Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13051) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Behemoth és Slipknot 2020 februárjában jönnek

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13052) Akelaus


Akelaus
senior tag

Új Mayhem dal, a 3. a lemezről. Van egy kis Burzum érzetem, a "prüntyögés" miatt.

(#13053) Vikthor válasza Akelaus (#13052) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Meghallgattam én is semmi extra és a Burzum hatás meg jelentéktelen. De Mysteriis... albumot úgy néz ki semmi nem fogja megdönteni.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13054) Dilikutya válasza Vikthor (#13053) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem nem is akarják. Ez a mai Mayhem már nem ugyanaz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13055) Vikthor válasza Bjørgersson (#13050) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ez tetszik! Fleshgod méltó társa...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13056) Vikthor válasza Ellia (#13048) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Eléggé tompán szól, énekes hangja meg mintha az orra be lenne fogva :DDD a szám eléggé tingli-tangli, ráadásul az első albumuk az Ecliptica meg még talán a Winterheart's guild olyan magasra tette a lécet, hogy utána következő alkotásaik már falat kenyér..

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13057) james001 válasza Vikthor (#13051) üzenetére


james001
veterán

Egy jó ideje tudni már ezt :DDD
Nekem megvan már rá a jegyem ;)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13058) Akelaus válasza Vikthor (#13053) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nálam a következő Mayhem album a sorban a De Mysrteriis... után, a Wolf's Lair Abyss. Ami egy ep igazából, bár az újrakiadott verzión még van két dal. Az az egy amire felkaptam a fejem anno. Utána a soralbumokat meghallgattam, van amit többször is, de ehhez és a De Mysteriis... albumhoz térek vissza mindig.
A Lykanthrop féle Dunkelheit feldolgozásban lehet halani kb. ugyanezt a prüntyögést, van ahol tökre olyan érzetem van, hogy egy az egyben azonos. Az eredeti Burzum Dunkelheit dalt nem volt kedvem meghallgatni miatta.
Nem tudom a mostani Hammerben a Mayhem interjú kitér-e az új album dalaira, de kíváncsi lennék ez a dal szerintük miért is ilyen. Lehet én hallgattam sokat a feldolgozást, és ezért érzem benne a Burzumot. :F

(#13059) Ellia válasza Vikthor (#13056) üzenetére


Ellia
addikt

Ez az egyetlen szám ami úgy ahogy bejonn a lemezről, de borzalmas a keverése...

Régen sokat hallgattam őket, de még nem volt olyan, hogy egy lemezt kinyomtam volna első hallgatasra, mert hallgathatatlan volt... :/

(#13060) gbors


gbors
nagyúr

Nem is emlékeztem, hogy ennyire erős ez a lemez... Csak az első számot akartam meghallgatni, de nem igazán sikerül kikapcsolni :D
Paradise Lost - Gothic

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13061) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Robb Flynn sürgősen rúgja ki a két új arcot. Iszonyat nagyot zúztak, majd feljött Kontos és Mader, és "fogd meg a söröm"...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13062) snecy20


snecy20
veterán

Új Mayhem, 1349, The Great Old Ones, Toxic Holocaust... Nem rossz ezekben a napokban a felhozatal.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13063) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Static-X a Brutal Assault-on. Ami azt jelenti hogy a mostani európai turné után jövőre újra jönnek, nem tartanék kizártnak egy klubbulit, vagy akár, ha időben már jó, akkor a Rockmaratont.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13064) canniball válasza Dilikutya (#13061) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem lehet hogy csak azért érezted így, mert a régi spanokkal a klasszikus nótákat tolták?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13065) Dilikutya válasza canniball (#13064) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mondjuk az első szettben a 2-3-4. lemezeket nem vitték túlzásba.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13066) canniball válasza Dilikutya (#13065) üzenetére


canniball
nagyúr

Ööö...ez most nem csak a legújabb lemezről és a legelsőről szólt?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13067) Dilikutya válasza canniball (#13066) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy szám ment a Catharsis-ról, szóval nem. :) Inkább a Blackening, Locust, végülis 1-1-et csak a Burning Red-ről és az újról nyomtak. Még a vadiúj számot is kihagyták, amit már játszottak pedig a turnén, mondjuk a rendes szett rövidebb is volt mint a korábbi helyszíneket.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13068) Akelaus


