Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) OccsE válasza Bobyjack (#2346) üzenetére


OccsE
aktív tag

Bocsi... Meccset nézek azért voltam OFF. Természetesen mehet az 1.hsz.

Esetleg fw osszehasonlito videok? ha más nem akkor régebbiek vs legujabb, hogy váltsanak akiknek régebbi van

[ Szerkesztve ]

(#2352) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Kiegészítettem a téma összefoglalót. Már csak a moderátorokon múlik, hogy mikor teszik be.

---

kesz is :R

[ Módosította: proci985 ]

(#2353) ro


ro
csendes tag

Ez is egy kis tesztvideó vizeskedéssel egybekötve, ez már renderelt, tube-os butított, szal 3x osan is tömöríett, de azért elmegy, tube előtt nagyon szép
[itt a link, leírásban tölthető az eredeti is]

[ Szerkesztve ]

(#2354) mgy


mgy
senior tag

HDMI-n kötöttétek már tévére, monitorra?
Nekem nem megy, a tévé nem kap semmilyen jelet sem. A kábelt most vettem, mással kipróbálni nem tudom, akár az is lehet rossz.

(#2355) maj-viktor válasza mgy (#2354) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én kikötöttem FullHD-s TV-re, viszont pocsék a minősége... valószínűleg csak a képernyő valamilyen felbontásást tudja "kirakni" a HDMi-n keresztül, ami ilyen ~640x480-nál is rosszabbnak tűnt kb. ilyen 320x240-es felbontás lehetett az én szememnek.... szóval sok értelme nincs... (mondjuk így akkor nemértem a hdmi kimenetet, ennyi erővel elég lett volna rá egy RCA kimenet) mármint persze van értelme, mint videókimenet - hogy van rajta és kirakható a képe... de a minőségétől nem leszel elájulva.... Nem fog az 1080p kijönni rajta....

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2356) OccsE válasza Bobyjack (#2352) üzenetére


OccsE
aktív tag

nem ugy tunik mintha lecsereltek volna :(

(#2357) mgy válasza maj-viktor (#2355) üzenetére


mgy
senior tag

Hmmm, akkor a kábelem lehet f.s... Viszont ha nemgyerebe a minőség, akkor meg mindegy.
Most hirtelen belefutottam 1-2 "megérte" ebay vásárlásba. :W

[ Szerkesztve ]

(#2358) P3tyka


P3tyka
csendes tag

Én is nézegettem ezt a kamot egy ideje, gondoltam jó lesz bringázáshoz (...és tényleg). Erre tegnap tök másért becsattogok egy üzletbe, erre látom, hogy ott figyel egy rakás a polcon. Gyorsan le is martam egyet. :D Kipróbáltam, azt hozta, amit vártam (legalábbis nekem pont megfelel arra, amire kell).

Ha valakit érdekel: XV. ker Electropoint (az utca nevét nem vágom, de ott van az önkormányzatnál).

(#2359) Ricko válasza OccsE (#2356) üzenetére


Ricko
tag

Én tegnap rákötöttem a gépre. Skype simán felismerte, webkameraként tökéletesen működik! Szép folyamtos képet ad.

(#2360) mgy


mgy
senior tag

Vettem egy olcsó, eccerű kormánybilincset, s mivel nem a hagyományos irányban áll, vagyis nem a kormányra, hanem a stucnira rakva néz előre a csatlakozás, hát így tettem. Korábbi próbálkozásokkor, a gyári szerelvénnyel minősíthetetlen volt a felvétel, nyeklett-csuklott a csatlakozásoknál a kar, remeget a kép. Ezzel viszont egészen rendben van az eredmény (bringás menet).
---
Tudom, nem mondok újdonságot, de megdöbbentett, mennyire elrontja a yt a minőséget. Korábban is töltöttem már fel rendes digi kamerával készült filmet, annál nem tűnt fel.
---
Ja, meg még valami. Biztos nem lesz itt a topikban népszerű, dehát ez van. :) Szóval messze van ez a kamera a góprótól úgy általában. Vannak olyan helyzetek, amikor hozza azt a szintet, de kevesebb fénynél szerintem nem az igazi, a csak a kép közepe jó, a szélek botrányosak.
Lehet azt hosszasan, hangosan mondogatni, hogy ötödannyiba került, igaz. Valszeg én se fogok többet költeni egy sportkamerára, de kár hitegetni magunkat...

