasza NB2 (#25485) üzenetére


xb12x
tag

abszolút szubjektív, ráadásul nem hiszem hogy lenne még bárki aki ismeri mindkét konkrét tv-t. szerintem nem, mondom ezt úgy, hogy én is pana plazmáról váltottam sony lcd-re. a boltban minden szép és csilli-villi, de az első otthoni mozinál már láttam a különbségeket. ráadásul én nem is vagyok egy "vájtszemű".

(#25492) varmi2


varmi2
nagyúr

rányomtam 7x a buildszámra, még sem találom a menüben a fejlesztői beállításokat. hol keressem? Pedig ki írta, hogy fejlesztő vagyok.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#25493) blakey válasza xb12x (#25490) üzenetére


blakey
titán

Pedig ilyen egyszerű, nálam tökéletesen megy. Ha szétesik a kép akkor a bejövő jellel lesz a gond, az üfsz-nek meg nem kell hinni, nem mindig értenek hozzá, sőt. Régi a modul? Esetleg egy csere megoldja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25494) K Norbi válasza varmi2 (#25492) üzenetére


K Norbi
addikt

Lépj ki a beállításokból, majd vissza és itt lesz. Rendszernél

Gyenkio szerintem vidd vissza a tv-t és vegyél egy jó koreait ;]

[ Szerkesztve ]

(#25495) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Akadt 2 kérdésem, X8509C TV készülék kapcsán:

1. A legutóbbi firmware update után, eltűnt a YouTube ikonom, hogyan, vagyis inkább honnan tudom ismét a leggyakrabban használt progik közé visszabiggyeszteni? :B

2. Hol volna érdemes, tehát a legolcsóbb a + 3év gari kiterjesztést megvenni?

Thanks for every1!!! :))

[ Szerkesztve ]

(#25496) NB2 válasza Lauda (#25489) üzenetére


NB2
aktív tag

Le ne harapd már a fejem:)
Ezen az oldalon volt a tv (http://www.kozpontiszalon.hu/), de mikor 2-kor rákerestem (mutatni akartam valakinek) már átirányított. Tényleg érdeklődtem, megnéztem volna élőben ma MM-ben, de ha nincsen már azért az árért (mert ez is szempont volt), akkor nem futok felesleges köröket.

(#25497) varmi2 válasza K Norbi (#25494) üzenetére


varmi2
nagyúr

Meglett, kösz :R

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#25498) K Norbi


K Norbi
addikt

Valakinek használ Cam modult UPC műholdas tányéros tv hez?
Betöltöttem neki a megszerkesztett csatornalistát, minden auto szolgáltatás frissítést kikapcsoltam a műhold/ technikai alatt.
De csak tölti a végére a kitörölt csatornákat.
Mondjuk csináltam egy kedvenceket oda már nem piszkál bele.

Egyébként ez a Humax HD jobban a kedvemre tesz, mint a tv menüje.
Beltérivel sokkal gyorsabb a csatornaváltás faszául áttekinthető minden.
Még a távja is nagyon szuper [link]

Egyébként szerintem beltérivel jobb kép van benne. [link] (L:http://kepfeltoltes.hu/160824/20160824_163211_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)[link](/L) [link]

[ Szerkesztve ]

(#25499) Lauda válasza NB2 (#25496) üzenetére


Lauda
félisten

Szo sincs errol. Csak mikor kozel 60 ezer forintot leakcioznak valamibol, akkor nem szabad tokolni, mert ez a vege. De ha nem mesz utana hat nem mesz. Valoszinu ott mar nem is lesz belole, mashol meg 280.

[ Szerkesztve ]

(#25500) gyeniko válasza K Norbi (#25494) üzenetére


gyeniko
őstag

Egyelőre nem gondolkodom a visszavitelen, ezért az árért mindenképpen megérte. A napokban eljutok addig, hogy beállítgatom a képét, megismerem a menüjét és megtanulom használni. Ezután lesz értelme összehasonlítani a Samukkal.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.