Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) Intruder2k5 válasza VGYke (#21700) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Nem akarom az "ac" kliensekkel az 5Ghz-et lefoglalni"

Már pedig az AC kizárólag 5GHz-en működik, de persze nem N-es routerrel! Persze nincs kizárva, hogy az AC szabványt támogató kliens működik a 2.4GHz-es sávban is, de ott nem fog AC módban menni, legfeljebb N módban!

[ Szerkesztve ]

(#21702) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Mivel a routerem topikjában nem kapok hozzászólást, felteszem itt is a kérdést, hátha többen olvassátok és segítőkészebbek lesztek :)
Szóval, erre a gondra keresem a megoldást.
köszi

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#21703) Intruder2k5 válasza dethroner (#21702) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

inSSIDer 3 programmal nézted már a helyzetet?

(#21704) rolka1979


rolka1979
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Adott egy dlink dir 636L router, amit 2013.13.20.-án vettem és azóta minden rendben volt tegnapig. A 100mbps net, kb 3mbps-ál megy. (digi net) Ha az utp kábelt a gépbe dugom, akkor 90-115 között produkál. Reseteltem (kb 15x), frissítettem, de semmi! Van, hogy nem talál metet sem! Valakinek valami tipp? Mit csináljak még?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Roland

(#21705) Gubek-Einste válasza rolka1979 (#21704) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az egyik lehetséges gond az, hogy a lakásba bejövő kábelen rosszul kötötte be az érpátokat a szerelő ami most a gigabites switch csere után már gondot okoz, a gép még tolerálja ezt de a router már nem.
Máshol próbáltad már az eszközt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21706) rolka1979 válasza Gubek-Einste (#21705) üzenetére


rolka1979
csendes tag

Nem próbáltam máshol! De 8 hónapig semmi gond nem volt.

(#21707) rolka1979 válasza Gubek-Einste (#21705) üzenetére


rolka1979
csendes tag

Beüzemeltem a régi belkin routert, az tökéletesen működik!

(#21708) Gubek-Einste válasza rolka1979 (#21706) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel volt sebesség emelés így a régi 100-as eszközt gigabitesre lett cserélve és a nem megfelelően bekötött érpárok most okoznak gondot, másnál is volt/van ilyen gond.
Nem minden eszköz viseli ugyan, van amelyik jobban és van olyan ami rosszabbul.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21709) rolka1979 válasza Gubek-Einste (#21708) üzenetére


rolka1979
csendes tag

Értem! Akkor a szolgáltatót kell buzerálnom, hogy csinálja meg? Akkor ne vigyem vissza a routert?

(#21710) kali válasza rolka1979 (#21709) üzenetére


kali
legenda

szia,

a szolgáltatót kellene, ha foglalkozna ilyesmivel, de jellemzően nem érdekli őket a probléma, szépen kimutatják, hogy munkaállomással okés, a router miatt meg mossák kezüket, az már nem az ő dolguk...

(#21711) dethroner válasza Intruder2k5 (#21703) üzenetére


dethroner
veterán

Szia!
Nem ismerem ezt a programot. Mire jó és hogy kell használni? Hírtelen a neten csak annyit találtam róla hogy a wifi csatornákat ellenőrzi, melyik mennyire telített. Csak erre használható?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#21712) rolka1979 válasza kali (#21710) üzenetére


rolka1979
csendes tag

Akkor mit csináljak?

(#21713) kali válasza rolka1979 (#21712) üzenetére


kali
legenda

megnézed azokon a csatlakozókon a bekötést/színsorrendet, amihez hozzáférsz, amennyiben csak ott problémás és javítani lehet, úgy szerencséd van, de ha a számodra nem hozzáférhető helyen - például a szolgáltató helyiségében/dobozában - is úgy kötötték be, úgy vagy foglalkozik vele a szolgáltató, vagy nem - de jellemzően nem, bár attól még rákérdezhetsz, hátha...
keresel olyan routert, ami épp tolerálja az eltérő bekötést.

