Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) Blaise válasza coolrob (#18146) üzenetére


Blaise
veterán

Sima 1080p mkv és BD25 cuccokat nekem simán viszi.

(#18152) coolrob


coolrob
aktív tag

Lehet csak az én szemem ennyire érzékeny de nekem borzalmas a KODI, de majd újratelepítem.
Egy nagyon jó példa pl a Spy című amúgy baromi gagyi film.
1óra 52 perc körül egy garázsba álló kocsit mutatnak és a kamera lassan mozog körbe.

Samsungon vaj folyékony sehol egy megröccenés.
Sony-n KODI alatt nem folyamatos hanem döcög és meg meg is akad néha..
Alap lejátszóval, és mx playerrel sokkal jobb, de még ott se tűnik annyira folyamatosnak, de legalább nem akad be plusszba.

Rengeteget állítgattam már, de nem vagyok képes egyenlőre olyan eredményt találni ami számomra megfelelő lenne, de még tovább próbálkozom majd a beállításoknál. Csak samunál egyszerű volt mert volt egy csúszka ami egyik oldalról nem interpolált és akadt a kép másik oldalra húzva a csúszkát pedig szappanoperás lett, így közepes beállításon pedig barom jó élményt adott. Itt is hasonló lenne az elvárás, de eddig nem sikerül, pedig baromi jó TV és nagyon tetszik, de ez eddig kiborít, de még meglesem majd vmi médialejátszóval is. (gépre kötve is próbáltam és feltűnt hogy a kép 100x jobb minőségű mint kodival, de sajnos ott se volt meg az áhított folyamatosság)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#18153) coolrob válasza coolrob (#18152) üzenetére


coolrob
aktív tag

Sajnos nem tudtam már szerkeszteni, de még azt bele akartam írni hogy hétvégén társaságban néztem egy filmet ami 2-3-4-5 percenként random beszaggatott KODI alatt 2-3 mp-re.
Meg akartam nyitni egy 25 gigás filmet (Pirates of the caribian) az meg szaggat alatt ilyen néhány fps-sel megy, gyári lejátszó azt kezeli, csak a KODI nem, szóval nem a film a hibás.
Filmbe épített felíratot se sikerült vele kezelni, nem kapcsolta be, illetve kikapcsolta. (Entourage)
Twitch streamet felraktam KODI alól, az is úgy ment hogy 1-2 mp-ként ugrott egyet.
Ezért furcsállom hogy a tv-s KODI verzióról itt csak jókat olvasok itt, kivéve a képminőséget, mert nekem sajnos használhatatlan :(

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#18154) Malachi válasza Janaboy (#18147) üzenetére


Malachi
addikt

kár ez a HDMI pass hiány, mert mindenhol azt olvasom, hogy a Sony tudja ezt, de tele vannak a fórumok azzal, hogy mégsem. az erősítő lassan muzeális darab, csak egy HDMI in van rajta az meg foglalt, szóval akkor ez így marad egyelőre. :(

a kábel jó, mert filmeket néztem már, meg sokat neteztem a tévére kötve és nem feketedik a kép - talán a laptop hibája, van benne egy Intel 5500-as meg egy nVidia 950m, talán driver zűr vagy fene tudja. azért köszi!

(#18155) nismoka válasza Malachi (#18154) üzenetére


nismoka
addikt

A DD 5.1 pedig átmegy így csak a DTS lesz 2.0. A W829B tudja úgyhogy a 828B-nek is kell. Biztos hogy a laptop jól van beállítva és küldi a DD 5.1-et?

[ Szerkesztve ]

(#18156) PpenoO válasza coolrob (#18152) üzenetére


PpenoO
őstag

Austin Powerst nehéz felülmúlni...

(#18157) Malachi válasza nismoka (#18155) üzenetére


Malachi
addikt

a codec szerint kimegy a jel. mpc-hc-t használok AC3 filterrel. a kimenetnél mind a hat csatorna él.

(#18158) Janaboy válasza Malachi (#18157) üzenetére


Janaboy
veterán

Kipróbáltam! Médialejátszó hdmi passtrough, tv audió rendszerre állítva (ha nem azon van, akkor csak sztereó jel megy ki) és a DD szépen kiment!

Janaboy

(#18159) nismoka válasza Janaboy (#18158) üzenetére


nismoka
addikt

:K

(#18160) taki01


taki01
őstag

Sziasztok!

