Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) Intruder2k5 válasza gordon24 (#22399) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom, hogy néztek amikor meglátták a panaszodat, aminek mellesleg tényleg semmi értelme nem volt, mivel nem a sebesség megemelése a probléma oka, hanem, hogy a kinti eszközt cserélték!

(#22402) jczettler


jczettler
tag

@Soma01, @Gubek-Einste, @gordon24,

köszönöm az egybehangzó válaszotokat! :)

bent a cégnél kipróbáltam és a wan port működik faszán... tehát valóban az otthoni környezetben - köszönöm digi - van csak problémája...

Ti milyen router-t vettetek - mármint amelyikőtök cserélt?

(#22403) gordon24 válasza Intruder2k5 (#22401) üzenetére


gordon24
csendes tag

Nem! Ök nem cseréltek semmit. Nekem volt egx routerem, én ennek a teljesítményéhez választottam egy csomagot amit ők megemeltek. Ha tudom, hogy megemelek nem ezt választom, mert nekem tökéletesen megfelelt a régi eszköz. Én tartottam magam a hűséghez ők nem! Ezért nekem kellett vásárolnom új eszközt.

Érted? Tehát az ő módosításuk nekem került 10000ft-be amit én nem kértem. :-D

A digi nem ad semmit, se routert, se modemet se semmit. Egy madzag van amit bedugsz a gépbe, ennyi.

(#22404) Soma01 válasza jczettler (#22402) üzenetére


Soma01
veterán

Frissítsd a rajta lévő firmware-t a legújabbra. Ha úgy sem megy, tegyél rá Gargoyle-t. [link]

(#22405) Gubek-Einste válasza jczettler (#22402) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U/N56U/AC56U, TP-Link 1043NDv2/3600 ami most a leginkább megy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22406) Intruder2k5 válasza gordon24 (#22403) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudom, hogy nem ad semmit, az eszköz amit cseréltek, a lépcsőházban van, onnan jön be az UTP kábel a routeredbe! Ezek az elosztó eszközök, vagyis switch-ek, eddig 100Mbps portokkal működtek, most lecserélték őket Gbit-esre, és megemelték díjtalanul a sebességet, tehát neked ebből csak előnyöd származhatott, hátrányod nem! A sebességet lehet szoftveresen is limitálni, ha nem akarod, vagy nem tudod kihasználni a nagyobb tempót, illetőleg elvileg a régi routerrel is használható a nagyobb csomag, csak az nem fogja átvinni annak teljes sebességét! Nem egyszer olvastunk már Linksys WRT54GL-el, TP-LINK741ND-vel, stb... UPC Fiber Power 120 csomagot használó emberekről, akik tudták, hogy a saját eszközük miatt nem jön át a teljes előfizetett sebesség, de nekik így is jó volt! Tehát még egyszer hangsúlyozva, nem a megemelt sebesség az oka annak, hogy a régi routered nem használható már!

Olyan miatt reklamálsz (sebesség emelés, duplázás), aminek egyébként szerintem rajtad kívül mindenki csak örülne, upc topikban havonta ezt várják, de ott szó nincs ilyenről! Lehet ADSL-re kellett volna szerződnöd, ott nem nagyon fenyegetett volna ez a veszély, hogy 20-25Mbps fölé emelkedik a sebesség, és az szinte mindenhol elérhető!

[ Szerkesztve ]

(#22407) jczettler válasza Soma01 (#22404) üzenetére


jczettler
tag

hááát, a router hack nem annyira az én asztalom... szerintem lesz egy másik (v2-es valszeg) és azzal nyomom majd...

aztán majd beletanulok ebbe a hackkelésbe... openwrt-t javasolták legtöbben egyébként...

(#22408) jczettler válasza Gubek-Einste (#22405) üzenetére


jczettler
tag

1043NDv2 lesz szerintem, illetve Linksys EA2700-t dícséri képp egy kolléga... :)

(#22409) andy83 válasza andy83 (#22392) üzenetére


andy83
aktív tag

Erre esetleg vki tud megoldást? :F

Előre is köszi!

facebook.com/SzeretekMozizni

(#22410) Intruder2k5 válasza jczettler (#22408) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

El akarja adni tán? Csak mert az EA sorozat egésze nem igazán tartozik az ajánlott routerek közé, többek közt azért sem, mert nincs custom fw támogatása! Ha a 1043ND-től többet tudsz rászánni, akkor még ASUS RT-N18U jöhet szóba hasonló kategóriában!

