Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Attila79


Attila79
tag

Sziasztok!
Routerem Belkin F5D6231-4, kapcsolatom Chello.
A gondom pedig az, hogy egyszerűen tegnap óta nem akar ip-t osztani. 2 gép volt rácsatlakoztatva, edig hibátlanul muzsikált, tegnap rá akartam nyomni egy notebookot wirelessen keresztül, működött kb 2 percig, utánna a beállításokat böngészve lefagyott és azóta nyista net és a router beállításokat sem érem el. Kivételesen nem a Chelloval van gond, mert, ha direkt a gépbe dugom a netkábelt, úgy semmi gond.
A Routert reseteltem többször is a rajta található ''gombbal'', áramtalanítottam is, de semmi nem segített. Próbáltam az ipconfig /release /renew parancsokat is,de semmi...
Valaki segítsen plz!
Nagyon köszönöm!
Attila

[Szerkesztve]

(#452) Lotusz válasza Attila79 (#451) üzenetére


Lotusz
tag

bakker nalam ugyanez van, csak ADSL. kb 4 napja egyik reggel csak ugy beszart. modemen keresztul szinten van net, de routeren keresztul vmi halozati problemat ir, es az ip keresnel leragad es nem megy neki.

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#453) Attila79 válasza Lotusz (#452) üzenetére


Attila79
tag

Vettem egy újat, azzal hibálan minden (eddig)... kopp-kopp-kopp :)
Sztem te is tégy így.
Üdv!

[Szerkesztve]

(#454) eastsider


eastsider
nagyúr

hali
router beállításainál a dns-hezn mit kell írni?
néha szakad a kapcsoalt
most meg csak akkor megy a net, ha simán géper van dugva
ha a routerre akkor nem
a modemen csak az adsl link ég más nem
előre is nagyon köszönöm: eastsider

(#455) shev7 válasza eastsider (#454) üzenetére


shev7
veterán

ezekkel a mondatokkal ugy zavarba tudtok hozni :)

''most meg csak akkor megy a net, ha simán géper van dugva
ha a routerre akkor nem''

mi az ami nem megy? ip-cimet probaltal pingelni? ha a DNS mezot nem tolti ki a router kapcsolodas utan automatikusan, akkor bizony neked kell. A legjobb, ha kozvetlen kapcsolodasnal megnezed, hogy milyen dns cimet kaptal.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#456) @ti


@ti
csendes tag

sziasztok
Van egy vezeték nélküli internetem (dunaweb-es). Az antena a bridge-be megy.
Bridge-ből pedig megy a laptopba utp kábelen keresztül. És így működik az internet.
De én 4 gépre megakarom osztani az internetet router-rel.
Mindent faszán beállítotam és nem akarja tovább adni a jelet a router.
Még a router is írja hogy csatlakozott a bridge-re és nincs net.
A router az 100% hogy jó mert már működött úgy, hogy 1 gépen ment a net és ebből a gépből jött utp kábelen a router-ba és úgy wlannal rátudott csatlakozni a többi 3 gép.
Most meg semmi

A bridge-re nem tudok fellépni, hogy betudjam állítani.
A router-ra fel tudok menni és be is tudom állítani..
HELP!!!

(#457) L3zl13 válasza @ti (#456) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nincs valami MAC szűrés a hálózatukon?

Router nélkül csak egy bizonyos géppel tudsz fellépni a netre, vagy bármelyikkel?
Lehet, hogy MAC szűrés van. Ez esetben le kell klónozni a routerrel az eredeti gép MAC-jét.

Aki hülye, haljon meg!

(#458) shev7 válasza L3zl13 (#457) üzenetére


shev7
veterán

feltette 3 topicban a kerdest es lelepett :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#459) @ti válasza L3zl13 (#457) üzenetére


@ti
csendes tag

MAC szűrés tuti nincs a routerem de a dunawebe-s hálózaton van MAC szűrés ...jah a bridge-t a dunaweb-esek adták és ők is állítoták be a boltba.

