Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) Intruder2k5 válasza Collos23 (#22600) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen felhasználónevet és jelszót? UPC nethez ilyen nem kell!

Annyira kell csak figyelned, hogy a két eszköz IP címe ne essen azonos tartományba, tehát ha a UPC-s Ubee a 192.168.1.1 címen van, akkor ezt tedd mondjuk a 192.168.2.1-re! Összedugod őket egy UTP kábellel, és már megy is!

Vagy pedig switch módban is használhatod a saját routert, ez esetben pedig pont azonos tartományba állítod az Ubee-val, mondjuk 192.168.1.254-re, DHCP-t kikapcsolod benne, és LAN<->LAN kötöd össze a két eszközt!

(#22602) baderoli


baderoli
tag

Üdv! Router vásárlás előtt azért még kérdeznék. Adott egy Linksys E900, kb 2 hete lassabban tölti az oldalakat, restart után javul a helyzet, kb 1 het már fagy kb 5perc után ha streamelem a filmet ipadre, most már simán sem tudok filmet nezni a netről ,mert kb 20perc múlva fagyi. Minden frissen telepített, a routeren tomato van. Mergérett a cserére? Kb 2 héttel ezelőttig nem volt gondom vele. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#22603) Intruder2k5 válasza baderoli (#22602) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha van módod megpróbálni másik, de megfelelő paraméterekkel (azonos feszültség, azonos polaritás, és legalább olyan áramerősség, mint az eredeti esetében) rendelkező tápegységgel, akkor tedd meg, mert lehet csak az gyengült el!

(#22604) Intruder2k5 válasza baderoli (#22602) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha van módod megpróbálni másik, de megfelelő paraméterekkel (azonos feszültség, azonos polaritás, és legalább olyan áramerősség, mint az eredeti esetében) rendelkező tápegységgel, akkor tedd meg, mert lehet csak az gyengült el!

(#22605) jozsi252 válasza jozsi252 (#22599) üzenetére


jozsi252
veterán

Megoldódott! iPad-en beírtam hogy tplinkextender.net, és be is jött a login pass ablak. És akkor látom hogy .108-as IP-t kaptam.. Hát ezért nem értem el a .254-en. Érdemes a routeren a 108-as jelenlegi fix ip-t beállítani az RE-nek, hogy a DHCP mindig ezt ossza ki neki?

Illetve Range Extenderen a Network -> Lan menünél a Type

Static IP
Smart IP ( DHCP )

van, itt a 2. van kijelölve. Gondolom ez jelenti azt hogy a LAN kábelen keresztül kapja a netet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22606) baderoli válasza Intruder2k5 (#22604) üzenetére


baderoli
tag

Köszi! Most hogy írod, tényleg minden eszközön 1 csíkkal kevesebb lett, pedig fullon volt a tererő, de olyan is volt, hogy elment pár másodpercre majd visszajött. Keresek tápot neki. :R

(#22607) Gubek-Einste válasza jozsi252 (#22605) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen érdemes lefixálni az IP címet MAC cím alapján a router-en.
A második opció azt jelenti, hogy DHCP-n keresztül kérdezni le az IP címet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22608) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Van egy TP-Link TL-WDR3600-as modemünk. Már egy ideje csinálta azt a net, hogy belassul a net, a ping megnövekszik, néhány timeout, majd megy tovább. A router szerint nincs szakadás. A mai nappal azonban már csak connecting/reconnect amit kapok.

A vonal ADSL2, a modem D-Link 360R, a router a fent nevezett TL-WDR3600-as. Kipróbáltam router nélkül, úgy felcsatlakozik. Most ideiglenesen a 3600as elé tettem egy öregebb TL-WR841ND-t az hibátlanul felcsatlakozik, mögérakva a 3600ast (3600 WAN > WR841ND LAN port), minden gépen van net.

Szerintetek döglődik a router? A router kb fél éves, vagy még annyi sincs (mármint a 3600as)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#22609) CactuS válasza CactuS (#22608) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A hiba kimaradt: PPP Error timeout waiting for PADO packets.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#22610) Gubek-Einste válasza CactuS (#22608) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen verziós a modem? Kék-szürke B3/C3 vagy fekete T1E?
Csináltál már a router-en reset-et/firmware frissítést?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22611) baderoli válasza Intruder2k5 (#22604) üzenetére


baderoli
tag

Kicseréltem a tápot, de nincs változás. Csere lesz. Asus n18u mellett döntenék, de mivel a laptop is és az ipadem is tudja az 5 ghz-t ezért tplink wdr4300 lesz belőle az ára miatt, asus dualos már nem fér bele.
A hiba egyik része az , hogy két hete bt fülest használok, ha kikapcsolom nem fagy a film, vagy lejebb veszem az bitrate-et. De ettől még gyengébb lett a wifi jelem, és a laptopon is van hogy lassabban töltődnek az oldalak. Nem mellesleg az E900 nem tudja kihasználni a digi 100 as csomagomat. Laptopon 45/50 ipaden 10 el jön a net, kicsit karcsúnak találom.

