Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) epszilon


epszilon
csendes tag

Sziasztok! Vettem eabyról én is egy kamerát pár hónapja. Kiváncsiságból firmwaret akartam rajta frissíteni. Itt jött a hidegzuhany. Bármelyiket akarom telepíteni nem sikerül. Rámásolom az üres kártyára, berakom a kamerába bekapcsolom, üdvözöl egyből és már felvételre kész. Nem frissíti a firmwaret. Szerintem nem fake kamera mert megnéztem a fake képeket, dobozát és minden eredetire utal. A verzió ami rajta van 20140324V02 Tudnátok segíteni melyik fw jó rá?

(#2702) szabieable válasza epszilon (#2701) üzenetére


szabieable
aktív tag

Ha a készüléked saját menüjében az alábbi firmware azonosítók egyikét olvasod, akkor „régi” kijelzős SJ4000-ed van: 20140110V01, 20140324V01, 20140324V02, 20140616V01

(#2703) LolokeBacsi válasza epszilon (#2701) üzenetére


LolokeBacsi
csendes tag

A kamera a kártya gyökerébe tett FW96650A.bin fájt keresi, csak arról frissül.
(nem zipelve, nem könyvtárba téve, nem más névre átnevezve)

(#2704) maj-viktor válasza JoinR (#2695) üzenetére


maj-viktor
őstag

Érdekes, nekem normálisan tölti konnektoros usb-ről... milyen firmware-el próbálkoztok!?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2705) Gicz


Gicz
addikt

Az "új kijelzős" az konkrétan miben más? Jobb, rosszabb?

(#2706) szabieable válasza Gicz (#2705) üzenetére


szabieable
aktív tag

változott a gyártás során vmi alkatrész ami miatt "más" a kijelző emiatt a régi/új kifejezés. Gyakorlati különbség tudtommal nincsen a két változat között

(#2707) epszilon válasza LolokeBacsi (#2703) üzenetére


epszilon
csendes tag

Tök üres a kártya arra másolom rá a bin fájlt és nem csinál semmit nem települ semmi. Végigolvastam már ezt a fórumot mindennel próbálkoztam és semmi. Találtam ezt az oldalt az összeset kipróbáltam és semmi. Hiába másolom a frissen formázott kártyára a FW96650A.bin-t ( semi más nincsen rajta csak az az 1 bin fájl ) akkor sem frissít. Nem értem. Már másik kártyával is próbálkoztam de változatlan.

Aztán itt van egy érdekes számomra az oldalról: The older version (version 1) has different hardware and LCD screen (typically sold before April 2014). Only v1 firmware works with this camera. The newer cameras come with different hardware and LCD screen (typically sold April 2014 and later). These cameras come with v2 firmware.

Na most akkor az enyém mivel v2 firmware és április utáni akkor ez most új kijelzős vagy nem?

[KATT IDE]

[ Szerkesztve ]

(#2708) maj-viktor válasza Gicz (#2705) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nekem volt 1x a kezembe régi és új kijelzős... az új szemmel láthatóan jobb kijelzős, élesebbek voltak rajta a menüben a betűk, élénkebbek a színek... asszem meg is próbáltam lefényképezni több-kevesebb sikerrel... képen nem jött át, csak élőbe! Így én az új kijelző mellett voksolnéék, ha választani kell (mivel ugyebár a firmware már gyakorlatilag ugyanaz videóminőségre, csupán a régi / új kijelzős különbség van!)

Amúgy ahogy írták a régi kijelzőből nagy valószínűséggel kifogyott a gyár, így egy másikra álltak át...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2709) DreaD88 válasza maj-viktor (#2708) üzenetére


DreaD88
tag

A készülő teszt alatt az SD28 és az SJ4000 között is óriási a kijelző minősége közötti különbség.
Az SJ4000 kijelzője élesebb, kontrasztosabb, fényesebb.
Viszont az SD28 hangosabban csipog a gombok nyomogatására, ami jól jön mikor bringázás közben a fejemen van és "vakon" indítom a felvételt...

