Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) Malachi válasza blakey (#18700) üzenetére


Malachi
addikt

a durva, hogy ezek (két felvétel, távoli prog) mind mehetnének a tévén is mediacarddal, csak a UPC nem frissíti a firmware-t, ha jól tudom, vagy egyszerűen a kártyáik nem elég fejlettek ezekhez az okosságokhoz. ezért aztán szinte mindenkinél ott a doboz. én nagyon örültem, amikor végre megszabadultam tőle!

(#18702) blakey válasza Malachi (#18701) üzenetére


blakey
titán

Szerintem a tv-k többsége erre nem képes, nincs bennük 2 külön tuner, kikapcsolt állapotban nem aktív a kártya modul, stb. Ez nem olyan egyszerű dolog. Távoli felvételt meg a tv-n kéne beállítani, de azt nem tudja a tv.Van olyan tv gyártó ahol upc-s kártyával nincs EPG esetén kis ablakban adás, van amelyiknél meg igen, ez sem feltétlenül kártya gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18703) Malachi válasza blakey (#18702) üzenetére


Malachi
addikt

öhöm, engem a UPC-s szerelő okosított ki, de akkor trehány volt. :/

(#18704) Acheron válasza Malachi (#18701) üzenetére


Acheron
őstag

A két felvételt a mediabox is csak akkor tudja, ha épp nem hajtja a TV -t az egyik ágon.

(#18705) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok! Nekem is lenne egy kérdésem, sikerült nekem is beszereznem egy sony kdl 55w809c tvt, és a kérdésem az lenne, hogy tudtok adni egy optimális jó kép beállítást? mert ami most az alap beállítás nem tetszik, és olyan a kép mint a jatekoknál a motion blur olyan fura elmosodnak a dolgok mozgás nál. köszönöm a segítséget! :)

(#18706) Dave567 válasza DJZoliboy (#18705) üzenetére


Dave567
addikt

Sajnos minden tévét külön kell beállítani, ami lehet másnak jó, az nem biztos hogy neked is az lesz.

(#18707) flameboy


flameboy
csendes tag

Sziasztok Fórumosok! Tudja valaki közületek hogy a KD-55X8505C tipusú tv UPC médiakártyával használható?
Mert nem írja a kompatibilis készülékek között a upc oldalán. :U :U

(#18708) nismoka válasza flameboy (#18707) üzenetére


nismoka
addikt

Persze hogy igen.

(#18709) flameboy válasza nismoka (#18708) üzenetére


flameboy
csendes tag

Köszi a választ! Akkor be is szerzem :))

(#18710) saviola83_21


saviola83_21
csendes tag

Sziasztok. Kérdésem lenne hozzátok és egyben a segítségeteket szeretném kérni. A helyzet az hogy fél éve vettem egy Sony Bravia 40W605B típusú smart full hd-s LED tv-t. Minden rendben van egyébként vele , de a tegnapi nap voltam sógoromnál és most vett egy LG 3D-s smart full hd led tvt és ég és föld a különbség a képük között vagyis hogy sokkal másabb. Nem is tudom így leírni mi az ami feltűnt nagy különbségnek de kb az én sony-mon a kép olyan kicsit mozis az LG-n pedig az emberek mozgása élethűbb simább (nem tudom így valahogy érthető-e). Nos a kérdésem az lenne hogy ez a különbség a tv-k közt van, vagy valami beállítás különbség vagy esetleg a kábelszolgáltatók által kapott jelek közt van ilyen különbség. Az én kábelszolgáltatóm egy helyi cég amire már sok ember panaszkodott állítólag hogy "lebutítva" továbbítják az emberek felé a kapott jeleket. A sógorom a Digi tv-nél van de egy másik szolgáltató is be van kötve hozzájuk a PARISAT amivel szintén jobb a kép mint az én tvmen. A sonymat a media marktban vettem és már nem emlékszem hogy ott pontosan milyen képet láttam de azt tudom hogy ott és az előtte elolvasott vélemények alapján vettem meg a SONY-t amivel egyébként meg vagyok elégedve. Tudnátok ebben a kérdésben segíetni? Ma voltam bent a tescoban és kíváncsiságból megnéztem a 2 tv képét és ott is látszódott egymás melett hogy más képe van az LG-nek pedig ott egysfajta jeleket kapnak. Utána odébbmentem és 3 LG tv- volt egymás melett és ott csak az egyiknek volt olyan képe mint a sógoromnál és ami érdekes nem a legnagyobb legdrágább volt az. Szóval tanácstalan vagyok hogy miben van ez a különbség. Magában a tvben, abban hogy a sógoromé esetleg 3d-s és azért másabb kicsit vagy a kábelszolgáltató a ludas? Köszi a választ előre is.

