Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) erahurka válasza Intruder2k5 (#23200) üzenetére


erahurka
félisten

Van router funkció, WiFi is. UPC.

(#23202) Intruder2k5 válasza erahurka (#23201) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha tudod állítsd bridge módba, lehet a kettős NAT-al van problémája...

http://kb.linksys.com/Linksys/ukp.aspx?pid=80&vw=1&articleid=20558

Error 2: "The router in use may not support IP fragments, and the communication features of some games may be restricted. For details, contact the router manufacturer."

Things to check:

1. Make sure you have UPnP enabled on the router and the PS3.
2. Ensure that the router has the latest firmware.
3. If possible, try connecting the PS3 directly to the modem and see if you still have an issue. This will isolate if the problem if it is with the ISP or the router.
4. Make sure you are not using a modem that also has a router capability.

NOTE: If you are using an ADSL modem (with both modem and router capabilities) plus a router, you might have an IP address conflict. This is because when you try to connect these devices, both the modem and router will end up having two DHCP servers or two NAT's.

QUICK TIP: To prevent this from happening, it is recommended that you enable full Bridge mode on the ADSL modem and let your router control all function within your LAN and the connection to the Internet.

To enable Bridge mode on the modem, refer to your modem documentation or contact your Internet Service Provider (ISP).

[ Szerkesztve ]

(#23203) erahurka válasza Intruder2k5 (#23202) üzenetére


erahurka
félisten

Köszi majd kipróbálom!

(#23204) YAN0U


YAN0U
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy TPLINK Archer C7 AC1750 V2 router és firmware-t szeretnék frissíteni.

Router

For Archer C7(UN) V2_V3
Since the security mechanism of the new firmware have improved,the configuration file of the old firmware can not be used in the new firmware.

Kérdésem, hogy mit jelent az UN?

Választ előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#23205) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

WR841N ver 7,2 routerem.
Az adott (192.168.1.1)címen nem tudom elérni lan kábelen keresztül sem pc-ről sem laptoról.
Azt írja hogy "ez a weboldal nem elérhető".

A routerbe kékbe semmi nincs,a sárgába van egy már elosztóból jövő t-comos lan internet,és egy sárgából ki megy a pc felé.
Szerintetek hogy tudnám elérni a routert?
segítséget előre is köszönöm

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#23206) SztiviVander válasza Bacusuz (#23205) üzenetére


SztiviVander
őstag

a 192.168.0.1 címen

(#23207) Bacusuz válasza SztiviVander (#23206) üzenetére


Bacusuz
őstag

Azon sem,felváltva próbálgatom.egyéb ötlet?
Azelőtt 0,1 en értem el,direkt elmentettem a címet :K

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#23208) Intruder2k5 válasza Bacusuz (#23207) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

RESET-eld le, áram alatt 10mp-ig, aztán pedig...

http://tplinklogin.net

Persze ezt követően majd újra ki kell kapcsolni benne a DHCP szervert, és a LAN IP címét olyan IP-re állítani, hogy az ne ütközzön a Telekom HGW IP címével!

[ Szerkesztve ]

(#23209) woodworm válasza Intruder2k5 (#23208) üzenetére


woodworm
veterán

Csak most fel (meg) kellene jegyeznie, hogy mire lett állítva a router saját címe.

[ Szerkesztve ]

(#23210) Intruder2k5 válasza woodworm (#23209) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát jahh... Én ilyenkor, amikor szolgáltatós eszköz van az egyik végen, mondjuk 0.1 vagy 1.1 címen, akkor a másik végletet, 0.254, vagy 1.254 szoktam javasolni, de természetesen tök mindegy!

(#23211) Bacusuz válasza Intruder2k5 (#23208) üzenetére


Bacusuz
őstag

a kis gombot nyomtam többször is sokáig,de nem resetel
mitől lehet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#23212) Intruder2k5 válasza Bacusuz (#23211) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha az admin felületet sem éred el, illetőleg a reset-re sem reagál, akkor az lehet megdöglött! Persze lehet csak táphiba is, de ezt így nem tudni...

(#23213) Bacusuz válasza Intruder2k5 (#23212) üzenetére


Bacusuz
őstag

Resetelt,mert a router neve is megváltozott,de az admin feluletet nem erem el

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#23214) Intruder2k5 válasza Bacusuz (#23213) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy kösd össze, hogy erre az időre amíg beállítod, csak a géped és a TP-LINK router legyen összekötve, semmi más, főleg a Telekom-os cuccot ne kösd össze velük!