Jut eszembe... Sony Vegas Pro-val próbáltam SD28 vs SJ4000 tesztvideót csinálni, meg is van az összevágott, szétosztott, maszkolt videó, viszont a kész videó renderelésénél az eredmény egy villogó, ugráló videó lesz :/ ötlet?

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#2710) maj-viktor válasza DreaD88 (#2709) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nincs telepítve megfelelő codec esetleg...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2711) JoinR válasza maj-viktor (#2704) üzenetére


JoinR
senior tag

20140527V1 van nekem.

(#2709) DreaD88: framerate beállítás rendben? próbáld valami másik kiterjesztéssel esetleg..

[ Szerkesztve ]

(#2712) DreaD88 válasza maj-viktor (#2710) üzenetére


DreaD88
tag

Keresgéltem, nagy nehezen meglett a "hiba". Itt van rá a megoldás... Ilyen bugot a vegasban emberek :D

Amúgy holnap lehet csinálok egy új tesztvidiet, mert kicsit gyorsan mozgattam a kamerákat, meg jobban 1 nézpontba is lehetett volna állítani őket, csak sajna siettem :/

Amúgy milyen jó is, ha van itthon régi országúti könnyű kis alumínium versenykormány :D

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#2713) Bobyjack válasza DreaD88 (#2712) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Nagyon várós már! Esetleg előzetesen mit tudsz elmondani, van érzékelhető különbség a képminőségben?

(#2714) CGmatula válasza DreaD88 (#2712) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Erre szerintem mindenki kíváncsi,aki tisztában van ezzel az SJ4000-SD28 dologgal. :))

(#2715) bajaki


bajaki
őstag

Fiúk, lányok én megválok a kamaerától. Ha valakit érdekel keressen fel. Tudok adni memóriakártyát is.

(#2716) CGmatula válasza bajaki (#2715) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Az okát leírod nekünk? :F

(#2717) bajaki válasza CGmatula (#2716) üzenetére


bajaki
őstag

Úgy döntöttem másba fektetem most azt a pénzt. A kamerával egyébként nincs semmi gond, csak az anyagiak...na. :)

[ Szerkesztve ]

(#2718) CGmatula válasza bajaki (#2717) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Oké,megértem. :) Egyébként azért kérdeztem,hogy esetleg van-e valami "nagyobb gond" a kamerával,ezek szerint nincs! :))

[ Szerkesztve ]

(#2719) Gerzson6875


Gerzson6875
tag

Sziasztok!

egyedi probléma, vagy másnál is előfordult esetleg, hogy sípoló hang hallatszik a felvételen?

itt a videó végén hallani

(#2720) BBalazs92


BBalazs92
csendes tag

Sziasztok!
Nem szeretném tovább ragozni a "töltés kérdést", viszont az érdekelne, hogy ilyen töltőt használ-e valaki?

Valamint van valami módszeretek az akkufedél egyszerű kinyitására speckó eszközök nélkül? Lehet nekem túlméretesek az ujjaim, de mindig megszenvedek vele ha pl. tekerés közben megállok egy "gyors" cserére...

(#2721) DreaD88 válasza Bobyjack (#2713) üzenetére


DreaD88
tag

Van különbség... ha csak az SD28 lenne, akkor azt mondanám h tök jó képet csinál, de összehasonlítva azért látszik. Amint tudom megosztom! Bár S Vegas tudásom nem sok van lehet sz@r lesz a renderelt videó :(

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#2722) Ráti válasza Gerzson6875 (#2719) üzenetére


Ráti
tag

Nekem nincs ilyen sipolós problémám.

(#2723) Ráti válasza DreaD88 (#2721) üzenetére


Ráti
tag

Én használok ilyet. Semmi extra, kicsit meg is lepődtem amikor megjött, hogy milyen apró szerkezet.
A dolgát végzi semmi extra.