(#22411) jczettler válasza Intruder2k5 (#22410) üzenetére


jczettler
tag

nem akarja eladni, ezt vette kb. 3 hónapja és megy neki...

megmondom őszintén a TL-WDR4900-et néztem, de kevés róla a vélemény, illetve a TL-WDR4300-at, erről is jókat írnak.

a dual band-ot tudnám használni, az ipad air tudja, illetve laptop vásárlás előtt is állok, most már egy jobb gépnél ott is játszik az 5GHz.

néztem az RT-N18U-t, de nekem az asus valahogy olyan... mióta gyárt router-eket? a tp-link azért régebb óta foglakozik ezzel a témával. annó még d-link-ről pártoltam át, azok rendre 2-3 év után megálltak.

(#22412) gordon24 válasza Intruder2k5 (#22406) üzenetére


gordon24
csendes tag

Félreértés ne essék, én azt mondom, hogy mekkora egy rohadékok és, hogy fúj digi stb.

Nekem az a bajom, hogy kérelmet adtam be nekik, hogy dmiatt, engedjék, a kisebb csomag használatát. Hiszen arra szerződtünk érted. De hűség alatt nem mehetsz lejjebb.

Én leírtam nekik azt, is amit írsz, hogy ez tök jó meg minden, csak nem akartam elkölteni ennyi pénzt.

Szerintem ha engedte volna, hogy ebben a specko esetben visszalépjek (ugyanannyi díjért is) nem járt volna senki rosszul. De mindegy vettem egy routert most jó, csak minek? :-D jó volt a régi is.

(#22413) Soma01 válasza jczettler (#22407) üzenetére


Soma01
veterán

Amit ajánlottam, azt azért írtam, mert nagyon könnyű feltenni, egyszerű grafikus felülete van. (Openwrt Luci kezelése kicsit bonyolultabb és amúgy a Gargoyle is Openwrt alapú, csak a felület más) Hidd el nem nehéz kezelni. Egy próbát megér. Addig is lesz neted. A router is gyorsabb lesz. Csak előnyei vannak.
A "gargoyle_1.6.2-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin" kell majd neked. Most az 1.6.2 az aktuális verzió, ha jön ki újabb, akkor nyilván azt kell feltenni majd.
Így néz ki ha fent van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22414) Ephatrox


Ephatrox
újonc

Sziasztok!

Ma kötötték be hozzám a T-home-os internetet. Speedport w 724v ci típusú wifi-s modemet használtak. Minden rendben van vele, a wifi is flottul működik, de amint átmegyek a másik szobába a laptopommal már nem tölt be semmit. A modem/router és a laptop között van kb. 5 méter távolság és egy fal. A jelerősség 3 "csíkon" van, de nem akar szuperálni. Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a probléma és esetlegese hogy tudnám kiküszöbölni? Előre is köszönöm a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#22415) Gyuszi13


Gyuszi13
újonc

Sziasztok!

marcyman korábban már említette a problémát (október 11) most egy kicsit részletesebben leírnám a gondot.

Van egy PC, XP fut rajta, 10 éves az öreg. Jelenleg egy Huawei mt800u-t modemmel tudja használni az internetet. Van egy ds-link DS-WR151ND router, ezzel szeretném megoldani az internetosztást.

Bekötöttem a kábeleket az egységekbe a következőképpen: Egy kábel összekötötte a modemet és a router WAN portját, egy másik kábel pedig a router egyik LAN portját a PC-vel. Ezután beléptem a router kezelőfelületébe (a PC-vel), majd felismerte, hogy nekem PPPoE kapcsolatom van. Megadtam a valós adatokat.

