Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) user12 válasza Cxgrav (#748) üzenetére


user12
őstag

Tápkábel ki-be, reset. Esetleg ezen már túl vagy? Akkor egy fw frissítés még szóbajöhet. Vagy ha még garanciális, akkor csere.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#752) Met


Met
nagyúr

Vettem egy Asus 520G routert.
Az lenne a kérdésem, hogy normális jelenség ha kikapcsolt gépeknél is villog az air és wan ledek? A chellos modem aktívítás jelzője is villog.

A másik dolog, a WEP Encryption-nél 64-Bit-re állítottam, ez eléggé levédi a wifit, hogy ne tudjon más kapcsolódni vagy kell még valami. Mac szűrést beállítottam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#753) shev7 válasza Met (#752) üzenetére


shev7
veterán

Az lenne a kérdésem, hogy normális jelenség ha kikapcsolt gépeknél is villog az air és wan ledek? A chellos modem aktívítás jelzője is villog.

Igen.

A másik dolog, a WEP Encryption-nél 64-Bit-re állítottam, ez eléggé levédi a wifit, hogy ne tudjon más kapcsolódni vagy kell még valami. Mac szűrést beállítottam.

En WPA-t hasznalnek a biztonsag kedveert :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#754) Met válasza shev7 (#753) üzenetére


Met
nagyúr

Egy Asus WL-107g PCMCI kártya, csak WEP-et lehet.
Átraktam 128bit-re és jó hosszú jelszavat írtam be.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#755) attika80


attika80
aktív tag

Sziasztok. Van egy Netgear rangemax 240 routerem. A problema tegnap kezdodott. Vezetek nelkuli kapcsolatnal tegnap ota szakadozik. A gepem latja a routert es a jelerosseget is maxon mutatja, viszont nem kapcsolodik ra amikor ranyomok a kapcsolodasra. Azutan pedig eltelik egy kis ido es magatol ujra kapcsolodik. Tegnap ota ez megy, kicsit kezd bosszantani. A gepemben dell wireless 1500N kartya van. Ezt frissitettem, de ugyan az a jelenseg. Gondolom a wlan kartyam nem ment tonkre mert akkor vagy lenne kapcsolat vagy sem.Csak a vezeteknelkuli kapcsolatnal van baj, Az asztali gepen is innen van internet, de ott nem csinalja. Ha valaki tud help please.

(#756) shev7 válasza Met (#754) üzenetére


shev7
veterán

ez tevedes, rakj fel hozza ujabb drivert. (Illetve ha a sajat progijaval konfigolod a halot, probald meg azert a windowsbol is) A WEP-nel ha jol tudom a hosszabb jelszo nem nyujt nagyobb biztonsagot, normal korulmenyek kozott a wep is eleg, csak ha mar igy rakerdeztel, a WPA-t meg nem tortek fel, a WEP-et pedig igen.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#757) JaniS


JaniS
senior tag

Üdv!

Nézegettem, hova írhatnám ezt a kérdésemet, asszem ez a topic a megfelelő.

Van egy DGL-4300-as routerem, ADSL-en internetezek (Datanet). Remekül ment minden mindig, azonban az utóbbi hónapokban lett egy probléma, amit nem is tudom minek tulajdonítsak. Csak böngészésnél jelentkezik, beírva az URL-t azonnal a ''page cannot be found'' / ''az oldal nem található'' üzenet jelenik meg, nem túl gyakran, de minden nap megtörténik ez néhány esetben. Két gép csatlakozik a routerre kanóccal, egy laptop meg egy pda wifi-n, mindegyiknél reprodukálni lehet a hibát. Ha ezután viszont nyomok egy frissítést a böngészőben, akkor meg gond nélkül bejön az oldal. Nekem úgy tűnik, mintha nem sikerülne feloldani a dns-t elsőre, ki tudja miért. Főleg azért nem értem a dolgot, mert korábban nem volt ilyen gond. Még egy dolog, úgy tűnik hogy olyan url-knél gyakoribb ez a hiba, amelyeket nem keresek fel nap mint nap. A router-en a legújabb firmware van, minden egyéb funkciója jól működik.

