Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) Doma88 válasza Gubek-Einste (#21299) üzenetére


Doma88
tag

Innen olvastam el a telepítést illetve Huawei Echolife HG850a a modemem típusa.

(#21302) Intruder2k5 válasza szatyor1972 (#21297) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor javaslom...

1. A routert reset-eld!
2. Ha van újabb fw hozzá a tplink.com oldalon, akkor azt tedd rá, majd ismét reset!
3. Titkosítsd a WiFi-t, és klónozd a WAN MAC címet, mást ne piszkálj elsőre!
4. Áramtalanítsd a modemet és a routert is 4-5 percre!
5 Dugd vissza a modemet, és várd meg, amíg online lesz!
6. Dugd vissza a routert is!

Ha jó lett, akkor mehet a router többi beállítása, elsőként az admin jelszó csere!

[ Szerkesztve ]

(#21303) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Szisztok! Lenne még egy gondom, mint tegnap írtam van egy új Asus RT-AC66u routerem és olyant tapasztaltam a wi-fi jelerőséggel, hogy a régebbi Lynksys WRT54Gl routeremmel nagyobb volt a térerő mint az új asus-al. Mit lehetne tenni, hogy ezzel is nagyobb legyen a rérerő? Mivel a régebbivel a kertben is érzékelte, ezzel meg alig villan be a térerő...

Van egy másik tapasztalatom is, hogy a ház másik részén van egy D-Link Dir 600-as router is, ami csak switchként üzemel és ennek a wi-fi térereje meg nagyobb lett kint a kertbe. Ez hogy lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#21304) Intruder2k5 válasza Mtomasz81 (#21303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

inSSIDer 3 képet ha tudnál bedobni ide, az jó lenne!

(#21305) szatyor1972 válasza Intruder2k5 (#21302) üzenetére


szatyor1972
tag

Szia
A helyzet nem változott.

Boldognak lenni nem azt jelenti, hogy minden tökéletes!

(#21306) Intruder2k5 válasza szatyor1972 (#21305) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor esetleg cserélj kábelt a modem és a router között!

(#21307) Mtomasz81 válasza Intruder2k5 (#21304) üzenetére


Mtomasz81
tag

Remélem ez az amire gondoltál?

(#21308) Intruder2k5 válasza Mtomasz81 (#21307) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem egészen! Ezzel az inSSIDer 3 nevű programmal kellene csinálni, egy WiFi-s gépen elindítva, egy olyan képet, mint ez itt!

(#21309) Intruder2k5 válasza zs2994 (#21300) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

inSSIDer

License: Freeware
OS support: Windows/Mac/Android

(#21310) bradam


bradam
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne egy Linksys E1500-as routerrel kapcsolatban. 3 emeletes házban(földszint, pince, emelet) csak a földszintet tudja lefedni illetve az emeletnek azt a részét, ami közvetlenül a router felett van légvonalban.
Gyakorlatilag az egész ház majdnem beton, de szeretném, hogy ha lenne jel az egész házban. A routert kellene lecserélni, esetleg AP / Repeater lenne a megoldás?(Nem értek a témához, sorry ha hülyeséget írok)

(#21311) Mtomasz81 válasza Intruder2k5 (#21309) üzenetére


Mtomasz81
tag

Sajnos most jelenleg csak androidon tudom kipróbálni, de mivel az inSSIDer androidon fizetős így nem tudom, de találtam valami hasonló programot playbe és ingyenes a neve: Wifi Analyzer Ez nem jó véletlenül? Erről lenne szó: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=en

(#21312) Gubek-Einste válasza bradam (#21310) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen másodlagos eszköznek az üzem állítása lenne a jó megoldás.
a javaslatom az, hogy a jelenlegi legyen a másodlagos, az új pedig az elsődleges mivel a most kapható eszközök már jobbak mint a jelenlegi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21313) Gubek-Einste válasza Mtomasz81 (#21311) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen az is megfelelő, én is ezt használom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21314) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok!
Ma vettem egy Netgear DGN1000-es routtert.
A probléma az, hogy ADSL bemenetes (4 pin fekete-piros-zöld-sárga), viszont nekem az internet ilyen 8 pines kábelen jön.
Van erre valami megoldás, hogy használni tudjam a routert?
Köszönöm!

(#21315) Intruder2k5 válasza matyi19 (#21314) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez bizony elég baj, mert az egy xDSL modemmel egybeépített router! Szerintem ezt gyorsan vissza kellene vinni az üzletbe ahol vetted, hátha ki tudod cseréltetni egy normális routerre!

Egyébként milyen neted van? Van modem is hozzá, vagy csak a kábel jön be? PPPoE, vagy DHCP kapcsolattal megy?