(#21714) rolka1979 válasza kali (#21713) üzenetére


rolka1979
csendes tag

És honnan tudom, hogy jól van e kötve? Egyik vége a routerben a másik a digi switchben van!

(#21715) kali válasza rolka1979 (#21714) üzenetére


kali
legenda

minden módozathoz adott a megfelelő színsorrend leírása, ahhoz képest viszonyítod, bár a biztoshoz látni kellene a kábel mindkét végét, mert ha nem okés a "szabványos" színsorrend, de a másik oldal megfelelően viszonyul hozzá, akkor nincs túl nagy gond, viszont akkor neked sem problémázna egyik router sem.
mások is jártak már így, ezen a fórumon is találsz példát, hogy a gigára ugrást követően adódott a probléma az addig megfelelően működő routerrel, de szerencsére a gigabit képes routerre történő csere miatt vett új router már nem problémázott, megfelelően lekezelte a változást - pedig azonos gyártós volt a két router; tl-wr841n kontra tl-wdr4300

(#21716) rolka1979 válasza kali (#21715) üzenetére


rolka1979
csendes tag

Értem, de én nem tudom a szabvány szinsorrendet! Viszont, ha a lakásban jó a sorrend, de a szekrényben nem jó, azzal semmit sem tudok csinálni! Hogyan lehet ezen feltételek mellett teljesen kizárni, hogy a router jó és a hálózatban van a hiba? Még egy szösszenet. Úgy tudom, ahol gigásra cserélik a switchet, ott a netet duplázzák, így kellene kapnom 200mbps-t, de csak 100 jön. Lehet, még nem cserélték le? Ez csak elmélet, Fogalmam nincs, hogy mi a helyzet!

[ Szerkesztve ]

(#21717) rolka1979 válasza kali (#21715) üzenetére


rolka1979
csendes tag

Na ennyit látok, másik vége a digi szekrényben! Ha nem jönnek ki, akkor leverem a lakatot!!!!

(#21718) kali válasza rolka1979 (#21717) üzenetére


kali
legenda

a kép alapján nem tudom biztosra kivenni a színsorrendet, de itt ellenőrizheted; link

(#21719) rolka1979 válasza kali (#21718) üzenetére


rolka1979
csendes tag

Akkor ez sehogy nem jó, mert a zöld nem lehet ott!!! Azt hiszem! De még így is kétséges, hogy mi a helyzet a szekrényben! Felhívom a digit, aztán meglátjuk!

[ Szerkesztve ]

(#21720) rolka1979 válasza kali (#21718) üzenetére


rolka1979
csendes tag

Felhívtam a digit! Itt még nem cserélték ki a switchet! Tehát a routerem valszeg megadta magát, más nem nagyon lehetséges ezek szerint.

(#21721) kali válasza rolka1979 (#21720) üzenetére


kali
legenda

amennyiben van rá lehetőséged, úgy próbáld ki máshol, és kiderül majd.
90 - 115 megabit/sec sebességet is írtál, márpedig a 100-as switch/hálózat 94 megabit/sec környékén maximalizálódik, és 100 felett pláne nem mérhetnél, így ha korrekt a mérés, akkor ott már cserélve lettek a 100-as eszközök.

[ Szerkesztve ]

(#21722) rolka1979 válasza kali (#21721) üzenetére


rolka1979
csendes tag

Sajnos máshol nem tudom kipróbálni, de majd jön a digis szerelő (2500-ért) és addig el nem megy, míg a routerem nem megy! Azt mondták telefonban, hogy biztosan a router a hibás!