[ Szerkesztve ]

(#23215) Bacusuz válasza Intruder2k5 (#23214) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ok megprobalom

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#23216) Bacusuz válasza Bacusuz (#23215) üzenetére


Bacusuz
őstag

igy működött a reset is és a routerbe is be tudtam lépni.
köszönöm a segítséget.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#23217) bb71 válasza csixy (#23179) üzenetére


bb71
őstag

Csixy és Intruder

nagy kínszenvedések árán sikerült újra beállítanom a rendszert (W8.1--et vettem, ezért kellett újracsinálni az egészet):

- UPC TC7200 router funkcióval
- PC
- Fritz!Box FON Wlan 7170 (VoIP telefonálásra)
- Repeater WLAN-on
- IP kamera a Repeater-en WLAN-on (egy dyndns szolgáltatással kintről is látható)

************************************************************
és a lényeg: rájöttem, hogy lehetetlen feladatot akartam(unk) megoldani, egyszer már nekifutottam ennek a feladatnak, hogy a PC-ről is elérjem a Fritz konfig oldalát, de nem sikerült akkor sem, mert NEM LEHETSÉGES ebben az összeállításban!!! Valahol olvastam, de már nem tudom hol.

Ezért érem csak el wifin, ha a FRITZ WIFI-jére csatlakozom a táblagéppel.

Köszönöm az együtt gondolkodást Nektek!

(#23218) ftsaba28


ftsaba28
csendes tag

Van 1 Lenovo B590 gépem.
Összekötöttem WIFI-vel , de elég gyakran azt írja: korlátozott hozzáférés és nem megy a net.
TP-LINK TL-WR720N Router .
Ilyenkor lecsatlakozok és újra csatlakozok.
Telefonon pedig tökéletesen megy a wifi!
Mi lehet a probléma?

(#23219) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Régebb óta van ADSL netem, illetve meg is van osztva a házban (családi), viszont most szeparálni szeretném a hálózatot.
A készülékek:
ZTE ZXV W300B - modem/router kombó
Asus WL-520GC- router (vész esetén ebből van még egy)
Az egyik asuson DD-WRT, a másikon a gyári FW van rajta, de tudom okosítani mindkettőt mindkét irányban.

A hálózaton található eszközök:
- PC 2db (kábelen)
- 1-2 wifis teló
- NAS (kábelen)
- Smart TV (kábelen)
- Gyerkőcök gépe illetve ha jön haverjuk akkor azé... kábelen (ez egy másik noname routeren lóg AP-ként belőve)

Szeretném megoldani, hogy a gyerkőcökhöz ha jön haverjuk, vagy esetleg nem bírnak magukkal, akkor a NAS-on tárolt adatokhoz ne férjenek hozzá semmilyen körülmények közt sem.
Mivel a Smart TV csak jelszó nélküli adattárat kezel, így a NAS-t meg kell osszam, így viszont a srácok haverjai is hozzáférhetnek munkahelyi dolgokhoz amik biztonsági másolatai a NAS-on vannak, családi fényképekhez stb.
A jelenlegi IP kiosztás LAN-on 10.10.10.1 (Asus routerként)
ZTE: 10.10.10.2 (bridge módban)

Ha a ZTE-t leveszem bridge (csak "modemként" működik) módról és "aktiválom a router részét is, akkor ha ő ossza a DHCP-t és az Asus-on letiltom a DHCP kiosztást, akkor vagy nem tudok a hálóra fellépni, vagy nincs net. (modem része külön IP-vel rendelkezik ilyenkor, vagy routeréval azonossal?)
Ki szeretném próbálni, hogy az egyik a 10.10.10.1-es tartományon van, a másik a 10.10.11.1-esen, illetve próbálgattam ezt-azt, de nem jött össze.
1- ZTE router módban 10.10.10.1-es IP-vel DHCP-vel, asus 10.10.10.2-es IP DHCP tiltva.
2. ZTE bridge módban 10.10.10.2-es IP-vel, Asus 10.10.10.1-es IP DHCP engedélyezve VLAN létrehozva, net társítva, de nem jött össze.
10.10.10.1 az alapértelmezett átjáró a NAS beállításában és mivel több alkalmazás is konfigurálva van ezt nem változtatnám meg ha lehet.

