Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Boonen007 válasza szabieable (#2650) üzenetére


Boonen007
őstag

Nem, sem vam.

[ Szerkesztve ]

(#2652) P3tyka válasza schumi (#2640) üzenetére


P3tyka
csendes tag

Szia!

Ha az eredeti SJ4000-et keresed, akkor itt is megtalálod: http://electropoint.hu. Nem hasonlítgattam össze a többi oldallal, de szerintem nem vészes az ára (ár / érték arány..muhaha).

Ha kérdésed lenne, eléggé segítőkészek voltak. Legalábbis nekem minden kérdésemre válaszoltak.

Üdv.: Péter

(#2653) P3tyka


P3tyka
csendes tag

Hát, az előbbit privátba szántam, de a hozzáértés ugyebár... :) Na sebaj, ha már itt vagyok:

Tudnátok mondani valami videóvágó progit, amivel a pillanatképeket tudom összefűzni? De ne olyat, amihez diploma kell. Csak valami egyszerű, könnyen kezelhető (és érthető) cuccot. :)

Előre is köszi!

(#2654) szabieable válasza P3tyka (#2653) üzenetére


szabieable
aktív tag

Windows Movie Maker: berántod az összes képet, a berakott képaláírásra jobb gomb, mindet kiválaszt, törlés, képre jobb gomb, összes kiválaszt és a felső menüben van egy fül ahol lehet a megjelenítési időt állítani ~0,4s környékén már egész jó timelapse videód lesz, utána csak mentés és kész.
Youtubeon van részletes tutorial videó hozzá [link]

(#2655) schumi válasza P3tyka (#2652) üzenetére


schumi
aktív tag

szia, köszönöm ! :)

+én is a movie makert ajánlanám, könnyen kezelhető, nem egy sony vegas de teljesen jó és nagyon jól használható program

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2656) schumi válasza P3tyka (#2652) üzenetére


schumi
aktív tag

akkor ez tutti eredeti megnézted ugye ? megrendeltem ez alapján egyébként :) ... köszi !

[ Szerkesztve ]

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2657) CGmatula válasza schumi (#2656) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Innen: [link]

(#2658) schumi válasza CGmatula (#2657) üzenetére


schumi
aktív tag

igen, köszi közben rákerestem,
rákérdeztem van.-e még készleten, megrendelésemen kivül ( azt hiszem még te kerestél épp ilyet..), mondták hogy van, weboldaluk eléggé átláthatatlan viszont segítőkészek voltak skypeon...

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2659) urbi107


urbi107
tag

Sziasztok!
Angliából honnan érdemes kamerát rendelni?
Ebay-en kitől?

(#2660) CGmatula válasza urbi107 (#2659) üzenetére


CGmatula
csendes tag

urbi107: Innen: [link]

(#2661) DreaD88 válasza KIZS (#2638) üzenetére


DreaD88
tag

A kamerák "elpukkanása" milyen tápról következik be?
-USB-ről PC-ről?
-Hálózati töltőről?
-PowerBankról?

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#2662) KIZS válasza DreaD88 (#2661) üzenetére


KIZS
aktív tag

220-as és szivargyújtós töltőről. PC-ről nem (ez is 500mA-es, ez a szabvány), powerbankot nem próbáltam.

Pontosabban ez a szabvány: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2663) DreaD88 válasza KIZS (#2662) üzenetére


DreaD88
tag

Akkor mégis csak bukik ez a pár napja folytatott "vita", hogy mekkora töltőáramot bír el a kamera.
Szóval jobb óvatosnak lenni és kisebb árammal tölteni...?!

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#2664) KIZS válasza DreaD88 (#2663) üzenetére


KIZS
aktív tag

Azt nem tudom, hogy tudományosan mi lenne a vita végeredménye, mert nem értek hozzá. Csak két kamerám tönkrement már töltés közben olyan töltőkkel amiket egyébként napi szinten használok más eszközökhöz...

