Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) maj-viktor válasza Tecsa (#2845) üzenetére


maj-viktor
őstag

17cm-es...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2852) maj-viktor válasza gotz (#2850) üzenetére


maj-viktor
őstag

Töltés alatt nekem is ilyen... az a normális, próbáltad bekapcsolni!?

Azaz töltöre dugva felvillan ez akkus kép, és ekkor megnyomod elől a bekapcsológombot!
(elvileg röviden elég megnyomni... ha esetleg arra nem vált át élőképbe, akkor hosszan... ha ezse ok, akkor lehet az akkuja halott, de az is lehet, hogy a kamera... vagy most írtak tegnap, hogy a gombja, nem jó és szétszedés után javítható volt.. sok az alternatíva... végig kéne mindent próbálnod)

Pláne. hogy írtad... te is SD28-at kaptál!
(mutathatnál ebay eladót, hogy attól még véletlenül - más se vegyen... mármint aki SJ4000-et akar és nem SD28-at)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2853) Tecsa válasza maj-viktor (#2851) üzenetére


Tecsa
aktív tag

1cm-el elnéztem. A furat átmérőt én 5.2mm-re tippeltem ennek függvényében számoltam a teljes hosszt. Enniy baja legyen a dolognak. Ajándék lónak ne nézd a fogát!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#2854) bazsi11


bazsi11
csendes tag

Vízben kössem a kamerát a kezemhez valami módon,hogy ne hagyjam el?Tippeket szívesen várok :)
Ja igen és amit hozzá adtak fém drótot azt mire lehet használni?

[ Szerkesztve ]

(#2855) epszilon válasza bazsi11 (#2854) üzenetére


epszilon
csendes tag

Szerintem a fém drótnak nagy a szakítószilárdsága ezért arra tippelek, hogy kikötheted vele a kamerát mondjuk a árbócvitorla tetejére, de ha jön egy nagy vihar és eltörik a felfogatás akkor a kamerát megtartja a drót mert azt egy kocsi se tudja széttépni. Vízben meg tök egyszerű Van biztos karórád. Na az óra része a vénádnál legyen a szíj rész ekkor felfelé lesz. Na ehhez már hozzábarkácsolhatod a kamerát. Vagy ha ha nincsen órád akkor szigetelőszalahot tekerjél a csuklódra és arra tedd a kamerát :D :D Legyél kreatív!

[ Szerkesztve ]

(#2856) gotz válasza maj-viktor (#2852) üzenetére


gotz
tag

Bekapcsolni be lehet, vesz is, minden szir-szar, viszont tényleg már nem tudom, hogy mióta van töltőn és meg se nyikkan, ha lehúzom róla.. Tőle vettem, vámmentesen érkezett, ennek ellenére negatív megy feedbacknek, mert direkt kértem, hogy 22$-t írjon a dobozra, ennek ellenére az eredeti ár szerepelt rajta..

(#2857) Drótszamár válasza greef (#2824) üzenetére


Drótszamár
őstag

Gratulálok, látványos lett!

Szántód, móló?

Két éve én is csináltam ott gyorsított felvételt, de akkor alig voltak felhők: [link]

Az én videóm még Sony R1 bridge fényképezővel készült, az picit nagyobb :)

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#2858) CGmatula


CGmatula
csendes tag

N20140714V05 [link]

Ez valami új firmware lehet? Van benne ez az OSD mód is.

Foxofferen is néztem,ott nincs róla info.

(#2859) szabieable válasza bazsi11 (#2854) üzenetére


szabieable
aktív tag

csuklószíj + ha biztosra akarsz menni egy félliteres palackot rákötsz zsineggel, ha véletlenül lejönne a csuklóról ezzel feljön a felszínre. GoPronak van ilyen vizipisztoly szerű tartálya, ha valaki vállalkozó kedvű akár ilyenből is tud hozzá barkácsolni egy kart a tetején egy rögzítőcsavarral :)

(#2860) ZozzV6 válasza bazsi11 (#2854) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Én ilyet vettem:[link]
Csuklódra is kötheted de ha mégis lecsúszna lebeg a vizen. A csuklópántot is adják mellé.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#2861) DreaD88 válasza maj-viktor (#2840) üzenetére


DreaD88
tag

Amit csináltam összehasonlító videó az alapján az SJ4000-nek egyértelműen szebb a képe az SD28-tól...
Olyan apróságokban jobb (nálam) az SD28 mint hogy az akku fedél felpattan ha kinyitom, könnyebb kivenni a vízálló tokból, mert nagyobb a vízálló tokja, a Mode gombot könnyebb benyomni, hangosabb.
SD28 hátrányai: lassabb a szoftvere, csúnyább a kijelzője (életlenebb, halványabb, kevesebb a kontrasztja), a vízálló tok gombjai (bár könnyebben benyomhatóak) lassabban állnak vissza ami inkább csak zavaró.