(#460) shev7 válasza @ti (#459) üzenetére


shev7
veterán

Szerintem arra celzott, hogy MAC szures van a bridgen, es a routerednek nem megfelelo a MACcime, azt kene megvaltoztatni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#461) klala77


klala77
csendes tag

Sziasztok

Vásároltam egy MCT Server Appliance – SA200 Smart Server routert
Mikor kipróbáltam elértem a 172.16.1.1 címen.
Mire haza értem elég furcsán kezdett viselkedni.
Először nem akart IP osztani, ezért webesen se értem el.
Azután reseteltem többször is de semmi majd ki vettem az elemet belőle. Majd egyszer csak el kezdett IP osztani de webesen nem lehet elérni. Ha az nmap 172.16.1.1 megnézem akkor a 80 port nyitva van meg a printer port. De sajnos beállítani nem lehet.
Hogyan lehetne megoldani a problémát?


klala

(#462) Balage85


Balage85
tag

Hali!

Plz segítsen vki, h hogyan kell firmware-t frissíteni smc wbr14-g2 eu routeren.

Letöltöttem [link] innen mindkét verziót, mind2 bin-file, de nem szereti egyiket sem. Leírná vki hogy mit kell csinálnom?
Azt írja ki h: File verification failed.

(#463) eastsider


eastsider
nagyúr

hali az lehet h azér szalad néha a netem mert cross kábellel van a modem a outerbe kötve?
ha a roterből megy a gépbe cross kábe akkor nem is érzékeli :F
előre is köszi :R

(#464) Skót


Skót
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Volna egy kis problémám a surecom ep-9404sx routeremmel.
A probléma nevezetesen az, hogy osztanánk egy chellot két gép között de válogat, hogy mit jelenítsen meg és mit ne.
Ezen azt kell érteni hogy pl egyik gépen megy az iwiw másikon nem de ez van pl a vipmaillal is.
Ám a ph! mint láthatjátok megy és írni is tudok, minden probléma nélkül.
valamit a freemail is megy.
Minden soxor látogatott oldalunkkal nem teszteltem le de olyan 60-70%-át az oldalaknak behozza a többit nem
mi lehet a gond?

Sajnos nincs most időm végignyálazni majd 500 hsz-t ezért tettem fel a kérdésem.
ha már volt ilyen és válasz is rá akkor srry

köszi : Skót

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#465) shev7 válasza Skót (#464) üzenetére


shev7
veterán

allits be fixen a chello dns-et a gepeken, hatha megoldja a problemat... 213.46.246.51 illetve 213.46.246.52

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#466) Skót válasza shev7 (#465) üzenetére


Skót
aktív tag

ez megtörtént
fix ip, fix dns és így csinálja ezt.:(

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#467) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello!
Asus WL520g routerem van már több mint fél éve és most azt vettem észre hogy a WAN és a LAN led egyszerre villog mint az állat értsd másodpercenként villog eddig sosse csinált ilyet mindig csk az AIR villogott de az is csak néha néha.. de ezek msot egyfolytában villognak már vagy 20 perce! ujrainditás után is... bár most már kicsit lassaban.. miért van ez ? akadozi kaz internetszolgáltatás vagy mi ?
köszi.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#468) Rospe75


Rospe75
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szetenék kérni router ügyben:
Olyan készüléket szeretnénk vásároni amely egyforma nagyságban ossza el a sebességet, ha mindhárom portján dolgozznak/ pl. 3 MB kapcsolatot - 3 egyforma 1 MB ra igazságosan eloszt / - ha jól tudom ezt hívják QoS / Quality of Service / szolgáltatásnak.

