Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) Gubek-Einste válasza tutis (#21949) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21952) Intruder2k5 válasza nepszter1 (#21945) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Írd be a gépeden parancssorba, hogy...

tracert bix.hu

...és az első hop lesz a router címe! De ha az alapértelmezett IP címet elállította a főbérlő, akkor gondolom a jelszó sem admin lesz!

(#21953) dzsanni7 válasza Gubek-Einste (#21898) üzenetére


dzsanni7
csendes tag

Helló, bocs hogy csak most válaszolok, reseteltem a routert, de sokat nem segített a gondomon. Annyit azért sikerült, hogy nem kapcsolódik be magától a wi-fi meg a bluetooth, de amint bekapcsolom a wifit és csatlakozom az inviteles zte routerhez máris újraindul a telefon. A laptopomon jól működik a net, ott nincs gond. De ez elég idegesítő, hogy otthon nem tudom a wifit kihasználni a telefonommal. Ha van valami más ötleted kérlek írd meg. Előre is köszi!

(#21954) tutis


tutis
őstag

Netgear WNR3500Lv2 router.
gyári firmware-t akarom visszatenni, most tomatousb van, de a wifi az iszonyat lassú így. Vissza tudom tenni a gyári firmware-t? Simán visszatöltöm az uprade fimware menüpontban?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#21955) Intruder2k5 válasza tutis (#21954) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! De pontosan melyik Tomato van rajta? Ha valóban TomatoUSB, akkor az már több éves fw! Nem próbáltál frissebb verziót? Shibby félét esetleg?

(#21956) Soma01


Soma01
veterán

A képen látható IPTV funkció mit takar? Mire lehet haszálni?

Van egy sejtésem, de jó lenne ha valaki leírná nekem.

Az "IGMP Proxy" is érdekelni, hogy mi és hogyan működik. Ezt Tplink routeren láttam.

Amúgy arra gondolok, hogy ezzel át lehet engedni a VLAN csomagokat, olyan DMZ féleség, csak nem IP-re, hanem egy bizonyos portra állítható be. De akkor a "IGMP Proxy" a TP-nél mi, és hová rakja ezeket a csomagokat?

Vagy hol kérdezősködjek ilyesmiről?

(#21957) Gabor8634


Gabor8634
tag

sSziasztok az a problémám ,hogy van egy tp-link TL-WR542G ruterem És mikor bekapcsolom a számítógépet (ami vezetékkel van hozzákötve percekig nincs net a gépen. A telefonokon wi-fin keresztül is elkezd akadozni meg van mikor el is megy és csk akkor van amikor a gépen is lehet már netezni!
Ilyen problémája volt már valakinek ? Vagy szerintetek mi lehet a probléma? A ruter haldokolna ?
Az alaplapot most cseréltem nem rég a régivel is meg az újjal is ezt csinálja!

(#21958) Gubek-Einste válasza Gabor8634 (#21957) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel elég régi a router így könnyen lehet, hogy döglődik.
Csinálj egy reset-et rajta, hátha megoldja a gondot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21959) tutis válasza Intruder2k5 (#21955) üzenetére


tutis
őstag

Shibby féle volt fent, de valami nem kóser a firmware-el, visszatettem a gyári firmware-t, így már jó a wifi, 40 megával jön a net.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#21960) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Sziasztok!

Belkin 150n típusú routerem van 1 éve, előző is belkin volt és mivel sokáig bírta maradtam ennél a márkánál. Első gondom az lenne ,hogy ,ha meg van osztva több helyre a wifi ,(3 laptop 2 mobil) -én nem használok mobilon wifit mert undorítónak tartom ha otthon valaki youtubeot néz mikor számítógépen is lehet, de más megteszi itthon- akkor egy multiplayer játéknál olyan szinten szinten akadozik ,hogy játszhatatlan . Ez mindenkinél így van? A játék és a videó buffer nem 1 gépen történik.