[ Szerkesztve ]

(#2665) TheCsory


TheCsory
csendes tag

Vasárnap kicsit teszteltem a kamerát kocsiban,rendesen elkapott az eső: Videó

(#2666) CGmatula válasza TheCsory (#2665) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Privát a videó,tedd be nem listázott-ba vagy nyilvános-ba. :))

(#2667) TheCsory válasza CGmatula (#2666) üzenetére


TheCsory
csendes tag

Ja bocs észre se vettem...

(#2668) JoinR


JoinR
senior tag

Én is kipróbáltam a múltkor. Minél magasabbra akartam pozícionálni, de a sok "építőelem" felhasználása miatt nagyon remegős lett (mondjuk plusz pont, hogy gyakorlatilag nincs "jello" effekt), pedig álló helyzetben elég merevnek tűnt. Ahol vibráció léphet fel, ott érdemes minél kevesebb összekötőt használni, hiába vannak nagyon meghúzva és tűnik atomstabilnak, nem lesz tökéletes. Legközelebb közvetlenül lesz befogva, úgy biztosan sokkal jobban sikerül majd a felvétel. :K

(#2669) gotz


gotz
tag

Ha ezt látom, akkor atment a vámon?
DÁTUM INFORMÁCIÓK
2014.07.05
19:15
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele / Item accepted

2014.07.05
19:15
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.07.05
19:15
Küldemény információ:
Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange

2014.07.14
04:04
Küldemény információ:
Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange

2014.07.14
04:05
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2014.07.14
07:20
Küldemény információ:
Célországba

(#2670) lolcopterlol válasza gotz (#2669) üzenetére


lolcopterlol
tag

Még nem!

(#2671) nbence94


nbence94
tag

sj4000 kreatív #2
-------------------------

tudtátok, hogy az alapfelszerelésből király head mountot lehet készíteni? aki 1 hónapot vár, hogy megjöjjön a rendelt headstrapja azoknak ajánlom:

a 2 hozzá kapott bandázs van öszerakva, belefűzve egy ragacsos piros hátuljú rögzítőhöz.

mivel a cucc csavarral van rögzítve, képtelenség, hogy leessen. a bandázst a fejedre szorítva ugrálhatsz is vele, jól megmarad a fejen. ( aki nagyon féltené még így is, az még a ragaccsal is tudja plusszba rögzíteni, de szerintem felesleges. ) :D

(#2672) szabieable


szabieable
aktív tag

polarizert nézegetett már valaki a kütyüre?

(#2673) maj-viktor válasza szabieable (#2672) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ilyen színes előtétre gondolsz!?
(személy szerint szerintem felesleges... utómunkával megoldja az ember)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2674) Drótszamár válasza maj-viktor (#2673) üzenetére


Drótszamár
őstag

Szerintem polárszűrőre gondol. Azt nem lehet szoftverrel rátenni. Szűri a csillogásokat, kiemeli a felhőket, zöldebbek a növények.

Szerintem ahoz túl széles a látószög. Az ég csíkos lesz. Egy próbát persze megér, hátha nem annyira gáz a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#2675) szabieable válasza Drótszamár (#2674) üzenetére


szabieable
aktív tag

Jah ilyenekre :) ebay tele van gopro-ra készült változatokkal, meg makro és egyéb "lencsékkel" meg feltétekkel csak kérdés, hogy mennyire fér rá ennek a tokjára meg a lencséjére

(#2676) Gicz válasza JoinR (#2560) üzenetére


Gicz
addikt

Bocs, de bagy hülyeségeket írsz a töltésről. Eleve ha usb-ről töltöd, az 5v fesz, az akksi meg 3,7v, feltöltve 4,2.

És a töltőáramkör a kamerában telefonban stb mindenben benne van, lithiumot nem tölthetsz ugy mint ólomakkit h csak ugy rányomsz megfelelő feszt és annyi.

