Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) MikySoft válasza tronic (#500) üzenetére


MikySoft
tag

Szia!

-Vagyis akkor ketten vagyunk, és arra jutottunk, hogy az SMC egy kalap .... :(
-SMC kuka, és veszek egy újat...

üdv

(#502) tronic válasza MikySoft (#501) üzenetére


tronic
tag

Azért nem rossz kis darab, de bosszantó, mikor lehal a sebesség.
Vmi gyors kis router kellene, csak ezt nem tudom, h milyet vegyek.


LaCi

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#503) Puncipocak


Puncipocak
tag

hali mindenki!

kis segítség kéne.... router választás ügyében
kövi szempontok:

- 4LAN + WLAN (több mint 1et kezelő)
- 20e forint körüli árkategória
- megbízható
- könnyen konfigurálható (ne legyen sok gubanc vele)
- hasznos feature-ök tudása
(sebességosztás,jól működő tűzfal,nyomtatómegosztás...)

várok szeretettel minden infot, főleg saját tapasztalatokat... gyorsan kéne
(fél éve asus wl-500g-t tanácsoltak)

hálás köszönet! :R :R :R
puncipocak

(#504) SP!T


SP!T
addikt

Hali! Beszereztem egy routert végre! Az a baj, hogy kb 10 percenként netezés közbe minden megszakad majd ujra működik! Mitöl lehet? Semmi rendellenes beállitást nem találtam benne, reseteltem is. Volt ezelött egy routerünk, azzal semmi ilyen gond nem volt. Vmi ötlet? :F Köszi!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#505) Syrano


Syrano
tag

Sziasztok,

még mindig a USR 8001es routerrel bajlódom, a nyomtatókérdést egyelőre pihentetem előkerült egy égetőbb probléma: Naponta legalább egyszer megszakad a net, mindegyik gépen. Nem érek el semmilyen oldalt plusz, ha a böngészőbe beírom a router IPjét arra se jön be semmi. Az áramtalanítás, majd újra üzembehelyezés megoldja a dolgot, de hosszútávon ez nagyon nem jó megoldás. Szerintetek mi lehet a gáz? ADSLes netről van szó, lehet hogy vmit nem jó állítottam be a routernél? Tanács, ötlet, tipp?

Előre is köszi

(#506) tronic válasza SP!T (#504) üzenetére


tronic
tag

Szia!

Milyen router-t vettél?

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#507) tronic válasza Syrano (#505) üzenetére


tronic
tag

Szia!

Nincs fenn a gyártó honlapján firmware frissítés? Néha szokott segíteni ill. a factory reset is lehet gut, bár az utóbbit csak a legvégső esetben!

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#508) Dzsekó válasza Syrano (#505) üzenetére


Dzsekó
addikt

[link]
Itt az értékelés alatt más is azt írja hogy leakad néha. Lehet hogy a dsl szolgáltatód 24 óránként ip címet vált és megszakítja egy pillanatra a kapcsolatot és ez zavarja meg a routert.

Próbáld meg feltenni a legújabb firmwaret, kapcsold ki a loggolást a routerben.
Ha ez sem segít akkor vegyél pl. egy normális Linksys Linuxos routert, rengeteg firmware elérhető hozzá a gyárin kívül is és stabil is: [link]

(#509) Syrano


Syrano
tag

Köszi, a firmwaret megpróbálom frissíteni, ha nem megy akkor kikapcsolom a loggolást is. Utána néztem Dzsekó és igazad van a 24 órás dologról, lehet hogy ez zavar be, de ennél azért sajna sűrűbben bolondul meg a router. A Linksysről is jókat hallottam, de az USRről is. Nekem ide egy print server-es router kell és Linksysben elfogadható árfekvésűt nem találtam ezért maradt az USR.

Köszi a gyors segítséget!

(#510) Dzsekó válasza Syrano (#509) üzenetére


Dzsekó
addikt

Esetleg még ezt a fórumot tudom ajánlani, ha tudsz picit angolul, hátha itt is találsz megoldásokat. US. Robotics fórum: [link]

(#511) krokk válasza Syrano (#509) üzenetére


krokk
senior tag

nem dhcp baj van? mert ha dinamikus ipk vannak akkor ott meg lehet adni hogy mennyi időre adja az ipcímet. nekem is usr routerem van. újracsatlakozással nincs gond. simán megteszi de az hogy nem éred el a routert se.. szerintem azért lehet mert az ipcíme leját az adott gépnek adj meg nagyobb értéket mondjuk 10napot:)

MOD: sorry 7 nap a max amit meg lehet adni:)

[Szerkesztve]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#512) gykarcsi


gykarcsi
tag

Csasztok!
Volna egy kis gondom.
Van egy 3COM routerem, 6 gépet szolgál ki már a lassan 4 éve. Idáig semmi gond nem volt vele. Délután elment a net, nem bírtam csatlakozni, gép, router újraindítva de semmi. A routeren semmi állítás nem volt, nem tudom elérni a config felületét (ip cím, átjáró, stb.mind rendben van), ping-re sem válaszol. Nincs rajta reset gomb. Mit lehetne csinálni?