Ha valakinek lenne ötlete ehhez, nagyon megköszönném! Bosszantó ez a hiba.

JaniS


[Szerkesztve]

(#758) shev7 válasza JaniS (#757) üzenetére


shev7
veterán

allisd be a routerben fixen a szolgaltato dns-et, akkor remelhetoleg ezt fogja a gepeknek kiosztani. Ha nem, akkor allitsd be a gepeken fixre a szolgaltato dns-et. Sok routernel hiba az, hogy ha dns szervernek hasznalod, akkor egy ido utan megtelik a tar.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#759) JaniS válasza shev7 (#758) üzenetére


JaniS
senior tag

Köszönöm szépen a választ, működik! Beállítottam a gépeknek fixen a szolgáltató dns szervereit és így OK. A kérdésem azért az lenne, hogy mit jelent az, hogy ''megtelik a tár'' a routernél? Ilyenkor a router a szolgáltatótól kéri a dns feloldását és ezt eltárolja?
Eddig úgy működött, hogy a router WAN beállítási oldalán ki voltak írva a szolgáltató dns szerverei, azaz nem nekem kellett kitölteni és évekig jó volt. Aztán néhány hónapja elkezdte csinálni a leírt hibát, az elején még nem zavart, mostanra már igen. Mindenesetre köszi még egyszer!

JaniS

(#760) shev7 válasza JaniS (#759) üzenetére


shev7
veterán

a lenyeg az, hogy ha a dns kerest a routernek kuldod, akkor o a szolgaltatotol megszerzi a feloldast, es eltarolja hatha kesobb szukseg lehet ra. Ha a szolgaltatonak kuldod, akkor mint egy sima kerest tovabbit, es nem fog helyben tarolni semmit. Az hogy nehany honapja kezdte csak el csinalni, az jelentheti azt, hogy az internetezesi szokasaidban olyan valtozas tortent ami megnovelte a dns keresek szamat. (Pl nem kezdtel el veletlenul torrentezni? ;) )

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#761) Met válasza shev7 (#756) üzenetére


Met
nagyúr

Nézegettem a logokat és még csak a notinak osztott ki ip-t szal még ne sürgős a még jobban titkosítás :) Meg nagyrészt öregek laknak a házban, nem hiszem, hogy mindenképpen fel akarnák törni a netem:)
Viszon lehet hamarosan fw-t kell frissíteni a routerben, tegnap egyszer csak nem tudott csatlakozni a noti, látta a kapcsolatot de nem bírt kapcsolódni. Nyomtam a routerben egy save@restartot és megjavult.
Olvastam, hogy másnak is volt ilyen gondja.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#762) Lolek


Lolek
aktív tag

Sziasztok,

Lehet, hogy nem jó helyre írok, de azért próba cseresznye...
szóval routert cseréltem, most egy Belkinnel soztom meg a netet de mióta ez van sokszor nem jönnek be a weboldalak dns hiba miatt, a szolgáltatónál minden rendben.
A hiba általában akkor jön ha full sávon töltök le, ill. fel.
Hiába állítom le őket utána már vagy egy gép vagy router restart kell, különben nem jönnek be a weblapok!
Ez lehet router probléma?
A gépet most telepítettem újra, mert elöször vírusra gyanakodtam!
Ha van valami tippetek légyszi osszátok meg velem!

THX

(#763) Lortech válasza Lolek (#762) üzenetére


Lortech
addikt

Használd közvetlenül a szolgáltatód DNS-ét, kikerülve a routertól dns szolgáltatását. A hálózati csatoló TCP/IP beállításainál nem a router DNS--e legyen megadva (vagy ne automatikus), hanem manuálisan írd be azt, amit a szolgáltatódtól kapsz / kap a router.
szerk: ahogy nézem, épp ilyesmiről volt szó az előbbiekben.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#764) Lolek válasza Lortech (#763) üzenetére


Lolek
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#765) Side_


Side_
aktív tag

Hello!