Rárakhatsz 1000000A terhelhetőségű 5V töltőt is, a töltőáramkör a kamerában megfelően szabályozza a feszültséget és a áramot.

Tehát bármilyen USB-s töltővel tölthetsz bármit ami usb csatlakozós.
Ajánlom a batteryuniversity.com-ot olvasgatásra...

Nem akart kioktató lenni, kicsit felidegesít amikor valaki fogalom nélkül ír ilyeneket, és mások meg tök komolyan veszik, elhiszik stb. Aztán terjed a hülyeség gyorsan :)

(#2677) JoinR válasza Gicz (#2676) üzenetére


JoinR
senior tag

Pontosan melyik részét tartod a hozzászólásomnak hülyeségnek?
Nem nagyon értem mit akarsz mondani, ami eddig nem hangzott el. Igen, a töltőáramkör elvileg szabályozza a töltést, ha meg belefutsz egy kínai másolat másolatába (amivel az SD28-nál pl. nem is túlzunk nagyot), akkor pedig bizonyos kockázatokat vállalsz, ennyi. Ráadásul nem mindenki közvetetten tölti az akkumlátorait, éppen telefonon vagy kamerán keresztül - igaz erre az SJ4000 esetén talán nincs túl nagy esély.
Azt hiszem, épp eleget tudok az akksikról, régen aktív, éppen újrakezdő RC-sként tisztában vagyok a legtöbb fajtával (nekem is van külön Li-Po töltőm, külön outputokkal 2-3-4 cellára, cella balancer stb.). Tőlem nyugodtan rányomhatod 40A-t az 1Ah-s akksira, engem aztán nem zavar. De mást ne buzdíts rá, nemcsak azért ne, mert tűzveszélyes, hanem mert ha nem az, akkor is rövidíti az akksi élettartamát. Attól, hogy a töltőáramkör elvágja az áramot tűzeset előtt, még 2A-rel töltve sokkal kevesebb lesz az élettartama a gyors repolarizáció miatt egy kis akksinak, mint 500mA-rel töltve.
A szivargyújtós töltők meg amúgy is szépen szedik az áldozataikat, hiába USB-USB. Igaz, inkább a feszültségingadozás lehet a probléma. A korábban linkelt kínai Apple töltő másolatról nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

(#2678) JoinR válasza Gicz (#2676) üzenetére


JoinR
senior tag

Az egész téma abból indult ki, hogy valaki 1A-nél nagyobb töltőt akart venni az akksihoz. Persze könnyű leírni, hogy "Rárakhatsz 1000000A terhelhetőségű 5V töltőt is, a töltőáramkör a kamerában megfelően szabályozza a feszültséget és a áramot.", csak éppen ezt mi bizonyítja? Mert szerintem jogos a gyanú, hogy egy eredeti kamera harmadába kerülő kínai másolatnál esetleg nem ügyeltek mindenre. Elvileg valaki kipróbálta 2A-es töltővel is, és nem lett baj, így mondhatjuk azt, hogy vehet nagyobb töltőt, mert van megfelelő védelem a kamerában, persze én attól még mindig nem ajánlom a rövidebb élettartam miatt...1-2x indokolt esetben gyorstölt az ember, de rendszeresen tölteni 2A-rel szerintem fölösleges és káros. 900mAh-s akksi, alap 1C-s "szabályt" követve az ideális töltése 900mA, persze nem tudjuk, milyen akksi is pontosan, lehet, hogy hosszú távon is bírja a gyorsabb töltést, de én egy másolt terméknél nem erre gondolok egyből.

[ Szerkesztve ]

(#2679) Boonen007


Boonen007
őstag

Egyet mondjatok meg, sajat toltoje tokeletes neki?

(#2680) bazsi11


bazsi11
csendes tag

Hogyan kell előhívni a menüt? Most jött meg a gépezet de nem tudom előhívni.
Rádugtam a gépre és akkor elkezd tölteni. Közben lehet vele kamerázni vagy nem? Ha igen ,hogy?