Másik problémám ,hogy ha töltök le utorrenttel akkor mellette ,ha youtubeot nézek ledob netről( sárga felkiáltó jel a wifi jelnél) . Vagy várok 5 percet és jó lesz vagy le és vissza csatlakozom.

Kérdésem ,hogy lehet -e valamivel orvosolni a gondot vagy csak új router oldaná meg? Ti is a tp-link márkát ajánljátok?

köszönöm előre is aki elolvassa :D

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#21961) szoki007


szoki007
aktív tag

Sziasztok

Van egy TP-LINK TL-WR642G routerem, és Digi net ( 50mbit ) .
A problémám az, hogy wifin kb. 20 mbitet teljesít, viszont kábelen jön az 50.
Mit állítsak át ?

(#21962) Gabor8634 válasza Gubek-Einste (#21958) üzenetére


Gabor8634
tag

Már reseteltem semmi változás frissitettem is ugyan az! Mivel lehet megnézni hogy rendesen működik a rúter van rá valami ellenörző progi?

(#21963) DBob válasza Gabor8634 (#21962) üzenetére


DBob
őstag

Pingelj meg egy, a nem lokális hálózatban lévő random IP címet, vagy egy általad ismert oldalt.
Ha lesz válasz, akkor a router routeol.

(#21964) kali válasza szoki007 (#21961) üzenetére


kali
legenda

szia,

vegyél n szabványos routert, és ha az ellenoldal is csak g szabványos, akkor az is cserélendő n szabványosra, mert a g szabványon bő 20 megabit/sec környékén limitálódik a mérhető átviteli sebesség, az 50 megabit/sec sebességű net átviteléhez n szabványos, legalább 150-es kapcsolat kell.

Ramoskaa; szia, erősebb hardverű router kell, pláne húzós torrent esetén, mert az még a komolyabb routereket is képes megakasztani.
amikor komoly terhelést kap a router - például kábelen torrentet -, akkor ha kezd elfogyni a hardver, akkor először a wifi kapcsolattól veszi el a szuflát, azért akad be/le először a wifi.
tp-link is van megfelelő, de sok más gyártó is szóba jöhet, rászánt összeg kérdése csak a gyártó és a típus.

[ Szerkesztve ]

(#21965) Crank822


Crank822
tag

Sziasztok egy olyan gondolom lenne hogy be szeretném kapcsolni a routeren az UPnP dolgot de sehogy sem sikerül meg találni a ruter beálitásai közt!

Huawei EchoLife HG8245 GPON/EPON lenne szó!!! ha esetleg valaki tudna nekem ebben segiteni azt nagyon meg köszönöm :)

beyond...

(#21966) zozoo83


zozoo83
tag

Sziasztok, nekem egy olyan problémám lenne, hogy beállítottam az ASUS N12D1-es routerembe a DDNS-t, de csak saját hálózaton belül hajlandó megnyitni a router beállításait, kívülről semmi nem történik, régi d-linkemmel működött. Lehet hogy az asuscomm.com DDNS kiszolgáló miatt van? Váltsak másra? Vagy tűzfalba kell valamit állítani?

(#21967) Ramoskaa válasza kali (#21964) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Köszi a választ! Csak wifi használat van. Ilyen erős hardverrel rendelkező routert kapok 5000Ft alatt?

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#21968) Multibit válasza zozoo83 (#21966) üzenetére


Multibit
veterán

Ezt beállítottad?

