Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14401) Akelaus


Akelaus
senior tag

(#14402) Bjørgersson válasza Akelaus (#14401) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Megelőztél. :D De csak épphogy. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14403) csakany2001 válasza Bjørgersson (#14388) üzenetére


csakany2001
senior tag

Nagyon jó hallgatni való lett, hozzáteszem hogy az előző albumokkal nem tudtak megfogni .
Abszolút nem érzem azt a biztonsági játékot amit az új érás 3 albumnál tapasztaltam.
Bőven vannak egyszerűbb, fülbemászóbb illetve nehezebben emészthető, technikásabb dalok is, így azt lehet mondani hogy egy izgalmas, sokrétű album lett.
Hangzás elsőosztályú, újabb Rush albumoknál szokott hasonló minőségű lenni.
Ray Alder-nek csodás hangja van, a magas hangtartományban sem vall szégyent.
Szólók nagyon jók lettek benne, a riff-ből bőven van lágy és harapós is, a dobhangzás lenyűgöző.
Összesítve jó prog albumok jöttek ki idén, ez is illetve a The God-Shaped Void nagyon jóra sikerült a régi nagyoktól, remélem még sok ilyen albumot lesz lehetőség meghallgatni.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#14404) vittgen


vittgen
aktív tag

(#14405) taf120


taf120
lelkes újonc

Ha valaki esetleg hányni akar...
[link]
Persze már régen eladták a lelküket pénzért...

(#14406) gbors válasza csakany2001 (#14403) üzenetére


gbors
nagyúr

Melyik a 3 új érás album? Darkness in a Different Light, Theories of Flight, ??? Lemaradtam volna? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14407) Dilikutya válasza taf120 (#14405) üzenetére


Dilikutya
félisten

Olyan apróság remélem nem zavar össze, hogy valaki ezt feljátszotta otthon jazz stílusban, majd alákeverte az eredeti éneknek. :)
Itt egy másik ugyanettől a sráctól, a Black Sabbath-tól a War Pigs átdolgozása.

Egyébként mi a hányinger a jazz-ben? Én sem rajongok érte, nem az én műfajom, de hányni sem fogok tőle, elismerem a jelentőségét. Már csak azért is, mert a későbbi progresszív rock/metalra is nagy hatással volt a jazz, még az olyan zenekarokra is, mint pl. a Death. Ha meg belehallgatsz a kanadai Quo Vadis-ba, nehéz a basszustémákban letagadni.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14408) Pro Koryak válasza Dilikutya (#14407) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Lényegtelen, már 25 éve lapos zenét játszanak. :O

(#14409) Dilikutya válasza Pro Koryak (#14408) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez így szintén nettó baromság. Tudom, sokan nem tudtak mit kezdeni a fodrásztól való távozás után kiadott Load/Reload lemezekkel, amiknek nyilván annyi köze sincs a thrash metalhoz, mint a S/T-nek, ellenben nagyon jó hard rock/metalt tartalmaz mindkét korong. Ezt régen is így gondoltam, most is, sőt öregedve még inkább, ahogy újabb és újabb hatásokat is felfedezek benne. A St. Anger-re valóban nincs mentség, botrány hangzás jó dalok nélkül. Az utána kiadott két rendes sorlemez valóban nem sok ötletet tartalmaz, bár kurvajó dalokban ott sincs hiány. A Lulu meg egy merész próbálkozás volt, erősen kétlem, hogy aljas nyereségvágyból követték el. A zene amúgy nagyon is rendben van azon, visszanyúl a Load/Reload érához, de a vén bakkecske Lou Reed miatt gyakorlatilag hallgathatatlan. A megjelenés óta szerintem nem is hallgattam meg.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14410) csakany2001 válasza gbors (#14406) üzenetére


csakany2001
senior tag

Valóban csak 2 benéztem.
Bár nekem a FWX sem jött be annyira, elég hasonló az utóbbi 2-höz is.
Parallels-hez hasonlít leginkább a Long Day Good Night, de vannak hasonló számok mint az újabb lemezeken.
Minden esetre majd adok még ezeknek is esélyt, Queensryche-al voltam úgy hogy a 2013-mas album meggyőzött és jobban szétnéztem.(Empire-O:M -t ismertem már előtte)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#14411) chaosmonger


chaosmonger
tag

Patton, Scott Ian, Lombardo meg a többiek:
Mr. Bungle: "Sudden Death"