[ Szerkesztve ]

(#2681) bajaki válasza bazsi11 (#2680) üzenetére


bajaki
őstag

A bekapcsoló gombot nyomogatva tudsz váltani a módok között: kamera, fényképezés, elkészített felvételek visszanézése és beállítások.

(#2682) kisda válasza JoinR (#2678) üzenetére


kisda
aktív tag

Egyetlen dolgot nem értek. Miért kell még mindig ezen lovagolni? Akár hány powerbankal, adapterrel próbáltam, 0.48 - 0.53A az áramfelvétel töltés közben, USB-vel az SJ4000 típusú kamerát töltve. Nem külön az aksit, hanem a kamera USB ajzatán keresztül. Aki még ezután is kételkedik, tényleg teszek fel képeket.

Egyértelmű, hogy maga az aksira nem szabad ráaggatni bármilyen töltőt. Jómagam 10 éve modellezek, nem mondanám ezeket, ha nem így lenne. Lényeg, hogy a feszültség stabil 5V legyen. Az, hogy mekkora teljesítményű adaptert akasztasz rá, az már olymindegy. Annyit fog felvenni a kamera magának a töltéshez, ami neki megfelelő, jelen esetben átlag 0.5A-t.

Gyári adaptert meg illik jó messze dobni, megbolondít minden eszközt ami rá van kötve.
És igen, inkább túl legyen méretezve az adapter, mint alulméretezve. Melegedés, és egyéb terhelést elkerülve ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#2683) dani88 válasza JoinR (#2678) üzenetére


dani88
tag

Szerintem ne hívjuk töltőnek a tápegységet a továbbiakban. Megtévesztő lehet :)

(#2684) JoinR válasza kisda (#2682) üzenetére


JoinR
senior tag

Én már régen túlléptem rajta, írtam is, hogy nekem aztán mindegy ki mivel tölt, de többszáz hozzászólás után mégis valaki válaszol nekem olyan dolgokat, amik teljesen igazak, de irrelevánsak is. Lehet egyszerűbb lett volna pm-ben reagálni rá, de már mindegy, részemről lezártam, szerintem is többszörösen túl van tárgyalva a dolog.
Elég témát ad a kamera a töltésen kívül is, így adjunk inkább azoknak teret. :R

(#2685) bazsi11


bazsi11
csendes tag

Töltés közben hogy tudok vele kamerázni?

(#2686) Dread


Dread
tag

Class 6os memokari elég a full hd videokhoz szerintetek?

UT2004 és xDk rulz!

(#2687) danilla válasza Dread (#2686) üzenetére


danilla
őstag

Class 4-es is elég.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#2688) maj-viktor válasza bazsi11 (#2685) üzenetére


maj-viktor
őstag

Megnyomod az elején 1x a bekapcsológombot... Ha konnektorról töltöd, ha USB-ről (laptopról), akkor webcam módként tudod csak használni...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2689) bazsi11 válasza maj-viktor (#2688) üzenetére


bazsi11
csendes tag

És ha USB-s hálózati töltőről ?

(#2690) bazsi11 válasza maj-viktor (#2688) üzenetére


bazsi11
csendes tag

Mert nekem itthon volt 1 . arra rádugtam és csak a web camot írta meg a fájlvitelt.

(#2691) maj-viktor válasza bazsi11 (#2690) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát a gyári is egy usb-s konnektorfejből és egy USB kábelből áll... Ha konnektorba dugod, akkor "Mass Storage & PC Camera" opciót kínálja fel!? Ezt kétlem, hogy konnektor esetén úgy érzékeli, hogy laptop-ra van kötve...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2692) bazsi11 válasza maj-viktor (#2691) üzenetére


bazsi11
csendes tag

Nekem volt itthon még régről 1 db. arra bedugtam az USB-ét és csak ezt a kettő lehetőség ajánlotta fel. De amúgy is akarok most venni másik hálózati töltőt. Nemsokára megyek veszek.