(#21969) Gubek-Einste válasza Ramoskaa (#21967) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiért nincsen, min egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND kellene de inkább egy gigabites portokkal rendelkező típusú.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21970) spiritex válasza Gubek-Einste (#21969) üzenetére


spiritex
veterán

A 841N és 841ND között egyébként mi a különbség?
Egy társasház két emelete közötti wifi átvitelhez, amire egy időben kb. 5-6 wifi eszköz lesz kötve elég valamelyik 841-es vagy inkább a 940N-es vagy 941ND-s kellene? Itt sem tudom mi a különbség a 940N és 941ND között...
Előre is köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21971) Gubek-Einste válasza spiritex (#21970) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N-n nem cserélhető az antenna, az ND-n igen.
Ha van olyan eszköz amelyik támogatja a 2x2 jobb MIMO-t akkor érdemes 94x választani, ha nincs ilyen akkor inkább a 841ND-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21972) spiritex válasza Gubek-Einste (#21971) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, és nem baj, hogy csak 2 antennája van? Elég lesz az? Mert a 94x-nek 3 db van, azért gondoltam...
Amúgy foglalmam sincs mi az a 2x2 jobb MIMO. :B

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21973) kali válasza Ramoskaa (#21967) üzenetére


kali
legenda

5 e ft környékén csak tl-wr740n, tl-wr741nd, vagy esetleg tl-wr841n(d) van újonnan, és azok bár erősebbek valamivel a jelenlegidnél, de komoly terhelés alá javasoltabb a tl-wr1043nd v2 (fontos a v2, mert a régi v1 gyengébb típus), ami már bírja rendesen a húzós terhelést, de 12 e ft környékén indul az ára.

spiritex, akkor számít a 2 kontra 3 antenna és a jobb mimo képesség, ha az ellenoldalon jobb, mint 2 antennás és 2*2:2 mimo képes eszköz adott, az meg nem annyira jellemző 2.4 GHz sávon, de legalábbis elég ritka.
a mimo képességet a wifi modulok pontos típusa alapján lehet megtudni, ha leírod, hogy milyen eszközökkel csatlakozol a router által szórt hálóztara, illetve pc, notebook...stb esetén a benne lévő wifi modul pontos típusát , akkor segítünk meghatározni.
mobiltelefon, tablet...stb esetén elég annak a típusa.

(#21974) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.A következő a gondom.Ameddig nem húztam újra a vinyóm,addig le tudtam tölteni a "BitComet"-ről.Amióta újra Installáltam a 'BitComet"-et,Blokkolva van a Port.A Tűzfal nyitva van.Azt írja ki hogy nézzem meg a Tűzfalat és hogy a NAT Router-t.Mit tegyek?Laci. :R

Soha többé ...

(#21975) zozoo83 válasza Multibit (#21968) üzenetére


zozoo83
tag

Nekem ilyen nincs is benne, lehet máshol lesz? Gondolom azért néz ki másképp mert a legfrissebb firmware van rajta..

[ Szerkesztve ]

(#21976) zozoo83 válasza Multibit (#21968) üzenetére


zozoo83
tag

Nah Administration/System alatt megtaláltam de még mindig nem nyílik meg netről.. :W

(#21977) zozoo83


zozoo83
tag

Sikerült megoldani, az volt a hiba, hogy a portot is meg kell adni a böngésző címsorába.

(#21978) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

Van egy WR1043 ND routerem (OpenWrt vargalex v1.1.7), és ugye adott egy UPC modem is 120/10 nettel.
A kérdés az, hogy tudnám kikapcsolni mind a kettőben a tűzfalat?

Valaki ajánlotta, hogy a UPC modemben kapcsoljam ki, de nem találok ilyen lehetőséget. :F

Amióta pedig átállítottam a router nevét, azóta a telefonom (Lumia 1520) sehogy sem akar csatlakozni a WiFi-hez, nem látja a hálózatot. Volt router restart, modem restart, telefon restart. Egyedül PC restart nem volt még.
Azóta visszaállítottam a router alapbeállításait, de így sem látja a telefon.
Amíg a router nevet nem piszkáltam, nem volt gond, ment.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#21979) Multibit válasza zozoo83 (#21977) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Nem véletlenül kéri be a portot a router.

(#21980) Intruder2k5 válasza zack (#21978) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A UPC modemen - ami szerintem inkább egy HGW - nem a tűzfalat kell kikapcsolni, hanem bridge módba kell állítani, hogy csak modemként funkcionáljon, így nem fog benne a tűzfal sem működni!