(#18711) dualcore válasza saviola83_21 (#18710) üzenetére


dualcore
őstag

Két készülék között is lehet óriási különbség, na meg főleg két szolgáltató között is. Ezt így nehéz megmondani, de a Sony-ban sem kellene ilyen mosott képet látnod. Nagy az esély hogy szolgáltatás milyensége okozza a problémát neked.

(#18712) saviola83_21 válasza dualcore (#18711) üzenetére


saviola83_21
csendes tag

Esetleg egy letöltött 1080p-s filmnél már látszódni kellene a jobb képnek? Mert leszedtem msot egyet és szebb a kép de az emberek mozgása mégsem olyan mint az LG_n volt.

(#18713) Imi1981 válasza saviola83_21 (#18710) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem ezt nagyon egyszerűen kiderítheted. Fogsz egy pendrive-ot vagy külső hdd-t és raksz rá egy filmet, majd megnézed mindkét tévén. Ha úgy is nagy a különbség akkor lehet a két tévé közti különbség, de lehet csak egyszerűen rosszabbúl állítottad be a képet. Én nem nagyon hiszem, hogy olyan nagy különbségek lennének köztük. Áruházban vegignézed a tévéket ott is alig különböznek főleg egy átlag vásárlónak.
Nem tudom sony-n, hogy nevezik de mozgásjavítást beállítást keress(nem így nevezik a menüben) . De szerintem mindjárt leírja neked egy Sony tulaj.

[ Szerkesztve ]

(#18714) saviola83_21 válasza Imi1981 (#18713) üzenetére


saviola83_21
csendes tag

Találok valahol olyan honlapot ahol pl a bravia tv-k optimális képbeállításai megtalálhatóak?

(#18715) Imi1981 válasza saviola83_21 (#18714) üzenetére


Imi1981
veterán

Én sajnos nem de úgy tudom a Sony alapveállításai egész jók. Amúgy egy kategória a két tévé? Mert ne hasonlíts egy 130ezer Ft-os tévét egy 230ezer Ft-os tévéhez.
Egy Sony tulajnak kéne leírni mit, hogyan állíts be és hol találod a mozgásjavítás opciót.

[ Szerkesztve ]

(#18716) 90Quiet válasza saviola83_21 (#18714) üzenetére


90Quiet
tag

"emberek mozgása élethűbb simább"
Az a gyanúm, hogy te a mozgás interpolációra gondolsz. Itt egy leírás, hogy mi is ez az eljárás. A te tévéd is képes erre, és szerintem sportműsorok alatt érdemes bekapcsolni. Az Options gombot megnyomva a távirányítón keresd a "Jelenetválasztás" menüpontot és ott próbáld ki az opciókat, valamint a Kép beállításai alatt a MotionFlow opcióval érdemes még játszani.

[ Szerkesztve ]

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#18717) dualcore válasza saviola83_21 (#18714) üzenetére


dualcore
őstag

Forrás: [link]
Persze ettől egyénileg is el lehet térni, saját ízlés szerint.

Kontraszt: 3470: 1
Fekete: 0,06 cd / m²
Gamma: 2.5 / 5
Delta E: 2.6
Változás fehér egységessége: 20%
A látószögek: 1.7 / 5
Energiafogyasztás: 48 W
Médialejátszó: 05/01

Nézd meg a beállításaidat és utána teszteld újra azt a videót.
De sajnos a te készülékedben nincs mozgás interpoláció, úgy tudom de ez nem biztos. Viszont az is igaz hogy hasonló tudású készülékeket hasonlíts össze ahogy előttem is írták.

Szerk.

[ Szerkesztve ]

(#18718) saviola83_21 válasza 90Quiet (#18716) üzenetére


saviola83_21
csendes tag

Ezt a MotionFlow funkciót nem találtam csak egy olyat hogy Reality creation.

