Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) g.killer


g.killer
aktív tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy új szerződést kötöttem a t-home-al 10-ről 30 megás netre váltottunk. Még nem csináltak semmit de én előre gondolkodom. Nemrég vettem egy TpLinkWR1043 router-t ezzel tökéletesen megy minden de mivel a vdsl-hez hoznak egy modem routert így a mostani felesleges lenne.De szerintem ez nem lesz egy ilyen kafa eszköz úgyhogy, én azt szeretném ha a t-home-os eszköz össze lenne dugva a tp-linkel de a tp-link osztaná az ip-ket is. Erre mi lenne a leg egyszerűbb megoldás? Én gondoltam párra de inkább nem fárasztalak mondjatok ti egyet! :) Válaszod előre is köszönöm.! :R :R
Amúgy sztem ezt kéne: dhcp-ben a t-hom-os router ip-címét átjárónak a tp-linken, ugyan abba a tartományba de egyel eltérő ip-t beállítani, És a dhcp osztást úgy beállítani, hogy ne kerüljenek ugyan abba a tartományba. ja és a t-homos router-en wifit kikapcs. :F

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#23702) Shingen válasza Gubek-Einste (#23700) üzenetére


Shingen
addikt

Zhone(6211) modem, ez a szolgáltatóé, ez is régi, de azt mondták amíg nincs baja nem cserélik(UPC)
Ilyen

風林火山

(#23703) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!
Lehet WDS kapcsolatot teremteni nem azonos típusú routerek között? Jelenesetben egy Asus Deluxe és egy MSI RG54G3 -ről lenne szó. Stabilan működne?

(#23704) Gubek-Einste válasza g.killer (#23701) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb ha bekapcsolod a IP Passthrough-t a HGW-n és használod a TP-Link-et teljes értékű router-ként.

#23702 Shingen
Szerez egy próba erejéig egy D-Link 360R T1E modemet.

#23703 NagyZL
Elméletileg lehet de gyakorlatban elég kérdéses, próba szerencse.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23705) g.killer válasza Gubek-Einste (#23704) üzenetére


g.killer
aktív tag

Azt lehet tudni, hogy milyen eszközt kap az aki csak 30 megás internetre fizet? Nincs- iptv se semmi mas...... Valszodat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#23706) Gubek-Einste válasza g.killer (#23705) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha jól tudom akkor mostanság már csak Speedport W724V adnak ki de biztos info-ért kérdez rá a T-s témában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23707) silboy válasza SztiviVander (#23556) üzenetére


silboy
aktív tag

Szia!Még csak most volt időm foglalkozni a témával.Átállítottam a router DHCP beállításainál az end értéket 192.168.0.199-ről találomra 192.168.0.222-re.Így most tudott csatlakozni a média lejátszó.Maradhat ennyi ez az érték,ezzel egyáltalán mit csináltam,nem csesztem el valamit?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#23708) Gubek-Einste válasza silboy (#23707) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen gond akkor maradhat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23709) Shingen válasza Gubek-Einste (#23704) üzenetére


Shingen
addikt

Különben gyanítom, hogy igazad lesz, tényleg a router táp ellátásával lehet a gond.
Mert amikor elmegy a net kihúztam a routert meg vissza már mp után megint ment a net.
Csak a routeren a ledek akkor is világítanak, így nem értem miért lehet baj a tápellátással? :F

風林火山

(#23710) Shingen válasza Gubek-Einste (#23704) üzenetére


Shingen
addikt

Sajnos ilyen modemet nem tudok beszerezni (D-Link 360R T1E ) :(

風林火山

(#23711) Bonkheads


Bonkheads
tag

Üdv!

Adott egy ASUS RT-N12E router, melyről ha internetezek kábellel, illetve WiFivel is, random időközönként, (főként este) mindig 500-650 közötti ping, nagyon lassú sávszélesség tapasztalható. Routeren firmware frissítés volt, és újra is telepítettem a routert. Modemről semmi probléma nem lép fel, tehetetlen vagyok mit próbáljak meg még. Gondoltam ti esetleg tudtok majd segíteni

(#23712) madahun


madahun
csendes tag

sziasztok:)
Van egy t-hometól kapott, csodálatos pirello routerem,amivel kábelen nincs is gond. Mivel azonban most már a lakás távolabbi részébe is került asztali gép,ahol a jelerősség nem igazán ütötte meg a használhatót,beszereztem egy tp link 841n routert. Ha ezt rákötöm a pirellire(nem tudom megkerülni,mivel az dsl kábelen kapja a netet egy szűrőtől),akkor az internetet jelző led világít a tp linken. Rádugtam a gépre,h, beállítsam,de nem hozta be a 192.168.1.1-et(ez van megadva a user guide-ban). Telepítő cd be a gépbe,elkezdem az easy setupot,de az meg azt mondja,h nem találja,a tp link routert. Esetleg tudom a pirellit csak modemnek használni? Ha igen,h? Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a segítséget :R