(#14412) gbors válasza csakany2001 (#14410) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát, ezt eléggé másképp látjuk :)
Az FWX pont egy elég sokoldalú, egyedi lemez - ironikus módon pont ezért nem tartozik a kedvenceim közé, a behozott hatások nem annyira jönnek be. Viszont a Left Here az egyik legjobb daluk Alderrel (talán csak a Part of the Machine-t szeretem jobban).
A DiaDL egy egészen megdöbbentő fordulat volt - 25 év után ismét csináltak egy tősgyökeres heavy metal lemezt, miközben megmaradtak modern progresszív zenekarnak, és a lemez így is kilométerekről felismerhetően Fates Warning. Matheos a kedvenc szerzőm, de ezt még belőle sem néztem ki. A lemez nem egyenletesen überjó, főleg a One Thousand Fires-t meg az And Yet It Moves-t hallgattam rongyosra.
A Theories of Flight nekem nagyrészt Parallels '16 - kissé mainstreamebb hangzás, könnyebben megjegyezhető dalokkal. Az SOS és főleg a Ghosts of Home nagyon ütött, és a többi része is elég jó volt, úgy általában amikor felmerül a "mit hallgassak?" kérdés, akkor ez a lemez elég könnyen felbukkant válaszként.
Az újjal nehezen barátkozom. Jó az anyag, de némelyik dalból annyira süt a kétségbeesés, hogy nehezemre esik sokáig hallgatni. Művészileg ötös, de megviseli a hallgatót.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#14413) james001


james001
veterán

:)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14414) taf120 válasza Dilikutya (#14407) üzenetére


taf120
lelkes újonc

Köszönöm szépen a helyreigazítást :B
Úgy látom figyelni kell, ennek a jútúbnak a fele sem igaz :)

(#14415) Pro Koryak válasza Dilikutya (#14409) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Számomra mindenképpen. Én már a Black albummal sem tudtam mit kezdeni, csak ennyit ... :Y :( :O
Nálam ott kezdték elásni magukat.
Az első S&M meg egyszerűen nevetséges. Annyira nincs köze egymáshoz a rock és a komoly zenének, néha olyan mintha két teljesen különböző dallamú, témájú zenét egymásra játszanának.
Egy pl. Epicához, Therionhoz képest nettó baromság!

Na valami jó is legyen:
Aeon

Új [Intervals]

(#14416) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

SODOM "Sodom & Gomorrah" (Official Lyric Video)
TRIBULATION - Leviathans (OFFICIAL VIDEO)
INQUISITION - Luciferian Rays (Official Music Video)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14417) james001


james001
veterán

:DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14418) TeeBee73 válasza Pro Koryak (#14415) üzenetére


TeeBee73
addikt

+1. A negyedik volt az utolsó jó albumuk. Az még Trash volt a többi R&R, meg Lófasz és Esti Fény. ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14419) Pro Koryak válasza TeeBee73 (#14418) üzenetére


Pro Koryak
addikt

:D Ja, onnantól nem Metal, inkább AlumicA lehetne a nevük.