(#18719) blakey válasza 90Quiet (#18716) üzenetére


blakey
titán

A W605 nem interpolál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18720) Imi1981 válasza blakey (#18719) üzenetére


Imi1981
veterán

És ledvillogtatásos mozgásjavítás sincs? Ha van azt még megpróbálhatja.

(#18721) saviola83_21 válasza Imi1981 (#18720) üzenetére


saviola83_21
csendes tag

olyan van hogy LED mozgás mód de az picit vibráló szemnek picit zavaró meg sötétít a képen. Egyébként tényleg kicsiit javít.

(#18722) Janaboy válasza saviola83_21 (#18712) üzenetére


Janaboy
veterán

Melyik lg?

Janaboy

(#18723) blakey válasza Imi1981 (#18720) üzenetére


blakey
titán

Az van, ha nem tévedek, de sokakat zavar, mert villog és szerintem ő nem azt látta az LG-n. Egyébként kérdés, hogy milyen LG-vel hasonlította össze, az sem mindegy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18724) saviola83_21 válasza blakey (#18723) üzenetére


saviola83_21
csendes tag

Igen valóban kicsiit zavaró a villogás de tény hogy javít kicsit. Sógornak írtam hogy milyen LG hamarosan válaszol.

(#18725) Popes válasza saviola83_21 (#18710) üzenetére


Popes
őstag

Látványos különbséget a képben az okozhat hogy az LG valószínűleg IPS a Sony meg VA.
Nekem is van egy 40w605b de semmi gondom a mozgásmegjelenítéssel UPC HD adásoknál. Mindenképp pendrive-ról hasonlítsd össze és ha még mindig nagy a különbség akkor lehet játszani a beállításokkal.

Deus ex machina

(#18726) saviola83_21 válasza saviola83_21 (#18724) üzenetére


saviola83_21
csendes tag

LG 42LF652V 42" Full HD 3D Smart LED TV (900Hz PMI,

(#18727) saviola83_21 válasza Popes (#18725) üzenetére


saviola83_21
csendes tag

MEgnéztem egy 1080p-s filmet és ott sem adta azt a mozgást mint az LG. Valószínű az IPS miatt más amit írtál.

(#18728) blakey válasza saviola83_21 (#18726) üzenetére


blakey
titán

Egy picivel magasabb kategóriás tv, mint a W605B, van benne interpoláció. Azzal nem kell összehasonlítani. Nem az IPS miatt más, ilyen hülyeséget ne terjesszetek, az interpoláció miatt más a mozgásmegjelenítés.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18729) saviola83_21 válasza blakey (#18728) üzenetére


saviola83_21
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat.

(#18730) blakey válasza saviola83_21 (#18729) üzenetére


blakey
titán

Amúgy a nagyon "erős" interpoláció nem természetes, annak is van módja, hogy normális legyen, nekem van egy olyan tv-m, be lehet állítani, hogy a mozgás természetes legyen. A W605 "50 -hz-es" tv, ennek előnyeivel és hátrányaival, ha az interpolált kép jobban bejön akkor próbáld meg eladni és olyat vegyél ami arra képes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18731) Popes válasza blakey (#18728) üzenetére


Popes
őstag

"Nem az IPS miatt más, ilyen hülyeséget ne terjesszetek, az interpoláció miatt más a mozgásmegjelenítés."
Ebben teljesen igazad van, viszont én a nem is írtam olyat hogy az IPS miatt más a mozgásmegjelenítés.(csak a "látványbeli" különbségre gondoltam)
Viszont attól függetlenül én a W605b-nél sem tapasztalok ilyen szappanopera effektet.(vagy minek hívják) :)

Deus ex machina

(#18732) BossBoss válasza saviola83_21 (#18710) üzenetére


BossBoss
őstag

Nagyon egyszerű a megoldás, mint azt már írták is. W6-os 50Hz panel van, abban az LG-ben valós 100Hz. Sony-nal a tavalyi modellekben ezt csak a 50"-os W8-tól felfelé tudták. De nyugodj meg ez max sportműsoroknál előny... A filmet jobb esetben amúgy is 24p-en nezzük, ott amúgy is lekapcsolja az elektronika az interpolaciot. (Film mod).