(#23713) Gubek-Einste válasza madahun (#23712) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Úgy próbáld meg beállítani a TP-Link-et, hogy csak a gép van rákötve, más nem.
Ha a 192.168.1.1-re nem jön be az admin felület akkor próbáld meg a 192.168.0.1-t is, a CD semmire sem jó, dobd ki.
Arra figyeljél, hogy ne ugyan az legyen az alhálózat a HGW-n és a router-en ha a WAN portba dugod a HGW-ből jövő kábelt.
Teheted a TP-Link-et AP/Switch módban is.
Pontos eszköz típussal kérdez rá a T-Home-os témában, hogy van-e benne modem/IP Passthrough.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23714) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.

Nem találtam ide illő topicot.

Olvastam a Chip magazin februári számában hogy a Wifi routert meg lehet bütykölni szoftveresen.
Elvileg nem csak firmware frissítés az egész.

Találkoztatok már ezzel, vagy esetleg csinálta már valaki?

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#23715) szabi081


szabi081
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem tudom, hogy jó helyen írom-e le a problémám, de szerintem a router a ludas. :-)

Ma vettem egy ASUS RT-AC56U Routert. Frankón működik,de ha a tv-n (Sony) keresztül szeretném elérni a routerre csatlakoztatott USB winchesteren lévő filmeket, nem hajlandó lejátszani a feliratokat. Azt írja, hogy felírat nem elérhető. Ha simán USB-ről játszom le a tv-n ugyanazt a filmet gond nélkül viszi. Mi lehet a baj?

Köszi!

Sz

(#23716) trebrona válasza szabi081 (#23715) üzenetére


trebrona
nagyúr

The miniDLNA server integrated in this router is sending the subtitles but must have the same name as the video, ex: video1.avi should have video1.srt in the same folder. If you have a dlna capable tv, first enable subtitles when watching a movie from usb attached directly to the tv and after this should work with RT-N56U too. Good luck.

Tehát át kell nevezni a feliratot ugyanarra, mint az avi neve. xy.avi-xy.srt

Ha így sem megy, itt érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#23717) dell


dell
tag

Sziasztok!
Adott egy Tp-link 8960NB-s modem router. Telekomos területen van most használva, és csak azon a gépen van net, amelyiken beállítottam a routert. A többi gép ill. telefon nem tud hozzá csatlakozni. Mit kellene beállítanom és hol?
Köszi előre is! :R

(#23718) fecosrac


fecosrac
tag

Sziasztok!

Egy D-Link Wireless N 150 Home DIR-600-as routert használok itthon. Mint általában mindenhol, úgy nálunk is több wi-fi eszköz használja a netet.

A problémám az, hogy ha elkezdek játszani és valamely másik eszköz is rácsatlakozik, akkor elkezd szaggatni a játék, totál instabillá válik a kapcsolat. Ez azért bosszantó, mert egyébként egy 80/25MB-os netem van, aminek szerintem lazán bírnia kellene, ha az online játék mellett valaki elkezd böngészni vagy youtubozni.

Tudom, hogy van lehetőség a router admin felületén az eszközöket külön-külön konfigolni, hogy melyik mekkora sávszélt használhasson, de azt viszont nem hogy hogyan kell. - Ebben kérném a segítségeteket.

Előre is köszi.

(#23719) Gubek-Einste válasza fecosrac (#23718) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez kevés ez a router, jobb lenne ha vennél egy gigabites típust.
Wifi-n/kábelen van a gond?
inSSIDer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen és mennyi kliens/adapter használja?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23720) madahun


madahun
csendes tag

Sziasztok
Vettem egy masodik routert. Annak az ip cime 192.168.0.1 mivel olvastam,h ugyanabba a tartkmanyba kell h tartozzanak a lanhoz,gondoltam atallitom az egyiket. Mivel a gepem a regire van radugva,gondoltam azt atallitom,es mivel regebbi,nehmar nagyobb legyen,ezert lett 192.168.0.0 kaptam egy hibauzenetet,h ervenytelen,es azota nincs net,es a routert se tudom elerni,h visszaallitsam. Eredetileg 192.168.1.254en volt.
Elore is koszonom a segitseget:) (mobilrol irok,bocsanat az ekezetek hianyaert)

(#23721) yossarian14 válasza madahun (#23720) üzenetére


yossarian14
tag

Tudtommal 192.168.0.0-ra nem szabad állítani az ip-címet, mert az a hálózat azonosítására van fenntartva. Valószínűleg egy reset segíteni fog, de azért várj egy szakértő véleményre is.

