Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) beller válasza Intruder2k5 (#23545) üzenetére


beller
aktív tag

Szia! Nagy hírem van. Hát először is vettem egy TP-Link TG-3269 hálókártyát, amivel ugyan úgy nem ment a dolog. Sőt még rosszabb lett, rövidebb ideig volt szaggatott netem. Még előtte az Asusra feltettem a Tomato-t. Örültem neki, mert a Linksys 54-en is az volt nekem, így ismerős. De a lényeg. Mondom magamban hát semmi különbség nincs akét gép közt csak a 10/100 vs 10/100/1000. Megkerestem amit mondtál, hogy állítsam fix 100-ra a kártyát. Hát nem egyszerű megtalálni, de végül is sikerült. Onnantól kezdve príma a kapcsolat, most már olyan 3 órája folyamatosan. Arra szeretnélek még megkérni, hogy az utorrent portját segíts beállítani. A 14517-es porton van jelenleg. Gondolom a "Port Forwarding - Basic" -nál kell, de hova, mit?

(#23552) LámaZ


LámaZ
addikt

Tudom, hogy úgysem kapok választ, de azért csak felteszem a kérdést:
Ennél a duál üzemmódú USB WiFi adapternél

a 2,4 GHz tökéletesen működik (150 MBs a sebesség).
Ha 5 GHz-re kapcsolom, akkor 6 MBps lesz a sebesség.
4G-s mobil modemrúterről kapom a netet.

Legyen minden jó!

(#23553) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Előzőleg már ecseteltem a problémámat és sajnos még mindig nem találtam megoldást. Lehet, hogy valami őrülten apró alapbeállításon múlik, de én nagyon nem értek hozzá, ezért hoztam két képet a beállításokról, hátha nektek egyből szemet szúr a hiba:

Előre is köszönöm a segítséget.

(#23554) silboy válasza silboy (#23540) üzenetére


silboy
aktív tag

Ebben esetleg tudnátok segíteni?A router lehet a ludas vagy a média lejátszó.Bár az utóbbi gond nélkül működött a régi routerrel.Szóval lejátszó resetelés után az megtalálja a wifi hálózatot,jelszót megadom,kapcsolódik,működik rendesen.Média lejátszó kikapcs,majd legközelebb mikor újra bekapcsolom,már nem tud kapcsolódni.Nem foglalkozom vele,következő néhány használatkor nem kapcsolódik,majd azután megint tud.Volt már olyan is,mikor éppen tudott kapcsolódni a lejátszó a routerhez,a laptop kiírta,hogy ezen az ip címen más eszköz is kapcsolódva van.Gondolom valami router beállítási probléma lehet.Segítsetek legyetek szivesek a megoldásban.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#23555) TBMC


TBMC
addikt

surgos segitsegetekre lenne szuksegem meg mindig!!!

egyszeruen nem ertem mi a fene lehet a gond. adott egy asus rt n18u router APkent van beallitva, de a nappaliba es a konyhaba egyszeruen nem jon rajta a net ha wifin keresztul csatlakozunk hozza. az en szobamban es a mellettem levo szobaban tokeletes 30/7mbps a le es feltoltesi arany, ami megegyezik a kabelen csatlakoztatott imac -en jelzett sebesseggel.

mi a fenetol lehet ez? es a nala nal szarabb tonline routeren pedig at jon a net de az ugye sebesseg korlatozott ezert csak 5 mbps jon at rajta....

valaki tudna segiteni mi lehet a gond?
a router 1honapos sincs kb.

thome 30megas internet
speedport w724v hibrid routermodem s ehhez kapcsolodik APkent az asus rt n18u (amihez lan on csatlakozik egy imac + NAS, illetve par eszkoz wifin keresztul)

:R

markbellus.hu 

(#23556) SztiviVander válasza silboy (#23554) üzenetére


SztiviVander
őstag

pedig ez egyszerűnek tűnik, főleg hogy a notebook meg is tudja mondani mi a probléma. ip ütközés.
vagy a média lejátszóban van fix ip beállítva és a router pedig azt kiosztja a notebook-odnak, vagy fordítva. vagy állítsd mindkét eszközt dhcp-re, vagy pedig a fixen beállított ip ne essen abba a tartományba amit a router kioszt a dhcp-jével. a régi routeren valószínűleg más volt a dhcp tartomány, azért nem volt gond.