(#18733) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata, hogy androidos TV -n (W755) a Youtube alkalmazás kezdőlapján lévő videokat hogyan lehet módosítani? Eddig még nem találtam leírást erről. Köszönöm, ha valaki tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#18734) allfinanz válasza Acheron (#18733) üzenetére


allfinanz
senior tag

Szerintem a savszelhez igazitja a minoseget automatikusan.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#18735) Acheron válasza allfinanz (#18734) üzenetére


Acheron
őstag

Rosszul tettem fel a kérdést, nem a videók minőségét, hanem az automatikusan felajánlott tartalmakat szeretném változtatni. Van közöttük néhány olyan, amit nem szeretnék a kezdőlapon látni, ahol a kisiskolás lányom is könnyen belefuthat. Nem durva, de nem gyereknek való, meg is lepődtem, amikor belefutottam a TV -t tesztelve. Egyelőre bekapcsoltam a Parental Control -t, így OK, de hátha van mód, hogy én válogassam össze a kezdőlap tartalmát.

(#18736) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

Már nem tudom, hova írhatnék, mert mindenhol zsákutcába futottam.
Egy olyan problémám van, hogy vettem egy új router, ami kezeli a külső vinyót, így be tudtam állítani média szerverként, illetve külső, hálózati meghajtóként.

A média szerveren keresztül szeretnék lejátszani filmeket Sony KDL-40R550C tévémmel, de nem nyitja meg az mkv fájlokat, vagyis azt írja, nem sikerült lejátszani.
Magát a szervert látja, ha felteszek oda egy képet mondjuk azt meg tudja nyitni, csak az mkv fájloknál van ez a bibi.

A router a tv alatt van közvetlenül, így nem a wifi jel gyenge, a PS4 pedig akadás nélkül lejátsza ezeket a filmeket, tehát nem is az átviteli sebesség a gond.
Érdekes még, hogy PC-n sem tudom megnyitni ezeket a fájlokat.

Ha valakinek lenne esetleg ötlete, azt megköszönném!

We were here

(#18737) shmano


shmano
tag

Sziasztok! Van egy 43w755-öm, és a kérdésem az lenne, hogy egy külföldi oldalon megjelent cikkben nem értem ezt a mondatot:
"In Game mode, you can deactivate the BFI, but this will increase the input lag by 10 ms."
Mi az a BFI? próbáltam rákeresni, de semmi... mi az amit ha deaktiválok akkor +10ms-el több lesz az input lag??? :Y (ami már 36 alapból).
Egyébként nem értem a lehúzást a cikkben...Szerintem igazán brutál képe van, igaz a beállítás és finomhangolás eltartott 1 hétig... A családban 42w705 van, azt szerintem könyebb belőni tökéletesre.
Egy amit hiányolok belőle: a kicsi input lagot, és a 12 bites színmélységet, ami a 705 ben benne van.

The Last of Us:Remastered ~ YT:Shmano ~ Twitch:Shmano

(#18738) Janaboy válasza Tuomas (#18736) üzenetére


Janaboy
veterán

Milyen router milyen fwvel?

Janaboy

(#18739) Tuomas válasza Janaboy (#18738) üzenetére


Tuomas
addikt

TPlink WR 1043ND v2, gyári, de a legfrissebb TPlinkes fw-vel.

We were here

(#18740) allfinanz válasza Acheron (#18735) üzenetére


allfinanz
senior tag

Normal bongeszovel menj a youtube-ra es ott allitsd be a szukitest. Elmeletileg a TV is atveszi.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#18741) blakey válasza Tuomas (#18739) üzenetére


blakey
titán

Ha a routeren tudsz dlna szervert telepíteni akkor próbáld meg, nem fűzök hozzá túl sok reményt, gondolom miniDLNA fut rajta, nem minden eszköz szereti. Gépról indíts egy DLNA szervert vagy NAS-ról, Plex, UMS, Serviio.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18742) shmano válasza Tuomas (#18736) üzenetére


shmano
tag

mkv-t támogat a tv-d, szval mennie kellene :(
egyébként mindenkinek ajánlom, hogy ha hdmi kábelt használ, vegyen egy normálisat, nagy különbségek érhetők el pl egy audioquest forest hdmi kábellel. Szerintem ezek megérdemelnek egy nem gagyi kábelt. De ez csak az én véleményem :K

The Last of Us:Remastered ~ YT:Shmano ~ Twitch:Shmano

(#18743) Tuomas válasza blakey (#18741) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha más nem, megpróbálom PC-ről a szervert, hogy a hálózati mappát ossza meg.
Ehhez a DLNA - miniDLNA cuccokhoz nem annyira értek, csak azt furcsállom, hogy a fájlok látszódnak, jpg-et kezel, ezért én (józan paraszti ésszel) a szerver hibáját kizártam, mert gondoltam ha ezzel a DLNA izével lett volna a bibi, akkor a képet se nyitotta volna meg. De ez csak nyers következtetés volt.