[ Szerkesztve ]

(#2361) settenkex válasza P3tyka (#2358) üzenetére


settenkex
tag

És valóban, az oldalukon is írják, hogy elkezdték fogalmazni:
http://www.electropoint.hu/

Kérdés, hogy Ők a foxoffer által forgalmazott SJ4000-ret árulják, vagy a másikat?
P3tyka, leellenőrizted? ;)

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#2362) Ricko válasza mgy (#2360) üzenetére


Ricko
tag

Szerintem korrekt amit írtál.

(#2363) dani88 válasza settenkex (#2361) üzenetére


dani88
tag

Személyesen is el lehet menni hozzájuk megnézni. Szerintem minden cég próbálja a legolcsóbbat megtalálni, hisz így is nehézkes a megélhetésük.

(#2364) #59816064 válasza mobilx (#2147) üzenetére


#59816064
törölt tag

Ne hagyjuk ezt a fake, nem fake dolgot szerintem. Ugyanis a Foxofferes EREDETI SJ4000-el, működik az FPV mód. A ti SD28-as kamerátokkal nem. Pont az eltérő fimware miatt. Tehát ti igen is félrevezetitek a vásárlókat, mert egy olyan kamerát árultok, aminek tudnia kéne az FPV módot (megfelelő kábel, és FW frissítés után).

(#2365) nrk válasza mgy (#2360) üzenetére


nrk
tag

Egy google maps linket szívesen elfogadnák a bringás menetről, hogy honnan hová meddig tart. :D

A vimeo sokkal szebben kezeli a videókat (nem butít annyira), én is emiatt tértem át oda.

Ezt a gopro összehasonlítgatást én picit túlzásnak tartom, mivel közel sem ugyan az a kategória a kettő, ezt nem szabad elfelejteni, jóval olcsóbb és igen minőségben is gyengébb tulajdonságokkal rendelkezik, ettől független különböző, a kamerának kedvező helyzetekben hozhatja azt a minőséget. DE a maga árkategóriájában kiemelkedő, hacsak nem a legjobb. :)

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#2366) Geoakebono


Geoakebono
csendes tag

Valaki kíváncsi volt a fotókra, amit a kamera csinál. Itt egy kis összeállítás víz alatti képekből, értelemszerűen a kamera a tokban volt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2367) mgy válasza nrk (#2365) üzenetére


mgy
senior tag

Nem titkos ez a hely... :)
Csobánka mellett a Hosszúhegy gerincről a falu, irányában, a forrásig ment a kamera, zöld turistaút. Pontosabban végig ment, mert gyakorlatilag mindig látok vadakat az erdőben mikor tekerek, kivéve, mikor nálam van a kamera. :D

Én is próbáltam a vimeót, csak ott meg van egy 500 megás limit, aminél nagyobb filmet nem tudok feltölteni. Annyi időm meg nincs, hogy nekiálljak telepítgetni, töltögetni szerkesztő progikat egy ilyen, igazából semmire nem jó filmecske miatt.
Viszont az elmúlt napokban adtatok jó tanácsokat szerkesztés-ügyben, azt végig fogom nézni újra, mert ezen a területen tök szűz vagyok. :D

(#2368) nrk válasza mgy (#2367) üzenetére


nrk
tag

Áhh köszi az itinert! :D Mi jövőhéten 2 napos kékes túrára megyünk, már be vagyunk tárazva memóriakártyákkal, aksikkal, lesz pár videó. :)

Na ja igen, ott heti 500 megás korlát van, de igazából egyszer sem értem még el, viszont sokkal szebben kódolja a videókat.

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#2369) Geoakebono


Geoakebono
csendes tag

Én több próbálkozás után a Vimeo-n kötöttem ki, szerintem messze a legjobb minőségben lehet visszanézni a videókat. Ez még akkor is igaz, ha tényleg csak heti 500 mb lehet feltölteni 720p-ben. Érdemes kicsit szöszmötölni, már csak azért is mert a Vimeon azért "normális" videókat szoktak feltenni. Nem csak PC-n, hanem pld. Full HD smart tv-n is remekül mutatnak, én ott szoktam nézni.
Sebtében létre is hoztam egy csoportot, lehet oda feltölteni a videókat, akinek kedve van.
SJ4000 FullHD Action Cam

(#2370) nrk válasza Geoakebono (#2369) üzenetére


nrk
tag

Ment egy follow rája :)

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#2371) kisda válasza #59816064 (#2364) üzenetére


kisda
aktív tag

Erről az fpv dolog megvalósításról irnál bővebben? Érdekelne, és szerintem sokan másokat is.