Felléptem a hálózatra a laptopommal, látja hogy fent vagyok a hálózaton, tehát ha van net, akkor már a laptopomon is lesz. Illetve a PC-n is (a kábelen keresztül ugye)

Elviekben ennyi volna a dolog, a router végezné el a kapcsolást és lenne internet más egységeknek is. Na most nekem ezzel annyi a bajom, hogy először fel tud menni az internetre, amin kb 2 percig fenn is van, majd ledob. Addig ugyanúgy használható a net, mintha át se kötöttem volna az egészet, csak simán felkapcsolódtam volna. Majd folyamatosan fel-le dobál, itt-ott felmegy fél percre meg 1 percekre, azután megint semmi. És ezt csinálja sokáig. Ilyen hol van-hol nincs dolog van, de általában nincs. Ha pedig van az ugyanolyan jó.

Hogyan lehetne folyamatosan futó netet varázsolni ezekből a csodaszerekből?
(Bocsi a hosszú hozzászólásért)

(#22416) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

UPC kábelnet -> UPC modem -> TP-LINK TL-WR542G router -> PC a felállás

Net van, de a router nem szórja a lakásban a Wi-Fi-t, illetve csak telefonommal néztem, az látja a hálózatot, de nem tud rá csatlakozni, pedig semmi beállítást nem módosítottam, hónapokig jó volt.

Most csináltam egy resetet a routeren, de továbbra sem tudok mobillal a WiFi-re csatlakozni.
Továbbá a reset miatt megszűnt a biztonságos Wi-Fi, és nem tudom beállítani a jelszót, mert 192.168.1.1 nem tölt be, 192.168.0.1-re pedig a UPC modemének a beállítási oldalán találom magam.

Nem értek a témához, összefoglalva két kérdésem van:
- Hogy tudom visszaállítani a routerem jelszavát?
- Hogy tudom beállítani, hogy ismét tudjak mobillal csatlakozni az otthoni Wi-Fi-re?

Előre is köszi.

(#22417) Intruder2k5 válasza Apollo17hu (#22416) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Akkor pontosítsunk kicsit! Az a UPC modem tényleg modem, vagy esetleg HGW? Mi a típusa?

(#22418) Apollo17hu válasza Intruder2k5 (#22417) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Szia!

Nem tudom, mi az a HGW, Technicolor a típusa.

(#22419) Intruder2k5 válasza Apollo17hu (#22418) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tehát HGW! Egyébként HGW = Home Gateway!

Akkor most húzd le a HGW-ről (Techniciolor-ról) a TP-LINK router, csak a gépeddel legyen összekötve! Lépj be az admin felületre, és a LAN IP címét változtasd meg 192.168.0.1-ről, 192.168.1.1-re! Ha ez megvan, akkor indítsd újra, majd dugd vissza HGW-re!

(#22420) Apollo17hu válasza Intruder2k5 (#22419) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Kihúztam a PC-ből a HGW hálókábelét.
Kihúztam a HGW-ből a routerrel összekötő hálókábelt, és bedugtam a PC-be. (= nincs net)

Hogy kellene belépnem a router admin felületére? Sem a 192.168.0.1, sem a 192.168.1.1 nem töltődött be.

Bónudsz kérdés: Ezt a HGW-t nem lehet Wi-Fi-routerként is használni? Beállított jelszóval? Mert akkor kivágnám a TP-LINKet...

[ Szerkesztve ]

(#22421) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#22420) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nézegettem a HGW UPC-s menüjét. A "Vezeték nélküli" menüben engedélyezve volt a vezeték nélküli (gondolom, ez aka lenni a Wi-Fi) kapcsolat. Ezen belül a "Biztonság" menüben találtam egy hozzáférési kódot (ami gyakorlatilag a jelszó), ezzel sikerült a telefonomnak csatlakoznia a hálózathoz.

Egy szépséghiba van, hogy most nincs alias-a az otthoni hálózatnak. Ami viszont jó, hogy a TP-LINK router így feleslegessé vált. Vagy rosszul gondolom? Átmegyek a másik szobába, megnézem, hogy a szintén Wi-Fi-vel kapcsolódó másik PC is veszi-e a jelet.

Akkor most lehet, hogy a router ment tönkre? Vagy a routert a HGW-vel összekötő hálókábel?

(#22422) DJ. Ru$y válasza Apollo17hu (#22421) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ugyanazon az alhálón irányított a 2 eszköz ugyanolyan tartománnyal, nem ment tönkre valószínűleg semmi, ezért kellett volna azt átállítani, amit Intruder írt...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#22423) Apollo17hu válasza DJ. Ru$y (#22422) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Át is állítottam volna, de nem tudtam belépni az admin felületre.
Visszatérve: akkor felesleges a router?