Egyelőre ennyi. Talán az SD28 kevésbé meríti az aksit, de nem esküszöm meg rá (bár a kijelző és a kicsit gyengébb képminőség miatt elképzelhető.

A konzolok nagyjából ugyan azt tudják, minőségbeli különbséget nem tudok róluk mondani maximum, hogy keskenyebbek a tépőzáras felfogatók.

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#2862) Boonen007 válasza CGmatula (#2858) üzenetére


Boonen007
őstag

Ez engem is érdekelne, valami hozzáértő? :)

(#2863) BITBOYS válasza gotz (#2856) üzenetére


BITBOYS
addikt

Komolyan azért adsz negatív visszaigazolást mert a valós értéket írta a csomagra?!

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2864) gotz válasza BITBOYS (#2863) üzenetére


gotz
tag

Nem. Azért adok, mert direkt rákérdeztem, hogy SJ4000-es vagy SD28 és végletekig azt állította, hogy SJ4000, nem acmell a gyártó, ráadásul az akku kukás..

(#2865) BITBOYS válasza gotz (#2864) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ja, hogy kamuzott. Akkor elnézésed kérem.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2866) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Nektek a Foxoffertől rendelt csomagokat megvámolták?

(#2867) epszilon válasza CGmatula (#2858) üzenetére


epszilon
csendes tag

Igen ez új firmware de nem valós fullhádét csinál hanem 720-at tornázza fel. Nem jó!

(#2868) Boonen007 válasza epszilon (#2867) üzenetére


Boonen007
őstag

De minek csinálnak ilyen vacak firmwaret? :-O

(#2869) nbence94 válasza Boonen007 (#2868) üzenetére


nbence94
tag

meg amúgy is ha jól látom csak +1 új funkció jött hozzá... főleg, hogy szó sincs róla, hogy ez régi, vagy új kijelzőshöz készült... mindegy, szerintem 0527 valamint a 0616 kihozza az sj4000ből a maximumot, új csodákat most már ne várjunk tőle...aki akarja frissítse, én nem tenném, de kíváncsi is vagyok :)

(#2870) maj-viktor válasza #59816064 (#2866) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ilyen érték felett nincs vám, de áfa van és azt igen... +27% +vámkezelési költség, habár nem vámolták, hanem áfázták, de így hívják a tetélt... +1.500 Ft (vámkezelési költség)

A külföldi (EU-n kívüli) ár mindig nettó ár!, arra ~+30%-ot számolj rá!

konkrétan igen, foxofferes csomagot is "vámolják" <--- hogyha a te szavaddal akarok élni...
ahogy úgyanúgy a banggood-osat, a geekbuying-osat és az ebay-es, ali-s csomagokat is... ~90%-ba!

3részes kisokos küldföldi rendeléshez:
http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_vam_afa_terhek
http://junkieeeboy.blog.hu/2013/09/01/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_szallitasi_modok_ido
http://junkieeeboy.blog.hu/2014/05/18/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_3_resz_vamolasi_folyamat

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2871) epszilon válasza nbence94 (#2869) üzenetére


epszilon
csendes tag

Igen ez a kettő a legjobb FW ez idáig. Tudna többet is tudná a 60fps-t is fhd-ban azt olvastam. A hangján finomíthatnának, mert nem a legszebb minőségben vesz fel. Sokkal jobb mint a korábbi fw, de tudna ez jobbat is.

(#2872) dani88 válasza epszilon (#2871) üzenetére


dani88
tag

Aptina AR0330 szenzor:
Full HD support at 60 fps (2304H x 1296V) for maximum video performance

NT96650 DSP chip:
Support real-time capability for 1080p30, 720p60, 480p120

Tehát a szenzor képes lenne rá, de a processzora nem.

(#2873) bazsi11


bazsi11
csendes tag

Az mitől lehet ,hogy szemcsés a videóm?

(#2874) epszilon válasza bazsi11 (#2873) üzenetére


epszilon
csendes tag

Mi az, hogy szemcsés, Milyen fényviszonyok? Videó van?

(#2875) bazsi11 válasza epszilon (#2874) üzenetére


bazsi11
csendes tag

Sajnos már letöröltem. sötétben kocsiban. Bár lehet azért volt olyan mert kicsit mocskos a szélvédő :) Holnap csinálok képet meg videót és akkor meglátjátok

(#2876) gotz válasza bazsi11 (#2875) üzenetére


gotz
tag

Az ISO értéktől van. Minél magasabbra viszed (800-1600-3200), egyre zajosabb.

