Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) Pityke78


Pityke78
őstag

Hogyan tudom a legegyszerűbben és a leggyorsabban a kedvenc csatornalistákat összerendezni?

Köszi

(#18802) Janaboy válasza Pityke78 (#18801) üzenetére


Janaboy
veterán

Sony Editor

Janaboy

(#18803) Pityke78 válasza Janaboy (#18802) üzenetére


Pityke78
őstag

Ha jól gondolom le kell töltenem a csatorna listát, majd utána szerkeszteni ezzel a progival és újra vissza a TV-re.
Hogy tudom letölteni a csatornalistát, majd vissza?

Köszi

(#18804) Janaboy válasza Pityke78 (#18803) üzenetére


Janaboy
veterán

Jol

Janaboy

(#18805) McAdam6 válasza Pityke78 (#18803) üzenetére


McAdam6
tag

Pendrive, pl.

(#18806) shmano válasza Montesantos (#18788) üzenetére


shmano
tag

Szia! Minden típuson más és más a tökéletes beállítás. Hiába va paneles mind, edesapámnak egy 705 ös van, annak is tök más a beállítása. Egy biztos, tökéletes feketeje van a sonynak, csak be kell tudni állítani. Fontos a gamma fényerő kontraszt és fekete reszlet jó beállítasa. A hdmi kábellel egyetertek, én egy audioquest forest el használom, hatalmas a különbseg egy noname xAr hdmi kábelhez képest. Arra figyelj, hogy a kép bállításoknÁl az sbm bitjavító be legyen kapcsolva, a képeltolásnál a tejles felbontás legyen megadva- normál van alapon beállítva, és a hdmi dinamika tartománya teljesre legyen beállítva. Mondjuk én a cikkekben megadott értékeket amit elvileg géppel mérnek ki... Hát mit ne mondjak... Szerintem nezhetetlen.... Hiába állítják h az van a legközelebb a referencia ertékekhez meg színekhez. Persze mindenkinek más az ízlese... Nekem mindig is a hideg beállítás volt a kedvencem.... Én a 755 ösöm beállításait tudom el ondani, akit érdekel. Sok szep órát a tv hez. Ha jól belövöd sose akarsz mást csak sonyt!!!! ;)

[ Szerkesztve ]

The Last of Us:Remastered ~ YT:Shmano ~ Twitch:Shmano

(#18807) McAdam6


McAdam6
tag

Adott egy w829b tv, digikábel, szeretném behangolni a digisport3-at és a bbc-earth -öt. A kézi hangolás nem választható (szürke). Hogy tudom megtenni a meglévő csatornalista szétbarmolása nélkül ?

(#18808) Pityke78 válasza McAdam6 (#18805) üzenetére


Pityke78
őstag

Az értem hogy pendirve-ra kell lementenem, na de hogyan? Hogy tudom a csatornalistát kimenteni pendrive-ra?

Köszi

(#18809) McAdam6 válasza Pityke78 (#18808) üzenetére


McAdam6
tag

Menüben, ahol a digit csatornák beállításai vannak.

(#18810) Pityke78 válasza McAdam6 (#18809) üzenetére


Pityke78
őstag

Home -> Beállítások -> Csatornabeállítás -> Digitális menüpont alatt az alábbi lehetőségeket találtam

- Digitális hangolás
- Felirat beállítás
- Hang beállítás
- Műsor beállítás
- Technikai beállítás
- Műhold beállítás
- CA-modul beállítás
- Interaktív alkalmazás beállítás

Vagy nem jó helyen járok?

Köszi

(#18811) Pityke78 válasza Pityke78 (#18810) üzenetére


Pityke78
őstag

Közben megtaláltam a Technikai beállítások alatt, rajta vagyok az ügyön. :)

Van valahol normális magyar használati utasítás, vagy menü leírás, hogy mit, hol találok?

(#18812) Hejakut


Hejakut
csendes tag

Sziasztok, erre valaki: #18800? Kösz!