(#21723) kali válasza rolka1979 (#21722) üzenetére


kali
legenda

jellemzően az előfizető eszközére fognak először minden hibát, akkor is, ha az valójában nem úgy van, de ezért is lett volna jobb előtte máshol is kipróbálni a routert, akkor legalább tudnád, hogy mi a helyzet.
olvasd vissza eisento problémáját, az addig hibátlanul működő router hibás működést produkált, amikor a digi gigásra fejlesztett, és ő átvitte máshová adott routert, és ott bizony hibátlanul működött a későbbiekben is, tehát nem a router romlott el, hanem a szolgáltatói oldalon keletkezett olyan változás, ami miatt probléma adódott.

[ Szerkesztve ]

(#21724) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Van egy kb. 3-4 éves TP-Link TL-WR841ND V5-ös verziójú routerem, legfrissebb firmware felreakva. Tegnap érdekes dolgot produkált. Nem tudtam belépni a webes kezelőfelületébe, az autentikációig sem jutott el. Mintha nem ment volna a webszervere. Ezen kívül minden működött, net volt, wifi és lan volt, ping volt.

Újraindítottam, pihentettem, hűtöttem. Ugyanaz. Mindent lehuzigáltam. Ugyanaz. Reseteltem. Jó lett! A működő (resetelt) állapotban visszatöltöttem egy két hónapja lementett beállítást, hogy ne kelljen mindent beállítani. Kezdte előről, vagyis minden ment, kivéve a webes kezelőfelület. Reset. Megint jó! Így kénytelen voltam újrakonfigolni. Azóta jó! Amúgy a routerrel meg vagyok eléggedve, négy LAN és kb. szintén négy Wi-Fi-s eszközt szolgál ki (ebből két LAN folyamatos) és sosem fagy, pedig van rajta forgalom rendesen. Igaz, hogy van vagy 45 fokos a háza.

Vélemény? Mi lehetett ez? (Melege lett és döglődik?)

(#21725) rolka1979 válasza kali (#21723) üzenetére


rolka1979
csendes tag

Ha nem lesz semmi változás, akkor visszaviszem a routert (még garis) aztán hamar kiderül, hogy hibás e. Ha nem, akkor megyek a digihez balhézni!

(#21726) kali válasza sinick (#21724) üzenetére


kali
legenda

szia,

lehet, hogy olyan beállítási/szoftveres probléma, ami csak bizonyos feltételek mellett jelentkezik, ezért nem találkoztál vele eddig/mindig, viszont a korábbi mentés hordozza a hibát.

(#21727) sinick válasza kali (#21726) üzenetére


sinick
senior tag

Passz. Bolygók együttállása. :) A beállítás kb. 2 éve ugyanaz ami azóta csak akkor változik évente egyszer-kétszer, ha a routerben változtatom a wifi-s jelszót vagy módosítom mac filter listát.

(#21728) namla


namla
újonc

Kedves Segítőkész Szakértők!

Segítségre lenne szükségem...
T-Home internetem van otthon, egy Pirelli modem+router kombóval. Emellett adott egy új Samsung Young androidos telefon.
Nem tudom őket összehangolni. A telefonos ügyfélszolgálatos azt mondta alacsony kategóriájú a telefonom, ezért nem tudnak kommunikálni.
A páromé Nokia C5....kérdem én: az jobb kategóriás????Neki mégis sikerült, SŐT a két szakember, aki üzembe helyezte egyből tudott csatlakozni, csak én nem , a laptop is, és csak nálam írja ki, hogy hitelesítési hiba lépett fel.
Ezen felbuzdulva leszedtem egy Penetrate pro nevű apk-t, ami generál nekem jelszót, de nekem nem kell, hiszen nem az a baj, hogy nem tudom a jelszótm hanem az, hogy a jelszó birtokában a saját netem nem tudom használni, persze egyszeri kiszállási díj ellenében, ami 8200 Ft, eljönnek és kicserélik a wifi modemet, persze erre még rájön ennek az ára.
Szóval a Pirelli és a S. Young egyszerűen nem tudnak kommunikálni, a telefon hitelesítési problémával megszünteti a kapcsolódást a Pirelli routerrel.

