Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13851) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

FIRESPAWN - The Great One (Album Track)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13852) sixpak


sixpak
nagyúr

Első 3 Metal Church lemez remasterelve.

Battalions
Beyond the Black

Mondjuk így sem volt rossz...biztos sokszor leírtam már, de méltatlanul alulértékelt banda és lemez.
Összehasonlítva mondjuk a Metallica első lemezével, valami rossz punkbandának tűnik a MC-höz képest....aztán hova jutottak...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#13853) cappa72 válasza sixpak (#13852) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kiváncsi vagyok, mikor lesz fent valamely stram zenehallgatós oldalon (tidal és társai)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13854) Dilikutya válasza sixpak (#13852) üzenetére


Dilikutya
félisten

Blessing in Disguise mekkora lemez!
Sajnálom, hogy nem tudtam megnézni a Rockmaratonon, remélem, jönnek erre még.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13855) sixpak válasza Dilikutya (#13854) üzenetére


sixpak
nagyúr

Jaja...
Hát idén nem sok helyre kell menni, Novarock sem lesz a szomszédban...
SoaD is elmarad amúgy?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#13856) Akelaus válasza sixpak (#13855) üzenetére


Akelaus
senior tag

El, mivel Augusztus 15-ig nem lehet semmilyen tömegrendezvény az országban.

(#13857) cappa72 válasza sixpak (#13852) üzenetére


cappa72
nagyúr

Megnéztem a Tidalt, ott is van.
Örő'é'bódottá. Majd meghallgatom, mennyire más, mint a CD.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13858) Dilikutya válasza sixpak (#13855) üzenetére


Dilikutya
félisten

Metal Church tavaly volt, csak választanom kellett hogy az, vagy a Phil Anselmo féle Pantera hakni. Mert még ha két egymást követő nap lett volna, akkor nem kell mérlegelni.
SOAD-ot elvileg sikerült átvinni jövő évre, haladnak lassan, de biztosan az átütemezések, a Korn és a Judas Priest már kapott új dátumot, a Deftones, Pearl Jam, SOAD is szervezés alatt. Az Aerosmith-ről, KISS-ről nem tudok semmit, bepótolják-e a turnét.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13859) sixpak válasza Akelaus (#13856) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nagyszerű. :(((

(#13857) cappa72 : hajrá! :)

(#13858) Dilikutya: szeretem a Panterát, de a Metal Church-öt sokkal jobban, én azt választottam volna. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#13860) gbors válasza Dilikutya (#13854) üzenetére


gbors
nagyúr

I prey upon your morbid fear
Of terminal disease
You won't know the difference
Now it's time for surgery
Another shot, another pill
Two weeks therapy
I take all major credit cards
Your money is what I need

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13861) Dilikutya válasza sixpak (#13859) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nehéz utólag megmondani, pláne annak fényében, hogy Anselmo idejött egy zenekarral, akiknél egy magyar tribute banda is jobban játssza el a számokat (már amennyiben nem tudatos, hogy nem pont úgy nyomták ahogy eredetiben), majd a faszi hanyag lazasággal egy olyan show-t tol az arcodba, hogy a másikat a melletted tomboló adja. :D A végén csak álltam ott a színpad előtt, hogy te jó ég, ha ilyen egy egyemberes hakni, akkor milyen lehetett a Pantera fénykorában.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13862) Bjørgersson válasza james001 (#13846) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha metalcore, akkor már inkább az idei August Burns Red, pedig egyébként nem szeretem a műfajt, de erre azt mondom, hogy tetszik. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13863) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

BASTIAN THUSGAARD [SOILWORK] - Death Diviner (OFFICIAL DRUM PLAYTHROUGH)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13864) sixpak válasza Bjørgersson (#13863) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ügyes a kölök...nekem tetszik a dal is, annak ellenére, hogy akár a rádióban is lemehetne.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#13865) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

FIRESPAWN - Heathen Blood (Lyric Video)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13866) Bjørgersson válasza sixpak (#13864) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A YouTube csatornáján van még jó pár videó. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13867) Tomacko válasza sixpak (#13852) üzenetére