És most jönne igazából a kérdésem, hogy olyan funkcióval ellátott készülék van-e ami tudja a fenti funkciót, és a mellé pluszban a következőt is: Pl.: ha csak 1 felhasználó aktív akkor neki pedig ''odaadja'', engedélyezzi a teljes 3 MB széllességet ?
Tudtok ilyen beállítási lehetőségről, ilyen funkcióról? - ha ennek is van 1 külön angol rövídítése írjátok meg légyszíves. - Hogy meg tudjuk az eszközt vásárolni.

Elnézést a nem szakszerű kifejezésekért, kezdő vagyok a témában.

Köszönettel:
Rospe

(#469) shev7 válasza Kiskokó (#467) üzenetére


shev7
veterán

nem lehet, hogy azt jelzi, hogy adatavitel van? nallam is villog :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#470) shev7 válasza Rospe75 (#468) üzenetére


shev7
veterán

Hat probalkozni lehet Bandwidth Management.el rendelkezo eszkozokkel. (Az ASUS tuti gyart ilyet) beallithatod, hogy mennyi a min es max savszelesseg ip-nkent, es portonkent. De ezek altalaban nem olyan pontosak...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#471) Taltosparipa válasza Rospe75 (#468) üzenetére


Taltosparipa
tag

Pl
DrayTek Vigor 26xx/29xx sorozata
Zyxel 334 vagy 335

persze ezek kozul a Zyxel a kedvezobb aru. Portonkent DryaTek, mac alapjan mindegyik.

Mivel igen osszetett feladatra szertned erre en a ZyXel ZyWALL 5 os tipusat ajanlom. Az ara is huzos sima mezei sohonak.
Vagy egy PC + Linux router de ez sem igazan kezdonek valo, nem konnyu megerteni es hasznalni minden elozete ismeret nelkul.

(#472) eastsider válasza eastsider (#463) üzenetére


eastsider
nagyúr

lhet h a cross kábel miatt szakad a kapcsolat néha?

(#473) Rospe75 válasza Taltosparipa (#471) üzenetére


Rospe75
csendes tag

Hello,
köszi a választ megnéztem az általad említett készüléket a ZyXel ZyWALL 5 - ez pontosan azt tudja amit én szeretnék? - nem ismerem ki magam teljesen az informatikában. De a készülék valóban drága, nem a mi árszintünk.

Sajnos a keret nálunk sem végtelen / max 30e /.
Ez tényleg ilyen összetett dolog amit mi szeretnénk?

Egy másik fórumon a feltett kérdésemre ezt tanácsolták:
Ezt alapból bármelyik switch megcsinálja.
Amire még a következőt kérdeztem:
- Hogy azt hallottam akkor lehet probláma, ha valaki letöltő progit használ, mert az akkor kvázi ''elszívja'' a többiek elől a sávszélességet. Mi pedig egyforma sebbeséget szeretnénk elosztani - így igazságos 3 külön lakás - viszont ha pedig csak 1 lenne rajta akkor Ő pedig teljes szélességet kihasználhatná. - ez tényleg így müködik a gyakorlatban?

Köszönettel:
Rospe

(#474) shev7 válasza Rospe75 (#473) üzenetére


shev7
veterán

elviekben igy kell mukodnie. Mint mondtam az ASUS routerei (pl wl500g delux bar ez mar nemkaphato, de vannak utodai) beallitod, hogy mennyi a min savszelesseg es mennyi a max. Ha belegondolsz, ez pont az ami neked kell. Ballitod az 1 mbps -et minnek, azaz ennyit mindenki kap. Es maxnak a 3at, azaz ha masnak nem kell, akkor megkaphatja a teljes savszelesseget. De mint emlitetted, a letoltesnel nem ilyen jo a helyzet. A sok kapcsolat megterhelhati a routert, es nem biztos, hogy tudja biztositani az ertekeket.


Egyebkent milyen net lesz? ADSL?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#475) Olcsi


Olcsi
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell beállítani a routert, hogy menjen norton internet security mögött? Sűrgős lenne! Köszi!