(#23557) g.killer


g.killer
aktív tag

Sziasztok telepítettem egy routerre (TL-WR741ND v4.3 ) -ra Open wrt-et trunk verziót. Ebben viszont nincs luci hogyan tudnám a leg könnyebben telepíteni? Ha van rá mód offline kellene. Válaszotokat előre is köszönöm! :) :))

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#23558) Gubek-Einste válasza g.killer (#23557) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23559) TBMC válasza TBMC (#23555) üzenetére


TBMC
addikt

valaki ??? :U :O

markbellus.hu 

(#23560) krealon válasza g.killer (#23557) üzenetére


krealon
veterán

"telepítettem egy routerre (TL-WR741ND v4.3 ) -ra Open wrt-et trunk verziót. Ebben viszont nincs luci hogyan tudnám a leg könnyebben telepíteni? Ha van rá mód offline kellene."

Utolag telepitve valoszinuleg nem fog felferni a LuCI a 4 MB-os flash-be.
Ha kozvetlenul az image-be teszed, akkor a SquashFS tomoritesi kepessege miatt konnyeden elfer.

Alap linux tudassal tudsz magadnak osszecsomagolni egyeni image-et ( Image Generator ). Persze az angol tudas alapfeltetel a dokumentacio megertesehez. :B

(#23561) SztiviVander válasza g.killer (#23557) üzenetére


SztiviVander
őstag

és volt annak valami különös oka hogy trunk-ot tettél rá és nem BB-t amiben már eleve benne van a luci és nem kell vele bajlódni?

(#23562) Intruder2k5 válasza beller (#23551) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

On - pipa
Proto - Both
Src Address - üres marad
Ext Ports - 14517
Int Port - üres marad
Int Address - a PC-d LAN IP címe
Description - tetszőleges szöveg

Mindent kitöltesz, majd Add, és alul Save!

(#23563) g.killer válasza SztiviVander (#23561) üzenetére


g.killer
aktív tag

Nem nagyon találtam mást. Valszeg elnéztem. Itt néztem. Ha BB-re szeretném cserélni akk lehet trunk-alol vagy újra kell kezdeni az egészet? :F

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#23564) beller válasza Intruder2k5 (#23562) üzenetére


beller
aktív tag

A LAN IP címm lehet 192.168.1.4? Parancssorba ipconfig parancsra IPv-4 címnek ez jön ki. De a feltöltés továbbra is sárga pipa és az utorrent jobb alsó sarka is hol zöld pipa, hol sárga 3szög. Feltöltésem meg 120-130 helyett 15-20.
A port forwandig teszter szerint is closed.

[ Szerkesztve ]

(#23565) Intruder2k5 válasza beller (#23564) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet igen! Persze ezt jó lenne vagy fixen beállítani, vagy a routerben a DHCP-ben MAC-hez rögzíteni, hogy holnap is ennyi legyen...

Véletlenül nincsen másik router, vagy HGW az ASUS előtt?

(#23566) beller válasza Intruder2k5 (#23565) üzenetére


beller
aktív tag

De a Ciscó előtte van (az Asus előtt)

(#23567) Intruder2k5 válasza beller (#23566) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor abban viszont a DMZ menübe írd be azt az IP címet, amit az ASUS WAN portja kapott tőle...

(#23568) beller válasza Intruder2k5 (#23567) üzenetére


beller
aktív tag

A Application & ... DMZ részre be van írva a 192.168.0.15. Ezt adta a Cisco az Asusnak. És "Enable".