Valahogy belemászott valami bogár a kijelző és a háttér világítás közé.

(#18161) taki01 válasza taki01 (#18160) üzenetére


taki01
őstag

Videó a bogárról

[ Szerkesztve ]

(#18162) SG3rg0 válasza taki01 (#18161) üzenetére


SG3rg0
őstag

Na ez kemény! Kíváncsi leszek mi lesz ennek a vége :)
Remélem megtalálja a kijáratot!

[ Szerkesztve ]

(#18163) taki01 válasza SG3rg0 (#18162) üzenetére


taki01
őstag

Én is mert elég zavaró hogy ott mászkál :)

(#18164) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Sziasztok!
Ma egy 50W705B boldog tulaja lettem, 46EX500-ról váltottam. Az egyik motiváló tényező a beépített DVB-S2 tuner volt (műhold). Egy 4 fejes antennám van, láttam, annyit kezel, örömbódottá. Nem műholdas előfizetésem van (pl. Digi műhold), hanem az ingyenes adókat (30+ HD) akarom behozni rajta. A probléma az, hogy ha állítom a Transpondereket, akkor az eddig beállított adók eltűnnek. Attól félek, hogy műholdas szolgáltatókra koncentrál a rendszer, akik egy Transponderen sugároznak 20-30 adót. De ha valaki tudja a megoldást, örömmel olvasom. Amúgy jó a TV csak most kicsit savanyú a szőlő, meg akartam szabadulni a beltéritől...
Sanya

20 éve a PH-n

(#18165) hitchins


hitchins
őstag

sziasztok
Mostanában elgondolkodtam, hogy talán ideje lenne lecserélnem a régi tv-met.
Samsung és Sony tv-ket nézegettem, de Sony szimpatikusabb.

50 colos méretben gondolkodom, Full HD és 3D lenne fontos így az 50W8xx szériát néztem.

A kérdésem, hogy az új C széria jelent-e érdemi előrelépést a tavalyi modellhez képest?

Android előnyei annyira nem annyira érdekelnek elsősorban TV-ként használnám:)
Tv-t, HD anyagot, esetenként 3D filmet szeretnék nézni rajta.

(#18166) Janaboy válasza hitchins (#18165) üzenetére


Janaboy
veterán

Korábban mintha említették volna, hogy a C verzió 3D-je sokat javult, a szememben a B verzió 3d-je elég vacka..

Janaboy

(#18167) lexter00 válasza taki01 (#18160) üzenetére


lexter00
őstag

Csak meg pusztul egyszer,de lehetőleg ne a képernyő közepén tegye azt.

(#18168) Malachi válasza Janaboy (#18158) üzenetére


Malachi
addikt

köszi, próbálkozom. a tévé nálam is jól van beállítva, tegnap egy órát vackoltam vele. akkor nem ott lesz a hiba, köszi. :)

(#18169) dh66e válasza taki01 (#18160) üzenetére


dh66e
veterán

Hívd fel a sonyt hogy köszönöd ennyiért a szemüveg nélküli 3D-t! :O
Egy bogár élete.

[ Szerkesztve ]

(#18170) medvegy válasza nismoka (#18148) üzenetére


medvegy
aktív tag

Kicsit próbálgattam este a gyári lejátszót, de érdekes módon az nem látja a Serviio-s PC-t az esetek jelentős részében. Pontosabban látja, de nem éri el, azt írja, a Serviio-s gépre, hogy 'ki van kapcsolva', holott nem is, és a Kodi meg az Archos lát is mindent szépen. Te Serviio-val használod a gyári lejátszót?

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#18171) #94529552 válasza taki01 (#18163) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sztem hívd a Sonyt, kijelző vagy TV csere lesz. Nem lenne szabad, hogy be tudjon menni oda egy bogár. Mert ha ez ki is sétálna onnan, a többi bármikor bemehet és ott pusztul a közepén.

(#18172) allfinanz


allfinanz
senior tag

Megjott a szoftverfrissites KDL-50W805C. TV-felvetel es PIP nem lett. Musorujsag nem ugrik az elejere. Pendrive-ot bedugva felugrik egy ablak, h mi ez kep-hang-video. Uj applikaciok: Playstation Video, Opera TV Store. Hirtelen par perces nezegetes utan ennyit talaltam.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#18173) nismoka válasza medvegy (#18170) üzenetére


nismoka
addikt

Próbáld meg hogy tvre telepíted a bubble upnp-t.