(#22424) Intruder2k5 válasza Apollo17hu (#22423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel a Technicolor-ban van WiFi, így felesleges!

(#22425) Apollo17hu válasza Intruder2k5 (#22424) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Köszönöm a segítséget. Ki is iktatom, nem lenne jó, ha a jövőben valamiért megint elállítódna a kapcsolat, és kereshetném a probléma forrását.

(#22426) Soma01 válasza Gyuszi13 (#22415) üzenetére


Soma01
veterán

Nincs abban a routerben valami olyasmi beállítva, hogy csak akkor kapcsolódik a netre ha van kérés? PPPoE-nél szokott ilyen lenni.

(#22427) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Sziasztok

A régi tp-linkem haldoklott és nem is volt mai csirke így vettem egy TP-Link WR840-N (300mb/s)-t. ( tudom nem egy non plus ultra féle/fajta)

Egy digi 100/50-es netet kellene működtetnie, én kábellel vagyok csatlakoztatva, bnőm wifivel.

A hadihelyzet, h nekem 50/2-t ad, bnőmnél 40/30. Mivel nem nagyon értek a részletesebb konfigolásához, merrefelé kellene keresnem a hibát, illetve mit kellene beállítani?

Előre is köszi az infót :)

(#22428) Gyuszi13 válasza Soma01 (#22426) üzenetére


Gyuszi13
újonc

Alapbeállításként "Always On" a beállítás PPPoE kapcsolat esetén, vagyis ha van net, akkor van (legalábbis én így értelmezem). De ez lehetne manuális is. Próbálkoztam manuálisan fellépni, csak nagyon ritkán sikerül és akkor is csak rövid ideig vagyok fenn, aztán ledob. Van még egy "Dial On Demand" beállítás is, ezt konkrétan nem tudom mi lehet.

(#22429) Soma01 válasza Gyuszi13 (#22428) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor az rendben van elvileg.
A router lesz a ludas szerintem.
Van lehetőséged kipróbálni egy másikkal? Kölcsön kérni valakitől?
Ez a mostanit hol vetted? Mert ha webshop, akkor 8 napon belül visszaviheted.

(#22430) Soma01 válasza ggbuffon1897 (#22427) üzenetére


Soma01
veterán

A kábelek milyenek, nem sérült, nincs széttaposva, ajtóval odacsukva, megtörve?
Olyan nagy állítgatás nincs. Wifin lehet csatornát váltani, hátha javul. Meg próbáld ki kevésbé terhelt időszakban is. Tehát, ne 18.00-23.00 óra közt.

(#22431) Gyuszi13 válasza Soma01 (#22429) üzenetére


Gyuszi13
újonc

Van otthon egy Linksys router, amivel ezelőtt már több soron próbálkoztam, de az még netet se látott eddig. Az nem lehet probléma, hogy a modem is és a gép is 10 éves és egy újabb routerrel, amilyeneket most gyártanak, azzal már nem úgy megy a kommunikáció?

Ezenkívül olyan volna még, ameddig a router probléma nem oldódna meg, addig azt csinálnám, hogy a PC-ből a laptopomba átdugnám a kábelt, majd a laptopomon létrehoznám ugyanazt a kapcsolatot, mint a PC-n. Eddig meg is volnék, de nem tudok vele netre menni, még a modem kezelőfelületébe se tudok belépni. A gépem hálókártyájának 192.168.1.4-et adtam (mint a PC-nek), a PC-vel így fel tudok menni a felületbe és még az internetet is használhatom a PC-vel. Laptoppal ezek nem működnek ezekkel a beállításokkal. Ebben az esetben persze a router már sehol sincs.

Itt már gyanakszok a korkülönbségre, de szerintem ennek nem kéne gondot okozni.

(#22432) Soma01 válasza Gyuszi13 (#22431) üzenetére


Soma01
veterán

Hát igen, ez így már furcsa. De visszafelé kompatibilisek ezek általában. PPPoE-d van ugye?
Azt a modemet nem tudod kicseréltetni, ha olyan régi? Vagy kellene valakitől kölcsön kérni. D-Link fekete modem kellene, nem az ezüst, de 1 próbára megteszi az is.
Mindjárt rákeresek a tipusra.