Asuson 24SP2-es DDWRT 1.5.9x build, illetve gyáriból a másikon 2008-as FW csücsül.
Sajnos amit szeretnék az az, hogy AP módban a routerhez wifivel jelszóval lehessen csatlakozni, de a DDWRT ilyen szinten bugos, ugyanis ha a WIFI AP módban van, akkor sajnos csak MAC szűréssel tudok biztosítani némi biztonságot.
Új routert is vennék, ha van olyan, amit pl a ZTE-re kötve gyári vagy custom firmware-l több dolgot tud:
-VLAN portra osztva (gyerkőcök routeréhez menő port más IP-n lenne)
-WIFI-re jelszóval lehessen belépni
-stabilan tartsa a kapcsolatot, ne fagyjon és ne legyen bugos a FW-je
- ZTE-vel jó lenne összehozni úgy hogy a ZTE is router módban menne...

Remélem érthetően fogalmaztam így reggel, köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#23220) robi1976


robi1976
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a következő: Linksys Wrt54g routerem van.Semmi gondom alapban vele 7 éve vásároltam eddig el is látta a feladatát , de most bekerült a hálózatba egy philips smart tv amelyhez a laptopomra telepítettem serviio média szerver progit ...nos amikor a tvn (wifin laptopról)) nézek filmet akkor a netem behal a wifin( més eszközön laptopon stb) és utána sem jön vissza amikor leállítom a tvt csak ha kihúzom és visszadugom a router tápját.Az lenne a fő kérdés hogy vegyek e egy újjabb jobb routert vagy esetleg a beállításoknál van e mód vmi lehetőségre? Egyébként kipróbáltam egy másik routerrel a dolgot azzal nem volt ilyen probléma .

(#23221) DJ. Ru$y válasza szacsee (#23219) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Annyit kell tenned, hogy más tartományban működjenek. Nálam úgy működik, hogy van egy Speedport csoda PPPoE PT-val (majdnem modem mód), aztán egy TP-Link, ez oszt DHCP-n címet 192.168.1.x tartományba, mögé van kötve "vendég wifinek" egy D-Link, ami Static IP-vel megy a TP-re 192.168.1.z (DHCP tartományon kívül eső cím, hogy még véletlen se legyen ütközés), D-Link átállítva 192.168.2.x-re és így mind a két router tud DHCP-n működni és el vannak szeparálva. Szerintem ezt a te eszközeiddel is simán meg lehet oldani.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23222) szacsee válasza DJ. Ru$y (#23221) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :R

Két megoldást látok így laikusan.
Elvileg az Asus tud DDWRT-vel portot Vlan-hoz társítani, de eddig még a DHCP mókolás sem ment, ha a ZTE routerként volt beállítva.
Megpróbálom elsőre rábírni a ZTE-t és az Asus-t hogy együtt menjenek közös Vlan-on és stabil-e a kapcsolat.
Ha ez összejön, akkor vagy jön a más tartomány, vagy a porthoz rendelt Vlan... remélyem valamelyik összejön.
Ha jól sakkozom közös lan-nál a modem/router Lan portjáról az Asus Lan portjához kell csatlakozni és ez esetben mehet a WAN port to switch is, így lesz még egy portom... illetve nem esik ki a WAN port a játékból.
Eztán ha pl mindkettőn menne a DHCP az se lenne gond, csak pl az Asus 151-200-ig osztana, a ZTE pedig 100-150-ig. Asus x.x.x.2.-es IP-n lenne, a ZTE pedig x.x.x.2-n.... de mindenképp kipróbálom azt, hogy csak az egyik ossza a DHCP-t, de eddig nem jött sajnos össze valamiért. Max elsőre a tartományon módosítok és ha jó, akkor valami el van szúrva a beállításaimnál. Ha úgy sem jön össze, ahogy írtad, akkor valószínű a ZTE modem része kb a kukába való. :D

[ Szerkesztve ]

(#23223) woodworm válasza szacsee (#23222) üzenetére


woodworm
veterán

DDwrt tud vendég wifit, nem? Barátok, ismerősök netezhetnek, megosztás nuku.
Valószínűleg a NAS-on szabályozható a megosztás, csoport, user szinten beállítható, hogy mihez férjen hozzá. A fontosabb dolgokhoz átállítod a jogokat és leszűkíted a hozzáférést. Különböző alhálókkal csak a magad dolgát bonyolítod, ezentúl arra is figyelned kell, hová csatlakozik a telefonod, laptopod.