Az akkufedélre ha kicsit visszaolvasol pár oldalt van képpel illusztrált megoldási javaslat...
(Azt a kis papírt az akksin ha kívül hagyod, akkor úgy könnyebben ki tudod nyitni)

(#2724) schumi


schumi
aktív tag

hi

P3tyka ajánlására itt vettem , még van a polcon nekik vagy egy tucat, 1 év garival, eredeti nem a waterresitabt-os.
Jelenleg csak szürkében van nekik (feketét akartam, de who cares...) , hamarosan -pár hét és jönnek szinesek is és kiegészítők is hozzá

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2725) maj-viktor válasza schumi (#2724) üzenetére


maj-viktor
őstag

EZ jó hír... végre talán van egy "megbízható" magyar forgalmazó!?
(gaival, boltból, ÁFA-s számlával)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2726) Petyus1


Petyus1
tag

Rendkívül "fontos" közvélemény kutatás:

Kollégámnak imént érkezett meg Banggoodról a kamera, és nem volt benne a vízhatlan tokra felpattintható perforált hátlap. Az enyémben annó benne volt, másik kollégáméban is, de nézegettük mindkettőnk füzetkéjét, és aszerint ez a kiegészítő nem alaptartozék. Úgyhogy csak egyszerű kíváncsiság, hogy ki kapott, ki pedig nem?
Hozzáteszem, hogy szigorúan SJ4000-ről van szó nem SD28-ról.

(#2727) maj-viktor válasza Petyus1 (#2726) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mire gondolsz!? Melyikre!? A tartalék oldalt lyukasra!? vagy az alaphátoldalira!?

Ha hiányos a csomag, paypal fizetés esetén partial refund igény benyújtása...

Nekem / környezetembe jött már banggood-ról kam és nem volt "hiányos"...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2728) Gerzson6875 válasza Ráti (#2722) üzenetére


Gerzson6875
tag

Köszi! :R

(#2729) DreaD88


DreaD88
tag

#Petyus1 nekem SD28-hoz és SJ4000-hez is jött.

Feltöltöttem a videót SD28, SJ4000-ről vimeo-ra.

Viszont nagyon lerontotta a minőségét :/
Itt van egy kép (screenshot a vimeo-s megjelenítésről és a pc-n lejátszásról potplayerben):

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#2730) DreaD88 válasza DreaD88 (#2729) üzenetére


DreaD88
tag

Lejárt az időkeret...

Azt pedig elfelejtettem, hogy az
SD28-no 20140607V01-es fw volt az
SJ4000-en pedig N201405270ZV01-es

És itt van a nyers videó dropboxban.

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#2731) Bobyjack válasza Petyus1 (#2726) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Nekem a banggoodról jött a kamerám és adtak hozzá lyukas hátlapot.

(#2732) maj-viktor válasza DreaD88 (#2729) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nagyon jó... mondjuk engem kicsit összezavart ez a 4-es tagolás, elég lett volna fele - osztott képernyő is sztem... De nagyon jó, szóval akkor te is azt mondod, hogy a nyers videók alapján a SJ4000 VS SD28-ba, a fifikásabb embereknek (mint én), hogy a SJ4000 a nyerő!

Ezt azért írom, így hogy az se búslakodjon, aki SD28-al rendelkezik... átlag usernek megteszi!
(de én a fotós/videós "vénámmal", minden kis pixel javulás érdekel, ha azt firmware frissítéssel javítani tudom)

Így lehet már felesleges összehozni nekünk is a SJ4000 vs SD28 összehasonlító videót...