Szerintem ezt ajánlhatták neked!

[ Szerkesztve ]

(#21981) zack válasza zack (#21978) üzenetére


zack
nagyúr

Wlan-t sikerült megoldani. Ez már nem aktuális.

Marad a tűzfalak kikapcsolása mint téma, és jó lenne a vargalex firmware-hez valami leírás, mi kell átállítanom az alap beállításokhoz képest.

(#21980) Intruder2k5

Hogy teszem át bridge módba? :B

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#21982) dzsanni7


dzsanni7
csendes tag

Sziasztok!

Inviteles routeres iptv-s netem van pár hete. zte zhxn h168n-es routert adtak. Az a probléma hogy rácsatlakoztam a telómmal, ami egy vodafone smart III, a router-re, és azóta egyfolytában újraindul a telefonom. Reseteltem a routert, gyári beállításokat állítottam a telón, de semmi változás. Ahogy rácsatizok a zte routerre, a teló ujraindul! Valaki aki tud segítsen légyszi! Köszi

(#21983) Intruder2k5 válasza zack (#21981) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így valahogy...

(#21984) zack válasza Intruder2k5 (#21983) üzenetére


zack
nagyúr

Ilyen lehetőség nálam nincs.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#21985) Intruder2k5 válasza zack (#21984) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen HGW-d van pontosan? És ugye véletlenül sem üzleti előfizetés?

(#21986) zack válasza Intruder2k5 (#21985) üzenetére


zack
nagyúr

"A UPC modem beállításainál nincs tűzfal opcióra lehetőség. Motorola SBV6120E a tipusa, ebből jön a 120/10 net, és a vonalas telefon is.
Amit tudok állítani a configuration-nél, az a Frequency Plan, Upstream Channel ID, Favorite Frequency (Hz), enable/disable DHCP Server."

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#21987) Cranium


Cranium
tag

Üdv!

TP Link TL-WR720N routerem van. Egy ideig minden tökéletes volt, de már napok óta megy el folyamatosan net, és néha azt írja ki, hogy WAN port unplugged. Miután újraindítom a modemet/routert megjavul egy kis időre, de aztán megint szakadozik az internet. Mi lehet a probléma?

(#21988) spiritex válasza Cranium (#21987) üzenetére


spiritex
veterán

Lehet, hogy csak érintkezési hiba, kimozdult vagy sérült kábel, csatlakozó. Én első körben megmozgatnám a kábelt, majd ha továbbra sem jó, akkor új LAN kábelt próbálnék ki.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21989) Soma01 válasza spiritex (#21988) üzenetére


Soma01
veterán

És pihentetném egy éjszakára ez egész routert. Aztán meglátjuk mennyit bír. A dugasz táp is lehet hibás. Ha van más eszközhöz olyan paraméterű táp, vagy tudsz kölcsön kérni/cserélni, próbáld ki.

(#21990) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok!

Amerikaban voltam amikor epp belevagott a villam egy kozeli faba, meg a talajba(elegge beszartam).Azota nem kapcsol be. Valoszinu tulfeszultseget kaphatott. Nos a kerdes az, hogy meg-e lehet menteni?

(#21991) CortezX


CortezX
aktív tag

Sziasztok!