[Szerkesztve]

(#513) gykarcsi


gykarcsi
tag

UP!

(#514) krokk válasza gykarcsi (#513) üzenetére


krokk
senior tag

nem lehet hogy átállítottad az alap ip beállítást és most visszaált az alapra és te rossz IPvel próbálkozol?

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#515) Rommel6600 válasza gykarcsi (#512) üzenetére


Rommel6600
őstag

ha kiosztja a cimeket, és a megfelelő címen is próbálod elérni, és ennek ellenére semmi eredmény, akkor igen nagy a valószínűsége hogy beadta a kulcsot. figyelembe véve a 4 évet nem is lehet annyira meglepő

(#516) gykarcsi válasza krokk (#514) üzenetére


gykarcsi
tag

Már próbálkoztam az alap címmel is avval se megy.

Rommel: Sajnos én is arra gondolok, hogy beadta a kulcsot. Switch-ként műxik, legfeljebb arra jó lesz.

(#517) Forest_roby válasza gykarcsi (#516) üzenetére


Forest_roby
őstag

Szedd szét, hátha van benne egy elem! A többit tudod!

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#518) Rommel6600 válasza gykarcsi (#516) üzenetére


Rommel6600
őstag

''ip cím, átjáró, stb.mind rendben van, ping-re sem válaszol.''

ha dhcp osztotta ki a címeket és ezért irod hogy rendben vannak, akkor az a switchnek használás szempontjából gáz mert dupla nat lesz.
ha nem megy a dhcp rajta, akkor nem szóltam, nem lesz semmi, van egy sima switch-ed

(#519) gykarcsi


gykarcsi
tag

Köszi mindenkinek a segítséget, megoldódott a dolog. Balfék voltam, rosszul emlékeztem az alap IP címre (resetelte magát). Megtaláltam a papírját (még jó hogy nem dobok ki semmit, morog is az asszony érte), így el tudtam érni, és műxik rendesen. Mégegyszer köszi mindenkinek :R :R

(#520) krokk válasza gykarcsi (#519) üzenetére


krokk
senior tag

ugye ugye:) megmondtam hogy az alap IPre állt vissza:)

havernál is ez volt. egyszer csak megszűnt a nete pedig 1 éve ment rendesen. aztán átmentem és kiderült hogy a router csak úgy resetelte magát:) hogy miért máig se tudjuk...

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#521) gykarcsi válasza krokk (#520) üzenetére


gykarcsi
tag

Igen igazad volt, rejtély, hogy miért resetelte magát, mégegyszer köszi :R :R

(#522) Steve88


Steve88
csendes tag

Hali!!!
Lenne egy problémám, ha vki tud segíteni, pls írjon!! Előre is köszi!!

Vettünk egy routert nemrég, azt összekötöttem a chellos modemmel, a laptop pedig realtek wireless kártyával érzékeli a Gigabyte GN-BR10G routert... elsőre nem sikerült összehangolni, kiírta hogy kíváló kapcsolat meg minden, de a net nem ment.. vki azt mondta hogy legyen uaz a MAC cím mind2 gépen és akkor tuti jó lesz, beállítottam, de állandóan megszakad a kapcsolat, hol egyik, hol a másik gépen...
főleg msn-nél zavaró, mert ha ezen a gépen belépek, akkor a laptopon elmegy.. vagy fordítva!!
pls help!!!
Steve

(#523) Rommel6600 válasza Steve88 (#522) üzenetére


Rommel6600
őstag

mac cimet vagy klónozni kell a routerrel (azét a kariét amire eddig adta a chello a netet) vagy átirni a mac-et a chellonál.

mást nem kell állitani a mac cimekkel, pláne nem kell hogy ugyan az legyen 2 vagy töb gépen :F
a routered mac cím alapján oszt ip-t ezért ha bekapcsolod a másik gépet akkor annak osztja ki ugyanazt a címet és a másikat meg bontja. itt a hiba

[Szerkesztve]

(#524) Olcsi


Olcsi
senior tag

Sziasztok! Lehet, hogy volt már téma, de bittorrentet, vagy valamilyen torrent klienst hogyan kell beállítani, hogy menjen router mögül? Nagyon fontos lenne! Előre is köszi :R

