Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) rfd


rfd
csendes tag

hello
lenne egy gondom
van egy régi 300Mhzes 64 mbos gépünk. win 98 fut rajta. tettem bele egy planet lan karit hogy lehessen azon is netezni. ezt a routerrel kötöttem össze (D-link DI-624. Lan+wirelesses) a hálózat nem igazán akar múködni. elég sok mindent állitgattam rajta. annyit tudtam csinálni, hogy pingelgetem a routert, és válaszol, de internet, meg hálózat elvileg nincs. hogy kellene beállitanom?

most már látom akik a hálózaton vannak. de net még minidg nincs. be állitottam hogy a net Lanos de nem megy sehogy pls help!

(#852) pusrob válasza Norbi27 (#850) üzenetére


pusrob
csendes tag

Hello.
Csak a noti van wlan-on rákötve a routerre. Légyszi olvasd el a #818-as és az utána lévő 1-2 hozzászólásomat is, így az egész problémáról pontos képet fogsz kapni. Amúgy biztos nem wifi kártya a probléma (csak a notiban van ugyanis). Kipróbáltam azt is, hogy mindkét gép vezetéken volt rákötve, nos így se vátozott semmit az egész.

(#853) pusrob válasza Norbi27 (#850) üzenetére


pusrob
csendes tag

Hello.
Csak a noti van wlan-on rákötve a routerre. Légyszi olvasd el a #818-as és az utána lévő 1-2 hozzászólásomat is, így az egész problémáról pontos képet fogsz kapni. Amúgy biztos nem wifi kártya a probléma (csak a notiban van ugyanis). Kipróbáltam azt is, hogy mindkét gép vezetéken volt rákötve, nos így se vátozott semmit az egész.

(#854) Norbi27 válasza pusrob (#853) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Akkor reseteld a routert. Rsete gombot min. 15 másodpercig tartsd nyomva. Ezután írd be az adataidat a PPPoE-hez, és tiltsd le a wireless-t. Semmi mást ne állíts!!! Ha ez megvan, próbáld ki az egyik géppel kábelen keresztül ,majd ha jó akkor a másikkal is. De egyszerre csak egy gép legyen rajta. Ha ez is megvan, akkor mindkettő mehet kábelen keresztül. Ha így sem jó, akkor router csere. Ha jó, akkor elöször csak a noti legyen rajta wlanon, titkosítás nélkül, majd utánna a másik gép, titkosítás, stb. Így remélhetőleg rá fogsz jönni, hol a hiba

(#855) joergie


joergie
őstag

Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni. Surecom ep 4904sx a delikvens.
Beállítgatom amit be lehet, rákötöm a 2 gépet(kábelmodem a wan-on), nekem gyönyörűen megy a net, bár feltöltés néha nem, de a böngészés tökéletes, faternak meg mocskosul lassú(azt mondja...persze amikor én ülök ott megy, furcsa, na mind1).
Rosszul osztja szét a sávszélt?vagy mi a halál baja lehet. Fater minden nap leharapja érte a fejem, én meg legszívesebben hozzávágnám ezt a szart (meg visszaküldeném nagyanyámba, természetesen).

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#856) dscholtz


dscholtz
tag

Sziasztok!

Ide is leírom a problémámat, hátha tud valaki segíteni benne...
D-Link 624-es routerem van a legújabb, 2.76-os firmware-rel.

Minden szép és jó, egészen addig, míg nem kezdek el Torrentezni, mihelyst ugyanis elkezdem a letöltést (egyszerre csak 1 fájlt szeretnék tölteni ), a router azonnal újraindul. Próbáltam már mindent, virtual server, megnyitottam a portokat, stb, de sajnos újra és újra rebootol a rooter.

Azért nem cseréltem ki eddig, mert kizárólag torrent kliens alatt indul újra, még a StrongDc++-tól sem. Plz segítsetek, ha tudtok! Köszi!

Bzzz

(#857) Kolbee


Kolbee
tag

Sziasztok!

Adott egy D-Link DL-524-es router, amivel a chellót osztom meg éppen. Az egyik gépen már megy a net, úgy, hogy a routerből kábelen kapja cuccot, viszont az Xp azt a hibaüzenetet dobálja ki, hogy ''IP-cím ütközés van a hálózaton működő másik rendszerrel''. Ez most mi?

Köszi!