(#2372) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Én új vagyok a témában, de számomra egyetlen hátránya van ennek az SJ4000 kamerának a GoPro-val szemben, hogy nem tud lassított felvételben felvenni, pedig jó lenne ha tudna 120fps-t.

(#2373) icerockk válasza mutyi (#2372) üzenetére


icerockk
tag

Ajjajj... ha csak a 60 fps-t tudná normálisan, az már tökéletes lenne :) Én még nagyon reménykedem egy olyan firmware frissítésben, ami ezt lehetővé teszi... tudom, ha megoldható lenne, valószínűleg már csinálták volna, de a remény hal meg utoljára :) Am nincs hír új firmware-ról?

(#2374) mm89


mm89
őstag

Sziasztok!
Megérkezett a monopodom (bár kamerám még nincs :( )
EZT vettem, bár akkor akciós volt, 8,9 $.
Nagyon jó minőségűnek tűnik, egy kompakt fényképezőnk van itthon, rá tudtam csavarni, tehát a menete szabvány. Jár hozzá csuklópánt is, és vízálló tokhoz rögzítő elem is.
SAJÁT KÉP

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#2375) Geoakebono válasza mutyi (#2372) üzenetére


Geoakebono
csendes tag

Majd fog tudni. Fél éve jött ki a kamera, folyamatosan csiszolják a szoftvert.

(#2376) maj-viktor válasza mutyi (#2372) üzenetére


maj-viktor
őstag

Akkor nem is ennyi lenne az ára, ha azt tudná, mint a GoPro 100%-osan... Nem mondom, hogy GoPro árba lenne, mert a GoPro az akörüli hype meg reklám miatt "annyi - amennyi" és "olyan drága"...

GoPro -mínusz marketing & pár funkció = SJ4000

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2377) Boonen007


Boonen007
őstag

Delutan le is utom heavendsnel o kuld vmi csomag kovethetoseget? :) hetvegekkel egyutt 10 nap kb. Vagy munkanapbol? :)

(#2378) mcgoat válasza maj-viktor (#2295) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Válaszolok, mert megint elsiklik.

Sajnos most nincsen textil hátterünk és az igazi tartó az nálunk is elég drága 30000 Ft körül mozog az ára.
Ha fix stúdiód van, akkor oda lehet home megoldásban gondolkozni, vagy van olcsón hangfalállványunk.
Zöld 3x3m-es hátterünk volt, de most jelenleg az sincs, illetve van olcsó feketém de az 1,5m széles.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#2379) maj-viktor válasza mcgoat (#2378) üzenetére


maj-viktor
őstag

Számomra az a 30.000 is teljesen jó hangzik... Eddig ~40.000 Ft körüli megoldást találtam...

Amikor belekezdtem, tisztába voltam, hogy nem a legolcsóbb "hobbit-munkát" választottam, szóval képbe vagyok az árakkal, így írom, az a ~30E teljesen jó...

Mindegy, most még nem aktuális... csak érdeklődök, utánajárok, hogy tudok "jó megoldást" olcsón megúszni...

A vászon mindenképpen kell, hogy széles legyen, legalább ez a 2m szélesség (1,8m széles)
Lehet az olcsóbb fekete megteszi majd, az milyen ár körül van!? Bár pont szürkét rendeltem most, így másodszínnek, inkább kék kéne... később harmadnak majd zöld is... :D

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2380) bajaki válasza Boonen007 (#2377) üzenetére


bajaki
őstag

Nem lehet követni a csomagot sajnos. Nekem 6 munkanap volt a szállítás.

(#2381) Bobyjack válasza Boonen007 (#2377) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Úgy tudom a heavends-től rendelt kamerákat nem nyomkövetéssel küldik. Valakinek itt a fórumon el is veszett a csomagja, de visszakapta a pénzét. Úgy tudom nagyjából bruttó másfél hét kell, mire ideér. Valamilyen okból Malmön keresztül érkezik, de a lényeg az, hogy gyors és az ár már bruttó.