(#18813) Pityke78 válasza Pityke78 (#18811) üzenetére


Pityke78
őstag

Azt nem lehet beállítani valahol a Tv-n, vagy a Sony Editorban, hogy csak azokat a csatornákat hozza fel, amikhez van előfizetés is? Elég zavaró, hogy felhoz 200 csatornát, de azok közül csak kb 100 db-hoz van előfizetés.

Ötlet, vélemény?

(#18814) krx21 válasza shmano (#18806) üzenetére


krx21
nagyúr

"hdmi kábellel egyetertek, én egy audioquest forest el használom, hatalmas a különbseg egy noname xAr hdmi kábelhez képest. "

Evvel azért sokan vitatkoznának veled... Nekem már az összes hdmi kábelem audioquest chocolate, de merem állítani, hogy 2-3 métere nem érdemes horror árú hdmi kábelre költeni... Alapvetően 2 fajta kábel van, az egyik működik a másik nem... Nem azt mondom kábel és kábel között nincs sok minőségi különbség, még kézbe tartva is, de olyat nem tapasztalni, hogy a drágább kábellel jobb minőségű lenne a kép... (mondjuk kontrasztosabb, vagy élesebb). A lényeg, hogy itt digitális jeltovábbítás van, tehát vagy értelmezhető vagy nem... Olyan nincs, hogy félreértett valamit a jelben és ezért, mondjuk homályos lesz a kép, olyankor egyértelmű hiba keletkezik... Ami viszont tapasztalható, hogy a jobb minőségű kábel hosszabb méretben sokkal tovább vezeti hiba nélkül a jelet... (jobb a zavarvédettség is...)
A digitális jelátvitelre tökéletes példa: Ha egy taknyos zsebkendőre, ökölbe szorított zsírkrétával felírom a telefonszámomat, ha te elolvasva fel tudsz hívni, akkor tökéletes jelátvitel történt... És a lényegen nem javít már tovább az sem ha a számomat egy pauszpapirra, tussal szabvány betűkkel írom fel...
A én konzekvenciám, hogy a nagyon olcsó kábeleket kerülni kell, de a nagy prémium felé csa akkor érdemes menni, ha a gyakorlat, a hosszúság indokolja...

[ Szerkesztve ]

(#18815) Jim-X válasza krx21 (#18814) üzenetére


Jim-X
őstag

:C :C :C

Vegre valaki erti :) +5V-nak (digitalis 1) szamit a 4,86V es az 5,13V is pl. 0ak es 1esek semmi tobb.
Olyan elofordulhat, hogy extrem hosszu kabelnel leeseik a feszultseg, mert szar az anyagminoseg, de az egyertelmu hibakent jelentkezik (szetesik a kep, nincs atvitel stb)

Lehet a kabel 99,9999% aranybol is, 1-2meteren max rafizeted a gatyadat, vagy a nyakadba hordod, mint ekszert ;]

A játék az nem játék!

(#18816) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

SONY KDL50W755/56 vagy SONY KDL55W755/56 tévét tervezek venni.

Akinek van valamelyikből letudná mérni, hogy mekkora alapterület kell a lábához? Komódra tenném, de ha lelóg vehetek előtte valami más tartót :)

Ahogy olvastam többnyire pozitív vélemények vannak ezekről a tévékről. Nekem elsődlegesen sorozat/filmlejátszásra kell nashoz, másodlagosan TV nézés, harmadlagosan pc-t rákötve játék. Gondolom a legtöbb formátumot gond nélkül lejátssza.

(#18817) krx21 válasza Jim-X (#18815) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen... :R De aranyból nem nagyon csinálnak kábelt, mert a réznek is jobb a vezetőképessége... Az az ezüst... :DDD
Aranyból csatlakozókat csinálnak, mert puha és nem oxidálódik...

(#18818) Jim-X válasza krx21 (#18817) üzenetére


Jim-X
őstag

Tudom, de az hulyen hangzott volna, hogy ezust, mint draga nyaklanc... :DDD ;]

A játék az nem játék!