Tomacko
senior tag

:W :W :W :W :W :W :W na nem  az előadó miatt vagy a remaster miatt verem a felejem falba....... De a Metal Church NEM thrash zenekar. Sosem voltak és NEM is akarnak ebbe a skatulyába tartozni. Bocsánat de engem az ilyen bakik baromira tudnak bosszantani :) Akarom mondani egy ilyen alap dolog elírása, hogy egy tradicionális power metal banda műfaja mi is, akkor el gondolkodom azon, hogy a többi szöveg amit leírt valóban igazságot is tartalmaz,vagy az is ordenáré elírás ???!! ! :) :P ;] ;] :Y

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#13868) Tomacko válasza Dilikutya (#13861) üzenetére


Tomacko
senior tag

Tudatos a dolog. Sőt, annyira tudatos, hogy maguk a zenészek is tudják, és mondják is, hogy ezt a két srácot az Abbott tesókat lehetetlen utánozni. Na nem a technikai tudás miatt (az is van bőséggel) hanem egyszerűen az érzések, érzelmek, a szenvedély amit ők együtt tudtakadni a zenéjükhöz pluszban...... Az a műsor amit kaptunk... PAZAR volt. Egyetlen probléma volt vele, bosszantóan rövid volt ahhoz, hogy beleférjen az összes lemezük :) :P

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#13869) sixpak válasza Tomacko (#13867) üzenetére


sixpak
nagyúr

A big four-ra mondja inkább, utána ott van, hogy power metal heroes. :K

Meg mi úgyis tudjuk miről van szó. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#13870) Dilikutya válasza Tomacko (#13867) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért rezeg a léc a Metal Church-nél, a Metal-archives is Heavy/Power/Thrash Metal-ként hozza, már pedig ők nagyon keménykalapos metálosok, vagy 10 évig a Soulfly sem kerülhetett fel. :)
Meg azért jó pár számuk van ami elég thrash-es. Igen, az ének nem, de az pl. a Flotsam And Jetsam és a Heathen esetében sem. Amúgy meg kutyát nem érdekli, mi is akar lenni, ez egy remek zenekar. Ma kerítünk ennek akkora feneket, a 80-as években a Slayer is csak annyit mondott, heavy metal, és voltak is mai fejjel nehezen elképzelhető turnék.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13871) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

In Flames - Clayman (Re-Recorded)

Az első 10 mp mint valami lagzis mulatós midi... :o A többi meg... nem értem, miért kellett ezt, úgy jó az eredeti, ahogy van... :D Talán még rosszabb, mint az Arch Enemy 2009-es újra felvevős próbálkozása. Na mindegy, magamat sem értem, hogy miért hallgattam meg, mire számítottam. :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13872) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Black Crown Initiate - Sun Of War

Na, ez inkább. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13873) Dilikutya válasza Tomacko (#13868) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nyilván ezt mindenki tudja, aki Panterát játszik, hogy nem fogja soha ugyanazt az élményt átadni a közönségnek, mint Abbott-ék. Csak feltűnt, hogy nagyon nem úgy szól, és nem is a technikai tudás miatt, mert azért nem amatőr zenészek voltak, csak fura volt, hogy pont előtte nem sokkal néztem talán a Vulgar Display of Power tribute-től koncertfelvételt, és nagyon úgy szólt, mint az igazi, az éneket leszámítva.
Világos, hogy a Pantera soha nem a tudással adta el magát, hiába jó zenészek, nem ezen múlott. Jól zenélni, előadni tud bárki, főleg gyakorlás kérdése. Dalt írni viszont nem mindenki tud. Egy jó dalhoz meg nem minden a tudás, 3 akkordból is lehet halhatatlan klasszikus. Nem véletlen, hogy a Ramones kb. mindenkinél hivatkozási alap, pedig ott aztán technika nincs sok, ráadásul Joey Ramone amúgy egy szörnyű, ám rendkívül karizmatikus énekes. Nem sok ilyen van, aki az enyhén érdekes hangját így el tudja adni. Ozzy, Lemmy, Megadave képes csak erre még. Na jó, Johnny Rotten mindannyiukat alulmúlja, aztán csak összejött neki is. :)