[ Szerkesztve ]

(#22612) Gubek-Einste válasza baderoli (#22611) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A probléma forrása Bluetooth fülhallgató ami zavarja a 2,4 GHz-s wifi-t mivel azonos frekvencia tartományban működnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22613) CactuS válasza Gubek-Einste (#22610) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Fekete T1E. Igen, volt frissítés, a routeren a legfrissebb firmware van.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#22614) LámaZ válasza baderoli (#22611) üzenetére


LámaZ
addikt

Aztán majd azt is lecseréled egy év múlva?

Legyen minden jó!

(#22615) baderoli válasza LámaZ (#22614) üzenetére


baderoli
tag

Kifejtenéd? Érdekelne mielőtt megvenném! :R

(#22616) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Vettem egy ASUS RT-N12E routert.
Van egy laptop ami nem csatlakozik rá. Toshiba Satellite C660-2TU lenne szó. Friss W7 rendszerrel.
Előző gagyi TP-LINK-hez csatlakozott anno rögtön és minden rendben volt vele mindig.
3 telefon és a TV is tud hozzá csatlakozni.
Mi lehet a probléma?

Üdv Gyuri :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#22617) Collos23 válasza Intruder2k5 (#22601) üzenetére


Collos23
tag

Szia!

A Ubee-ra 192.168.0.1 IP címen lehet belépni az Edimaxra pedig 192.168.2.1 és a hálózati beállításoknál is ezek az IP címek vannak beírva, összedugtam simán de nincs internet. Nem tudom mit kellene rajta állítani, sajnos nem értek hozzá. Egy kis segítséget tudsz még adni esetleg?

Előre is köszönöm.

(#22618) LámaZ válasza baderoli (#22615) üzenetére


LámaZ
addikt

A kifejtés az, hogy ha meg lehetne javítani olcsón ezeket a rútereket, az jobb lenne, mint venni egy újat, amely esetleg csak egy évig bírja. Mert mostanság minden új rúter olyan, mint egy lottószelvény, főleg ha kínai gyártmány (melyik nem az?).
Tehát, ha sikerülne találni egy olyan szakit, aki –– nem azon sír, hogy kevés a munkalehetőség Magyarországon, és innen el kell menni, hanem a piaci rést betöltve –– ilyeneket javítana méltányos áron, azt mi a tenyerünkön hordoznánk.
De majd jól szétnézek a Hobbielektronika fórumán...

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#22619) baderoli válasza LámaZ (#22618) üzenetére


baderoli
tag

Sajnos kénytelen leszek kockáztatni, épp ezért gondolkozom új eszközben, legalább legyen rá rendes garancia.
wdr-3600 esetében ez 2 év.

(#22620) sunavlys válasza Gyugyus (#21059) üzenetére


sunavlys
senior tag

Nem tudom késő-e már.
Ma vettem egy 841-es routert. Hát 2 óra szenvedés után rájöttem, hogy nem tudom belőni a netet a dsl-360-as modemmel. Neked sikerült?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#22621) Gubek-Einste válasza sunavlys (#22620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen verziós a modem? Kék-szürke B3/C3 vagy fekete T1E?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22622) CactuS válasza Gubek-Einste (#22621) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az én esetemben Fekete T1E, kicsivel lejjebb. Ebben az esetben mi lehet a megoldás? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#22623) sunavlys válasza Gubek-Einste (#22621) üzenetére


sunavlys
senior tag

fekete t1e

Nem tudom melyik az a típus, amelyik biztosan működik a DSL-360-as modemmel?

Vagy kérjek modem cserét a Tcom-tól?

Vagy vegyek egy modemet magam? Egyáltalán működni fog az általam vett modem vagy a Tcom beregisztrálja az általa hozott modemeket és így az általam vett nem fog működni?

Az biztos kidobtam 6000 ft-ot az ablakon ilyen hülye hiba miatt.

[ Szerkesztve ]

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#22624) Szenti1


Szenti1
csendes tag

Sziasztok!

Van egy SMC routerem, amivel töb baj is van.
Az első, hogy a wifire nem lehet rácsatlakozni, csak ha a router webes felületén megadom a csatlakozandó eszköz MAC címét. Teljesen nyílt, semmi titkosítás nincs a hálózaton.
A másik pedig, hogy ha neten nézek valami online videót ami mondjuk legaláb 20-30perces állandóan megszakad és frissítenem kell az oldalt. Hogyan lehetne ezeket a problémákat orvosolni, egy firmware frissítés megoldaná a gondot?
SMC WBR14-G2 a pontos típus.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#22625) sunavlys válasza sunavlys (#22623) üzenetére


sunavlys
senior tag

Ó én b@lf@sz ...