Aki tud segíteni, kérem jelezzen.
:R

(#21729) kali válasza namla (#21728) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem feltétlenül az olcsóság határozza meg, hanem a beállítások, az ügyfélszolgálatos meg menjen a válaszával a...
amik általánosságban befolyásolhatják a wifi csatlakozást;
- régió; megfelelő - magyar - legyen beállítva
- titkosítás; wpa2-psk - aes a legjobb, de minimum wpa-psk - aes
- csatorna; 1 - 11 tartomány a biztos, bár a magyarban 1 - 13 adott, de néhány ellenoldal nem szereti a 11 feletti értékeket
- használt szabvány; adott mobiltelefon b/g/n szabványokat kezel
- csatorna szélessége; adott mobiltelefon kezeli a 20 és a 40 MHz opciót is
- sávszélesség; adott mobiltelefon csak a 2.4 GHz sávot kezeli, így ha csak 5 GHz adott, akkor az problémát jelent
fontos, hogy;
- az ssid ne tartalmazzon ékezetes betűt, vagy nagyon speciális karaktert
- a titkosítás jelszava ne tartalmazzon ékezetes betűt, vagy nagyon speciális karaktert

(#21730) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy UPC Fiber power 60 netcsomag, és egy Netgear WPN824v3-as Wifi router, amit kb 4 éve adott a UPC az első net-előfizetéshez (persze valami párszáz forintos havidíj fejében).

A gond pedig az, hogy így Wifi-n keresztül az 1,6Mbit/s-es letöltési csúcsot nem tudom sehogysem meglépni, illetve sokszor szakadozik a jel arról nem is beszélve, hogy az emeleten kb. használhatatlan a jelerősség.

Beléptem a router menüjébe, körbenéztem, szerintem jól van beállítva, úgyhogy nem tudom mi lehet a baj, tudnátok segíteni? :R

(#21731) Gubek-Einste válasza Yiggdrasil (#21730) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Cserélted ki egy HGW-re a jelenlegi eszközödet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21732) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Sziaztok skacok!
Nem tudom ez a megfelelő topic-e de remélem igen.
Egyik havernak telón bejön a net wifin keresztül, asztali gépen kábelen viszont nem.
A gépben lévő alaplapi hálókártyán narancssárgán világít a led lan kábel mellett.
Mi lehet a gond? Router és modem már volt újraindítva.
Eddig nem volt ilyen gondja.

Köszi a választ előre is!

(#21733) Nescafé


Nescafé
őstag

sziasztok
Van egy Speedport w724v type ci modem / router egyben.
Szeretném a google dns -t beállitani, hol találom?
Köszönöm

 iPhone 15 Pro

(#21734) Intruder2k5 válasza Nescafé (#21733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár konkrétan nem ismerem ezen eszköz menüjét, de újabban több ISP már ezt a funkciót is letiltja az eszközeiben, így előfordul, hogy ebben sem lehet állítani! Ha így van, akkor nem marad más hátra, mint a kliensen beállítani!

szerk.:
Esetleg ez ismerős?

[ Szerkesztve ]

(#21735) Yiggdrasil válasza Gubek-Einste (#21731) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Köszi, már hívom is őket! :R

(#21736) Nescafé válasza Intruder2k5 (#21734) üzenetére


Nescafé
őstag

Megnézem jobban köszi ..

 iPhone 15 Pro

(#21737) lewis999


lewis999
csendes tag

Kedves Szakértők!

adott egy Tp-link 3/4G MR 3220 N router
kb fél éves max és folyton kiakad...
vagyis leáll a net rajta (usb stick mobil net-tel)
eddig nem volt vele semmi gond...
miután leáll csak újraindítás után tér magához
már kivettem a PIN kérést (hogy könnyebb legyen az újraindítás)
ötlet hogy mitől lehet?