Ha már svensson felhozta, egy pörgősebb szám az új Sodom albumról:
[link]
Egyből megkedveltem. :C

Ezt meg sikerült cd-n megszerezni :Y :R
Sabbat

(#14420) TeeBee73 válasza Dilikutya (#14407) üzenetére


TeeBee73
addikt

Na, erre nem tudom mit mondjak. Zenészként elismerem, tud a srác, de amúgy meg egy rakás túró.
Legyen mondjuk, kőrözött. Lila hagymával, szemes köménnyel, piros paprikával így hívják a tejfölös túrót mifelénk. 3.6 :DDD

MOD: Pro Koryak: Sodom-tól még mindig az Agent Orange a befutó nálam, bár, nem mai gyerek.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14421) taf120


taf120
lelkes újonc

[link]
[link]
Cannibal Corpse szám első 5 másodperce.
Itt a gitár csak az egyik oldalon szól.
Van egy magas frekvenciájú (nekem kellemetlen) torz hang benne?
Olyan mintha berezonálna a hangszóró.
Így vették fel vagy csak én hallom :B , fejhallgató/fülem rossz?

(#14422) Pro Koryak válasza taf120 (#14421) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Egy füles sokkal jobban kihozza/kiemeli a hangzási tulajdonságokat, hibákat. CD-n nincs meg még + így gépről sztereón hallgatva nem tűnik rossznak.
Milyen füles + miről hallgatod(hifi, pc, flac, cd, LP)? Nem mindegy.

(#14423) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Ez a nóta, csak engem csapott fejbe? Olyat vert, mit az Elysian-tól a Conquest.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14424) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Nem volt még:

MACHINE HEAD - My Hands Are Empty (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

Teljesen közönséges újkori Machine Head, viszont a felállás érdekes: Flynn és a basszer Jared mellett Logan Mader és Chris Kontos szerepel benne a Burn My Eyes felállásból. Ezek szerint jól sikerült a turné tavaly.
Amit mondjuk meg is értek, mert ez a csapat egy az egyben letarolta a Barba Negrát is, pedig az első blokk is elég izmos volt. De ez a dal teljesen átlagos újkori, azt hittem, okkal hoz vissza két ilyen régi alapembert. Szerintem az utolsó lemezről maradhatott le, aztán ha már megvolt, kiadták, klipet forgattak. Voltak nagyon jó progresszív lemezeik, a The Blackening és a Through the Ashes of Empires remekművek, de utána kicsit túltolták, most azt se bánnám, ha ez a gárda kihozna egy tuskó betonparaszt groove/thrash albumot.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14425) james001


james001
veterán

Ektomorf - Reborn

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14426) Akelaus


Akelaus
senior tag

(#14427) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Dark Tranquillity - Moment
Full album list.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#14428) Vikthor


Vikthor
nagyúr

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14429) csakany2001 válasza Vikthor (#14428) üzenetére


csakany2001
senior tag

Örök kedvenc, nem lett rossz cover de az eredetinek jól állt az a puritán, zajos hangzás.
Végig is futom a "In The Nightside Eclipse" albumukat, kedvet kaptam hozzá.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#14430) james001


james001
veterán

A rosszfiúk ;] :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14431) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Most kezdtem el leszedni a Moonshold-et. Amilyen egyszerűneik, tűnik, annyira az is. De jó.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14432) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!

Rég jártam erre, remélem veletek minden rendben!

Legútobbi Emma Ruth Rundle és Thou kollabot -amit linkeltem is- rongyosra hallgattam, a napokban viszont elkezdtem élvezni a Thou albumokat, és szembejött velem a Blessings of the Highest Order c. album. Vannak rajta kiváló Nirvana feldolgozások, de ami igazán szíven vágott az a Something in the Way doomosított változata. Az eredeti is elég depresszív, de ez olyan szinten lehúz mentálisan és érzelmileg -engem legalábbis- hogy arra nincsenek szavak. Maga a szám a hajléktalanságot dolgozza fel, amit különösen át tudok érezni, mivel sajnos én is voltam ilyen helyzetben kölyökkoromban.