[ Szerkesztve ]

(#21316) matyi19 válasza Intruder2k5 (#21315) üzenetére


matyi19
őstag

PPPoE kapcsolattal.
Az a helyzet vissza nem viszem mivel ma vettem a piacon.
1000 Ft volt, és igazából figyelmetlen voltam nem néztem hogy milyen csatlakozós...

(#21317) Intruder2k5 válasza matyi19 (#21316) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát akkor ez így ennyi, mehet az apróra...

(#21318) matyi19 válasza Intruder2k5 (#21317) üzenetére


matyi19
őstag

Ok koszonom!
Azert kerdeztem mert lattam youtube-on videokat, hogy mas sorrendben rakja a kebeleket es akkor mukodott, de ezek szerint nem...

(#21319) Intruder2k5 válasza matyi19 (#21318) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben a szolgáltatótól lenne HGW-d, ami önállóan csatlakozni tud a netre, úgy annak egyik LAN portját, és ennek az eszköznek az egyik LAN portját összekötve, tudnád Switch+Access Point-ként használni, amivel megnövelnéd az otthoni LAN portok számát hárommal, illetőleg lehetne egy új WiFi AP is, ami által nagyobb területet lehetne lefedni!

(#21320) Zeller01


Zeller01
tag

Segítsetek port forwardban!
Lehetetlen itt szívok vele mióta! Dlink DCM-704 és egy webcam gp-280.
Honnan tudom mi az alap port amit meg kell nyitni? 80 azt hiszem
De megcsinálom a routerben port forward
Ezeket kéri
Local IP beírom a kamera ip-t
Local Start Port 80
Local End Port 80
External IP beírom a router külső ip-t
External Start Port 80
External End Port 80
Protocol tcp
Description camera
Enabled on

Én rontok el valamit????
A PFPortChecker azt mondja a 80as port nincs nyitva
belső hálózatról elérem a kamerát, de külsőleg nem
remélem tudtok segiteni
Köszi

. : Z E L L E R : .

(#21321) Intruder2k5 válasza Zeller01 (#21320) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

External IP nem kell, hagyd üresen! Oda akkor kell írnod IP címet, ha csak egy adott címről akarod elérni a kamerát!

(#21322) Zeller01 válasza Intruder2k5 (#21321) üzenetére


Zeller01
tag

Szia ha nem írok external Ip-t akkor ezt kapom:
Error converting one or more entries:
:(

. : Z E L L E R : .

(#21323) maoAAC


maoAAC
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Linksys EA2700-as routerem, és digi200 (jelenleg 100/25) netem. Ha az ethernet a gépre csatlakozik akkor hasít rendesen kb 90-95 között. Routeren keresztül 20-50 között ingadozik (mind lan, és wlanon). Mi lehet a probléma? Tud valaki segíteni, már mindent kipróbáltam, de semmi sem segített. A digi meg említésre se méltó válaszadásban.

Próbáltam, ipv4-en elsődleges és másodlagos ip-t megadni a digi honlapjáról, kikapcsoltam a router tűzfalát, illetve egy insabil dd-wrt firmware-t is felraktam.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv.
Zs.

(#21324) Mtomasz81 válasza Intruder2k5 (#21308) üzenetére


Mtomasz81
tag

Bár ez nem az a program, amit írtál. Ez egy playből letöltött program android alatt. A neve: wifi analyzer Remélem ez is megfelel. Ezt a kertben mértem a piros és a jobb oldali sötétkék a mi routerünk pedig a sötétkékhez közelebb voltam kb. 5m a távolság, de mégis a piros a magasabb térerő, bár ennek raktam ki külön antennát az ablak elé szóval ez fallal nem érintkezik. A piros egy D-Link Dir600 ami switchként működik és a sötétkék az új Asus AC66U router. Valahogy mégis alacsonyabb a terereje az asusnak, mint a régebbi Lynksys WRT54GL-nél. Valami megoldás?

(#21325) calogero198


calogero198
csendes tag

Sziasztok!

Routerek kapcsán egy (amatőr) kérdés: ha a router támogatja a DynamicDNS-t, akkor az azt jelenti, hogy pl. 9299.org domain név szervert is támogatja/elfogadja? Vagy csak a DynDNS (fizetős) szerverre vonatkozik?

(#21326) quailstorm válasza calogero198 (#21325) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nézd meg a beállításait. Nálam pár szolgáltatóból lehet választani, és ugye ez egy régi, gagyi router. kééép

(#21327) calogero198 válasza quailstorm (#21326) üzenetére


calogero198
csendes tag

A gondom igazából az, hogy a routerem és a WIFI kamerám listájában csak a DynDNS szerepel, ami közös. A routerem - tl-wr740n - Firmware frissítése után sincs több (bár lehet, hogy ettől nem is várható ez)... Szóval én igazából azt sem értem, hogy mit befolyásol, hogy ki a szolgáltató? Mert tök mindegy kit választok a további beállításoknál szinte minden adat, beállítás (Host name, Port, IP címek) és a működésük ugyanaz? Nyilván a hozzá nem értésemből fakad ez az értetlenkedés... De nem akarok fizetni a a domain után :O

(#21328) quailstorm válasza calogero198 (#21327) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az is egy nagyon gagyi cucc.
Egyébként meg talán más a protokoll, meg a monopólium, hogy FIZESS. Úgyhogy vagy komolyabb router vagy havidíj.

