Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Agyasima


Agyasima
senior tag

Nekem kellene egy Firmware! Mégpedig az alábbihoz:

SMC 7004VBR EU-hoz. A trükk azonban a part numberrel van. Ugyanis seholse találom a 720.646-os part No.-hoz tartozó firmware-hez. Tud valaki segíteni? Igen fontos lenne, mert jelenleg nem birom használni ezt a szerencsétlen routert, valamiért...


SÍRNI TUDNÉK!

Segítsetek! :O

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#102) -=Valium=- válasza Agyasima (#101) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Az SMC oldalon én sem találtam.Nekem is ez volt.Már nem emléxem melyiket raktam fel de amelyik nem jó az nem is megy fel rá.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#103) Agyasima válasza -=Valium=- (#102) üzenetére


Agyasima
senior tag

Köccer! :)
Akkor letöltök egy párat, azt próbálhatom...

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#104) Chieftec válasza Chieftec (#100) üzenetére


Chieftec
őstag

jupsz

(#105) -=Valium=- válasza Chieftec (#104) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Szerintem max a FW frissítés jöhet szóba.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#106) Chieftec válasza -=Valium=- (#105) üzenetére


Chieftec
őstag

Feltettem a legújabbat, azzal meg fagyogat a menü.

(#107) -=Valium=- válasza Chieftec (#106) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Nemtom milyen routered van de valami ''stable'' version-t tegyél fel ha van hozzá.A beta meg a hackelt FW-t kerüld.

[Szerkesztve]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#108) Chieftec válasza -=Valium=- (#107) üzenetére


Chieftec
őstag

Oks, bár ez a gyártó oldalán volt kb 2-3 hónapja szórakoztam vele.

(#109) PoLizei válasza Spec (#99) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Hello, Spec!
Vannak olyan routerek, amikben te tudod megadni hogy kapcsolódjon-e vagy ne. Sőt, a ''dial on demand'' üzemmód némelyikben azt is tudja, hogy ha kell csatlakozik, ha egy bizonyos ideig nincs forgalom kifele, szétbont. Nekem egy Gigabyte GN BR01-G van, ezen lehet ''kézzel'' csatlakozni, bontani, a DOD csak addig terjed, hogy az ''Idle Time'' után szétkapcsol. Amiért viszont nem ajánlom ezt a típust, az az, hogy mindezt csak a leírás szerint tudja, a bontás után sokszor ki kellett húznom, majd újraindítanom a routert, hogy egyáltalán be tudjak lépni a menübe pl. újrakapcsolódni :F . Talán egy fw frissítés majd megoldja, de a mostani legfrisebb verziót fel sem tudom tölteni rá.
( mondjuk, most cseréltem le az időkorlátos ADSL-emet Chello lightra, így már nem zavar a dolog :P,)

[Szerkesztve]

P*L****

(#110) ByB


ByB
addikt

SOS HELP KELLENE!!! Ez Enternet se szó se beszéd úgy döntött, hogy megváltozik a belépési cím, amit a routerem nem tud véghezvinni: SMC7004ABR EU! Az a baj, hogy se az ADMIN, se az SMCADMIN jelszóval nem lép be, a RESET gombra pedig nem reagál? Mi tévő legyek...? :O

(#111) Noxy válasza ByB (#110) üzenetére


Noxy
veterán

És ha így irod be : smcadmin
A reset gombot + hosszab ideig kell nyomni. 30-40 mp

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#112) -=Valium=- válasza ByB (#110) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Ennek semmi köze az Enternethez.A routert a belső hálóról éred el.

Hosszabban nyomd a reset gombot.

Nekem a jelszó gyárilag üres volt.Próbáld meg azzal is.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#113) ByB


ByB
addikt

Köszönöm a válaszokat, próbálkozok! Kisbetűvel próbáltam és tudom, hogy a router belső hálón van, de nem találja az enternetet...

(#114) ByB válasza ByB (#113) üzenetére


ByB
addikt

Sikerült megoldanom mindent! Nem tudom, hogy nyomkodtam, de elkezdett villózni és már yoó! :C THX

(#115) Trainer


Trainer
csendes tag

Lenne egy nagy kérdésem!?!
Hogy lehet állandó ip címet csinálni, ha adsl netem van és routerem??
Válasz előre is köszi! :F

(#116) -=Valium=- válasza Trainer (#115) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Állandó IP-címet nem lehet csinálni.Esetleg regelsz magadnak valamelyik DDNS szolgáltatónál(pld. myip.hu) és akkor a névvel tudod azonosítani a géped. :DD

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#117) Czibu


Czibu
tag

Helló!