[ Szerkesztve ]

(#22433) Soma01 válasza Soma01 (#22432) üzenetére


Soma01
veterán

D-LINK DSL-360R T1 fekete, vagy DSL-321B modem kellene neked. De kipróbálni más is jó, de az említett tipusokkal van a legkevesebb gond.

(#22434) gkrisz78


gkrisz78
tag

Sziasztok!

Használja valaki a ZTE H298N digis routert USB-re kötött merevlemezzel? A Samba szerver funkcióira lennék kíváncsi, kinél hogy működik.

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#22435) devil-k


devil-k
nagyúr

téves. Ha admin látja, törölje. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#22436) LámaZ


LámaZ
addikt

Volt már itt ilyen probléma, most rám került a sor:
Vásároltam egy CN-es 3G rútert, amely pár hónapig szuperül szuperált, de mostanában megmakacsolta magát, és nem tudok vele kapcsolatba lépni. A gond itt is valszeg tápellátás lesz (vagy nem).
12 V / 0,5 A-es adaptere van, aksi (tudtommal!) nincs benne.
Lecseréltem az adaptert egy 12 V / 3 A-esre, egy ideig ment azzal, de úgy néz ki, hogy keresztet vethetek rá (vagy nem☺).
Arra tippelek, hogy valamelyik ellenállás, kondi, rezisztor, tirisztor, dióda, tranzisztor vagy IC dobhatta fel a tappancsát, és egy szakértő által könnyen javítható lenne (vagy nem☺).
Mit szóltok hozzá?

Legyen minden jó!

(#22437) bluefire55


bluefire55
csendes tag

Helló, a problémám a következő:
Adott a routerem, összekötve a géppel, wifi beállítva jelszóval minden jó, viszont laptop, vagy telefon esetében néha csak úgy megszakad a wifi kapcsolat, ilyenkor csak a router újraindítása után lesz jó, újratelepíteni próbáltam, de a helyzet nem változott. :(

(#22438) Gubek-Einste válasza bluefire55 (#22437) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22439) schusy


schusy
csendes tag

Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy a laptopomon, illetve a telefonomon hol van net, hol nincs...

Elmondom amit tudok :D

Digis net, a router egy TP-link WR841N v8.1. Természetesen a net jól van beállítva, jó helyre van bedugva, megy is, csakhogy....

Van két laptopunk, és 3 wifi képes mobilunk. Ebből az egyik laptopon van net, az enyémen viszont nincs. De egy órája volt. A mobilommal ugyanez a helyzet, kapcsolódik a hálózathoz, de nincs bejövő adat (tegnap még volt).

Megnéztem, a másik laptop (amelyiken van net) ip címe 101, és a telefonomé is....

Az én laptopom 100, és nincs sehol, semelyik listában a router menüjében :(

Nem nagyon tudom, melyik menü mit jelent, a kérdésem az lenne, hogy hogy tudná megoldani, hogy a laptopomon, és a telefonomon is legyen net?

Köszönöm,

Zsuzsa

(#22440) kali válasza schusy (#22439) üzenetére


kali
legenda

szia,

az nem okés, ha azonos ip címet kap azonos időben két - vagy több - eszköz.
a router adminisztrációs felültén a dhcp engedélyezve?
a dhcp tartomány beállítottsága alapján, képes az eszköz elegendő ip cím kiosztására? 192.168.0.100 - 192.168.0.?
a dhcp client list szekcióban mit ír ki, amikor minden eszköz csatlakozva van?

(#22441) Gyuszi13 válasza Soma01 (#22433) üzenetére


Gyuszi13
újonc

Igen PPPoE-m van. Szóval azt mondod, hogyha erre a D-LINK modemre cserélném le a mostanit, akkor jó lenne az is, hogyha a laptopomba kötöm át, akkor is jó lesz, meg ha rákötöm a routert akkor is folyamatosan lesz net? Szolgáltató mennyire sérelmezheti, ha én modemet cserélek? Invitelnél vagyok, de ez a modem ma már 9 éve van használatban, nem Invitelnél volt bekötve.

És akkor az tény, hogy a jelenlegi cuccokból nem lehet normális internetet kihozni?