(#525) Rommel6600 válasza Olcsi (#524) üzenetére


Rommel6600
őstag

hasadraütsz és kialálsz egy portot mondjuk 12345, és elforwardolod a te géped belsőhálós címére. Ezt a router konfig felületén tudod megtenni.
ezek után már csak annyi van hátra hogy a torrent kliensedben beállitod a portot amit elforwardoltál, hogy azt használja, és ennyi

ha nem tudod hogyan kell forwardolni akkor hasznos lehet ez az oldal: [link] ahol ha kiválasztod a routered tipusát és egy alkalmazást (most jelen esetben mindegy mit, mert a kliens azt használja amit megadsz neki, de pölö játéknál már nem, és ezért hasznos lehet még számodra az oldal a különböző alkalmazások által használt portok miatt) képekkel leirással illusztrálva megmutatja

[Szerkesztve]

(#526) lúzer


lúzer
veterán

Bocs, ideírok egy lúzer kérdést:

Ismerősöm azt állítja hogy ADSL-nél elég a dsl-modemből kijövő kábelt a pc-re dugni, igaz ez?
Eddig mindig láttam ilyen helyen routert, pl. smc7004-et.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#527) Kokkantas válasza lúzer (#526) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Igaz. Routert általában akkor szoktak használni, hogyha több gépre akarod szétosztani a netet, de azt is meglehet oldani többféleképpen.

(#528) lúzer válasza Kokkantas (#527) üzenetére


lúzer
veterán

Köszi!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#529) buboreak


buboreak
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok, remélem valakit tud valami megoldást:

Van egy routerünk a cégnél aminek a beállításain kéne változtatni egy kicsit. Nem is ez a gond, hanem az, hogy valami okostojás levédte jelszóval amit persze senki nem tud. Próbáltam már mindent. Hogyan tudnám ezt a kódot kiszedni vagy esetleg van-e valami gyári szervízkód amit elfogadna? Vagy valami progi amivel fel tudnám törni?

A típusa: DrayTek Vigor2200E


Remélem van rá valami megoldás (nem csak kuka).
Várom az ötleteket, előre is köszönöm!

(#530) ZakRob


ZakRob
senior tag

NetGear RP614 tip. routerem van, hogyan tudok kapcsolatot bontani?

(#531) Kicker


Kicker
senior tag

üdv mindenki, én marha elfelejtettem a routerem jelszavát... zyxel p-334WT. nem tudjátok ilyenkor mi a teendő? az is segítség lenne ha valaki megtudná mondani, hogy nagybetűt is meg kellett adni? vagy sima kisbetűs is lehetett? már ebben sem vagyok biztos. probálkozom addig...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#532) buboreak


buboreak
csendes tag

Úgy látom nem csak nekem van ilyen jelszavas problémám. :DDD
Remélem lesz valaki akinek van valami ötlete.

(#533) Kicker válasza buboreak (#532) üzenetére


Kicker
senior tag

fasza :DDD

cUP

jelszó amit nem tudok az a routerbe valo belépéshez kell, a hálozati kulcsot azt tudom, de már elég sokan tudják.... mondjuk annyira nem fontos, legfeljebb kihuzom azt kész... de mégis jo lenne... HELP

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#534) buboreak


buboreak
csendes tag

Kihúzod??? Mármint a router tápkábelére gondolsz?
Azzal tuti nem fogsz semmit elérni még a resettel sem. Én is próbálkoztam de semmi, legalábbis nekem nem hozott eredményt.

(#535) lúzer


lúzer
veterán

Pl. ZYXELADMIN?

(GYÁRTÓ)admin?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#536) ekrisztian válasza Kicker (#533) üzenetére


ekrisztian
senior tag

[link]


Esetleg így tróbáld meg...
Vagy a gyári beállításokkal próbáld ki..tudod mint D-link, user: admin ; password: admin

(#537) Noxy válasza Kicker (#531) üzenetére


Noxy
veterán

Keresd + itt: [link] :P
(1234) ha nem ez, akkor nyomj 1 reset gombot a hátulján, és akkor 1234 lessz

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#538) lúzer válasza Kokkantas (#527) üzenetére


lúzer
veterán

Az a problémája amúgy, hogy router nélkül tök fasza a net, de azzal meghülyül.
Mi lehet a gond?
Persze tudom, hogy ez így túl általános, de mire érdemes figyelni?