(#2382) nrk válasza mm89 (#2374) üzenetére


nrk
tag

Jaj nekem is ilyen volt az első... vigyázz vele, mert amilyen olcsó olyan törékeny is. 2 hetet bírt nálam, a folyamatos ki meg betologatástól elfáradt az antenna szerkezete, és szétesett... nem fogta már az illesztés. De előtte, még a szétesés előtt is bajom volt vele, mert ha úgy fordítod a kamerát lefordul és nem tudsz vele mit csinálni sajnos... :(

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#2383) maj-viktor válasza nrk (#2382) üzenetére


maj-viktor
őstag

Igen... én is ezt írtam... inkább a rövidebb, de vastagot ajánlom! Sokkal strapabíróbb! Személy szerint én is ilyet használok! :) (mármint a rövidebb, de vastagot)

Ezen a 2 testvideón látható...
(piros karpánttal árulják)
http://www.youtube.com/watch?v=lVj3wiaR_yY
&
http://www.youtube.com/watch?v=7dSAM_JByTc

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2384) P3tyka


P3tyka
csendes tag

Settenkex-> Ez nem a foxofferes (legalábbis képek alapján nem+firmware). A GoPros összehasonlítás pedig a white esetében nem annyira földtől elrugaszkodott. Én azt mondom, aki olcsó de jó minőségű (trolloknak: ár érték / arány...hahó :D) sportkamot akar, annak ez tökéletes lesz. Az meg, hogy meddig bírja: sportkamera és nem katonai bombaálló. Ha nyomsz egy dupla lucot fejjel betonra, akkor valószínű "meg fog karcolódni". :D

(#2385) maj-viktor válasza P3tyka (#2384) üzenetére


maj-viktor
őstag

Akkor úgy érted, hogy ők is SD28-at árulnak... az az az SJ4000-el firmware-jeivel nem kompatibilis... !?

Pedig ez korrekt ár náluk is... az a 35E Ft... bruttó (ÁFÁ-s), garis stb. feltételekkel...

Káááár!

Mondjuk jó lenne tudni, hogy idáig ezek merültek fel, mint belföldi értékesítők, forgalmazók:
- mobilx (~35E, de elvileg ők is SD28-at árulnak, bár érdekes módon még nem jeletkeztek, hogy most akkor mi a helyzet a beszállítójukkal)
- electropoint (~35E)
- flyingmodels (~40E)
- mcgoat (~50E)

és persze az apróhirdetési oldalak (olx-jofogas-ph-vatera-teszvesz)

így leírások alapján, mobilx és electropoint SD28-at árul, a másik 2 bolt-tól kéne egy álláspont / "bizonyíték", hogy mit is íráulnak... SJ4000-ként kompatibilis firmware verziót!? Tudtommal mind2-en olvassák a fórumot és jelen vannak... Szóval várnánk tőletek egy álláspontot! (hogy segíthessük azt, aminek még nincs, de tervezi megvenni ezt a kamerát... és nem tud / nem akarja külföldről beszerezni...)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2386) P3tyka


P3tyka
csendes tag

Settenkex->BOCS...ez az eredeti. :D Bocs, kicsit elnéztem itt a képeket. Megmondom őszintén annyira nem ástam bele magamat a dologba. Ezért inkább javaslom, hogy ha akarsz ilyet, akkor menj be az üzletbe és nézd meg személyesen. Nekem is kijött egy arc és marketingelt 10 percet, hogy miket tud, de én annyit hallottam meg belőle, hogy "felvesz", "sd kártya", "pillanatkép", "usb". :D

(#2387) maj-viktor válasza maj-viktor (#2385) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha valaki máshol is találkozik vele... máshol vette! (rendes - számlás - magyar 27%-os ÁFÁ-s - garanciásként Magyarországon), nyugodtan kommentelje be a forrást - oldalt! :)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2388) mcgoat válasza maj-viktor (#2385) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Az az érdekes, hogy sokan átkattintanak ránk az árgépről. Levisszük, mi is az árát, de akkor érné meg, ha legalább 5 darabot hozna az ember. Viszont ez a bruttó 35e nem tudom, hogy mennyire tartható. Mivan, ha fél év és elromlik az összes kamera?

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#2389) alfagyuri


alfagyuri
tag

Ezt nézzétek mit találtam. :DD :))
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__62530__Turnigy_ActionCam_1080P_Full_HD_Video_Camera_w_Waterproof_Case.html?utm_campaign=090714.SM&utm_content=92112267&utm_medium=email&utm_source=EDM

(#2390) maj-viktor válasza mcgoat (#2388) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nagy mennyiségbe... és láthattuk hogy a mobilx nem kis tételt rendelt be belőle ~50-100db (facse kép), megéri... vagyis ÁFÁZva, rezsi - munkabér, stb. hasznot rászámolva... kihozható...