köszönöm előre is a segítséget

(#21738) Gubek-Einste válasza lewis999 (#21737) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset/firmware frissítés volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21739) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Edimax BR-6204WLg Router! Amikor összekötöm a géppel és kapcsolok wifit akkor szépen működik a net, és android-dal is tudok rá csatlakozni! De sajnos egy csomó helyre nem tudok vele fellépni! Pl.: Steam-re nem enged fellépni, Dayzcommander nem talál szervert, teamspeak3-ra se lehet vele csatlakozni! Amikor nincs a router a modem és a gép között akkor nincs ilyen gondom! Hogy lehetne beállítani, hogy ne akadályozza a kapcsolódást?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#21740) wigo70


wigo70
tag

üdv! van egy TP-LINK TL-WR841N 300M routerem,ami a laptopot kb 10 percenként ledobja.ekkor hibaelhárítás,(az óra melletti kis ikon..) és megy újabb 10 percet.
valakinek ötlete van,hogy mitől lehet?

(#21741) VGYke válasza Intruder2k5 (#21701) üzenetére


VGYke
addikt

"AC szabványt támogató kliens működik a 2.4GHz-es sávban is, de ott nem fog AC módban menni, legfeljebb N módban"

Ez teljesen rendben is van! De "ac" kliens miért csak 144-el csatlakozik 2,4Ghz-en, amikor minimum 300-al kellene, ha nem 450-el? Lásd N66U Specifikációk:

Nem értem! Törődjek bele hogy 144 itt a maximum, vagy...?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#21742) Gubek-Einste válasza VGYke (#21741) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Meg kellene nézni, hogy a kliens specifikációjába mi szerepel 2,4 GHz alatt mert lehet, hogy ott csak ennyit tud.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21743) Flitter


Flitter
tag

Sziasztok!

Valaki foglakozik router javítással?

tplinklogin.net csak az alap adatok jönnek itt be,olyan mintha a biost eldobta volna,a bal oldali állítási lehetőség helyén nincs semmi.
Semmiféle adatot állítani nem lehet ,internet nincs se wifi. :F

Tipus: TP-LINK WR 2543ND VER1.1
Jelenség: egyszer csak meghalt,nem volt piszkálva,szétszedve ,firmware sem volt cserélve,gyári erdeti.Eső villám sem volt.stb. :Y Reset nem használt semmit.

Ha esetleg valaki javítana ilyesmit ,kérem írjon és lehetőleg irány árat is. Köszi! :R

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#21744) Gubek-Einste válasza Flitter (#21743) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáld meg a belépést IE alatt kikapcsolva minden biztonsági programot/reklám blokkolót.
Ha így sem jó akkor nézz be IDE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21745) Flitter válasza Gubek-Einste (#21744) üzenetére


Flitter
tag

Szia IE alatt betudok lépni admin/admin-nal,de mint írtam semmit sem tudok állítani. A bal oldali menü nincs.
Köszi!

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#21746) Intruder2k5 válasza Flitter (#21745) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mobillal? Esetleg Linux Live CD-vel?

Chrome-al sokszor vannak efféle panaszok újabban!

(#21747) Flitter válasza Intruder2k5 (#21746) üzenetére


Flitter
tag

Firefox 30 at használok. Live CD vel nem tudom,hogy kell :R

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#21748) Intruder2k5 válasza Flitter (#21747) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A reset-et úgy csinálod, hogy áram alatt nyomod 5-10mp-ig a reset gombot? A LED-eken látszik, hogy reagál, újraindul a router?

(#21749) Flitter válasza Intruder2k5 (#21748) üzenetére


Flitter
tag

Igen,áram alatt -volt hogy 20mpig.Ledek reagáltak aztán semmi változás. :(((
igen újra indult azért tudtam IE alatt belépni admin/admin nal.
Bal oldali menü sor full eltünt.

Mindjárt csinálok egy printscreent

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#21750) Flitter válasza Intruder2k5 (#21748) üzenetére


Flitter
tag

Itt a kép

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.