Visszatérve: Anselmo haknija zseniális volt, ő maga simán feledtette a zenei eltéréseket, hogy nem ugyanúgy kaptuk a riffeket, témákat, ráadásul a Pantera egy gitárral is durvább volt, mint ezek a srácok kettővel. De Anselmo az Anselmo, tényleg csak lestünk a végén, hogy hát ez meg mi volt. És csak még fájóbb, hogy a napokban volt 22 éve, hogy a Pantera Magyarországon játszott. Ma már nem a Black Sabbath miatt kellemetlen ez a tény, őket szerencsére pótoltam, a Coal Chamber sosem érdekelt igazán, a Helloween-t megnézem tavasszal, és a végül elmaradt Neurosis-t is láttam. De a Pantera... és épp csak pár évvel azelőtt volt a koncert, hogy belekerültem volna ebbe a közegbe, pár évvel később már ugyanott a Kisstadionban Iron Maiden-en voltam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13874) Ellia válasza Bjørgersson (#13871) üzenetére


Ellia
addikt

A midi még hagyján, az sose állt tőlük messze. Viszont mi ez a fos? Komolyan ez valami hulladék. Erőtlen az egész, szar a keverés.... Azt elfogadtam, hogy már rég nem azt játsszák amiért régen igazán szerettem őket, de ez kritikán aluli :(

Bocsánat, kiakadtam. Nagyon.

(#13875) Bjørgersson válasza Ellia (#13874) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Megnyugodtam, hogy nem velem van a baj. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13876) Akelaus válasza Bjørgersson (#13871) üzenetére


Akelaus
senior tag

Kár volt ezzel indítani a reggelt. Youtube van olyan rendes, odatette a régit mellé a jobb oldalra. Ég és föld a kettő.

(#13877) Bjørgersson válasza Akelaus (#13876) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szívesen meghallgatnám azért a válaszukat arra a kérdésre, hogy miért kellett.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13878) gbors válasza Akelaus (#13876) üzenetére


gbors
nagyúr

Ugyan, engem feldobott. Az indítást meghallva kis híján lezuhantam a székről a röhögéstől ;]

Persze nekem könnyű, én a Whoracle után 90%-ban elengedtem az In Flames-t. Nekem az Embody the Invisible-t meghallva volt hasonló élményem anno.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13879) Voy15 válasza Bjørgersson (#13877) üzenetére


Voy15
tag

És akkor mindjárt azt is meglehetne kérdezni, hogy az I, The Mask Arcade Version-re is miért volt szükség ?:(

(#13880) Ellia válasza Voy15 (#13879) üzenetére


Ellia
addikt

Ez náluk egy geg szerűség lehet, régen is csináltak ilyeneket... Nem is ezzel van a baj. Azzal inkább, hogy hozzányúltak és a minőség a béka meg a segge alatt van és ezt így kiadták... Érdemes beleolvasni a kommentekbe.

(#13881) Voy15 válasza Ellia (#13880) üzenetére


Voy15
tag

Mondjuk én ezektől függetlenül szeretem őket. Kb pont egy éve voltam utoljára koncerten, és teljesen rendben volt.

(#13882) Bjørgersson válasza Voy15 (#13879) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Passz, 2008 óta nem követem őket, úgyhogy ennyire nem vagyok képben. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13883) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

RE-ARMED - Ignis Aeternum (FULL ALBUM STREAM) 2020) | Black Lion Records

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13884) Dilikutya válasza gbors (#13878) üzenetére


Dilikutya
félisten

Utólag látva már a Clayman-en látszott, hogy elengedik azt a jó kis svéd death metalt, viszont az a lemez pont egészséges mértékben modernizálta a zenéjüket, hogy még jó legyen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13885) gbors válasza Dilikutya (#13884) üzenetére


gbors
nagyúr

Nálam máshol van az ingerküszöb In Flames terén - igazából a Lunar Straint szeretem, a Jester Race és a Whoracle csak helyenként tetszik, és a Colony-val teljesen lementek a térképről. A Clayman valamivel jobb lemez, valóban.