(#476) Olcsi


Olcsi
senior tag

Még azt is meg szeretném kérdezni, hogy okozhat-e valami fennakadást msn használatban a router? Eddig nem nagyon tapasztaltam, de most valami miatt nem tudok bejelentkezni...

(#477) gykarcsi válasza Olcsi (#475) üzenetére


gykarcsi
tag

Csá! Mi a probléma? Nálam is Norton van fenn, a router beállításait nem befolyásolja.

(#478) Olcsi


Olcsi
senior tag

Hali! Az a probléma, hogyha fent van mindkét gépen a norton, akkor probléma nélkül megy a net kb 1 óráig, aztán hirtelen behal. Ha nyomok a nortonnak egy uninstallt, akkor meg tökéletesen megy minden. Viszont kicsit így veszélyes netezni...

(#479) gykarcsi válasza Olcsi (#478) üzenetére


gykarcsi
tag

Nálam is volt ilyen, ez valószínű a Norton hülyesége, egyszerűen leblokkolt mindent, az Explorer-t se engedte ki. Ilyenkor én is uninstall és ujra nyomtam, de nálam ez ritkán fordult elő. Sajnos unistallal sem lehetett teljesen eltávolítani, volt mikor az egész rendszert újra kellett nyomni.Ha ezt óránként csinálja akkor gond van, próbálj meg minden progit kitörölni, a nortonból, ami az internet acces controll-ban van, újraindítani a gépet, és úgy próbálni. Ha végképp nem megy akkor másik tűzfalat kell felrakni. Olyan is előfurdult, hogy magától blokkolta az ie-t.
Lehet, hogy az msn-be is a norton kavar be.

[Szerkesztve]

(#480) Olcsi


Olcsi
senior tag

És milyen tűzfalat ajánlasz? Olyan kéne, amit könnyen be lehet állítani, és nincs problémája a dc-vel, bitcomettel, ilyesmikkel...

(#481) gykarcsi válasza Olcsi (#480) üzenetére


gykarcsi
tag

Régebben a Zone Alarm-ot használtam, itt érdeklődj, hogy mit ajánlanak:
[link]

(#482) Rospe75 válasza shev7 (#474) üzenetére


Rospe75
csendes tag

Hello,
köszi szépen a segítséget, megpróbálok rákeresni az általad említett router típusra, ill. annak utódjára. / De ha esetleg Te hamarabb belefutsz, találsz 1 ilyen típusút, akkor szívesen fogadom ajánlásodat. /
Igen ADSL kapcsolatot szeretnénk szétosztani - jelent ez v.mi változást?
köszi
Rospe

(#483) Fuck3r


Fuck3r
aktív tag

Sziasztok.
Tudom, hogy ez nem igazán ide illik de gondoltam sok notis tud megoldást vagy tud ötletet adni a problémámban.

Adott ADSL, ami routerra van vezetve.
A routerra 2 laptop lenne rávezetve de csak az egyik laptopot ''látja''.
Routerról 4 leágazás van ebből az 1-es és 3-as portba dugtam UTP kábelt de csak az 1es port világít.
Próbáltam már mindent ami eszembe jutott, de nem tudok rájönni, hogy mi lehet a baj.

Az egyik lapop egy zsír új Albacomp gép amibe beépített LAN van, a másik egy pár éves HP amiben PCMCIA bővített LAN van. A HP-t nem ''látja'' a másik gépen gond nélkül üzemel minden.

SEGÍTESETEK LÉGYSZIVES

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#484) Taltosparipa válasza Fuck3r (#483) üzenetére


Taltosparipa
tag

HP-n a lan kartya bovito driverek fen vannak? a PCMCIA bővítő biosbol engedelyezve? Win lan konfig rendben csak tcp/ip legyen benne dhcp-re alitva minden mast kapcsoljal ki.