(#858) Vlad


Vlad
csendes tag

Üdvözlet mindenki.

Amatőr kérdés egy edimax 6104k routerrel. Gyors segítség kellene.

Összedugtam mindent ahogy kell, kábelnetet szeretnék megosztani 2 gépre, mindkettőn XP. A bajok ott kezdődnek hogy a kézikönyv szerint miután lemásoltam a MAC címet, már föl kéne engednie a netre, de ez nagyon nem történik meg. Mintha nem osztana ki IP címet a számítógépnek. A gépem amiröl írok, most van életében először internetre kapcsolva, csak át kellett dugni a modemet rá, de amikor már a router a kettő között van, akkor már nem műxik. Megnéztem, amikor a router is képben van, ipconfignál kiírja az IP címnek a router címét (192.168.2.100) és ugyanez a számsor van az alapértelmezett átjárónak is feltüntetve.
Szóval itt akadtam meg, és fogalmam sincs hogyan tovább, a probléma méretét sem tudom megállapítani, hozzáértők segítségét várom. Elhagytam netán valamit?

köszönöm.

(#859) Vlad


Vlad
csendes tag

bump

(#860) shev7 válasza Kolbee (#857) üzenetére


shev7
veterán

nem lhet, hogy ugyan az a fix ip van megadva mind a ket gepen? Vagy ha csak egy gep van, akkor ugyan azt az ipcimet allitottad be mint ami a router cime?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#861) shev7 válasza Vlad (#858) üzenetére


shev7
veterán

igazandibol nem teljesen vilagos, hogy mi a problemad. Most akkor oszt ki cimet a gepnek vagy nem? A 192.168.2.100 cimet a gep kapja vagy a router? Mi az a cim amin elered a routert es kpnfigolni tudod?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#862) Kolbee válasza shev7 (#860) üzenetére


Kolbee
tag

Ez az a gép, amelyik a routerből kábelen kapja a netet:

Fizikai cím: 00-0E-A6-77-13-F9
IP-cím: 192.168.0.100
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: 192.168.0.1
DHCP-kiszolgáló: 192.168.0.1
Bérleti jog kezdete: 2007.02.17. 21:16:20
Bérleti jog vége: 2007.02.24. 21:16:20
DNS-kiszolgáló: 213.46.246.51, 192.168.0.1
WINS-kiszolgáló:

Ez meg a másik, amelyik wireless kártyán keresztül:

Fizikai cím: 00-19-5B-3C-11-4F
IP-cím: 192.168.0.101
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: 192.168.0.1
DHCP-kiszolgáló: 192.168.0.1
Bérleti jog kezdete: 2007.02.17. 21:09:03
Bérleti jog vége: 2007.02.24. 21:09:03
DNS-kiszolgáló: 213.46.246.51, 192.168.0.1
WINS-kiszolgáló:

WEP titkosítást használok, jó az?
A másik kérdés, hogy a két gép közé is kéne háló, hogy nyomtatni lehessen a másikról is. Eddig kábeles kapcsolat volt. Most vagy megcsinálom újra a kábeles kapcsolatot, vagy berakok ebbe a gépbe is egy wireless kártyát, amelyikre most kábelen megy a net. Melyik megoldást javasoljátok? (A másik gépben lévő wireless kártya fogja tudni egyszerre kezelni a kapcsolatot a routerrel, meg a kapcsoaltot a másik wifi kártyával?)

(#863) shev7 válasza Kolbee (#862) üzenetére


shev7
veterán

A halozaton keresztuli nyomtatashoz nem kell semmi plusz, most is mukodnie kell, csak megosztod a nyomtatot (esetleg kikapcsolod a tuzfalakat)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#864) Vlad válasza shev7 (#861) üzenetére


Vlad
csendes tag

A böngészőbe beírva a 192.168.2.1 az a cím amin keresztül elérem a routert, ez oké, tehát a gép látja.

A router nem megy föl a netre, próbáltam megpingelni valamit, nem ment neki.
Minden össze van dugva ahogy kell, klónoztam a mac címet ahogy a kézikönyv is írja, és parancssorba beírva ipconfig/all, és ha jól emlékszem: A DHCP engedélyezett, a fizikai cím valami xx-xx-xx-xx-xx-xx kinézetű számsor, az IP cím: 192.168.2.100-nemtudom, talán ezt osztotta ki a gépnek, de ez a router címe, szóval ez az egyik ahol nemtudom mi van, az alapértelmezett átjáró szintén 192.168.2.100, és a DHCP kiszolgáló is ugyanez.
Az IP-cím természetesen valami tejesen más volt amikor simán a modemet rádugtam.