Mint kiderül, nem az akku a szar, hanem gyárilag kontaktos, ki kell ékelni az aksit, hogy töltsön bele valamit és működjön..ennyit az sd28ról..

[ Szerkesztve ]

(#2877) c00rn


c00rn
csendes tag

(#2878) HypeeeR


HypeeeR
tag

Sziasztok!

Megrendeltem a kamerát dx,com-ról + egy akkumulátorral, 7 munkanap alatt itt is volt EU direct-el. A képek alapján SJ4000-et hirdetnek, viszont SD28-at kaptam SJ4000 pótakkumulátorral. Természetesen az akkumulátort nem tudom használni. Erről lenne szó:
[link]
Írtam nekik, utánanéznek. Aki SJ4000-et szeretne, ne tőlük vásároljon. Magával a kamerával nincs problémám, amire nekem kell, arra az SD28 is megfelel, viszont a vízálló tok tényleg nem az igazi és a pótakkumulátort maximum papírnehezékként tudom használni. A tokban a szilikon tömítés enyhén meg van nyúlva, ezért nem is csukódik le teljesen az egyik sarkánál (a vízállóságát még nem teszteltem). Elég régi firmware-el érkezett, frissítettem a legújabbra, ezzel eddig semmi problémám nincs, viszont a régivel (201401XX) néha lefagyott.

Fő a pozitívum! (c) Clone...

(#2879) lolcopterlol válasza HypeeeR (#2878) üzenetére


lolcopterlol
tag

PayPal refound!

(#2880) epszilon


epszilon
csendes tag

Egy kis promo vodeo! Gyönyörű! ( kiváncsi lennék old vagy new és a fw verzióra. ) Én ilyen csöves helyen nem tudom tesztelni sajnos :D

[Long Beach Perhentian Island 2014 SJ4000 Malaysia ]

(#2881) ЯΞD válasza epszilon (#2880) üzenetére


ЯΞD
senior tag

SJ4000-ben van auto focus? Mert a pub-ban a gitárost mikor videózta feltűnt, hogy kiélesítette a képet automatikusan...

(#2882) CGmatula válasza ЯΞD (#2881) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Az SJ4000,mint a legtöbb akciókamera,fix fókuszos.

(#2883) greef


greef
tag

Nagyon OFF, de szerintem fenomenális. :R Sajnos GoPro-s. :'(

https://www.youtube.com/watch?v=H0Ib9SwC7EI

(#2884) maj-viktor válasza greef (#2883) üzenetére


maj-viktor
őstag

VÓTMÁ! De attól még mindig jó! :)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2885) mm89 válasza HypeeeR (#2878) üzenetére


mm89
őstag

Hát ez nagyon nem jó hír!
Én is tőlük rendeltem, már több mint egy hónapja... Most van vámkezelés alatt a csomag, remélem hét elején meg is kapom. Ha sd28 lesz biztos besz@rok :O

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#2886) Spoon16


Spoon16
tag

Pénteken én is vettem egy ilyen kamerát az OLX-en. A mobilx-et néztem ki első körben,de aztán hála nektek,nem ott vettem meg. 05.27-es firmware van rajta és van hozzá egy kivágott hátlap is.
Ami nekem hatalmas öröm,hogy powerbankról töltve is vesz fel videót,így gyakorlatilag megszűnt a gyenge-akksi-probléma.

(#2887) #59816064 válasza maj-viktor (#2870) üzenetére


#59816064
törölt tag

Köszi, én ismerem ezeket. Amikor "áfáznak" én azt is általánosan vámolásnak hívom :) Kérdésem arra irányult hogy a foxofferes csomagokat megfogdosták-e nektek? :)

(#2888) mm89 válasza HypeeeR (#2878) üzenetére


mm89
őstag

Egyébként biztos vagy benne, hogy sd28? Mondjuk ha nem jó bele az akksi akkor elég valószínű... :((
A papírdobozon a water resistant felirat stimmel vagy el van írva?
Most nézem a dealextremen, vannak vásárlói visszajelzések, 5.18án vásárolt valaki egyet, rakott fel fényképeket, ott a doboz, illetve a vízálló tok elején a csavarok színe is arról árulkodik, hogy sj4000-t kapott az illető.
Én még június 10-én rendeltem, abban reménykedek, hogy eredetit küldtek még akkoriban, csak aztán kifogytak és átálltak másik forrásra a dealestremenél, így került hozzájuk sd28, amit te is kaptál.
Ne értsd félre, nem örülök a te ügyednek, csak reménykedek, hogy én még sj4000-et kapok.
Remélem a hét elején megkapom és beszámolhatok róla nektek!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#2889) Ultraviolet


Ultraviolet
tag

ebay-en mit jelent a SC00 vagy SC01 ?!