(#23224) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy kis gondom szakadozik a wifim a telefonon meg a tableten pedig mi lehet a baj mit kellene megnézni ez egy tp-link 741 router.

(#23225) Intruder2k5 válasza vadasz70 (#23224) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

WiFi analyzer-el, hogy milyen esetlegesen zavaró más hálózatok vannak a környéken...

(#23226) vadasz70 válasza Intruder2k5 (#23225) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Igen feltelepítettem a telefonomra és mit kell nézni vagy mi a számít rossznak?

(#23227) Intruder2k5 válasza vadasz70 (#23226) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Dobj be róla egy ilyen képet, ahol látszódnak a hálózatok...

(#23228) vadasz70 válasza Intruder2k5 (#23227) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Én vagyok a babi, de ez a kép pillanatról pillanatra változik. Le föl változik egyszer kisebb egyszer meg nagyobb a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#23229) #40835072


#40835072
törölt tag

Helo, reseteltem a routert, és azóta nem tudom beállítani és nincs internetkapcsolat.

Linksys wrt120N

Mit kell beállítani?

(#23230) Intruder2k5 válasza vadasz70 (#23228) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ezzel itt semmi gond, ez nem indokol szakadozást! Esetleg ha most nem lenne fix-en, állítsd a csatornát fix 1-esre! Egyéb esetben csak firmware frissítést, firmware cserét, és újra konfigurálást tudok javasolni, ha azok után is szakad, akkor lehet haldoklik a router, esetleg a tápja!

(#23231) Intruder2k5 válasza #40835072 (#23229) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Miért nem tudod beállítani? Nem éred el az admin felületet, vagy nem tudod mit kellene állítani benne?

(#23232) vadasz70 válasza Intruder2k5 (#23230) üzenetére


vadasz70
aktív tag

És a firmware hol tudom frissítene a menüben vagy le kell tölteni valahonnan?

(#23233) Intruder2k5 válasza vadasz70 (#23232) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen azt le kell tölteni előbb! Milyen hardver verzió pontosan a routered, az alján lévő címke szerint? 741ND-ből létezik v1, v2, v3, v4, v5 is...

[ Szerkesztve ]

(#23234) #40835072 válasza Intruder2k5 (#23231) üzenetére


#40835072
törölt tag

Nem tudom mit kell beállítani:R

[ Szerkesztve ]

(#23235) Intruder2k5 válasza #40835072 (#23234) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Milyen neted van, illetve főleg ahhoz milyen eszköz van, modem, vagy HGW? Annak mi az IP címe, amin eléred, ha van ilyen...?

(#23236) #40835072 válasza Intruder2k5 (#23235) üzenetére


#40835072
törölt tag

t home, modemről jön, linksys wrt120n

a router ip címe 192.168.1.1

(#23237) #40835072 válasza #40835072 (#23236) üzenetére


#40835072
törölt tag

illetve ilyen van

(#23238) Intruder2k5 válasza #40835072 (#23236) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na jó, de ADSL, vagy kábelnet? Kell hozzá felhasználónév, jelszó?

szerk.:
Közben látom, ez egy Huawei ONT lesz, ha minden igaz, tehát optika! A gond csak az, hogy nem tudom a Telekom rendszeren PPPoE, vagy DHCP netet kapsz, kell-e felhasználónevet megadni hozzá, vagy csak bedugod a géped, és megy is...

[ Szerkesztve ]

(#23239) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#23238) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez is megvan közben a Telekom oldaláról!

"Internet megosztás: Kiegészítő router vagy switch segítségével lehetséges (PPPoE protokoll által)."

Ez annyit jelent, hogy kell neked egy felhasználónév és egy jelszó, amit a Linksys admin felületére belépve, a WAN menüben, PPPoE módot választva, be kell állítanod!

(#23240) #40835072 válasza Intruder2k5 (#23238) üzenetére


#40835072
törölt tag

bedugom a gépem és megy is.

ha modemből direktbe bedugom, egyből van internet, csak ha a routerbe dugom és onnan másik utp vel akarom használni hogy legyen wifi is akkor nincs internet.