Nem tudjátok annak az oldalnak a címét, ahol mindenféle routerhez volt magyar nyelvű konfigolási segítség? (Valahogy 'elhagytam' a címet.)

thnx

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#766) Lortech válasza Side_ (#765) üzenetére


Lortech
addikt

[link] esetleg? Ez leginkább port forwarding beállításról szól, de általános konfig oldalról nem tudok,

Thank you to god for making me an atheist

(#767) Side_ válasza Lortech (#766) üzenetére


Side_
aktív tag

Áh, sajnos nem ez az.

Ez egy magyar oldal volt, és márkánként le volt írva, melyiket hogy lehet konfigolni. (Úgy emlékszem főleg a DC volt a középpontban, de más jellegű infok is voltak benne.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#768) Lortech válasza Side_ (#767) üzenetére


Lortech
addikt

[link] ez?

Thank you to god for making me an atheist

(#769) dpetiba


dpetiba
aktív tag

Nekem a gondom a következő:

2 gép van 1 routerre kötve. A lapotok az wireless-el, a másik az nem. A két gép csak IP alapján látja egymást, név szerint már meg sem tudom pingetni őket. Fel map-elni sem tudok, csak a wireless-es gépről IP alapján, a másikról nem :F

Hogyan tudom azt elérni, hogy név alapján is lássák egymást és felmap-elni is tudjak mindekttőről?

(#770) Side_ válasza Lortech (#768) üzenetére


Side_
aktív tag

:) - igen
Nem értem, hogy nem találtam meg...
Köszi szépen :R

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#771) attika80


attika80
aktív tag

Sziasztok. Meg tudna nekem valaki mondani, hogyan lehet firmware-t frissiteni routeren? Az a baj, hogy a netgear oldalan le van irva, nyissam meg a maintenence menu-t. De a problema az , hogy a gepen semmi ilyesmi nincs nekem. Nem is latom a gepen, hogy valami utalna a router jelenletere. Koltozesnel valahogy elkallodott a doboza a cd-vel. Van valakinek valami otlete? Mar nagyon idegesit, hogy 30 percenkent megszakad a wireless kapcsolat. Koszi elore is. A router netgear rangemax 240. Nem is ertem egyebkent, eddig semmi baja nem volt nem is egy olcso gagyi router. Kb 1.5 hete csinalja ezt.

(#772) Met válasza attika80 (#771) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem is fw frissítés kellene de Asus WL520G-n . A file-t már letöltöttem 1.9.5.6 verzió.
Olvastam valahol, hogy valameddig békén kell hagyni a routert? Konkrétan, hogy ? Minden kábel kihúz vagy mi?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#773) attika80 válasza Met (#772) üzenetére


attika80
aktív tag

Hu hallod nekem fogalmam sincs az egeszrol. Annyit tudok, hogy en is leszedtem a legfrissebb fw-t. Kaptam egy image file-t, ha megnyitom akkor a nero ki akarja irni. Mondom jo legyen, kiirtam de innentol kezdve a gep nem latja a lemezzen az adatot. Fogalmam sincs hogyan kell frissiteni sajnos. Beken kell hagyni a routert? Beken hagyom en mindig ,sosem piszkalom, megsem tudok frissiteni:D:D:D:D:D

(#774) Noxy válasza attika80 (#773) üzenetére


Noxy
veterán

Router menüjébe belépsz, keresél olyant hogy, Router Upgrade
Lehet olyan menü is hogy, Check for New Version from the Internet, (Itt online frissíti magát, ha van uj Fw) de ott lessz az is, hogy
Locate and Select the Upgrade File from your Hard Disk->Tallozás megmutatod neki, ahova le töltötted, és Upload.
Da ha lehet akkor ne a CD-re ki írt fw mutogasd neki, mert ö sem fogja látni.