Amúgy még kérdés, állítólag az SD28-hoz adott kiegészítők minősége rosszabb, mint az SJ4000-é, erről mit tudsz nyilatkozni!? :)

u.i.
A dropbox-os linkeden nem a nyers videó van... akkor 2fájlnak kéne lennie... az már egy "lebutított" renderelt videó, így minőségromlásos... (ezt csak úgy megjegyezném, nincs vele baj)

csak a nyers = amit a gép kiad magából videó
De amit már összevágsz-összeraksz, az nem nyers... az már egy lerenderelt vidi

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2733) DreaD88 válasza maj-viktor (#2732) üzenetére


DreaD88
tag

Először úgy csináltam meg, de nagyon sokszor úgy jött ki, hogy pont nem volt benne a "céltárgy" mindkét félben. Például az elején jobboldalt a fa kérgén a nyers videóban nagyon szépen látni az élességbeli különbség.
De ha csak felesbe osztottam volna, akkor csak az SD28 képét lehetett volna látni. Szerintem így több részlet hasonlítható össze.
Viszont a következő videót úgy fogom csinálni, hogy a jobboldali kamerát fejjel lefelé teszem fel a kormányra, így sokkal közelebb lesznek az objektívek egymáshoz + lassabb kameramozgatással, itt ott álló képpel fogom felvenni. + 1-2 "állványos" kép is kellene.

Ahogy írtam is, ha nem látom egymáson a 2 videót, akkor megelégszem az SD28-cal is és azt mondom h tök jó felvételt készít, de így inkább csak másodlagos kamera lesz.

ui.:
Igazad van, ebben az esetben rossz szót használtam. Tehát a dropboxos linken nem feltöltött állapotban lehet megnézni a lerenderelt videót.
Sajna olyan gyenge az uploadom, hogy 2x ~380 MB-ot mire feltöltök... :/

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#2734) maj-viktor válasza DreaD88 (#2733) üzenetére


maj-viktor
őstag

Éééértem... és a mellékelt kiegészítők tényleg rosszabb minőségűek!?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2735) DreaD88 válasza maj-viktor (#2734) üzenetére


DreaD88
tag

Azokat még nem hasonlítottam össze. Az is meglesz (csak most idővel nem állok úgy, hogy kitérjek rá, ez a tesztvideó is inkább azért készült, hogy melyiket vigyem nyaralásra :) )
Első pillantásra (illetve a csőre szerelhető konzol használata során) azt mondanám, hogy túl nagy különbség nincs.

Viszont még egy ismertető jegy az SD28, SJ4000 beazonosítására az, hogy a "knob screw" az SD28-nak sima fejű csavar van benne, az SJ4000-nek pedig csillagfejű. És hogy az SJ4000-nek szélesebbek a tépőzáras szalagok.

Bár pont ma reggel írt egy haverom, hogy neki eltört ma a kormányra rögzítős adaptere és neki SJ4000-e van.
Elég durva úton első napon az SD28-at én is kormányra raktam fel ezzel a csőre rögzítő adapterrel és bírta.

Szóval vannak érvek, ellenérvek az SD28 mellett is, de mivel kameráról van szó, ezért szerintem a képminőség értékelése az elsődleges (az pedig az SJ4000 felé billenti a mérleget, bár ki tudja, hogy egy újabb SD28 fw-vel mit fog tudni), aztán jöhetnek a konzolok, tokok, stb...

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#2736) JoinR válasza DreaD88 (#2735) üzenetére


JoinR
senior tag

Beállításokról mit kell tudni? Ránézésre nagyobb a sharpness az SJ4000 felvételén, ennyit talán az SD28-ból is ki lehetne hozni.

(#2737) DreaD88 válasza JoinR (#2736) üzenetére


DreaD88
tag

Hogy érted? A videó elején ott vannak az alkalmazott beállítások az élesség mindkettőnél "Strong".

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#2738) JoinR válasza DreaD88 (#2737) üzenetére


JoinR
senior tag

Az oké, csak hogy a menüben - nem tudom mindegyik firmwarenél-e -, de fel van cserélve az élesség skálázása. Tehát igazából a soft az élesebb, bár a videó alapján az SJ4000-nél jó a sorrend, SJ28-at nem tudom.