(#23722) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Digi 50/30 kábeles net,ami közvetlenül egy tp-link 741nd routerhez csatlakozik.
A probléma a következő: vannak időszakok,például ha több gép is csatlakozik wifi-n,amikor a ping 999,és gyakorlatilag használhatatlan a net.Jelenleg is torrenteznék,de 999 a ping és maximum 0,5 mega a sebesség.Hiába csatlakozok fel újra,néhány percre megjavul,aztán megint felmegy a ping.
A kérdésem az lenne,hogy kellene kalibrálni a routert hogy ez megszűnjön?Próbáltam már keresni a témában,de nem igazán találtam semmi megoldást.

(#23723) Gubek-Einste válasza madahun (#23720) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY állítsd be.

#23722 XSiGma
Wifi-n ne torrent-ezél mert könnyen túlterheli, használj erre kábeles kapcsolatot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23724) madahun válasza Gubek-Einste (#23723) üzenetére


madahun
csendes tag

Az a baj,h nem ferek hozza a beallitasokhoz,mivel nem tudom behozni a router kezelofeluletet.

(#23725) Gézengúz válasza madahun (#23724) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mire való a reset?

(#23726) radgyulaba


radgyulaba
tag

Hello,van most 1 routerem ami TL-WR740N miota 200Mbs lett a sebbeségje a netnek a másik szobában a lányaimnak nincs csak 1-2 jelük,régen jo volt a 100 as sebbeség ment a laptopjuk jol most hogy nagyobb mi lett,nékem megvan mert direkt be van,lehet kéne vegyek 1 másik routert,ki is gondoltam 1 TP-Link TL-WR2043ND,szerintetek jo lesz vagy kell más.

Ford Mondeo 1995

(#23727) Intruder2k5 válasza radgyulaba (#23726) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A TL-WR740N az egyik leggyengébb TP-LINK router, távolról sem alkalmas a 200Mbps sebesség kiszolgálására, de még a 100Mbps-re sem!

TL-WR2043ND típusú router legjobb tudomásom szerint nem létezik, 1043ND és 2543ND van!

Router vásárlással kapcsolatban ITT kaphatsz tanácsot!

(#23728) radgyulaba válasza Intruder2k5 (#23727) üzenetére


radgyulaba
tag

Jah bocs elirtam a 20-as az 10-es,ok majd oda sietek.

Ford Mondeo 1995

(#23729) fezsoo válasza fezsoo (#23714) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Senki sr hallott róla ?

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#23730) Gubek-Einste válasza fezsoo (#23729) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt hívják custom firmware-nek, napi szinten szoktuk itt a fórumon ajánlgatni a különböző Linux-alapú firmware-eknek a használatát a hálózatos témákban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23731) szelesjanos


szelesjanos
tag

Sziasztok! Segitseget szeretnek kerni. Nemetorszagban elek egy ideje. Eddig ismerosomnel laktam, akinek az internetszolgaltatoja a Kabel BW. O is tagja az oldalnak es rendszeresen hasznalja. Nalla mukodik a torrentezes.
Elkoltoztem tolle es en is a Kabel BW hez szerzodtem. Sajnos nallam nem megy a torrent, ha elinditok egy torrent klienst, akkor a router kilovi a wifit es ujraindulgat folyamatosan, addig mig a kliens fut a gepen... Tegnap este valamilyen oknal fogva, le tudtam tolteni egy filmet es közben nem volt semmilyen problema.
Mit kellene beallitanom a routeren, hogy ez mukodjon? Tudom hogy itt kint a torrentezest tiltja a torveny, de ha ismerosomnel mukodik, akkor itt is lehet valamit kezdeni a dologgal.
Router: Ubee EVW3226
Win7 64bit
BitTorrentel es uTorrentel is probaltam.
Koszi!

www.windydigital.hu

(#23732) kenyerpirito


kenyerpirito
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy TP-LINK WR841N ver:7.1 típusú router van itthon. 1 darab gép van rákötve utpvel, a többi eszköz wifivel csatlakozik, aminek száma minimum 6, általában 8. A problémám az, hogy a wifi néhány telefonon nem szuperál a legjobban, eldobja a wifit, lassú stb., illetve most kezdett el az utpvel kötött gépen is gyengélkedni, aminek idáig nem sikerült kideríteni az okát (csak játékban észrevehető, diablo 3, 3-4mp-es lagok jelentkeznek kb. fél-egy percenként). Viszont ha csak 3-4 eszköz csatlakozik wifire akkor működik rendesen. Szerintetek lehet az a probléma, hogy túl sok eszköz csatlakozik wifin keresztül, van rá esetleg megoldás?