Nékem is lenne egy különleges problémám:
még tavaly vettem sulinetbe egy SMC WBR2804 (azt hiszem), wirelesses kis frankó router, most, egy évre rá annyira beadta a kulcsot, hogy pppoe-ra egyáltalán nem hajlandó csatlakozni semilyen modemmel (thomson, és dialcom). ráadásul a thomson modemet is hazavághatta, mert valamilyen úton módon az meg routerekkel nem hajlandó működni (pc-re kötve megy, routeren nem, több routerrel is próbáltam) most van egy vacak routerem, és egy modemem amit:
az invitel rt nem cserél ke, merhogy pcn megy, a router őket meg nem izgatja :O

a routert elvittem szervízbe, Test ok-val visszaküldték, hogy működik. összerak egy olyan modemmel ami jó, és minden routerrel faxán megy, de ez megint nem szereti ez a smc genyó, csak a cannotconnettoPPPOE szerver üzit dobja ki.
mit lehet ezek ellen tenni?

:Y

szóhoz sem juttok mi? ha valami nem vili, kérdezzetek!

Az Élet egy szar játék! De a Grafikája nagyon OTTVAN!

(#118) -=Valium=- válasza Czibu (#117) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Próbáld meg sztem. a gép hálókarijának MAC címét klónozni.Hátha. :F

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#119) steve@prhw válasza Czibu (#117) üzenetére


steve@prhw
őstag

Nem lehet, hogy az újabb PPPoE protokollra állt át a szolgáltatód? A dialcom modemmel más router rendben működik, csak ez nem?

A MAC-klónozás PPPoE-nél nem jellemző, viszont egy firmware frissítést, valamint egy teljes factory resetet és újrakonfigurálást kipróbálhatsz, az talán segít.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#120) johan


johan
csendes tag

Üdv van egy SMC BR14UP routerem minden ok csak hiába telepitek printert a hálózatra
a nyomtatás nemindul el.A printerek a következők: Canon BJC-240,Samsung ML-1610, Lexmark Z33 egyik sem nyomtat a printer serverröl.Segitsetek mi lehet a probléma ?amugy a telepitéseket megcsináltam . :C

(#121) steve@prhw válasza johan (#120) üzenetére


steve@prhw
őstag

Rendesen fel van telepítve a gépre a printer server cucca, ugye? A nyomtatók át vannak irányítva a létrehozott hálózati nyomtatóportra? Mi a hibaüzenet? Semmi reakció a nyomtatók részéről?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#122) csozsi válasza Czibu (#117) üzenetére


csozsi
tag

Véletlenül nem cserélted el a lan-kábeleket?
Az adsl és a router közé crosslink kábelt tegyél.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#123) johan válasza steve@prhw (#121) üzenetére


johan
csendes tag

Kösz a segitség. más probléma volt, már megy a nyomtatás. :)

(#124) -=Valium=- válasza johan (#123) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Akkor megoszthatnád velünk is hogy mit szúrtál el. :U :R :C

[Szerkesztve]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#125) ByB


ByB
addikt

Szerintetek elképzelhető, hogy SMC 7004ABR router firmware frissítése után belassul a net? Ma reggel frissítettem, minden rednben ment, de az Enternettől érkező adsl belassult!!! Az eddigi 200kbytes/sec helyett csak 160kbytes/sec-cel jön!!! :(

(#126) ByB válasza ByB (#125) üzenetére


ByB
addikt

Megoldódott nem router probléma volt... :U

(#127) SDR


SDR
csendes tag

Sziasztok!
Egy új Planet XRT-401D router olyanokat csinál, hogy pl.
-letöltök egy videót - a file hibás lesz, nem lehet lejátszani
-kép megnyitásakor a neten - egy ponttól kezdve hibás, más színű lesz a kép
-levelek letöltésekor (Outlook E-ben) - nem tudja egyhuzamban letölteni a leveleket, néhány után (~megszakadt a kapcs. a kiszolgálóval) hibaüzenet, újra küldés/fogadás újra hibaüz. végül sokadikra lejön mind, csak a legtöbb 4x-5x.
-pl hotmailben/fórumokhoz hozzászóláskor nem reagál nyomógombokra (nem küldi el)
Ha kikötöm a routert, és anélkül csatlakozom, ez mind OK, szóval biztos hogy a routerrel van gond, kérdés, hogy vmi beállítás okozza, vagy úgy ahogy van lecserélendő :(((
Találkozott esetleg vmelyikőtök hasonlóval? Köszi
SDR

[Szerkesztve]

(#128) Kazimir


Kazimir
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni!