(#485) Fuck3r válasza Taltosparipa (#484) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

HP-n a driver elvileg fentvan. Azért csak elvileg mert XP nem ismerte fel autómatikusan a kártyát ezért letöltöttem drivert de abban csak WIN 2000-ig támogat, mindenesetre az XP elfogadta a telepítést és felrakta és hibátlan működő eszköznek írja.

Biosban nemtudom, hogy engedve van-e, néztem a biost de nem találtam erre vonatkozó dolgot, vagy lehet más néven van és csak én nem ismerem fel, mindenesetre az XP észlelte a kártyát

''Win lan konfig rendben csak tcp/ip legyen benne dhcp-re alitva minden mast kapcsoljal ki.''
Ezt nem teljesen értem.
Mit értessz ''win lan'' konfig alatt? DHCP-re nemtudom hogyan állítom át. Miket kellene kikapcsolnom?

Kszi a választ

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#486) Fuck3r


Fuck3r
aktív tag

És még annyit vettem észre, hogy kimenő adat van de bejövő nincs.
És a Routeren továbbra sem világít a lámpácska

Ötlet?

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#487) sbojan válasza Fuck3r (#486) üzenetére


sbojan
tag

Lehet, hogy rossz (vagy éppen fordított) a kábel. Egy próbát megér...

Lehet, hogy a sebességgel, pontosabban az automatikus sebességmegállapítással van gond. Elvileg az eszközkezelőben, a hálózati eszköz tulajdonságlapjain van lehetőség a sebesség manuális beállítására. Ha így van, akkor 10mbps/half duplex-szel kezd, majd 10mbps/full duplex, 100mbps/half és 100mbps/full-lal folytasd a próbát!

Azt, hogy a driver jól van-e feltelepítve, azzal ellenőrizheted, hogy manuálisan adsz meg IP címet a hálózati adapternek, s ha ezt elfogadja (pl. parancsoros ablakban ''IP config'' parancsra nem hibával válaszol, hanem az általad megadott IP címmel), akkor a driver-rel semmi gond.

(#488) Maksifül


Maksifül
senior tag

Adott 2 gép egy darab d-link 604-es routeren...
Mindekettőn működik az emule, de bizonyos gondokkal küzdök, ezekre szeretnék megoldást találni.

Amikor a másik gépen nem fut az emule, akkor minden gond nélkül fel tudok csatlakozni a legnagyobb szerverekre, és MAGAS ID-vel simán töltögethetek, mint eddig. Viszon, ha a másik gépen is megy az emule, akkor nem enged fel szinte sehova a program, mert azt írja, hogy ''úgy tűnik, ez a szerver tele van''. Ha mégis sikerül belépnem valamelyik 20-30-adik szerverre, akkor onnan szinta lehetetlenség bármit is letölteni.

Mit kellene állítani a routeren, hogy a probléma kiküszöbölhető legyen? A portok engedélyezve vannak...

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#489) Maksifül


Maksifül
senior tag

Senki?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#490) rdi válasza Maksifül (#488) üzenetére


rdi
veterán

Ugye portot adtál az egyik gépnek. A másiknak válasz másik portot a routeren.

Fej! Tor! Potroh!

(#491) Maksifül válasza rdi (#490) üzenetére


Maksifül
senior tag

Hogy érted ezt? Vagyis én hogy nem értem? Ha az emule ugyanazt a portot használná, akkor hogy adjak másikat? Segítség! :(

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#492) rdi válasza Maksifül (#491) üzenetére


rdi
veterán

Pont úgy értem, hogy az egyik gépen menjen az emule a 4662 TCP-én és az udp meg 4672;
a másik gépen legyen a TCP 65530 és az UDP ... azt nem tudom, nézz utána.