(#23569) johndeegwed


johndeegwed
tag

Sziasztok kerlek segitsetek van egz asus rtn 12d1 ruterem reapter modban de csak telefonokat engedi fel ,dvdmet es pcmet mar nem ha fel is engedi azt irja hogy korlatozott. En arra gondoltam hogy wpa psk titkositast kene at allanitani .remelem hogy igy van ha nem kerlek segitsetek

(#23570) laccy88


laccy88
senior tag

üdv! sajnos rossz firmware-t raktam a tenda w308r router-emre. most sehogyan nem érem el.

van valami mentő megoldás, vagy eldobhatom? :W :F

(#23571) Gubek-Einste válasza laccy88 (#23570) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg valamilyen soros portos megoldással talán még menthető, érdeklődjél esetleg ITT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23572) Intruder2k5 válasza laccy88 (#23570) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha úgy kapcsolod áram alá a routert, hogy közben nyomva tartod a reset gombját, akkor nem kezd el villogni rajta a power led?

(#23573) laccy88 válasza Intruder2k5 (#23572) üzenetére


laccy88
senior tag

csak világít :F

(#23574) Intruder2k5 válasza laccy88 (#23573) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor tényleg csak soros kábellel tudsz próbálkozni...

Tenda N80 esetén azt tudom, hogy úgy van, ha megállítod soros porton a boot folyamatot, akkor eléred a cfe webszervert, és ott újra lehet flashelni! Ez is BroadCom alapú modell, remény tehát van... Bár jóval alacsonyabb kategóriájú.

[ Szerkesztve ]

(#23575) tagagaba53


tagagaba53
tag

Sziasztok !

Az normális, hogy routeren alacsonyabb a sebesség ?
Vagy van valami "titkos" beállítás ? :)

Köszi

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#23576) johndeegwed


johndeegwed
tag

Sziasztok meg mindig fenn àll a problèma asus rtn 12 d1 reapter modban csak 1 telefont enged csatlakoztatni . Èn szemèlyszerint titoksitasra gondoltam de probaltam màr wep wpa wpa-psk nyitva is hagytam dhcp-t is kikapcsoltam fõruteren is repteren is de hiaba kerlek segitsetek . Elõfordul olyan is hogy a telefin sem csatlakozik csak ha ujra inditom a rutert . Lecci segitsetek megoldast talàlni.

(#23577) szigpet1982


szigpet1982
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy 50/30-as Digi optikai kábeles netet használok kb.
1 hónapja TP-link 340G Routerrel. Eddig ment is de 2 napja ne akar felcsatlakozni.
A kapcsolat PPPoE-s típusú, felh. név, jelszó rendben. Router nélkül közvetlenül a gépbe müködik,
bár 1,5 óránként ma reggel óta szétcsatlakozik az is és újra be kell jelentkezni.
Van egy régi Netgear routerem ami nem wifis csak kábeles. Azzal szintén működik.
A TP-link routert már számtalanszor újra configuráltam, reseteltem is stb…, de nem változott.
A configjában a status-nál a WAN-nál üres minden nincs IP cím kiosztva.
A digi adott egy ZTE készüléket (tv is abból menne, meg telefon, da azok nincsenek) amibe bekötötte az optikai kábelt és onnan van továbbhozva UTP-val a routerbe vagy gépbe. A ZTE-n van LAN1-4 led ami világít ha minden ok és ha a gépbe van közvetlenül bedugva, de ha a TP-linkbe dugom akkor nem világít.

Kérlek segítsetek mi lehet a gond?

Köszi

(#23578) Gézengúz válasza szigpet1982 (#23577) üzenetére


Gézengúz
addikt

Dobd ki a 340-et, (amúgy is odavaló) vegyél egy Tp-Link 841N-t... Megoldódik minden problémád és még a wifid is kiadja a teljes sávszélességet...