A probléma a következő a net hozzáférést elszeretném osztani két részre ehhez van egy ADSL modem és egy Zyxel Prestige 324 router ami négy részre osztaná a net-et ( én csak két gépet fogok hozzá csatlakoztatni) próbálgatom összehozni a dolgot de mindig az a hiba üzenet jön vissza a végén hogy „ egy hálózati kábel nincs csatlakoztatva „.
Előre is köszi!!!
:o

(#129) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne, hogy egyik napról a másikra, elment a net routeren (D-link di-624) keresztül. Ha a sima kábelmodembe (fibernetes kábelnet) dugom át a gépet, akkor tökéletesen megy. IP címet újítottak, lehet hogy ez kavarna be?
Lényeg, hogy sehogy sem tudom működésre bírni. Próbáltam 0-ról kezdve, restartolgatni mindkét modemet.
Segítsetek pls!
Előre is köszi!

(#130) Torry


Torry
addikt

UP!

(#131) zsommi válasza Torry (#130) üzenetére


zsommi
senior tag

Hogy érted azt hogy IP-t újítottak?
Mert ha másik IP-t kaptál, akkor nyilvánvaló, hogy azt át kell írni a routerban..
Kivéve ha DHCP-n kapod az IP-t, de akkor mennie kéne elméletileg...

(#132) mekkelek válasza SDR (#127) üzenetére


mekkelek
tag

Ilyesmivel még nem találkoztam, de nem tudok elképzelni olyan beállítást, ami ilyen típusú adathibát okozhatna.

(#133) Torry válasza zsommi (#131) üzenetére


Torry
addikt

DHCP-n kapom, de akkor hogy tudom azt megcsinálni, hogy manuálisan kelljen beírni az ip-t?
Egyébként a gét gép látja egymást, de net az nincs.

(#134) zsommi válasza Torry (#133) üzenetére


zsommi
senior tag

Huh..ez húzos kérdés...
És a szolgáltató milyen sűrűn változtatja az IPd?

Mert ha ritkán akkor megcsinálhatnád azt, hogy megnézed DHCP kiosztás után az ipt, aztán azt szépen, manuálisan bepötyögöd a routerba...
Utána meg a további router beállítást már tod, gondolom..
Azt mondjuk nem értem hogy mi is a baj, tehát hogy az egyik gépen nem megy csak a net, vagy mindkettön!?

(#135) emitter válasza Kazimir (#128) üzenetére


emitter
őstag

aktuális még a dolog? ha igen, elmondanád, hogy miket kaptál a szolgáltatódtól? (ip, dns, user/pwd stb)

(#136) Torry válasza zsommi (#134) üzenetére


Torry
addikt

Tehát az lenne a probléma, hogy DHPC-n nem kapok ip-t. Amikor az újításra nyomok, azt írja, hogy ''kifutott az időből''.
Egyik gépen sincs net. De látják egymást.
Nagyon ritkán újít ip-t.

(#137) t-rac


t-rac
senior tag

Van egy Canyon CN-BR1 routerem,ami egyben switch is. Be szeretném állítani,hogy minden portot engedélyezzen,de nem tudom hogyan kell,egy csomó program és játék nem megy így,mert letiltja a portjukat. Van szoftveres tűzfalam,nincs szükségem a portok blokkolására.
[link]

[Szerkesztve]

(#138) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv mindenkinek!

Most vetteme gy Edimax BR6104KP-t, minden tökéletesen megy, kivéve a nyomtatószervert. Mikor feltelepítem a print servert, utána egyetlene gy portot sem talál és a routeren se világít az USB1-hez tartozó LED, pedig a nyomtató be van kapcsolva. Portnak be van téve az USB001 - Virtual pronter port. De valamiért nem akarja felismerni se a router, se a sz.gép. Valaki tudna megoldást a problémára?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#139) BigBadPlaYeR válasza t-rac (#137) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A http://portforward.com -on elég szemléletes leírások vannak, hogy hogyan kell engedélyezni a portokat, elég sok router típushoz. A te típusod pont nincs fönn, de hasonló igen. Hátha az tud adni valami támpontot. Ez után meg csak annyi a dolgod, hogy kideríted, hogy milyen progi melyik portot használja.