Az volt a baj, hogy a "t-online.hu" helyett "t.online.hu"-t gépeltem be, de többször is: legalább két-háromszor.

Elnézést, hogy túráztattalak benneteket.

Most már megy a net, kábelen és wifin is, viszont okostelefonon (android) nem megy.
Látja a telefon a routert, a jelszót bekéri, elfogadja, csatlakozik, de semmilyen hálózati alkalmazás (opera stb) nem megy. Az opera wifi használata engedélyezve.

Remélem a Rom meg a wifi csip jó, mert szeptember elején még ezt a romot "bővítgettem" alkalmazásokkal wifin.

Mi kellene tennem? Kösz.

[ Szerkesztve ]

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#22626) Gubek-Einste válasza Szenti1 (#22624) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha csak MAC cím megadása után lehet csatlakozni a wifi-re akkor aktív a MAC cím alapú szűrés, kapcsold ki és akkor ez meg is oldódik.
Mivel öreg és gyenge a router így nem valószínű, hogy megoldja a gondot a firmware frissítés de tehetsz egy próbát vele, egy reset-et is adj neki előtte/utána.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22627) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni, internetsebesség problémám van, ha router-t használok.
Direktbe kötve az internetet 11mb/s a letöltési sebességem, router-ren keresztül (kábelt használva, nem WiFi-n) ez már csak 5.5mb/s.
Digi internetem van, és TP-Link WR840N router.

A router webadmin felületén, sehol sincs korlátozva a sebesség.
Ennyit tud a router, nem lehet mit csinálni vele?

Üdv!

(#22628) Gubek-Einste válasza Laby (#22627) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csináltál már reset-et/firmware frissítést?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22629) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Asus RT-AC66U probléma.

Kábeles hálózat nem megy, az eszközt sem érem el, 2 LAN csatlakozó visszajelző is világít mintha menne, de nincs bedugva semmi. Wi-Fi-n elérem, de net nincs. Gondolom itt a vége. Pontosan 2 hónapja vettük, garanciális, de őszintén szólva többet vártam tőle. Hétfőn viszem vissza az üzletbe...

12 asztali gép, 3-5 laptop (ebből 2 AC-s) és 10-15 mobil és egy NAS megy folyamatosan. 250/50 UPC netünk van, nyilván ezt ki akarjuk használni, amennyire csak lehet. Ha inkább másikra cserélnénk, mit ajánlanátok? Stabil legyen, nem akarom újraindítgatni.

Köszönöm szépen!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22630) Laby válasza Gubek-Einste (#22628) üzenetére


Laby
senior tag

Resetet igen, firware frissítést azt nem. Újonnan vásárolt router, erre még nem szántam rá magam.

(#22631) sarkany92


sarkany92
tag

üdv.

van egy ZTE ZXHN H108L modem+router.
Olyan gondom van h beállítom az felhasználónevet meg a jelszót, és sehogy se akar csatlakozni a nethez :\
viszont ha teszek mögé modemet és csak routerként használom akkor működik de csak úgy h nekem kell csatlakozni a nethez és mind szép és jó.. csak nekem kéne wifi is és az a része nem akar működni..

Próbálva lett egy másik ZTE modem + Routerrel de azzal tökéletesen működött. Tipusszámra ugyan az volt mind2.
Szerintetek mi lehet a baj ? :O

(#22632) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Segítség! :)

Van egy Speedport W724V VDSL2+ modem-router, amelyiken PPPOE Passthrough van beállítva erre csatlakozik egy TP-Link TL-WR1043ND router benne a jelszó, és a beállítások, és erre a router-re egy porton csatlakozik egy TP-Link TL-SG1008G, erre csatlakozik állandó használatban egy NAS, egy laptop, egy asztali gép és néha egy TV, nyomtató. Wifire néha 3 telefon + 1 laptop. Aztán csinál néha olyat a rendszer, hogy nem tud a TP router csatlakozni, csak ha újraindítom a Speedportot néha meg olyat, hogy még a router is beáll tőle, lehet érdemes lenne 2 porton vinni a switch-be a netet, lenne értelme? Vagy kössek át 1-2 eszközt közvetlen a TP-be? Már jobbat nem tudok kitalál, minthogy nem tudja a switchet ellátni 1 porton, mert a NAS folyamatosan seedel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#22633) Gubek-Einste válasza Laby (#22630) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csinálj egy firmware frissítést, hátha segít, természetesen előtte/utána legyen reset.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22634) Gubek-Einste válasza TigerCat (#22629) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Helyette Asus AC56U vagy AC68U legyen így nem kell lemondanod az AC-ről és hardveresen is erősebb mint a jelenlegi.
Reset-et csináltál?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22635) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#22632) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Semmi értelme sincsen két portot bekötni a router-be, tesztképpen átköthetsz eszközöket a router-be de nem valószínű, hogy a switch nem tudná kezelni a forgalmat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22636) TigerCat válasza Gubek-Einste (#22634) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Firmware frissítés volt csak. Eddig.
Megpróbálom, köszi.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22637) TigerCat válasza Gubek-Einste (#22634) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A hátulján van egy reset gomb, nyomva tartottam egy darabig, minden elsötétedett, majd felvillantak a lámpák, de nem segít, ez biztos hogy hardveres hiba. Állandóan villognak a LAN portok, mintha be lennének dugva a kábelek és menne az adatforgalom. Komolyan visszasírom a TP-Link-et...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#22638) baderoli válasza baderoli (#22619) üzenetére