(#2739) JoinR válasza JoinR (#2738) üzenetére


JoinR
senior tag

Egyébként az a fura, hogy nekem is 0527-es firmware van fent, és úgy emlékszem nálam meg van cserélve, holott a te videódon ha tényleg strong, akkor itt meg jó a sorrend (én levenném normálra, szerintem nagyon zajos így - bár mégegyszer megnézve lehet valahol meg jól jön, nem tudom)

[ Szerkesztve ]

(#2740) mgy válasza DreaD88 (#2712) üzenetére


mgy
senior tag

Tudom, hogy nem a kormánybilincseken múlik a két kamera összehasonlítása, de az eddigi tapasztalataim alapján a bóti bilincsekből épített csuklós "kígyók" eléggé tönkreteszik a felvételt. Vettem egy ilyet, ez nagyon csoki. Egyrészt alu, strapabíróbb, másrészt "jó irányba néz" rajta a csatlakozás, közvetlenül fel lehet rakni rá a kamerát. Rezonanciának meg búcsú...

[ Szerkesztve ]

(#2741) alfagyuri válasza epszilon (#2701) üzenetére


alfagyuri
tag

Bangoodról nekem vegyes tapasztalataim vannak soká ér ide amit rendelek,és egyszer rendeltem egy heli modelt távval és a távirányítóból hiányoztak a csvarok mert hibás volt és szétszedték és hibásan küldték utána nekem. :(

(#2742) epszilon


epszilon
csendes tag

Na sikerült 1 napi kinlódás után a 20140324V02 kamerámra rávarázsolni az új firmwaret. Na most már valós fullhd-t csinál, hang is tökéletes, színek is. 20140616V01 lett.

(#2743) DreaD88 válasza JoinR (#2739) üzenetére


DreaD88
tag

Emlékszem, hogy írtátok, hogy fel van cserélve, de mivel eléggé éles képet adott, így gondoltam nem ebben a fw-ben van a probléma. Nekem tetszik így, szerintem zajos, de valóban picit olyannak tűnik pl. a térkövet nézve.

(#2740) mgy: Akit írtam haverom, akinek eltört a csőbilincs ő is linkelt egy ilyen alu gopro-s bilincset, egy picit drágább, de ilyen kinyúlós a rögzítése.

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#2744) szabieable


szabieable
aktív tag

A pótakksi nem járt sikerrel :( :)

(#2745) Petyus1 válasza szabieable (#2744) üzenetére


Petyus1
tag

Én is rendeltem pont 1 db-ot, és gyanús, hogy már egy hónapja nem jött meg. Kollégám 3 db-ot rendelt 2 héttel később, az meg már majd egy hete megjött. Ki érti ezt...
Köztünk szólva ez egy orbitális faszság. Mert ugye a komplett kamera pakk is tartalmaz litium akksit. Azt akkor miért nem kapcsolják le? Ilyen elven egy darab mobiltelefont sem lehetne rendelni neten pölö.

Más. Csak hogy növeljem a homályt:
Kollégám ma megkapott, és az enyémmel egyező firmware-ű cucca, akku csere esetén nem felejti el az óra/dátumot. Az enyém meg igen... :W

I love you China! ;]

[ Szerkesztve ]

(#2746) Ráti válasza Petyus1 (#2745) üzenetére


Ráti
tag

Én ezért rendeltem mindjárt kér akksival :D

Nekem sem felejti el a dátumot.

(#2747) epszilon válasza Petyus1 (#2745) üzenetére


epszilon
csendes tag

Enyém is elfelejtette, de most kiváncsiságból kivettem majd 1 perc múlva kb vissza. Most meg nem felejti el. Vagy firmware frissítés miatt vagy magához tért a sok állásban bene valami feltöltődött vagy netudom mi.

(#2748) epszilon


epszilon
csendes tag

Ez vajon jobb bint az sj4000?

Új Kamera

(#2749) danilla válasza epszilon (#2748) üzenetére


danilla
őstag

Ez csak egy újabb "átnevezett" sj4000, aminél kétséges, hogy melyik komponense kompatibilis az sj4000-ével.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#2750) bazsi11


bazsi11
csendes tag

Most ez a legfrissebb verzió: N201405270ZV01 ? Köszönöm !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.