Vagy megadszi neki egy tartomány 0-tól... nem tom mi a legnagyobb port... Bár lehet az nem működne, nem próbáltam. Én szépen mindent portforwardoltam amire szükségem van.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#140) zsommi


zsommi
senior tag

Ha valaki tudja, hogy egy routeren miért van nyitva az smtp, pop3, és az imap port, az pls szoljon, mert én amikor megláttam, akkor csak néztem... :Y

Ja és, hogy lehetséges-e a router mögé belátni...?

(#141) BiriBum


BiriBum
őstag

Szintén zenész :D
ADSL-hez tűzfalnak milyen routert érdemes venni, ami helyettesítheti a szoftveres tűzfalat és nem lehet mögé belátni?

(#142) benfolds


benfolds
őstag

Helló! Van valakinek hasonló tapasztalata vagy ötlete megoldásra?
Kábeles internetem van, és amióta routert(linksys befsr41v4) használok, minden reggel(vagy ha hosszabb ideig nem használom a gépet), csak akkor indul be az adatforgalom, ha resetelem a routert. A modemet éjszakára sosem húzom ki, mert a szolgáltatónál azt mondták, hogy nem tesz jót neki. Fix Ip-n vannak a gépek(2 db), de dhcp-vel sem volt jó. Firmware-t frissítettem. Írtam a linksysnek, azt javasolták, hogy állítsam kisebbre az MTU-t, amit megtettem többféle értékkel, de nem oldódott meg a probléma. Amúgy menet közben kiváló, sosincs vele gond...Köszi a segítséget előre is.

(#143) BigBadPlaYeR válasza benfolds (#142) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Hasonló volt velünk is, egy ST LAB-al. Bár az menet körben se volt az igazi. Visszavittük és hoztunk helyette egy Edimaxot. A probléma megoldódott. Jobb ötletem sajna nincs.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#144) zsommi válasza benfolds (#142) üzenetére


zsommi
senior tag

Olvasgass a fórumon, mert emléxem hogy vkinek ugyanilyen baja volt, és megoldódott...
Csak sajna már nem emléxem hogy hol, és ki..:(

(#145) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv mindenkinek!

A probléma ugyanaz: Az Edimax BR6104KP print szervere nem akar menni. Van rajta 2db USB, de akármelyikbe dugom, fel se villan az üzemjelző LED és a print szerver feltelepítésekor sem talál egyetlen egy nyomtatóportot sem. A nyomtatóval nincs baj, közvetlen PC-ről tökéletesen megy.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#146) Noxy válasza benfolds (#142) üzenetére


Noxy
veterán

Connect on Demand and Max Idle Time. You can configure the Router to cut the Internet connection after
has been inactive for a specific period of time (Max Idle Time). If your Internet connection has been
terminated due to inactivity, Connect on Demand enables the Router to automatically re-establish your
connection as soon as you attempt to access the Internet again. If you wish to activate Connect on Deman
click the radio button.If you want your Internet connection to remain on at all times, enter 0 in the Max Idl
Time field. Otherwise, enter the number of minutes you want to have elapsed before your Internet access
disconnects.

Connect on Demand and Max Idle Time: 0 irjál be.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#147) benfolds válasza Noxy (#146) üzenetére


benfolds
őstag

Az van, hogy statikus IP-n vagyok, és a connect on demand opciót csak akkor tudom választani, ha átállok PPPoE-re vagy PPTP-re. Most az csináltam, hogy átmentem mindkét ''p-betűsre'', ott átálltam ''keep alive''-ra(ezt lehet még választani a connect on demand helyett). Egyébként 0 nem fogad el connect on demand-nál....
Visszaálltam statikus ip-re, mentettem. Megnéztem, hogy min van a 2 ''p-betűs'' és keep alive-on voltak...Nemtom ennek van-e valami jelentősége, merthogy továbbra is statikus ip-n vagyok...Na mindegy, most leállítom a gépet egy kis időre, aztán meglátom....

(#148) Noxy válasza zsommi (#140) üzenetére


Noxy
veterán

Ja és, hogy lehetséges-e a router mögé belátni...?

Nyomj 1 Run FREE Port Scant aztán +tudod: Bővebben: link

Ott lessz a géped IP-je ami elött, csücsülsz. :Y :D

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#149) zsommi válasza Noxy (#148) üzenetére


zsommi
senior tag

Your actual IP address is 127.0.0.1.

Nézd má, télleg itt van...:D
De ez ugy normális is, mert mindenkinek véglis ez is egy IP-je..
Szal nem sokat ért ez a kis oldal...

(#150) Noxy válasza zsommi (#149) üzenetére


Noxy
veterán

Router mögöt vagy?
Ha igen, akkor másik gépnek mi az IP-je?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.