Nemtudom, lehet hogy valami hóttegyszerű probléma, csak túl noob vagyok hozzá, most csinálok ilyet életemben először. Az se lene baj ha valaki leírná mit is kell lépésröl lépésre csinálni azt követően hogy összekötöttünk mindent. Legalapabb vezetékes router, szerintem a configolása nem különbözik három másikétol.

(#865) shev7 válasza Vlad (#864) üzenetére


shev7
veterán

namost egyreszt valami nagyon nem okes nallad. Ha a router cime a 192.168.2.1, akkor az ipconfig /all -nal dhcp szervernek es atjaronak is a 192.168.2.1-nek kene lennie. Ha a geped ipcime 192.168.2.1xx az jo. Viszont ha a mac clonozast tenyleg jol csinaltad meg, akkor az egyetlen hiba amit el tudok kepzelni, hogy nem inditottal ujra mindent. (Modem, router, gep) Ebben a sorrendben, mindent csak akkor inditasz el amikor az elozo mar ''bebootolt''

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#866) Vlad válasza shev7 (#865) üzenetére


Vlad
csendes tag

A MAC klónozás nem volt több 2 másodpercnél. Router configjában csak rámentem hogy clone mac, utána OK. Ezt így kell ugye? És bocs lehet hogy elírtam, a dhcp szerver és az alapátjáró is a router címe.
Most jut eszembe, egyébként ugye mindegy hogy melyik gépröl configolunk?

(#867) shev7 válasza Vlad (#866) üzenetére


shev7
veterán

termeszetesen a mac clone miatt nem mindegy melyik geprol konfigoltatok. Arrol kell amelyikrol eddig ment az internet. Sot ha tobb lan port van a gepen, akkor a rotert es a gepet is azon a lan porton keresztul kell osszekotni amelyikre eddig a modem volt dugva, kulonben a router nem jo mac cimet fog klonozi.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#868) Kolbee


Kolbee
tag

No, megoldódott a dolog. Balfasz módon állítottam be a hálózatot a varázslóval. Most frankón megy routeren keresztül a net, nyomtatás, megosztott mappák, minden.

(#869) Vlad válasza shev7 (#867) üzenetére


Vlad
csendes tag

Ez most csak azért nem teljesen világos nekem, mert amikor rákötöttem simán modemre azt a gépet ami még soha életében nem látott netet, azonal működött. Nem függ ez a MAC címtől?

(#870) shev7 válasza Vlad (#869) üzenetére


shev7
veterán

Ha a kabelnet szolgaltato a chello, akkor hiba a matrixban nem lett volna szabad mukdonie. De ha mac cime alapjan azonositanak, akkor annak a gepnek a maccimet kell klonozni ami eddig a netet hasznalta. Ha nem mac cim alapjan azonositanak, akkor is kellhet egy teljes ujrainditas az osszes eszkoznek.

''Nem függ ez a MAC címtől?'' Ezt a kerdest meg nem ertem, mi nem fugg a maccimtol? minden a maccimtol fugg :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#871) Vlad válasza shev7 (#870) üzenetére


Vlad
csendes tag

''Nem függ ez a MAC címtől?'' Hát pont arrol beszélek, hogy fölenged-e egy tök idegen gépröl a szolgáltató, vagy sem. Hát nálam azonnal fölengedett. Tehát az én esetemben neki tökmindegy hogy melyik hálókártyára csatlakozik, ebböl én azt szűröm le hogy nem érdekli a MAC címem a szolgáltatót, nem mint a chellonál hogy ott valami regisztráció van és csak egyröl lehet csatlakozni, de. Nem chellom van. Egy fibernet nevű kábeltv szolgáltatónál vagyok.
Kifogytam az ötletekböl. Megpróbálok még resetelni mindent, bár lehet hogy ez is megvolt, mert mindent áramtalanítottam amikor egyszer összeraktam.

(#872) shev7 válasza Vlad (#871) üzenetére


shev7
veterán

''bár lehet hogy ez is megvolt, mert mindent áramtalanítottam amikor egyszer összeraktam.''