A net 80/25-ös. A wifi beállítások a következők: rejtett ssid, 11bgn mixed mode, max tx rate: 300mbps, WPA-PSK/WPA2-PSK beállítás WPA2-PSK verzió AES encryption.

A válaszokat előre is köszönöm!
kenyerpirito

(#23733) Padlocsempe


Padlocsempe
újonc

Sziasztok!

Van egy TP-Link WR1043ND V2 routerem, amire feltettem az OpenWRT-t, majd kesobb megprobaltam visszaallitani a gyari firmware-t. Sajnos a visszaallitas valami hibaba utkozott es jelenleg nem indul el a router. Bekapcsolas utan a power led folyamatosan vilagit, a tobbi led pedig idonkent felvillan. Probaltam a 30-30-30-as resetet, nem segitett. Pingelni sem tudom, "Destination Host Unreachable". Van meg barmi, amit erdemes kiprobalni, vagy vegleg papirnehezek lett belole?

Elore is koszonom a valaszokat!

(#23734) Intruder2k5 válasza Padlocsempe (#23733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Tipikus hiba, bootloader-es firmware-t tettél rá, soros kábellel fel lehet éleszteni!

Illetőleg még EZT érdemes megpróbálni!

[ Szerkesztve ]

(#23735) deja vu


deja vu
addikt

Sziasztok!

Nem igazán jönnek be a weblapok, illetve vannak amik igen de képek nem töltődnek be. Mi a baja a routernek, 1 évig nem volt semmi gond? Ha a modembe dugom az asztali gépet tökéletesen jön a net. TP Link 841ND

Köszönöm szépen a segítséget!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#23736) fecosrac válasza Gubek-Einste (#23719) üzenetére


fecosrac
tag

Ehhez a nethez kevés ez a router, jobb lenne ha vennél egy gigabites típust. - Milyet ajánlanál egészen pontosan?

Wifi-n/kábelen van a gond? - Alapvetően minden eszközön megfelelő a wifi. Amikor viszont elkezdek játszani online PC-n vagy PS4-en és közben egy másik eszközzel a lakásban valaki elkezd böngészni vagy youtubozni, akkor jelentkezik a probléma és akadozik a játék.

inSSIDer mit mutat? - Nem vágom az micsoda. :)

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva? - Normál lakás 4 szobával. Vannak beton és gipszkarton falak is, de úgy gondolom ekkora távolságon belül ennek nem kellene problémá jelentenie.

Milyen és mennyi kliens/adapter használja? - 1 PC, 1 PS4, 2 teló, 1 netbook és egy notebook.
Egyszerre viszont általában kettőnél több nem szokta használni a netet.

(#23737) Gubek-Einste válasza fecosrac (#23736) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyet ajánlanál egészen pontosan?
20k-s határral az ajánlottak: Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2, ha kell akkor Asus N56U, TP-Link 3600/4300.

Nem vágom az micsoda.
Egy program amivel meg lehet nézni, hogy milyen a wifi helyzet a körzetben, letöltése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23738) fecosrac válasza Gubek-Einste (#23737) üzenetére


fecosrac
tag

A wifi jel mindenhol jó a lakásban ahogy nézem.
Azt, hogy kell-e nekem az 5 GHz vagy sem, mi alapján döntsem el?

(#23739) mekker


mekker
őstag

Üdv!
Pár napja iszonyatosan belassult a net - sávszél leesett, 3-400-as ping.
Megpingeltem az egyik gépet a másikkal routeren keresztül, és 35-45ms pinget írt ki. Ez jelent valamit, vagy ez normális? (a helyi hálózaton ekkora ping)

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23740) Gubek-Einste válasza fecosrac (#23738) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Először is van olyan eszközöd amelyik támogatja az 5 GHz-s wifi-t? Másodszor a környéken van sok 2,4 GHz-s wifi hálózat? Kisebb távolságra kell a nagyobb sebesség? Ha a válasz igen akkor kellhet neked az 5 GHz-s wifi támogatás.