Ezután mindkét gépre csinálj a routerben ilyet: Virtual Server az adott fix ip-jű gépekhez rendelt portok.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#493) _MaSTeRFoXX_


_MaSTeRFoXX_
csendes tag

Sziasztok!
Van egy edimax br-6104k routerem. Eddig tökéletesen működött. Ma reggel bekapcsoltam a gépemet, és láttam hogy nem megy az internet :((( . Gondoltam hogy a szolgáltatónál van valami bibi. Majd mikor délután se ment, akko rmár gyanús volt. Kihúztam a routert, közvetlenn bedugatm a modemet a gépembe, és így ment az internet normálisan. Gondoltam lefagyott a router. Nyomtan neki rövöd resetet , és mivel aztuán se ment, akkor teljes resetet (gyári beállítások visszaállítása... :DDD ). Utána se ment. Még a beállító oldala se indul el.( 192.168.2.1 ami at adatlapjában írva van). Ha bekapcsolom, és bedugom a modemet a WAN-ba akkor az 1-es kimenet visszajelzője is világít miközben nincs is oda beledugva semmi. Ha dugok bele valamit, akkor a gép normálisan kikéri az IPcímet, de egy teljesen rosszat ad meg, a beállító oldala be se jön. Ha bedugom a 2-esbe, akkor nincs visszajelzés, nem világít a LED. Csak a 3. és 4. nél látszólag normálisan működik, de akkor se jön be a beállító oldala.
Az lenne a kérdésem hogy most megholt a router? :F (lehet hogy az éjszakai viharnak volt ehhez köze?, bár a többi gépnek semmi baja se lett)

:(

(#494) rdi válasza _MaSTeRFoXX_ (#493) üzenetére


rdi
veterán

hmmmm szerintem elromlott.... de hátha jön még valaki...

Fej! Tor! Potroh!

(#495) Syrano


Syrano
tag

Sziasztok!

Ma vettem egy U.S. Robotics 8001es routert, a netleosztással nem volt semmi gondom, remélem nem is lesz, azonban a routerre dugott EPSON Stylus D68as nyomtatót vmiért egyik gép se látja.

Tudna nekem vki segíteni? Köszi

(#496) rdi válasza Syrano (#495) üzenetére


rdi
veterán

van benne nyomtatószerver?

pl a DrayTek -ben van...

[Szerkesztve]

ja és van IP-je a nyomtatónak?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#497) rdi válasza rdi (#496) üzenetére


rdi
veterán

van hát...

Fej! Tor! Potroh!

(#498) Syrano válasza rdi (#496) üzenetére


Syrano
tag

Őőő, IPt kell adni a nyomtatónak? OK, holnap kipróbálom aztán jelentkezem az eredménnyel. Kösz.

(#499) MikySoft


MikySoft
tag

Sziasztok!

Van egy SMC2804WBR routerem, elejinte egész jól ment, de mikor a netet komolyabban kezdtem használni, (dc,hubszerverként, webszerverként, torrentezés, stb) akkor jöttek a gondok, mivel, amikor még rólam ment egy dc-s hub, és azon voltak kb 100 an, egyszerűen a router megszakította a kapcsolatot, aztán vissza, és természetesen kiosztotta az új Ip címet, stb...szóval a lényeg az, hogy nem bírja, hogy egy kicsikét megvan terhelve a net...Miért lehet ez? Megjegyzem, ezek a problémák nem jöttek elő, ha közvetlen adsl modemre kötöttem rá a gépet...most mitcsináljak? (új szoftvert nem találtam a routerhez) dobjam ki, és vegyek ujat, vagy van valami megoldás?!

Válaszokat előre is thx!

(#500) tronic válasza MikySoft (#499) üzenetére


tronic
tag

Hello!

Nekem is SMC routerem van (SMC 7004VBR) és ha kicsit megterhelem, akkor kegyetlenül visszaesik a sebesség. Sztem a proci nem bírja benne.
Tipikusan a torrentezés kapja le, mikor sok a szimultán kapcsolat. Én sztem lassan cserélek. :(

A géped meg simán bírja a ''routolást'', ott azért nem tapasztalsz visszaesést.

[Szerkesztve]

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.