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#775) attika80 válasza Noxy (#774) üzenetére


attika80
aktív tag

Szia. Koszi a valaszt, csak eppen az a bajom, hogy nem talalok routernek menut a gepen. Sehol nincs a netgear routerre vonatkozo ikon. Se a program filesben se a control panelben. Sehol nem talalom sajnos:(:(

[Szerkesztve]

(#776) shev7 válasza attika80 (#775) üzenetére


shev7
veterán

es anno hogyan allitottad be a routeredet? nem remlik, hogy bongeszon keresztul? a legegyszerubb ha parancssorba beirod, hogy ipconfig, es ott lesz olyan, hogy alapertelmezett atjaro. Erre a cimre mesz a bongeszoddel, es meg fogod talalni amit keresel.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#777) attika80 válasza shev7 (#776) üzenetére


attika80
aktív tag

Huha, en ezen nem allitottam semmit:) Megvettem, beledugtam a kabelt,ennyit tettem:) Tudom nagyon lama vagyok hozza de tenyleg soha nem hasznaltam routert. Most is csak azert mert kell a wireless connection. Koszi az infot mindjart ki is probalom:)

Amugy mit kene ezen beallitgatni?

(#778) shev7 válasza attika80 (#777) üzenetére


shev7
veterán

hat tobbek kozott a kapcsolat tipusat. Elvileg nem is kene mukodnie amig nem allitottad be... Ha kabelneted van legtobbszor a szolgaltato maccim alapjan azonosit, ekkor a maccimet kell megadni a routerben, ha adsl, akkor a pppoe kapcsolat parametereit (user/password)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#779) attika80 válasza shev7 (#778) üzenetére


attika80
aktív tag

Nagyon koszi a helpet. Mostmar menni fog erzem:) Bar regisztraltam a routert a netgear-en beirom az atjaro szamat. Keri a usernevet es password-ot. Nem fogadja el. Belepek a netgear-re nyomok egy logint ott sem fogadja el, de ha ranyomok a regisztraciora es ott nyomok logint akkor beenget :F :F Gondolom a rendszerukkel van hiba. Kiprobaltam az elfelejtett jelszot is de akkor meg azt irja, hogy nincs az email az adatbazisukban:):)

(#780) shev7 válasza attika80 (#779) üzenetére


shev7
veterán

nem igazan ertem mirol beszelsz. Vagyis hogy mit registralsz hova :):)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#781) attika80 válasza shev7 (#780) üzenetére


attika80
aktív tag

Az alapertelmezett atjarot beirtam a keresobe. Ott bejon egy ablak hogy usernam es password. Ide nem azt a jelszot kell beirni amit regisztraltam a netgear oldalon? Ott regisztraltam a nevet. Meg kellett adni a router serial szamat. Azt hittem ez a jelszavam es a felhasznalo nevem:) Gondolom nagyon faraszto vagyok:)

(#782) shev7 válasza attika80 (#781) üzenetére


shev7
veterán

nem egyaltalan nem azt a felhasznalonevet/jelszot kell irni (legalabbis mas routereknel biztos nem szerintem ebben a netgear sem mas) Van egy alapertelmezett jelszo pl admin/admin vagy valami hasonlo. A manualbol megtudhatod, ezt illik megvaltoztatni...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#783) attika80 válasza shev7 (#782) üzenetére


attika80
aktív tag

En tenyleg hatalmas lama vagyok, de nem sikerul. A user manualom nincs meg de a netgear oldalon ezt irjak: 3. Login to the router (User Name = ‘admin’; Password = ‘password’; unless you have changed it). Na ezeket is megprobaltam de igy sem jo:( De tenyleg nagyon koszi a segitseget.

(#784) Met válasza attika80 (#783) üzenetére


Met
nagyúr

a routerre nincs ráírva a user és pass?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#785) shev7 válasza attika80 (#783) üzenetére


shev7
veterán

reset?

egyebkent milyen neted van?