#23739 mekker
Nem normális belső hálózaton a 35-45 ms ping.
Wifi-n vagy kábelen mérted ezt?
Ha wifi-n akkor inSSIDer mit mutat?
Milyen környezetnem (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen modem/router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23741) fecosrac válasza Gubek-Einste (#23740) üzenetére


fecosrac
tag

Őszintén szólva nem tudom mely eszközök támogatnak 5 GHz-et. Nekem otthon mint írtam is korábban, teljesen hétköznapi berendezések használják a netet. Ilyenek mint PC, laptop, okosteló és PS4.
Semmi extra elvárásom nincs, mindössze annyi hogy a jelenleg 80MB-os netemet (ami a héten már 200-as lesz) ne fogja meg online játék közben az, ha valaki más elkezd youtube-ozni vagy böngészni.
Létezik valami QoS beállítás erre ha jól tudom, amellyel le lehet korlátozni az eszközök által használt sávszélt csak nem tudom hogyan. Ha ehhez az új router kell amit javasoltál akkor beszerzem, csak segíts a döntésben hogy az 5GHz-esben gondolkodjak inkább vagy ne. Ezen kívül érdekelne még a véleményed a TP-link és ASUS modelleket illetően mert árban nem mozognak fej-fej mellett. Ugyanolyan jó a TP-Link is?

(#23742) Womack


Womack
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni mert elakadtam. Van egy Linksys WRT320N routerem és most kötötték be a gigabites netet. A router elvileg gigabites de valamiért még se jön át a sebesség. Van valakinek ötlete mi lehet a gond?

Ha kihagyom a router akkor simán jön 1000M, de ha visszakötöm akkor csak 100M.

Köszi a segítséget

(#23743) Gézengúz válasza Womack (#23742) üzenetére


Gézengúz
addikt

Akkor a hiba a kábelben lesz :) Csak két érpár van bekötve, vagy nincs CAT5E minősítése, vagy csak simán rossz :)

(#23744) Womack válasza Gézengúz (#23743) üzenetére


Womack
csendes tag

A kábelek szerintem tuti jók, mindegyik cat5e és most vettem ki a zacskóból. Szerintem valami más lesz de egyelőre fogalmam sincs :W

Közben tesztelgetem a sebességet és néha túl megy a 100M de csak max 120M-ig ami még mindig kevés ahhoz képest amit direktben mérek a router nélkül

[ Szerkesztve ]

(#23745) Gézengúz válasza Womack (#23744) üzenetére


Gézengúz
addikt

Láttam én már karón varnyút...Illetve olyan CAT5E-t ami nem tudta a gigabitet, nézd meg a kábelekkel, hogy PC és router közé téve őket írja-e a gép a gigabitet...

(#23746) Womack válasza Gézengúz (#23745) üzenetére


Womack
csendes tag

Ha arra gondolsz amit a kapcsolat alatt ír, akkor igen oda 1,0Gbps.

(#23747) flash-


flash-
veterán

sziasztok
valószinű hogy névfeloldási gondom van a routeremmel ( linksys wrt54g routerem (7.2 es fw, gyári fw "legújabb" ddwrt
egy dlink 321b adsl modem adja neki az internetet)
itt van egy leírás,[link] erre.
linksys gyári fw-ben is van lehetőség erre a "Meg egyszerubb, ha DNS beallitasokat a router DHCP szervere szorja ki a kliensekre." beállátsára?
mert van ebben is olyan(mérmint a gyári fwben) hogy dhcp server, enableden van nálam, de a Static DNS 1 és Static DNS 2 nél nincs semmi.
ide a ha beírok valamit akkor megjavul ez a névfeloldási gond?
mit írjak ezekre a helyekre be?
vagy csak tegyek fel egy ddwrt-t,és az magától megoldja ezt a névfeloldási gondot?
az a helyzet hogy nem tudom milyen hátrányokkal járna ez a "OpenDNS szerver hasznalata router helyett, a router tehermentesitesere."beálltása.
torrent menne? ezt minden gépen meg kellene csinálni? stb... valami bővebb infót légyszives
köszi

vagy, elég ha csak a számítógépen állitom be?
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#23748) Gézengúz válasza Womack (#23746) üzenetére


Gézengúz
addikt

Esetleg router reset?

(#23749) Womack válasza Gézengúz (#23748) üzenetére


Womack
csendes tag

Kipróbálom hátha :)

(#23750) Womack válasza Gézengúz (#23748) üzenetére


Womack
csendes tag

Most már egészen 140m-ig elmegy az 1000M-ből. Hát egyre jobban úgy néz ki másik routert kellene kipróbálnom. Pedig egészen eddig semmi problémám nem volt ezzel a masinával mert nagyon jól szolgált eddig.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.