baderoli
tag

Megvettem, beváltotta a hozzá fűzött reményeimet. Az E900-nak semmi baja, egyrészt össze akadt a BT fülessel, másrészt nem tudta kiszolgálni a nagyfelbontású filmek stream-elését.
Köszi minden tanácsot! :R

(#22639) DJ. Ru$y válasza Gubek-Einste (#22635) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszönöm! Nem arra gondoltam, hogy a switch nem tudja lekezelni, hanem, hogy az egy kábel szűk a switch és a TP router között, de akkor nem nyúlok hozzá, marad így, csak nem értem miért dobja el néha így passthrough-val, bezzeg amikor simán modem módba volt állítva a Speedport, akkor semmi ilyen nem volt, de a telefon miatt nem tudom ezt használni, mert akkor nem működik a VoIP. :W

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#22640) Gubek-Einste válasza TigerCat (#22637) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben sajnos tényleg hardver hiba lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22641) adzsam


adzsam
újonc

Sziasztok!
Nagyon amatőr lesz a kérdés - előre is bocsi -, és mivel a epc3208-ashoz nem találtam topic-ot ide szegezem a kérdést:
Barátnőmtől áthoztam egy Belkin routert (csodás), amit összedugtam a Cisco modemmel. Már az elején látszott, hogy valami nem stimmel, mert a "LINK" led a modemen narancssárgán villog a régi zöld helyett.
A MAC címet klónoztam a router beállításokban, eddig ennyit értem el. Az oldalakat, hol betölti, hol nem. Utorrentben a teszt alapján minden zöld. Router firmware a legújabb és restart is volt!
Tudnátok segíteni?
Köszi,
Ádám

(#22642) Gubek-Einste válasza adzsam (#22641) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért sárga a LINK mert a router-nek 100-as portjai vannak.
Reset volt a router-en?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22643) adzsam


adzsam
újonc

Igen, nyomtam rá egy reset-et, ráadásul mindent alapértelmezettbe is visszaállítottam a beállításoknál. Szóval totál nem értem.

(#22644) Gubek-Einste válasza adzsam (#22643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusú a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22645) adzsam válasza Gubek-Einste (#22644) üzenetére


adzsam
újonc

Egy Belkin 802.11 G Wireless Router (F5D7234)-ről van szó.

(#22646) petakpa1


petakpa1
őstag

Ismét próbálkozom, hátha valakinek van ötlete erre

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#22647) windlord


windlord
őstag

Asus RT-N10E routerrel a következő problémám van.

Wifin a leltoltesi sebessegem max 20Mbit. Egyszeruen semmit sem tudok javitani rajta...
Kabelen siman meg van az 50Mbit.

A letöltésem emelte a szolgáltató (Digi). Az elején wifi -n jött is az 5-6Mbit, de stabilan beállt 15 - 20 Mbit közé..

Ha átrakom a routert "N" módba, akkor a gépem ledobálja a netről. Sőt még böngészni sem tudok vele...

Próbáljak meg szerezni egy másik "N" -es routert, hogy azzal mi történik?
A laptopom amivel próbálom (HP ProBook 4545s) tudja az "N" módot...

[ Szerkesztve ]

(#22648) Gubek-Einste válasza adzsam (#22645) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Régi öreg router így nem csoda, hogy gondok vannak vele, szerez be egy újat helyette.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22649) Gubek-Einste válasza windlord (#22647) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha G-s módba állítod akkor nem csoda, hogy csak 20 Mbps lesz a wifi sebesség.
Reset/firmware frissítés volt már?
Mivel az E-s verzió nem ajánlott, sok baj is van vele így hosszú távon jobban jársz egy másik router-rel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22650) Szenti1 válasza Gubek-Einste (#22626) üzenetére


Szenti1
csendes tag

Rendben. Koszi a valaszt!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.