(#18819) krx21 válasza Jim-X (#18818) üzenetére


krx21
nagyúr

Ugyanakkor én is megvettem a horribilis árú hdmi készletet, csodaszép doboza van, amin képekkel illusztrálva mutatják a szerkezetét, minőségét... A dobozt nézegetve javul a kép! Az ok biókémiai reakciókra vezethető vissza. Röviden placebo! ;] És a placebo hatás igazolt jelenség... :C

Néha direkt hagyom, hogy a marketing elvarázsoljon. Kedvet és placebo hatást eredményez az eszközökhöz... ;)

[ Szerkesztve ]

(#18820) Blaise válasza Mate (#18816) üzenetére


Blaise
veterán

Mivel androidos van rá VLC, Kodi, stb. de csodát ne várj tőle.

Ezen a szinten már dukál egy dedikált médialejátszó, nekem egy Raspberry PI 2 van openELEC-el 20 ezer Ft-ból kijött.

(#18821) Svédország


Svédország
csendes tag

Sziasztok!

Sony kiterjesztett garanciájával kapcsolatban lenne kérdésem.

Állandó olvasója vagyok a fórumnak, így tudom, hogy már jó néhányszor előkerült már ez a téma, csak most nem szívesen töltenék azzal órákat, hogy vissza olvasgassak mire találok valamit. Az pedig tovább nehezíti a dolgot, hogy Svédországban lakom és itt szeretnék egy ilyen garanciát érvényesíteni a leendő készülékemre.

Ha minden jól megy, akkor a jövő héten szeretnék venni egy TV-t, de az üzletben azt mondták, hogy ők nem foglalkoznak ilyen garancia kiterjesztéssel és felvilágosítást sem tudtak adni róla, hogy vajon hol tudok ilyet "szerezni". :(

Az egy működő megoldás lehet, hogy megveszem a készüléket, regisztrálom a Sony oldalán és valahogy így jutok egy ilyen garanciához, vagy ezt mindig csak az az üzlet tudja intézni, ahol az ember megveszi a készüléket? :F

Előre is köszönöm, ha tudnátok néhány hasznos ötlettel szolgálni ez ügyben :R

(#18822) Mate válasza Blaise (#18820) üzenetére


Mate
nagyúr

Milyen előnnyel jár egy médialejátszó? Mostani, 3 éves belépő szintű tv-m dlna-n a sorozatok/filmek 90%-át gond nélkül lejátssza. Maradék 10%-ra számítottam, hogy sony megbirkózik vele :D

(#18823) Blaise válasza Mate (#18822) üzenetére


Blaise
veterán

Jobb képminőség, több funkció, több formátum lejátszása (3D mkv, BD, 3D BD stb.)

Ha csak sima xvid videókat akarsz és nincs igényed többre, akkor jó lesz valamelyik letölthető app is :D

(#18824) Jim-X válasza krx21 (#18819) üzenetére


Jim-X
őstag

Néha direkt hagyom, hogy a marketing elvarázsoljon. Kedvet és placebo hatást eredményez az eszközökhöz... ;)

Hehe, ez nagyon tetszik :) Meg ha tudod is, hogy csak marketingfogas, hagyod magad tudatosan "megvezetni". Vegulis ha jobb lesz tole a kedved, akkor miert ne :DDD

De amugy tenyleg letezo dolog a placebo hatas. :K De ha errol egy komoly hifistaval elkezdesz "vitatkozni" akkor szelmalomharcot vivsz ;]

Amugy meg csak azt adjak el amire van kereslet. Ha pedig tudatosan teremtenek keresletet, akkor mar csak ki kell elegiteniuk a megfelelo kinalattal ;) The Wolf of Wall Street nagy igazsaga :C

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#18825) Blaise válasza krx21 (#18814) üzenetére


Blaise
veterán

Én KáCsa KCS-HH1 - 1,4 HDMI kábeleket használok, ez már állítólag a használható a kategória, ott a boltban azt mondták, hogy a noname kábelekhez képest szebb lesz a kép, mélyebbek lesznek a színek ;]