[link]

Mit gondoltok erről a feldolgozásról?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#14433) TeeBee73 válasza TeeBee73 (#14423) üzenetére


TeeBee73
addikt

A szóló elejéig el tudom nyomni, de cefetül technikás, azt kell mondjam.
(Ez a cefet nátha is közbe játszatott, hogy fájnak az ízületeim, és percenként orrot kell fúljom Ennek van szezonja..) :(((

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14434) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

MY DYING BRIDE - Macabre Cabaret (OFFICIAL MUSIC VIDEO)
DARK TRANQUILLITY - Eyes Of The World (OFFICIAL VIDEO)
INQUISITION - Black Mass for a Mass Grave (Official Album Stream)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14435) vittgen


vittgen
aktív tag

Hollandiából egy kis Prog/Melodic Death-Black
Szerintem a srácok nem nagyon tudták eldönteni, hogy melyik műfaj mellett maradjanak... :N
Shylmagoghnar - Emergence

(#14436) TeeBee73 válasza Bjørgersson (#14434) üzenetére


TeeBee73
addikt

1-2, Raktak Ők már jobbat is az asztalra.
Az Inkvizót viszont, felvettem a listámra. :R

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14437) james001


james001
veterán

DIAMOND HEAD - No Remorse (Official Video)

Plusz tudom hogy nem metál,de a metál világából ismert Apey (Lazarvs) kiadott egy új szólólemezt amin csak akusztikus gitáron zenél,de szerintem baromi jól tolja a srác,a hangja is nagyon király.

Apey - Book of Changes 2020

A legjobb szám az albumról,szerintem: Apey - Blue Veins (Official Audio)

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14438) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Épp egy klasszikus Satyricon - The Shadowthrone albumhoz jött meg a kedvem.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14439) syberia


syberia
veterán

ACCEPT - Too Mean To Die (OFFICIAL LYRIC VIDEO) :R

https://howbad.info/

(#14440) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

AZARATH - Saint Desecration (Official Album Stream)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#14441) james001


james001
veterán

Diamond Head - Lightning to the Nations 2020 teljes album

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14442) syberia


syberia
veterán

(#14443) james001


james001
veterán

Jövő év vége fele jön az új Children of Bodom album,akik ugye már közben Bodom After Midnight névre keresztelődtek. Elvileg nemsokára két új számot is bemutatnak.
Kíváncsi leszek,a tavalyi Hexed nekem nagyon tetszett. :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14444) TripleB


TripleB
senior tag

Thy Art Is Murder megint Budapesten!

Killing season

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#14445) james001 válasza TripleB (#14444) üzenetére


james001
veterán

Plusz Alphawolf és Orbit Culture is :Y Nagyon remélem hogy meglesz tartva :((( Hiányoznak a koncertek piszkosul már :(

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14446) Akelaus válasza TripleB (#14444) üzenetére


Akelaus
senior tag

És ez smafu? 😝
Arch Enemy, Behemoth, CARCASS

[ Szerkesztve ]

(#14447) TripleB válasza Akelaus (#14446) üzenetére


TripleB
senior tag

Carcass-t nagyon régen hallgattam, a többi nem az én világom. ;]

(#14445) james001
Az én szegénységi bizonyítványom, de nem igazán ismerem a többi együttest, míg az idei februári koncerten fellépőket inkább. A Rivers Of Nihil mindig is nagy kedvencem volt pl.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#14448) james001 válasza TripleB (#14447) üzenetére


james001
veterán

Érdemes rájuk nézni,metalcore mindkettő. Mindketten adtak ki idén odab.szós új albumot :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14449) TripleB válasza james001 (#14448) üzenetére


TripleB
senior tag

Már izzítottam a Tidal-t. :K

Dyscarnate - "Nothing Seems Right"

Septicflesh Infernus Sinfonica MMXIX

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#14450) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Allegaeon - Concerto in Dm (FULL SINGLE)
SOILWORK - A Whisp Of The Atlantic (OFFICIAL MUSIC VIDEO)
Paradise Lost - Enchantment (Official Lyric Video)
EYEHATEGOD - High Risk Trigger (OFFICIAL VISUALZIER VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.