De ha kozben maccimet csereltel a routeren, akkor pl a motorola modemeket aramtalanitani kell...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#873) AdamNorthWes


AdamNorthWes
tag

Sziasztok!
Nekem egy surecom ep-4904sx tipusú routerem van és valamiért hiába forwardolom nem leszek aktív a torrent oldalakon! :F

Ebben nekem tudna valaki segíteni?

Előre is köszönöm!

Ja azt elfelejtettem hogy a DC++-on működik csak a torrenten nem!
Vagyis eddig a torrenten is jó volt csak most valami történt vele! De nem állítottam rajta semmit csak így egyik napról a másikra ezt csinálta.



[Szerkesztve]

'Use your brain and you have a good day.' :)

(#874) user12 válasza AdamNorthWes (#873) üzenetére


user12
őstag

Változhatott a torrent portja :F Állítsd a DC portjára és próbáld úgy (persze csak ha amikor nem fut a DC)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#875) zeee


zeee
senior tag

Üdv Urak!
Egy nagyon nagy problémám van nekem. Most vásároltam egy D-Link DI-604-es Routert.
Összedugtam követtem a varázslo utasitásait, és lám mindkét gépen van net.
A baj csak az, hogy nem tudok most wantedezni, ill carbonozni. Megnyitottam a két alkalmazás readme-jét, és ott leirta hogy milyen portokat használ. természetesen ezeket engedélyeztem a routerben. Azota müködik a Most wanted, de nagyon sivár. kevés helyre tudok csatlakozni, egyes emberekkel egyáltalán nem tudok játszani egy szobába, szoval tuti hogy nálam van a probléma. (router előtt minden tökéletes volt).
A kérdésem az lenne, hogy engedélyezem a portokat, amiket használ a játék, de még muindig nem jo, akkor mi lehet a probléma? PLEASE

(#876) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Re!
Lenne egy kérdésem...


Ma vettem egy Edimax BR-6104K típusu routert és azt tapasztlatam hogy a Call of Duty 2-ben a pingem nagyon nagy .de a router elött nem volt az.
De egyébként a net sebessége tökéletes 2 Gép van a routerre csatlakoztatva.


Mitől van ez a PING-es HIBA ????

:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

(#877) AdamNorthWes válasza user12 (#874) üzenetére


AdamNorthWes
tag

Először is köszi a választ! :)

Nem változott a port! Azért az ienekkel tisztában vagyok :)

És az a baj hogy a dc is mindig megy meg a torrent is :S

És már próbáltam másik portal a torrentet de úgy is ez van :(



[Szerkesztve]

'Use your brain and you have a good day.' :)

(#878) shev7 válasza AsusBoy (#876) üzenetére


shev7
veterán

akkor is nagy a ping ha a masik gep ki van kapcsolva?
Egyebkent a smajli indokolatlan hasznalata is noveli a pinget...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#879) shev7 válasza AdamNorthWes (#877) üzenetére


shev7
veterán

megegyszer: kapcsold ki a dc-t, es a torrentet allitsd at a dc portjara. ugy is szar a torrent? mert akkor biztos hogy nem port/router hiba

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#880) AsusBoy válasza shev7 (#878) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Akkor is nagy a ping ha a bátyám gépe ki van kapcsolva.

(#881) Noxy válasza AsusBoy (#880) üzenetére


Noxy
veterán

cmd--> ping bix.hu mennyi?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#882) AsusBoy válasza Noxy (#881) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Majd délután megadom mert nem othon vaok

(#883) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

nah itthon vagyok ezen a bix.hu -n mit nézzek meg? Jah és a router tűzfal beleszólhat?

(#884) Noxy válasza AsusBoy (#883) üzenetére


Noxy
veterán

Start-->Futtatás-->cmd--> ping bix.hu vagy a szogáltatód címe. (www nélkül)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#885) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

de ezen a bixen mit néznék meg?