(#23579) szigpet1982 válasza Gézengúz (#23578) üzenetére


szigpet1982
csendes tag

Azt már láttam hogy sokan panaszkodnak erre a típusra, de ha már újat veszek akkor ne vegyek más márkát?
A 841N az tuti jó a Digihez?

(#23580) Gézengúz válasza szigpet1982 (#23579) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha nem akarsz 100/50-re ugrani akkor "tuti jó", max. 94Mbit tud rajta átcsorogni!

De el is olvashatod a téma összefoglalóját...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#23581) szigpet1982 válasza Gézengúz (#23580) üzenetére


szigpet1982
csendes tag

És amúgy ezzel a WR340-el mi lehet a baj, miért nem műxik. 1 hónapig bírta a Digit, előtte meg 2 évig T-home volt és azon is ment?

(#23582) johndeegwed


johndeegwed
tag

Làthatatlan vagyok ? Vagy a problemamra nincs megoldàs????

[ Szerkesztve ]

(#23583) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#23575 tagagaba53
Milyen router-ről van szó?

#23581 szigpet1982
Ehhez a nethez már kevés.

#23582 johndeegwed
Ha valaki tud valamit mondani akkor majd ír rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23584) johndeegwed válasza Gubek-Einste (#23583) üzenetére


johndeegwed
tag

Csak a rengetegsègben elfog veszni az irasom na de majd akkor fleteszem ujra a kerdesem mert èn sosem adom fel ;)

(#23585) tagagaba53 válasza Gubek-Einste (#23583) üzenetére


tagagaba53
tag

Ő lenne . :)

[link]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#23586) Gubek-Einste válasza johndeegwed (#23584) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ne tedd fel naponta többször, várj legalább 2-3 napot mielőtt ismét felteszed.

#23585 tagagaba53
Lehet, hogy nem bírja ezt a sebességet, nem tűnik egy erős eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23587) tagagaba53 válasza Gubek-Einste (#23586) üzenetére


tagagaba53
tag

Ajándék lónak....... :)

Köszi !

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#23588) SztiviVander válasza johndeegwed (#23576) üzenetére


SztiviVander
őstag

nekem nincs perpillanat asus routerem, amikor volt akkor se használtam repeaterként úgyhogy maximum általános dolgokat tudok mondani. a fura hogy nem is emlékszem hogy az n66u az tudott volna repeater módot, és az ac87u -nál sem látok ilyesmit. persze lehet hogy az n12 alapból tud, de ha nem gyári fw van rajta akkor azt is leírhattad volna. ennyi infobol hogy egy kliens csatlakozik persze hogy senki nem fogja azt mondani kattints a nagy zöld gombra és meg van oldva a problémád. pl mihez van csatlakoztatva az n12? az a router hogy van beállítva? az n12-nek ugyanaz a csatorna/ssid/titkosítás van beállítva mint a fő routeren? dhcp nem aktív az n12-n ugye?

(#23589) milszab válasza johndeegwed (#23584) üzenetére


milszab
senior tag

Én így használtam a N12D1-esemet. Csatlakozott házzá 2eszköz is minden szó nélkül. Legújabb firmware van rajta? Amúgy én semmit nem állítottam rajta, csak hogy ilyen módban legyen és kész.

(#23590) szigpet1982 válasza Gubek-Einste (#23583) üzenetére


szigpet1982
csendes tag

Azt hiszem rájöttem a TP-link WR340G bajára, mivel este észrevettem hogy a WAN ledje akkor is világít ha az ég világon semmilyen UTP kábel nincs beledugva a routerbe, csak a táp. Bekapcsoláskor ugye nem világít, majd villan kettőt és utána folyamatosan ég kábel nélkül is.

Gondolom ez nem egészséges, de azért erősítsetek meg benne?!