(#21329) calogero198 válasza quailstorm (#21328) üzenetére


calogero198
csendes tag

Akkor inkább a router. És itt miben gondolkodjak (gyártó, típus)? Mert a DNS mellett a routerekhez se értek... :(((

(#21330) quailstorm válasza calogero198 (#21329) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Komolyabb TP-link OpenWRT támogatással. Szerintem...

(#21331) VeryByte válasza quailstorm (#21330) üzenetére


VeryByte
őstag

Kolléga írta, hogy router-ekhez sem ért. Így nem javasolnék neki OpenWRT-t.
Meg kellene nézni, hogy melyikben van mondjuk no-ip DDNS alapból lehetőségként. Mondjuk egy TP-Link emulator-ban a TP-Link oldalán.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#21332) calogero198 válasza quailstorm (#21330) üzenetére


calogero198
csendes tag

Köszönöm az információkat, megnézem ezt az OpenWRT-t!
Üdv

(#21333) quailstorm válasza VeryByte (#21331) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tanulni bármikor szabad, én meg nem kötelezném el magam egy szűk lista szolgáltató mellett ha nem muszáj.
De majd ő eldönti.

[ Szerkesztve ]

(#21334) VeryByte válasza quailstorm (#21333) üzenetére


VeryByte
őstag

A tanulást nagyon támogatom! :DD

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#21335) krealon válasza calogero198 (#21327) üzenetére


krealon
veterán

"A gondom igazából az, hogy a routerem és a WIFI kamerám listájában csak a DynDNS szerepel, ami közös."

Az igazi gond, hogy nem erted, hogy mi az hogy Dynamic DNS.

A legtobb internetszolgaltato, az internetre valo felcsatlakozaskor, a sajat IP cim tartomanyabol veletlenszeruen valaszt IP cimet, amit kioszt a felhasznalo (router) reszere.

Ahhoz, hogy az internet felol a sajat helyi halozatodon levo (a routered mogotti) eszkozt el tudj erni, eloszor a routered internet oldalan levo (WAN) IP-hez kell tudnod eljutni. Mivel ez minden csatlakozaskor mas es mas, nem mindig tudhatod pontosan, hogy melyik IP az, ami a sajat halozatodhoz vezet.

Erre tataltak ki Valtozo Tartomany Nev Szolgaltatast (Dynamic Domain Name Service), ami azt teszi lehetove, hogy a routered valtozo WAN IP cime helyett egy allando nevet hasznalhass.
Ehhez az allando nevhez a router-ed (vagy egyeb folyamatosan mukodo gep a helyi halozatodon) kepes hozzarendelni a pillanatnyi WAN IP cimet.

A hozzarendelest eleg 1 eszkozon elvegezni.

A Dyn.com Dinamikus DNS szolgaltatonek korabban volt ingyenesen hasznalhato modja, ami viszonylag egyszeruen mukodott, ezert egy kvazi szabvannya valt es szinte csak ezt a Dinamikus DNS szolgaltatast irtak bele a halozati eszkozokbe a gyartok.
A Dyn.com most, hogy szinte monopoliuma vat, beszuntette az ingyenes szolgaltatst, ezert ha nincs mas opcio a gyari firmware-ben a routeren (vagy a helyi halon uzemelo eszkozon), akkor porul jartal.

A TL-WR740N routerre letezik alternativ firmware, amiben nagyon sok ingyenes DynDNS szolgaltato beallithato. A gyarihoz hasonloan, viszonylag egyszeru grafikus menukkel rendelkezik a Gargoyle OpenWRT firmware. Halado felhasznaloknak a LuCI feluletu OpenWRT ajanlott.

Ha a kamera lehetoseget ad mas ingyenes DynDNS szolgaltatas hasznalatara, akkor nem feltetlenul kell a router altali tamogatas.

(#21336) TheProb válasza kali (#21237) üzenetére


TheProb
veterán

gyári fw alatt 150mbps-ot ír a kapcsolatnál, openwrt-vel 72,2-t. ez miért lehet?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21337) krealon válasza TheProb (#21336) üzenetére


krealon
veterán

"gyári fw alatt 150mbps-ot ír a kapcsolatnál, openwrt-vel 72,2-t. ez miért lehet?"