Akelaus
senior tag

Kint az új Mayhem album. ;)
Meghallgattam már tegnap 3x. Nekem nagyon rendben van. Az előzetes 3 dal alapján nem számítottam túl jó albumra, de meglepett. Van benne némi De Mysteriis.. hangulat.
Remélem a 2LP-s verzió is megszerezhető lesz mert érdekes csemegéket tartalmaz az is.

(#13069) TripleB válasza Akelaus (#13068) üzenetére


TripleB
senior tag

Egy 12 számos verziót találtam.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#13070) Akelaus


Akelaus
senior tag

Januárban jön az új Thy Catafalque album, itt az első dal róla.

(#13069) TripleB : Igen, az a bónuszos verzió. A 2 Lp-s verzión lesz még ha jól emlékszem plusz 4-5 dal, köztük egy Death és egy Morbid feldolgozás.

[ Szerkesztve ]

(#13071) Bjørgersson válasza Akelaus (#13070) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akartam linkelni, de mobilon nem szeretek tokolni. :D Szerintem nagyon jo lett, eros kezdes, mint tavaly a Sarember.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13072) james001


james001
veterán

HAZZERD - A Tormented Reality (Official Lyric Video)

Fuck yeah :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13073) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A kiado YouTube csatornajan hallgathato az uj Hour Of Penance album.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13074) Ellia


Ellia
addikt

(#13075) Akelaus


Akelaus
senior tag

Itt pedig az új Mayhem album bónuszos verziója, a Spotify-on.
Akinek pedig a jutyub kell annak is van hol meghallgatni.

(#13076) james001


james001
veterán

Csak mostanában leltem rá a Hatchet bandára,és odavernek rendesen,egy baromi jó thrash csapat :K Nem is értem eddig hogy nem hallottam őket,pedig a Havok az egyik kedvenc thrash bandám,és ők azért eléggé hasonlók hozzájuk :D

Az egyik kedvencem lett tőlük:
Hatchet - Vanishing Point

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13077) vittgen válasza james001 (#13076) üzenetére


vittgen
aktív tag

Szia!
A Hatchet nálam már évek óta lejátszási listán van...
Jó zenét tolnak!
A Havok viszont valahogy nem jött be...
Régebb óta ismerem őket is,de valahogy nem az én zenémet játsszák!

(#13078) Akelaus


Akelaus
senior tag

Kint az új Alcest album, meghallgatható a Spotify-n, és itt a bandcamp link is hozzá.

(#13079) james001 válasza vittgen (#13077) üzenetére


james001
veterán

Pedig hasonlítanak egymásra eléggé,főleg énekben :D Bár Sanchez-nek a Havok-ból kicsit talán élesebb a hangja. Dehát ugye kinek mi. :)

Ez még mindig az egyik kedvencem tőlük:
Havok - Melting the Mountain

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13080) TeeBee73 válasza james001 (#13076) üzenetére


TeeBee73
addikt

Én inkább Black-Death-et hallgatok, de ez kimondottan tetszik.
Mod: Black Death... Fránya pestis...
Bár a Lepra sem jobb... :)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13081) rétisün válasza TeeBee73 (#13080) üzenetére


rétisün
veterán

úgy érted, Pestilence, meg Leprosy ? :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13082) james001 válasza TeeBee73 (#13080) üzenetére


james001
veterán

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13083) rétisün


rétisün
veterán

nem annyira metal, meg (állítólag) a fickó nem egészen komplett, de olyan szólói vannak, hogy csak na ...... (meg elég sok elborult zenéje is, és kb. 100000 száma)