(#2890) maj-viktor válasza #59816064 (#2887) üzenetére


maj-viktor
őstag

Igen! :(
(foxofferhez konkrétan, saját gyakorlati tapasztalatból írom)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2891) Ultraviolet


Ultraviolet
tag

én innen rendeltem: [link]

vélemény van az eladóról, hogy mit küld?!
autós tartót nem látok hozzá, az lehet?! Vagy az a kis kör alak lehet?!

(#2892) bazsi11


bazsi11
csendes tag

Ilyeneket csinál : Elnézést a sok képért. Mit állítsak át rajta?
Beállítások : HDR on
Quality Fine
Sharpess Soft
White ballance Auto
Exposure +1/3

(#2893) maj-viktor válasza Ultraviolet (#2891) üzenetére


maj-viktor
őstag

EU-n belüli, így vám/áfamentes... cserébe drágább...
Konkrétan az eladóról nem tudok nyilatkozni, hogy SJ4000 vagy SD28-at küld!
508db-ot eladott belőle, szóval nem igazán lehet "kamus" eladó... mármint hogy biztos kapsz a pénzedért valamit... az SJ4000 vagy SD28, az továbbra is kérdéses marad... majd írd meg mi jött! :D

Az autós tartó / töltő nem alap gyári tartozék, az mindenhol plusz pénzért opciónálisan vehető hozzá!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2894) maj-viktor válasza bazsi11 (#2892) üzenetére


maj-viktor
őstag

HDR-t többen javasolták, hogy kikapcsolva legyen...

De értsétek már meg, nincs tuti tipp... a fényviszonyoknak / kompoziciónak / beállításoknak megfelelően lesz jó egy kép... nincs tuti recept! ezt komolyan ecsetelni kell!?

Quality: Fine az OK elvbe...
A sharpness-ről volt infó, hogy fel vannak cserélve, azaz nem a soft-ot kell használni, én a "középutat választanám", ha nem tapasztalok jobbulást, sem így - sem úgy

White Balance, az meg fehéregyensúly, elvileg mindegyik a leírt mód helyzetbe jó, így pl. az auto az auto, a tungsten az lámpafény, a cloudy az felhős, stb.-stb.
Lényege ugyebár a fehér fehérnek látszódása...

Az ISO az a fényérzékenység, minél nagyobb, annál érzékenyebb / zajosabb lehet egy kép...

De értsétek már meg... NINCS TUTI RECEPT! "érezni kell" mikor - mi a jó! KI KELL TAPASZTALNI!

Ha nem értesz hozzá / nem akarsz vele foglalkozni, mindet ráraksz gyárira és auto-ra és kész! Használod!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2895) Ultraviolet válasza maj-viktor (#2893) üzenetére


Ultraviolet
tag

köszi, nekem kicsit többet megér, hogy előbb megjön és remélem nem kamu. majd írok..
lehetne csinálni egy összefoglalást ki honnan vette és mit kapott, mennyi idő alatt, milyen összegért.

a cég venne ilyet honnan érdemes venni? ha többet akarok venni?! van valami gyártó?!

(#2896) bazsi11 válasza Ultraviolet (#2895) üzenetére


bazsi11
csendes tag

Én a Foxoffer-től rendeltem 1 hét alatt itt is volt. EREDETI !

(#2897) Ultraviolet válasza bazsi11 (#2896) üzenetére


Ultraviolet
tag

aki elküldi privátba hol vette, mennyi idő volt, mennyiért, eredeti-e, akkor összesítem és kiírom..
addig megpróbálom visszanézni és összeírni.. esetleg mi volt a hibája amikor megkapta...

[ Szerkesztve ]

(#2898) Boonen007


Boonen007
őstag

Valaki írta, hogy a vízálló tok hátlapja nem illeszkedik 100% tökéletesen. Én most teszteltem le, hogy vízálló-e egy darabka papír a tokba rakva, bezárva belerakva a mosdókagylóba, hogy bőven ellepje. Annak ellenére, hogy az én hátlapom sem passzol tökéletesen mivel azért van kis hézag a hátlap és tok között mert a tömítés nyomja ki így tökéletesen kint tartotta a vizet a ház, a gombokat is nyomkodtam a víz alatt. :)

(#2899) ЯΞD válasza CGmatula (#2882) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Pont erről beszélek! Nézd meg a videón, hogy 9:26 és 9:34 között jól látszik, az autofocus! Így kétlem, hogy SJ4000-el csinálták a felvételt!

(#2900) CGmatula válasza ЯΞD (#2899) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Igen,igazad van. Az biztos nem SJ4000,mivel a szélei se torzulnak annyira.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.