Köszi

(#23591) Gubek-Einste válasza szigpet1982 (#23590) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha úgy világit a LED-je, hogy nincs kábel bedugva akkor az nem normális.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#23592) szigpet1982 válasza Gubek-Einste (#23591) üzenetére


szigpet1982
csendes tag

Még egy kérdésem lenne hogy a TP-LINK TL-WR841N mennyire megbízható, mert az "árgépen" olvasott 6 db 1 pontos vélemény alapján kukába való, meg használhatatlan, folyamatosan szétkapcsol stb... jelzőkkel illetik.
Ez tényleg igaz?

(#23593) Gézengúz válasza szigpet1982 (#23592) üzenetére


Gézengúz
addikt

A téma összefoglaló megvolt? :(((

[link]

(#23594) szigpet1982 válasza Gézengúz (#23593) üzenetére


szigpet1982
csendes tag

Persze azt olvastam, hogy ajánlott középkategóriába tartozik. De akkor miért írnak valahol csak negatívokat róla valahol meg csak pozitívokat?

(#23595) johndeegwed válasza SztiviVander (#23588) üzenetére


johndeegwed
tag

Gyàri fw van rajt dhcp-reapter modba sem ki sem be nem lehet kapcsolni. Zte zdxsl 931 vii ruterra csatlakozik a reapter . Ssid titkositàst is ugyan az mint a fõ ruterè. Fõ ruteren probàltam kikapcsolni a dhcpt de akkorbsemmit nem engedett csatlakoztatni szoval igazabol minden gyàri . A reapteren az idõ 2012.... ès a fõ rutee sem engedi csatlakoztatni a pc.t sem a dvd-t.

(#23596) SztiviVander válasza szigpet1982 (#23594) üzenetére


SztiviVander
őstag

azt is írják hogy melyik hw verzióval vannak gondjaik? az ajánlóban a v8 van. de ha többéves tapaasztalatot vársz, nekem van egy 3 éves 841ndv7 és mai napig tökéletesen megy amikor kell. pedig azon volt már a létező összes fw és 2 évig az volt a fő router (a stabil gyári fw-el), sose dobált el semmit, nem volt vele semmi bajom. nincs is rá 2012 óta friss gyári fw ami lehet lustaság is a tp-lintől de lehet az is hogy nincs nagyon mit javítani benne.

(#23597) SztiviVander válasza johndeegwed (#23595) üzenetére


SztiviVander
őstag

és ha nincs bekapcsolva az n12 akkor se tudsz csatlakozni a zte-re semmivel? mert akkor lehet ott kellene keresni a gondot. az ugye nem lehet hogy a zte-nek és az n12-nek is ugyanaz a LAN IP-je? iletve az n12 IP-je nem esik bele a zte-n beálltott dhcp tartományba ugye? a zte-n a wifi hogy van beállítva? ha mixed mode van kiválasztva akkor a titkosítás ugye wpa2-psk / aes? a wlan kliensekmaximális száma nincs véletlenül túl kicsire (1-2) állítva?

(#23598) milszab válasza szigpet1982 (#23594) üzenetére


milszab
senior tag

Nekem volt TP-link(nem az olcsó kategória), de újra biztos nem vennék. Egy darabig jó volt, aztán szakadozott folyamatosan, akár mit is csináltam vele. Asus-al ilyen gondom soha nem volt.

(#23599) SztiviVander válasza milszab (#23598) üzenetére


SztiviVander
őstag

és ha netán az asus is csak egy darabig lesz jó akkor az a gyártó is kuka gondolom. utána milyen gyártótól vásárolsz aminek garantáltan nincs egy hibás/gyenge példánya se? :)

[ Szerkesztve ]

(#23600) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok! Sose volt még port átirányítással gondom, de mióta megkaptam a digitől a ZTE H298N
routert, egyszerűen nem jön össze a torrent port átirányítás. Fix IP-t állítottam be a PC-nek, amiről torrentezni szeretnék, a port forwardnál ezt adtam meg:

A port ellenőrzését többféle internetes port checkerrel végeztem a torrentkliens futása közben, azonban azok mindig zártnak látják a portot. Mi lehet a hiba?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.