(a próba topikban tudtam a képet linkesíteni, itt az istennek se akar működni :B )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13084) Dilikutya válasza rétisün (#13081) üzenetére


Dilikutya
félisten

És még Black Death is valóban létezett. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13085) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#13073) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Meghallgattam ma melóban, tetszett, biztosan fogom még hallgatni, bár újdonságot meglepő módon nem tartogat. :D Az új Mayhemet viszont a második szám után kinyomtam. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13086) gbors válasza rétisün (#13083) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, remekek a szólói, meg jópár riffje is (az idézett Streamletben a 0:13-től kezdődő második riff pl. állat jó). Viszont a dalírásra mintha allergiás lenne a csóka :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13087) vittgen válasza james001 (#13079) üzenetére


vittgen
aktív tag

Nahh akkor majd jobban nekifekszek az összehasonlítàsnak...
Több olyan banda is van, amit azóta megkedveltem, pedig elsőre nem jött be...

(#13088) vittgen válasza TeeBee73 (#13080) üzenetére


vittgen
aktív tag

A Death műfajban a lengyelek nagyon ott vannak...
A Vader elképesztő...
Aztán máshonnan...
Obituary....
Dethklok...
Stb..stb

(#13089) Bjørgersson válasza vittgen (#13088) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hate "Auric Gates of Veles" (FULL ALBUM)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13090) Dilikutya válasza gbors (#13086) üzenetére


Dilikutya
félisten

Legtöbb ilyen csodazenésszel/zenekarral ez a baj. Bár a linkelt dal pl. egészen jó, nincs benne semmi durva gitármaszti. :)
Amúgy a 90-es évek végéig egész épeszű volt, aztán valami nagyon elgurult, 2000-ig 5 lemez, utána 10 év alatt 20, az se normális, de a durva az hogy a 2010-től mostanáig a maradék közel 300... :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13091) vittgen válasza Bjørgersson (#13089) üzenetére


vittgen
aktív tag

Hamisítatlan Death....
Minden másodpercén érződik....
Nekem jobban bejön, ami közelebb áll a Thrash - Death átmenethez....

(#13092) Akelaus válasza Bjørgersson (#13085) üzenetére


Akelaus
senior tag

"Az új Mayhemet viszont a második szám után kinyomtam. :D" Hallgasd tovább! ;] :P (érdemes)

(#13093) Bjørgersson válasza Akelaus (#13092) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekimegyek ma meg egyszer, de nem igerek semmit. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13094) TripleB válasza Akelaus (#13092) üzenetére


TripleB
senior tag

Egyszer hallgattam végig az új Mayhem-et , nekem valahogy a koncertfelvételek a youtube-on jobban tetszettek.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#13095) Dilikutya válasza TripleB (#13094) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem tudom, akármekkora kvlt banda, de én a De Mysteriis utáni anyagaikat egyszerűen elfelejtem mindig. Pedig mintha az előző lemez se lett volna rossz, de meg nem tudnám mondani, mi történt rajta. Ez most tetszik, jól is szól, meg azért van benne feketeség, de majd idővel kiderül, mennyire maradandó. De lehet, hogy elalvás elé még rátolok egy Deathcrush-t. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13096) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A kamu batyuskas szarakodas miatt elmarad a Hate eszak-amerikai turneja. :o Pedig mentem volna. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13097) TripleB


TripleB
senior tag

El sem hiszem, hogy ilyen létezik...😁🤘
Metálspinning (fb link) 😁

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#13098) james001 válasza TripleB (#13097) üzenetére


james001
veterán

Metalcore-ra a legjobb edzeni ;] :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13099) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

CHILDREN OF BODOM - Hexed (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13100) LyonnaisFan1 válasza Bjørgersson (#13099) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:R
Jó féle. Jó címadó dal, jó korong. Kicsit visszanyúlnak vele a régebbi korongokhoz, ami persze egyáltalán nem rossz. :C
Something Wild, Follow the Reaper, Hatebreed.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.