(#18174) medvegy válasza nismoka (#18173) üzenetére


medvegy
aktív tag

Rálesek estére, köszi szépen!

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#18175) st6969


st6969
őstag

Sziasztok, megpróbálnám itt is, hátha valaki tud segíteni:
Új tv vásárlás lesz, de nincs ötletem se a márkára, se a típusra vonatkozóan. Elvárások:
- 40" (körüli)
- gyártói garancia, tehát megbízható helyről kellene
- 120eFt (max. 130eFt, 0%-os THM lehetőség előny)
- ezen belül a legjobb képminőség
(- wifi előny)
Amire lenne használva: 70% foci, forma1 (gondolom emiatt "valós 100Hz képfrissítés" fontos), 30% konzol (foci) :D
Ha ezen az áron belül ez lehetetlen, akkor a képátlóból engednék.
Köszi

(#18176) cotagg válasza allfinanz (#18172) üzenetére


cotagg
tag

Feltettem én is, kiírta, hogy akár fél óra is lehet az update, nem viccelt, tényleg annyi volt. A beállításaim nagyjából megmaradtak, csak a színbeállításoknál nullázta a színhômérséklet beállításait. Én lényeges változást nem tapasztaltam így hirtelen, remélem hibákat javítottak (távirányító ideiglenes lebénulása, színbeállítások összekeverése stb.).

(#18177) dh66e


dh66e
veterán

Ahogy elnézem a droidos tévék szoftverfejlettségét gyanítom hogy a B szériát már nem reszelik tovább.

(#18178) medvegy válasza cotagg (#18176) üzenetére


medvegy
aktív tag

Estére én is megnézem. Ezek szerint a távirányító ideiglenes lebénulása nem csak nálam jelentkezik. Azt tényleg javíthatnák...

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#18179) coolrob válasza cotagg (#18176) üzenetére


coolrob
aktív tag

Simább és gyorsabb lett a rendszer szerencsére, ezt több helyen megerősítették, reméljük bugokat is javítottak :)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#18180) nismoka válasza coolrob (#18179) üzenetére


nismoka
addikt

Most frissítek, kiváncsi vagyok: :K

(#18181) allfinanz


allfinanz
senior tag

Ezen weboldal szerint nov. 30-án frissítenek újra, hogy legyen felvétel is.
"Die Aktivierung der HDD Aufnahme Funktion erfolgt über ein Software Update 30. November 2015*. Für die Aktivierung dieses Dienstes sollte Ihr Fernseher mit dem Internet verbunden sein. "

[link]

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#18182) taki01 válasza #94529552 (#18171) üzenetére


taki01
őstag

Ma beszéltem a sony márka szervizzel és azt mondták cserélik. Holnap jön a tvért a futár. Magyarországon ez a második eset hogy bogár volt a pamelnél mondta szerelő.

(#18183) coolrob válasza coolrob (#18153) üzenetére


coolrob
aktív tag

Akit érdekel egyébként, tovább teszteltem mert nem hagyott nyugodni a dolog.
24p hiány volt a gond, amint gépre kötöttem a tv-t és gépről 24 hzen küldtem ki az anyagot a 24p miatt, rögtön minden röcögés eltűnt. Médialejátszó vásárlás lesz a következő projekt, mert sajnos úgy tűnik samu vhogy jobban lekezelte ezt belső lejátszóból, vagy legalábbis emulálta, de itt egyedül a gyári lejátszó volt képes elfogadható folyamatosságot adni de az sem volt tökéletes, a többinél erős fejfájást éreztem már 1 óra filmezés után a sok akadástól :(
Már értem miért mondják a nagy filmesek hogy 24p nélkül ők inkább a falat néznék, eddig azt hittem csak nagyképűsködés vagy vmi, de baromira nem így van sajnos.

[ Szerkesztve ]

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#18184) dh66e válasza coolrob (#18183) üzenetére


dh66e
veterán

Már értem miért mondják a nagy filmesek hogy 24p nélkül ők inkább a falat néznék, eddig azt hittem csak nagyképűsködés vagy vmi, de baromira nem így van sajnos.