Megpróbálom pc-s, aztán meglátjuk, csak jobb lett volna ha nem kell mennie hozzá a gépnek is :(

We were here

(#18744) agabe válasza shmano (#18737) üzenetére


agabe
addikt

BFI: black frame insertion. Sonynál önmagában BFI nem kapcsolható.
A motionflow -ban beállítahtó módok között van olyan mód ( tiszta, tiszta plusz, impulzus ) amelyeknél (változó mértékben) beszúr fekete képkockát a mozgás javítására.
Game módban legjobb input lag eredményt akkor kapod, ha teljesen kikapcsolód a motionflow-t.
Tavalyi 705B modelleknél volt kiemelkedően jó 14ms , 828-829B-nél már 22ms.
Lehet, hogy az új oprendszer (android) miatt több a mostani de ez csak találgatás.

[ Szerkesztve ]

(#18745) shmano válasza agabe (#18744) üzenetére


shmano
tag

Köszi a választ. Így van, kikapcsolva használom. Mondjuk érezhetően rosszabb a 705B hez képest, de szerintem simán elviselhető még ez is. Kár, hogy a trilluminos modelljeik egyike sem rendelkezik 20ms alatti input laggal. Kihozhatnának valami brutált, mint anno a 705öst a gamereknek...
Egyébként nálam egyszer jelentkezett a menü fagyása, ami igazán elenyésző...szval nem tudom mit sírnak....

[ Szerkesztve ]

The Last of Us:Remastered ~ YT:Shmano ~ Twitch:Shmano

(#18746) nismoka válasza agabe (#18744) üzenetére


nismoka
addikt

Az impulzus mód önmagában a BFI, tehát kapcsolható. :K A tiszta és tiszta plusz a BFI és interpoláció keverékei. Az impulzus az csak BFI interpoláció nélkül, a normál és egyenletes pedig interpolált kép BFI nélkül, de gondolom tudod! :R

[ Szerkesztve ]

(#18747) agabe válasza nismoka (#18746) üzenetére


agabe
addikt

Igaz, az impulzus ugyanaz mintha csak BFI -t kapcsolna be, csak ugye sony nem nevezi néven a menüben és keresheti szegény user hol kapcsolja ki. Thx a pontosítást :K
Tudtam a kevert módokat, még az elején amikor tavaly vettem 2 sony-t is körbejártam ;) Nem kellett sokat próbálkoznom mire kiderült, hogy a "tiszta" beállítás jön be a legjobban (nem játék módban), mindenféle egyéb elektronikus képjavítást kilőve , de ez persze személyes preferencia.

[ Szerkesztve ]

(#18748) Tegla80 válasza agabe (#18744) üzenetére


Tegla80
addikt

Amit irsz szamok azok Leo Bodnar merovel keszultek.
Lag mentes crt-nel pl 8ms a 828/829b kesese....

Sony® & PlayStation®

(#18749) ImpersonatoR

Ez mondjuk erdekes szoval akkor egy 50 es 755 nem is biztos h jo jatekra? Filmet nezni hasznalnam de jatszani is jol jonne neha rajta. Most 199.000 korul el lehet hozni thome nal vagy ennyiert van jobb 50" tv (kepminoseget tekintve ofc 3D nekem nem kell)

(#18750) agabe válasza Tegla80 (#18748) üzenetére


agabe
addikt

Persze, hogy leo bodnar...az a lenyeg, mert azt "latod" te is. A crt-s teszt mindig kevesebbet mutatott / mutat ha most is hasznaljak, de mar nemigen. Osszehasonlitasra jo volt.
Ha leo bodnarral megmerik a crt-t ott lesz a kulonbozet, de regebben nem volt ra ez a jo kis modszer.

(#18749) FragStaR:
Azert 36ms sem gaz, ha nem hard core fps jatekos vagy.
Sok mas keszulek ezt sem tudja elerni.
199ezres ar eleg jo lenne erte....de en 238.800-at latok telekomnal.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.