Asus N56U-val lenne egy "kis" problémám. Tegnap vettem át, egy TP-Link 841ND-t váltott. A gyári fw-t akárhogy állítgattam, jóval gyengébb jelem volt (főleg 2 fallal és 6 m-el arrébb), mint a TP-Link-el. Aztán feltettem ezt a custom fw-t és beállítottam ugyanígy. Ezután csináltam pár mérést ezzel az appal és a hozzá tartozó tcp serverrel, valamint 2 noti közt lan-wlan film másolással. Jelerősségben javult a helyzet, de átviteli sebességben még így is elmarad a TP-Linktől kb 20-25%-al. Egyébként 150 mbit-es N-es modul van a notikban, és tabletben is. 2,4 Ghz-en 50 mbit a plafon (5G-n pedig 92). :(((

(#21992) HoaryFox válasza ampulla (#21990) üzenetére


HoaryFox
őstag

Micsoda nem kapcsol be? :DDD

Amúgy ha router, akkor próbáld ki egy másik táppal, ha nem megy, akkor sajnos kuka

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#21993) pibácsi


pibácsi
senior tag

Szia Mindenkinek!
Kérnék szépen egy kis segítséget. Zyxel P-660HN-T3A routerem van- Telekomos. Valami megváltozott benne a beállításoknál, bár én nem nyúltam hozzá. Egyszerűen a Skyp-ot nem tudja csatlakoztatni, nem tud kapcsolódni, állandóan azt írja ki, hogy a "Skype nem tudott kapcsoltot létesíteni".Az érdekes az, hogy három gépem megy erről a routerről és mindegyik ezt írja ki. Nem tudom, hogy mi jött közbe, eddig - már kb fél éve jól működött. Most a másik két gépemről az Outlook levelezést sem tudom használni, állandóan ott is jelszót kér. A középső gépemen akartam először a Skypet elindítani, de azonnal kérte a jelszót, holott korábban pöccintésre indúlt. Sokat próbálkoztam, de semmi. Azóta a másik kettőn sem megy, mindíg jelszót kér és visszadobja. A három gépnek egy közös pontja van ez a router. Úgy gondolom, hogy ott történt valami a sok próbálkozással. Besokallt.
Mit tudtok tanácsolni, mit kellene átállítani, beállítani. Elviekben semmi beállítás nem változott meg a beüzemelés óta. A Skype fiókom múködik, mert más hálózatról más géppel bepróbáltuk és ott jó.
Várnám a válaszotokat, hátha sikerúl megoldani.

Üdv. Pibácsi

(#21994) spiritex válasza pibácsi (#21993) üzenetére


spiritex
veterán

Tuti a legfrissebb Skype verzió van fent?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21995) dzsanni7 válasza dzsanni7 (#21982) üzenetére


dzsanni7
csendes tag

Sziasztok! Valaki segítsen nekem is légyszi!

(#21996) spiritex válasza dzsanni7 (#21995) üzenetére


spiritex
veterán

Én megpróbálnám a router-t g-s vagy b-s üzemmódra állítani n-es, g,n-es vagy b,g,n-es helyett.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21997) proradeon válasza CortezX (#21991) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad megadott sebességek teljesen reálisak, nincs velük semmi gond. A 150 mbps csak névleges érték, valójában csak töredéke érhető el, mint ahogy azt tapasztalod is. Ha nagyobb sebességet akarsz elérni, cseréld ki a notebook-ban a 150 mbps WiFi kártyát 300 mbps névleges sebességűre.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#21998) CortezX válasza proradeon (#21997) üzenetére


CortezX
aktív tag

Igen ezzel tisztában vagyok. :) A bosszantó csak az volt, hogy a 4 éves router tudott 85 mbit-et, ez pedig eleinte csak 55 körül. Azóta sikerült úgy beállítanom, hogy most már veri a Tp-Linket mind lefedettségben, mind sebességben. ;) Noti wifi kártyát szerinted honnan érdemes rendelni? Ahol régebben néztem ott 8e volt a legolcsóbb 300-as.

(#21999) spiritex válasza CortezX (#21998) üzenetére


spiritex
veterán

És miket állítottál rajta, hogy jó legyen?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#22000) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Tegnap beállítottam egy Asus routert. A gondom, hogy nem tudok belépni az admin felületére. Jelszó, felhasználónév stimmel, mert néha sikerül, de legtöbb esetben ez a kép fogad:

Most épp kábelen vagyok, de így sem sikerül.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.