Sokan nem veszik észre a reccenést, nem isőket kell erről meggyőzni.Neked már eljött a megvilágosodás. :)

[ Szerkesztve ]

(#18185) medvegy válasza taki01 (#18182) üzenetére


medvegy
aktív tag

Azért durva ez a bogaras sztori. A cég hozzáállása viszont példás :R

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#18186) nismoka válasza coolrob (#18183) üzenetére


nismoka
addikt

Igy van 24p az alap igényesebb filmezésnél, úgyhogy HTPC vagy dedikált média lejátszó (androidos dobozok kizárva)! :K

(#18187) Janaboy válasza nismoka (#18186) üzenetére


Janaboy
veterán

Vannak android boxok amelyek mar tudjak a 24pt..

Janaboy

(#18188) nismoka válasza Janaboy (#18187) üzenetére


nismoka
addikt

Van android boxom amit ha 24p-re kapcsolok akkor sem az igazi, maradok a HTPC-n... ;)

(#18189) tjnet válasza nismoka (#18188) üzenetére


tjnet
aktív tag

M8S Amlogic S81S OPENELEC oprenszer (Kodi) tudja a 24p lejátszást. Magyarul átvált 24p-re a tv.

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#18190) nismoka válasza tjnet (#18189) üzenetére


nismoka
addikt

Ok, de az nem android. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18191) tjnet válasza nismoka (#18190) üzenetére


tjnet
aktív tag

Teljesen igazad van

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#18192) coolrob válasza dh66e (#18184) üzenetére


coolrob
aktív tag

Samsung vhogy megoldotta, mert ott nem volt ilyen érzésem belső lejátszóval, na de sebaj.
Egyébként találtam 2-3 jelenetet ahol baromira látszott, így akárkinek mutattam rögtön látta hogy nem oké a dolog.

Olvasgattam és vagy Himedia Q5 lesz vagy HTPC, még gondolkozom mert mindkettő baromi jónak tűnik, talán a htpc kicsit drágábban jönne ki.
Egyenlőre utánanézek melyikkel tudnám megoldani hogy a KODI alatt is a tv távirányítójával tudjam a filmeket indítani, mert nincs kedvem +1 távirányítóhoz, és úgy tudom megoldható a dolog :)

[ Szerkesztve ]

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#18193) limpi válasza HPet (#50) üzenetére


limpi
aktív tag

Sziasztok!

Frissen vásárolt Sony KDL-43W809CTV-m feketéje (sötét szobában nézve) szinte ezzel egyező:

Viszont rátaláltam erre a "módszerre": [link]
Szerintetek ezt érdemes megpróbálni?
Esetleg próbált ilyesmit valaki esetleg eredményesen? :)

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#18194) limpi válasza limpi (#18193) üzenetére


limpi
aktív tag

-1 "esetleg" ;)

A teljes mertű kép: [link]

<:v)

(#18195) PpenoO válasza limpi (#18194) üzenetére


PpenoO
őstag

Inkább a cserével kéne próbálkozni, elég durva.

(#18196) tjnet válasza coolrob (#18192) üzenetére


tjnet
aktív tag

M8S Amlogic S812 Openelec alatt csak az eszköz bekapcsolásához használom a saját távirányítóját, utána a Samsung tv távirányítójával használom az eszközt a Kodi alatt.
Teljes értékű média lejátszó:
24p 50p 60p,
DTS, Dolby-Digital ...
NAS-ról, Youtube-ról, Winyóról STB mindent lejátszik (4K DEMO is)
movieshark plugin telepíthető és működik is.
IPTV streamek működnek.

Szerintem egy teljes értékű médialejátszó kis fogyasztással.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#18197) coolrob válasza tjnet (#18196) üzenetére


coolrob
aktív tag

írok privit mert ez már offos itt :)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#18198) krx21 válasza limpi (#18193) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha vissza olvasol hasonlóan megoldottam én is... Persze nem biztos, hogy itt segít... Egy puha törölközővel közepes erővel kör körösen próbáld meg masszírozni... Hátha...

(#18199) taki01 válasza lexter00 (#18167) üzenetére


taki01
őstag

Még él és virul a bogár a tv szélén. :DD

(#18200) lexter00 válasza taki01 (#18199) üzenetére


lexter00
őstag

Ez durva,küldd el a sony-nak ezt a képet.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.