(#886) AsusBoy válasza Noxy (#884) üzenetére


AsusBoy
senior tag

felvettelek msn be pls lepj fel :)

(#887) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Ha a pingemre fáj a fogad tessék :DD

Pingelés kezdése: 217.113.50.89, 32 byte adattal:

Válasz: 217.113.50.89: byte=32 idő=14ms
Válasz: 217.113.50.89: byte=32 idő=11ms
Válasz: 217.113.50.89: byte=32 idő=13ms
Válasz: 217.113.50.89: byte=32 idő=13ms

Ping statisztika 217.113.50.89:
CSomagok: Elküldve = 4, Érkező = 4, Elvesztett = 0 (0% veszteség)
Igénybevett idő tizedmásodpercben:
Minimum = 11ms, Maximum = 14ms, Átlag = 13ms

(#888) Noxy válasza AsusBoy (#887) üzenetére


Noxy
veterán

Ez normális.
Rossz szerveren játszol. Volt úgy, hogy a COD2-be alacsony ping miatt rúgtak ki, nem is 1x.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#889) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

De ez a pingelés a team spek és az msn közbe volt egyébjént kisseb szokott lenni

(#890) AsusBoy válasza Noxy (#888) üzenetére


AsusBoy
senior tag

De a többi társamnak? nem nagy a pingje .. ne próbáljam meg a tűzfal kikapcsolását a routerben

(#891) shev7 válasza AsusBoy (#890) üzenetére


shev7
veterán

miert, eddig be volt? az az elso dolog, hogy mindent kikapcsolsz, hogy kideruljon, hogy mivel lehet a gond.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#892) Noxy válasza AsusBoy (#890) üzenetére


Noxy
veterán

+próbálhatod, de sztm nem sok köze van hozzá.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#893) AsusBoy válasza Noxy (#892) üzenetére


AsusBoy
senior tag

kikapcsoltam a tüzfalat de semmi mitől van össze vissza ugral a pingem rohattt SZAR! elnézést!

(#894) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Reseteljem a routert vagy nem? Ha igen mivel jár a rezet?

(#895) chungee


chungee
addikt

HELP!!!
1,5megás netem van és van egy rúterem. De olyan az online játék(Call of duty2) mintha betárcsázós netem lenne :(
Ezzel szemben ha bekapcsolom a torrent kliens(de nem töltök közben)akkor elviselhető 60-90-es ping. De akkor sem az igazi. Milyen dolog ez, hogy be kell kapcsolnom a torrentet?

(#896) AsusBoy válasza chungee (#895) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Hali nekem is ugyan ez a probléma és pont a cod2.vel elösször 44ping utánna 77 -99-130-550--374-177-77-44 össze ivssza :DD :W mitőL? a rúter elött nme volt EZ! :W

(#897) chungee válasza AsusBoy (#896) üzenetére


chungee
addikt

Már nem vok egyedül úgyhogy vki mondjon vmi okosat!!!!!!

(#898) The DJ


The DJ
addikt

Segítsetek légyszi, mert már megőrülök. Vettem ma egy Belkin Wireless Routert, ugyanis a meglévő gépem mellé rendeltem egy laptopot is, amiben van wifi és így ezzel szerettem volna megosztani a netet. Router kicsomagol, összerak, telepítő cd be, mindent az utasítások szerint csináltam, nagy nehezen meg is látta a gép a routert. Reboot de net még mindig nem volt. 192.168.2.1, nézem, hogy nincs netkapcsolat. PPPoE adatok rendesen megadva, de semmi... Állítgattam, próbáltam belőni, de nem ment. Na mondom előről kezdem hátha valamit elcsesztem. Azóta már a routert se látja a gép. Hiába próbálom a saját programjával, amint áram alá helyezem csak kijön a hálózati kapcsolatoknál hogy IP cím lekérése, de nem sikerül neki, így kommunikálni se tudnak. Próbáltam ezerszer resetelni de semmi. Ledek villognak ahogy kell, bár a net led nem ég. Akárhányszor kezdem is előlről már nem is tudok oda sem eljutni ahova először sikerült... Valaki mondjon valami használhatót, mert már a hajam tépem, hogy nem megy :W

Ja, router nélkül természetesen van net PPPoE-n keresztül.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#899) Noxy válasza chungee (#897) üzenetére


Noxy
veterán

Lehet hogy nem 1 nagy okosság, de sztm még mindig a T-Com-s emeléses kavarások miatt van. Nálam is az elöbb meg szakadt, vissza jött elment. A szerver eléréseket, sztm ez elég nagy mértékben módosíthatja.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#900) chungee válasza Noxy (#899) üzenetére


chungee
addikt

Nem annál vok :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.