Lassú a net, és egy idő után ledobja, pl. egy nagyobb fájl letöltésekor.
Tipp?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#539) macskusz55


macskusz55
csendes tag

Sziasztok! Volna egy problémám van egy (Broadband Dana Network NW 5140SR Router-em) és nem tudok hálózatot csinálni!! A netmegosztás jó mind a két gépen működik a net!!! Csak nincs lan a gépek sem látják egymást! a Hálózati Helyekben a ha a munkacsoport számítógépeinek megjelenítésére kattintok akkor nem enged be sem az én gépemen sem a másik gépen!!! pedig minden jól van csatlakoztatva gép,kábel,modem,router minden működik csak nincs lan!! és kéne a fájl megosztáshoz!! Ha tudtok segítsetek és értelmes leírást adjatok ha tudtok! :F :F :F :F :F :Y :(

[Szerkesztve]

(#540) lúzer válasza macskusz55 (#539) üzenetére


lúzer
veterán

Alap: ping működik?

Egyébként az xp nem szereti az üres jelszavas bejelentkezést, nálam ez volt.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#541) macskusz55


macskusz55
csendes tag

Igen működik a ping!!! De mostmár sz.tem jó lesz a lan mert beállítottam már csak a másik gépre várok hogy bekapvcsolják!!! De ha nem jó akkor mit tegyek????

(#542) shev7 válasza macskusz55 (#541) üzenetére


shev7
veterán

ne a halozati helyeknel probald meg elerni a gepet, hanem a cimsorba \\masik.gep.ip.cime

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#543) Kicker válasza buboreak (#534) üzenetére


Kicker
senior tag

ha kihúzom akkor no áram, és nem sugározza jelet, így nem tudnak netezni... :DD

vagy az antennát szedem le, de végülis nem oly nagy problem.. de elolvasom amiekt linkelt valaki... THC

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#544) Puncipocak


Puncipocak
tag

hali mindenki!

kis segítség kéne.... router választás ügyében
kövi szempontok:

- 4LAN + WLAN (több mint 1et kezelő)
- 20e forint körüli árkategória
- megbízható
- könnyen konfigurálható (ne legyen sok gubanc vele)
- hasznos feature-ök tudása
(sebességosztás,jól működő tűzfal,nyomtatómegosztás...)

várok szeretettel minden infot, főleg saját tapasztalatokat... gyorsan kéne
(fél éve asus wl-500g-t tanácsoltak)

hálás köszönet! :R :R :R
puncipocak

(#545) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

Nekem az lenne az elég nagy problémám, hogy míg eddig el tudtam jutni a routerem beállításaihoz, most nem hajlandó. Beírtam a böngészőbe, hogy http://192.168.1.1, bejött egy login ablak, üresen hagyva katt a loginre, és szépen bejött a főoldal. Aztán ma windows újratelepítés után miután a loginre kattintok, egy üres oldal jön be, nem tölt semmit (az Explorer kiírja, hogy 'A lap nem jeleníthető meg.stb.stb). És én ezt nagyon nem értem, kérlek, segítsetek!

(#546) lúzer válasza Mauzes (#545) üzenetére


lúzer
veterán

vezérlőpult->hálózati kapcsolatok

próbáld meg a helyi kapcsolat - tulajdonságok
tcp/ip protokollnál pl.
192.168.0.10
és szubmaszkra
255.255.255.0

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#547) Mauzes válasza lúzer (#546) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem okés...

(#548) shev7 válasza Mauzes (#547) üzenetére


shev7
veterán

192.168.1.10-el is probaltad? ha 192.168.1.1 a routered cime, akkor ez a cim van velel azonos szubneten...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#549) lúzer válasza shev7 (#548) üzenetére


lúzer
veterán

Jogos a pont!
Nem figyeltem eléggé, az utolsó szám legyen más.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#550) Mauzes válasza shev7 (#548) üzenetére


Mauzes
őstag

Amúgy minek is kellene történnie? Csak mert megpróbáltam így is, elment a net, de most a router címére (192.168.1.1) beadta ezt: ''Duplicate Administrator
This device is managed by 192.168.1.2 currently!!''

Na, ez az én ip címem (a win újratelepítés előtt 192.168.1.5 volt, nem tudom, ez számít-e), csak nem értem, mit akar.

Bocs, de tényleg sík vagyok a hálózatokhoz.

Most ez van (ha esetleg segítség): Helyi Kapcsolat -> jobb klikk, Állapot -> támogatás fülön:

Cím típusa: DHCP-vel kiosztott
IP-cím: 192.168.1.2
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: 192.168.1.1


Amit Ti mondtatok: Helyi kapcsolat -> jobb klikk, Tulajdonságok -> TCP/IP Tulajdonságainál ezt csináltam:

Katt a ''A következő IP-cím használata'' sorra:

IP-cím: 192.168.1.10
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: üresen hagytam.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.