Amit mondasz, hogy a garanciát hogy oldják meg... az ő dolguk... legfeljebb majd ha sok elromlik - bebukják, és fogyasztóvédelem... ők tudják, miért és hogy alakítják az árukat...

nekem amúgy most van raktáron!? vagy így 3-5db szokott lenni? vagy csak esetlegesen 1-2db?
(mert engem is folyton keresnek, hogy honnan tudnák megvenni sürgősen belföldön és sokszor én sem tudom sehova "irányítani őket"...)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2391) P3tyka válasza maj-viktor (#2387) üzenetére


P3tyka
csendes tag

Én itt vettem: http://electropoint.hu. Am biztonságtechnika a profil, csak valamiért úgy tűnik jó nekik, hogy ezzel biznickednek. :D

(#2392) maj-viktor válasza P3tyka (#2391) üzenetére


maj-viktor
őstag

Igen! Pont a te hatásodra írtam ezt a listát, és írtam be őket is...

http://prohardver.hu/tema/sj4000_fullhd_action_cam/hsz_2385-2385.html

mert eddig ez a 3 magyar forgalmazó "jelent meg":
mobilx - flyingmodels.eu - mcgoat
és mostmár az "electropoint" is

De akkor jól értelmeztem, hogy itt te is "SD28-at" kaptál!? azaz a doboz csomagolás, sj4000 firmware nem megy rá, stb!?

Nincs baj semmi ezzel az SD28-al, csupán az, hogy az nem SJ4000... ennyi az egész történet, mielőtt megint megjelenik valami 0napos 0hsz-es felhasználó, hogy de az SD28=SJ4000-el... mert NEM! Más a firmware... és leteszteltük, hogy hiába ugyanaz a belső... számít a firmware... nagyonis... aki szakmai szemmel nézi! Az átlag felhasználónak persze az SD28 "is megteszi"...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2393) P3tyka válasza maj-viktor (#2392) üzenetére


P3tyka
csendes tag

Nézd, nekem tök 8, hogy ki és hol veszi meg és milyet. De ha bizonytalan vagy, akkor megemeled a telefont és megkérdezed őket. Ránézésre (összehasonlítva a képeket) nekem eredetinek tűnik, de mint már írtam én nem vagyok szakértő, így ez az SD28, meg ilyenek kb. mint ha holt nyelven beszélnél. :D

(#2394) maj-viktor válasza P3tyka (#2393) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mi sem vagyunk azok... egyszerű felhasználói vagyunk a terméknek...

De itt konkrét tények vannak! Nem kell ehhez semmit sem szakérteni...

SJ4000 VS SD28
http://www.foxoffer.com/blog/2014/07/05/the-difference-between-original-and-fake-sj4000/

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2395) P3tyka válasza maj-viktor (#2394) üzenetére


P3tyka
csendes tag

No, ez alapján az "igazit" vettem náluk. Bízom benne megnyugtató vagyok. Ettől függetlenül, ha bizonytalan vagy továbbra is azt mondom hívd inkább fel őket. :)

[ Szerkesztve ]

(#2396) maj-viktor válasza P3tyka (#2395) üzenetére


maj-viktor
őstag

Engem nem érdekel annyira... nekem már megvan SJ4000-em... én csupán segíteni akarok azoknak, akik beakarják szerezni... Ilyen egyszerű a történet... ezért is indítottuk ezt a SJ4000 Hungary FaceBook oldalt is...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2397) settenkex válasza P3tyka (#2395) üzenetére


settenkex
tag

Én is csak azért kérdeztem hogy ez SJ4000 vagy SD28, amiért maj-viktor :)

De akkor ez a bolt kellemes áron ad eredeti SJ4000-et (bruttó 35.000 HUF)
http://www.electropoint.hu/

Gondolom garanciával :)

[ Szerkesztve ]

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#2398) mgy


mgy
senior tag

Eddig valahogy csak pocsék időben vittem magammal a kamerát, ahogy írtam is lentebb, úgy nem nyűgözött le igazán.
Most, hogy kisütött a nap s van elég fény a "filmezéshez" egészen remek az eredmény. Na. :D

(#2399) bazsi11


bazsi11
csendes tag

2 hét múlva megjön a kamerám , Foxoffer-től rendeltem. majd megmondom milyen kapható ott :D

[ Szerkesztve ]

(#2400) mcgoat válasza P3tyka (#2391) üzenetére


mcgoat
aktív tag

És ugye elvileg nagyker, elvileg nem szolgál ki az utcára. Ez a weblapon látszik abból, hogy nagy nettó ár szerepel. Ha kisker vagy akkor br ár kell.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.