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#786) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Sziasztok lenne egy kis router gondom

előre is mondom nemnagyon értek hozzá,ez az első routerem, de úgylátszik az a srác sem aki megcsinálta nekem :B

van nekem egy d-link di604 routerem és a net ketté van osztva vele egyik fele egy p3-ba a másik fele meg egy xbox360-ba
namost én a beállításokról csak anyit tudok amit a srác mondott tehát úgy van beállítva hogy nem kell felcsatlakozni számítógéppel a netre(felhasználónévvel meg jelszóval) mint ahogy a szimplán kéne hanem a routerről kapja a netet mindkét gép,valamint automatikus IP címre vannak beállítva.
az xboxon folyamatosan tökletesen megy a net viszont a géppel olyan problémák vannak hogy netezés közben néha feldobja azt a csatlakoztatási ablakot(kapcsolat nélküli munka) és vagy 3-2 percig nyomkodni kell hogy nem nem akarok csatlakozni de folyton viszajön ha meg csatlakoztatom akkor meg ugye nem tud és addig áll a net(eközben a boxon van internet) de ez 2-3 perc múlva megszúnik és újra működik
ezt rendszertelenül szokta csinálni néha napokig nem néha viszont minden félórában és nagyon idegesítő

találkozott már valaki ilyesfajta broblémával?

[Szerkesztve]

(#787) m1XUP


m1XUP
csendes tag

Hello!

Én nem nagyon értek az internethez, meg a netproblémákhoz, ezért kérek itt segítséget.
Nem tudom ki és mennyire ért az interneten játszható online játékokhoz és ahhoz, ha rossz a feltöltési sebességed, akkor nem élvezetes a játék.

Az én problémám: A szolgáltatóm elméletileg olyan netet szolgáltat, ami 2 mb letöltést és 1 mb feltöltést tesz lehetővé. Ennek ELMÉLETILEG elégnek kell lennie. De gyakorlatilag sajnos nagyon kevés. És nem tudom, hogy miért nem mennek olyan jól a netes játékok.
Amilyen problémákra én gondoltam: - Norton Antivirus 07 esetleg fogja
- D link router fogja
- Esetleg vírus
- Valaki ''lopja'' a netet, de ezt csak gondolom.
- Vagy egyszerűen rossz a szolgáltató és nem bírja a rendszer.

A legérdekesebb az az, hogy néha pedsig nagyon jó a net, még jobb, mint amit leírtak, A gond az, hogy ez ritkán fordul elő :/ Mit tegyek? :F

sunshine live - télen is :) http://www.sunshinelive.de

(#788) Met válasza m1XUP (#787) üzenetére


Met
nagyúr

Most majd jönnek a ''hú de szar a Norton eszi a géped meg szar'' hsz-ek.

Milyen net?
Milyen router?
Wi-fi-n vagy kábelen kapod a routertől a netet?
Más netet használó program fut amikor ''nem megy jól a játék''?
Ez a ''nem megy jól a játék'' pontosan miben nyílvánul meg? Lag-olsz vagy beszaggat a játék vagy ledob a szerver?

Lehet valami program akkor megy ki a netre frissítésért pl. Norton, Windows akármi

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#789) attika80 válasza shev7 (#785) üzenetére


attika80
aktív tag

Szia. Kabelnetem van. Semmi nem segit se reset semmi. Az nem lehet baj, hogy hasznaltan vettem ebayon. Javitottkent adtak el.

(#790) shev7 válasza attika80 (#789) üzenetére


shev7
veterán

hat akkor keress hozza rendes manualt neten ami leirja, hogy hogyan kell gyari allapotba visszahozni. Akkor elvileg be kellene engednie az alapertelmezett jelszoval. Ha hasznaltan adtak el akkor valoszinu, hogy megvaltoztattak a jelszot...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#791) Noxy válasza attika80 (#789) üzenetére


Noxy
veterán

Amikor a reset gombot benyomod, villognak elöl a ledek?
Csak a táp kábelt hagyd bent, és ugy nyomd meg a reset gombot.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#792) Met


Met
nagyúr

#772-re valaki?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#793) Noxy válasza Met (#792) üzenetére


Noxy
veterán

Read router manual. Adtak hozzá CD-t, vagy nem?