40 MHz csatornaszelesseg --> max 150 Mbps 1x1 MIMO eseten
20 MHz csatornaszelesseg --> max 72 Mbps 1x1 MIMO eseten

(#21338) TheProb válasza krealon (#21337) üzenetére


TheProb
veterán

ahha, ty!

Közben lőttem 1 képet inssdier-el:

u.i.: 40MHz-en még szarabb, így csak 35/35-öt mérek.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21339) krealon válasza TheProb (#21338) üzenetére


krealon
veterán

"u.i.: 40MHz-en még szarabb, így csak 35/35-öt mérek."

Ez ugye nem csoda a fenti inSSIDer kep alapjan, amin kb tucatnyi AP van elerheto kozelsegben, mint zavarforras.

(#21340) calogero198 válasza krealon (#21335) üzenetére


calogero198
csendes tag

Nagyon jó leírás egy magamfajta kezdőnek. Kezdek megvilágosodni! :))

(#21341) TheProb válasza krealon (#21339) üzenetére


TheProb
veterán

de 20-on meg 50/50 volt, arra értem. Sajnos tömbházban élek, így nem meglepő, hogy ennyi hálózat van. Mindegy, kénytelen vagyok akkor kábelt használni...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21342) Intruder2k5 válasza TheProb (#21341) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Másik megoldás, hogy beszerzel egy 5GHz képes routert, és persze hozzá kliens adaptereket is!

(#21343) rolii92i


rolii92i
tag

Hali!
Egy ideje ha rákattintok az internetelérésemre a csatlakoztatva/wifi jel előtt a "köszi a netet" kedves felirat szerepel..valaki lopja?Titkosítani kellene?
Előre is kösz a választ :)

(#21344) Intruder2k5 válasza rolii92i (#21343) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez elég valószínű! Sőt már régen kellett volna! És nem elég a WiFi jelszót megváltoztatni, a router admin jelszavát szintén szükséges!

[ Szerkesztve ]

(#21345) calogero198 válasza krealon (#21335) üzenetére


calogero198
csendes tag

elvileg így működnie kellene nem? Vagyis, ha jól látom a routerem és a 9299.org DNS szolgáltató által megadott cím egy IP-re hivatkozik?


tehát ha jól gondolom erre a xxxx.9299.org-ra kattintva be kellene jönni a kamerámnak!
IPCAMERÁM:

(#21346) krealon válasza calogero198 (#21345) üzenetére


krealon
veterán

"Vagyis, ha jól látom a routerem és a 9299.org DNS szolgáltató által megadott cím egy IP-re hivatkozik?"

Pontosan.

"tehát ha jól gondolom erre a xxxx.9299.org-ra kattintva be kellene jönni a kamerámnak!"

...ha a router-en at lenne iranyitva a 80-as port az ipkamera helyi halozatban hasznalt IP cimere.

A TP-link TL-WR740N-esen ezt a
Forwarding --> Virtual Servers --> Add
Service port: 80
Internal port: ide nem kell irni semmit
IP address: ide az ip kamera IP cime jon
Protocol: TCP
Status: Enable
[Save]

Ahhoz, hogy a helyi halozatban ne masszon el az ipkamera IP cime egy esetleges aramszunetkor, celszeru egy allando IP cimet kioasztani neki a
DHCP -vel, amit a DHCP --> Address Reservation -->Add new
MAC Address: az IP kamera hardver cime, ami a DHCP --> DHCP Clients List -bol kimasolhato
Reserved IP Address: ide jon az az IP, ami ki szeretnenek osztani az ipkameranak
Staus: Enabled
[Save]

(#21347) calogero198 válasza krealon (#21346) üzenetére


calogero198
csendes tag

Valamiért a 80-as port nem tetszik a routernek:

Minden mást elfogad, vagyis nincs ez a hibaüzenet. Egyébként az IP camera leírásában is ezt a 80-ast nem javasolták. a DNS pedig automatikusan ezt "adja". Nem tudom mit rontok el!?

[ Szerkesztve ]

(#21348) Doma88


Doma88
tag

Az lehetséges, hogy az új router miatt a uTorrent nem tud csatlakozni a peerekhez? Azt írja, hogy "Finding peers" egy piros háttérben és nem tölt semmit. Valamit be kellene állítani a router menüjében?

(#21349) krealon válasza calogero198 (#21347) üzenetére


krealon
veterán

"Valamiért a 80-as port nem tetszik a routernek"

Security --> Remote Management --> Web Management Port: 8000
Remote Management IP Address: 0.0.0.0
[Save]
Utana mennie kell.

(#21350) Intruder2k5 válasza Doma88 (#21348) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen lehetséges! Vagy portot kell forwardolnod a torrentes gép LAN IP címére, vagy pedig be kell kapcsolnod az UPnP-t, hogy ezt megtehesse a kliens magának!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.