(#22442) Intruder2k5 válasza Gyuszi13 (#22441) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A két említett modem jó fajta, megbízható eszközök!

Az Invitel-t egyáltalán nem érdekli, ha saját modemet használsz!

De ha van VoIP telefonod, vagy IPTV-d, akkor nem tudsz saját eszközt használni!

(#22443) Soma01 válasza Gyuszi13 (#22441) üzenetére


Soma01
veterán

Próba. Mert elég érdekes az ügy. Más routerrel is megpróbálhatod, a mostani modemet.

(#22444) schusy válasza kali (#22440) üzenetére


schusy
csendes tag

1 zsuzsa-PC B8-03-05-3A-25-0F 192.168.0.100 00:30:37
2 kern-PC 28-E3-47-10-D7-E7 192.168.0.101 01:48:00
3 Unknown 50-CC-F8-CE-76-DD 192.168.0.102 01:08:58
4 zsuzsa-PC E8-03-9A-39-6C-3A 192.168.0.104 01:28:36
5 android-ae6e6858984828fd 5C-FF-35-7F-61-17 192.168.0.105 01:30:38

Ez a client list, ami számszerint stimmelne, de az én laptopom kétszer szerepel (a laptopom szerint a 100-as ip az enyém) ezt közben megfejtettem, mivel most vezetékkel vagyok rákötve, így 104 is az én laptopomé...

a dhcp tartomány alapján igen, 100-199-ig van beállítva. És engedélyezve van, igen.

jelenleg a telefonom kapta a 105-öt, (az előbbi 101 helyet) és most megy is rajta a wifi....nem értem, komolyan...

Zsu

[ Szerkesztve ]

(#22445) schusy válasza kali (#22440) üzenetére


schusy
csendes tag

Az előbb kikapcsoltam a wifit a mobilon, utána be, ismét a 101-et kaptam és nem volt net. Újra ki és be, és a 105-öt kapta és volt net.

Viszont a laptopom wifin keresztül már nem is látja, pedig csatlakozva van a hálózathoz...

Ez ellen tudok tenni valamit?? Hogy ne cserélgesse az ip-t??

Zsu

(#22446) Soma01 válasza schusy (#22445) üzenetére


Soma01
veterán

DHCP ----> Address Reservation

(#22447) Intruder2k5 válasza schusy (#22445) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet a flood protect dolgokat kellene letiltani, mert talán az tiltja le a netről egy időre az ip címeket! Nem torrentezel a gépről?

(#22448) schusy válasza Intruder2k5 (#22447) üzenetére


schusy
csendes tag

De igen, torrentezek, ahogy a másikról is szoktunk...de most nem megy, és nincs wifin net, nem is jelenik meg a laptopom a listában..

(#22449) kali válasza schusy (#22444) üzenetére


kali
legenda

az okozhat ilyen anomáliát, ha wifi hálón lóg a noti a routeren, aztán rádugod kábelen, és olyankor a wifi kapcsolat helyett az lesz az elsődleges, a wifi kapcsolatot a háttérbe dobja, de esetlegesen nem szabadítja fel teljesen, a mobil pedig ragaszkodik a korábbi ip címéhez, ami nem teljesen szabad ténylegesen, és emiatt kavarodnak a dolgok.
arra kellene figyelni, hogy a noti ha wifi hálón lóg, akkor azt kapcsold ki, mielőtt kábelre dugod, illetve fordítva is.
a legjobb megoldás az lenne, ha az address reservation szekcióban minden eszközhöz lefoglalásra kerülne mac adress alapján külön ip cím, figyelve arra, hogy amelyik eszköznél adott wifi és kábeles kapcsolat is (noti), annál a lan és a wifi modul eltérő mad acress alá is külön más ip címek legyenek társítva, így nem cserélgetné az ip címeket, minden eszköz mindig az előre beállított értéket kapná meg.

(#22450) schusy válasza Intruder2k5 (#22447) üzenetére


schusy
csendes tag

Most észrevettem valamit:

A fentebbi listában 192.168.0.100 volt a gépem ip címe, a gépem szerint pedig 192.168.1.100...

Ez miért van? Valószínű ez a gond..... (bár azt továbbra sem értem, miért van az, hogy hol van net, hol nincs...)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.