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#794) Temple-Anzan


Temple-Anzan
tag

valaki tudna segíteni belönöm a routert hogy tudjak DCzni??
mert egyáltalán nem vágom ezt a portos akármit :R thx

pls privi aki tudna illetve ráérne segíteni

cracked

(#795) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Segítséget szeternék kérni:
Egy Edimax BR-6204Wg routerrel osztom meg az ADSL netet.(Üzleti előfizetés) Az én gépem kábellel van a routerhez csatlakoztatva, a többi gép WIFI-n.
A routeren a WAN beállításoknál beállítottam a PPPoE-t, azon belül megadtam a felhasználónevemet és a jelszót. A DNS beállításoknál megadtam a szolgáltatótól kapott DNS-eket. Ezenkívül statikus DHCP-t állítottam, és engedélyeztem az UPnP-t. Mást nem állítottam rajta. Az a gond, hogy mikor elkezdek netezni, egy darabig jó minden de egy idő után nem jönnek be az oldalak. Viszont a letöltések továbbra is mennek. A többieknél ugyanez a gond. Próbáltam már a DNS-t üresen hagyni a routerben, de ez sem segített. A hálókártyában is próbáltam már megadni DNS-t is, alapértelmezett átjárót is, de ez sem segített. A PPPoE beállításoknál az MTU értéke 1392. Ezt próbáltam 1492-re rakni. Ha pingelek egy oldalt, 100 pingből kb 20-25 nem ér célba. Előzőleg egy Dlink 524-es routerem volt, de annál ugyanez volt a gond. Visszavittem a boltba, ott megnézték, de szerintük nincs semmi baja. De odaadták helyette ezt, hogy próbáljam ki. Ha a modemet(Dlink 360t) közvetlenül a gépre kötöm, akkor jó minden.
Feltettem a router logját ide :[link] Hátha ez mond valakinek valamit.
Légyszi segítsen valaki

(#796) webkuka


webkuka
csendes tag

hali
valaki tudja hogy mi az a MTU a reuters menöjében és hogy milyen értékre kell beállitani?

(#797) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

valaki erre? (#786)

(#798) webkuka


webkuka
csendes tag

hali

mi lehet az oka annak hogy ha reuters használok a feltöltésem feleakkora mint aminek lenni kéne. ha viszont csak modem van és közvetve a gép minden jó. a letöltésem viszont reutersel is annyi mint nélküle

(#799) Lortech válasza webkuka (#798) üzenetére


Lortech
addikt

Ha nem vagy aktív, passzív vagy, sokkal nehezebben jut el a te csomagod másokhoz (upload), valamint szintén passzívhoz nem tudsz csatlakozni, csak aktívaknak tudsz feltölteni. Aktív módhoz port forwardot (virtual server) kell beállítani a routerben.

Előző:
Az MTU egy ip datagram max méretét határozza meg. Adsl esetén 1492 v 1454 javasolt. Nagyobb nem! Kábelnél 1500 byte. De szerintem ezt neked nem szükséges módosítani.

Thank you to god for making me an atheist

(#800) Lortech válasza GeneraL_XTX (#797) üzenetére


Lortech
addikt

Ha miközben a pc-den szarakodik a net, az xboxon minden rendben, akkor a router vsz. jól van beállítva. Ha routertől kapod a netet, neked nem kell felcsatlakozással foglalkoznod, mert a router megteszi helyetted, innentől kezdve tök mind1, hogy kábelnet (amihez nem is kell csatlakozni), vagy adsl, mert ezeket elrejti előled. Ezért szerintem törölheted a próba kedvéért a pppoe kapcsolatot a gépedről, hátha nem fogja feldobni. Meg egy varázslót is futtathatsz (run - > %SystemRoot%\System32\rundll32.exe hnetwiz.dll,HomeNetWizardRunDll ), hogy értesüljön a géped a megváltozott helyzetről. Azt kell választanod, hogy helyi átjáron keresztül csatlakozol.

Thank you to god for making me an atheist

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.