[ Szerkesztve ]

(#18826) Jim-X válasza Blaise (#18825) üzenetére


Jim-X
őstag

Amugy ha leviszed a TV-t az emeletrol az alagsorba, sokkal melyebb lesz a fekete... :K Aki nem hiszi, jarjon utana ;]

Szerk.: Ugyanez a KACSA kabelem van nekem is 1m-es hosszokban. A Popihoz adott gyari tyukbellel semmi kulonbseg, de marha jol nez ki... Meg ha a cuccok mogott van a kaberengetegben es csak egy par centis darabot lehet latni belole :DD

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#18827) Montesantos válasza krx21 (#18814) üzenetére


Montesantos
senior tag

Szia!

Igaz 0, 1 a digitális jeltovábbítás, de az mitől lehet hogy az egyik tv-nek semmi gondja nincs, a másiknál se kép se hang. (pc látja mindkettőt) Elméletileg ha egy kábel végén megjelenik a digitális jel akkor, ami számokból áll akkor gyakorlatilag minden csatlakoztatott készüléknek meg kellene jeleníteni :U

shmano: köszi megnézem a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#18828) Jim-X válasza Montesantos (#18827) üzenetére


Jim-X
őstag

Kisebb a komparalasi szint! Remelem vilagos voltam ;)

A játék az nem játék!

(#18829) Montesantos válasza Jim-X (#18828) üzenetére


Montesantos
senior tag

aha :U technikai tudásban itt még nem tartok :D

Gabi

(#18830) Acheron válasza Mate (#18816) üzenetére


Acheron
őstag

Szia!
KDL50W755 lába ~ 50 x 20 cm.
Én is aggódtam, hogy elfér -e majd a TV állványon, ezért (is) fali konzolra fog kerülni, de ideiglenesen feltettem a lábára - meglepően kis hely kell neki.
Az 55 -ösről nincs infóm.

(#18831) Hejakut


Hejakut
csendes tag

Senkinek semmi ötlet: #18800?

(#18832) krx21 válasza Montesantos (#18827) üzenetére


krx21
nagyúr

A hiba türések között lehetnek különbségek... Valamelyik készülék jobban érzékeny lehet a kisebb elváltozásokra, mint a másik... Talán ez lehet az ok...

(#18833) Mate válasza Acheron (#18830) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm! :R

80x48 területem van, úgyhogy nem lesz gond szerintem 55-össel sem.

[ Szerkesztve ]

(#18834) Pityke78


Pityke78
őstag

Az mitől lehet, hogy a Sony Editorral összehozom a csatorna listát, majd az Editot -> Tv opcióval lementem a file-t és azt írja ki a program, hogy a C meghajtóra a Sony Editor progi mappájába lementi a file-t és azt kell feltennem a pendrive-ra, de semmilyen file nem keletkezik a C meghajtón?

Vagy valamit rosszul csinálok?

(#18835) Blaise válasza Janaboy (#18802) üzenetére


Blaise
veterán

Ez a SonyEditor működik az idei androidos eszközökkel is?

(#18836) Janaboy válasza Blaise (#18835) üzenetére


Janaboy
veterán

Ha jól emlékszem igen..

Janaboy

(#18837) Janaboy válasza Hejakut (#18831) üzenetére


Janaboy
veterán

Szerintem a Sonyban nincs ilyen..én nem találtam..

Janaboy

(#18838) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
KDL43W755 típusú TV-vel meg lehet oldani valahogy, hogy egy hálózaton lévő laptopról, wifin keresztül filmet nézzek?

(#18839) Janaboy válasza zenwalk (#18838) üzenetére


Janaboy
veterán

Meg

Janaboy

(#18840) cotagg válasza zenwalk (#18838) üzenetére


cotagg
tag

Ha ez Androidos készülék, akkor pl a store-ból megvehetô Archos lejátszóval megoldható. Van belôle demo, próbáljad ki, hogy látja e a megosztást. Én ezt használom.