(#23241) Intruder2k5 válasza #40835072 (#23240) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lehet az ONT mégis osztogat helyi címeket, a T oldalon meg kicsit félre tájékoztattak! Ha a géped dugod rá a Huawei kütyüre, milyen IP címet kap a gép? Ha az is 192.168.1.x tartományban oszt címet, mint a router is, akkor ez a probléma oka!

(#23242) #40835072 válasza Intruder2k5 (#23241) üzenetére


#40835072
törölt tag

az cmd ipconfig ipv4 az 192.168.1.3 modemről.

(#23243) Intruder2k5 válasza #40835072 (#23242) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ez a baj! Nos akkor kösd össze magad a Linksys routerrel, de csak azzal, addig a netet hagyd ki a körből, és a LAN IP címét állítsd át 192.168.1.1-ről, 192.168.2.1-re, úgy menni kell majd neki!

(#23244) #40835072 válasza Intruder2k5 (#23243) üzenetére


#40835072
törölt tag

köszönöm, kábelesen működik, viszont ha wifin szeretnék rákapcsolódni akkor "a windows nem tud csatlakozni a következőhöz: linksys.

(#23245) #40835072 válasza #40835072 (#23244) üzenetére


#40835072
törölt tag

ez is megoldódott, nagyon köszönöm a segítséget :R

(#23246) pedro21


pedro21
tag

Sziasztok!

Egy olyan gondom van, hogy rózsaszín szolgáltatótól van egy Huawei routerem, amire rácsatlakotattam egy tplink 841nd router, ez tökéletesen működik, de a minap beszerzeztem egy tplink 750re wifi extendert, amit nem tudok működésre bírni.
Ha quick install szerint telepítem nem oszt ki ip címet az extendernek, ha statikus ipt adok az erősítőnek meg nem látja a fő routert, csatlakozik, de incs net. Próbáltam már dhcpt kikapcsolni, állítgatni benne a címeket de nem jutok előbbre. Ha esetleg valaki tudja a megoldást, vagy egy szájbarágos leírást rudna linkelni nagyon megköszönném!
Üdv.: pedro

(#23247) btz válasza pedro21 (#23246) üzenetére


btz
addikt

Rajzolj

ⓑⓣⓩ

(#23248) szacsee válasza woodworm (#23223) üzenetére


szacsee
nagyúr

Még nem próbáltam a vendég wifit.
DDWRT-vel úgy vagyok, hogy "elvileg" sok mindent tud, de nem minden működik, így nem is erőltettem. ;]
AP módban nuku titkosítási lehetőség (520GC-vel)
VLAN is közben ledobál ha be van állítva egyik portra.. stb.
Vendég wifi amúgy kér jelszót, vagy egy arra járó jóképességű simán free wifiként használhatná?

Jó lenne a megoldás, viszont a falakon a nagyobb Wifi antennámmal is gondban lennék (födém, palfon falak stb) és mivel a gyerkőc szoba már be van kábelezve, így nem sugárzok feleslegesen... 400Kb/s vs 8Mbit/s a kábel javára.

(#23249) pedro21 válasza btz (#23247) üzenetére


pedro21
tag

Rajzolás nem az erősségem, de hogy érthetőbb legyen, huawei routerhez kábellel van csatlakoztatva a tplink 841 mint átjáró. Ez most is tökéletesen működik, de az újonnan vásárolt tplink 750re extendert nem tudom beállítani úgy hogy működjön és sugározza a netet. Ez egy wifi erősítő amit 220ba kell dugni, próbáltam konfigurálni utp kábellel, ha quick installal próbálom, ahogy gyárilag ajánlják nem oszt ip címet. Megpróbáltam statikus ipre állítani az extender, ekkor kioszt ip címet a csatlakozó eszközöknek, de nincs net.

Most kábellel csatlakoztam a Huawei root routerhez annak ipje 192.168.1.1 ezt adtam meg az extender gatewaynek, saját ipnek 192.168.1.2 adtam, dhcp-ben is ennek megfelelően allitottam be mindent, sikerült beállítani a root router wifi jelét wps jelszavát stb. de mégsem ad netet.

(#23250) pedro21


pedro21
tag

Ez alapján a leírás alapján próbáltam, de nem sikerül.

[link]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.