(#2693) Gicz válasza JoinR (#2678) üzenetére


Gicz
addikt

Azért a biztos hogy magát korlátozza, mert különben szimplán felpuffadna és felrobbanna az akksi ha 0,5 helyett 2A-val töltenés.

Modellezek, lipo akkut rengeteget használok, és olyan h 1C alapdzabály már jóideje nincs.

A mostani akksijaimat 10C vel lehet tölteni. Ami 24V-on 50A-t jelent. (5000maH-s az akku). Ekkora töltőm épp rendelés alatt van., de kisebb akkukkal, 12V 2200mAh-t folyamatosan 10A-rel és köszöni megvan. :)
Lipo akkut töltőelektronika nélkül nem lehet tölteni mert robban azonnal. Akár kínai a cucc akár nem.

Nekem jelenleg postán van az sj4000, helikopteremre akarom felrakni( az aláírásomban van a heli), ha megjött, megbontok egy USB kábelt, és mérek áramot 0,5 1 és 2A töltővel is. Ide majd berakon a fotókat.

[ Szerkesztve ]

(#2694) Gicz


Gicz
addikt

Hogy ON is legyek: a szenzor adatlapja alapján képes valami 640x480 szerű felbontásban 300 körüli fps-re. Van ezt tudó firmware hozzá?

A sokat emlegetett heavends-től rendeltem ebayen, ma adta fel, van esély h a kövi héten megjön? Mert utána kedden megyünk nyaralni, és addigra jó lenne ha ideérne.

Illeetve 16GB káryára 1080p30-ban kb hány perc fér el?

Köszi :)

(#2695) JoinR válasza Gicz (#2694) üzenetére


JoinR
senior tag

Jelenleg a legkisebb felbontáson is csak 30 FPS-t tud.

Nekem kb. 10 nap volt tőle, mire megérkezett.

120-130 perc kb., <16Mbit/s a videó bitsűrűsége.

(#2691) maj-viktor: pedig de, nekem is úgy érzékeli konnektorba dugva.

[ Szerkesztve ]

(#2696) bazsi11


bazsi11
csendes tag

2 Utolsó kérdés.1 Rászoktátok rakni a gépre a vízálló tokot ha videóztok vele vagy csak szimplán minden nélkül?
2. Amit kaptam pluszba egy tok fedelet. Az a vízálló vagy ami rajta van eredetileg vagy mindkettő ?Azt pluszba adták?

Köszönöm Mindenkinek ! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#2697) szabieable válasza Gicz (#2694) üzenetére


szabieable
aktív tag

~2h10m viszont 720pben meg 2h17et írt ki... szóval nem igazán éri meg ugyanazon a bitrátán rögzíteni a kisebb felbontást. Ezt is javíthatnák majd a következő firmwareben, untig elég lenne 720p-re a 8mbit és akkor több férne a kártyára

bazsi11: az egyik hátlap nem vízálló, ki van vágva az oldala, hogy jobban tudjon hangot venni

[ Szerkesztve ]

(#2698) Gicz válasza JoinR (#2695) üzenetére


Gicz
addikt

10nap, vagy 10 munkanap? Ez nem jó hír :(

Akkor nekem egy 16gb kártya elég lesz hozzá, sandisk uh1 class 10-et néztem 4900 edigitalban. De akkor lehet h olcsóbb is elég lesz hozzá :)

(#2699) bazsi11


bazsi11
csendes tag

Mikor tudom ,hogy fel van töltődve? Csak azért kérdem feldugom töltőre idő után nem láttam a pirosat , leveszem a töltőről visszarakom és megint pirosan világít elég sokáig... Valaki?

(#2700) CGmatula válasza Gicz (#2698) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Az szerintem jövő pénteken,vagy hétfőn legkésőbb ott lesz,ha minden jól megy,és még pont kézhez kapod a nyaralás előtt. :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.