(#18841) Blaise válasza cotagg (#18840) üzenetére


Blaise
veterán

Ingyenes KODI vagy VLC is képes erre, persze attól függ, hogy mit szeretne nézni az illetékes.

(#18842) zenwalk válasza Janaboy (#18839) üzenetére


zenwalk
senior tag

DLNA-val vagy hogyan?

(#18840) cotagg a laptopon win7/10 van

Egyébként nem kötekedésképpen, de 2 tv között próbálok dönteni, nem igazán egy árkategória a kettő. Az egyik az előbb linkelt Sony a másik pedig egy LG LF632V/LF652V. Azon kívül, hogy talán szebb a képe,bár ez egyénfüggő milyen pluszt ad a sony amiért megérné ezt venni?

(#18841) Blaise Filmet, minden féle formátumban,

[ Szerkesztve ]

(#18843) Janaboy válasza zenwalk (#18842) üzenetére


Janaboy
veterán

Igen, pl plex vagy universal media server..

Janaboy

(#18844) Blaise válasza zenwalk (#18842) üzenetére


Blaise
veterán

Kicsit tág fogalom a film :D

Ha minden kell, akkor vegyél egy médialejátszót, mert egyik tv se fogja tökéletesen lekezelni az összes formátumot és tömörítést.

(#18845) daniel2121


daniel2121
senior tag

Karácsony közeledtével lesz valami jó akció valahol? Az edigitálos black friday elég himi-humi volt legalábbis a tv-éknél vagy csak én nem találtam megfelelőt.Most lesz a mall.hu-n is.

[ Szerkesztve ]

(#18846) Malachi válasza daniel2121 (#18845) üzenetére


Malachi
addikt

itt nézelődj, vannak linkek is - egyelőre nem lehet tudni semmit, a héten jönnek majd infók. az emagot sokan várják.

(#18847) cotagg válasza zenwalk (#18842) üzenetére


cotagg
tag

Az Archos-hoz nem kell DLNA, látja az SMB-vel megosztott volume-okat. Nálam OSX is van, de ha azzal megy, akkor kell menjen bármilyen windows-zal is.

(#18848) Acheron válasza Hejakut (#18831) üzenetére


Acheron
őstag

A T-Home -nál nem tudom hogy van megoldva, de a UPC -nél a Media Boxban van ez a funkció (már ha Boxod van). A TV -ben egyelőre nem találtam ilyesmit.

Az androidos rendszer eddig pozitív meglepetés, a régebbi Samsunghoz (40D6500) képest a smart funkciók terén jelentős előrelépés (gyorsabb, könnyebb kezelni), eddig semmilyen fagyást nem tapasztaltam, a tv indulási ideje pedig cirka öt másodperc (nem átallottam lemérni). Wifi direkten keresztül szépen átteszi a telefon képeit is a képernyőre (HTC telóról)
Igaz, egyből egy frissítéssel indítottam, tehát ez már a javított oprendszer.

[ Szerkesztve ]

(#18849) asddsa válasza Svédország (#18821) üzenetére


asddsa
tag

Szia!
En igy csinaltam:
1. TV megvesz (szamla legyen)
2. Sony markakereskedes megkeres
3. Arajanlat elfogad
4. Kifizet
5. Orul

A lenyeg, hogy a vasarlas datumatol 1 eved van, hogy megvedd a kiterjesztett garit.

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

(#18850) shmano válasza krx21 (#18814) üzenetére


shmano
tag

Döntse el mindenki magának... Én meg azt mondom hogy van különbség. Saját tapasztalatom, hogy egy hama kábel és az audioquest színei nagyon elterőek. Pl ps4 en last of us- on egy sötét mapot ha megnezel, a hamán foltos a kép, az aq- en pedig tökéletes. De mondom, mindenki döntse el saját magának hogy áldoz- e 10k-t egy 2-300 000 ft os tv hez vagy sem ;) peace

[ Szerkesztve ]

The Last of Us:Remastered ~ YT:Shmano ~ Twitch:Shmano

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.