Ha már így szóba került, elkezdtem hallgatni a Lunar Straint, és a második szám közepén felmerült a kérdés: nem cseréltek ezek a csávók dobost a második lemeztől? És valóban :D Vszleg itt van a kulcsa a fentieknek, death metalban a dobos nálam abszolút priority 1.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13886) Dilikutya válasza gbors (#13885) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem csak dobost, énekest is. Konkrétan énekest cseréltek a Dark Tranquillity-vel. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13887) Akelaus válasza Bjørgersson (#13877) üzenetére


Akelaus
senior tag

Rossz hírem van, szeptember 4-én megjelenik az album, remaszterelve, amin lesz még pár újrafelvett dal.

Tracklist:
01. Bullet Ride
02. Pinball Map
03. Only For The Weak
04. …As The Future Repeats Today
05. Square Nothing
06. Clayman
07. Satellites and Astronauts
08. Brush The Dust Away
09. Swim
10. Suburban Me
11. Another Day In Quicksand
12. Themes and Variations in D-Minor (instrumental)
13. Only For The Weak (Re-recorded)
14. Bullet Ride (Re-recorded)
15. Pinball Map (Re-recorded)
16. Clayman (Re-recorded)

[ Szerkesztve ]

(#13888) Ellia válasza Akelaus (#13887) üzenetére


Ellia
addikt

Only For The Weak-től előre félek. ;]

Remélem csak a re-recorded számok lettek ennyire eltolva...

(#13889) Bjørgersson válasza Dilikutya (#13886) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Milyen jól is tették. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13890) Bjørgersson válasza Akelaus (#13887) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jaj de jó, pont ez hiányzott még tőlük. Se remaster, se rerecord nem hiányzott az eredetinek, de mindegy, úgyse menti már meg őket semmi. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13891) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Dawn Of Solace - Ghost (Official Live Studio Video) | Noble Demon

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13892) LyonnaisFan1 válasza Bjørgersson (#13871) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Ez fajt a fulemnek, ez egy vacak.
Az agyagember ugy jo, ahogy azt akkor kiadtak. Megkerulhetetlen klasszikus. A banda egyik legjobbja a Kolonia mellett. :K

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#13893) gbors válasza Dilikutya (#13886) üzenetére


gbors
nagyúr

OK, de az túl sokat nem változtatott a karakteren.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#13894) james001


james001
veterán

Static-X Project Regeneration trekk lista. Július 10-én jön ugye az album,remélem most már véglegesen tényleg akkor :U

1. Regeneration
2. Hollow
3. Worth Dyin For
4. Terminator Oscillator
5.All These Years
6. Accelerate
7. Bring You Down
8. My Destruction
9. Something of My Own
10. Otsego Placebo
11. Follow
12. Dead Souls

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13895) Ellia


Ellia
addikt

Katatonia - City Burials

[ Szerkesztve ]

(#13896) james001


james001
veterán

Amúgy meghallgattam a Clayman-t én is és lehet ezzel a véleménnyel egyedül leszek itt ,de szerintem annyira azért nem rossz. Persze igen az eredeti a legjobb meg én se értem minek kellett újra felvenni,de nem lett olyan borzasztó azért. Bár nekem tetszett az I, The Mask is,szóval lehet azért jön be mert kb olyan mintha arról az albumról szedték volna le. :D

Azért utána be is toltam az eredeti albumot meg a Colony-t is ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13897) Bjørgersson válasza james001 (#13896) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha nem voltal regen In Flameses, akkor sajnos nem fogod erezni, amit mi erzunk. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13898) james001 válasza Bjørgersson (#13897) üzenetére


james001
veterán

A Playground idejében kezdtem el őket hallgatni,alapból amikor a Clayman kijött még csak 5 éves voltam ;] De természetesen ugyanúgy szerintem is a régiek ütnek igazán,megértem miért nem tetszik sokaknak ez az újravett verzió,de én szeretem az "újabb" In Flames-et is,vagy legalábbis a Playground,Purpose és Mask hármast :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13899) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Mr. Bungle - USA
Exploited feldolgozás Mike Patton-tól, Scott Ian-tól, Dave Lombardo-tól.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13900) syberia


syberia
veterán

Princess Of The Dawn · Accept

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.